Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Venes: En lattam a Harry Potter 3 filmjet, meg kell mondani, hogy egesz jo. Nem vagyok tul nagy Harry rajongo de ezt a reszet elveztem. Igaz, hogy olvastam a konyvet, es mar tudtam, hogy mi fog tortenni benne, megneztem a filmet, es bizony el is csodalkoztam, h ilyen jol megtudtak csinalni. A legjobb resz az volt, mikor mutattak a hippografot.

Kolcsontudna nekem passzolni valaki a Volt egyszer egy Mexico?

Link a hozzászóláshoz
Nos...

Jóbarátom, Túristalátványosság! Mivel nem Székelyföldről elszármazott egyén vagyok, ezért azt hiszem, hogy az "ecsém" kifejezést kérlek mellőzd...

Kolompéron elhízott amerikai "barátainknak" tökéletes mesefilm a Gladiátor, ahogy mondod...

Nem maradt más....

Kedves Tezsvérem! :lol:

Ha jobban utánna rohangálok minden regény, film és egyéb amit az ember a képzeletével alkotott, beleillik a mese halmazába.

Link a hozzászóláshoz

Hát megnéztem a Harry Potter 3-at is. De sztem ez elég gagyi volt. A sztoriját sztem ha nem olvastad a könyvet, akkor nem lehetett érteni, egy filmnél pedig nem lehet arra építeni, hogy mindenki elolvassa. Látványos volt meg minden, de sztem nem a legjobb. Az első 2 teccett. Remélem a 4.-et már újra a (nem tom hogy írják) Chriss Colombus rendezi.

Én a Shrek 2 -vel kapcsolatban vagyok kíváncsi a véleményetekre...

Sztem a sztorija az első részhez képest (ami csúcs volt) kicsit vontatott, de a humora a filmnek ugyanaz :D persze pozitív értelemben. Ezt a részt is szinte végig nevettem...

Link a hozzászóláshoz

egyet értek az előttem szólóval mind a herri péterben mind pedig a shrek-ben

legjobban az tetszett nekem, hogy eredeti, azaz angol nyelven néztem, így lehet, h a szinkronok is jobban kijöttek... csizmás kandúr (angolul: Puss) hangját antonio banderas adta erős spanyol akcentussal, hatalmas pojén volt... főleg a végén az ének, gondolom az már eredeti szinkronnal ment, nem?

a lényeg az, h nagyon tetszett a shrek, majd végig rehegtem én is

Link a hozzászóláshoz

Lord Rufus: én is angolul néztem, felirattal. De felirat se kellett volna, mert annyira egyszerű volt a szövege, hogy nagyrészt még én is mgértettem, ami pedig nagy szó :!: 8)

Venes: senki nem mondta, hogy utáljuk a HP-t (sőt, a könyv naon teccik), egyszerűen csak a film meg sem közelíti színvonalban a könyvet, amikor kicsit több ráfordítással szuper filmet lehetett volna csinálni belőle, mert a háttere megvolt hozzá (itt elsősorban technikai háttérre gondolok)

Link a hozzászóláshoz
Látom, hogy összességében nem útáljátok a HP-ket. Én szeretem mindegyik részt. Én még a gyermekkoromat élem, ott tartok, hogy rajzfilmeket nézek, hát nem gáz. De olyan jó volt gyereknek lenni.

Venes: Addig vagy gyerek, amíg ugy érzed magad. Én sohasem voltam nagyobb vagy kisebb mint most vagyok, csak a tárgyak mentek össze. :wink:

A Shrek tényleg jó mesefilm. De nézzétek meg a "Sárkány és papucsot". Szenzációs! :oops:

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Nekem a Van Helsinggel van egy kis gondom. Namármost a Drakula regényváltozatában egy öreg holland orvosprofesszor volt, de a filmen úgy lép elénk, mintha Penge elődje lenne. Másrészt a szörnyek a 19. század különböző koraiból származnak és elég nehéz egy idősíkra vetíteni őket, úgyszólván lehetetlten. Valamint a filmben Van Helsing általhasznált eszközök, cseppet sem ilenek a korba. Sorozatlővő számszeríj: ugyanmár az ilyent még most a 21. század elején is nehéz lenne csinálni. A két kézi "körfürész": kéremszépen a 19. században nem volt ilyen technikai fejlettség. Még igazából Drakulával bolt némi gondom: az egész filmben úgy viselkedik, mint egy modern terrorista. Ezek ellenére szerintem egy minősági Horror-kalndfilmet készítettek, ami egy párhuzamos Drakula történetként is felfogható.

Szeretném még felhívni a figyelmeteket a legújabb Megtorló címmel fémjelzett képregény-adaptációra, a szereposztás jó (Travolta lesz a főgonosz), bár a történet kissé Max Paynes, de ez a képregény volt hamarabb.

Link a hozzászóláshoz

Van Helsing? Moziban láttam...

Hát végigröhögtem az egészet a kedvesemmel a sok sablonos hollywoodi húzás miatt. :)

Ennek ellenére egész élvezhető volt, egyszer érdemes megnézni. Két karakter tetszett benne különösen: a szerzetes (illetve még nem szerzetes... csak barát... :lol: ), és a főgonosz vámpír (szerintem egyáltalán nem volt modernkori terrorista feelingje). A főszereplő Van Helsing és a csaj karaktere teljesen sablonos volt, a viszonyuk a filmben még inkább. A fegyverek tényleg kicsit túl modernkori dolgok voltak... de hát ez fantasy... a film elején lévő Dr. Jekyll (vagy dr. Hyde? :) ) alak már gyorsan erre utalt.

Amit sajnálok, az tényleg az volt, hogy elrontották a filmet az előre kitalálható, kissé sablonos sztorival, és néhány kötelező sablonos hollywoodi jelenettel.

Ennek ellenére szerintem egész élvezhető film, egyszer mindenféleképp érdemes megnézni... de nem ez lesz fiatalkorom kedvenc filmje. :)

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Apropó Mr. Hyde: nagyon emlékeztett Hulkra :D, Karl (a barát9 volt az a figura aki úgy Isten igazából humort vitt a filmbe. Még a szörnyek együtt szerepeltetése a necces, mert ez így, ahogy a filmen van anakronisztikus. Egyetlen jelenetre emlékszm vissza jó szívvel: a bálra. Jkülönösen tettszett az a bizonyos tükrös trükk, bár Van Helsing akrobata mutatványa sem volt rossz. A másik kellemes pontja a filmenk a női föszereplők, illetve a kinézetük, bár kissé a mai divatot követte a ruházkodásuk, alpvetően jó benyomást tett rám. Na Frankeinstein szörnye ő volt talán a legkidolgozotabb jellem a filmben és a legjobban összehozott szörny és nagyon jó volt a szinkronhangja is. Drakula is jó volt, bár szerintem meg se köelitette a '92-es Coppola film Gary Oldman által alakított Drakuláját.

Link a hozzászóláshoz

nekem nagyon tetszett a film, igaz, a fegyvereknél kicsit leakadtam...

a barát elég pojén volt, de ami nekem ighazán tetszett, az a végén a harc vérfarkas VH és démon Drakula között... sztem azt nagyon jól megcsinálták

mellesleg az enyém kedvenc karakter benne Frankenstein szörnye volt

kicsit a szörnyek 1 időben szerepeltetése gáz volt...

Link a hozzászóláshoz

Hat igen...a szornyek ideje az telleg gaz volt. DE erre ki is talaltak egy tortenetet. Hogy Drakula, meg a Demon, meg Frankeinstein. AHH, nemtudom. De ugy emlexem, hogy volt egy tortenet hozza.

A fegyverek telleg eleg furak voltak, de jo volt, nekem tetszett. Igaz, nem volt tul realis ahhoz a korhoz, de jo volt. Tetszett meg az a cucca a baratnak, ami hatalmas robbanassal kinyirta a vampirokat. Vagy napfenykitoressel, vagy en sem tudom, hogy mivolt azzal. Ezektol fuggetlenul a film eleg cool volt. ugy, mint en... 8)

A kedvenc karakterem benne az a verfarkas Van Helsing volt. Ha ez nem szamit bele, akkor csak siman Van Helsing (VH)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

A Van Helsingről: igazából már úgy ültem le elé, hogy némi előítélet volt bennem, mert egy barátom látta, és azt mondta hogy jó. A barátomról csak annyit kell tudni, hogy ami neki tetszik az nekem nem és fordítva. (Mortor: ha ezt olvasod, igen, rád gondoltam!!!) Aztán elkezdődött a film. Az első öt percben oan sötét volt, hogy nem láttam semmit. Aztán a főszereplő megérkezik Rómába és mintha csak a Bond filmek Q álltal írányított műhelyébe léptünk volna. Diavetítő, meg az a jó kis nyílpuska, ami jó amerikai szokás szerint soha nem gogy ki, nem kell vele semmit csinálni, hogy működjön, és nagyobb a tűzgyorsasága mint az UZI-nak (már pedíg annak elég nagy.) Igazából azt reméltem, hogy a film napjainkban játszódik. Hát nem. Maga a történet nem lett volna rossz, de akivitelezés simán egyes!

Venes: Hát most megjöttem, Darun, az Antipotter Keleti Frontjának Élharcosa és Zászlóvívője. Több rosszat most nem mondanék róla, csak annyit még, ha nem akartok többet itt látni, akkor küldjetek HP-s pm-t, mailt vagy fényképet, vagy bármit, ami vele kapcsolatos.

Gabriell látta a Shrek 2-t. Ha erre jársz, kérlek írj róla pár sort. Köszi! Szeretlek!!!

Darun, a Filmkritika Keleti Istene

Majd elfelejtettem: a trója tök jó film, kár hogy nem láttam, és utálm a Brad Pitét. Amúgy mostanában a napi program része, hogy kétszer megnézem az Animátrix/Program-ot. Úgy hogy ha valakit az imént megsértettem, az most visszavághat. Mostanában ez a kedvenc Animátrixom, szerencsére a Második reneszánsz-t nem bírom megnézni. Még nekem is túl dark. A Program viszont nagyon jó, két dolog nem tetszik benne, ami három: 1.sz*r a feliratozás 2. az a háztetőre váltás nagyon gyenge 3.nem jöttem rá igazából a mondanivalójára. Mára ennyi! Ja! Még valami. Ma reggel volt a Gógyi felügyelő újabb részében egy mátrix adaptáció. Majdnem végig röhögtem olyan jó volt. Főleg mikor megszólal a Fő Kertész (Morpheusz): A Piros keksz megmutatja az igazságot, a Zöld-től elfelejtesz mindent és otthon felébredsz. Most perdíg válassz!" Erre Gógyi: "Ma még úgy sem reggeliztem. Nem lehetne mindkettő?" és a választ meg sem várva benyomja mindkettő! :lol:

Darun

Link a hozzászóláshoz
Venes: Addig vagy gyerek, amíg ugy érzed magad. Én sohasem voltam nagyobb vagy kisebb mint most vagyok, csak a tárgyak mentek össze. :wink:

Akkor örökre gyerek akarok lenni és érezni magam, csak már egy ideje nem vagyok az. De a rajzfilmeket akkor is szeretem! és örökre szeretni fogom őket!

Egyébként igazad van... :roll: valahogy minden összemegy körülöttem.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Madovic: ha ez igaz, akkor reszkess mozi. Én eléggé megszálott vagyok AvP témában, és remélem, hogy nem rontják el a filmet mindenféle baromsággal. Ha legalább olyan kó lesz, mint a Predator1 volt, akkor nekem már megfelel. Bár abban ne is merek reménykedni, hogy eléri a könyvek színvonalát. Azért remélem kellemessen fogok csalódni. És Venes: én sem vagyok már gyerek, sőt. Még is az őrületbe kergetem a szüleimet azzal, hogy hétvégén megnézem a Pókembert/Yugioh-t és egyéb "baromságokat". Az például elég muris volt, mikor a Pokemon 1-2. -t megnéztem a moziba.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Na végre nem csak az hallon a Pókember egy rakás ürülék. Bár ebben a rajzfilmsorozatban hatalmas hülyeségek vannak, azért élvezhetó és nekem, mint fanatikus Pók-fannak nagyon tetszik. Kár, hogy az X-ment nem vetítik.

Apropó, Pókember. Ki várja már a 2. részt? Az AvP filmről: remélem nem * el annyira, mint a Spawn-t, vagy az 1989-es Megtorlót (Dolph Lungrennel, nagyon rossz volt). Azt hallotam, hogy most a Daredevil Elektrájának is külön filmet forgatnak és, hogy a férfi főszerepló a Vészhelyzet Kovac dokija lesz.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...