Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu-s Nicknevek


Antail

Érdekes a téma?  

77 szavazat

  1. 1. �rdekes a téma?



Recommended Posts

Helló!

Az én nick-emre nem nehéz rájönni, a varázsló a kedvenc kasztom, így hát ,,elneveztem" magam Dorani magiszternek.

Egyébként, az Antilra lenne egy tippem: Antil vagy Antyllus II. századi görög sebész volt, aki a Római birodalom felügyelete alatt élt. + az Antil II. Sz.-i görög név. (Nem tudom jó-e, de csak ezt találtam, próba szerencse.)

Link a hozzászóláshoz

Bocsi ha beleszólok. Csak szöget ütött a fejembe egy gondolat a nevekkel kapcsolatban. Én pár zenekar nevét amit érdekesnek találok, megnézem (Google) mit jelent. Valamelyik együttes konkrétan leírja a saját oldalán, hogy mi ihlette a nevüket. Néha a legegyszerűbb opció is befut, de az emberek szinte mindig túlgondolják 😆 Antail, mint név először valami istenségre tippelnék. Olyan egyiptomi istenesen hangzik. Vagy valami filmbeli karakter. Viszont én egy meg egyszerűbb dologra tippelek: ANTAL Szerintem köze van az Antal névhez. Vagy a születési névben szerepel (családnév vagy egy második utónév), vagy egy szeretett családtaghoz kapcsolódik a név. 😊

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor tetra írta:

Na vajon kitalálod-e a szuper obskúrus eredetét ennek a nicknek?

Mármint a Tetra-ét? Belefutottam már a nevedbe, de annyian megfordulnak itt, hogy nem jegyzek meg mindent.  Először a képhez kötve tippelek. Valami filmben vagy történetben egy tudós vagy nagy varázserővel, tudással bíró karakterről lehet. Vagy szereted a geometriát (a tetraéderből kiindulva). Az egyszerű tippem pedig:női név lehet, Petra vagy Terka, így hívnak valaki hozzád közeli embert 😊 Vagy akár random ez jutott eszedbe és maradt ez  😁 

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Leenarya írta:

Bocsi ha beleszólok. Csak szöget ütött a fejembe egy gondolat a nevekkel kapcsolatban. Én pár zenekar nevét amit érdekesnek találok, megnézem (Google) mit jelent. Valamelyik együttes konkrétan leírja a saját oldalán, hogy mi ihlette a nevüket. Néha a legegyszerűbb opció is befut, de az emberek szinte mindig túlgondolják 😆 Antail, mint név először valami istenségre tippelnék. Olyan egyiptomi istenesen hangzik. Vagy valami filmbeli karakter. Viszont én egy meg egyszerűbb dologra tippelek: ANTAL Szerintem köze van az Antal névhez. Vagy a születési névben szerepel (családnév vagy egy második utónév), vagy egy szeretett családtaghoz kapcsolódik a név. 😊

https://kalandozok.hu/szoszedet/?talany=Antail Amonashis#elContent

 

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Akkor most én jövök egy névmagyarázattal 😏 

Egyszerű, mint a sicc. Az eleje a nevem végéből lett: Katalin-nak születtem. Mivel a vége is becézhető forma, a Lina, Lini, Linus, Linka, stb, azt vettem előre. Kicsit kifordítottam, a Linát "Leena" -ra változtattam. Közben megihletett a Trónok harca, így fogtam az egyik általam kedvelt karakter nevét, és felhasználtam az enyémhez. Tehát: Lina-->Leena+Arya-a=Leenarya.

Akkor hirtelen ez jutott eszembe. 😁

 

Lozartan, Lopov és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

4 órával ezelőtt-kor Leenarya írta:

Akkor most én jövök egy névmagyarázattal 😏 

Egyszerű, mint a sicc. Az eleje a nevem végéből lett: Katalin-nak születtem. Mivel a vége is becézhető forma, a Lina, Lini, Linus, Linka, stb, azt vettem előre. Kicsit kifordítottam, a Linát "Leena" -ra változtattam. Közben megihletett a Trónok harca, így fogtam az egyik általam kedvelt karakter nevét, és felhasználtam az enyémhez. Tehát: Lina-->Leena+Arya-a=Leenarya.

Akkor hirtelen ez jutott eszembe. 😁

 

Hát, ha hiszed, ha nem, eddig én következetesen Lyennarának olvastalak... az MAGUS... fene ezeket a "lefényképezős" olvasási hibákat :D

Sneer, Leenarya és Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...