Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Elnézést, hogy ide is pepó fátlankodom. Jóideje tartom szemmel eme fórumot is mert hát eléggé sok filmet nézek és kedvelem a szórakozás eme fórmáját is, de mitagadás a Mátrixnak nekem csak az első része teccet mert csak ez volt mérfőld kő az akciófilmek világában. A 2 ben már voltak vontatott elemek (Lásd Neo és Smisék harcát közel 8 perces volt mégha látványos is...) Ha harmadik részt már csak HBO-n fogom megnézni annyira nem érdekel.

Niszont úgy veszem észre, hogy a téma megakatt Venes utolsó hozzászólásánál, így bátorkodom új filmre vezetni a témat.

Talán mindnyájan hallotatok az isméti, mostmár harmadik Gyűrűk ura film vetítéséről. Bár azt kell mondanom számomra a Két torony sokkal gyengébnek bizonyúlt mint a gyűrű szövetsége, a harmadik most visszaadta filmekbe vetett hitemet. Én épp a minap néztem meg... (Kiváncsi volnék nektek, hogyan teccet a trológia??

Egyébként a kedvenc filmem a horrorok közűl verhetetlen Hannibál, és a kalandfilmek közűl a Farkasok szövetsége.

Link a hozzászóláshoz

üdv mindenkinek!!

A Gyürük Urával kapcsolatban csak annyit, hogy nem tudtam bejutni rá a hétvégén annyian voltak a moziban meg az összes jegyet lefoglalták elöre! Most majd autozhatok egy csomot, hogy meg tudjam nézni valahol :(

A Mátrixal kapcsolatban csak annyit, hogy szerintem is az elsö rész volt a legjobb a három közül, de nekem még bejött az Animátrix is!!!

Link a hozzászóláshoz

A RotK nagyon fantasztikus volt, bár a saját véleményem szerint néhol nagyon látszott, hogy mindenképp a jóknak kell győzni. Banyapóknál, a könyvben máshogy volt, és Samu meg egymaga bevette Minas Morgult...

A 3 film közül a legjobb szerintem a Fotr volt, de a könyv magasan a filmek felett állt.

A rotk bővítetje különben előre láthatólag 6,5 órás lesz.. :wink:

Link a hozzászóláshoz

... hmmm, akkor jobb lesz, ha viszek magammal pizsamát meg fogkefét :lol:

Szerintem a regényekböl készült filmeket csak úgy érdemes megnézni, ha elöbb megnézed, és csak aztán olvasod hozzá a könyvet, különben nagy valószínüséggel csalódni fogsz... :( Én mindhárom Lotr-ben csalódtam egy kicsit... kár, hogy a rendezö ennyire szbad kezet kapott... namind1, olyan lett amilyen, ennek kell örülni...

Link a hozzászóláshoz

A trójsi bemutatón én is lefordúltam a székről (pápá gladiátor jön az új korosztáj :wink: )

A Karib tenger kalózai 2 most megleppet, de a gigámba a rizsdás vökőt ha nem egy erőltetett túlnyálazós mocsok lessz, mint ahogyan 90%-ban a fojtatások produkálni szokták. Az egy teccet ám mitagadás a hejszinek fojamatos ugyanarról ugyanarra váltakozása eléggé erőltetett, de lehet hogy csak nekem tűnt fel.

Manndil: Az elveszet frigyláda fosztogatói örökzőld és közel 30 éves film kár lenne a maiakhoz hasonlítani (bár tény, hogy a fojtatás itt is nagyon gyér.)

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a GyU3 nagyon tuti volt, úgy éreztem h. nagyon jól el kapták az utolsó rész majdnem bekövetkező treagédiáját és őszintén megvallom, sokszor volt olyan h. majdnem elbőgtem magam.Természetesen egy film nem olyan mint egy könyv, de ez egy jó megoldás volt.Szívesen gratulálnék Jacksonnak, bár ő azt mondta h. így megvalósítva nem lett olyan jó, mint képzelte.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem pedig túlságosan elnyújtották a végét... csak húzták az idüt, hogy fokozzák a drámaiságot, de én a végén már legszivesebben felálltam volna, hogy legyen már vége, mert untam...

És tele volt elég komoly bakikkal... ott az ominózus mondat Frodo szájából: "Samu, menj haza!" mintha azt mondaná, "Hé Samu, már este 9 van, késöre jár, akkor holnap a parkban!" és Samu fogja magát és hazamegy... :roll: blamázs... aztán amikor megtalálja a tündekenyeret... éhezik, és mit csinál? szétmorzsolja... Gollam lezuhan egy työbb száz láb mély szakadékba, majd 5 perccel késöbb elöugrik egy szikla mögül... De a leggányabb! Elrond elhozza Andulírt Aragornnak, amikor ök kilenc hónappal korábban kleltek útra!!!! Az még oké, hogy tünde, de ez azért egy kicsit sok volt... ja, meg Rohan 6000 lovasa, akik szó nélkül lemészároltatják magukat az eleántokkal, ahelyett, hogy lenyilaznák öket... hát gratulálok! És Legolas! na hát az csúcs... okkkés hogy látványos volt, de ami sok az azért sok... Megaztán Faramir, aki 100 emberével lovasrohamot indít Osgilaith ellen... hát az már tényleg gáz volt, nagy G-vel... A vége pedig egyszerüen borzalmas... az a mesterkélt amcsi Happy End... tocsog a nyáltól, felfordul a gyomrom...

És egyébként még sorolhatnám... amúgy tökre meg lennék elégedve, mert valóban minden idök legjobb fantasy filmje, de kár volt feláldozni a történeti hüséget a látvány oltárán...

Link a hozzászóláshoz

Hali!

A legnagyobb poén mégis az benne, hogy vajon mi lett Szarumán barátunkkal, mi!

Persze aki forgatta a könyvet tudja mi a szitu.

Én totál értelmetlennek tartottam azt a hosszú nemistudomineknevezzem dolgot a végén, simán betehették volna, ahogy a hbbitok oberkodnak szarumán ellen... De minegy, ki tudja mit hoz a bővített kiadás...

Mindenesetre remélem egy Haiti papának sem jut ezsébe Mr. Tolkien-nel vmi csúnyaságot művelni, mert ennek következtében iszonyatos hentmészárvéresvéresvért láthatunk majd a stáb emlékezzünkmilyenkirályokvoltunk összejövetelén...

Asszem egy kicsit elszaladt velem a ló, de mindegy...

ARGH! Nem jelentkeztem be!

Bejla voltam... Csá!

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: nem értem mi a bajod az Indiana Jones filmekkel, sztem remek filmekvoltak a maguk korában és még ma is megállják a halyüket.

Ami GyU3-at illeti sztem egész jó volt de lehetett volna jobb is. Az előzőekben is az nem tetszett, hogy nagyon eltértek a könyvtől (kihgytak, átírtak,...) A mostaniban viszont azon rökönyödtem meg a legjobban, amikor a film közepén elsötétült a kép, villany fel, pisiszünet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nem a film hibája, de akkor is)Úristen, mintha othon nézném a filmet a tv-ben és 10percenként reklám M

Link a hozzászóláshoz

Én szeretem az ilyen mesés jellegű filmeket, úgyhogy tetszene. Remélem megtudom majd nézni.

én is ajánlok akkor valamit, a Némo nyomában-t, nagyon édi :oops: , meg minden, és a benne lévő Cool nevű teknős dumája, az kész, nagyon jó ,,film", és szerintem korlátlanul megnézheti mindenki, mert vannak benne olyan poénok amellyeket mi is értékelünk, nem csak a picik(7-8 évesek). Tényleg nagyon jó!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A GYu-hoz már nem akarok sokmindent hozzáfűzni,mert eleget beszéltetek már róla, nekem nagyjából tetszett, a történalmi hűség...hát igen ez van.

Láttátok már az Underworld c. filmet? Nekem bejött (persze nem oszkárgyanús, de nem volt rossz). A Némó nyomában szerintem is nagyon jó volt, én majd meghaltam rajta, és tényleg nagyon tetszett a Cool nevű teknős,bár szvsz a Szerena nevű kóros feledékenységben szenvedő(vagy csak a gének) hal is nagyon tetszett. A Karib tenger kalózai szerintem iszonyat jó volt. Ilyen kaland és kicsit mesés filmnek, de nekem Jhonny Deep nagyon tetszett benne, már úgy értve, hogy jól alakította azt a figurát. (Sőt, mostanában jó szerepei vannak szvsz.)

Most hirtelen nem jut eszembe más :oops: , pedig igen sűrűn nézek mostanság filmeket...lehet pont ezért.

Na szóval sziasztok, majd még írok.

Link a hozzászóláshoz

Huhhh...A "Schindler listája"filmet régebben láttam...Egyszer megnéztem,de nem bírom megnézni újra :cry: Mindenképpen látni akartam,nagyon "nehezen"néztem végig.Úgy érzem azokat az érzelmeket nem bírnám újra átélni :cry: ( lehet, hogy kicsit ez "struccpolitika"...de van mikor inkább homokba dugom a fejem...)

Ami az én nagy kedvencem: DRAKULA :) :twisted:

Amit a Cinematrix ír róla:

"(Bram Stroker: Dracula, 1992)

Műfaj: horror, romantikus 125 perc

Drakulát, Erdély egykor véres kezu vajdáját évszázadokkal ezelott eltemették, teste azonban mégsem omlott porrá. Hírlik, hogy sírjából kelve minden éjjel borzongató kalandra indul, és mire a reggel bearanyozza Transylvania hegyeit, friss bíbor vér csillog szikkadt ajkain; harapása után pedig egyre többen csatlakoznak a temetok mélyén bolyongó vérszívó vámpírok seregéhez.

Drakula nem halt meg egészen. Az os Gonosz félelmetes teremtményét emészto vágyakozás gyötri négyszáz éve elhunyt hitvese után, kihez nem térhet meg soha. Egyszer azonban egy kastélyába vetodo idegen medáljában meglátja az Arcképet - egy régi igazi asszonyára megszólalásig hasonló lány képét - és útra kél, hogy megkeresse ot. Kétségbeesett remény hajtja: most eloször nem a halált, hanem a megváltó szerelmet keresi.

Bram Stoker \ Drakula\ címu regénye, 1992-ben minden eddiginél izgalmasabb, túlfutötten erotikus feldolgozásra ihlette Francis Ford Coppolát, A Keresztapa világhíru rendezojét."

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A Schindler listája annyira jó flm, hogy kétszer is megnéztem. Szerintem ad egy egyedi ízt a filmnek, ha tudod, hogy igaz történet, vagy arra alapul. Ezért szeretem a Sógun-t is.

Az Underworld-öt sajnos nem láttam, de szeretném dvd-n megszerezni. Gyűjtöm a vámpíros filmeket ;) Egyébként a kedvenc filmem a Leon a profi. Az a film egyszerűen világbajnok :P Az a baj, hogy nem adják ki dvd-n :evil:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...