Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

JK-k közötti szexuális élet.


Antail

Recommended Posts

szerintem úgy 2-4 gyerek/család.

Most mielőtt megköveznétek, hogy az nagyon sok, gondoljatok bele, hogya középkorban az embereknek 8-10-12 gyerekük volt az a kevéske (értsd:MAX 35-40) év alatt, akkor az elfek néhány száz év alatt összehoznak ennyit, még akkor is, ha csak minden századfordulón "szaporodnak"

Link a hozzászóláshoz

Szerintem csak egy gyerek egy család, mert mint megegyeztünk nem szülnek sokszor. Én gyűrűk urai olvasásaim alapján tippelnék erre, hiszen ott elég sok minden kiderül erről és végül is minden fantasy őse volt a GyU.

Na meg az elfeknek amit kihagytunk a szexuális életükből az emberekkel folytatott kapocsolatuk, mert félelfek ebben a korban gyakrabban születtek, mint elf gyerekek...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem csak egy gyerek egy család, mert mint megegyeztünk nem szülnek sokszor. Én gyűrűk urai olvasásaim alapján tippelnék erre, hiszen ott elég sok minden kiderül erről és végül is minden fantasy őse volt a GyU.

Na meg az elfeknek amit kihagytunk a szexuális életükből az emberekkel folytatott kapocsolatuk, mert félelfek ebben a korban gyakrabban születtek, mint elf gyerekek...

De így az elfek pár nemzedék alatt kipusztultak volna. 2 elfnek 1 gyereke. Nemzedékenként feleződne a lélekszám... Minimum kettőnek kell lennie átlagban, hogy a lélekszám megmaradjon. De mennyi? A 2-4 tetszik.

Link a hozzászóláshoz

Naugye!!Mondom én hogy nem nyomorult kis recskagépek az elfek... :lol: 8)

Hát igen..páronként 2-4 gyerek az már nekem is szimpi.és ha belegondolsz nem is kell gyakran kettyinteniük mert 100 év alatt felnő a gyerek..mihelyt felnő csinálnak mégegyet már csak azért is hogy ne unatkozzanak...ezt jáccák mondjuk 400 évig..aztán elmennek nyugdíjba..na mit szóltok az elméletemhez??? :roll:

Link a hozzászóláshoz
Naugye!!Mondom én hogy nem nyomorult kis recskagépek az elfek... :lol: 8)

Hát igen..páronként 2-4 gyerek az már nekem is szimpi.és ha belegondolsz nem is kell gyakran kettyinteniük mert 100 év alatt felnő a gyerek..mihelyt felnő csinálnak mégegyet már csak azért is hogy ne unatkozzanak...ezt jáccák mondjuk 400 évig..aztán elmennek nyugdíjba..na mit szóltok az elméletemhez??? :roll:

Szvsz ha minden elf párra 2-4 gyerek jutna, akkor a népességük folyamatosan nőne, mert generációnként másfélszereződne, pedig az elfek már minden kétséget kizáróan hanyatlanak.Ha így folytatják, a nyolcadkor végére annyian maradnak, mint az aquirok.

Tehát nagyon kevesen.

Link a hozzászóláshoz

Ha megnézitek, játszható fajok közül az elfekből van legkevesebb. Szerintem nem a félelfekböl. De még ha igen, akkor is van itt egy kis bibi. Erre már elég rég rájöttem, és most kapcsolódik hozzá a téma.

Ugye az elfek populációja folyamatosan csökken. A félelfeké viszont folyamatosan nö! (hiszen régen csak nagyon kevés volt, most meg egész sok van már...) Ez szerintem egy bibi a játékban. Ugyanis ebböl az következik, hogy több elf (vagy pár elf is elég, de akkor meg gyakran) kettyint emberrel, mint a saját fajtársával! mondom, a populáció csökkenés-mövekedés miatt. No, ehhez mit szóltok?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az egyedszámcsökkenésnek, ha tudományos oldalról közelítjük meg ennek több oka lehet.

1.:Az elfeleknél fellépet egy nagyon erős asszimmetria a nemek eloszlásában: nagyon kevés a nő, nagyon sok a pasas (tiszta Schönherz).

Ennek ellenére a sexuális "étvágy" ugye megmarad. Ez megmagyarázná az elfek számának csökkenését amellet, hogy a félelfek gyarapodnak. (Ha már annyira kanos, inkább egy embernőt "tesz boldoggá" mint egy szakállas törpét vagy büdös orkot)

2.:Egy kór, vagy genetikai hiba a nőknél, ami meddőséget okoz. Ergó csökkenő egyedszám.

3.: ez a társadalmi szempont. Az ETK-ban is írták, hogy utoljára mittudoménhol építettek közösségi házakat, próbáltak közösségi életet teremteni. Ha ebből indulunk ki, oda jutunk, hogy az elfek már annyira elvontak, magukba zárkózottak, magányt kedvelők, stb.,hogy nincs igényük egy társra, ergó nincs új generáció, vagy csak nagyon kevés, bennük ez a hatás már fokozottan érvényesül, és kész a hanyatlás.

Emellett persze van az a KEVÉS kalandozó kedvű elf, tehát ők elelve nyíltabbak, világot látnak,stb. Bennük megindul egy magány-, kitaszítottság-érzet, ezt legjobban egy "társsal" lehet elviselni, megszüntetni. De mivel hajtja őket a kalandozóvér, sehol se maradnak soká, vagyis sok a társ, következmény:a félelfek növekedő egyedszáma

Hú ez most egy kicsit hosszúra sikerült, de nem ment rövidebben

Link a hozzászóláshoz

A neten találtam:

"A természet furcsa fintora, hogy két félelf utóda is félelf, sőt egy félelf és egy elf frigyéből is csak félelf születhet. Viszont félelf és ember kapcsolatából mindig ember születik."

Tehát ez okot adhat a félelf populáció gyarapodására, mivel sztem annak nagyobb az esélye, hogy egy elf egy félelfel lép 'kapcsolatba', mivel benne még él valamennyire az élfek életszemlélete...

Szerintem meg az elfeknél 3 gyerek/család, ebből pedig 2 fiú és egy lány lány vagy pedig egy sem.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem feltétel az, hogy az elfeknél a nő lenne a ritka, és az jelentené a kisebb gondot, szerintem elsősorban a gond a társadalmi beredezkedésben van. És abban hogy ez megváltozott. Akad egy d20 alapú kiegészítő, a book of erotic fantasy, aminek akad egy érdekes véleménye. Az elfek eredetileg elég vidám mókát, ünneplsét kedvelő népek, ahol nem húzódtak vissza (Yneven is akad ilyen hely) ott ma is azok, erre a book of erotic fantasy azt mondja, hogy az elfek döntő többsége biszexuális, nem tartós kapcsolatokban él, nem érti mi az a féltékenység, ha kedve van hozzá és ezzel örömet szerez miért ne. Azzal akivel épp kedve van. A visszahúzódó elfek akik bezárkóznak pont ezeket az ünnepeket hiányolják, akik nem húzódtak vissza azok pedig emberekkel vegyes közösségben élnek, sokkal gyorsabb életritmus több ünnep, így ezekben az országokban mind az elf, mind a félelf populáció növekszik. Míg Sirenar hanyatli a Haonwelli elfek, az Yllinori elfek egyaránt virágzó kultúrát jelentenek. Csakhogy ennek a nyíltságnak EGYENES KÖVETKEZMÉNYE, hogy sok az ember, mulatságban részegen az ember vagy félelf cimbora is jól néz ki...

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenki :!:

Szerintem ilyen nem "jöhet létre". Egy elf (ha csak nem totálisan vak minden érzékszervére) messziről rájön, hogy nem "mezei" ember aki kiszúrta, vagy éppen fordítva. Mivel az elfek írtóznak és részben félnek a sötét praktikáktól és részben a wier is hasonlatos e praktikákhoz, bár mégis csak élőlény. Szinte kizárt, hogy két teljesen ellentétes irányzatú lény frigyéből gyerek szülessen :roll: .

Nekem ez a véleményem, de kíváncsi lennék más teóriájára is :wink: .

Link a hozzászóláshoz
Nefadar!

Szerintem is egyértelmű a két félelf esete, ez pont olyan mintha kétségbe vonnánk hogy ember-ember kapcsolatból ember születik. :roll:

De nem, mert csak 50% esély van arra, hogy a gyerekük félelf legyen. Genetikailag, 25-25% esélye, hogy elf vagy ember és 50% esély, hogy félelf. Én csak a mai genetikát veszem hozzá figyelembe és a Punnet táblázattal ki lehet számolni. (mondtam, hogy ma kötekedő vagyok :twisted: )

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...