Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Hát nézd...télleg tápok :o

De van ez a fránya...ő...nem is tom milyen ÚT, amit mi használunk, bár egy picit újítva, de használunk, és abban a legjobban (halálos új, aranyharang) titkos pszi, és naná, h nincs olyan kaland, amiben megtanulhatnám őket.

Amúgy szintenként cak 9 hm-et kap, tehát a chi-harc még nem hozza a harcértékeket olyan magasra, de a sebzés plusz ami igazán durva benne. És ez télleg táp :lol:

TEhát mondhatjuk azt, hogy harcos, fegyveres ellen megállják a helyüket. No de mi a helyzet a varázslókka/varázshasználókkal? erre is kínál megoldást a kaszt, mivel van egx aranyos kis diciplina, neve: zavarás! Aki olvasta, az tudja, hogy mennyire állat. A km-em alatt egyszer ezért nem robbant fel a talaj. tehát összegezvemegállja a helyét harcos, és varázshasználó ellen is. Ezért imádom. Ha amúgy az elveit is kijátszod, akokr azért nem oylan tápos ám!

Link a hozzászóláshoz

jahh ismerem eme kedves kis diszciplináját.... a másik szépsége a belső idő... mókás egy dolog...

a chi-harc meg igazán brutál...

hát igen lehet őket ezért szeretni rendesen, mivel egy varival is feltudják venni a versenyt, igaz ideig-óráig, de nem kell rohanniuk, h meglátnak egy varit....ha km vagyok, akkor erre is van lehtőség, h ne tudja megzavarni a varit.... egyszerűen olyan harcosok védik a varit, akiknél már muszály hasznánia a pszijét, és ezzel nem lesz elegendő pszipontja egy zavarásra... na ekkor jön a futni hasznos dolog ... :twisted: :D:D :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Épp a hétvégén válalkoztam, hogy mesélek két harcművésznek. Nos sokan azt mondják tápok hát nem tudom. Ha valaki csak azért dolgozza ki a karakterét, hogy belsőidőben mészároljon, hogy aranyharanggal felvértezve chi-harcot elnyomva a csatatér közepén pusztítsa az NJK-kat az mennyen a sunyiba. De ha valaki teljesen átazonusul a karaktere VALÓS jellemével és mindent megtesz, hogy azt kijátsza akkor egy átlagos szituban amikor egy fejvadász már végzett is azokkal akik kötözködtek vele addig egy rendes kardművész inkáb hadja hagy üssék őt de csak azért sem vesszi elő Slan-kardját mert mind tudjuk ha ez megtőrténne akkor ott valakinek meg kell halnia.

A diszciplináival kapcsolatban csak annyit, hogyha jól kombinálják őket szinte biztos, hogy nem lehet mit csinálni ellenük de mint tudjuk egy ilyen művész csak az utolsó pillanatban nyúl a diszciplináikhoz : az utolsó pillanatban :!: (és meglehet, hogy ez már késő)

Ugyanakkor ha jól meggondoljuk és a két kaszt a harcos és a harcművész alapjait nézzük (Ké. Té. Vé. nél) beláthatjuk, hogy egy 7-8 tsz. a harcművészt a Slan-út nélkül röhögve levág egy barbár.

A fent említett két harcművészben még csak a harc gondolata sem merűlt fel..............(és ez teccet élvezet volt nekik mesélni) :wink:

Link a hozzászóláshoz

Éppen erről az "erkölcsi kódexről" beszéltem...Ha e szerint játszik a kardművész cak akkor nem táp. Amúgy télleg könnyű abba a hibába esni, hogy csak a tápra megy valaki...A kardművésszel márpedig nagyon lehet sajnos.

Engem nagyon lehangol, ha valaki akár harcművész, akár kardművész a karija csak azt tudja hajtogatni, hogy "húúú első szinten 80-as TÉ, majd összevissza rohamozgatok, és kinyírok mindenkit." Ez az, amitől el tudom dobni az agyam. Szerintem nagyobb hangsúlyt kellene AZ "erkölcsi kódexükre fordítani", és ezt külön, egybeszedve leírni, hogy bárki, aki ezzel (amúgy baromi jó) kasztal játszani akar, már előre tudja, h mire vállakozik.

Link a hozzászóláshoz

Nefadar: Tökéletesen egyetértek veled! Csask az volt a próblémám, amikor valakinek van egy 8. szintű kardművésze, v egy 13. szintű kráni fejvadásza, és akkor megkérdi, hogy mi az az "erküölcsi kódex", és még azt sem tudja a fejvadászokról, h vannak Sequatorok, Mortelek, és Messorok. Pedig már vagy 6 éve játszanak. És ilyen alap dolgokat, h a Mortelek nem használnak mara-sequort...És még az is bosszant, mikor a haverjával találkozok, és újságolja, h szerintük ilyenek nincsenek is a fejvadászok között (messor, mortel, etc.) meg hogy a tegnapi kalandban is milyen dura volt, ert hogy ott a hulla, és még feldarabolja meg minden. Én meg hiába mondom, hogy ha van mara-sequora (van neki) akkor nem lehet más, csak messor, és ők nem is annyira kegyetlenek. Lásd renegát (ja: ők nem tudták mi az a renegát, és ezen borultm ki legjobban)

Link a hozzászóláshoz

igen ezzel is egyetértek teljes mértékben, én csak azt nem értrem, hogy egyes emberek miért szólnak bele a kráni fejvadászok kérdésébe amikor semmit sem tudnak róluk és csak okoskodni próbálnak. Előtte inkább olvassák el a Renegátot és a fejvadászok könyvét és utána esetleg ha felfogják csak akkor szóljanak bele...

Link a hozzászóláshoz

IGENIGEN!

Én is ezt mondtam, de nem olvasták el egyiket SEM azóta sem szerintem. Bár én a renegátot minden kaland előtt "átismétlem" a fontosabb részek miatt (emír palotájában a kardművészek legyőzése, emír megölése, kolostor bevétele). Ezzel mindig teljesen felelevenítem a jellemet, és a mentalitást, és így igazán izgalmas a kaland, és élvezetes!

Link a hozzászóláshoz

igen, sokan amiatt csinálnak ezt, mert azt hiszik, hogy annyira táp, engem is többször emiatt nem engedtek játszani vele, de ha jól kitudod játszani akkor csak egy kicsit más mint a többi fejvadász.

bár már egy 13. szintű szabadvadász és egy sima 13. szintű fejvadász között viszont erőviszonyokban a kráni szabadvadász sokkal erősebb a másiknál

Link a hozzászóláshoz

Mért erősebb a kráni szabavadász, mint a másik 13. szintű fejvadász? Azért, mert kráni? Ez csak egy ok....ezért lehet erősebb, de mondjuk egy sima 13.szintű fejvadásznál azért nem olyan sokkal..

Tudod mikor erős? akkor, ha belép a Birodalmi fejvadász klánba. Az viszont már télleg táp. Persze jó KM mellett nem az, de álltalános esetben azért: Lopakodó, etc. ezek nagyon komoly dolgok már...

Link a hozzászóláshoz

Két dolgot mondanék hogy a fejvadászokat máshol is meg lehet beszélni... :wink:

A másik, hogyha már szóbakerűlt, hogy tuttommal a birodalmi fejvadászok csak NJK-lehetnek mert nincs öntudatuk és a mögöttük álló mágikus támogatás teszi őket hatékonyabbá az összes többi szabad klánnál. Tehát a birodalmi fejvadászoknak nincsenek saját gondolataik csupán a : "Hallom és engedelmeskedem." Viszont csak a félisteneknek kell elszámolniuk tetteikről létszámuk törvényszrűen :80 kicsi az esélye, hogy JK közéjük tartozzon.

Igy egy birodalmi fejvadász csak halálakor válik szabadvadásszá.

Link a hozzászóláshoz

Ez nem pont így van: létszámuk 80 "sima" fejvadász, és még 20 szabad vadász, ai összesen 100. Szerintem pedig van szabad akaratuk: lásd Renegát. Hogy vált renegáttá a végén, ha nem lett volna szabad akarata? Le is van írva a kiegészítőjükben, hogy mindig elmondhatják a véleményüket is, mert ők ynev legjobb harcosai közé tartznak, mind profik. Ezért lehet adni a véleményükre. Ennyi

Link a hozzászóláshoz

Nos akkor csak részben volt igazam de jó tudni, hogy nem írok teljesen nagy marhaságokat :lol:

Térjünk közben vissza szerintem az élet jellemü karakterek kijátszásának nehézségeire:

:arrow: Tényleg nehéz pláne olyas valakinek aki mészárolni akar. De szerintem elsősorban a KM-en múlik, hogy hogyan sikerűl a jellem érvényesítése. Ha a Km olyan hejzetet teremt ahol a JK akár mit csinál jelleme és eszméi ellen cselekszik az nem jelenit azt, hogy a játékos rosszúl játszik hanem lehet hogy épp a túlélésért harcolt. Az biztos, hogy az ilyen jellemű karaktercsapatnak külön testreszabott kaland kell.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...