Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

Kérdés: Ki képezte ki az emír testőrségét a Renegát című könyvben? Azokra gondolok, akik felvágták az ereiket hogy megtalálják Messort.

Volt egy dzsenn is köztük, ha jól emlékszem.

Ha lehet szó szerinti idézetet kérek a könyvből!

Nekem csak kölcsönbe volt meg...

Nekem sincs meg a könyv, így csak emlékből írok.

Akik felvágták az ereiket, azok nem a kiképzők voltak, hanem a testőrök: a Fekete Skorpiók.

Akik kiképezték őket: azok a tiadlani kardművészek, akiket a könyv elején bedarál a Messor.

Javítson ki valaki a könyv alapján, ha rosszul emlékszem. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nekem a legenda-gyűjteményhez két "felszólalásom lenne".

Az első, miért is nem tudunk (szinte semmit) Igere-ről és Weila-ról, akik a Kyr birodalom isteneinek oszlopos tagjai voltak?

A másik, hogy kicsit nem ártana ha egy részletesebb, Ynev történelmi atlasz is készülne, picit több színnel, népek vándorlásaival, országhatárokkal, háborús főbb csapatmozgásokkal... stb.

Tudom a fantázia és a képzelőerő fontos része a játéknak, de ha a Kedves mesélőnek is és a játékosnak is más az elképzelése az adott háborús jelenetről, és ehhez egy kis mesélő baki/fáradtság és a játékos félreértése/fáradtság is eredményezhet egy számban kifejezett 20 %-os eltérést akkor az igencsak rossz döntésekhez vezethet mindkét részről, és ebben az esetben ez a játékélmény kárára válhat, és ez a legfontosabb nem?

Valamint nem elhanyagolható, hogy adott országok, tartományok, birodalmak, népi és faji csoportok milyen katonai szervezettséggel rendelkeznek! Hogyan épül fel egy század, milyen "egységek" lehetnek benne... Például mi terveztük, hogy próbálunk egy "háborút" levezényelni, de kicsit nehézség volt a túl nagy szabadság és elvetettük a dolgot, valószínűleg nem voltunk elég kitartóak :)

Szóval az orkokról a Summarium-ban pontosan lehet tudni, hogy miből mennyit tudnak felsorakoztatni, mekkora sereg, kb mennyi farkaslovas, portyázó, szabad harcos, vajákos, sámán, illetve wyvern lovas vár az emberre... és a többiek?

Valamint itt hozzátenném, hogy a különböző BM-rendek, B-szekták, tolvaj-klánok, fejvadászklánok, vallási szekták, illetve a vallási és más ikerkasztú szekták (lásd Ifini éjszakák), illetve a harc és szerintem a kardművész kaszthoz tartozó stílusok, is hiányosak. Ezekhez el tudnék képzelni egy Harcos, Gladiátor szerű részletes kieget.

Emellett az Új tekercsek (tudom, az már régi, illetve a d20, vagy a régi rendszer az sokkal jobb/ mindenkinek más jön be) nem nagyon segít a váltott illetve az ikerkasztú karakterek KAP-ból történő megalkotásánál. Márpedig nem valami fer a többiekkel, ha jó legyen ti akkor KAP-ból szenvedjetek én meg kidobom kockából, meg akkor megkapok egy csomó képzettséget amiket ti, ja igen az nektek szívás...

Emellett mivel később jött ki ezért az érzékelésre bónuszt csak a gnóm és a goblin kapta meg (itt persze nem tudom hogy a d20-as rendszerű könyvben ez már javítva lett e).

Bocsi a kisregény miatt, de ezen észrevételeimet mindenképp le szerettem volna írni! Tudom egy kettő egyéni szoc. probléma, de sztem azért van benne egy két olyan ötlet, felvetés melyeken mindenképp el kellene gondolkodni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gul Magoor, ha kicsit tájékozódsz a MAGUS irodalmának háza táján, sok kérdésedre választ kaphatsz.

A hadseregekről, harcosokról, egységekről sok leírást találsz a HGB-ban, még akkor is, ha nincs benne részletes század állománytábla.

Crantáról külön kötet jelent meg, tele istenekkel, mágákkal. Van a neten is kiegészítő, ami a crantai mágiával foglalkozik - bár ennek egy jelenkori csatánál nem sok jelentősége van.

Javaslom, nézegesd az általam írt (inkább gyűjtött) szószedetet, abban ugyanis kivonatolva van nagyon sok minden, amit kérdeztél/felvetettél.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A kérdésem talán leginkább a zászlóháborúkhoz kapcsolódik. Azt tudom hogy Rowon hercege Fekete hadúr , a 8. zászlóháborúban a Szövetség ellen harcol, és meghal a nagy csatában a zászló pedig csak a 9. háború elött kerül elő. De ha jól tudom Rowon a dartoniták szent városa. A kérdésem az lenne hogy akkor ők csak a 8. háború után szállták meg a várost, vagy mi történt pontosan? És ezután ki kapta a lobogót?

Bocs hogy a zászlóháborúknál a toroni számozást használom, de ezt jobban ismerem és nem akarok pontatlanságokat írni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Javaslom, hogy néz meg a Zászlóháborúkról szóló összefoglaló írást, amit itt az oldalon is megtalálsz a kiegészítők között. Abban megpróbáltam mindent összefoglalni, amit tudni lehet a zászlóháborókról. Talán abban találsz választ.

Rowonnal kapcsolatban egyébként elég sok a kavar, pontatlan - illetve egymásnak ellent mondó évszámok láttak napvilágot, arról nem is beszélve, hogy az elhelyezkedésére is kettő variáns született, egyik Gáspár András eredeti, kevéssé publikált és ismert tengerparti koncepciója illete a Szürkecsuklyások térképén napvilágot látott, és talán jobban elterjedt belső koncepció...

Jelenleg is dolgozok egy nagyobb horderejű kiegészítőn, ami Rowon helyzetét hivatott tisztázni. De ez még a jövő zenéje.

Addig is annyi, hogy Rowon csak később - a fene tudja most fejből a toroni számozásokat - de valamikor a 14. Zászlóháború előtt lett csak az Airun Al Marem féle szakadár dartonita rend központja. (Előtte délen, Dovorban tanyáztak).

Az elveszett Rowoni lobogó, amely előtte egyébként meg Davaresi volt, Toronban bukkan fel, ha jól emlékszem - bocsánat, de nincsenek most nálam a források - Gedaga-Yggir regitor imperialisának kezében.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az ynevi kyr birodalommal kapcsolatban kutakodok mostanában, és nem találok információt arról, hogy kyria 10 tartománya hol helyezkedtek el a térképen - legfőbbképp az az érdekes, hogy melyik mai ország/vidék melyik néhai kyr tartományra épült rá. Mostanában északon mesélek és mindenféle kyr romvárosokat szeretnék találtatni a játékosaimmal, de szeretném, ha konzisztens lenne legalább a tartományok nevei szintjén.

Az oké, hogy Enrawell, meg Rualan hol volt, mert az az összes létező tk-ban kétszer is le van írva, de a többiről vajmi kevés szó esik, a nevükön kívül, bárhol kerestem, neten vagy nyomtatott formában.

Ha bármilyen írást, vagy még jobb esetben térképet tudtok ajánlani, az nagyon nagy segítség lenne!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Richárd, kicsit elkeserítő, de nem ilyen egyszerű a helyzet. A Summariumban leírt klasszikus 10 kyr tartomány ugyan megfigyelhető, ám az azóta látott, "újragondolt" írásokban számos egyéb is feltűnik. A Bárd és a démonokban olvashatsz pl. Yandar tartományról, a Godora történetében egy másik, most meg nem mondom, milyen nevű tartomány tűnik fel, amelyből Riegar neve származik. Szóval AZ a tíz tartomány csak egyszer volt úgy, valószínűleg Kyria történelmének végén, mondjuk pl. ezért maradt fenn.

Egyébként a klasszikus tíz kyr tartomány elhelyezkedéséről az egyetlen hivatalos rajz valóban a Toronban található.

Link a hozzászóláshoz

@Rayen Reval

@MagyarGergely

Köszönöm a tippet! Elég sokat segített ugyanis bár a Toron scanje megvan és már olvasgatom, de pont a kyria térkép valamiért lemaradt róla. A helyére egy üres lapot scannelhettek be, mert abból sok van a pdf-ben :) A lényeg, ha nem szóltok, sose derült volna ki. Sajnos ez az egy hiányos scan terjeng az interneten, egy óra turkálás után erre jutottam.

Szóval Gergely, majd jelentkezem a térképért.

Nem baj, hogy információs káosz van, marad a 10 tartomány, akárki akármit mond. Egyébként sem szoktam figyelembe venni a regényeket, hiába azok alapján készültek a TK-k meg az egyéb szabálykönyvek.

Link a hozzászóláshoz

Bár igaz hogy 10 tartomány van a könyvben is, de pont a számmisztika nagy őrültjeinek nem lett volna elég baljós előjel, mivel a Toroni (Kyr) számmisztika szerint a tíz nem jó szám, hacsak úgy nem hogy 3-szor 3 plusz 1. De általában az istenek (amikor még a panteon minden istene "élt") számához igazították, és a 2-szer 5 az nem jó...

Korábbi kisregényem (utólag mégegyszer bocsi) kérdései közül (utólag kis utánanézés után, plusz gondolkodás) még asszem egy tényleg fontos kérdésem azért maradt, lesz-e olyan sulis töriatlasz szerű térkép-gyűjtemény, elsődlegesen nem fekete-fehérben, vagy mint kiderült lemaradásom pótlásának lassú mivolta miatt, van-e ilyesmi?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nincs, és nem is hallottam, hogy terveznének ilyet.

Jó megoldás lehet, ha te csinálsz egyet magadnak. :)

A MAGUS-hoz immár sok tíz térkép jelent meg a különböző szabálykönyvekben, Rúna magazinban, kiegészítőkben, neten, és újabban a regényekben is. Az mondjuk probléma, hogy a jelenleg, a legújabb regényekben megjelenő térképek is több pontatlanságot tartalmaznak a MAGUS eredeti elképzeléseihez képzeléseihez és korábbi térképekhez képest. (pl. GA ellentéte a Szürkecsuklyás kialakítású Rowonnal - amelyet még a mai napig nem tudtak javítani.)

A Szürkecsuklyások egy elég részletes, szép, nyomtatás kész térképgyűjteményt tettek ki netre, amely lefedi Ynevet. Ezeket kinyomtatva meg is alkothatod az atlaszodat - én pl. ezt használom, kiegészítve még egyéb térképekkel ugyen, de alapnak mindenképpen jó és szemrevaló.

Link a hozzászóláshoz

Kerítésszaggatós jó estét!

Véget nem érő kérdéseim közül egy újabb. Lehet, hogy már létezik valamelyik könyvben válasz, de a Toron "birodalmi" könyvet még nem olvastam.

1. Mit tudunk miért jöttek el nagy tömegben a kyrek Calowynről annó? Népvándorlás előkészítői voltak? csak közben jobbra változott az otthoni helyzet és ezért nem jött a többi kyr?

2. Vagy renegátok voltak akik Ynevre menekültek?

3. Esetleg új fajta tudást kerestek a népük megmentésére? Valamit ami segít végleg legyőzni a Calowyni ősellenség népet?

4. Talán ez csak valami hódítás volt a részükről, egy felfedező út...afféle kalandozás?

Ki mit tud róla?

Link a hozzászóláshoz

Értem én hogy kellenek a mítoszok a fantasyba,de húsz év alatt nem hogy kevesebb lett a fehér folt Yneven, hanem tele lett szép nagy hóátfúvásokkal. Persze azért szeretem, mint a gyerekkori emlékeket az ember általában. :)

1. ahogy Gergely is írta nem tudni bizonyosan

2.Nem renegátok voltak.

3.nem ezért jöttek Ynevre,amit írtál.

4. Inkább hódítás volt és nem egyszerű szerencsevadász kaland.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...