Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Világképi kérdésem van, nem közvetlenül a mágiahasználók, de leginkább ide tartozik.

Hogy jelenít meg a rendszer egy lélek nélküli élőhalottat (tipikus példa a zombi)? Amikor Alyr "feltámaszt" egy rakás hullát, akkor ténylegesen mi történik, és mitől lesz ez nekromancia és nem anyag mágia?

Nekromancia az életerő, a lelkek és talán a démonok (azok is be vannak sorolva nekromancia osztályba). Egy zombi ezek közül semelyikkel nem rendelkezik.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem Alyr esetében azért, mert a magasmágusnak egy lelket is kell börtönözni a testbe, a halottmozgatás bélyege önmagában nem elég. A boszorkánymester is valamiféle lélekcsírát, vagy mentállényt használ, a papoknál pedig ezt írják: "túlvilági életet nyernek".

Szóval a lélek nélküli élőholnak is rendelkeznek valami lélekkel, lélek szerűvel vagy lélek darabbal, sőt, még egy homonkulusz is! Ezért ez mind nekromanciának számít.

Link a hozzászóláshoz

Lusta vagyok felütni a könyvet, most biztos meg is kapom. De a nekromanciai osztályoknál emlékeim szerint minden le vagyon írva. Én a torzó szót használnám @Cundior, mivel a lélekcsira egy fejlődésre, reinkarnálódásra alkalmas lelket feltételez. A "pusztai" zombik ilyen lecsupaszított (nem a varázsló által) torzókat tartalmaznak. 

Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Én a torzó szót használnám @Cundior, mivel a lélekcsira egy fejlődésre, reinkarnálódásra alkalmas lelket feltételez.

Ez hogy van? A lélekcsíra nem az, amivel az állatok és a növények is rendelkeznek? Azt hiszem asztálcsírája a növényeknek, mindkettő az állatoknak van. Ez szerintem nem feltétlenül azonos a lélek legbelső, hatodik rétegével, ami a reinkarnációban részt vesz. Vagy azonos vele? Ezt nem tudom...

Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Ez hogy van? A lélekcsíra nem az, amivel az állatok és a növények is rendelkeznek? Azt hiszem asztálcsírája a növényeknek, mindkettő az állatoknak van. Ez szerintem nem feltétlenül azonos a lélek legbelső, hatodik rétegével, ami a reinkarnációban részt vesz. Vagy azonos vele? Ezt nem tudom...

Jól tudod ezeket. EEEEEEEElvileg de. Ezekre a csírákra épül elvileg minden, ez az alap. Az alfa, ha lehet így mondani

éééééés beszarás. Besti szerint a zombik tudattalan élőholtak, ETK 316 szerint viszont a tudattalan élőholtak testébe egy torz lélekmásolat kerül!!! Ezen besírtam, 20 éve rosszul mesélem, játszom! Én őket mindig úgy magyaráztam be, hogy a lelkük vagy nem került valamiért az istenek elé és az évezredek alatt eltorzult, lecsupaszodott, vagy valamilyen ártó mágia hatására váltak ilyenné.

Tehát ETK szerint lehet őket teremteni! - ez betette nálam és/vagy a már meglévőket idézni.

Link a hozzászóláshoz

image.png.a900181681a01f2da8813b166151865e.png

Gyakorlatilag ez van róluk az ETK-ban. Tehát kijelenthetjük, hogy 1) nem kell hozzájuk valakinek a lelke de 2) a létrehozásuk során valamiféle torz lélekféle keletkezik. Akkor könnyen nekromanciának minősül, mivel bármi, ami lelkekkel szarakszik belecsúszhat abba. De önmagában még nem fekete a mágia itt, mert a lélekvándorlásba nem nyúl bele.

A kérdés az, hogy milyen tudattalan élőholtak vannak a külső síkokon, amiket meg lehet idézni, mert a zombi úgy tűnik a kivétel, nem a szabály ezeknél.

 

Nem tudom, miért nem jutott eszembe az ETK idevágó részét elolvasni, köszönöm az emlékeztetőt!

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Kérdésedre válaszolva @tetra azért mert ez a lélekmásolat is TÖBB annál, mint amivel egy démon rendelkezik.

A lelkekre vonatkozó örökérvényüsége, még ennek is megmarad, míg a démon ha megdöglött, akkor..... nos. Slussz-Passz!

Ha szigorúan vesszük a démonok soha nem tartoztak a táblázatba. Erre később rá is jöttek, és megint csak emlékeim szerint, de ETK 316-317, csak lusta vagyok végig olvasni... le is írja a könyv, hogy jobb híján vannak ide sorolva.

A táblázat inkább a matek miatt van létrehozva. Nyomon követhető az idézési költségből az egyes típusok erőssége.

Ha jól tudom az UTK-ban, ezt már "javították", de @Cundior majd megmondja.

Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

A kérdés az, hogy milyen tudattalan élőholtak vannak a külső síkokon, amiket meg lehet idézni, mert a zombi úgy tűnik a kivétel, nem a szabály ezeknél.

Olvastad Brant Weeks: Árny trillogiáját?

Abból loptam egyszer egy ilyen külső sikokanyagábólfelépülőzombit :D

A Krull adta az ötletet, de az Arch démon? (pfuh mi is a neve? ) se volt kutya!

Egész fain kis könyvecskék bátran ajánlom.

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Ha jól tudom az UTK-ban, ezt már "javították", de @Cundior majd megmondja.

Igen, a démonológia és a nekromancia különálló dolog, ennél fogva a besorolásuk sincsen keverve. Más kérdés, hogy jobb ettől se lett, mert a démonológiát fantáziátlanul oldották meg, a te szerafista írásod sokkal jobb! (Mi is saját változatot használtunk, mikor előkerült.) De azért az tetszik, hogy különböző dolgok nincsenek egy kalap alá véve.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 perccel ezelőtt-kor Cundior írta:

Igen, a démonológia és a nekromancia különálló dolog, ennél fogva a besorolásuk sincsen keverve. Más kérdés, hogy jobb ettől se lett, mert a démonológiát fantáziátlanul oldották meg, a te szerafista írásod sokkal jobb! (Mi is saját változatot használtunk, mikor előkerült.) De azért az tetszik, hogy különböző dolgok nincsenek egy kalap alá véve.

Nekem az UT -s megoldás tetszik a legjobban, bár még abban is vannak hibák.

A házi szabályozást sehogy se lehet elkerülni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

 

Páran már tudhatják, hogy a nyári táboros karakterem BM lesz. Hosszas megfontolás után ez lesz a legjobb varázshasználó számomra (mert én mindig is varázshasználó voltam a szerepjátékokban) több szempontból is:

1. Nem egy nőcsábász pojáca képe ugrik be elsőre a kaszt neve hallatán. Ezt nem bántásként írtam.

2. Nem kell magát elközeleznie mindenféle földön túli lényeknek.

3. Nem furcsa, ha férfi játszik vele.

4. Nem egy elit rend, aminek csak a renegátjai játszhatóak.

5. Viszonylag egyszerű a mágiája.

Az utolsóval viszont van egy kis gond. A varázslatok nagy része tudatbefolyásolás és átkok, de én azért annyira gonosz nem szeretnék lenni, hogy ezeket használjam. Kérdésem tehát a következő. Lehet  harcban hatékony BM-et alakítani rontások, betegségmágia és mentálmágia nélkül? Előre is köszönöm.

 

Üdv,

Legolol345

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

lehet, igen. Tűzalak, villámvarázslatok, életerővel manipuláló mágiák mind jók lehetnek. A BM-nek magas az ügyessége és a CÉ alapja, ha célzás felé tolod el, és a villámlövöldözés mellett mondjuk egy kézi/kahrei nyílpuskával osztja a halált (pláne mérgezett vesszőkkel), elég hatékony lesz. 5 szabad HM-je és szintenkénti extra KÉ-je van, ezzel kiemelkedő távtámadó lehet akármilyen más kaszttal összevetve is. Szemtől-szemben nyilván nem hatékony harcos(abb) kasztokkal szemben, de egy BM általában nem is kerül szemtől szembe senkivel. 

Üdv

Sneer, Lozartan és Legolol345 kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Könnyedén el tudom képzelni. Tudtommal az MTK-ban van leírva ez. ADnD-ből kiindulva (amire alapszik az egész rendszer), vannak jó kombók meg vannak teljesen használhatatlan kombók, neked kell rájönni, hogy ennek van-e értelme, de gyanítom elég erős lehet, mert a MAGUS mágiarendszere teljesen törött.

Kicsit komlikáltabb a kérdés. Igen elképzelni én is tudom, és most tegyük túl magunkon azon a blödségen, hogy egy varázsló soha nem használna tapasztalati mágiát. A kérdésem inkább az lenne, hogy mivel varázslóról beszélünk, tudja e a két mágiatípust kombinálni. Ha egy boszorkány, bárd kombóról lenne szó, nyilván NEM lenne a válaszom. De itt mégiscsak egy varázslóról beszélünk.

Köszönöm a választ

Link a hozzászóláshoz

Nem játszható kaszt, de van ugye a kráni varázsló, na az pont ezt csinálja. boszorkánymesteri varázslatokat mozaikkénk. 

On 2022. 04. 03. at 9:07-kor Darabolo írta:

Kicsit komlikáltabb a kérdés. Igen elképzelni én is tudom, és most tegyük túl magunkon azon a blödségen, hogy egy varázsló soha nem használna tapasztalati mágiát. A kérdésem inkább az lenne, hogy mivel varázslóról beszélünk, tudja e a két mágiatípust kombinálni. Ha egy boszorkány, bárd kombóról lenne szó, nyilván NEM lenne a válaszom. De itt mégiscsak egy varázslóról beszélünk.

Köszönöm a választ

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 04. 03. at 4:19-kor Darabolo írta:

Egy varázsló/Bm kombót el tudtok képzelni?

Hol van pontosan leírva az ikerkasztuság szabálya? Aki használta, annak milyen tapasztalati vannak?

 

Üdv!  Nálam alapesetben nem működne a dolog, annyira más a manakinyerés módja, a varázslatok felépítése (mozaikok vs. kompakt varázslatok) és a mágikus világkép is. De most nézem, hogy az MTK szemlátomást lehetővé teszi  ezt a kombinációt (Ikerkasztúság>Mágiahasználat) - azaz inkább nem zárja ki ezt sem. 

KIEG: Hadd kérdezzek én is valamit! Szerintetek a boszi kikkel/mikkel szembe használhat Szexuálmágiát? Csak humanoidok jöhetnek szóba? 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Szerintetek a boszi kikkel/mikkel szembe használhat Szexuálmágiát? Csak humanoidok jöhetnek szóba? 

Alapvetően emberfókuszú az a varázslatcsoport. Én még azt is megkockáztatnám, hogy másfajú humanoidok extra ellenállást kapnak ellene, persze ez sehol nincs a szabályokban támogatva.

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Alapvetően emberfókuszú az a varázslatcsoport. 

@Tetra: Van erre nézvést valami  előcitálható "igehely" (akár Rúnás vagy tudomisén)? Konkrét esetről van szó; egy boszi elég formabontó megoldással állt elő, s bár többen úgy éreztük, hogy a Szexuálmágia csak humanoidokra (elfszabásúak) hat, konkrét tiltás híján igazából semmivel sem tudtuk ezt a vélelmet megtámogatni.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudok semmi ilyesmiről.

Abból indulok ki, hogy sok helyütt magyarázzák adott fajok mentális és asztrális védelmét azzal, hogy nagyon idegen a gondolkodási sémája, más a lelki szerkezete. Pszinél is előkerülnek hasonló dolgok (Slan pszi ugye). Az ilyen intim mágia az én érzéseim szerint méginkább kötődik az emberi lélekhez. De valószínűleg KM hatásköre.

Link a hozzászóláshoz
22 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

KIEG: Hadd kérdezzek én is valamit! Szerintetek a boszi kikkel/mikkel szembe használhat Szexuálmágiát? Csak humanoidok jöhetnek szóba?

Attól függ mennyire ragaszkodunk a humanoid/elfszabású fogalomhoz. Ha ez csak két kezet, két lábat és alkalmas párzó szerveket jelent, akkor a válaszom az, hogy mükődik a mágia. Nálunk az egyik boszorkány alkalmazta már inhumán lényen ezt a fajta mágiát.

Megint más kérdés, hogy esetleg állatokra gondoltál e. A mágia szerintem lehetővé teszi ezt is viszont megint más kérdés, hogy melyik betegagyú KM hajlandó egy byzont bemesélni a boszinak. Bevallom ez még nekem is sok lenne! :)

7 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Abból indulok ki, hogy sok helyütt magyarázzák adott fajok mentális és asztrális védelmét azzal, hogy nagyon idegen a gondolkodási sémája, más a lelki szerkezete. Pszinél is előkerülnek hasonló dolgok (Slan pszi ugye). Az ilyen intim mágia az én érzéseim szerint méginkább kötődik az emberi lélekhez. De valószínűleg KM hatásköre.

Az okfejtés jó. A hiba csupán annyi, hogy a szexuálmágiánál beleegyezés során " a mágia erőssége olyan erős, hgoy ellenállásnak nincs helye.".

Link a hozzászóláshoz
On 2022. 04. 08. at 20:49-kor Darabolo írta:

Megint más kérdés, hogy esetleg állatokra gondoltál e.

Nem én gondoltam rájuk, de igen. A gusztust meg a többit most hagyjuk, mert nem releváns - szóval szerinted működne. 

Köszi mindkettőtöknek a válaszokat! (Egyébként szerintem sem működne /tetrával egyetértve/, de a KM hozzájárult; tiszta szerencse, hogy végül mégsem került rá sor a játék folyamán... :) )

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...