Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Egy részben fejvadászokkal kapcsolatos kérdésem van:

Mennyire eséllyes, hogy egy wier halál jellemű fejvadászt gorvikban képezzenek ki ha ott született?

Ceripapa azt mondta, hogy a gorvikiaknak feltűnne hogy wier (igaz a wierségnek semmi jele nem mutaktozik 20 éves korukig és külsőre mindenben megegyeznek az emberekkel) és mivel gorvikiak nem szeretik a más fajtából való egyéneket (igaz a wier nem tekintendő az embertől különböző fajnak a könyv szerint) a wier elhullásra ítéltetett.

Szerintetek?

Link a hozzászóláshoz

Már ha Wier lehet fejvadasz most nincs elôttem faj-kaszt táblázat!

Szerintem nem probléma ,hogy wier Gorvikban fejvadásznak tanuljon.

Ha ügyes és nem leplezôdik le akkor simán lehet fejvadász.Bár ezt inkabb eg ytanult Wierrôl tudom elkepzelni nem egy fiatalról.Mondjuk aki váltott vagy ikerkasztként lesz fejvadász.VAgy idôsebb korábban all fejvadasznak, hisz a Wierek hosszabb életüek az embernél.

Biztos van olyan fejvadász klán Gorvikban ahol képességeik miatt vannak wier tagok.Az árnyékháborúkban elônyre szert tenni fontosabb, mint holmi faji elôítélet, már ha a wiereknel beszélhetünk ilyenrôl.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Semmi gondot nem fog okozni szerintem, hogy wier. Egyrészt addig nem fog kideürlni, hogy vérivó, amíg rajta nem kapják, ha tudatára ébred, akkor is elnyomhatja ezt a tulajdonságát amíg a képzése folyik... Lehet ezt titokban csinálni. Véresen kérni a húst, esetleg állatok vérét inni, vagy csak simán megállni, amíg bírja.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A probléma nem a faj/ kaszt párosításban rejtőzik, hanem a gorviki klánokban jellemző a vérháló, nem egy könyvben van megemlítve a vérháló köteléke, a klán emberei között épül fel. A vérháló emlékezetem szerint nemcsak mert a vérmágia szerepkörébe tartozik, hanem hatásai miatt kb lehet sejteni hogy kiderül a klántag mindennemű gondolata és titka, egyfajta erősebb meridián háló, csak nincs szükség pszire..

ui: Ha nem tévedek Gorviki Pokol

Link a hozzászóláshoz

Lehet ,de a vérháló nem arról szól hogy megalkotják és éppen a tartalmi infokat megosztja, a vezetők megérezhetik a változásokat, és persze ez egy olyan országban a legfontosabb ahol még a tartományok és klánok is egymás ellen harcolnak.

"Természetessen a vérivás minden épeszű hakandóban borzadályt kelt, így az emberi és félemberi kultúrákban könyörtelenül, tűzzel-vassal irtják az efféle szenvedélyek rabjait. A lelepleződött wier, legyen amúgy bármennyire jóindulatú teretmény nem számíthat a kegyelemre, egyedül a rang és a hatalom mentheti meg: a vagyon és a katonák serege."

Ebben igaza van Sneernek, de egy 5-6-s szintű fejvadász nem hiszem, hogy ennyire sok áldozatot meg fog érni. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A wier-rel kapcsolatban sokan elfelejtik, amit már Ceri elkezdett emlegetni: azt, hogy félnek tőlük, és gyűlölik őket. Most komolyan: kicsit kanyarodjunk el a korunk vámpír-ember szerelmét taglaló idiótaságaitól.. :) te mit szólnál, ha olyan mellett kellene álomra hajtanod a fejedet a fejvadászszálláson, akiről tudod, hogy a te véredre szomjazik? Hogy egy olyan idegen, beteg kreatúra, aki rajtad élősködik? Ne csak a + szépséget meg a vérpontokból elvégezhető mágiát figyeljük, kicsit menjünk bele a szerepjáték részébe is! Egy klánnak sem fogja megérni, hogy olyan emberre pocsékolják a tudásukat, energiájukat, aki egyszerű szomja miatt lebukhat valahol... netán éppen akkor szakad el nála a cérna, amikor társai vesztét okozhatja... és a hónapok alatt előkészített akció helyett a fejvadászcsapat önmagát megtépázva tér vissza... ha visszatér egyáltalán.

ALAPESETBEN nem hiszem, hogy van olyan jóérzésű ember Yneven (ha gonosz, vagy Ranagol-hitű, vagy gorviki, akkor sem...) aki simán elviselne egy wiert a közelében. Persze, lehet barátság, egymásra utaltság, emlékek, kényszer, varázslatok, szerelem, kísérletező kedv, stb... de ez nem az alapeset. Erre való az előtörténet... Egyébként valószínű, hogy nem minden klánnál derülne ki egyből a wierség még Gorvikban sem, ha meg már kiderült, akkor bizony jó magyarázat is van arra, hogy miért lett kalandozó a szerencsétlen áldozat... akit ugye renegátként üldöznek. Vagy enyhébb esetben gondolkodnak róla, hogy mindig távol legyen, és hátha elvész magától...

Tehát belefér, hiszen lehet, de csak mert Gorvik, ne tekintsük már természetesnek, hogy önnön gyilkosaikat melengetik kebelükön a gorvikiak. Ne feledjük, a wierség nem akarat kérdése, nem elhatározásé, hanem a természet rendelése... ami erősebb, mint a barátság, vagy a hűség... persze ez mind jó ok a szerepjátékra, hiszen a wiernek ez lenne a lényege, nem a plusszok, ellenben tökéletesen megalapozza a tőlük való félelmet is.

Ceri, mi ez a vérháló dolog? ilyenről még nem hallottam... de lehet, hogy csak elsiklottam felette... a Gorviki vér enyhén szólva is küzd a Por a porhozzal a legalsó helyért... A Gorviki vértestvériség tudtommal semmilyen mágikus kapcsot nem jelöl, csupán a klánok vérszerződéséről van szó.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A wier-rel kapcsolatban sokan elfelejtik, amit már Ceri elkezdett emlegetni: azt, hogy félnek tőlük, és gyűlölik őket. Most komolyan: kicsit kanyarodjunk el a korunk vámpír-ember szerelmét taglaló idiótaságaitól.. :) te mit szólnál, ha olyan mellett kellene álomra hajtanod a fejedet a fejvadászszálláson, akiről tudod, hogy a te véredre szomjazik? Hogy egy olyan idegen, beteg kreatúra, aki rajtad élősködik? Ne csak a + szépséget meg a vérpontokból elvégezhető mágiát figyeljük, kicsit menjünk bele a szerepjáték részébe is! Egy klánnak sem fogja megérni, hogy olyan emberre pocsékolják a tudásukat, energiájukat, aki egyszerű szomja miatt lebukhat valahol... netán éppen akkor szakad el nála a cérna, amikor társai vesztét okozhatja... és a hónapok alatt előkészített akció helyett a fejvadászcsapat önmagát megtépázva tér vissza... ha visszatér egyáltalán.

ALAPESETBEN nem hiszem, hogy van olyan jóérzésű ember Yneven (ha gonosz, vagy Ranagol-hitű, vagy gorviki, akkor sem...) aki simán elviselne egy wiert a közelében. Persze, lehet barátság, egymásra utaltság, emlékek, kényszer, varázslatok, szerelem, kísérletező kedv, stb... de ez nem az alapeset. Erre való az előtörténet... Egyébként valószínű, hogy nem minden klánnál derülne ki egyből a wierség még Gorvikban sem, ha meg már kiderült, akkor bizony jó magyarázat is van arra, hogy miért lett kalandozó a szerencsétlen áldozat... akit ugye renegátként üldöznek. Vagy enyhébb esetben gondolkodnak róla, hogy mindig távol legyen, és hátha elvész magától...

Tehát belefér, hiszen lehet, de csak mert Gorvik, ne tekintsük már természetesnek, hogy önnön gyilkosaikat melengetik kebelükön a gorvikiak. Ne feledjük, a wierség nem akarat kérdése, nem elhatározásé, hanem a természet rendelése... ami erősebb, mint a barátság, vagy a hűség... persze ez mind jó ok a szerepjátékra, hiszen a wiernek ez lenne a lényege, nem a plusszok, ellenben tökéletesen megalapozza a tőlük való félelmet is.

Ceri, mi ez a vérháló dolog? ilyenről még nem hallottam... de lehet, hogy csak elsiklottam felette... a Gorviki vér enyhén szólva is küzd a Por a porhozzal a legalsó helyért... A Gorviki vértestvériség tudtommal semmilyen mágikus kapcsot nem jelöl, csupán a klánok vérszerződéséről van szó.

A fentebb említett műben, megemlítenek egy beavatási szertartást mikor az új fejvdászok vére egyesül, a vezető vérével.

De az a baj hogy a könyv most nincs nálam, viszont ha tényleg jól emlékezem megemlítik benne a vérhálót és 1-2 dolgot leírnak róla.

Eric Crowe - Gorviki pokol

Akkor idézek a müből :D

"A vér kötelékén keresztül érezte őket. Tudta, már várnak a pillanatra. Elég volt a syanra össz-pontosítania, hogy testén keresztül elöntsék helyettese gondolathullámai.

Készen állunk - érkeztek az érzelem foszlányokkal keveredett szavak.

Csupán elégedettséget küldött vissza. Tudta, a syan érteni fogja.

A grófi birtokon születtek valamennyien. Az uradalom minden egyes zugát átitatta a varázs, mely

gyermekkoruktól fogva gyülemlett testükben, egyetlen hatalmas családdá kovácsolva a kiemelkedetteket, s az alattuk szolgálókat. Mindazok, akik átestek az egyesítés szertartásán és ittak a három örökéletű véréből, rendelkeztek az entitás hatalma felett, melyet a Dagradók teljes háza népe, a birtokon élő vazallusok és az oltárokon feláldozott idegenek szültek életre. A vér kötése hatalmat adott nekik csalárdság, árulás - és egyeseknek a halál felett.

"

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gergely: Gorviki pokolra gondoltál, ugye? A gorviki vér szerintem egy jó regény.

Ceripapa: szerintem ez nem általános dolog, nem hiszem, hogy minden corgában így lenne.

Azzal teljesen egyetértek, hogy ha kiderül valakiről, hogy wier, onnantól biztos, hogy bukta a dolgot. Ezért is írtam, hogy amíg titokban tudja tartani, és nem adja jelét annak, hogy vérivó, nem lesz gondja, nem könnyű azért ezt felismerni. De biztosan minden klánban vannak mentális vizsgálatok, szóval kiderülhet azokon keresztül is.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem... sajnos az O'Connor- könyvre... mondjuk én meséltem a modulokat is, amelyek alapján össze lett dobva a könyv... nekem nagyon nem tetszik. Annyit azonban nem lehet elvitetni O'Connortól, hogy írni legalább tud.

Ceri - azóta beszéltünk - ez ok, de ez csak egyedi eset, ne értelmezzük a gorviki fejvadászokat alapból vérhálóban...

Link a hozzászóláshoz

Tisztelt Urak!

A fejvadász kaszt teljesen új számomra. Most tervezem először egy vadász megalkotását, használatát ennek megfelelően van pár kérdésem is. Ez a topic tűnik a legalkalmasabbnak ezek feltevésére.

Anat-Akhan yllinor-i klán leírása talán a legszimpatikusabb számomra, ezért ilyen karakterrel indulnék...

Fegyverek terén a sequor és a mara-sequor a klán elsődleges fegyvere, ahogy olvastam. Több helyen olvastam azt is, hogy a mara-sequor egy igazán "felnőtt" fegyver, emiatt a sequor használata felé hajlok imdulásnál. A tervem azonban 2db sequor egyidejű használata lenne, kétkezes harc képzettségének segítségével. Ez passzolna szerintem a fiatal, még nem kész, de lendületes, aggresszív karakterhez akit elképzeltem. Aztán adott idő és szintek után esetleg az egyik sequor mara-sequorra cserélném, ahogy fejlődik a karakter...A kétkezes harc azonban nem teljesen tiszta nekem az ETK leírása alapján, illetve az oldalon fellelhető ikerpenge és egyéb hasonló leírások sem tették egyértelművé a dolgot számomra.

Bízom benne valamelyikőtök le tudja majd írni nekem 1.0-ásan :)

Ahogy én értem, illetve amit nem értek:A sequor alapból kettőször támad körönként. Ha mindkét kézben sequor van és megvan a kétkezes harc, akkor gondolom körönként 4szer támadhatok vele.?.

Ha csak egykézben forgatom, akkor támadok 2-t és utána védek 1-t. Ez alapján, ha kétkezes harcban használom akkor támadok 4-et és a VÉ-hez az egyik kard VÉ-je hozzá számolódik?

A kétkezes harc leírásánál találtak alapján viszont arra jutok, hogy ha mindkettővel támadok, akkor egyik sem számít a védekezésnél, mert ahhoz felváltva kell használni? (Másutt olvastam védekező technikáról, ilyenkor mindkét kard VÉ-je a VÉhez adódik, de nem lehet támadni??)

A két következtetés alapján ellentétes "megoldást" kaptam és emiatt vagyok összekavarodva kissé.

Én nem igazán tartom logikusnak, hogy kétkezes harc esetén miért tudná magát annyira kitámadni a karakter, h egyáltalán ne tudjon védekezni, attól függetlenül, h mennyit támadott előtte. Mi különbség van aközött, hogy egykézzel támadok kettőt, majd védek, mint hogy kétkézzel támadok négyet majd védek egyet.

Másfelől mi értelme kétkezes harc képzettségét megtanulni, ha nem ad előnyt? Gondolok itt arra, hogy milyen előnyöm származik belőle mondjuk, ha 2 sequort forgatok, de csak a felváltva használat mellett van VÉ érték? Alap esetben (egykezes harc) is támadnék kettőt és védekeznék 1-et, meg ezt tudom megtenni így is, hacsak nem kamikaze módon rontok vkire...

Ez alapján igazán különböző fegyvereket van csak értelme együtt forgatni, például mara-sequort és sequort, mert egyik erősebb TÉben, míg a másik VÉben és így már van előnye?

Kérném szépen, hogy segítsetek ki ezekkel kapcsolatban!

Üdv:

Tier

Szerkesztve ekkor: , Tier által
Link a hozzászóláshoz

Üdv,

- A sequorral akkor támadhatsz körönként kétszer, ha gyorsaságod és ügyességed is eléri a 16-ot. (Illetve harcos főkasztba tartozó karakterek esetén bizonyos tapasztalati szint elérése után kapsz egy bónusz támadást, de ez nem tartozik most szorosan idE)

- A kétkezes harc felvételével mindkét kezeddel tudsz nyilván támadni is, így -ha az előző feltétel fennáll- akkor támadhatsz négyszer körönként.

- Nincs olyan, hogy védek egyet. Védeni alapvetően nem kell, a fegyvered védő értéke számít a VÉ-dhez, ha a kezedben van. Nincs hozzá dobás, meg semmi ilyesmi.

- Így két fegyver esetén mindkettő védő értéke hozzá számolódik az "alap" VÉ-dhez (azért az idézőjel, mert -gondolom tudod-, a VÉ számos dologból jön: kaszt alap, főértékek, harcérték-módosítók, harci helyzet, stb...)

- Ha védekező harcot folytatsz, akkor ezen felül a körülményektől függően akár +40 VÉ-t is kaphatsz az adott körben, viszont támadni nem fogsz tudni.

- Vannak kétkezes harchoz kialakított technikák, nem tudom ezeket akarod-e használni, de pl. az ismétlő cselt sokan szokták bevetni... (a támadásaid száma csökken, viszont mindkét fegyver TÉ-je hozzáadódik az alap értékedhez...)

- Írsz olyat is, hogy "támadok kettőt, utána védek egyet" - ilyen sorrendiség sincs. A sorrendet az fogja meghatározni, hogy te, illetve ellenfeled hányszor támad körönként, illetve milyen volt a kezdeményező értéketek.

- Van egy speciális eset: amikor azonos a kezdeményező értéketek (a dobás után, tehát a végeredmény), ilyenkor ugyanis nem érvényesül a fegyver VÉ-je, tudniillik egyszerre támadtok az ellenféllel. Ekkor csak az egyik (az éppen "nem támadó") fegyver VÉ-je fog érvényesülni.

És -bár most itt válaszoltam- a szabályokkal kapcsolatos kérdéseket ide szoktuk/szokták feltenni egyébként, úgyhogy nyugodtan használhatod ezt a fórumot te is:

http://kalandozok.hu/showthread.php/885-K%C3%A9rd%C3%A9sem-van-a-M-A-G-U-S-szab%C3%A1lyaival-kapcsolatban!

Ha van még kérdésed, tedd fel bátran.

Szerkesztve ekkor: , Con Salamander által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A kétkezes harc mesterfokú használatával több csel közül lehet választani. A példával élve két sequor gyorsaság,ügyesség 16.

Védő taktika: Ha valaki a két fegyver adta előnyöket nem további támadásra, hanem védekezésre fordítja. Ekkor továbbra annyit támad amennyit egy kézzel tudna(2), ám mindkét fegyver VÉ-jét hozzáadhatja a saját védő értékéhez.

Támadó taktika: Mindkét kézzel támad. Ebben az esetben mindkét fegyverrel külön támadó dobást tehet. Értelemszerűen minden támadásba csak az adott fegyver TÉ-je számít bele (a fegyverek téje nem adódik össze). A saját Védő értékéhez csak az egyik fegyver VÉ-jét adhatja (4 támadás kezenként kettő)

Ismétlő csel: Ha az egyik fegyvert sem támadásra, sem védekezésre nem használja, hanem cselt vetve utat nyit a másik támadó fegyvernek akkor a cselt vető fegyver VÉ-je nem adódik hozzá a fegyverforgató Védő értékéhez, de a TÉ-je igen. A két fegyver Támadó értéke összeadódik. (2 támadás) A zárójeles értékek a példára értendők.

Második Törvénykönyv 68. oldal.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...