Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Kedves Andoron!

Nagyon szépen kérlek, ne vedd kötekedésnek, amit mondok! Nem az a célom vele. Lehet, hogy nem a megfelelő hangnemben mondtam... ezennel bocsánatot szeretnék kérni emiatt.

És Prednek teljesen igaza van! Egy fából készült gyakorlótárgynak ugyanolyan nehéznek kell lennie, mint egy fém fegyvernek... hogy szokja az apród a súlyát...

És Andoron, be kell valljam, hogy fém másfélkezes kard nem járt még a kezemben... de azért elméletben tudok egyet s mást a forgatásáról...

És az erőről: egyrészt én biza a múltkor, amikor voltak a gladiátorok edzésén, mindenki erősebb volt, mint én... bár ez nem túl nagy dolog... de télleg nagyon kemény fickók...

És az, hogyha tudod, hogyan kell forgatni a fegyvert, és kicsit ésszel is, és nem csak erővel forgatod, az már nagyon sokat jelent... és itt lépnek fel a hagyományőrzők... mert a lendület visz tovább... és ezt ki kell használni...

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a segítséget, itt bp-n találtam is már egy jó "kovácsműhelyt", valamint rákerestem a hagyományörző oldalakra, de előzetes ismeretség nélkül kicsit nehéz. Na mind1 legalább lesz mire gyűjtenem :) Pred szerintem még keresni foglak azért, köszönöm a megelőlegezést. A scimitar valóban handzsár, de nem a széles pengéjű, hanem a keskeny hajlított pengéjű tetszik jobban, az ynevi példával élve dzsambia szerű.

Az h másfélkezes karddal hányszor lehet csapni, ebben teljesen egyetértek Andoronnal továbbá Pred állítása szerintem is ok az adott viszonylatban.

A Magus-ra levetítve még egy érdekesség a Kétélű fegyverekről. akt érdekel érdekes olvasmány lehet számára kicsit egy Rúna alapján kicsit maszkírozott kiegészítőnk:

Kétélű fegyverek:

A harc bizony kétélű fegyver, ahol nemcsak ellenfeled sérülhet meg, de te is igen súlyos sebeket kaphatsz, ha nem vigyázol. Egyesek persze azt mondják: ez engem nem érdekel, a lényeg, hogy az a szemét a sírgödörben heverjen végre. Persze az ilyen emberek gondolkodásmódja is érthető egy bizonyos szempontból, az óvatosság általános szabálya alól ez sem jelent kivételt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv! Mostan már vagyok itt is, a világ nagy bánatára... :D Én volnék a kovács, akit Pred említett, honlapom még nincs. :)

Pár adalék, csak hogy lehessen vitázni. :P Sajnálom, nagyon hosszú lesz... próbálok összefüggő maradni azért... de néha igen szószátyár vagyok. :D

Elsőre kis áttekintés rólam, nem, mert egoista vagyok, hanem mert előzetesbe is tisztáznám forrásaimat, hogy később EBBÕL ne legyen vita.

13 éves korom óta készítek fegyvereket, s kb 16 éves korom óta vérteket. Most 19 múltam, ami 6 év tapasztalatot jelent. :) A fegyverforgatást kb 15 éves korom óta gyakorlom normálisan - azaz nem úgy, ahogy jónak érzem, hanem vagy hagyományőrző/harcművész egyesületben, vagy létező kódexek/források/módszerek alapján, egyedül, folyamatosan olvasva a nálam tapasztaltabb hagyományőrzők/harcművészek/harcosok írásait, esszékben, fórumokon. Sajnos mostanában főleg az utóbbi igaz... esetenként sikerül vívni valakivel, néha kimegyek larpokra... (ahol kissé zavar, h nem tiszta küzdelem... de attól még nagyszerű szórakozás.) És közben olvasok, tanulok, gyakorlok... dolgozok. Legfőbb profilom a használható, leginkább zsoldosokra jellemző fegyverek és vértek készítése, ezeken belül is landsknecht, 16th századi groteszk, valamint közel-kelet minden mennyiségben. Tanulom az arab írást, ld Pred krugjának közepe... :D Ismert vagyok arról, hogy hatalmasakat ütök és szeretek túlsúlyos cuccokkal edzeni. Kb ennyi tán elég is. :D

Mai kovácsok színvonaláról. Hazánkban Vaspók, Pyraster és én is képesek vagyunk valós súlyú fegyvereket készíteni... ugyanakkora ellenállóképességgel, mint a régiek. Jó eséllyel rengetegen mások is képesek rá, de én ebben a háromban vagyok teljesen biztos. :wink: Külföldön Albion, Fletcher, Moc, Lutel, Phoenix Metal, Odinblades... mind képes kihozni egy kétkezest 2.5 kilóra. Sőt, ha szúrópengés, akár 2 alatt is, hiába 180 cm.

DE.

A legtöbb ember ma (bármilyen meglepő is... :wink: ) nem gyilkolásra használja a kardját, hanem gyakorlásra, vívásra (bárcsak lenne jobb szó a sparringra).

Link a hozzászóláshoz

Tudtam, hogy lehagyom...

A kétkezes kard... az előkeresztes. Dopplehander, Bidenhander, slaughtersword. A flamberge szó modern, nem helyes... szabadkőműves hullámpengés kardot jelöl. Amire gondolhatsz, az a flammard/flambeyard/flamboyant... de az is a hullámospengéjű dopplehander, és nem a sima. Szasza kardja szép, de kevés érte az a pénz... bár nem ismerem se az anyagát, se a szerelékek illesztési minőségét. Én nem csinálnám meg annyiból, max ha nagyon-nagyon jó napom van, vagy ha leitatnak... :)

Óvatosan azzal, hogy hogy van a falon - külföldön nemrég halt meg egy srác, mert nem volt rendesen rögzítve a katana és leverte... :(

Link a hozzászóláshoz

Ok.. szívesen segítek. De. Mit értesz pallos alatt? A tényleges pallost, a lovassági kardot? Avagy azt, amit a MAGUS pallosnak hív, és valójában dopplehander? Elnézést a szinte egysoros postért, de nem akarom fölöslegesen kifejteni azt, amelyikre nem gondoltál... :D

Jah, viszont hamáregyszerakkormár. :D Ha lehet, akkor itt vagy a valódi nevén hívjuk a fegyvereket, vagy a MAGUSos nevén ÉS a valódin. Mondjuk ez utóbbi esetben a valódi nevet lehetne zárójelbe tenni.

Link a hozzászóláshoz

Üdve jóemberek!

Ahriman, valóban kimerítő, és tökéletes leírást adott, valóban kincset ér. Arra a kérdésedre válaszolva, h milyen acélból készült a kard, azt tudom mondani, h 51 CRW 4-es szénacélból. Nekem ez nem sokat mond, mert én nem vok kovács, de ha el tudnád mondani, h ez jó-e avagy rossz, abból le tudnék szűrni következtetéseket. Köszi előre is. Amit pedig a flambergről írtál, azzal is teljesen egyetértek. De tudomásom szerint a "Flamboyant" egy építészeti stílus. Csak ennyi hozzáfűznivalóm volt.

Pred, asszem Te kérdezted, h Szasza milyen fegyvereket csinál. Nos, a minőségüket nem kérdőjelezném meg, bár a kialakítással akadnak problémák. De az ár elérhető, és jutányos szvsz. Bár szívesen megtudnám, h mások milyen áron dolgoznak. Bár akkora különbségeket eddig nem tapasztaltam.

Link a hozzászóláshoz

Visszafele...

Csaba: A határidőkkel elég vegyes a viszonyom... van, hogy egy nagy melóval pár nap alatt végzek, van, hogy valamit NAGYON lassan fejezek csak be... általában mondok egy közelítő határidőt, aztán ha nem jön össze, szólok időben. A legtöbbször mindenre 2-3 hónapot mondok... ami nem annak a darabnak az elkészítési ideje, hanem elvileg annyi idő alatt, ha mindenen dolgozok egyszerre, el kell készülnie.

Link a hozzászóláshoz

Ahriman:

Köszi a flamboyant-os kiigazítást. Egyébként rosszul mondtam, nem építészeti, hanem díszí tési stílus a lángoló gótika korszakából.

Nah, viszont tényleg érdekelne, h mennyiért dolgozol. Meg gondolom Csabát is, ha már írta. Jah! Ha már itt tartunk, a fegyver 68.000 buznyákba kerül. A kalandozók tavaszi táboron lent volt, a nyárira is lehet, h leviszem.

Még egy kérdés. Van egy kardom (szintén Szasza készítette-de azt hiszem utoljára dolgoztattam vele.), aminek lötyögős lett a keresztvasa. Illetve a hárítógyűrűje. Mert csak az van neki. Esetleg tudnál vmit kezdeni vele, Ahriman?

Köszi a választ előre is!

Link a hozzászóláshoz

Könnyebben tudnék válaszolni, ha látnék róla egy képet... :wink:

De jó eséllyel max. új keresztvasat lehet feltenni sajna, és azt se lehet már olyan erősre megcsinálni, amilyenre én szeretem. Mondjuk még úgy is fél tonna körüli terhelést bír elvileg, de jobb szeretem, ha kétszeresét elbírja legalább.

Elvileg a legegyszerűbb, már használható keresztvasfelrakási mód az, ha a penge válla lépcsősen megy át markolattüskébe... azaz a penge szélessége először, mondjuk 3.5cm, és onnan újabb lépés le pl 3 cm-re, ami már a tényleges tüskeszélesség. Az első "lépcső" hossza kb 5mmvel nagyobb, mint a keresztvas vastagsága. ERRE a lépcsőre csúsztatod fel a keresztet, és a túlnyúló részt szépen rákalapálod. Mivel a kereszt minden esetben lágyabb, mint a penge, igen jó eséllyel előbb szakítja ki magát a lekalapált rész a keresztvasból, minthogy fellazulna - természetesen idővel, sokat használva VALAMENNYIRE meglazul... mondjuk 2 év folyamatos használat után lesz 1mm játéka.

A következő lépcsőfok, ha a keresztbe kis bemarást vágsz, és abba kalapálod le a markolattüske anyagát.

Link a hozzászóláshoz

No, néhány kép kétkezesekről. Majdnem írtam egy hosszú "esszét" róluk, de hullafáradt vagyok, és belezavarodtam... :? Majd talán máskor. :?

Skót claymore

Dán kétkezes

Nem kép, hanem egy nagyon jó cikk a kétkezesekről, tele szép képekkel :D

Woo-hoo, darabolókard, mert az jó! Mert megérdemlem! No, EZZEL le lehet fejezni egy vértest is. :D Értelemszerűen nem a kis kecses katzbalgerről beszélek.

Két szépség egymás mellett: Svante Nilsson Sture kardja és szászországi V Herniké. Amúgy Henrik egy elmebeteg őrült... az ő kardjáról van a feketefehér kép is. :D

Vigyázat, nagy kép! :) Mert minden Henrik őrült. Most komolyan... szerintetek mekkora kéznek kell EKKORA markolat? És vajon milyen pengét ellensúlyoz egy EKKORA markolatgomb? Amúgy erről a vértről már raktam fel egy képet. Henrik fegyverei mellesleg kimondottan nagyok és masszívak. Hiába, sportos ember. :D

Pici német dopplehander, összesen alig 180cm. Megvan majdnem 3.5 kg. Nehéz darabolókard.

Kétkezes katzbalger, összesen 143cm.

Az előző "keresztvasa". No, ezért írom idézőjelben. :D

Nem találtam jobb képet... ez egy estoc. Nincs éle, pengéje NAGYON keskeny, nagyon vastag. Tisztán szúrófegyver, de annak nagyon jó. Súlypont szinte a kereszten, így nagyon jól uralható. Láncinget és bőrt gond nélkül átszúr, de megfelelő technikával és erővel átmegy a gyengébb lemezvérteken is. Bár jobban megéri inkább résbe szúrni - húsból és láncból könnyebb kihúzni, mint lemezből... :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, ez esetben, Antail, megkérlek, hogyha lehetséges, hozd létre az új témát és helyezd át oda a hozzászólásainkat.

Remélem, nem gond, hogy még egy utolsót ideírok.

Ahriman, a láncokkal hogy állsz? Lánccsuklya, ilyesmi milyen árban van?

És azt hiszem, vásárlás szintjén érdekel egy rondel tőr. Kellene képeket mutass, mert nem nagyon ismerem, hogy milyenek voltak. Nos, nem valami nagyon drágára gondoltam, egy egyszerű megfelel. Ja, 1450-es évek, magyar. (ha volt itt akkor olyan... sajnos nem tudom :()

Ez mást is érdekel, valószínűleg.

Aztán akkor a lándzsáról is kellenének, képek, lehetőségek, mert ha minden jól megy, már a jövő hét végén megtenném a rendelést. (Akkor leszek kint Pesten egy keveset)

És télleg nagyon jó, hogy ide tévedtél!!!

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ahriman jól tud láncozni is, csak nem szeret, igaz-e? :D

Az én alkarvédőmet is ő fűzögette össze.

Bár igazából sztem, ha valaki láncholmit akar, az ne kováccsal csináltassa, mert bárhol is csináltatod, az anyagár cikra hatszorosát, hétszeresét (?) kérik el, annyit kell vele szöszmötölni. Jobban jársz, ha keresel vkit, aki hozzárfér esztergagéphez, megveszed a huzalt, és feltekercselteted vele. Utána már gyerekjáték, csak türelem kell hozzá. Ha valakit érdekel, leírhatom a láncozás menetét.

Link a hozzászóláshoz

Pred, tőlen az esztergályos 500.000 lejt kért el három kiló drótért...

Ami több, mint 3000 forint. Ha még hozzáteszem a 100.000-es aalapanyagárat, az szinte 4.000. Sepsik István meg 6000 ért elkészítni az egészet... Tekintve, hogy mennyi munka van vele, szerintem ez egy jó ár.

Mellesleg vettem egy szemuveges viking sisakot belessel es lanccal 15.000 ezerert. Szerintetek jo vasar volt? A felépítése pántos, de külső-belső pántos, és elég szépen ki van fényesítve. Annyira, hogy aszitték, hogy inox. Ez már polírozás?

És állítólag az oroszok is ilyent használnak, úgyhogy tartós is...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha jó minőségű, és szép, akkor sztem megérte.

Az értékeket lejbe vagy forinmtba írtad?:D

Bizony, egy kg drót akár 1000ft is lehet...de tudod, hogy mennyiért csinálnak meg neked egy láncinget? 60 000től kezdve. Egy akkora embernek, mint én, inkább 80 000...pardon, ötödannyiból megvagyok, ha magam csinálom...

Link a hozzászóláshoz

Pred, régi lej és forint.

A 100.000 az lej volt... otthon foglalkoztam láncolással... De jelenleg Pesten van a cucc, amikor következőkor megyek, ismét nekiállok foglalkozni vele... remélem be tudom már fejezni... mert rengeteg munkám van benne. Egy láncfátyol egyébként.

A láncingek árát sajnos tudom :(

Emiatt is először achetont fogok viselni... a láncing még nagyon távol van... de a nyáron tervezek szemeket venni. És azt magamnak fogom készíteni... vásárolni túl drága lenne, valóban!

De nem úgy néz ki, hogy idén lesz valamiféle fellépésem... hacsak nem otthon, az elemi osztályban, hogy lássanak viking parasztot :D :D :D

Link a hozzászóláshoz
Ok.. szívesen segítek. De. Mit értesz pallos alatt? A tényleges pallost, a lovassági kardot? Avagy azt, amit a MAGUS pallosnak hív, és valójában dopplehander? Elnézést a szinte egysoros postért, de nem akarom fölöslegesen kifejteni azt, amelyikre nem gondoltál... :D

Jah, viszont hamáregyszerakkormár. :D Ha lehet, akkor itt vagy a valódi nevén hívjuk a fegyvereket, vagy a MAGUSos nevén ÉS a valódin. Mondjuk ez utóbbi esetben a valódi nevet lehetne zárójelbe tenni.

Nos konkrétan emlékeim szerint arra a pallosra gondoltam amit inkább bevágtak a tömegbe hogy taroljon vagy a végével csaptak mint egy buzogányal, nekem igazából ezt jellenti a pallos bár lehet tévedek és a spektrum és egyébb hasonló müsorok pontattlanok. Bár a másfélkezes kardokról is szivesen olvasnék meg a mágusos lovagikardról ha lehetne :) örülök hogy jellen vagy a fórumon :) csomó mindent megtudtam :) szóval szivesen olvasnák "vívási" elmélettel kapcsolatos dolgokat is, nem csak kardról más fegyverröl is /az a ranagolnak feláldozott hosszú betük.../

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...