Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Horoszkóp-Függ-e tőle az életünk, a jellemünk?


Recommended Posts

Tudjátok, szerintem a horoszkóp csak egy kitaláció amit bárki meg tud csinálni. Lehet hogy néha néhány emberre igaz, de azért az életünket mi irányítjuk!

Aki viszont hisz a horoszkópban annak az életére van némi hatással is és ez ugye fontos, persze... nem ilyen egyszerű a dolog itt sem. A horoszkóphoz dolgokat nem árt kidolgozni mert ezzel együtt kidolgozol csillagképeket, együttállásokat egyéb égi eseményeket amiket máshol is fel lehet használni és a horoszkópot használó játékosok esetében is lehet logikája a dolognak szemben az össze vissza ír magának megoldással.

Link a hozzászóláshoz
Tudjátok, szerintem a horoszkóp csak egy kitaláció amit bárki meg tud csinálni. Lehet hogy néha néhány emberre igaz, de azért az életünket mi irányítjuk!

Teljesen egyet értek veled Sylinn DaRonn a mi életünk a mi kezünkben

van , nem pedig egy horoszkópéban,vagy éppen egy istenében.

Az egész egy nagy butaság.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Nos ez nem ilyen egyszerű, Venes, erre a számra oldalnyi rizsát lehetne begépelni, de azt hiszem ezt te is sejted... Remélem elnézed nekem, hogy nem teszem meg.

Ha esetleg arra gondoltál, hogy az előző kérdésem, illetve kérésem tőled a számokkal és a betükkel kapcsolatban összefüggött a számmisztikával, tévedtél...

Bocs, hogy ily rendszertelenül írok, de ma rettenetesen lezsibbasztottak.

Jóccakát!

Link a hozzászóláshoz

A jövőt megjósolni nem nehéz, csak igyekezned kell sok közel biztos eseményt beletenni a jóslatra másokra kétértelmű utalást. A közelgő kalandozok.hu találkozó alatt kevesebb itt megismert ismerőssel tudunk majd találkozni mint máskor, de szinte biztos, hogy a többségük ekkori szerepjátékos életére az új MAGUS nem fog úgy hatni mint várták.

Igen, az emberek egy része a táborban lesz a másik pedig az oldalon, nem lesz folyamatos kommunikáció igazán aa két csapat között, nem nehéz megvédeni a jóslatot. A MAGUS, ha meg is jelenik, nem azt fogod próbálgatni a táborban, ha nem akkor is korábban úgy tervezted, hogy eddigre már játszol vele, stb.

Link a hozzászóláshoz
Tudjátok, szerintem a horoszkóp csak egy kitaláció amit bárki meg tud csinálni. Lehet hogy néha néhány emberre igaz, de azért az életünket mi irányítjuk!

Teljesen egyet értek veled Sylinn DaRonn a mi életünk a mi kezünkben

van , nem pedig egy horoszkópéban,vagy éppen egy istenében.

Az egész egy nagy butaság.

Lithas!

Sajnos én nem tudok egyetérteni veletek. Persze hogy nem létezik isten, és látszólag a sorsunkat is mi irányítjuk, még is hiszem, hogy az égitestek állása hatást gyakorol az emberekre. Persze lehet hogy tévedek, de jó hinni benne. És ne mondjuk azt, hogy butaság! Mondd azt, hogy te nem hiszel benne, de ne szóld le, mert ezzel megsértessz másokat!

Elf: ez igazából nem jóslás, hanem egyszerű valószínüségszámítás. Én is azt mondom, hogy: ha végeztem, felállok a gép elől és hazamegyek. Ez tövényszerűen be fog következni, hiszen nem alhatok a könyvtárban. Ezen kívül, mivel fáradt vagyok, ezért nagy valószínüség szerint le fogok feküdni, még 9óra előtt. Ez nem jóslás! Ez csak annyi, hogy következtetést vonsz le bizonyos dolgokból. De ez persze szvsz.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Elf: ez igazából nem jóslás, hanem egyszerű valószínüségszámítás. Én is azt mondom, hogy: ha végeztem, felállok a gép elől és hazamegyek. Ez tövényszerűen be fog következni, hiszen nem alhatok a könyvtárban. Ezen kívül, mivel fáradt vagyok, ezért nagy valószínüség szerint le fogok feküdni, még 9óra előtt. Ez nem jóslás! Ez csak annyi, hogy következtetést vonsz le bizonyos dolgokból. De ez persze szvsz.

Ha kellően misztikusan fogalmazol és az oldal alapításának időpontját valamint a magus megjelenésének időpontját is beveszed eladod annak. A legtöbb horoszkóp: 1 semmitmondó, 2 nem jön be nagyobb eséllyel a gyakorlatban mint egy véletlenszerű jóslat. Ehhez képest aki hisz benne még dolgozik is azon hogy bejöjjön...

Link a hozzászóláshoz
Ezzel egyet értek, néha az ember, sokszor öntudatlanul is, úgy befolyásolja a jövőjét, hogy az a regel olvasott horoszkóphoz hasonlítson. De az ilyen újságokban lévőknek semmi értelme sincs.

Igen ám, de pl. az hogy meg szeretnéd valósítani szinte biztosan hatással van arra, milyen gondolatot érzel, fogadsz el magadénak, és ezen keresztül ez is hat. Anélkül is, hogy bármilyen alapja lenne a dolognak

Link a hozzászóláshoz

huhh...horoszkóp...na ez még egytéma amivel kapcsolatban teljesen szkeptikus vagyok...nekem valahgy nem iazán tűnik "értelmesenk" gay nem is tudom hogy mondjam az hogy ha Xcsillag így áll egymáshoz viszonyítva akkor szerencsém lessz...nem látom az összefügést...a másik ilyen téma a tenxérből jóslás meg a hasonlók...na azoknak a trükkjeikrl lehtne beszélni...

Link a hozzászóláshoz

Aquenor: Mindkét dolognak akad részben alapja, csak az egyik sem úgy, ahogy az emberek elképzelték, az ember mindig a számára átlátható dolgokban keresi a magyarázatot akkor is, ha az teljesen máshol van. Máshol, és más jellegű: Az ember sorsa sok mindenben függ a genetikai adottságaitól, ezek megjelennek a tenyerében, de akár abban is, hogy mikor lesz nagyobb valószínűséggel gyermeke, és ugye ez az adottság öröklődik... A csillagok állása nem biztos, hogy hat rád, de a gravitáció, a besugárzás, a biológiai órádnak és a természetnek egymásra hatása (pl. nyáron vagy télen van a szülinapod) és számos más kérdés igen. A horoszkóp nem más mint ezen összefüggések megfigyelése. A Bioritmus, és számos mért, tudományos alapon lévő megoldás ugyanerre épül, igaz kicsit másképp, és többnyire pontosabb.

Link a hozzászóláshoz

Najo de ahhoz hogy egy tényleg potos horoszkópot tudjunk csinálni(ha lehet ilyet...)akkor ahhoz igen-ogen komoly vizsgálatok és ilyesmi kéne...és azt meg nem mondjad nekem hogy ami újságban van horoszkóp az ilyenne alapszik....de azt akkorsem értem hogy ebből hog lehetne megmondani hogy mi fog velem történni....esetleg azt h mi történt velem..de az emg már tök mindegy.....

Link a hozzászóláshoz

Nem véletlenül állítottam szembe a horoszkópot a bioritmussal. Ugye a kettő az más, és sok egyéb dolog van ami fontos lehet, de ezek többsége nem misztikus dolog, a horoszkóp megpróbál egy hellyel közzel használható képet adni tapasztalati úton, de a többsége nem működik, amióta pedig üzlet lett... nos azóta nem sokat ér. Nagyon sok az etetés benne.

Link a hozzászóláshoz

igen ez olyan mint mostanság a kézről olvasás.....figyled meg h csak olyan általános dolgokat mondank amik szinte mindenkivel előfordulnak.konkrét dolgokat soha.ez a trükkje.egyszer kipróbltk h megkértek egy kézről olvasót h mindja teljsen az ellnetétét annak amit lát.és a fickó töke lhittem eg aszondta h igaz meg minden....úgyhogy ennyit erről a kézről olvasásról...

Link a hozzászóláshoz

Azért a kézről olvasásnak lehetne némi alapja, ugye a genetikai alapok. Sokat elmondhat a külsőd rólad. Elmesélek még egy dolgot, akad egy pszichológia tesz, amiben képek közül kell választanod, minden sorozatban 8 ember képe van ott, kiválasztod a két legszimpibbet, két legellenszenvesebbet. Utána a vizsgállatot vezető pszichológus képzettsége szerint vagy mész a következő 8as csoportra, vagy a maradékot beosztod két szimpatikusabb és két kevésbé szimpatikus emberre. És nagyon sok betegséget diagnosztizálnak ez alapján. Hogyan? Minden ilyen ember külső adottságai jellemzőek, minnél inkább szimpatikus valaki annál jobban azonosulsz vele, és a személyiségtípusával. Ha mondjuk minden körben a szadista tetszik meg neked az gyanús, ha össze-vissza választasz és van mindből pozitív is negatív is az kb normális. Lehetne a pszichológiai tesztekről is beszélni, igaz az máshol lenne téma (pl. a jellem kapcsán) de azt hiszem felesleges lenne. A dologhoz annyit tennék hozzá, hogy a keresztanyám főorvos és ilyesmivel foglalozik, egy országos szűrővizsgállat kapcsán bizonyos informatikai munkákat én végeztem el, és azóta is rendszeresen találkozom nem csak a tesztekkel, így tudnék a témáról beszélni.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...