Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Segítségkérése a játékhoz


Leenarya

Recommended Posts

Köszi @Shen

1 órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

Tűzvarázslónak lehet-e később abbit-acélból láng kardja és láng tőre?

Kizártnak tartom! Annyira specifikus és hagyományokon alapuló kardról beszélünk, hogy az utolsó széndarabkáig le vannak szabályozva benne a hozzávalók. Szerintem.

1 órával ezelőtt-kor Magus Sebastian írta:

mozaik varázslónál a magas mágia 3 fok ad plusz 1 manapontot

Most miről beszélsz? Nem igazán értem ezt a szöveget.

Egyébként javaslom lépj szintet :D az mindig hozza a mannát.

:D

Link a hozzászóláshoz
28 perccel ezelőtt-kor Darabolo írta:

Köszi @Shen

Kizártnak tartom! Annyira specifikus és hagyományokon alapuló kardról beszélünk, hogy az utolsó széndarabkáig le vannak szabályozva benne a hozzávalók. Szerintem.

Most miről beszélsz? Nem igazán értem ezt a szöveget.

Egyébként javaslom lépj szintet :D az mindig hozza a mannát.

:D

Képzettség ad mamapontot pluszba. de ezen kívül még mi növeli?

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Magus Sebastian, röviden, lehet. 

De azért nem mindegy, hogyan és nem is olyan egyszerűen. Ha világhűen akarsz mesélni, akkor egyrészt az abbitacél titkát csak Abasziszban ismerik. Azaz, gondolhatnánk, hogy csak ott kovácsolhatnak abbitacél dolgokat - ám ez nem feltétlenül igaz. Ha jól, szó szerint átnézzük a forrásokat, akkor azok rendre - ebből a szempontból - nem egyértelműen fogalmaznak, vagy legalább is nem kizárólagosan ezt tükrözik. Mert az abbitacél bányászata, az abbitacél előállítása, feldolgozása... NEM a kovácsolást jelenti. Azaz, egyértelmű, hogy abbitacélt csak Abasziszban bányásznak - bár házi anyagokban már erre is van kivétel... - azt az ottani kovácsmesterek - pontosabban a négy klán - tudja feldolgozni, azaz előállítani az abbitrécből a titkos összetevőjű abbitacélt. Arról azonban nem szólnak, nem tiltják a források, hogy a kész abbitacélt, amit mondjuk rudakban szállítanak, más kovácsok is használhatják, azaz bár nem tudnának önállóan abbitacélt előállítani, a kész abbitacélt felhasználni igen, és így bárhol készülhetnek abbitacél tárgyak. Azért, nyilván, az abbitacél sajátosságai, "hype"-ja okán nyilván nem ez a kezdő szint a kovácsolásban... de nem zárható ki a dolog. 

Ugyanezt erősíti, hogy Ynev számtalan helyén felbukkannak az abbitacél tárgyak, olyan hatalmas dolgok is, amit nem hiszem, hogy megéri egész Yneven átszállítani - bár ez is kétségkívül érdekes kihívás és kaland lehet. Tehát feltételezhető, hogy ahol jó kovácsok vannak, ott akad, akadhat olyan, aki fel tudja dolgozni ak ész abbitacélt, következésképpen Ordanban is lehet ilyen kovács - az Ordani Rend elég különleges fém cuccokkal rendelkezik, nyilván jó kis kovácsklánokat, műhelyeket tart fenn. (Az ÚTK-ban meg - BLÁ - ott vannak a seamariak is). Ha valaki nagyon ortodox módon gondolkodik erről, akkor sem zárható ki a dolog, de nyilván nem intézményes, ez esetben egy kalandozó simán elutazhat Abasziszba és ott jó pénzért, külön kalandokért akár, de kovácsoltathat magának lángkardot abbitacélból is. 

Egy újabb filozófiai kérdés lehet, hogy "a" lángkardhoz ki ért, mert egy jó kovácsmester akár minta alapján is csinálhat, de az is tény, hogy a lángkard nem csak Ordan provilégiuma, a Sogron-papokra (Toron) is jellemző, tehát ott is ismerik, és mindkét helyről elterjedhetett ennek a típusú karnak a kovácsolási technikája, nyilván a kyr gyökerek okán, és ezért minden onnen származó kovács-tudás része lehet - pyarul szólva egy jó azsisz kovácsmester is  készíthet lángkardot. És kész is. 

Ugyanakkor meg kell jegyeznem, pont ezen kérdés körülményei kapcsán, hogy vigyázz az ÚTK-s leírásokkal (Ynevvel), mert az sok helyen, példának okáért Ordan vonatkozásban is végzetesen elkanyarodott a MAGUS eredeti világától, világképétől, tehát sokszor fest torz képet. Játssz a MAGUS eredeti játékrendszerével, sokkal több hozzáértőt, kiegészítőt, színesítést, kalandmodult stb. találsz majd hozzá. 

 

 

 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

(Az ÚTK-ban meg ott vannak a seamariak is)

Azok kik, még a szószedetben sem találtam róluk semmit?

2 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

a lángkard nem csak Ordan provilégiuma, a Sogron-papokra (Toron) is jellemző

Hmm... ez biztos? Nekem nem rémlik ilyesmi. Hol írnak erről?

Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

@Magus Sebastian, röviden, lehet. 

De azért nem mindegy, hogyan és nem is olyan egyszerűen. Ha világhűen akarsz mesélni, akkor egyrészt az abbitacél titkát csak Abasziszban ismerik. Azaz, gondolhatnánk, hogy csak ott kovácsolhatnak abbitacél dolgokat - ám ez nem feltétlenül igaz. Ha jól, szó szerint átnézzük a forrásokat, akkor azok rendre - ebből a szempontból - nem egyértelműen fogalmaznak, vagy legalább is nem kizárólagosan ezt tükrözik. Mert az abbitacél bányászata, az abbitacél előállítása, feldolgozása... NEM a kovácsolást jelenti. Azaz, egyértelmű, hogy abbitacélt csak Abasziszban bányásznak - bár házi anyagokban már erre is van kivétel... - azt az ottani kovácsmesterek - pontosabban a négy klán - tudja feldolgozni, azaz előállítani az abbitrécből a titkos összetevőjű abbitacélt. Arról azonban nem szólnak, nem tiltják a források, hogy a kész abbitacélt, amit mondjuk rudakban szállítanak, más kovácsok is használhatják, azaz bár nem tudnának önállóan abbitacélt előállítani, a kész abbitacélt felhasználni igen, és így bárhol készülhetnek abbitacél tárgyak. Azért, nyilván, az abbitacél sajátosságai, "hype"-ja okán nyilván nem ez a kezdő szint a kovácsolásban... de nem zárható ki a dolog. 

Ugyanezt erősíti, hogy Ynev számtalan helyén felbukkannak az abbitacél tárgyak, olyan hatalmas dolgok is, amit nem hiszem, hogy megéri egész Yneven átszállítani - bár ez is kétségkívül érdekes kihívás és kaland lehet. Tehát feltételezhető, hogy ahol jó kovácsok vannak, ott akad, akadhat olyan, aki fel tudja dolgozni ak ész abbitacélt, következésképpen Ordanban is lehet ilyen kovács - az Ordani Rend elég különleges fém cuccokkal rendelkezik, nyilván jó kis kovácsklánokat, műhelyeket tart fenn. (Az ÚTK-ban meg - BLÁ - ott vannak a seamariak is). Ha valaki nagyon ortodox módon gondolkodik erről, akkor sem zárható ki a dolog, de nyilván nem intézményes, ez esetben egy kalandozó simán elutazhat Abasziszba és ott jó pénzért, külön kalandokért akár, de kovácsoltathat magának lángkardot abbitacélból is. 

Egy újabb filozófiai kérdés lehet, hogy "a" lángkardhoz ki ért, mert egy jó kovácsmester akár minta alapján is csinálhat, de az is tény, hogy a lángkard nem csak Ordan provilégiuma, a Sogron-papokra (Toron) is jellemző, tehát ott is ismerik, és mindkét helyről elterjedhetett ennek a típusú karnak a kovácsolási technikája, nyilván a kyr gyökerek okán, és ezért minden onnen származó kovács-tudás része lehet - pyarul szólva egy jó azsisz kovácsmester is  készíthet lángkardot. És kész is. 

Ugyanakkor meg kell jegyeznem, pont ezen kérdés körülményei kapcsán, hogy vigyázz az ÚTK-s leírásokkal (Ynevvel), mert az sok helyen, példának okáért Ordan vonatkozásban is végzetesen elkanyarodott a MAGUS eredeti világától, világképétől, tehát sokszor fest torz képet. Játssz a MAGUS eredeti játékrendszerével, sokkal több hozzáértőt, kiegészítőt, színesítést, kalandmodult stb. találsz majd hozzá. 

 

 

 

A tűzvarázsló nem fog kapni abbit cuccot azt már eldöntöttem. az én ynevemben  az abbit acél fegyvert csak ifinbe lehet venni vagy rendelni. a könyvbe szereplő ár szorozva 250.-el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

On 2020. 11. 23. at 15:05-kor Cundior írta:

Azok kik, még a szószedetben sem találtam róluk semmit?

Hmm... ez biztos? Nekem nem rémlik ilyesmi. Hol írnak erről?

A seamari lángkovácsok egy ÚTK-s alkaszt és kiegészítő volt. A világépítő és nem ellentmondásos részének - az ÚTK rendszer számos visszássága ellenére - szerintem helye van Yneven, ezért a térképre is felkerült, és a szószedetben is benne van - lesz, a következő frissítéssel, mivel az gyakorlatilag együtt fejlődik a térképpel, csak annak a frissítése már megtörtént, a szószedeté még nem. 

 

A lángkard egyáltalán nem biztos... sőt, meg kell követnem mindenkit, mert ez inkább csak az én régi beidegződésem, még abból az időből, amikor a Sogron vallás toroni ága "még nem is létezett".  A lángkard egyébként is kicsit mostohagyerek, nem számít "külön fegyvernek, inkább csak a hosszúkard egy kultúraspecifikus változata, csak az ÚTK mossa össze a toroni kígyókarddal - ez egyébként alátámasztaná amiket írni fogok, de nem tekintem irányadó forrásnak, bár a gondolkodás azonossága kicsit önigazoló ebben az esetben. 

Az ordani Sogron-hit, a kultúra számos eleme Kyriából való, ahol Sogron is ott volt, a PPL2 óta meg Toronban is újra kidolgozást kapott. Azaz - én mindig is úgy tekintettem - hogy az ordaniak dolgai kyr eredetűek, csak a mágiát kapták Godontól, tehát logikusnak tűnik, hogy a kígyókard is onnan jött és a toroniaknak is van. Számos esetben érzékeltetik  források, hogy rivalizálnak és lenézik a toroni sogronitákat, mert ők behódoltak Tharrnak és az ordaniak "igazibbak" - ebből persze nem következik, de nekem evidens volt számos azonos hagyomány. (kb. mint a török-görög gyros...) A meséimben már több különleges, kyr eredetű lángkard is szerepelt... hol toroni, hol ordani kézben. 

Ugyanakkor a források rendre elkerülik a lángkard kérdését, játéktechnikailag szinte teljesen - most hirtelen nem is emlékszek, hogy hol van az, hogy hosszúkardnak számít - mindenesetre külön értékeit nemigen lehet találni. A PPL viszont kifejezetten a rövidkardot adja a toroni sogroniták kezébe, a 2TK pedig egyenesen sajátos ordani jelenségnek titulálja a lángkardot, ezek alapján viszont egyértelműen kijelenthető, hogy az egy sajátos ordani találmány és jellemző. (az ÚTK ugyan egybemossa a  toroni kígyókarddal, ami tovább erősíti a közös eredetet és akkor a toroni elterjedést is, ám mint írtam, ezt nem tekintem döntőnek. Az előző kérdés szempontjából tehát akkor északon aligha ismerik a kovácsok a lángkard készítését, legalább is nem lehet túl mindennapi, azaz olyan ordani kovács kell - szerintem van, illetve lehet - aki meg tudja munkálni az abbitacélt. 

cyrus és Cundior kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Jesszum pepi.

Mennyiért adnál egy mitrill kardot?

Ez mondjuk ezért problémás dolog, mert nincs meghatározva az, nagyjából mi a reális aranyszerzés mértéke a JK-k részére. Játszottam már olyan csapatba, ahol 10 aranyért béreltek fel minket több játékalkalmas küldetésekre, de olyanban is, ahol repkedtek az aranyak százassával, és egy korsó sört is aranyban mértek. Szóval nálunk 250 arany hatalmas vagyon, lehet másnál egy-két kaland jussa.

Amúgy a mi háziszabályunk abbit fegyverekre, az eredeti ár, plusz a súlya, 35 arany / font mértékben. Például egy hosszúkard 1.5 (ár) + 1.5 (font)•35 = 54 arany, és ez +1 KÉ, +2 TÉ, +2 VÉ, +1 Sp.

Link a hozzászóláshoz
10 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Az ordani Sogron-hit, a kultúra számos eleme Kyriából való, ahol Sogron is ott volt,

 

10 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Számos esetben érzékeltetik  források, hogy rivalizálnak és lenézik a toroni sogronitákat, mert ők behódoltak Tharrnak és az ordaniak "igazibbak"

 

11 perccel ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

én mindig is úgy tekintettem - hogy az ordaniak dolgai kyr eredetűek, csak a mágiát kapták Godontól

Ez egy érdekes kérdéskör. Alapvetően Toron is rengeteget változott Kyria óta, és biztos vagyok benne, hogy Ordan talán még többet is, mivel ott nem volt meg (vagy igen?) a fékező erő, a kyr felsőbbrendűség megőrzésének igénye. Ordanban inkább érezhető lehet a más népek ráhatása, amit ugye Toron eléggé elutasít.

Szerintem már mind a kettő nagyon messze van az eredetitől, és bár lehet elemeiben azonos vele (lehet a lángkard régi Sogron anyrok fegyvere is), de ezt már nem lehet egyértelműnek tekinteni.

Viszont én is mindig hasonlóképpen kezeltem ordant és a tűzvarázslókat, szerettem kihangsúlyozni a kyr örökséget mesélőként és játékosként egyaránt (karaktereimnek fel is vettem az ókyr nyelvet mindig), szóval szerintem teljesen belefér a fegyverek eredetének története, Toronnal való összekapcsolása. Adott is egy jó kalandötletet ez az egész! :)

Amúgy sajnálom, hogy az egész tűzvarázsló témakör mostohagyerekként van kezelve, ráadásul még a szerafizmussal is el van torzítva...

Ez a siemari lángkovács kérdés viszont érdekes, utánaolvasok, kösz az infot!

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Cundior írta:

Ez mondjuk ezért problémás dolog, mert nincs meghatározva az, nagyjából mi a reális aranyszerzés mértéke a JK-k részére. Játszottam már olyan csapatba, ahol 10 aranyért béreltek fel minket több játékalkalmas küldetésekre, de olyanban is, ahol repkedtek az aranyak százassával, és egy korsó sört is aranyban mértek. Szóval nálunk 250 arany hatalmas vagyon, lehet másnál egy-két kaland jussa.

Amúgy a mi háziszabályunk abbit fegyverekre, az eredeti ár, plusz a súlya, 35 arany / font mértékben. Például egy hosszúkard 1.5 (ár) + 1.5 (font)•35 = 54 arany, és ez +1 KÉ, +2 TÉ, +2 VÉ, +1 Sp.

az eredeti ár szorozva 25-tel mert abbit-acélról beszélünk ezt szorzom 10-zel mivel elérhetetlenségi piaci szórzó (x10) mert abasziszba (ifinbe) 4- kovács család csinálja csak. ha kell a cucc akkor spórolják össze az aranyakat. nem is rohangálnak 2-es kalandozok-akiknek én mesélek- abit cucokal. majd a 7-8as szinten megkapják.

Link a hozzászóláshoz
On 2020. 11. 24. at 15:55-kor Cundior írta:

 

 

Alapvetően Toron is rengeteget változott Kyria óta, és biztos vagyok benne, hogy Ordan talán még többet is, mivel ott nem volt meg (vagy igen?) a fékező erő, a kyr felsőbbrendűség megőrzésének igénye. Ordanban inkább érezhető lehet a más népek ráhatása, amit ugye Toron eléggé elutasít.

Szerintem már mind a kettő nagyon messze van az eredetitől, és bár lehet elemeiben azonos vele (lehet a lángkard régi Sogron anyrok fegyvere is), de ezt már nem lehet egyértelműnek tekinteni.

Abszolúte messze vannak, mindkettő már csak torz képe az eredetinek, Ordan lakossága pedig jobbára helyi népekből van, így déli rasszúak, lévén kereskedő útvonalon van. Legalábbis az én világképemben Ordanban helye van a kyr örökségnek,de csak jobbára nagyon belsős titkokként, illetve ünnepeken megemlítve, egyes hagyományokban és szövegekben. (Belgium vagy Berlin lehetne jó példa rá a valós életből)

A szerafizmusnak van helye, lehet helye, de ahhoz a teljes világképben és mágiaelméletben meg kell egyezni a csapattal, hogy nálad mi és hogyan van, mert ahány könyv, annyi ellentmondás, sajnos. Én a bonyolultság és a túl sok margójaként egyszerűen ignoráltam a csapataimmal az egészet, a lehető legegyszerűbbre próbáltuk venni, mert nem ezen az elméleten volt úgyse a hangsúly, kalandokban, háttérnek viszont kiváló alapanyag volt, mint háttér információ és misztikus titkok.

De ez csak én voltam.

 

 

 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Körmi,

Javaslom, nézd meg az oldalon a Geofrámia/kultúra/ utazás részt, ott több cikket is találsz  a hajókról.  itt

Mindamellett az ezt is feldolgozó, tehát Ynevre a legteljesebbnek mondható Ynevi hajók című írást javaslom áttanulmányozni, Con Salamander tollából. 

Emellett pedig, ha az Ynev-spacifikus dolgokra vagy kíváncsi, akkor érdemes a szószedetet áttanulmányozni, és a vitorláshajó, hajó kifejezéseket megnézegetni, meg hát amiket ezzel kapcsolatban mutat. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...