Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

10 órával ezelőtt-kor cyrus írta:

Nemrég volt a Lumina Cornu gondozásában egy DeltaVision-os beszélgetés. Csináltam egy rövid összefoglalót, azoknak, akiket csak dióhéjban érdekel az egész illetve inkább nem néznék meg a videót.

 

20220510_magus__Deltavision-beszelgetes-Lumina-cornu__osszefoglalo.pdf 144 kB · 7 downloads

Eltekintve a tartalomtól - ami szerintem sok helyen torz képet fest a beszélgetésről és általánosságban rosszindulattól csöpög  - csak egy dologra térnék ki: vajon mennyire helyén való,hogy ez a szöveg egy olyan helyen mint kalandozok.hu - ami a legerősebb M* közösség - végső konklúzió gyanánt a brand teljes elpusztítására bíztatja az olvasót? (Mert voltaképpen ezt teszi.)

Szerintem semennyire sem, mitöbb mint ilyen visszataszító és kifejezetten kártékony a M* közösség és általában az egész magyarországi szerepjátékos társadalom szempontjából.

Az meg aztán pláne érthetetlen,hogy ezután a szöveget miért kell " A m* halott,éljen a m*" sorral zárni. Voltaképpen mit akar ez jelenteni? Hogy éljen - ez a szerző által leginkább egysíkú döglődésnek vett - mostani állapot? Vagy mi?

(Gyorsan hozzáteszem,hogy egyébiránt a Deltával kapcsolatban jómagam is mélységesen kritikus vagyok - csak,hogy a finomabb megfogalmazásnál maradjak.)

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A fórum megpróbál mindenkinek felületet biztosítani a véleménye megosztására. @cyrustisztán jelezte a megosztott dokumentumban mely vélemények érkeztek tőle, így az jól elkülöníthető az interjú mondandójától. @Greol, próbálj te is így tekinteni a doksira. Az összefoglaló jegyzet szerintem kellően informatív -és segít a köridőkön javítani főleg azonak, akik nem akarják végignézni a videót -, az egyéni vélemény pedig mindig szubjektív. Remélem a kiadó kellemesen csalódást fog okozni @cyrusnak és minden más rajongónak is!

Amíg van mana a hálóban, addig a MAGUS él és élni is fog!

Üdv,

Antail

 

Lozartan és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

cyrus:
Aquir a kártyánál (Magus Kiválasztottak kártyajáték, M*K ) vezető tesztelő és nem az MKK-nál, ő valóban nem játszik rpg-vel. Akire te gondolsz az, vagy a másik oldalt ülő Erdélyi István (Raon) vagy egy másik író srác Weisz Attila (Rastaman/François Villon).
Egyébként jól látod  szerintem, DV-t egyáltalán nem érdekli a magus rpg részlege. Valószínűleg állításukkal szemben nem is rendelkeznek kiadási joggal az ETK-s anyagokra, a számtalan eddigi rpg rendszereik meg sorra elvéreztek nagyrészt az értelmetlen írói koncepciók miatt (pl: világ, gyógyítás, stb.., de pár napja a feltámasztásnak esett neki M.J.H. az LFG-én) vagy csak az emberi hozzáállás miatt. Szóval kiadói szempontból valóban halott a magus, míg ezzel szemben a közösség életben tartja (pl ez az oldal, hálás köszönet érte).   

A videón kívül elhangzott valami más is? Aki esetleg ott volt tudna erről írni valamit?

Antail és cyrus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

9 órával ezelőtt-kor Greol írta:

Az "rpg könyvtár" mappában kevés helyen elérhető Ynev térképek vannak és még pár dolog,ajánlom figyelmetekbe.

 

http://numphomaniac.pokol.hu/keret.cgi?/

Ezekből melyik az, amit érdeminek tartasz? Ezek szinte mind a Szürkecsuklyások térképei, amik nálunk is csak azért nincsenek kint darabra, mert mindegyik feldolgozásra került és benne van a nagy Ynev térképben. Kivéve talán Kolleré, ami egy közismert, de ősrégi térkép... 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Ezekből melyik az, amit érdeminek tartasz? Ezek szinte mind a Szürkecsuklyások térképei, amik nálunk is csak azért nincsenek kint darabra, mert mindegyik feldolgozásra került és benne van a nagy Ynev térképben. Kivéve talán Kolleré, ami egy közismert, de ősrégi térkép... 

Üdv!

Tervben van a nagy Ynev térkép növényzeti típusa is?

Üdv,

CS

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 06. 09. at 6:47-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Ezekből melyik az, amit érdeminek tartasz? Ezek szinte mind a Szürkecsuklyások térképei, amik nálunk is csak azért nincsenek kint darabra, mert mindegyik feldolgozásra került és benne van a nagy Ynev térképben. Kivéve talán Kolleré, ami egy közismert, de ősrégi térkép... 

A jelentőségét szerintem az adja,hogy jóllehet ezek a térképek már több helyen feldolgozásra kerültek - pl: a Ynev-Atlaszban - de itt a térképek jpeg.-ként is letölthetőek,szemben a pdf-ekkel és a nagytérképpel.

MagyarGergely kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 06. 11. at 9:57-kor tetra írta:

Ez... ez előny? Ennyire nehéz képfájlt gyártani valamiből a te szemedben? Ráadásul ilyen rossz felbontásúakat? Most valamit nem értek?

1) Szerintem ezek egyáltalán nem rossz felbontásúak. Sőt, kifejezetten jó minőségüek. Egyszerűen nem értem mi gondod a minőséggel. 

2) Az emberek többsége nem tud és nem is akar printscreenelni PDF-eket. Egyszerűbb és könnyebb ha lementhetik maguknak a jpeg-t. Itt már megint csak nem értem,hogy számodra mi nem tűnik nyilvánvalónak.

Darabolo és Zukov kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Greol írta:

@Antail: próbáltam használni a Szószedetet erre megjelent  egy Messagebox és közölte,hogy rontást tett rám egy BM és,illetve azt is,hogy ez ügyben forduljak hozzád.

Valami nem stimmel.

 

Idéz

 

Mivel Rontás esetén a mágia csak a fertőzés körülményeinek megteremtésében játszik szerepet, majd megszűnik - átadva a helyet az áldozat szervezetében terebélyesedő betegségnek - a mágia semlegesítése a betegen nem segít. Állapota csak a papok Gyógyítás varázslatával vagy esetenként a Herbalizmus Képzettségben való jártassággal javítható. Persze akadnak esetek, mikor a beteg külső segítség nélkül, pusztán erős szervezetének köszönhetően maga is felépül - ha ez lehetséges, akkor a varázslat leírásánál mindenképp említést nyer.

A fentiek alól kivételt képeznek azon betegségek, melyeknek természete mágikus, hiszen esetükben a mágia mindvégig ott munkál a betegben. Ilyenkor természetesen a mágia semlegesítése ( lásd Mágia - Destrukció! ) is nyomban megszüntetheti a betegséget. A dolgok rendjéből fakad, hogy ilyenkor pedig általában a gyógyítás vall kudarcot - legyen akár hagyományos, akár mágikus.

 

Hívtam hozzád egy papot! Próbáld ki újra a szószedetet!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...