Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ki mit szeret?


Recommended Posts

Darazsas és pókos hasonlat, igaz az egész, de akkor is jobb volt szerintem a régi anya jogú társadalom, bár ez ma már teljesen mindegy, mert egyenyjogúság van...

anyajogú társadalomra sem az a jellemző, hogy a nő a családfő, sőt, ellenben az jellemző hogy mivel az apa személye nem megállapítható, ezért a származásod, stb. anyai jogon vezetődik tovább, de akadt több más dolog is, a dolog mellékes velejárója gyakran többnejűség volt, amire bizony a Bibliában is olvashatsz példát. Biztos hogy jó lenne az?

Link a hozzászóláshoz
utólag belegondolva annyira mégsem lenne jó, csak felvetettem mit egy ötlet, de már meggondoltam magamat...

Nos, mondanom sem kell ezen nem csodálkozom annyira, bár lehet, hogy most sokan azt kérdeznék miért nem akarod, hiszen nekik nagyon tetszene, pl. a többnejűség, legalábbis azt hiszik, aztán kiderülne, hogy nem jutna nekik egy sem...

Link a hozzászóláshoz
Erről eszembe jutott, hogy az teljesen nem tisztességes ahogyan az arab országokban a nőkkel bánnak az ilyen háremekben, szörnyű...

Pedig látod az is olyan dolog, te azt mondod hogy a nőkkel szemben nem tisztességes, és mi van azokkal a férfiakkal akiknek nem jut nő, mi van remek Abdul barátainkkal akik a háremet őrzik. Ez is ilyen dolog, mindkét oldal számára rossz. Ugyaníg nem jó az egynelőtlen nyugdíjkorhatár sem.

Link a hozzászóláshoz
Ez jó....sokáig semmi aztán meg féloldal.

Nem az én elfogadom azt, hogy a férfiak ,,uralkodjanak", és ez így is van rendjén, de hogy hogy jutottunk el idáig, hogy ,,ők a teremtés koronái" azt nem igazán tudom. Azért kíváncsi lennék egy olyan világra, ahol a nők iralkodnak, de ugyanolyan a civilizáció, mint nálunk, csak úgy kíváncsiságból. Szerintem kevesebb háború lenne, bár ezzekl nem azt akarom kifejezni, hogy a nők sose erőszakosak! De biztos vagyok benne, hogy az a világ kevesebb háborút élt meg...

A háború a fejlődés. Ezért fontos szereplője az evoluciónak.

Én voltam katona. Ott sok férfiember volt összezárva. Nem volt sok gond a kissebb kakaskodást leszámítva.

A partnereim egynémelye lakott lánykollégiumba. Meséltek egy s mást. Az elhangzottak szerint olykor a hölgyek kegyetlenebbek tudnak lenni a saját nemükkel. Az érzelmek nagyobb részben vezetik őket, mint a logikájuk. Igy szintén nincsenek meg háború nélkül.

Természetesen a jővőben eme két nem meg fog szünni és egy egységes nem viszi tovább az evoluciót.

Mazsinó

U.i.: De ő is fog háborúzni. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Azért a háború mint fejlődés kérdésbe ne mennyünk bele, nem feltétlenül van ez így, és ugye ezt mindketten tudjuk. Miért is nincs így? Egyszerűen arról van szó, hogy technikailag fejlett országokat a technikailag kevésbé fejlett is le tudja győzni, és ebben az esetben a háború visszaesést hoz. A károk helyreállítása erőforrást von el a fejlesztéstől, stb. ugyanakkor az újjáépítés, újraépíítés kényszere működhet katalizátorként de ez csak másodlagos. A háború lehetősége és nem a valós háború viszont a hadiiparon keresztül a kutatást, fejlesztést, stb húzza magával szépen. Nomeg a gazdaságot is.

Link a hozzászóláshoz

De nem láttál háborút, és csak az alapján képzeled al amit mutatni aakarnak neked bármilyen okból, elsősorban hazafiasságot, stb. buzdítva. Nem hiszem, hogy tetszene neked a középkori csata ahol a temetetlen halottak maradnak a csatatéren, az emberek felén átgázol a nehézlovasság, rengeteg csonkolt seb, a menekülőket levágják a meghódított területen a városokat kifosztják a vezetőket, és számos céhvezetőt (iparost is) lemészárolnak, a nőket lányokat végierőszakolják... Az ez után maradó mocsok, hullák, és persze az anyagi helyzet meghozza a járványt ami ellen senki sem védett...

Link a hozzászóláshoz

Darrick : ez egy fórum, ahol mindenki elmondhatja a véleményét. De tilos politikai, vallási és származási dolgokra utalni és sértegetni. Ezen kívül tilos bárminemű sértegetés mások iránt... a véleményedet természetesen elmondhatod, de úgy kezelve és kimondva, hogy az ne legyen sértő. Légyszíves ereszkedj le erre a szintre és ne sértegesd még azokat a buta amerikaiakat se . Köszi.

Aki nem tudja miről van szó : Darricknak volt egy nem éppen szalonképes hozzászólása, ami azóta törölve lett. Darrick magasszintű intelligenciáját és angoltudását fitogtatva kiírt egy egysoros, 3 szóból álló hozzászólást (természetesen szép nagy betűkkel), amiben szerepelt az egyesült államok rövidített neve kapcsolatba hozva egy szép, 4 betűs, f betűvel kezdődő angol szóval.

Darrick nem először szólunk rád... légyszíves kicsit kultúráltabban!

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz
TheElf, Darrick : sorry, nem politizálunk.

TAO: Engtedelmeddel a politika és a történelem, számos társadalomtudomány között akadnak nagyon fontos különbségek, amit pedig Anglia eljátszott Izrael alapításánál, azok a történetek, az ottani terrorizmus, ennek kapcsán a kés?bbi hibák mind USA mind más részér?l ma már nagyon kevés aktuálpolitikai jelent?sséggel bírnak, és annál több a történelem kapcsán, megkérdezem, a spanyol uralkodók 18. századi döntéseit is sikerül politikának értékelned és törölni, akkor is, ha értékes információ van a megvitatásukban?

Link a hozzászóláshoz

No, sikerülét a vitát tisztázni, ugyanaz a helyzet mint a 10000 hozzászólásnál, akadt egy probléma a fórumot (amerika ellenes flame, mostani iraki háború kapcsán flame) amit le kellett állítani, TAO pedig mindent törölt, ami pedig bekerült a szórásba, ott mindenkinek szólt, egyszer?en azért, mert a téma akkor is kényes, ha történelem, akkor is, ha politika. Sajnos sokan úgy értették a dolgot, hogy itt mindannyian politizáltunk. Mivel egy alaptalan törlést, támadást nem kedvelek, én is kicsit durva hangnemben válaszoltam és nem feltételeztem, hogy "belekerült a szórásba" helyzetr?l van szó. Ezért elnézést szeretnék kérni TAOtól, hogy a többi lehetséges ok között akadt olyan amit "lehetségesként feltétlelezni" is sért? lehet.

Megmondom ?szintén, a közel-kelet történelme sok szempontból érdekes téma, és szerepjátlk szempontjából is tanulságos (szerintem Toron politikája is sok közös elemet mutat ezzel) de ugye nem biztos, hogy a phpBB2 lehet?sége alkalmasak ennek a megvitatására (vBulletin esetén el?zetes moderálás lehet?sége segítene).

Link a hozzászóláshoz
TheElf : bocs, ha nem veled volt bajom, nem rád kell hivatkozni, mert abból tényleg flame lesz, és hiába az egyik hozzászólás a történelmet nézi a másik a politikát, ha a témából politizálás lesz. Ezért töröltem ?ket.

Mondjuk a ki mit szeret kérdéshez le lehet írni mit szeretünk... Ha már ez a kérdés. ?t talán azt is, hogy mit nem. Pl. a politikát szerintem a legtöbben nem (ezért is nem jó ha aktuálpolitikába megy át a fórum), s?t akad más dolog is amit nem szeretünk (igen, igen az OGL alapkönyvr?l van szó). De ha fel kéne sorolni a dolgokat amiket szeretünk nem csak zene lenne benne, meg film, de játékok is. Mondjuk a gépen a NeverWinter Nights. Viszont a Temple of Elemental Evilnél nagyobb csalódást nem nagyon tudok mondani. Szabad errefelé szidni a TOEEt, illetve fejleszt?it, kiadóját vagy...?

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...