Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Helló!

Saját varázslatot az időtartam lejárta előtt meg lehet szakítani?
Erre van valamilyen szabály vagy rúnás/egyéb iránymutatás? Mert mintha lenne, de nem találtam sehol, és furcsa lenne főleg a szinttel arányosan növekvő időtartalmú varázslatok miatt.  

Előre is köszi a válaszokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nincs rá általános érvényű szabály. Eseti van, ahol le van írva, vagy ahol logikus, illetve következtetni lehet sok mindenre. 

Ahol le van írva, hogy meg lehet szakítani, illetve ahol az, hogy nem, ott egyértelmű. Ahol koncentrálni kell rá, ott is meg lehet, mert befejezem a koncentrációk, és kész. Hasonló a helyzet, ahol csinálni kell valamit ahhoz, hogy létrejöjjön, működjön... és ha nem csinálom, akkor nyilván nem lesz tovább. 

Aztán minél inkább jártas a mágiahasználó a mágiában, átlátja a dolgokat, annál inkább meg lehet. Pl. egy varázslónál én ennek nem szoktam útját állni, de van olyan alacsonyabb tudású tapasztalatimágia használó, ahol ez nem biztos, hogy működhet, hiszen megtanulta, hogyan kell, megcsinálta, arról nem szól a "könyv" hogy mit kell tenni, ha be akarja fejezni - minek csinálta volna :D Ott is egyértelműnek látszik a befejezés nehézsége, ahol valami hosszabb folyamat játszódik le... azt nem lehet eltüntetni egyik pillanatról a másikra, hogy na, kész. Olyan eset is érdekes lehet, amikor mondjuk pl. egy démonúr segítségért folyamodok, már megszólítottam, rám figyel, de ja, akkor most szia, mégsem kell :D Papnál is... idehívtam a túlvilági küldöttet, az megjelent, de most már elég... biztos, hogy jól jönne ki egyáltalán? Szóval sok varázslatnál meg kell vizsgálni, hogy mindek van értelme, és hogy a varázslat elképzelt működése, "mechanikája" megengedi-e. 

Link a hozzászóláshoz

Ezúton szeretném a gyászolókat meghívni, a néhai Aemon temetésére.

96 éves korában, egy szépnek nem nevezhető élet alkonyán távozott közülünk. Rosszindulatú, néha pöffeszkedő, xenofób és kéjgyilkos. DE, szerető testvér!

Szerető bátty, férj és unoka. Hithű ranagolita és tisztavérű kyr. A dorani szarv torony kiemelkedő Arkhonja és a mestermágia kivételes hírű szakértője. Szobrai helyette beszéltek... - és tényleg.

Gyászolja felesége Dyondra és persze húga Dyondra a maga 2,10 láb magasságával és komoly indulatkezelési problémáival.

Haláláért egy macska felelős! Míg társai kisstílű csatájukat vívták, néhány ork brigantival ő hősiesen a probléma forrása után futott, A fekete kóbor macska után! Nem volt neki akadály se szék, se szekrény, se fal. Megelégelte a macska cselességét és magát légiessé téve a nevezett tárgyakon magát mágikusan felgyorsítva ( nem törődve kacska, izomsorvadásos lábával) átfutott! Útól is érte a fenevadat, több száz méterrel és helységgel később, egy árnyas csigalépcsőn, magától távolt tartva a fenevadat, telekinézéssel a levegőbe emelte! AMIKORIS!!! Az a pöffeszkedő homonkolusz olyan tűzzivatart zúdított rá, hogy szerető húga avagy felesége, csak egy felismerhetetlen szénkupacot talált meg belőle jó két perccel később (13 kör!!!!!!).

Gyászoljunk nővéreim és fivéreim, újabb hőst vesztett Ynev büszke népe...

TAO, Pistike és Kate kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2023. 10. 10. at 10:11-kor Shen írta:

ETK újra kiadásról van valami hír? Esetleg tud valaki valamit? Mert kezd megint ismerősen alakulni a helyzet (pár évente megígérnek valamit magus rpg terén, majd lapítanak a következő ígéretükig).  

https://www.facebook.com/talalkozzunktorozonnal/posts/pfbid02PAXo73EsSQ1CZKETFQbWuCShbTcsHbDqCsXhca17TFqWnyrweoKKsKw9nRoFiwZVl

Link a hozzászóláshoz

Nem tudok a M.A.G.U.S. főtémában létrehozni új fonalat, szóval megkérdem itt.

Szerintetek mi lenne egy jó piktogramja, szimbóluma, jelölése a manának és a pszinek? Mármint olyan, amit akár egy Yneven fellelhető tudományos értekezésben előfordulna.

Illetve a mágiatípusok (anyag, elemi, nekro, asztrál, mentál, tér, idő) kapcsán is ugyanez.

Van erre bármi hivatalos forrás esetleg?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@tetra Nem vagyok biztos benne, hogy jól értem a kérdésed, de elindulok egy vonalon, aztán majd megmondod.

Ha Yneven volna ilyesmi - persze, miért ne lenne? -, esélyes, hogy ott is magaskultúránként (pl kyr, godoni, későbbiekben pyar /bár a pyar már meríthetne is ezen előzményekből/) eltérnének ezek a rövidítések. Az effajta szimbólumok kialakulásához, rögzüléséhez egyrészt idő kell, másfelől nagy valószínűséggel az adott kultúra nyelvéből és főképp írásrendszeréből erednének. Szóval ezeket kellene ismerni ahhoz, hogy egy kvázi következetes/valószínű végeredményt kaphassunk egyáltalán. Létrehívójuk és első alkalmazójuk nyilván egy néhai tekintélyes szakíró lenne, aki a saját becses idejével/a hellyel/tintával spórolva egy-egy felismerhető szimbólumot használna ezekre a szövegében gyakran előforduló fogalmakra, kategóriákra - a követői pedig átvennék ezeket a rövidítéseket, s azok szépen általánosan elfogadottá és ismertté válnának a kultúrában - vagy legalábbis annak szakirányú szegmensében.

Mivel a fenti, magaskultúra-hordozó nyelvekhez sincsen hivatalos forrásanyagunk (történtek kísérletek egyes ynevi alfabetikumok írásképének megteremtésére, de ezek tudtommal nem jutottak túl a kezdeti próbálkozásokon), így sajnos "készen" nincs ilyesmink. Talán a "pszi" jelzése áll a legközelebb ehhez, de az is inkább játéktechnikai, mint "ynevológiai" szimbólum. Szóval létre kellene (kellene?) hozni ezeket, de ehhez legalább egy összeábdált alapozást is kellene adni nekik az alapjaikat adó írásrendszer tekintetében is. Nem tudom, megéri-e, vagy hogy miért volna fontos/mire kellene ez - de talán egyszerűbb volna önkényesen megalkotni ilyeneket földi előképek alapján - végülis úgyis földi emberek fogják látni és értelmezni ezeket. :) 

Ilyesmire gondoltál? 

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Tökéletesen értetted, és valóban, kultúránként eltérő lehet, bár valamennyi egységesség valószínűleg fellelhető, lévén tudtommal ugyanazt a kyr alapú magas mágiát tanítják Doranban és Lar Dorban is (noha itt-ott godoni örökségekkel tarkítva). Valamint a pszi legelterjedtebb változatát és pyarroninak hívjuk, gondolom nem véletlenül.

bűvdudás kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Éppen most-kor tetra írta:

Tökéletesen értetted, és valóban, kultúránként eltérő lehet, bár valamennyi egységesség valószínűleg fellelhető, lévén tudtommal ugyanazt a kyr alapú magas mágiát tanítják Doranban és Lar Dorban is (noha itt-ott godoni örökségekkel tarkítva). Valamint a pszi legelterjedtebb változatát és pyarroninak hívjuk, gondolom nem véletlenül.

A hetedkorra mindenképp áll az, amit írsz. De lehetnek korábban született forrás értékű szakmunkák is. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Bűvdudással, feltételezem, hogy valami játkosok által majdan használt alkalmazáshoz kellenek, tehát az IRL világban használják majd őket. (Megjegyzem, Lipták Lászlónak van három ABC-je, az elf, a dzsad és a shadoni, ugyanakkor ezek sem jelentenének könnyebséget, mert egyáltalán nem biztos, hogy ynevi kifejezéssel mondjuk elf nyelven is "P" betűvel kezdődne a pszi...)

Én hasonló megoldást javaslok, mint amit például a névgenerátor kultúrköreinél alkalmaztunk, azaz egy jellemző ábra amiről a játékosok felismerhetik az adott területet. A pszi például lehetne koncentikus körök egysége, ami az 1TK-s pszi fejezetnél is szerepel. Ki lehet találni a többinek is valami frappánj jelet. Hasonlóan a csillagképek project csillagképek jeleire. 

 

Daelon és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Teljességgel lehetetlennek tartom, esszenciájában az istené. A Bestiben is írják, hogy a hűségüket lehetetlen ledönteni, ez belső késztetésekre is igaz szerintem.

Kár, pedig príma ötletem támadt.

No és egy kegyelt átélhet akkora sokkot, hogy megtagadja istenét? Ne adja ég, kultuszt alakítson ki maga körül? 

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Tudja valaki, hol lehet M.A.G.U.S. tematikájú képeket, posztereket, festményeket, printeket vásárolni? Boros-Szikszai, Zsilvölgyi stb müvei érdekelnének, illusztrációk a szabálykönyvekböl leginkább. Az eredetik vajon megvásárolvatók? De sima poszterek, printek is érdekelnének.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

 

Szendrei Tibort megtalálod facebookon direktben, vele tudsz egyeztetni könnyen az ő illusztrációiról. (A fórum fölötti képeket is ő csinálta, tőle rendeltük ezt a montázst).

Ezen felül ajánlom ezt a csoportot: https://www.facebook.com/groups/1466190133878566 - itt elég sok kártyás, és néhány egyéb grafika is meg szokott jelenni.

Üdv,

Quintus és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...