Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Mágiahasználók Témája

Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

195 szavazat

1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?

Recommended Posts

Világképi kérdésem van, nem közvetlenül a mágiahasználók, de leginkább ide tartozik.

Hogy jelenít meg a rendszer egy lélek nélküli élőhalottat (tipikus példa a zombi)? Amikor Alyr "feltámaszt" egy rakás hullát, akkor ténylegesen mi történik, és mitől lesz ez nekromancia és nem anyag mágia?

Nekromancia az életerő, a lelkek és talán a démonok (azok is be vannak sorolva nekromancia osztályba). Egy zombi ezek közül semelyikkel nem rendelkezik.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem Alyr esetében azért, mert a magasmágusnak egy lelket is kell börtönözni a testbe, a halottmozgatás bélyege önmagában nem elég. A boszorkánymester is valamiféle lélekcsírát, vagy mentállényt használ, a papoknál pedig ezt írják: "túlvilági életet nyernek".

Szóval a lélek nélküli élőholnak is rendelkeznek valami lélekkel, lélek szerűvel vagy lélek darabbal, sőt, még egy homonkulusz is! Ezért ez mind nekromanciának számít.

Link a hozzászóláshoz

Lusta vagyok felütni a könyvet, most biztos meg is kapom. De a nekromanciai osztályoknál emlékeim szerint minden le vagyon írva. Én a torzó szót használnám @Cundior, mivel a lélekcsira egy fejlődésre, reinkarnálódásra alkalmas lelket feltételez. A "pusztai" zombik ilyen lecsupaszított (nem a varázsló által) torzókat tartalmaznak. 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én a torzó szót használnám @Cundior, mivel a lélekcsira egy fejlődésre, reinkarnálódásra alkalmas lelket feltételez.

Ez hogy van? A lélekcsíra nem az, amivel az állatok és a növények is rendelkeznek? Azt hiszem asztálcsírája a növényeknek, mindkettő az állatoknak van. Ez szerintem nem feltétlenül azonos a lélek legbelső, hatodik rétegével, ami a reinkarnációban részt vesz. Vagy azonos vele? Ezt nem tudom...

Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Ez hogy van? A lélekcsíra nem az, amivel az állatok és a növények is rendelkeznek? Azt hiszem asztálcsírája a növényeknek, mindkettő az állatoknak van. Ez szerintem nem feltétlenül azonos a lélek legbelső, hatodik rétegével, ami a reinkarnációban részt vesz. Vagy azonos vele? Ezt nem tudom...

Jól tudod ezeket. EEEEEEEElvileg de. Ezekre a csírákra épül elvileg minden, ez az alap. Az alfa, ha lehet így mondani

éééééés beszarás. Besti szerint a zombik tudattalan élőholtak, ETK 316 szerint viszont a tudattalan élőholtak testébe egy torz lélekmásolat kerül!!! Ezen besírtam, 20 éve rosszul mesélem, játszom! Én őket mindig úgy magyaráztam be, hogy a lelkük vagy nem került valamiért az istenek elé és az évezredek alatt eltorzult, lecsupaszodott, vagy valamilyen ártó mágia hatására váltak ilyenné.

Tehát ETK szerint lehet őket teremteni! - ez betette nálam és/vagy a már meglévőket idézni.

Link a hozzászóláshoz

image.png.a900181681a01f2da8813b166151865e.png

Gyakorlatilag ez van róluk az ETK-ban. Tehát kijelenthetjük, hogy 1) nem kell hozzájuk valakinek a lelke de 2) a létrehozásuk során valamiféle torz lélekféle keletkezik. Akkor könnyen nekromanciának minősül, mivel bármi, ami lelkekkel szarakszik belecsúszhat abba. De önmagában még nem fekete a mágia itt, mert a lélekvándorlásba nem nyúl bele.

A kérdés az, hogy milyen tudattalan élőholtak vannak a külső síkokon, amiket meg lehet idézni, mert a zombi úgy tűnik a kivétel, nem a szabály ezeknél.

Nem tudom, miért nem jutott eszembe az ETK idevágó részét elolvasni, köszönöm az emlékeztetőt!

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Kérdésedre válaszolva @tetra azért mert ez a lélekmásolat is TÖBB annál, mint amivel egy démon rendelkezik.

A lelkekre vonatkozó örökérvényüsége, még ennek is megmarad, míg a démon ha megdöglött, akkor..... nos. Slussz-Passz!

Ha szigorúan vesszük a démonok soha nem tartoztak a táblázatba. Erre később rá is jöttek, és megint csak emlékeim szerint, de ETK 316-317, csak lusta vagyok végig olvasni... le is írja a könyv, hogy jobb híján vannak ide sorolva.

A táblázat inkább a matek miatt van létrehozva. Nyomon követhető az idézési költségből az egyes típusok erőssége.

Ha jól tudom az UTK-ban, ezt már "javították", de @Cundior majd megmondja.

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

A kérdés az, hogy milyen tudattalan élőholtak vannak a külső síkokon, amiket meg lehet idézni, mert a zombi úgy tűnik a kivétel, nem a szabály ezeknél.

Olvastad Brant Weeks: Árny trillogiáját?

Abból loptam egyszer egy ilyen külső sikokanyagábólfelépülőzombit :D

A Krull adta az ötletet, de az Arch démon? (pfuh mi is a neve? ) se volt kutya!

Egész fain kis könyvecskék bátran ajánlom.

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ha jól tudom az UTK-ban, ezt már "javították", de @Cundior majd megmondja.

Igen, a démonológia és a nekromancia különálló dolog, ennél fogva a besorolásuk sincsen keverve. Más kérdés, hogy jobb ettől se lett, mert a démonológiát fantáziátlanul oldották meg, a te szerafista írásod sokkal jobb! (Mi is saját változatot használtunk, mikor előkerült.) De azért az tetszik, hogy különböző dolgok nincsenek egy kalap alá véve.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Igen, a démonológia és a nekromancia különálló dolog, ennél fogva a besorolásuk sincsen keverve. Más kérdés, hogy jobb ettől se lett, mert a démonológiát fantáziátlanul oldották meg, a te szerafista írásod sokkal jobb! (Mi is saját változatot használtunk, mikor előkerült.) De azért az tetszik, hogy különböző dolgok nincsenek egy kalap alá véve.

Nekem az UT -s megoldás tetszik a legjobban, bár még abban is vannak hibák.

A házi szabályozást sehogy se lehet elkerülni.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...