Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Líthas!

TAO: 555. Csak megakadt aszemem, hogy itt tartasz. Ezzel tényleg nem kötekedni akartam, csak nekem meglepő. Szóval! Igazad van, meglepődtem! Röülök, hogy tetszett, bár mivel tök bénán írtam, gondolom nem az írásmódom hengerelt le. Az hogy hülyéne vagy egyébnek tartasz-e, nem fontos. Ne vedd sértésnek, de még én magam sem mindíg tudom józanul megítélni magam. Amit a VI-be írtál, az gyönyörű, költői hasonlat volt. Tudom, nem illik gúnyolódni, de fő az őszinteség. (még úgy is visszakapom!) Egyébként engem nem is tudnál degradálni, ha akarnál, akkor sem. Bár tényleg félreérthető voltál (mondjuk nekem eléggé konkrétnak/egyértelműnek tűntél!), részemről tényleg nincs harag.

Ha a történet egy hangyányit is segített, már megérte. Szívessen tettem. :-) Már ketten vagyunk. Én sem tudom, hogy ki vagyok. Tudom, ezen inkább sírni kéne, de szerintem ez mókás. Nevessünk! .-) EH! Visszaolvastam amit írtam, és nem érzem hogy ennyire félreérthető lennék. Én tudom hogy te nem fogsz ÚGY átmenni adolgokon, mint én. Ez amolyan "költői" sóhaj volt részemről. Egyébként mondtam ilyet, hogy tudom min mentél át??? Én nem hasonlítgatok, csak azt magyarázom, hogy amikor te nem tudod, és nem érted, hogy nekem mi a bajom, akkor az előttem még világos lehet!

:-) Hidd el, nem örülnél azoknak a kérdéseknek! Ezt nem azért mondom, mert azt hiszem ismerlek. Fenét! Tettem fel magamnak kérdéseket? Bocs, de hosszú volt ez a szünet. Mik is voltak azok?

Hát, ha bizonyítani tudod, az persze egészen leegyszerüsítheti a dolgokat. De én azért gyanakszom... -)

Nesire: Jah, én is szeretlek! Egyébként asszem teganp óta tudom, hogy honnan van az avatarod. Ez azért szörnyű! Jah, és köszönöm a választás szabadságát! Ha ezt komolyan gondoltad, akkor nagyon tudlak sajnálni. Ha ez neked szabadság... Mert honnan a fenéből tudhatom meg a véleményed, ha nem olvasom el? Megkérdezem a kocsmába? Na jó, azért bunkónak nem kéne lennem, de ez egy ilyen este. EH! Ráadásul egy hete írtad. Szépen vagyunk! Még jó hogy TAO-nak adsz igazat! Már elnézést hogy kimondom amit gondolok. Má' hogy a fenébe ne tehetnék róla, hogy érzékeny vagyok? Akkor ki tehet róla? Most mondhatnám, hogy nem én vagyok a világ ellen, hanem a világ van ellenem. Persze hogy hülyeség! Mellékessen jegyezném meg, hogy Szeged nem a hátam mögött van, és hogy még mindíg nagyon szeretlek! Komolyan! Az avatarod nem szeretem. Na jó... Engedj meg egy megjegyzést. Az igaz barátok a bajban mutatkoznak meg. Akiknek fontos vagy, azok akkor is melléd állnak, ha "utálod" magad. Mint ahogy a látszat ellenére ti is mellém álltok. Jó, mi? .-)

Utálom, ha valaki az élete helyett szerepet játszik. Én nem érzem úgy, hogy ilyen lennék. Te lehet hogy azt teszed, én nem! Gondolod, hogy akkor is ilyen "tuskó" lennék. Ennyire rossz szerepjátékosnak nézek ki? Ja, hogy a "dark" stílusom zavar. Hidd el, a vilgon mindennek oka van. Semmi nincs véletlenül! Sok mindennek én sem ismerem az okát, hagyom, hogy megtörténjen. A stílusomra sem tudok jó okot mondani. Igazából a viselkedésemre értem, mert az öltözködésem, meg a kinézetem azért ilyen, mert nekem így tetszik.

Link a hozzászóláshoz

Darun, köszönöm hogy ezt leirtad, bár tényleg bekavartál. Elég sok dolgot vágtál a fejemhez, de ha jobban vagy, akkor megérte :)

Megalázkodni, nem szoktam, mégha úgy is tünik ;) Tudod, lentebbról nagyobbat lehet vágni, és lesből... legfeljebb ezért hajolok le :)

Node, válaszolni nem tudok neked. Nagyon sok mindent mondtál, igen csapongó gondolatmenettel, néha már azt hittem más írását olvasom, hiszen fentebb is írtál... és ugyanarra az írásra. Amúgy szegény TAO, elég sokszor nem értek vele egyet :) Szóval ő erről tudna beszélni.

Huhh, na belekavarodtam, pedig próbáltam visszaolvasni... inkább csak ennyit: Maradok tisztelettel:

Nesire:)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Venes: én azt mondom, amit gondolok! Most komolyan, szerinted passzol??? Ugye az avatarod nem miattam esett ki???

RQ: Nem! Még csak nem is tréfából írtam. Én nem hiszek az ilyen "ünnep" nevűekben. Akkor van nőnap, amikor eszembe jut. Szóval minden nap nőnap, nem? Nekem most tegnap eszembe jutott. Ha zavar, visszavonom! (pedíg nem is neked címeztem)

Nesire: Megkavartlak? Nem állt szándékomban. Bár a hangulatom tényleg romlott egy kicsit, még sem érzem, hogy ellentmondásba keveredtem volna. És nem azért vágtam a fejedhez, hogy jobban legyek. Egyébként lentebbről akkor lehet nagyobbat vágni, ha a másik fél alá tudsz kerülni!!! Ezt ne értsd félre! Tényleg ennyire össze-vissza írtam volna? :-) Ez a TAO...

Darun

Link a hozzászóláshoz

Meghalt a Pápa. Hát igen, ez a természet rendje, hogy élünk, aztán meghalunk. Nem értem, hogy ebből miért kell ekkora showműsort csinálni megen a tvben...Én személyszerint nem vok vallásos, nem hiszek semmiféle Istenben, szóval annyira nem ráz meg a dolog. De ezt leszámítva is szvsz csak politikai jelentősége van a dolognak...

Link a hozzászóláshoz

hát más is munkálkodik efféle dolgokon, meg még sok máson, ami jó etc.

nem dicsekvés meg nem azt mondom büszke vok rá etc, de asse tom mikor halt meg pontosan a pápa, és nem is igazán rázott meg a dolog. sőt én azt hittem már meghalt, aztán kiderült, hogynem, aztán mondták hogy na most igen,este...

ui.:biztos jó ember volt, és részvétem aki mélyebben vallásos, és;vagy méllyebben tisztelte a pápát!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
hát más is munkálkodik efféle dolgokon, meg még sok máson, ami jó etc.

nem dicsekvés meg nem azt mondom büszke vok rá etc, de asse tom mikor halt meg pontosan a pápa, és nem is igazán rázott meg a dolog. sőt én azt hittem már meghalt, aztán kiderült, hogynem, aztán mondták hogy na most igen,este...

ui.:biztos jó ember volt, és részvétem aki mélyebben vallásos, és;vagy méllyebben tisztelte a pápát!

Üdv!

Vallásos én sem vagyok, viszont a pápa halála nem olyan,mint egy ember halála. János Pál iszonyú sokat tett az emberiségért, még felsorolni is szörnyü. Neki mindenhol volt hangja, még az arabok is tisztelték, és a terroristák is hallgattak rá. Ha ö odament valahova, ott béke volt...

Bennem felmerül a kérdés: ezek után lesz valaki aki ezt a feladatot ellátja? Vagy a konfliktusok most már elharapódznak?

Hát ilyen meggondolással szerintem senki nem lehet közömbös a pápa halála iránt... akkor sem ha nem vallásos... vagy más vallású.

Link a hozzászóláshoz

Nem azt mondtam, hogy nem volt befolyása, én csak magáról a tényről beszéltem, hogy meghalt. Az nem rázott meg... És mint írtam, hogy büszke vagyok rá.

Én olyan vagyok, aki a közeli dolgokra, emberekre, problémákra, közvetlen környezetére koncentrálja energiáit és odafigyelését, de oda Nagyon! S lehet egy kicsit ezáltal talán túlérzékeny is vagyok környezetemre.De ami e téren nálam plusszba van, efféle "távolabbi dolgokban" lehet minuszban, s nem gondolok mélyebbre... Ilyen emberekre is szükség van. Nem vaygok vallásos, bár meg vagyok keresztelve, de ennek most semmi köze ehhez...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Nem egészen erről beszéltem...

Elfogadom amit mondasz, csakhogy szerintem elbeszélünk egymás mellett.

Ez már régen nem a vallásról szól, az engem hidegen hagy, János Pál remek diplomata volt... Sokszor történt úgy, hogy egy konfliktusból azért nem lett komolyabb dolog, háború, mert ő odament, és elsimitotta.

Ezentúl vajon lesz olyan aki megteszi?

Anita, szép dolog, hogy a környezetre kell koncentrálni, tisztellek is érte, én ir próbálom megtenni...csakhogy nem dughatom a fejem a homokba, mert a háborúk téged is, engem is, Zolit is, Oshramot is, még Cézikét is érintik..

Hát ez az, amiért tragédia a halála...

És ezért nem lehet senki közömbös iránta.

Link a hozzászóláshoz

Andoron, ez már politika, hogy lesz-e helyette másik személy, akinek mégegyszer annyi befolyása lehet, mint János Pál pápának volt... Reméljük lesz, bár János Pál sem 2 nap alatt érte el azt a megbecsülést, amit elért... Úgyhogy igen, van valami abban amit mondassz, de azért reméljük esetleg pótólható lesz más eszközökkel az "elsimitó, valamelyest békefenntartó" szerep... Ha pedig nem abból tényleg lehetnek problémák.

De mivel ebbe mi már közvetelnül nem szólhatunk bele, csak bizakodhatunk...

Link a hozzászóláshoz

Én se vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok, bár sztem az hülyeség, mert nem az dönti el, hogy hihetek-e Istenbe, hogy meg vagyok-e keresztelve avagy sem. Mind1.

Nem vagyok vallásos, mégis mélyen tiszteltem a pápát és megrázott a halála. De az ő halála bizonyos szempontból megváltás. A sok betegség amit átélt, és a sok teher, amit cipelt, csak így "dobhatta le" magáról. És sztem azt senki sem vitatja e Földön, hogy milyen szerepet töltött be és milyen terheket vett a vllára az uralkodása során. De a halálát ettól függetlenül politikai célokra kihasználja a Vatikán (itt a temetésére gondolok, hogy személyes kérése ellenére Vatikánban temetik el). Róma, pedig üzletet csinál a halálából. 2 millió embert várnak a temetésére, akiknek valahol lakniuk és enniük kell. Ugye nem kell tovább mondanom. :evil:

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Tyby:nem használják ki a pápa halálat.Legalábbis a Rómaiak nem.Az emberek odamennek azért h tiszteletüket róják a pápánal.Valahol KELL aludniuk és KELL enniük,inniuk.Szvsz nicns benne semi rosz boltosok szemszögéből ők nme hibáztathatók semiért...Az tényleg undorító ami a TV-ben megy... és qrva idegesító.Meg akarnám nézni mi történik a volágban erre:pápa,pápa,pápapápapápapápapápapápapápapápapápapápa.tudom h fontos meg minden de csak történt más is...szal ez engem idegesít(ett).

Egyébként mindenki mondja h pápa enyi jo dolgot tet etc.Ezt én nem kétlem és aláírom szép volt.De azért tett sztem ojat is ami nem igazán volt összeegyeztethető a vallásal...Nem akarom felsotolni h mire gondolok mer bunkó gyökér szemét lennék.De egyébként így átgondolva ez inkább az egész egyház hibája.Az övé az h ezen nem változtatott.

Viszont jobb így neki.Szenvedett,nem élt.Úgyis a mennybe jutott.(azér amiket írtam szóljatok le bátran,ez az én álláspontom és vállalom.ha kel megis védem de sztem inkább ne keezdjük feszegetni.csak úgy leírtam h van ijen is.)

Üdv.

Link a hozzászóláshoz

Aksi, nem is azt mondtam, hogy a rómaiak használják ki a pápa halálát, hanem a Vatikán, az egyház. Politikai okokból. Amit most ha nem baj nem vázolnék fel itt, mert kitiltanának. Az embereknek meg valóban kell, hol aludniuk etc. de az ilyen dolgokból a vendéglátósok húznak hasznot.

II. János Pál pápa konzervatív volt. Ezért nem változtatott sok dolgon (pl: elutsította a nők pappá szentelését etc) és ezzel sok ember ellenszenvét vívta ki az egyház ellen, hogy nem képesek a változásra. Miközben nagy dolgokban változtatott, lehet, hogy némelyik nagyobb dolog, mint amit említettem a női papok. Két ezer éve így van az, hogy nincs női pap, SZTEM nem is sok embert zavar, mostanában, hogy nincs női pap. viszont az egyházszakadás óta nem volt nagyon rá példa, hogy békésen leüljenek egymás mellé a római katolikus feje és az ortodox egyház feje beszélgetni, de neki sikerült. És még sorolhatnék ilyeneket...

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Énis megvagyok keresztelve, bár természetesen nem ettől függ hogy mennyire (nem) vallásos az ember.

És nem azért kérdezem, mert nem hiszem el, vagymert kötekedni akarok, csak szimplán kíváncsi vagyok, valaki leírná, hogy milyen nagy dolgokat tett II. János Pál? Csakmivel már meghalt, akkor inkább erről emlékezzen meg az emberek, engem pedig az egyházas hírek a médiában nem kötöttek le sohasem, de most kíváncsi lettem. Üdv

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Venes: oké, szóval csak nekem nem rakja ki az avatarod. :evil: Egyébként meg tetszik, ám, de a lila nekem nem passzol a kékhez. Persze ez nem emberi izlés!!!

RQ: én nem indulatossan reagálltam. Vagy jobb, ha azt mondom igen? Szóval bocs, nem úgy gondoltam. Egyébként boldog nőnapot neked is! Remélem most már értjük egymást. :wink:

Darun

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...