Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Itt akkor most megemlítenék egy dolgot.

Több topicban is felvetünk olyan kérdéseket, amiket nem tudunk egyértelműen megválaszolni, mert vagy nincsenek benne a szabálykönyvekben (Az első kiadásúakban ám!) egyértelműen, vagy több szabálykönyv is ellentétesen nyiletkozik róluk. Szóval, beírjuk ide a kérdést vagy a problémát, érkeznek az ötletek, kialakul a vita. És akkor egyesek azzal jönnek, hogy "ez már D20", meg "ez már házi szabály" meg "nekem elég az 1TK" meg "ez már nincs a szabálykönyvben"! Igen! Pont ezért kell itt megbeszélni, hogy kinek mi a véleménye, meg ki mit gondol, hogy alkalmazza az adott dolgot.

Persze azért ragaszkodjunk a könyvekhez, nem szabad nagy hülyeséget kitalálni, de azért még ne az legyen már mindenre a válasz, meg minden vita vége, hogy "Ez már túlmutat a szabálykönyvön és nekem az bizony elég...."

Mert akkor minek írunk, olvasunk itt? A szabálykönyveket mindenki el tudja olvasni, és értelmezni! Persze azért ezekről sem árt beszélni, mert nem mindenkinek esik le elsőre - és itt most nagyon nem akarok megbántani senkit, mert nekem is sok mindent csak itt olvasva értek meg, szóval én is ide tartozom - de azért igazán megbeszélni mégis csak az új ötleteket, témkat kell.

Csak azért írom mindezeket, mert unom, hogy egyesek mindíg azzal zárják a vitákat, hogy... (idézetek fentebb), fölöslegesnek titulálva ezzel nem csak az éppen aktuális hozzászólást, hanem az egész kialakult témát, vitát is, mellesleg megfellebbezhetetlenül igazolva magukat, hiszen, ami nincs a szabálykönyvben, az akkor h*ség, és nem is kell rajta vitázni, botorság minden érv, fölösleges minden hozzászólás. Van, aki biztos boldog az ilyen "győzelemtől", mert ez "jó" zárás, de valóban erre van szükség?

ÉS EZT SOK TOPIC VÉGÉRE ODAÍRHATNÁM! Csak épp most jutott eszembe, és még véletlenül sem csak egy valakire értem.

Link a hozzászóláshoz

Hello mkinek, az én kérdésem az lenne, hogy egy olyan Arel pap, tehát a természet szolgálja, aki már birtokolt elf íjat(egy halott elf barátjától "örökölte") és több ízben megmentette az elfeket (Elfendel népét segítette ki, illetve egy már 1000 éve zárt elf települést egy démontól mentett meg) annak készíthetnek-e újra elf íjat, vagy ő megtanulhatja-e a készítését(ez utóbbi lehetőség tudom, hogy lehetetlen, nade proba cseresznye:))?

Link a hozzászóláshoz

Nekem olyan érzésem van, hogy az elf íj a kahrei nyílpuskához hasonlóan nem mezei JK kezébe való fegyver, de ha mégis, akkor sem adnám embernek, csakis elfnek, méghozzá sirenari elfnek, mert a Summarium szerint csak ott tudnak elf íjat készíteni, és ott is egyre kevesebben. Az elf íjban az a pláne, hogy gazdájuk lelkéből van beléjük zárva egy darab, így idegenek, főleg emberek kezében már nem is muzsikálnak olyan szépen. Ez a Summariumban szerepel szám szerint is, ha van rá igény, majd bemásolom.

Link a hozzászóláshoz

Igen, ez idáig jo, de ha az íj elfogad? Nálam igy történt(a KM meg nem lehet hibás lévén '94 ota MAGUS-ozik, tehát miota létezik) és ugy müködött ahogy az ETK-ban az irva vagyon(10CÉ, 2k6Sp stb.), látom ez neméppen gyakori eset... Azért köszi a választ :)

Nem mellesleg azért kérdezem, mert egy alávaló démon széttörte a hátamon az én kedves íjamat, amit nem mellesleg használni sem volt alkalmam.. :cry:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

hogy egy olyan Arel pap, tehát a természet szolgálja, aki már birtokolt elf íjat(egy halott elf barátjától "örökölte") és több ízben megmentette az elfeket (Elfendel népét segítette ki, illetve egy már 1000 éve zárt elf települést egy démontól mentett meg) annak készíthetnek-e újra elf íjat, vagy ő megtanulhatja-e a készítését(ez utóbbi lehetőség tudom, hogy lehetetlen, nade proba cseresznye:))?

Az a véleményem, hogy ha tényleg az elf barátja volt, és nyilván tudta is, mi az az elf íj, akkor nem örökli az elf íját, hanem visszaadja az elfeknek, hogy a barátja lelkének az a darabja is békében nyugodhasson.

Az elf íj nem embernek készült, és nem emberi kézbe való.

Arra, hogy az elfek készítenek-e embernek elf íjat, szerintem egyértelműen nem a válasz. Még az elfek között sincsen mindenkinek elf íja, még az olyan vidékeken sem, ahol élnek elfíjkészítő mesterek, tehát egyértelmű, hogy nem fognak egy embernek - legyen az akármilyen nagy hős - elf íjat készíteni. Egyébként pedig - bár a szabálykönyvek ezt nem írják - de szerintem embernek nem is lehet készjteni, mert azt elf lélekre "fejlesztették" ki, és nem az emberire, tehát a különbözőség miatt nem lehet. Egyébként pedig még Urriának is van köze az elf íjakhoz, (ezért nem készíthetnek a tőle elfordult kráni elfek) és ő biztosan nem engedné.

Azt pedig végképp felejtsd el, hogy egyember arel-pap majd elf íjat fog készíteni. Még az elfek között is ritka az olyan mester, aki képes végrehajtani a szertartásokat és elkészíteni az elf íjat, nincs ember, aki ezt megtanulhatná. És SOHA nem fognak ilyet egy embernek tanítani.

Az a javaslatom, hogy ha már mindenképpen az elfek barátja, és azok meg hálálkodnak neki - már ez is necces, de még ok, mert kalandtól függ, akkor tanítsanak neki elf íjászfogásokat, esetleg pszí-célzást, vagy készíthetnek neki jó minőségű, szép, meg tápos (értsd plussz értékekkel rendelkező) de nem elf íjat is. Mindegyik azt eredményezi, hogy az arel-pap táposabb íjász lesz, az elfek tudásának köszönhetően, de mégis tiszteletben tartja az elf íj szentségét.

Üzenem a KM-nek, hogy azért több "realitást", meg tiszteletet az elfek iránt!

Nekem olyan érzésem van, hogy az elf íj a kahrei nyílpuskához hasonlóan nem mezei JK kezébe való fegyver

Nem mezeinek, de mindkettő adható kalandozóknak, ha megérdemlik, és nem végnélkül!! És természetesen nem első szinten az induló felszerelés része... Az elf íj azonban csak tisztavérű, elf közösségekben felnőtt elf JK-nak lehet!

de ha mégis, akkor sem adnám embernek, csakis elfnek,

így igaz!

méghozzá sirenari elfnek, mert a Summarium szerint csak ott tudnak elf íjat készíteni

Ez viszont így nem igaz, a Summariumban sem így van. Elfendelben és Sirenarban egyaránt élnek elf íjkészítő mesterek, akik képesek elf íjat készíteni. Máshol nem.

de ha az íj elfogad? Nálam igy történt(a KM meg nem lehet hibás lévén '94 ota MAGUS-ozik, tehát miota létezik)

Az elf íj nem fogad el senkit. Nem önálló lélek van belezárva, és nem is olyan, mint egy ereklye. Az elf íjban - ahogy Madovick is helyesn írta - az elfnek - a gazdájának - lelkének egy darabja van zárva, így nem az íj fogadja el a gazdáját - az nem választ - hanem eleve neki készítik az íjat. Ezért még más elfet sem fogadhat el soha. Pláne nem embert.

Nem mondom, hogy a KM hibás, de hibázni mindenkinek lehet, ő is ember.

és ugy müködött ahogy az ETK-ban az irva vagyon(10CÉ, 2k6Sp stb.),

Ez a fentiek fényében eleve lehetetlen. (bár az értékeknek nem néztam utána.)

látom ez neméppen gyakori eset

Nemcsak, hogy nem gyakori, ilyen eset NINCS! Vannak szabályok, amit nem lehet, és nem is illik megkerülni. Elvész - ezzel pl. - az elf faj varázsa. Ez olyan dolog, ami CSAK az elfeknek való. Tessék azzal játszeni, ha már mindenáron elf íjjal akar valaki lövöldözni, bár annak a fajnak sem az a lényege. És bár tényleg az elf íj a legerősebb és a legtáposabb íj, de a JK megjutalmazására létezik sok más mód is - lásd fentebb - és az értékek közti különbség is áthidalható ezekkel, tehát az eredmény ugyanaz. Az eszmei érték pedig... hát igen, pont ez teszi igazán naggyá az elf íjat, és ezt nem etikus lerombolni azzal, hogy holmi arel-papok szaladgálnak vele. KM! Tessék odafigyelni!

Link a hozzászóláshoz

Huu, köszi a kimerítő válaszért, tényleg. Azért szerintem, azt is figyelembe kéne/kell venni, hogy ez mégiscsak egy fantasy játék, tehát a fantázián múlik, és ha már az én kedves KM-em igy döntött, akkor ez, lehet, hogy nem egy szabványos eset, de látjátok, mégis megtörténhetett...Igen, persze, belátom, a szabályok nagyon fontosak, de ez igy nagyon is élvezhető volt, hogy kissé elrugaszkodtunk tőlük. Nem kell feltétlen olyan görcsösen ragaszkodni hozzájuk...Most biztos azt hiszitek, hogy azért mondom ezt, mert ily módon kaptam egy "tápos cuccot", de a játék hangulatán és az én lelkesedésemen is hatalmasat dobott, és mondanom sem kell, nem a táp miatt, igy is elég magas a CÉ-m. Azt hiszem, tömören ennyi. Tiszteletem :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Teljesen igazad van Grant. Nem is azt akartam mondani, hogy akkor most összedől a világ, meg ilyenek. Ha a játék jó volt, akkor az a lényeg. Csak megkérdeztél minket, hát válaszoltam, javarészt a szabályok alapján, mivel ezek segítenek hogy mindenkinek Ynev legyen az Ynev.

De emellett szerintem vannak a világnak olyan szabályai, amiket nem illik, vagy érdemes megszegni. Szerintem ez az elf íjas dolog ilyen, mert az nagyon az elfek sajátja. Ha mindent felborítunk, akkor összedől a világ. Nem véletlenül írtam más, de hasonló eredményt adó megoldást, szerintem az jobban illene Ynevbe, legalábbis nálam.

De végül is azért van a KM, hogy övé legyen a végső szó. Csak ne csodálkozz rajta, hogy sokaknak ez nem tetszik. És ne higyje azt senki, hogy akkor ez így van, meg így helyes. Azért jrtam le részletesen az ellenérveimet, mert ha a Te eseted a "jó" meg a sablon, akkor ilyen erővel minden JK elf íjjal szaladgálna, meg legközelebb már minden egyebet kérnének a KM-ektől, mert ugye "ezt is lehetett, meg azt is"... Bár ha a KM engedi, miért is ne?

Csak akkor van az arcrahuppanás, amikor másik KM-nél akar valaki játszani, vagy esetleg egy versenyen, (vagy a TT-n) játszik, ahol a KM-ek bizony ismerik a szabályokat, meg alkalmazzák.

És az veszély is fennáll, hogy a tápolás bizony pont itt kezdődik, amikor ezt is lehet, meg azt is miért ne, aztán a végén, meg lehet nézni.

Végül pedig szerintem ez nem görcsös ragaszkodás, mert elég nagy eltérés. Ezzel nem azt mondom, hogy akkor Te most rossz játékos vagy, nem. De Ynev az ilyen, szabályai pedig vannak. És ha itt megkérdezed, akkor szerintem ne csodálkozz a válaszon.

Végszóként pedig mégegyszer leírnám, hogy mindettől még miért ne mesélhetne neked ilyet a KM? A lényeg a jó játék és a szórakozás.

Link a hozzászóláshoz

Nos, teljesen igazad van sogronita barátom, igazából azért kérdeztem csak rá, mert nagyon kiváncsi voltam a nálam nagy valószínűséggel sokkal tapasztaltabb szerepjátékosok véleményére (lassan 2 éve MAGUS-ozok) és azért az elf ij készítést én sem gondoltam komolyan :) Csak azért remélem atérzitek, hogy egy nagyon tapasztalt csapatban olyan dolgok történnek a kalandok folyamán, amikről nem is álmodtam volna(hangulati elemek 1000%) és igy számomra kissé meglazultak a MAGUS picit merevebb szabályai. A szórakozással kapcsolatban pedig mindekinek csak olyan kalandokat kívánok, amilyeneket én azzal a veterán csapattal játszok! Nagyon durva! :D

A'frad!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Grant, örülök, hogy jókt játszol, valami ilyesmi lenne a MAGUS, meg az egész szerepjátékozás lényege.

Én sem veszem ám olyan szigorúan és főleg nem mereven a szabályokat, de a világ szabályai, amik logikusak, meg is vannak magyarázva, azok majdnem sérthetetlenek számomra. Kivétel ezalól az ellenmondások, ami sajnos nem kevés van a MAGUS-ban. Azokat a szabályokat főleg nem szeretem megszegni, amik a játéktechnikára vonatkoznak, és KM-ként is értem, hogy mi a lényegük, na meg ugye összillenek a többivel.

Fyorron,

Nem egészen értem a kérdésedet. Az sirenari elf kalandozók amikor elindulnak kalandozni, tahát elhagyják Sirenart, viszik a felszerelésüket is, pláne a fegyvereiket, már csak azért is,m ert ugye többségük maga is erdőjáró (értsd határvadász harcos) ezek meg nem hiszem, hogy úgy mennének el kalandozni, hogy a fegyvereik addig otthon pihennek.

Nyilván az, hogy mit vihet magával, milye van, az előtörténet függvénye, meg hogy mit engednek neki elvinni, és nyilván attól is függ miért hagyja el Sirenart. (Pont erről kellene szólnia az előtörténet mesélésnek) Szóval viszi magával, esetleg, ha valami kell még neki, és nem haragszanak rá otthon, (az elfek azért intelligensen oldják meg a száműzetést is) akkor egy másik erdőjáró kiviheti neki, de vissza nem mehet többé. Ettől még maradhat Sirenar szolgálatában, bár a kalandozókra ez nem jellemző, inkább az NJK erdőjárókra.

Olyan el pedig, aki a külvilágban beszennyeződött, és visszatérhet Sirenarba, nagyon kevés van, és nem JK-k. (pl. Siryao-k)

Szóval nem kell neki visszamennie a felszereléséért, mert az nála van. Ami pedig ott maradt, az általában elveszett számára, hiszen egy kalandozónak nincs is sokkal több mindene, mint ami nála/rajta van, főleg az elején.

Link a hozzászóláshoz

Üdv MagyarGergely!

Ez amit leírtál mind igaz abban az esetben ha a kedves KM nem idióta mint a drága unokaöcsém és nem úgy indíttat el egy karaktert, hogy gyakorlatilag már az elején észlelni lehet, hogy a karakterek halálra vannak ítélve!!! Namármost, ha teszem azt találok egy csapatot ahol szivesen látnak inkább a már megszokott karakteremet viszem mintsem egy újat! Ez viszont nagy hátránnyal jár, mivel a karakterem előtörténete és az eddigi kalandok nem sok anyagi javakkal kecsektette! Az előtörténetet lázsd Ez Vagyok Én- topikban!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fyorron, csak a KM-i összetartás miatt mondom, hogy ne feledd, a KM-nek mindíg igaza van! És nem feltétlenül az anyagi javak jelentik a jó játékot, bár ez nem azt jelenti, hogy azért minden cucc nlkül kell kiküldeni a kalandozót az utcára! :wink:

Persze most nagy a szám, hogy ne kritizáljuk a KM-et, de annak idején én is azért kezdtem mesélni, mert , hát nem voltak elég élvezhetőek a kalandok, finoman fogalmazva.

Egyébként lehet ám felszerelés nélkül is játékot kezdeni, nem is olyan ritka, még ha nem is ez az alap. Nálunk például sok bárd kezdett úgy, hogy "lehuppansz az ablakból és menekülsz" (ez a nő ablaka volt az utcára és szerencsétlen igric egy szál semmiben volt... elég volt a hangszerét visszaszerezni, mindjárt az első szinten.

És persze akkor ne is említsük azt a kalandot, amikor "fekszel, a kezeid megkötve, és látod, amint fölötted egy tőrt tartva, az ég felé mormol egy papnő..." Ez is egy elég finom kezdés volt... :)

Na, ezt csak azért írtam, hogy más is járt már így...

De azért illik valami felszerelést adni szerencsétlen karakternek...

A Csapathoz nem nagyon tudok mit szólni, találni kell egyet. Mondanám, hogy Debrecen, de hát az nem a környéken van... :?

Egyébként ami engem illet, én nem szeretem az előre, meg másnál kidolgozott karaktereket, mert nem ismerem. Jobban szívlelem, ha a játékos velem együtt dolgozza ki a karakterét, együtt beszéljük meg, ki fia borja is ő... De ez csak az én véleményem. nem minden KM ilyen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Abban igazad van, hogy lehet jó a kaland pénz és felszerelések nélkül is, viszont mikor kellene felszerelés és nincs miböl, na az gáz :evil: ! Pfhee, KM-nek mindég igaza van Ok! Na de kérdem én: pl.: vitatott hejzet áll elő a szabálykönyv nem ad egyértelmű választ, muszáj csóri JK-t kellemetlen hejzetbe hozni mindjárt a legelején, csak azért, hogy élvezetesebb legyen a játék? És ha zavarba jön és végzetes ballépést tesz? Tudom itt jön be a KM jóindulata! Persze amit elszúrt nagy kegyesen hejre hozza PFEHH!!! Aki először játszik nincs tisztába a szabályokkal! Ne érts félre de azért nem ártana egy egyértelmű minimumot szabályba foglalni! Rendben van, hogy a semmiről indul ha már egy kiforrott játékmenet folytatásáról van szó! :? :?:

A JK-rrel kapcsolatban: szerintem nem szívesen kezdi senki az elejéről, pláne ha van egy kiforrott karaktere, megszokta és ráadásul bele is lehet venni a kalandba!

Mond ha nincs igazam :?: :wink: 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fyorron, szerintem nincs értelme előírni az induló felszerelést. Egyrészt, mert nagy vonalakban azért le van írva, hogy melyik kaszt milyen felszereléssel kell, hogy induljon vagy pl. létezik a kezdő vagyon táblázat is, de szerintem ezeket egyáltalán nem kell betű szerint betartani. Ezek a dolgok NAGYBAN függenek az előtörténettől, illetve, hogy annak a mesélése során miket csinált, hogyan teljesített a JK. Nekem volt már olyan JK-m is, aki egy szál semmiben kezdett, de olyan is volt, hogy egész birtoka volt otthon. Ez a KM-től függ.

Persze nyilván a teljesen kezdő és a régóta játszó szerepjátékosoknak más a játékbeli problémamegoldó képessége, de ez már a KM hatásköre, neki kell figyelembe venni.

Persze kritizálni mindíg könnyebb kívülről. Ha valami gond van a KM-mel, akkor tudassátok vele, a beszélgetés sokat segíthet. De ne feledd, hogy a KM nektek mesél, azért hogy Ti (is) jól szórakozzatok. Ez mindenképpen becsülendő.

Én egyébként a magam részéről jobban szeretem a kezdő játékosokat, mert őket még nem köti a megszokás, meg a sablonok, és eredeti ötleteik vannak. A szabályokat meg elegendő a KM-nek ismernie, a többieknek csak játszani kell a szerepüket.

A Jk-val kapcsolatban nem értek veled egyet. Persze, hogy mindenki szereti a karakterét, de általában mindenkinek van több is. És egy karaktert egy KM-nél használ. Én nem szeretem váltogatni. És nagyon nem szeretem, amikor valaki egy ultratáp magas szintű karakterrel akar beszállni a játékba, hogy pl. "de őt az előző KM-nél már az elfek megtanították elf íjat készíteni, ezért lehet neki"- meg ilyenek.

És különösen pár szint után már ha így jön be egy karakter a játékba, nincs róla a KM-nek ismerete. A hosszabb játékokban szerintem pont az a jó, hogy a karakter tényleg élhet, igazi ismerősei, ellenségei, emlékei lesznek. Ha átviszed egy új KM-hez, akkor ő ezekről semmit nem fog tudni, mivel korábban nem ő mesélt neki. Aztán csak magyarázhatod neki, hogy miért akarja a páncélkovács kifizettetni a vértet, hiszen tavaj megmentetted egy sárkánytól. Azokat a dolgokat nem is említettem, amikkel esetleg az új KM nem ért egyet a karakterrel kapcsolatban.

Szerintem mindenki dolgozza csak ki a karakterét a KM-mel együtt, az az igazi. Én legalábbis ezt szeretem jobban, bár ehhez hozzátartozik, hogy én a hosszabb, életútszerű játékokat szeretem, ami ugye az elején kezdődik, nem az olyan típusúakat, hogy hozza mindenki a kész 10. szintű karakterét és lemesélek egy démongyakós modult.

Link a hozzászóláshoz

:D Üdv!

Úgy veszem észre, hogy te ragaszkodsz akkor a játékosaidhoz is!

Bár nekem lett volna olyan szerencsém, hogy ilyen KM-re találok! Ne értsd félre nem a KM-eket akartam fújolni, csak azt szerettem volna tisztázni, hogy mi a búbánatért kell egy elméletileg életút kalandnál már a legelső küldetést úgy kezdeni, hogy a karakter 3 lépéses MATTOT kapjoin ha csak egy kicsit is lankad a figyelme! Hogy képet kapj a történetről: Mint írtam az előtörténetben hősünk a kitiltás után munkát kap (egy üzit kell elvinnie Erionba). Térkapura nincs pénze a hajóra és a felszerelésre is csak úgy ha kér előleget a munkáért, + fel kell iratkozzon az Amhe- Ramun Hívei elleni harcra mert csak így engedik fel a hajóra! A hajót elsüjjeszti 1 mágikus vihar, persze hősünk belekontárkodik a 2 boszorkánymester munkájába ezért kirepítik a hajóbol! Na ez az első ahol KIAKADTAM!!! mi a bú... a KM jóindulatára kellett! Gyakorlatilag csak azért hagyta életben a karaktert mert totál hüjeség lett volna elkezdeni az egészet. OK. A karakter felépül. Belecsöppen megint a méjébe :evil: : még ekkor nem tudtam, de kiderült, hogy nem is kicsi boszorkány mesterkedésébe csöppentem! Ezen úgy ahogy túl tettem magam. 2 Kissebb és könyebb küldetés, 1 félig nemes ló, 1 hosszúkard, vajmi kevés pénz beszerzése után kedves mesélőnk egyben unokaöcsém az én kezembe adta 4 karakter életének döntését! 1 félig NJK- megölésével egyben barátnőmmel való nézetelétéréssel :cry: sikerült megoldani a dolgot! Na röviden csak ezért vagyok mérges :evil: :evil: ! Ja és ezt 1 szintű harcossal a szabályok megtartásával csináljam meg!!!

A karakterrel kapcsolatos aggodalmadra csak annyit, hogy ha normális a játékos akkor 1: az élettörténetet kiegészíti,hogy miért is olyan "tápos" amijen, 2: lemond az addig szerzett javakról és az alapot kéri (én legalábbis így tennék)!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Persze hogy ragaszkodok... mint minden KM, szerintem. Azért a legtöbb csapat állandó, mivel állandó ismerősök stb. járnak össze játszani.

De én pl. szívesen mesélek mindenkinek, ha nagy a létszám, több csapatot csinálunk. Sajnos ilyen veszély nem nagyon fenyeget...

Ami a karaktered élettörténetét illeti, szerintem semmi okod a panaszra, sőt nem is értem, miért vagy mérges. Ahogy itt vázoltad, élvezetes, mozgalmas, és nehéz kalandokban volt részed. Sokan panaszkodnak, hogy "már megint nem volt jó a kaland" meg "nem történt semmi", és hidd el azok a kalandok is rosszak, amikor tálcán kapsz mindent. És túlélted, tehát ha jól értem, a karakter sikerrel vette az akadályokat. Kell ennél több?

1 félig NJK- megölésével egyben barátnőmmel való nézetelétéréssel sikerült megoldani a dolgot!

Azért ehhez a mondathoz ide kell írnom, hogy bár a játék kapcsán véleménykülönbségek lehetnek, de NEM szabad a játékban történt akármilyen solog miatt összeveszni valakivel, pláne olyannal, akivel azelőtt meg jóben volt az ember! Ez a MAGUS mindenek fölötti legfőbb alapszabályainak egyike!!!

A karakterrel kapcsolatban

1 Ez alacsony szinten ok, de akkor még nyugodtan lehet újra kezdeni. És ebben bizony lehet olyan, amit ez a KM másképpen mesélt, vagy nem engedett volna. Magas szinten pedig túl hosszú lenne mindent leírni a karakterről, s ha megteszi valaki, akkor sem biztos, hogy a KM-nek van hangulata 35 oldalas előtörténetet olvasni (4-6 játékos...) és ez még mindíg nem ugyanolyan, mintha ő mesélte volna, mert arra emlékezne!

2 Ha lemondassz az addigi történések előnyeiről, ta magad ölön meg a karakteredet, hiszen addigi élete akkor mit sem ért, olyan, mintha nem is lett volna. Elég illúzióromboló, pláne egy tényleg magas szintű hős esetében. Akkor már szerintem jobb egy szép, karakterhez illő befejezés (nem csak halállal lehet abbahagyni egy karaktert!) és kidolgozni egy másikat. Az a tiszta, szerintem. Még sose hallottam olyanról, hogy egy szerepjátékosnak csak egyetlen karaktere lett volna... és szerintem előnyösebb is megismerni több kasztot, azt meg csak játékkal lehet igazán!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem mindenről mondok le, pl.: a jogosan kiosztogatott Tp-ről, szintről, stb. nem! Csakis az anyagi javakra értettem a lemondást és újraosztást Bár belátom, hogy igazad van a karakterekkel kapcsolatban, viszont nekem nem adatott meg, hogy olyan sokat játszhassak, hogy több karaktert ki tudjak dolgozni! Az első karakterem az első törvénykönyv szerint kidolgozott mágiahasználó elf, a második a 2. törvénykönyv szerinti elf harcos és pont enyi!

Ami a vitát illeti az pedig azért volt mert a kedvesem nem tudta megérteni, hogy amivel játszott az NJK volt és nem lehetett normálisan kidolgozni (elméletileg, (az én véleményem más))! A lényeg, hogy a karakter halálával teljesen el ment a kedve a játéktol!

OK az igaz, hogy izgiben nem volt hiány de mi a .... ért az én játéklépéseimre apellálva kellett feláldoztatni a karaktert, mert úgy szerkeztette meg,hogy ha a félig NJK-t nem hagyom meghalni akkor a többi karakter is odavész!

A címhez vissza kanyarodva (fegyverek, ....) Nem igazán értem a módosított (tápos) fegyverek módosító értékeit? :?:Hogy működnek ezek??? Hogy módosíthat egy fegyver valaki képességén, képzettségén?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fyorron, igazad van, itt a fegyverekről kéne beszélgetni, szóval a többire a "Kalandmesterek" résznél válaszolok. Lásd ott. :arrow:

Ami a módosított fegyvereket illeti, erre több féle recept is van.

Léteznek hagyományos módszerek arra, hogy egy fegyver jobb legyen, mint az azonos típusú más fegyverek. Pl. ha már az íjaknál tartunk, akkor azt hozzá lehet "erősíteni" a használója erejéhez, ami azt jelenti, hogy természetesen nagyobb erő kell majd a használatához, de jobbak lesznek a képességei is. (ez azt hiszem, a HGB - TF - szabálykönyben szerepelt, de ott csak a visszacsapó íjra, bár szerintem ilyen alapon több íjra is alkalmazhat... na ugye, én is lazáskodok a szabályokkal... :lol: mert szerintem az elfek tutira képesek rá.)

A pengéknél lehet az anyag jobb, lásd a különböző mágikus, félmágikus fémeket. Aztán léteznek különböző kovácsolási eljárások, könnyítés, használóhoz igazítás, ötvözések, amik szintén azt eredményezik, hogy a penge kicsit jobb lesz, ami játéktechnikailag a harcértékekben fejeződik ki. (erről egy elég jó házi kiegészítőben olvashatsz, azt hiszem, itt az oldalon is megvan)

És persze létezik a mágia is, a maga számtalan variációs lehetőségével, attól függően, hogy milyen mágikus módszerrel tették jobbá a fegyvert. Lehet rúnákat karcolni rá, drágakövet foglalni bele, eleve mágikusra kovácsolni (mestermágia), vagy lelket, Sogron ne adja, démont börtönözni bele. Ezek hatása olyan sokféle lehet, hogy itt felsorolni túl nagy feladat lenne. És ne feledjük el a papi mágia ritkábban előforduló, de legalább annyira érdekes "fegyvertápoló" eseteit sem.

És mágiával nem csak a fegyverek tulajdonságai, még a használó képzettsége is befolyásolható. Jó példa erre a Rúnában annak idején megjelent orgyilkosok tőre, ami mentálisan befolyásolja a használót és ez által olyan lesz, mintha az képzett lenne a hátbaszúrásban (UT szernit Orvtámadás képzettség)

Rilmor,

Az, hogy megtarthatod-e az elf íjadat, az a KM-től, és főleg az előtörténettől függ, hogy miért kezdtél kalandozni. Sokszor előfordul, hogy elveszik az íjat, és nem engedik a külvilágba vinni, mert túl értékes ahhoz, és van, amikor a tulajdonos nem érdemli meg tovább a nép szemében egy ilyen fegyver birtoklását. De ha mondjuk erdőjáróként kezdessz, akinél az elf társadalom is tulajdonkppen elfogadja, hogy kalandozó lesz, hiszen hasznot is hajt nekik, vagy csak egyszerűen úgy lesz az elf kalandozó, hogy nem szólalkozik össze mindenkivel, tehát viszonylag békésen távozik, akkor szerintem megtarthatja az íjat.

Hogy mennyit ér? Jó kérdés. Semmit. Mivel nem karül kereskedelmi forgalomba. Mindent (akár még egy-két kést a hátadba is) ha azt nézzük, hogy milyen ritka, és van, aki érdeklődik utána. Jó alvilági kapcsolatokkal akár vagyonokat is lehet érte kapni. Szóval én alacsony szinten nem nagyon lobogtatnám, hogy nini nekem igazi elf íjam van!

És lehet, hogy egy-két nyílvesszőt a sereneyáknak, akik néha nem nézik jó szemmel, ha elf íj méltatlan kezekbe kerül...

Más kérdés, hogy egy elfet nem érdekel hogy az íja mennyibe kerül, mivel SOHA nem adná el, és semmilyen módon nem válna meg tőle. Ez persze egyből érthető, és nem csak üres szabály, ha figyelembe vesszük, hogy a saját lelkének egy darabja van benne, és jobban kötődik hozzá bármi, vagy bárki másnál Yneven.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rilmor!

Nem tudom, hogy te mennyit olvastál az elfekről, v. hogy mit tudsz róluk?

Én a magam nevében szólva nagyon szeretem a fajt és szerintem vajmi keveset tudok róluk! De azt tudom, hogy miért választottam! A faj sajátossága, hogy ezközeiket, felszereléseiket nagy becsben tartják, akárcsak a törpék a szerszámaikat! Ezért is lehetséges, hogy az elf lelke egy darabját az íjjához kösse v. hogy szinte tökéletesen használjon egy fegyvert (na persze meg a hosszú évek gyakorlása :lol: )! Tehát egy elf, ha nem törik el, nem lopják tőle el, v. nem válik használhatatlanná, NEM Mond le önként semmijen használati tárgyról!!!!! Jelzem ez az én véleményem! De a szerkesztő vagy más régi tagok, KM-ek kijavítanak ha nem így van! :roll: :?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rilmor,

1 Gergely, nem Gergő :evil:

2 Az elf íjat nem kovácsok készítik, mivel fából van...

3 Elf íjat nem tud senki szerezni "később", tahát küloszágban, mert senki nem készít.

4 Az elf közösségekből származó, értelem szerűen tisztavérű elf karakternek lehet íja, de csakis akkor, ha Sirenarból, vagy Elfendelből származik, mivel csak ott élnek íjkészítő mesterek, akik el tudják készíteni az elf íjat.

5 Az elf íjat nem veszik, nem kerül semennyibe. Senki nem adja el az övét, aki esetleg meg meghal, és az elf íját visszaszerzik, azt vele temetik, hogy a lelkének az a darabja is pihenhessen. Senki nem gyalázná meg (elf) azzal egy halott társa íját, hogy tovább használja, másnak adja, vagy eladja. SOHA.

Az elf íjat nem úgy veszik, mint a hagyományos fegyvereket, az elf országokon belül sem, amik egyébként nagyon különböznek az emberi ország, meg város stb. fogalmaktól.

Az elf íjat mindíg direkt valakinek készítik. A tulajdonosnak magának kell megtalálni, különböző szertartások után lemetszeni azt az uscayha-fa ágat, amiből az íja majd lesz. Ezután az íjkészítő mester segítségével elkészítik az íjat, bonyolult szertartásokkal a tulajdonos lelkének egy darabját is belefoglalják. A végén elkészül az íj, ami csak a tulajdonos íja, eleve neki készül. Senki nem adja-veszi az elf íjakat, sehol. (persze, emberek között ez elképzelhető, mivel igen szép, ritka, értékes stb, de ilyenkor nincs ára, eszmei értéke csupán, és rengeteget ér, de erről egy elf esetében nem érdemes beszélni.)

Ez az elf íj készítésének elég vázlatos leírása, részletesebben a Summariumban olvashatsz róla.

Az, hogy kinek készít elf íjat a mester, az nincs konkrétan leírva, de semmiképpen sem úgy megy, hogy -"itt van x arany, csinálj nekem íjat!"

A közösség ígéretes, fiatal, esetleg most avatott harcosainak, és főleg annak, aki megtalálta az íját, mert azt sem csak úgy a sarki fűzfáról metszik. Esetleg a KM meghatározhat próbatételt, segítséget, amit az íjkészítő kér, de az elf íj készítése nem üzlet! És nyilván olyannak készítik el, aki becsületes, akit az elf közösség elismer, megbecsül, de legalábbis nem éppen most készülnek száműzni.

Szóval ha Te elf karakterrel játszol, akkor vagy a kalandozás kezdetén megvan az elf íja, mert ha nem, később már nem lehet szerezni. Nem lehet venni a külvilágban, és az elfek - különösen szirenarban - nem nézik szívesen az emberi világtól, gondolkodástól megfertőzött elfeket, - Sirenarba vissza sem engedik - nemhogy elf íjat készítsenek neki.

Link a hozzászóláshoz
...

4 Az elf közösségekből származó, értelem szerűen tisztavérű elf karakternek lehet íja, de csakis akkor, ha Sirenarból, vagy Elfendelből származik, mivel csak ott élnek íjkészítő mesterek, akik el tudják készíteni az elf íjat.

5 Az elf íjat nem veszik, nem kerül semennyibe. Senki nem adja el az övét, aki esetleg meg meghal, és az elf íját visszaszerzik, azt vele temetik, hogy a lelkének az a darabja is pihenhessen. Senki nem gyalázná meg (elf) azzal egy halott társa íját, hogy tovább használja, másnak adja, vagy eladja. SOHA.

Az elf íjat nem úgy veszik, mint a hagyományos fegyvereket, az elf országokon belül sem, amik egyébként nagyon különböznek az emberi ország, meg város stb. fogalmaktól.

...

Senki nem adja-veszi az elf íjakat, sehol. (persze, emberek között ez elképzelhető, mivel igen szép, ritka, értékes stb, de ilyenkor nincs ára, eszmei értéke csupán, és rengeteget ér, de erről egy elf esetében nem érdemes beszélni.)

Kivéve, ha egy sirenari valahol meghal és az "ellenség", vagy más "megtaláló" kezébe kerül az íjja. A "talált" fegyver aztán többször gazdát cserélhet (vagy orgazdát :)), így nemcsak ember, de akár elf is megveheti és használhatja, amennyiben jelleme nem oly nemes, mint amilyennek az előbb leírtad.

Észre kell venni, hogy az önérzetes tünde kép sok helyütt (emberi és egyéb hatásokra) jeletősen módosulhat. Kivételek tehát mindig akadnak, csak játékosként nem érdemes erre appellálni (ha nem akarod kivívni a mesélő haragját). Nem véletlen a 120 aranyas ár. A fegyver önmagában nem ér ennyit (legalábbis anyagát, felépítését tekintve pár ezüstből elkészíthető), az árban tehát benne foglaltatik az elf likvidálásának, a szakszerű tárolásnak és kezelésnek, illetve a többszöri orgazda csere díja is. :oops:

A többivel egyetértek, szépen összeszedted a szempontokat és miérteket. :!: 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kivéve, ha egy sirenari valahol meghal és az "ellenség", vagy más "megtaláló" kezébe kerül az íjja. A "talált" fegyver aztán többször gazdát cserélhet (vagy orgazdát :)), így nemcsak ember, de akár elf is megveheti és használhatja, amennyiben jelleme nem oly nemes, mint amilyennek az előbb leírtad.

Azt hiszem, ezt említettem, vázlatosan...

Kivételek tehát mindig akadnak, csak játékosként nem érdemes erre appellálni (ha nem akarod kivívni a mesélő haragját).
Pont ezért... Nehogy már minden elfnek így legyen íja!

Egyébként pedig ha már az ilyen kivételeknél tartunk, akkor megjegyezném azt is, hogy különösen Északon Sirenar közelsége miatt, ha az elfeket nagy sérelem éri, akkor bizony bosszúállók (sereneya) indulnak a dolgok elsimítására, kiváltképpen igaz ez az elf íjakra, mivel van külön "elf íj visszaszerző különítményük" is.

Persze létezik az elf jjak fekete kereskedelme, de ez nem tipikus, mondhatnám, NAGYON RTIKA! Szóval erre ne számítson senki, hogy majd így vesz egy íjat... Arról nem is beszélva, hogy az ilyen íjak elf kezében sem vetekszenek a saját elf jjal, tehát csak a "más kezében" értékeivel lesz használható. Ezenkívül nem tanácsos vele elfek előtt mutatkozni, már csaka kínos kérdések elkerülése érdekében sem...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...