Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc fajod?


Sychter

Recommended Posts

Visszont a vadorkot és a goblint sokan nem engedik meg ami nálam rendben van. (Persze ha kitudja játszani és jó az előtöri)

Erről a két fajról mi a vélemény?

Egyrészt a vadork/goblin integrálva van a világba, nem lóg a levegőben.

Másrészt szoktunk ork/goblin csapattal nyomulni. Igazság szerint van olyan hátránya, mint a khálnak, hogy civilizált helyen nem az igazi a játék, mert mindenki útálja.

Szóval ha orkkal játszunk, akkor az úgy megy, hogy Gro-Ugonban, full ork/goblin csapattal, és nem igazán megyünk messzire. Szerintem rendesen csak így játszható.

Amarilis:

:evil::D:evil:

Esetleg kifejtenéd bővebben?

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Bővebben:

-még mindig nem értek egyet :evil:

-én úgyis tartani fogom a nevezett fajokat :P

-ezt szerintem nem így kell megoldani :evil:

Az utóbbit kifejtve: ahelyett, hogy kivették a khált az új TK-ból, megtehették volna, hogy egyszerűen átdolgozzák kicsit, játszhatóbbra, hogy ne "lógjon annyira a levegőben", jobban illeszkedjen Ynevbe. Ez segített volna a Km-eken, és a játékosoknak sem kéne még egy Jk fajról lemondaniuk.

Nekem, ez a véleményem.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Szerintem is minden beillszethető, és bár tényleg plusz munka, nehézség a KM-nek de ezért vagyunk KM-ek.. Mert megbírkózunka feladattal mi tartjuk egyensúlyban a játékot, ha ezt nem tudjuk megoldani nem avgyunk JÓ KM-ek...

A Khál fajú karakternek pont elég hátrány az, mindig Gonosz -nak titulálják az első pillanattól, holott épp ez ellen harcol...

Épp elég gond magába a csapatba való beilleszkedés...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az igaz, hogy a gnóm ősi faj, viszont én nem tartom egyértelműnek, hogy ez miatt feltétlenül od-ponttal kell rendelkeznie. Nekem igazán nem is tetszik az UT-s gnóm kidolgozás. Hozzáam sokkal közelebb áll a bestis leírás. Ebben a gnóm pici, ügyes kis lények, kik akár Kahre technokratáit is felülmúlják. Szerintem ez sokkal jobb, és jobban illik az ynevi képbe.

Az már megint más kérdés, hogy az ősi fajokat, és a hatalomszavakat én egyáltalán nem pártolom. Ha a régi korok fajai (népei) ennyivel jobbak lettek volna, akkokr még ma is élnének és uralkodnának...

Link a hozzászóláshoz

Az utóbbit kifejtve: ahelyett, hogy kivették a khált az új TK-ból, megtehették volna, hogy egyszerűen átdolgozzák kicsit, játszhatóbbra, hogy ne "lógjon annyira a levegőben", jobban illeszkedjen Ynevbe. Ez segített volna a Km-eken, és a játékosoknak sem kéne még egy Jk fajról lemondaniuk.

Nekem, ez a véleményem.

Ha normálisan bele lenne dolgozva a világba, simán engedném.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Attól tartok ha egy KM lusta ahhoz. hogy áthidalja a khál ynevbe való importját, ami egyébként nem egy ördöngősség, akkor egyszerűen a játékost bízza meg vele. Feltéve persze hogy a játékos nem fog mindenféle zagyvaságot belevinni.. Nekem szerencsém volt, és a Kmem segített ha valamit nem tudtam. És civilizált környezetbe sem nehéz belemenni, csak meg kell tanulnia legalább egy nyelvet, amin megértik.(a mostani kaland városi) Innen pedig egy nagy bunda vagy köpeny is elég, hogy egy túlméretezett korgnak vagy másnak nézzék. Jelen esetben a kalandozócsapatomban még senki sem tudja hogy khál vagyok. :twisted: A hozzáállás is változhat, van aki fél és elűzi, de van aki fél és ezért pl. nem mer ellentmondani neki. Innen már csak meg kell ismernie, és ha olyan jellem, akkor az illető barátjává is válhat. Ha pedig valaki félelmében felordít, nem okozhat egy khálnak gondot az illető elhallgattatása (NEM megölése). Arra az esetre viszatérve, hogy ha valaki attól tart, hogy a játékosa nem fogja tudni játszani a khált, akkor egyszerűen addig nem engedi akciózni, amíg az el nem olvasott mindent amit lehet a fajról. Ha még ekkor sem sikerül neki, maard az asztrális mágia és a következő kari megalkotása..

Ha valaki nem ért egyet valamivel, meg tudom érteni, és ha nem akar khálnak mesélni, azt is. Tényleg nem egy könnyű eset egyik oldalról sem, nekem is egy hónapba került hogy khált kapjak :lol: Azalatt viszont végig csak azokról olvastam és kerestem. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes ez a jól megtermett korg-opció.

A macskaarcodat minek vélik? :D

Meg a mancsaidat?

Egyébként meg szerintem a korgoktól nem félnek a lovak, nincs macskaszaguk, és nincsenek olyan szokásaik sem...

A khálnak az a lényege, hogy egy emberfelépítésű de teljesen más természetű lény, szerintem abszolút nem illik civilizált környezetbe, sőt, ha engem kérdeztek, soha nem volt és nem is lesz az Ynevemen khál-kalandozó. Két helyen találkozhatnak nálam vele, Alidarban és a démonikus óbirodalom romjai közt, de egyik helyre sem túl gyakran vetődnek a játékosaim.

Szerintem csak erőltetni lehet, nem illik a világképbe.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Khál feltünése városi környezetben, érdekes probléma. Egyik mesémben feltüntek a városban, egy Khál házaspár aki a város urának tet hüság esküt, és amojan elit Lovag testörként szolgáltak nála. A kis városban a házaspárt igen nagyra becsülték, pár ütközetben kiviták maguknak a becsületet. Lényeges hogy NJK voltak, de szerintem JK is lehetek volna igaz ebben az esetben a kalandozoi szabadság "némileg" csorbult volna. Feladatuk természeténél fogva elméjüket massziv statikus pajzsok védték, megfelelö amuleteket viseltek asztrál mágia ellen. Efféle tápokat nem engednék meg csakugy JK nak, mert ez igy már tényleg nagyon táp. :twisted: Hozáteszem a JK kordában tartására ideális "fegyelmezö eszköz".

Amit szerencsétlen dolognak tartok a nagyon erös de van egy gyengélye tipusu fajoknál az a következö. Amig nem találkoznak valamivel ami a gyengélyükre hat, nem sok minden de leginkább semi nem jelent akadájt nekik. Gyengéjükre lépnek akor meg tehetetlené válnak. Szvsz a tehetetlen JK nál nincsne nagyobb hangulat rombolo tényezö. Ha egy JK nem képes a karakterével semit se csinálni,egész játék ülés alt várhat hogy végre cselekdehesen.

További hangulat rombolo leeht az is ha sikerül megszüntetni a hátrányt, ebben az esetben nem sok minden jelenthet gondot a karakternek és emiat elaposodik a játék.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Mindig előjön ez az Én Ynevem és akkor...

De szerintempont az lenen a lényege ezeknek a vitáknak, hogy valammenniyen egy közös vagy nagyban hasonló Világban játszhassunk, hogy az élmények, tapasztalatok, ne legyenek hibásak ugyanazokon a szabályokon alapuljanak.

A khál faj szerintem nem nehezebb beilleszteni mint mondjukaz Orkot, most ne mondja már nekem valaki hogy egy agyaros görnydthátú , büdös, ganékupacot aki álltalában buta mint a tök az tök életképes a középkorban!? Talán a bányákban, és ez Yneven is így lenne ha nem lenne hozzá a játszahatóságát engedélyező szabályok.

Természetes az hogy az ETK-nál fordítottak a egtöbb időt arra hogy a világot felépítsék, és belehelyezzék a játszható fajokat, ezért is nem működne semmi sem a Második TK-ben (fajok)!

Az hogyha egy KM-nek nincs ideje ... az régen rossz ( bár én nem írock modulokat, csak Improvizálok de hála Istennek eddig nem volt gond )

Ha szeretesz mesélni akkor veszed a fáradtságot, és minidg arra van ideje az emberenek amire időt szán...

Nyilván ha én is modul irosgató lennék akkor kevesebb játékalkalom lenen, mert 1-2 őt feláldoznék hogy megírjam a modult. De én ezt lespórolom.. =o)

A khál nem macskaszagú CS, ez butaság, sehol sincs leírva ez, sem az hogy mien nyelve van pl.. (macska nyelv erősen érdes a hús csontról való lenyalásáért) így ewzek mehetnek a "Saját Ynev" részbe.

Az hogy megrémülnek a lovak... Con.. szerinted egy tigristől 1 m-ről vagy 20 m-ről ijednek meg ..? Nyilván már messzebről azaz ez nem következik abból: Jé mi 5 en emgyünk a lovakhoz és néz ahogy kiléptünk a kocsma ajtaján rögötn megbokrosodtak, akkor tuti Khál van közöttünk (és néznek a 2m es Orkra csuklában, a 2,20 as Korg-ra szörme kucsma és ruha, Meg a 2,60 as Lovagra full vértben) ...

Főként ha azt sem tudják mi az...

Tehát szerintem az illik bele A M

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem egészen játszható faj a MAGUS-ban, de érdekelne, hogyan építenétek be egy JK vérfarkast a játékba.

Neharagudjatok, de kicsit rákattantam a vérfarkasokra mostanság, (olvasgattam egy kis Werewolf: The Apocalyps-t :D ), és egy MAGUS-lélektestvérem ajánlott egy könyvet. Elég rossz a memóriám (alkohol fügvénye ;) ) és visszaadtam már a regényt, úgyhogy ha most megveszek akkor sem tom mi volt a címe...

A történet egy Ranagol hívő száműzött lovag és bajtársai megpróbáltatásiaról szól. Abban volt egy elf ikerpár, akik mindketten szenvedtek a vérfarkas átoktól. Az egyik gyorsan meghal arról nem sokat tudunk meg. :D

A másik szemével viszont képet kapunk milyen is a vérfarkas lét.

Hogy, őszinte legyek a Besti alapján a vérfarkas egy kóborló dög által megszállt személy. Én azt vontam le, hogy aki megdobja a %-ot, azt elhagyja a kóborló dög és vérfarkassá válik. De csak a szelleme válik kóborló döggé, a teste meg valamilyen tudatnélküli élőhalott lesz. (Izar pl.)

A könyvben viszont, az jött le, hogy kezdetben csak egy vérfarkas-lélekcsírája van, ami folyamatosan növekszik és egy idő múlva teljesen átveszi a hatalmat a test fölött. Amíg növexik, addig csak a telihold 3 éjszakán válik farkassá, és minél többet változik át, annál több külső jegy lesz a valódi testen. ( A könyvben az elfnek hamuszürke haja és ugyan ilyen színű szakálla volt.)

Emelett még egy fontos dolog volt a könyvben, mégpedig, hogy hiába változik át, kezdetben teljesen kontrollálni tudta magát az elf, majd ahogy a lélekcsíra fejlődött egyre kevésbé.

Nemtom mennyi idő kellhet a teljes átalakulásig, gondolom ezer dologtól függhet, de a regény vérfarkas alakja elég elképesztő dolgokat művelt és ez kedvet adott.

Akinek van ötlete a megvalósításra, és van KEDVE (Shikaka!!!) foglalkozni vele, az kérem írjon.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A Vérfarkas / besti-s / leírásból kiderül , hogy néhány perc alatt átváltoztatják,

és az is hogyha a Vérfarkas Lélek -nek sikerült jobban az Ake. próba akkor azonnal átalakul és úgy is marad , míg az elnyomott léllek maga is át nem alakul ( gyilkosság * 5% halmozottan az esély..).

Uralni nem lehet semmien módon ebben az esetben, ám ha a megszált volt az erősebb akkor nagyrész ő uralkodik de a teliholdaknál tehetlen, és majd csak másnap reggel tudja újra uralni az éjszaka történtek emlékei nélkül.

Természetesen, ha az éjszaka felhalmozott % -ot nem dobja meg akkor menthetetlenül átalakul.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS:

Mindez mit jelet: A vérfarkas lélekkel megszálttak halmozódó 5%-át a a mesélő mesélheti úgy is hogy megjelennek rajta bizonyos jelek (mint gondolom a regényben is , bár én nem olvasom, mert felhúznak a következetlenségeik...).

Nos, ebben azt nem értem, hogy csak az általam vázolt könyv nemtetszik, vagy semmit nem olvasol MAGUS témában? De kösz, hogy foglalkoztál a témával. :P

A regény címe: Bábjáték, Eric Van Dien tollából...

Szerintem érdemes elolvasni nekem nagyon tetszett, de ez másik topic téma. :P

A kérdéshez visszatérve: az elfünket sok-sok éve megszálta egy vérfarkas szellem. Embereket gyilkolt, (megdobta a %-ot) így maga is vérfarkassá vált. Ezután az EREDETI kóborló dög elhagta a testét más préda után kutatva. (Ciki mer az elf ötcsét szálta meg...) A következő KÉK holdtölténél az elf átalakult. Immár nem a kóborló dög miatt, hanem mer lelkében egy vérfarkas lélekcsírája fogant meg. Az átváltozást nem kerülhette el, de képes volt kontrollálni saját magát. Ez így ment éveken keresztül... A regény idejére a lélekcsíra odáig fejlődött, hogy még mindig csak holdtöltekor változott át, de már csak részben uralta magát. Értsd: a társait nem, de rajtuk kívül mindenkit megpróbált széttépni...

A regény végén szegény muki meghal, úgyhogy nem tudjuk meg mi lett volna később. Szerintem a lélekcsíra egy idő után annyira megerősödik, hogy már képes bármilyen kiingásnál előtörni, később pedig elnyomja az eredeti lelket, és örökre vérfarkas formában marad.

Az elf saját alakjában semmilyen pluszt nemkapott, sőt a természettel igencsak megromlott a viszonya. (Az állatok megrettentek tőle.) Külső változásnak csak a szakáll és a hajszín jelentkezett, több év alatt. (A regény alapján az elfeknek alapból egyáltalán nincs szakálla, bár erről nincs írott infóm...) Vérfarkas alakban, a következő bónuszokat kapta, éjszakai látás, farkasok parancsnoklása, plusz karizomból kiépte a börtön láncait a falból, majd szétrágta a vasrácsot (ha jól emléxem :) ). Emellett egymaga kiirtotta a börtönépület fél testőrgárdáját.

Remélem így pontosabb a regény vérfarkas képe.

Szerintem, életút játékban lehetne egy kari aki vérfarkas lélekcsírával bír, és életcélja megtalálni a gyógymódot, mielőtt lejár az ideje...

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Semmien M.A.G.U.S regényt ...

Nem 2 lélekvan benne azaz a lelke vagy teljes vagy csak csíra.

Nem lehet benne léllekcsíra. Minnél többet ől annál nagyobb a lelkében a "kár" és ha egyszer elszabadul akkor már nem foghatja vissza SOHA, mert önmaga vált azzá, nem csak telihodkor hanem ő egy teljes egészében élő Vérfarkas. Nincs mit uralni mert máz az , és ekkor már nincs Visszaút. Ha elpusztítják a testék akkor Vérfarkas lélek lesz, pont mint a besti-ben. Nem lesz lélek körforgás.

Tehát az hogy az Elf Uralta a saját lelkét, ami már átváltozott az kizárt. És nincs olyan , hogy: a társaim nem ölöm meg de mindenki mást igen...

Ebben is látszik, hogy nem gondolta végig a regényíró, csak egy jó 5letet írt meg , ám nem figyelt arra , hogy nem csak a saját fantáziája szab határt, hanem a szabályok, törvényszerűségek amieket már a regények megjelenése elött fogalmaztak meg a szabálykönyvekben.

Jahh és egy vérfarkas sem tud szétrágni rácsokat... széétpni ,kihajlítani talán, de a foai nem valami szupererős valamik, azok csak fogak...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Ezuton üdvözlök minden fórumozót. Pár éve nyomon követem a kalandozok.hu működését, és most rá is szántam magam hogy regisztráljak ide közétek. :)

Na de maradjunk a témánál, fajok. Nem egyszerű a dolog, eleve mikor megalkotod a karaktered, hiszen egy faj magában hordoz egy viselkedésformát egy életszmeléletet. Én közel 10 éve szerepjátékozok, ujjam nincs annyi amennyi játékot kipróbáltam a fantasytól a sci-fi-ig.

A M.A.G.U.S., számomra talán a legkedvesebb, ezzel kezdtem jelenleg is űzöm, kedvenc faj...fogós...talán az ember, bár minden faj megvolt már:) no de ott a másik fetishem a khál, remekül játszható faj, egy khál lovag...rend, élet jellemmel:) fantasztikus mikor egy ilyen kissé primitív forróvérű lény ragaszkodik ahhoz hogy jót tehessen. Ha már ide tereltem a szót csak egy megjegyzés, a fantasyban egy jó jellemű lovag nem is hasonlít a létező történelemben fellelhető lovaghoz, gondolok itt akár egy keresztesre. Egyelőre ennyi, majd figyelek és reagálok, üdv mindenkinek.

Akrathon Mageran

Link a hozzászóláshoz

Nekem mindegyik faj bejön, de főleg az ork, udvari-ork, fél-elf, ember, kyr származék.Itt az indoklás miért:

1, Az orkok mindig közel álltak hozzám(Warcraft).Jó olyan kart játszani akit mindenki lenéz aztá végül ő húza ki a csávából az egész csapatot.

2, Az udvari-ork tuti, mert erős de nem olyan hűlye és érdekes ha az orksága és embersége között vívódik.

3, A fél-elf egységesíti az emberek és elfek előnyeit és hátrányait.

4, Az ember a lehetőségek faja.

5, Egy lehanyatlott, pusztuló faj amely a fenmaradásért és az ujászületésért küzd.Más se kell a jó szerepjátékhoz. :D

Link a hozzászóláshoz

Ahány ember annyi ynev, mindenkinek különbözikegy kicsit a yneve a másikétól. Van akinél az elf a törpe az amund és a többi az emberen és az orkonon kívűl (nem értem mért pont az ork, mint humanoid, de mind1) nem fogad el másik fajt... Ez van. Az orokon is leginkább a summarium óta lettek komolyan véve, addig csak creepek voltak, akikért kirohant az ember az erdőbe, h gyűjtsön némi xp-t...

Hogy ki mit fogad el létező fajnak, és mit nem az egyéni, h mi van jelen yneven, és ki mivel játszik az megint másik :D.

Mondjuk azért azt képzeljük el amikor az aun, a khál, a kentaur, és a goblin avagy ork mindegy bemennek a kocsmába békésen sörözni :D:D:D. Félreértés ne essék mindegyik fajt nagyon kedvelem mindegyiknek meg van a magaszépsége de sajnos jó párral "bizonyos" helyszíneken (lásd városok :D) lehetetlen játszani - vagy inkább túlélni...

De mondjuk a törpék, az elfek elfogadottak, a wierket nem ismerik fel, hasonlóan a dzsennekhez - teljesen emberiek.

Ja igen, ha jól emlékszem akkor az anurok, azok az ánváriáról származók leszármaziottai, akik elvebn egy megközelíthetetlen fennsíkon élnek, amit Anur fennsíknak neveznek. Történelmi szerepük a II. Gra-Tinoli csatában volt, ahol Jahrn on-Kryel hívta őket segítségül, mint az anuriai sárkánylovasokat. Az anurok és a kyrek pedig régóta nem komálják egymást, ami abban is megnyilvánul, h megtiltották h a másik földjére lépjenek (Anvaria - Calowyn).

No léptem, spaz

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...