Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Ahoi!

Nem feltétlenül csúf.

A másik kettő, hát az már azért elég ritkaság, hogy ne legyen sötét és gonosz. Na igen, a sötétet milyen értelemben érted? Ruházkodása természetesen nem kell, hogy az legyen, éppenséggel a jelleme sem. De a boszorkánymesterek azok, akik minden hatalmukat és erejüket a pusztítás, a rombolás érdekében használják fel. Nézz csak utána az ETKban. Azt viszont tényleg te szabod meg, hogy mit pusztítson, mennyire legyen szelektív. Lehet előtte egy cél, pl. teszem azt a goblinok kirtása, és még hozhatnék ezernyi példát, és akkor annak a célnak szentel mindent, de a célban is pusztítani akar. Szóval lehet speciális ideológiája, de vigyázz, a praxis ne nagyon térjen el tőle. Nos, csak ennyi.

Bye

Link a hozzászóláshoz

nos akkor most pontosítomm magamat!

egy boszmesteris lehet jóképü, jól öltözött illedelmes, csak az kissé fura lenne, de mért ne?ez az egyik legjobb álca a fene sem gondolná a jóképű szőke hercegről, hogy egy megátalkodott orgyilkos mágiahasználó, aki mérgez, rontásokat szőr, és puszít amit csak ér!

legalábbis szerintem egy rendes boszorkány mesternek ez az egyik fő elve ez a mozgató rugója!ha valaki a "jó" oldalt szeretné egy varázshasználóvalképviselni az játszon shadoni papot, vagy dreina, kyel, krad papot!esetleg tűzvarázslót!igaz a tűzvarázslók is pusztítanak amit csak érnek, de legalább nem magáért a pusztításért élnek!

nekem ez a meglátásom, véleményem

Con Salamander: Szerintem ha egy bm élettant tanul az csakis azért van, amiért a legtöbb JK taníttattja a karakterét élettanra, h minél nagyobb sebzést tudjon elérni egy tőrrel vagy, h minél pusztítóbban tudja alkalmazni a tudását mondjuk hátbasúrásnál!

nekem ze a véleményem

Link a hozzászóláshoz
egy boszmesteris lehet jóképü, jól öltözött illedelmes, csak az kissé fura lenne, de mért ne?ez az egyik legjobb álca a fene sem gondolná a jóképű szőke hercegről, hogy egy megátalkodott orgyilkos mágiahasználó, aki mérgez, rontásokat szőr, és puszít amit csak ér!

ez teljesen így van de neveltetése során sztem inkább megsínyli a teste a dolgot, minthogy megszépülne tőle. :D:D:D

De persze mint lehetőség fenntáll.

Most mondhatnám, hogy a goblinom is egész jól nézett ki, de sztem egy emberi nőstény sem vetemedett volna rá. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

kukachuszar: Nos, szerintem ez nem így van. Én nagyon nem így játszom. Nekem nem számít, mennyit sebzek, és ilyesmik, a pusztítás mint képzettség fogalmát ismerem csak, egyik karakterem sem rendelkezett még vele. Engem nem érdekelnek az ilyen dolgok, az elméleti tudás az, ami lényeges a karaktereimnek, mindannyiuk (még az egyszerű harcos is) a tudást keresik, a megoldást a dolgokra, mind-mind más módszerekkel. Nem sok karakterem tanul élettant, inkább az annál polgáribb tudás híve vagyok, mint például a történelemismeret, a vallásismeret és a legendaismeret. Élettant akkor sajátítok el, ha a karakter ebben a témakörben végez kutatásokat, ez érdekli, nem azért, mert nagyot akar sebezni, hanem mert például találkozott egy különös lénnyel, teszem azt élőhalottakkal, és érdekli az egész, rálátást akar erre is. Azaz fel akar készülni az összes eshetőségre.

Ennyi

Bye

Link a hozzászóláshoz

csatlakoznék CShez az én karektereimet jobban érdekli a tudás mint hogy nagyot sebbezen... pl ott a fegyver ismeret majdhogynem a karaktereim többsége az utóbbi időben amik jellenleg njkák mer kmkedni próbálkozok majdhogynem fegyvergyűjtő mániás mind...

Kukac viszont nem azt mondta hogy ő így játszik csak általánosította a jk-kat... ami a többség esetében így van környezetemben jellenleg van egy vérpistike amit az oszi társaim sem kedvelnek a srácban akik játszanak... és ami a lényeg hogy relatív mi a gonosz és a jó egy boszorkány mester is gyógyithat bár nem jellemző de ahogy a mondást félre fordították a kivétel erősiti a szabályt

üdv és bocs a beleszólásért...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Először is, az, hogy jó meg rossz, olyan nincs csak és csakis érdekek vannak.

Általánosan boszorkánymesterek törtetőek, igyekeznek céljaik elérése érdekében, minden eszközt bevetni, tehát ha érdekük úgykívánja, simán gyógyítanak is. Nekem ez a meglátásom, persze ugye jellemek különbözhetnek, meg ugye mindenkinek más és másfajta karaktere van.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nos... Szerintem az hogy általánosítunk az nem a helyénvaló, egy olyan világban, ahol a kalandozókból szinte bármi lehet, bár vannak faji és kasztbeli megkötések, de azokon belül nem nehéz egy kis ésszel lavírozni..

Minthogy ha belegondoltok egy BM simán lehet jó, akár Darton, vagy Uwel hittel, attól függetlenül, hogy Pyarron nem nézi jó szemmel...

Hisz ha akarja, társai életét az elfogott ellenségek élete árán menti meg.

Link a hozzászóláshoz

Hát azt nem tudom mennyire kedvelné meg az isten (Darton) ha BM lenne az illető egyén. De nem kell tanulnia a vallást, hogy azzá váljon.Elég ha apuci hozzá fohászkodott esténként, hogy dögöljön már meg Piri néne tehene, aztán ő is hozzá kezdett el imádkozni. Az meg hogy ténylegesen mit szól az isten ehhez elég lényegtelen. Mert az Istenek nem arról híresek, hogy megsegítsék a kalandozókat, vagy beleszóljanak az életébe.

A II. Nyilt Mesélés alkalmával a fajtiszta Papom sem részesült semmiféle segítségben annak ellenére, hogy egy Fp szélén lődörgött, úgy hogy a csapatból már ketten ájultak voltak. stb stb... Nem azt mondom, rá lehet fogni, hogy 0ás Kénél, 15ös Ténél ez nem veszélyes a karim számára (1Fpén) ez nem is probléma, én is mesélek olykor tudom mit hogyan lehet és kell, de ebből kiindulva egy BMet vajh mennyire kell hogy érdekelje az Isteni segítség legkissebb gondolota. És mint vallásképp úgyis belső támogatást érez majd, ami származhatna ugyanúgy bármely más istentől is. A II. Nyílt mesére visszatérve üzenem minden KMnek hogy tanulmányozza át azokat a kasztokat a amik megjelentek hivatalos kiegészítőkben. Vagy legalábbi azok akik még nem tették meg.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Nem szeretnék nyers és dúrva lenni, de: -= Censored =- :oops: Szal, ennél azért voltak értelmesebb témák is, de hogy világos legyek: kedves Sceurpien és többiek BM Dartonita NINCS és SOHA nem is lesz. A te Yneved olyan amilyennek elképzeled, de ha nálad Dartonita BM-ek rohangálnak az már nagyon régen rossz. Ha pedig ez csak egy egyszerű feltételezés, afféle "milenne ha" (mint már ezen a fórumon annyiszór előfordult) akkor kérlek ne ilyen marhaságról szoljon legalább. Szeretnék én is részese lenni a fórum közösségnek, de hülyeséghez nem szólok hozzá.

Az más ha nem tudsz valamit, és érdeklődsz, de ha már a téma (mint pl.: a dzsad szerzetes) fölösleges és Yneven alapvetően elképzelhetetlen a veterán játékosok, vagy az azt reálisan játszók szemében, akkor miért itt kell megbeszélni. Az ilyen témáknál használd inkább a privát vonalat.

Bocsánat hogyha esetleg van akit megsértettem.

Ui.:Darton rühelli a Nekromancia fölösleges és ártó használatát.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Nos, ezek a mana-pontok kicsit másféleképpen mana-pontok, mint a BM manája. Ugyanúgy éteri energiák, de más a helyzet, anyagi síkokról beszélhetnék itt órákhosszat, szóval bonyolult. A lényeg. A varázslói manát csak alvással töltheti, kiadós pihenés, ETKban le van írva. A másik manát hatalom italával. Mivel különbözik a módszer, az eljárás, a varázslatok, és szinte minden, ezért külön kell számon tartani a mágikus energiákat. Lesz n boszorkánymesteri, és n varázslói manád.

A boszorkány és boszorkánymesteri mágiánál már húzósabb a helyzet :)

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezt már nemigazán értem. Ha képes vagy manát befogadni az elmédbe, az ugyanolyan mana minden varázshasználónál (najó, aquirnál kicsit más...). Meg akkor most, ha teszem azt boszorkány tanul BM mágiát, akkor azt is csak első szinten tudja utána alkalmazni, hiába van 50 manája?Meg hogy lehet két külön helyen tárolni manát az elmédben?

Valaki világosítson fel! plz

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

666 hszemet feladva hozzászólok.

Elátkozott: van egy rossz hírem. Van, ismétlem VAN DARTONITA BM. A jó szerepjátékos mindent ki tud játszani. Én nem érzem magam jó szerepjátékosnak, de én szívből csinálom. És hidd el, hogy meg tudok személyesíteni egy nyomorult Dartonita BM-t. És tudot mit? Soha nem támasztottam fel hullákat, és nem is ogazán a vallás miatt, hanem elvből. Még nekromanciát sem használtam. Bár a szándék éppen meglett volna bennem. Na mindegy, csak azért mondtam, hogy tudd, mielőtt meghalsz. :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Van Dartonita BM? Ha úgy gondolunk ebbe bele, hogy a kivételek erősitik a szabályt el tudom képzelni. Engem nem is igazán ez dühített fell hanem sokkal inkább az a mondat, hogy idézem: "BM hol tanul Darton vallásal BM nek?" Ebből én valami olyas valamit vontam le, hogy a BM papnak kíván álni, Darton papnak. Hiszen a vallás oktatását én valahogy így tudom elképzelni. De ha Sceurpien arra gondolt, hogy a BM hol ismerheti meg a Pyarroni istencsalád eme tagját, hol halhat róla a karaktere, az már megint egy más kérdés.

Szóval sztem egy olyan BM-ről volt szó, aki vagy főlkívánja venni a vallásismeret képzetséget, (amit magasfokon persze hogy Darton papoktól tud elsajátítani) vagy váltotkasztúságról beszélt. Vagy, ide kívánt volna kijukadni. Én ezt nem tom, nem is akarok ezen filózni tovább.

De az biztos, hogy egy velejéig romlott (mert a BM-ek azok) embernek, aki nem riad vissza a holtak zaklatásától sem, sőt ez egyik fő fegyvere, nem hiszem, hogy bármejik Dartonita rendház is befogadná, csak hogy tanulgassa a vallást.

Ha Sceurpien pedig Af-u vallásismeretre gondolt, amivel esetleg a BM rendeklezhetne, akkor meg kérdésére a válsz: indítsa Pyarronból a karakterét, (vagy olyan hejről, ahol a Pyarroni istencsalád kultusza dívik). Ott ennek a vallásnak alapjaival tisztában lehet a karaktere, az uccán is ráragadhat. De sztem ez annyira nyílvánvaló, hogy kár megkérdezni!

De Af-nál magasabb tudást csak rentházakban, de legalábbis egy felkent paptól sajátíthat el, ott pedig a körmére néznek....

Szóval ki fog meghalni :?: :P :twisted:

De nem is ez a kérdés! Hanem, hogy mikor :?:

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: szerintem a gonosz is tehet jót ha céljaik egyeznek de ez megint csak medő vitta mert relatív a gonosz... kinek mi az toronak az északi szövetség az északi szövetségnek toron és stb. és miért ne tanulhatná meg ha érdekli... és ugyebár a BM-ek hatalom éhesek és ha ez kell a hatalomhoz megis fogják szerezni a tudást...

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

A vallás valóban különbözik az életben vett irányzattól, azaz kaszttól. Egy jó idézet jutott eszembe, ahogy Messen sorait olvastam:

"Nem mindegy, hogy szent-e, vagy őrült? A vége ugyanaz."

Ha valaki fanatikus hívő, akkor semmi nem fogja érdekelni, valószínűleg annyira belekavarodik az érzelmeibe és a fanatizmusba, hogy a végén meg is feledkezik az istenéről, aki majd ezért megbünteti valamilyen módon. A legtöbb igazi fanatikussal ez történik.

Byez

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, én is beszéltem a Pap kaszt és a vallásismeret különbségéről. Azt mondottam, hogy az utóbbi alapja sztem is elsajátíthatóak akár az utcán is. De benfentes infórmációkat már (tehát egy Mf-es vallásimseretet) nem hiszem hogy oktatnának egy idegen személynek, ha meg már a körmére néznek a BM-nek akkor az már nem idegen, természetére fény derűl és ártó hatalma a holtak felett pedig nem hiszem, hogy dominálna Darton papjainak.

Az alapvető tudnivalókat könnyedén elsajátíthatja, csak néhány misén kell részt vennie, én nem is ebbe kötöttem bele, hanem abba, hogy: Darton papjai okítanának egy BM-et. Mert abból a korábbi kérdésből ez jött le. Mert azért lássuk be a Dartoniták nem szeretik ha piszkálják a holtakat. Ha egy BM pedig van olyan ostoba, hogy a vallás után a kelleténél jobban érdeklődve felhívja magára a figyelmet, könnyen Darton lovagok kezére kerűl...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Elátkozott: elnézést, én csak a TE hsz-ed olvastam. Arra reagáltam. A vallással, úgy értem hogy a papi és paplovagi hivatással én se nagyon tudom elképzelni ezt a BM dolgot. Egyébként az én BM-em yllinori volt és persze Pyarronban ismerte meg Darton hitét. Egyébként ez az én karim esetébe azért nem ilyen egyszerű, mert ő később lett BM. Igazából szerintem egyébként szinte bármit meg lehet magyarázni. Tiszteletem.

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...