Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdésem van a M.A.G.U.S. szabályaival kapcsolatban!


Antail

Recommended Posts

Paplovag se lehet. Pedig aztán ott van egy  amund dartonita celeb.
Olyan kaszt aminek van pszije  szerintem nem lehetne amund. Pap is csak a saját isten(eik) papja lehetne, bár ott is elég nagy hátránynak tűnik,  hogy sokszor (kyr) pszi ostrom nélkül komoly mp többlettel tud csak átütni egy erősebb pszi pajzsot. Paplovag esetén is csak olyan aminek aztán abszolút nincs szüksége pszire, mint pl a darton paplovag.    
Amúgy elég viccesek a ceruzás javítások Azért a khál bárd mégis hogyan és miért jutott valaki eszébe?
 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Paplovag se lehet. Pedig aztán ott van egy  amund dartonita celeb.
Olyan kaszt aminek van pszije  szerintem nem lehetne amund. Pap is csak a saját isten(eik) papja lehetne, bár ott is elég nagy hátránynak tűnik,  hogy sokszor (kyr) pszi ostrom nélkül komoly mp többlettel tud csak átütni egy erősebb pszi pajzsot. Paplovag esetén is csak olyan aminek aztán abszolút nincs szüksége pszire, mint pl a darton paplovag.    
Amúgy elég viccesek a ceruzás javítások Azért a khál bárd mégis hogyan és miért jutott valaki eszébe?
 

Én a pszi meglétével nem foglalkoztam soha, hiszen ezeknek a kasztoknak nem jelent előnyt vagy feltételt a pszi, csak egy új eszközt. Varázsló, Harcművész, Kardművész a 3 kaszt, aminek lételeme/feltétele a pszi ismerete és alkalmazása, az nyilván nem lehet amund, mert képtelen lenne a megfelelő kaszti tudás felmutatására.

Az MTK leírása ilyen szempontból jobb, szerintem. Bár az megint vicces, hogy az ott bevezetett 4 fajból csak 1-nél, a wiernél van táblázat, a többinél csak szöveges leírás :)

Khál bárd: miért ne? Pont egy macska ne lehetne hiú és ne szerethetné a zenét? Wier se lehet - elvileg - bárd, de megintcsak, miért is? Hiú, öntelt és csomó nőt szerezhet vele... Messzire vezet ezek feszegetése, szvsz KM és csapat feladata az ilyen probléma kezelése.

Pistike kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Mégis mit lehet azon kifejteni, hogy egy amundak nincs pszije így nem tud pajzsot bontani így az asztrál/mentál varázslatok terén hátrányban lesz azokkal szemben akik  meg tudnak.

kifejezetten a "kyr" kitételt nem tudtam hova tenni

Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor Shen írta:

A papok (és az összes mágiahasználó főkasztba tartozó kaszt is egyébként) a kyr metódus pszi ostromát használják, ami dupla erősítéssel működik. 

pont ezen akadtam fenn:

mivel a varázshasználó főkaszt leírásában szerepel, hog ymehet a kyr ostrom, ezért nem gondolnám, hogy mindenkire vonatkozik, aki varázsolni képes, hanem értelmezésem szerint mindenkire vonatkozik, aki a varázshasználó főkasztba tartozik

tehát a papokra ez pont ugyanúgy NEM vonatkozik, mint a bárdokra, vagy bárkire, aki képzettségpontokból tanult meg varázsolni

 

mindazonáltal fenntartom a lehetőséget, hogy tévedek, és logikus érvelés hatására nyitott vagyok módosítani az álláspontomon

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Szigony írta:

tehát a papokra ez pont ugyanúgy NEM vonatkozik

Nézd meg a papok pszijénél a csillagozott részt. Én azt nem tudom, hogy a varázshasználó főkasztra vonatkozó kijelentés honnan jön, mert az ETK-ban egyelőre nem találtam meg se a főkaszt leírásánál, se a pszinél.

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Nézd meg a papok pszijénél a csillagozott részt. Én azt nem tudom, hogy a varázshasználó főkasztra vonatkozó kijelentés honnan jön, mert az ETK-ban egyelőre nem találtam meg se a főkaszt leírásánál, se a pszinél.

AHAAAA

megtaláltam --> megváltozott az álláspontom!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szeirntme nem igazán érdemes a faj-kaszt párosításokon fennakadni. 

Van hozzá egy-két táblázat, ez a szabály, ennyi. Ilyen egyszerű. 

Ha pedig a játékos megtámadja a KM-et egy nagyon jó ötlettel, egy hihető előtörténettel, akkor majd a KM felülbírálja, hiszen ehhez a szabályok betartása mellett is megvan a lehetősége. És hopp, már meg is született a goblin-khál bárd/lovagom. :D :D Aztán majd AZ a KM lekezeli, AZ a játékos játszik vele. (ja, az más kérdés, hogy tisztelet a kivételnek, de sokan szeretnek kérkedni meg megbotránkoztatni másokat a fórumokon a "szabálytalan" karakterükkel, hogy bibi nekik lehet, és így meg úgy.) 

A szabálykönyvek a tipikus dolgokat tárgyalják, ami az alap. Ráadásul a faj-kaszt párosításban kétféle nézőpont is ütközik illetve egyszerre van jelen, mert az 1TK még mindenkit kiszakadottként kezel, aki a saját faji közösségétől távol nő fel, jobbára emberek között. De pl. a 2TK amund papja akkor most mi is? Mert az hazai környezetben nő fel. Vagy a HGB Sirenari erdőjárója... Ezek elképzelését bonyolítja pl. a bajvívó, ami alapvetően ember, mitöbb shadoni nemes, és semmi több... na jó, de amikor a karakter kiszakadt, magányos mester lett és az őt megmentő fél-amund fél wier kisgyereket kitanítja a technikára a sivatag homokjában talált mara-seuorral, akkor mi van? (pszt: otthoni játék ;)

Egyébként az extremitásokat, vagy a valamilyen logikával magyarázható eltéréseket, engedményeket a rendezvények karakteralkotásai is magyarázhatják, a szabályokat módosíthatják ha indokolt, így mér ott is elképzelhető sok minden. 

 

A pszinél felhívom a figyelmet egy szabálykönyvi/alkotói kényelmes megoldásra... a papok NEM a varázslóiskola padjában ülve tanulják meg a kyr pszit 7.-8. órában szombatonként - és nem csak azért nem, mert Yneven 5 napos a "hét" :D hanem azért, mert nem a varázslói kyr pszi diszciplínát használják. Ahogy az a szabálykönyv leírásaiban többször is teten érhető, sokszor nyúlnak ahhoz a módszerhez, hogy a "teljesen más, más alapokon nyugvó, máshonnan építkező, máshogyan kinéző, más működésű, de végül is a hatásában nagyon hasonló varázslatot, vagy pszi alkalmazást nem írják le más névvel, más szavakkal, más formában, de majdnem uyganazzal a hatással, hanem rámondják, hogy ez IS a pszi kyr metódusát alkalmazza. Érthető az egyszerűsítés.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

5 órával ezelőtt-kor Pistike írta:

Erős túlzásnak érzem a pénzéhség szülte Játékosok Készlete című semmire való kiadványt, szabálykönyvnek nevezni. Hát még fundamentumnak tekinteni!

Hogy mi szülte, nem tudom, erős újrakiadás szagú, az biztos, de egyrészt összefoglaló, másrészt azért egy-két dolog belekerült, illetve javításra került. Persze beszerezhetetlen... 

de az információmorzsák értékessé teszik a szabályokat keresők számára. Hogy mennyi újdonság van benne, azt nem kell boncolgatni, mert egyértelmű... 

Link a hozzászóláshoz

Nekem meg van a kb. 1 cm vastag kiadvány, aminek fele az új típusú karakterlapokat tartalmaz, ami 6 oldalas és ebből kaptál rögtön 10-et. Valamint pár összevont táblázatot. Nem hiszem, hogy valaha is tervezték az újra kiadását. Tekintve a csalódást, amit akkoriban okozott. Finoman szólva az ár/érték arány szörnyen el lett qrva. Továbbá a már belinkelt táblázat már akkor is közröhej tárgyát képezte. Amennyire emlékszem nem sokkal a Második Törvénykönyv után adták ki, ami pikk-pakk elfogyott és valamiért nem lett utánnyomás. Inkább ez a gagyi paraszt vakítás lett belőle.:cry:

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Pedig gyanítom az alapján készült el a karakteralkotó kaszt-faj párosítása :) Szóval ha túlzásnak érzed, lobbizz a változásért a megfelelő szerveknél.

Megtenném, ha látnám valami értelmét. Annak idején is hiába irkáltunk a Nováknak, Nyúlnak vagy a Tihor Mikinek(bár akkoriban asszem már 576 kbyte magazint kezdte gründolni) , vagy nem kaptunk választ, vagy küldtek egy "Túlélők földje szerepjáték levélben" promót.:-(

Link a hozzászóláshoz
55 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Én mondjuk a kalandozók csapatát reszponzívabbnak érzem NCs vagy Tihor személyénél.

Mikor ezt a kiadványt elkövették még internet helyett BBS hálózat volt. Kissé nehéz lett volna itt lobbizni, lévén, hogy némelyikük még a tapsikolós lepkét tologatta maga elött a búcsuban.:-)  Sőt a "reszponzív" kifejezést sem használták még személyekre.:blink:Jesszus! Bazi öreg vagyok már.:cry:

Link a hozzászóláshoz

Birtoklod a tudást. Tégy vele belátásod szerint! Nálam jóval okosabb népek vannak itt. Biztosan jól megy nekik a szövegértés. Jó pár hitelesebb megjelent kiadvány rácáfol a fenti táblázatra. Ennyire még nekem sincs nagy pofám, hogy úgy véljem csak nekem tűnik ez fel. A BBS háló csa túlzás volt.;)

Link a hozzászóláshoz

Az összes olyan képzettségre kíváncsi lennék, aminél a megkapása függ attól, hogy milyen rend tagja az illető. Amikről tudok az a Pusztító tűz hadrend Af+Mf és Hadvezetés Mf, meg a Fény ösvénye Ősi nyelv Af+Mf. De akkor egy füst alatt elintézném mindet.

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
36 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Az összes olyan képzettségre kíváncsi lennék, aminél a megkapása függ attól, hogy milyen rend tagja az illető. Amikről tudok az a Pusztító tűz hadrend Af+Mf és Hadvezetés Mf, meg a Fény ösvénye Ősi nyelv Af+Mf. De akkor egy füst alatt elintézném mindet.

Huh, ehhez azért több idő kell :) de pl ilyen a Ranagol-papnál a kráni (aquir nyelv) és gorviki (hátbaszúrás) kombó.

Link a hozzászóláshoz
19 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

de pl ilyen a Ranagol-papnál a kráni (aquir nyelv) és gorviki (hátbaszúrás) kombó.

Na, a Ranagol pap képzettségcsomagja az egy másik kérdés, ott már megcsináltam, hogy azt választasz, amit akarsz, aztán jól van, mert ők amúgy is kapnak egy csomagot, és abból csipegethetsz. Most olyat keresek, aminél vagy megkapod, vagy nem.

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...