Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv!

Az a jó mágiahasználó, amelyiknek a mágiáját át tudod élni, magadhoz közelállónak érzel. Persze nem a való életben, hanem szigorúan a szerepjátékon belül. Nekem például a mozaikmágia szabadsága tetszik, ellenben a feketemágiát nem szívlelem, nem tudom megérteni mások mit élveznek benne, tehát ezzel kapcsolatban még negatív dolgokat sem írok.

Ellenben a kedvencem az illúziókeltés, abban szerintem egész jó vagyok.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

A mozaikmágias szabadsága jó!

A feketemágia (nekromanciával az élen) az tök állat mert olyan gonosz, na nehéz megmagyarázni de nekem azért tetszenek a nekromanták mert többek közt minden filmben a gonosznak szúrkolok(tam) és a nekrók fels?bbrend?sége (legalábbis áltában így tekintenek a világra) tetszik! Ennek ellenére a BM-eket nem kedvbelem ?ket olyan kis gonoszkodó genygócoknak tartom. (bocsa BM fanoktól de így van).

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenk!

Teljesen igazad van Shalafi. Nekem épp ez a "genygócság" tetszett meg a BM-ekben. Nem szeretem azokat a karaktereket akik teljesen nyíltan vállalják fel magukat ( gondolok itt a REND jellemre). A BM-eknél a bosszúállás a legélvezetesebb dolog. Mondjuk 8 kemény évet lehúztál egy Toroni nemes kis kedvenceként (gnóm), egyszer csak azon kapod magad, hogy hiányzik, és meglátogatod :twisted: . Vagy egy büdös dzsad átvágta az eszedet egy ostrom kell?s közepén. Ilyenkor repkednek a természeti mágiák (lávafolyam, forgószél, szök?ár, földrengés), az átkok és rontások ezerrel :twisted: .

Link a hozzászóláshoz

Én szeretem az összes varázshasználó kasztok, mert tudnak varázsolni! Szavazatomat a papra adtam, ugyanis egyik kedvenc karim, Geor a 11. szintü Arel-pap. Meg talán azért is, mert a legtáposabb kaszt a mágiaha*-ok közt.

És egyedül a Boszorkány, ami igazán nem teccik, de nemtom miért, eccerüen nem szimpi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bocs, ha félreérthet? voltam, az alatt, hogy nem tudom megérteni más mit élvez a fekete mágiában a saját szellemi képességiem hiányára céloztam, nem pedig elítélni akartam ezen mágiahasználókat.

Meg persze mindig örülök, ha valakinek tetszik a feketemágia, legalább lesz dolga az Adron papomnak... :wink:

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Nahh Sziasztok!

El?ször is tisztázzunk egy-két dolgot.

A nekromancia, nem feltétlenül gonosz jellemb?l fakad, és a célja sem feltétlenül a gonoszság(gonoszkodás). Nem véletlenül Választotta be tagjai közé a nekromantákat a dorani nagytanács. A nekromancia alapvet? állásfoglalása, a holtak és a túlvilági "élet" tanulmányozása. Ez pedig nem rossz dolog. Olyasmi lehet szerintem mint manapság a patológia, ami nyilván nem gonoszságból szereli szét a hullákat. Az más kérdés hogy ennek ellenére vannak akik úgy látták hogy több értelme van a halottak újrahasznositásának, mint a tanulmányozásának, és ezzer próbálják meg hatalmukat növelni. Nos ez már igen csak a sötét oldal része. Megint más kérdés a Bm-ek lelket a hullába dolgai, mert az a körforgás megszakitásával, és a lélek igen valószin? sérülésével jár.

Az meg hogy a sötétoldal könnyebb de nem járható szerintem mer?ben nem igaz. Miért ne lenne járható? Hiszen igen sokan járják, nem ? :)

Pico neked meg csak annyit, hogy ne azért tetszen egy kaszt mert az a legtáposabb, hanem azért mert az áll a legközelebb a szivedhez, vagy abban látod a legtöbb fantáziát.... Nálam nagyon sokan jáccák pl az alapkönyv t?zvarászlóját, ami köztudottan eléggé gyenge a kiegek nélkül, mégse panaszkodott még rá senki.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Necromancer : egyetértek veled abban, hogy a nekromancia nem egyenl? a fektemágiával, hisz ez le is van írva. (Shalafi neked ajánlom ezt átolvasásra)

A sötét út csábítása és könnyebb mivolta úgy gondolom egyértelm?... pl sokkal könnyebb eltenni egy embert láb alól, mint meggy?zni... hogy miért járhatatlan? igen, természetesen sokan járják! egy darabig... de a vége zsákutca. Hallottál már olyan feketemágusról, aki sokáig élt volna? Well, akad egy kett? kiemelked? a történelemben, de mindegyik elpusztult... gyakran a saját serege, teremtményei, vagy egy démon áldozata lesz. A sötét út legnagyobb hátránya pedig az, hogy nem egyedül járják, és a hatalmáért és másik "sötét utat járó" fogja hátbaszúrni... az inkvizíció és egyéb szervezetek üldöztetésér?l meg már nem is beszélek. :D

TAO

Link a hozzászóláshoz

Erre csak egy válaszom lehet: Hallottál már olyan fehérmágusról, vagy a jó oldalt járó lényr?l aki sokáig élt? Mindig jön egy alak a sötétb?l aki a számitásokat keresztül húzza :twisted: . Amúgy meg nem feltétlenül a filmbeli gonoszokra kell gondolni akik elmesélik az élettörténetüket miel?tt megpróbálják megölni a f?h?st, hanem egy logikusan és jól számitó gonoszt elképzelve szerintem igen is el lehet érni a célodat. Nyilván sokkal kevesebben vannak a sötétebbik oldalon akik ezt el is tudják érni, kissé nagyobb a lemorzsolódás....

Ja és ÉLJEN A SÖTÉT OLDAL :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Hogy egy finom utalást tegyek egy másik világra: Én inkább maradok vörös köpenyes mintsem fekete, vagy fehér.

A széls?ségek mindíg magukban hordozzák önnön pusztulásukat.

Az önfeláldozó "fehérmágus" - bár én ilyet nem nagyon tudok elképzelni.

A pusztító er?kkel kisérletez? feketemágus - csak egyszer kell hibázni.

A vörös köpenyes pedig hol az egyik, hol a másik utat járja, de egyikre sem tér rá hosszabb távon. Hatalma lehet, hogy kevesebb, de ?k a túlél?k.

Nah. Jól kifilozofálgattam magam :)

Link a hozzászóláshoz

Csak most jutottam el odáig, hoygya többit its elolvassam.

Tao: elolvastam, és tudom, hogy a nekromancia nem feltétlen gonosz ,ahogy a mmágia sem fehér sem felkete, hanem szürke, és az egyén válassza meg a színt (ha lehet így foigalmazni)! Namármost én ha nekrót játszok az álltalában gonostz, én szeretem a gonosz, hidegfej? és így ölni is képes, logikusan gondolkodó figurákat (ez tetszik). Én azért írtam azokat mert így gondolom.

Necro: azé' játszom a Nekromantával mert szeretem nem azért merttápos lenne.

Link a hozzászóláshoz

Egyet értek Necroval de legf?képpen azzal a szemllyel aki a vendég címében díszeleg. Igazából csak a h....k azok aki fehér vagy fekete mágust játszanak. Én személy szerint ki nem állhatom ?ket, de ha kell megt?röm ?ket a közelemben, és eddig az a varázsló volt a legéletképesebb aki hidegvérrel ?lt a jó ügy érdekében. ( a jó ügy csak neki jó, esetleg még néhány embernek)

Link a hozzászóláshoz

Asszem a Rúnákban megtalálható, hogy egy varázsló alapképzése 8 év, és a specializálódás 4 év (csak különleges felkészítés esetén). Nem tudom, hogy ez pontosan hol található meg, de remélem jól emlékszem, hogy így van.

Hogy milyen korban kezdik el ?ket tanítani? Na erre tényleg nem emléxem pontosan, de ha jól rémlik, akkor 14 éves korban.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Pontos életkort én sem tudok - valószín?leg nincs is -, de ha a slan pszi és a kyr metódus bonyolultságát nézem és a slan-pszit kicsi gyerekkoruk óta tanítják a slan-eknek... Nos. Elég fiatalon kezdhetik tanulmányaikat. Nem lep?dnék meg, ha már 6-8 évesen kezdenék a bet?vetéssel és az alapfogalmak elsajátításával.

Link a hozzászóláshoz

Hello Mindenki :wink: !

Van nekem egy Boszorkánymesterem akinek van egy olyan képzettsége, hogy Vulgármágia 5. fok. Miel?tt valaki elkezdene balhézni emiatt a képzettség miatt:

- nem! Nem egyedül tanultam meg, hanem megtanították

- nem! Nincs mellette sok más képzettségem (ha az 5 soknak számít)

- igen! Erre tette fel az egész gnóm életét

- igen! Már elég magas szint?

- Hogy mégis milyen magas? 10. szint?

- És valóban nem nagyon foglalkozott mással egész eddigi életében és nem is nagyon fog (ez érdekli mindenek el?tt)

Nos! Most, hogy ezeket tisztáztuk be szeretném mutatni nektek egy új varázskollekciót amit ? kreálna, de el?tte gondoltam kikérem a véleményeteket.

Villámkapu

Típus: Villámmágia

Mana-pont: 65

Er?sség: 30

Varázslás ideje: 5 kör/10 kör

Id?tartam: 1 perc

Hatótáv: 15 láb sugarú kör

Mágiaellenállás: -

Knil úgy képes használni az általa uralt

Link a hozzászóláshoz

Elég jó az írás, nekem tetszik.

Ami gond, hogy kicsit erös lett néhány dolog.

Szerintem meg kéne növelni a gyengébb varázslatok varázslási idejét is (gondolok itt pl. a villámméhekre).

A bénító villámnak pedig sok lett a CÉ-je, és emellé a hatás is elég jó (pl. harcban). Vagy a manát növelném 20-25(ideális a 21)-re vagy a CÉ-t csökkenteném 35-re. Ez utóbbi ideálisabbnak tünik, tekintve a hatást.

A villámkapunál is felfedeztem egy apró bibit, azt, hogy a karaktered barátai átmehetnek, az ellenségei pedig sebzödnek. Ez így nem reális. Az ötletem az lenne, hogy vagy szükségeltessen a nyakban is egy amulett (olcsóbb elkészítés, mint a másik amulett, de hasonló elven, úgymond "válaszjelet" küld), vagy az amuletthez szükség legyen egy további drágaköre, ami vagy karnélian (ha jól emlékszem, gonoszság, rosszakaró, ellenségek tárgykör) vagy onix (ellenség, viszály, veszedelem azt hiszem).

Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egész jó varázslatok, csak 1-2 apró hiba van bennük.

Villámmágia sebzése 1k10/E nem 1k6 tudtommal

Elég sok helyen el van méretezve a varázslat energiája.

Néhol a hatóid?, illetve a hatóid? növelése hosszú, illetve egyszer?.

De nézzük sorban.

Villámkapu:

E: 3, vagy szint

sebzés Ek10

Villámes?:

sebzés: 1k10

Mp: kb 30

sebzés 14 Mp-nként növelhet? 1k10-el

Bénító villám:

mint említve volt a Cé sok kicsit, meg persze az er?sség nagy, max 2E.

Villámsz?nyeg:

Ez mire jó, álló emberen nem sebez a csizma miatt, állatok, fekv? emberek ellen hatásos. Mindenesetre érdekes. Ja, és a növényzetet is kiégeti a területen? A varázslat hatóideje nagyon sok, hatóid? növelés olcsó.

Villámgy?r?:

E: 1, esetleg 2

Villámfal:

Szinte tökéletes. sebzés 1k10

Villámméhek:

Kicsit hosszú az id?tartam, bár ha azt vesszük, hogy 1Sp ellen már a ruha véd... Miért nem 1k3 az ilyen?

Villámkitörés:

E: 6

sebzés:Ek10

A boszorkánymesteri villám nem ?selem, hanem energia. Ennek 1E 7Mp 1k10 sebzés.

Persze mindez csak az én véleményem, nem feltétlenül van igazam.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mágiával kapcsolatban bármi elképzelhet?, ellenben ha rendszerben gondolkodunk (ami egy tapasztalati mágiahasználónál nem érdem) akkor kicsit furcsának t?nik az 1k6 f?leg, ha tömegesen fordul el?, nem pedig 1-1 kivételes, kisebb hatású varázslatnál. Gondolok itt a villámt?k 1Sp-s villámonkénti sebzésére (egyedüliként az ETK-ban).

Nagyobb felületet figyelembe véve mi a különbség a villámes? 2k6, illetve a villámgy?r? 1k10 sebzése között. Elvileg mindkett? a teljes testet éri.

De nézhetjük a villámfal 1k6 sebzését is, ami hasonló a villámgy?r?höz.

Persze ez az egész jelen formában lényegtelen sz?rszálhasogatás részemr?l, mivel egy BM egyedileg alkotja a varázslatokat, mindenféle mágiaelméleti ismeret hiányában.

Viktor

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...