Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ki mit szeret?


Recommended Posts

Igen, tudom de én akkor sem szeretném, hogy attól legyen, mert szvsz az azt jelentené, hogy soha más fogamzásgátlót sem tudnék szedni...

míg neketek ilyennel nem kell foglalkoznotok... :evil: nem fer...

Szerintem nem ilyen egyértelmű de ki tudja, sok olyan készítmény van amit azoknak készítenek akik egy gyakori szerre allergiásak, vagy valamiért az nem jó nekik, stb.

Link a hozzászóláshoz

lehetséges, de szvsz ezek a bogyóknak mind ugyanabból kell lenniük, mert ugyanarra a hormonra kell hatniuk...

Pl az allergia, nem szedhetek algopirint, mert túl érzékeny vagyok rá és egy tablettától újra függő lennék... :? A másik meg a quarelin, de annál legalább csak jó kedvem van amíg hat és erre meg nem szokok rá... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok.

A fogamzásgátló kérdés igen érdekes, ugyanis én is szedtem, aztán abba akartam hagyni, mire kiderült, hogy hormonproblemás lettem, és nekem nem is szabadna hosszú távon szednem (mondták ezt két év után) de mivel a hormonjaim megzavarodtak, még négy hónapig szednem kell. Hát nem fantasztikus? Egyébként szerintem olyan szempontból hasznos hogy nem ésik meg ilyenek, de az utána levő időszakot nem kívánom senkinek. :(

Link a hozzászóláshoz

Szerintem emiatt ne aggódj, mert amióta szedem(lassan két év 3 hónap) hétfőn szedem be az utolsót, és pénteken jön meg..általában 3 órás pontossággal :roll: . És amióta újrakezdtem pénteken szedem az utolsót, és kedden jön meg. Tehát ugyanaz. Szerintem így normális. De nem biztos, én így szoktam meg.

Link a hozzászóláshoz
lehetséges, de szvsz ezek a bogyóknak mind ugyanabból kell lenniük, mert ugyanarra a hormonra kell hatniuk...

Tabletta tartalmaz hordozóanyagot, és számos más dolgot is az érdemi hatóanyagon kívül, de ugyanarra a hormonra is többféleképpen lehet hatni, és még lehetne sorolni a dolgot. Hiszen a hatóanyag mennyisége is fontos (lehet hogy az egyik fajtában túl sok van, netalán túl kevés...) magyarán szólva érdemes végiggondolni, hogy mit és hogyan lehet változtatni hogy ne legyen gond.

Link a hozzászóláshoz
Nem szeretjük, de rávagyunk kényszerítve, ha nem akarunk olyat ami rossz nekünk. Miért van ez így, miért a férfiak a ,,remtés koronái", miért nem fordítva lett? Na erre válaszoljon valaki...?

Alapvetőenb azért, mert az ember felegyenesedett, és ez nem vicc, a felegyenesedés előnyeit mindannyian tanultuk biológiából, de a hátányokról nem esett szó. Merre is vannak htrányok? Elmondon. Ugye az állat csak akkor fordítja a sebezhetőbb oldalát valaki felé, ha a hátán fekszik, ez pedig ritka. Az ember mindig, ha valaki felé néz. Ezek után nézz végig, mi az első testrész amit egy veled kb. azonos magasságú elérne fegyverrel, karommal, stb. Magyarul a lányok sebezhetőbbek. Emellett ugye a gyerekszülés, szoptatás miatt is harcképtelenek. Ebből ered nem ők vadásztak, nem ők csatáztak, és ez vezet el odáig hogy a törzsekben másodlaagos szerepet kaptak, amit a későbbi társadalmak átvettek. Megfelel?

Link a hozzászóláshoz

Szyasztok Csevegők!

Sikerült végig olvasnom a márciusi adagot egyszerre, igy most egy levélben foglalnák. :)

Láttam szó volt a piálásról, drogokról és egyéb elmét zavaró tényezőkröl. A tapasztalataimból merítve azt kell mondjam, hogy mindent ami érdekel azt megnézem. Ha még jobban érdekel mert szimpatikus amit láttam, akkor megfogdosom. Ha a tapintás után is élvezetes, akkor beleharapok. Ha jó izű, akkor elfogyasztom.

Ha valamire láttatlanba azt mondják "Nem szabad!", az még jobban érdekel. Ezért azt mondom, mindennel annyira ismerkedj meg amíg jól esik. Igy nem marad benned szálka.

Mitől alakul ki a depresszió? Egy olyan hosszútávú negatív, agyközpontra ható inger, amelyet az egyén a saját élettapasztalatából ezen időszakában, nem képes önállóan feldolgozni és kizárni. Ilyenkor külső segítség hiányában az agy bizonyos területei lezárnak. Ezek feloldása és újra működésbe állítása külső segítséggel vagy a depresszió idejének befejeződése után lehetséges.

Olykor a segítségnyújtó saját vagyonszerzés ill. hírnév céljából fenntartja a sérültnél a depressziós állapotot, különböző mesterséges eszközök segítségével. Bár ez ritkán fordul elő, mert az ember saját szenvedéseit véli felfedezni a sérültben, ezért igyekszik a kórt eltávolítani környezetéből.

A depresszió kialakulását megelőzendő ill. az azután lévő időszakot építő cselekedet, az agy "tornáztatása". Az agytorna legfontosabb hatása, mint azt már a testnél is megszoktuk, az egészség. Egy egészséges testrészt a depresszió nem képes megszállni. Az agytorna változatairól most csak egy dolgot említenék: minőségi szerepjáték! :P

A fogamzásgátló használat csak az egyik lehetőség a terhesség elkerülésére. Talán az egyik legkényelmesebb a kínálkozó lehetőségek közül. A hölgynek naponta egyszer egy kis tablettát kell lenyelnie és máris 98 %-os védelmet kapunk a szeretkezés gyümölcsének megszületése ellen. A megoldás nem jár nagy költségekkel, az előjáték utáni aktus természetes bör-bör érintkezéssel megy végbe. A bőrben lévő tapintó idegek teljes tartományú jeleket továbbítanak az agy számára. Az közösülés sokkal érzelem dúsabb és lágyabb mint mondjuk az óvszer használatakor.

Mindezen jótulajdonságokkal ellentétben két nem kívánatos tényező is fennáll. Az egyik, hogy nem véd a nemi betegségek ellen, amely korunk egyik nagy, emberi életre néző veszélyét jelenti. A másik, hogy a gyógyszert szedő testfunkcióinak működését megváltoztatja. Ez a tényező hosszútávon egyéb kóros elváltozásoz vezethet.

A gumióvszer használata mindezek jó és rossz fordítottja.

Ezen megoldások mindkét esetben lehetőséget adnak a "gyümölcs" elleni védekezésre, de teljes mértékben nem hozzák a létező jótulajdonságokat egészében. Igy csak szerény tapasztalataimból tudok meríteni a jótanács adása gyanánt.

Rövidtávú (max. 1 év) kapcsolatoknál használjunk óvszert minden esetben, de abból is a ránk illőt és csak is a jó minőséget. A továbbiakban pedig ha a hölgy felválallja szedjünk fogamzásgátló tablettát, de abból is csak a jóminőséget. Természetesen az orvos előirásainak betartásával.

A hölgyeknek: Nem kényszerű tablettát szedni, ha nem akarunk. Tartsunk magunknál egy-egy óvszert, igy legalább mi dönthetjük el kitől és mikor szeretnénk "gyümölcsöket". :wink:

Szintén a hölgyeknek: A teremtés koronái kifejezés, a patriarchális társadalom szüleménye. Ha magunkban felvetjük a matriarchális társadalom elképzelt képét, akkor eme kifejezés a nőket illeti meg. A tényeket látva, a felvetés elvesztette fontossági értékét. :D

Remélem mindenki talál benne érdekeset.

Üdv

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz

Ez jó....sokáig semmi aztán meg féloldal.

Nem az én elfogadom azt, hogy a férfiak ,,uralkodjanak", és ez így is van rendjén, de hogy hogy jutottunk el idáig, hogy ,,ők a teremtés koronái" azt nem igazán tudom. Azért kíváncsi lennék egy olyan világra, ahol a nők iralkodnak, de ugyanolyan a civilizáció, mint nálunk, csak úgy kíváncsiságból. Szerintem kevesebb háború lenne, bár ezzekl nem azt akarom kifejezni, hogy a nők sose erőszakosak! De biztos vagyok benne, hogy az a világ kevesebb háborút élt meg...

Link a hozzászóláshoz
Én nem fogalmazok olyan tudományosan mint ELf én csak annyit mondok hogy ez így van az ősidők óta és ez így is van jól!!

Én nem értek egyet vele és szerintem a társadalmunk egyetlen női tagja sem. Éljen a feminizumus :twisted:

Bár szerintem nem feltétlenül van ez így jól, de a dolog igen racionális alapokon nyugszik, amit nem lehet nem elfogadni, és nem lehet azt mondani, de miért nem a sokkal sebezhetőbb lányokat küldték a csatába, stb. az, hogy ezért miért lettek másodrendűek, és hogyan lehetnek egyszerre egyenrangúak és mások, hogy működik az illem, hogy működik a társadalom az rosszabb kérdés.

De tudtad e: A lányok tovább élnek normális esetben, mégis rövidebb ideiug dolgoznak, alacsonyabb nyugdíjkorhatár miatt, nomeg a többség nem is lehet folyamatosan munkaviszonyban. Alacsonyabb nyugdíj értéke csökken tobább az infláció miatt... Nem éppen egy kellemes helyzet, mégis egy olyan dolog amiért a nők küzdenek.

Link a hozzászóláshoz

Venes: a "teremtés koronái"??? ezt honnan vetted... :roll: Mert bár a hímsoviniszta énemnek feletébb hízeleg, azért a rocainalitás erre gyakraqn rácáfol... profán példa: Oki lenne a teremtés koronája :shock: vagy a két móri gyilkos :shock: :shock: vagy a matektanárom :lol: nem hinném...

Ha pedig nagyon csöpögösen akarnám megfogalamazni: ugyan mire mennénk - mi ostoba, degenerált, sörvedelő férfiak - nélkületek??? 8) Tudom, hogy ez erösne közhelynek hangzik, de asszed tudom én, hogy kell lecsót fözni??? :lol: ...

Ha viszont komolykodni akarok, akkor TheElf-nél a pont. Igensi tök eccerü evolúciós okai vannak. A hím feladata a táplálékszerzés, otthonteremtés, gyermeknemzés, a család védelme, ezért tölti ö be a szervezett társadalmakban a vezetö szerepet, midezt annál a primitív oknál fogva, hogy fizikálisna erösebb. Fordított esetben valószínűleg a szerepek egyszerűen felcserélödnének.

Link a hozzászóláshoz
Ez jó....sokáig semmi aztán meg féloldal.

Nem az én elfogadom azt, hogy a férfiak ,,uralkodjanak", és ez így is van rendjén, de hogy hogy jutottunk el idáig, hogy ,,ők a teremtés koronái" azt nem igazán tudom. Azért kíváncsi lennék egy olyan világra, ahol a nők iralkodnak, de ugyanolyan a civilizáció, mint nálunk, csak úgy kíváncsiságból. Szerintem kevesebb háború lenne, bár ezzekl nem azt akarom kifejezni, hogy a nők sose erőszakosak! De biztos vagyok benne, hogy az a világ kevesebb háborút élt meg...

Tudod miért? Mert a nők hamar rájönnének nem olyan móka háborúzni, ha ők akarnának megmaradni a vezető szerepben nekik kellene az adott társadalomban harcolni menni, ez pedig nem egy jó dolog. Tudod miért nem? Mert okos ember nem a legsebezhetőbb, amúgy is kényes pontját fordíítja az elenfél felé. Próbálj meg egy ceruzát, vagy egy rudat a kezedbe venni, és nézd meg miket érsz el egy ellenfélen a leghamarabb... Ugye a kar, és a fej is mozgékony, nehéz jól eltalálni. A gyakori találati hely a mellkas. Az meg nem mindegy, hogy majdnem a bordákig hatoló mély vágás a te melleden, vagy egy férfi mellkasa előtt halad el a vágás, megkarcolva a ruháját... Ezért is a férfi a katona. A terhesség a másik ok. Ez mind olyan ami miatt egy női hadsereg kevésbé jó ha belemegy a háborúba. De akad havonta egyszer más dolog is, ami csökkentené a sereg harckészsségét, stb.

Link a hozzászóláshoz

Úgy látom a pókos hasonlat, vagy a hangyás, esetleg darazsas nem igazán tetszett nekik. Pedig javarészt erről szól a dolog, szerintem akkor lenne a jobb ha valóban egyenlő jogok lennének, de mindenkinek az egyéniségére szabva...

De kérdezzük meg erről a szakértőket.

TAO, Nefi?

[22:36:58] <+TAO> néha

[22:37:11] <+TAO> van egy olyan női megérzésem

Link a hozzászóláshoz

No és a darazsas, pókos, stb. hasonlat? Azt úgy látom válaszra sem méltatod, pedig nagyon jó természetes példa arra, hogy milyen egy női jogú társadalom természetes állapota. Az emberi gondolkodásban amiben a hölgyek mások az részben tanult, részben az évezredek során egyéb úton rögzült szerep. Pont az a helyzet alakította ezt ki amit éppen fordítva akarnak néhányan kipróbálni.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...