Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Na igen a domwick papok kkicsit állságossak :D

MEg nagyon a a Ranil papnak sem kell ugrálni :D

De sztem ha kicsit toleránsaka a karakterek akkor mindez megmaradhat némi teologiai vita illetve versengés szintjén! Ami csak egésséges lehet...

Gondoljunk cska bele még a legjobb barátok is vitáznak... Szal toleránsabb vallások illetve karakterek esetében ez nem okozhat problémát...

De fontos, h az isten elismerje más istenek létezését...amit nem tezs meg a Rnil ileltve a Domwick vallás... ergo velük előfrdulhat a nézeteltérés...de ha nem támadják az iustenüket (akár szavakkal) akkor max csak téritgetni akarnak, sztem!

De egy más isteneket is elismerő vallá papjával nem lehet gond, iylen pl. egy píarroni és egy Sogron pap( vagy TV) simán megférnek egymás melett az ellentétes vallás ellenére! Ha nem cselekszik a másik az ő vallásio erkölcsei (meg máds erkölcsei) ellen vagy nme sérti meg a szentségeit!

Link a hozzászóláshoz
Ha megnézzük ezek a vallások is leginkább a határaikon belül ilyen keménykezűek kint már jobban visszafogják magukat! 8)

Ezt nem állítanám, sőt egyálétalán nem. Elég, ha betekintunk azokra a helyekre, ahol terjeszkedni kívánnak. A Szövetségnek Ranil híveivel gyűlik meg a baja, észalk és dél városállamainak pedig Domvikkal is eléggé... A térítések lehetnek súlyosabbak a mindennapoknál, elég fellapozni egy történelemkönyvet, akár a Frank Birodalomról...

Link a hozzászóláshoz

Én ritkán vagyok pappal, paplovaggal végképp. Volt egyszer Darton-papom (csak az, paplovag, lovag nem), egy Toma-pap, egy Orwella-papnő. Több nem is jut eszembe. Inkább a varázshasználó főkaszt tetszik (meg pár speciális). Összességében nem volt nagyon sok karakterem, mi is erősen életutat játszunk (amit egy morális és gyéb karakterkímélő szabályt nélkülöző RPG-ben könnyen derékba tör a csúfos halál).

A jövőben biztos lesz, pár démonvallású tesztkari, de azok nem igaziak.

Link a hozzászóláshoz

Igazábol az sztem a papok nagy előnye, h sokrétüek.

jo a mágiájuk, jok a képzetsségekben, viszonylag jo harcosok...

Ehhez persze jön az, h nagyon kötöttek a papok!

Én ha tehetem pappal jáccom...de abobl sem mind1 melyikkel ( nnagy kedvencem Tooma és Kyel papjai), első sorba a Rend iletve + jellemü istenek papjait kedvelem, nálam iylen mint Darton, Orwella, Ranagol, Tharr erősen kimaradnaka szorásbol

Csak ugy mint Arel papjai...Káosz jellem nem gyere be meg bugrisoknak tartom őket személy szerint...de ez szubjektiv nagyon!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A papok képesek a mentál és asztrálsíkról megidézni lényeket az Elsődleges Anyagi síkra. Van valakinek valami ötlete, hogy ennek mi értelme?

Mert kommunikáli, szolgálatra bírni őket az eredeti síkjukon is lehet, ráadásul "dolgozni" csak ott tudnak. Ezentúl, ha anyagiasult légies testüket eplusztítják, akkor nem szűnnek meg, hanem visszakerülnek a mentálsíkra (pl) emiatt ennek sem sok értelme van...

Varázslat azonban mégis van rá. Ötletek?

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Szerintem van értelme az elementáloknak.Az AREL papnőmet egyszer egy előhívott tűz elementál mentet meg.

Na persze a legutóbbi kalandban egy toroni nemessel harcoltunk,az meg fogta a puskaport és bele dobta a társam által elő hívott tűz elementálba.

Persze az megsemmisült.

Hogyan lehet a saját síkjukon szolgálatra bírni őket?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kiara, aranyos vagy, de én nem az elementálokról beszéltem, hanem az asztrál és mentállényekről. :)

Azt, hogy a saját síkjukon is szolgálatra lehet bírni őket, arra értem, hogy ha ott lehet velük kommunikálni, illetve vagy üzlettel, vagy mágiával (lásd papi mágia) segítségre, szolgálatra lehet rávenni őket, akkor ehhez sem kell az Elsődleges Anyagi Síkra idézni őket, tehát ez nem lehet az indok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon érdekes ötlet, és szerintem jó is. Erre nem is gondoltam.

Hiszen, ha a mentállényt megidézzük az Elsődleges Anyagi Síkra, akkor átkerül ide, és egyidőben eltűnik a mentálsíkról - hiszen át lett hívva. Nem úgy lesz, mint az ember, hogy jelen van itt is, ott is.

Köszönöm a hozzászólást, így már tényleg nem értelmetlen amentállények idézése.

Link a hozzászóláshoz

Mikor felvetődött a kérdés engem is meglepett és bevallom nekem ötletem sem volt :D

De ez tetszik!

Habár nem értem azt, h miért ne lenne atól a mentállény ketőtőstreemészetü??? Hiszen egy léyn akkor van jelen az asztrál vagy mentálsikon ha rendelkezik bizonyos érzelmi töltettel illetve bizonyxos intelligenciával...

A mentállény pedidg hiába idézzük át rendelkezik ergp...

Vagy felvetődik az a kérdés, hogy amiket m mentálléyneknek hivunk valojában nem mások mint mentálelementálok (mint ez emlitve is van vhol), abban az esetben elképzelhető, h a léynek valojában nincs is mentálteste csupán mentális testfelpitése mely lehetővé teszi a sikon valo életbenmaradást, csak ugy mint a növéynek akik mint tudju kcsak lélekcsirájuk van és nicns is valodi mentál és asztrálteste.

Szoval ebből az egészből azt akarom kihozni, hogy

1. ha a léyn intelligens akkor midn1, h áthivjuk e vagy sem jjelen lesz az eredeti sikján!

2. amennyiben nem intelligens akkor egy álalti vagy növényi szellemi szintü létformával van dolgunk aki nem képes komplikált paracsokat végrehajtani. (csakugy mint az engedelmesség növények varázslatnál le van irva)

REmélem érthetően foglamaztam :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shalafi, nem értek veled egyet. Az ember ok, hogy három síkon is jelen van egyszerre.

Egy mentállény CSAK a mentálsíkon. Ez a természetes alapeset. (igen, ahogyan fogalmaztál, mentálelementálok, bár ez a kifejezés nem helyes, mivel az elementálok a testüket alkotó elem miatt kapták a nevüket, a mentál, azaz az akarat pedignem őselem... de mindegy.)

HA megidézzük - nem szólítják, idézik! - akkor átkerül az anyagi síkra a mentásíkról. Hasonlóan, ahogy a démon is alapesetben a démoni külső síkon van, ha megidézik, az anyagi síkra kerül, és az eredeti síkján ezzel egyidőben nem lesz jelen!

Egyébként most éppen a mentálsíkról és mentállényekről készítek egy rövid kiegészítést, mentalisták, mentálmágusok előre!!

Link a hozzászóláshoz

Hmmm no igen...de én nem vagyok abban biztos, h egy mentállény...nevezzük mentálelementálnak nincs jelen a mentálsikon ha átidézzük az elsődlegesre...

Szoval nem értem, h miért tünne el a mentálsikról...az kicsit másabb jellegü mint a démoni síkok.

De kétségtelen, h ez az egyetlen épkézláb magyarázat a varázslat értelmére!

És miylen jellegü kiegészitést irsz? ha szabad kérdezni? :D

Link a hozzászóláshoz

Sztem a használhatóságuk attól függ, h h néznek ki. Sztem pl légiesek és akár láthatatlanok is, mivel semmilyen anyagi testük sincs, amit látni vagy érezni lehetne. Ha így van, pl jol lehet használni kémkedésre, és én azt sem olvastam sehol sem, h nem tud-e ilyen formában megtámadni vmit-vkit. Sztem az idézésre is vonatkozik az a mondat, ami a szólításnál van leírva, miszerint a szolított lény szembefordulhat egy másik asztrállénnyel.

Le van írva a varázslatnál, h a Bestiben benne vannak, de hol? :)

És mi a különbség az idézés és a szólítás között azon kívül, h az egyiknek hosszabb a varázslási ideje, időtartama, más szféra és több mana?

Egyébként a Sötét zarándok c. könyvben van példa egy ilyen lény idézésére, bár asszem az már nekromancia - személyiséggel felruházás. Ott al Maren keres egy megfelelő lényt nem tudom, melyik síkon, és bebörtönzi egy halotba. Sztem azért nem sok pap tud nekromanciát alkalmazni, de talán jol lehet kombozni az ilyenfajta papi mentál/asztrál mágiával.

Odv,

Link a hozzászóláshoz

Az Erioni regékben volt a lazacholdas novellában (Jan van den Boomen írta, de hogy ki a rendes címe? Mégegyszer nem mászok el a polcig!) egy gorviki fejvadász, Tod. Neki volt egy kis barátja, aki láthatatlanul előrement, felderítette a terepet, megzavarta az őröket, megvédte mentálszörnyektől(?), meg ki tudja még mi mindent tudott. Szerintem épp egy ilyesvalami mentállényről volt szó. Szóval hasznos háziállat, ah símogatni nem is lehet. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az szólítás és az idézés között az a különbség, hogy a szólításnál a lény marad az eredeti síkján, és/vagy természetes módon közelít. Ha elvéti az ellenállását mindig odajön, nem csak, ha akar. Az más kérdés, hogy segít-e. Az idézésnél egyszerűen eltűnik eredeti helyéről, és megjelenik ott, ahol idézték, átkerül az elődleges anyagi síkra. Általában ez a varázslat erősebb abból a szempontból, hogy egyből szolgálatra is bírja a megidézettet, bár ez nem minden esetben valósul meg. (ebbe beleszőttem az EAS-on belüli idézést és szólítást is!)

A mentállényeket, ha megidézik, szükségszerűen el kell tűnniük, a varázslat nem választja ketté őket... :) Míg, ha szólítják őket, akkor kénsztetést éreznek majd, hogy odamenjenek, ahová kell...

A bestiáriumban két ilyen lény található, az asztrálvámpír és a Lélekorzó. (ebből a szempontból asztrál-mentál lény nagyon hasonló... Meg a Summariumban van néhány. Ezek leírásából kiderül, hogy NEM láthatatlanok, bár mivel nincs anyagi testük - hacsak más módszerekkel nem kerítünk nekik egyet - akkor légiesek (már ez nagy előny!) és emiatt van valamilyen megjelenési formájuk, vagy hasonlítanak valamihez, ami Ynevi, vagy csak pl. egy sárga gázgömb, ilyesmi.

Shalafi, én pont ezeket a dolgokat szeretném összeszedni, és főleg egy pár olyan lényt kidogozni, amivel használhatóak pl az ilyen jellegű papi varázslatok, meg a mentálsíkon is "beindítható az élet"...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...