Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Árnyvadász


Recommended Posts

:lol: Venes :lol:

Ja igen majdnem elfelejtettem szerinte ma runáztatás leleplezheti a karaktert mive lojan érzékeleök is léteznek amejek aurájában kizárolag a mágikus fegyvereket, tárgyakat ,elöl.

Nemhiszem hogy kitugya adni egy szegény csoronak magát ha van a csapatban vagy a megbizok között varázslo mivel a csorok nemfutkorásznak runakardokkal. Az áarnyvadász ennélülis hatékonynak érzi magát. A tudás ad biztonságot nem a runakard. Aki igy gondolkodik, hogy runakard az elsö az rossz utonjár.

De döntse el mindenki önmagának hogy mit tart fontosnak. :? :idea: :!:

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Nos nem azért ragadok billetyűzetet, hogy az árnyvadászhoz szóljak, hanem reagálni szeretnék Gangler barátunk utsó soraira. Mazsinó barátunkat veszem alapul, mikor is a reális világból merítek (kollegánk ugyanis túl sokszor próbálja érvényesíteni a realitást változtatásaiban, hogy utána ellent mondjon annak egy kimondottan "fantazis" elemmel, de mindegy...)

A tradíció és a hűség egy ilyen klánnál, mint ahogy irónikus szómondatában sabbat is említi, az első. Ezt minden létező iskola a maga módján érte el, legyen az kábszer függőség (a nem is olyan misztikus asszaszinok), vagy a nép jelleméből adódó mentalitás ( ugyi a nipponokra gondolok esetleg kínára). Lényeg, hogy ezek az emberek meghaltak klánjuk szolgálatában, itt nem egy véletlen szitura gondolok, hanem előre eltervezett, de a véletlenre is számító akcióról, hisz a sikertelen kísérlet kitűnő elrettentés is lehet: látod haver mi mindenhol ott vagyunk, na de vissza mondatom elejéhez, pl. az annyira kedvelt asszaszinok legtöbb esetben fontos célpontjaikat mecsetből kijövet likvidálták a legnagyobb tömeg körében: adjalamizsnátaszegényéhezőnekjóuramnaháthalefállkiahasadbólhoppá... és az akció után szörnyű halált haltak a testőrség vagy a tömeg keze által. De hogy a japcsikat se feledjük a sikertelen küldetés maga a halál, sőt egyes fanatikus családoknál a sikert is halál követte (ismét hozzáteszem az ő gondolkodás módjuk más)...

És csak érdekességből említem meg, mert ez már nem mágus, a legtöbb ilyen szervezet létrejöttének politikai hátérkavarás az oka, s a tagok harci képzettsége nem mindig haladta meg a parasztokét, képzésről ne is beszéljünk, nahát csak nem ismét az asszaszinokra jellemző dolgokról beszélek, kikre az Alamutban fogvatartott ettesünk bódítószerekkel alakok a jellenzőek, mert annak elvonása kellőképp fanatizál, s ennyi bőven elég...Vagy pedig a környezeti tényező, mely rákényszeríti az ott élőket a folyamatos fejlődésre, s ha már embereik oly képzettek miért ne halnának meg a család vagy klán érdekében. Bizonyos koku mennyiségre (bocs de ezt nem tudom másképp kifejezni) márpedig szükség van, a selyem és más anyagok beszerzése végett...

(úgy látom itt a japcsikról vakerászok).

A középkori Európáról pdig nem is ejtenék szót hisz ott nem beszélhetünk kimondott fejvadász klánokról...(de ebben a témában zaklassátok RobRojt, ő otthon van ebben a témában végzettsége végett...)

Nos úgy látom megszaladtam egy kicsit, bocs. Azért hivatkoztam irásomban a ninjákra és az asszaszinokra főleg, mert az emberek előszeretettel dobálódznak velük, ha fejvadászokról van szó. Itt hozzáteszem, hogy amit sabbat írt lentebb a ninjákról az nem hülyeség...

Csá!

Link a hozzászóláshoz

Bejla: hmmm...értékelem az elszántságodat, hogy képes voltál ennyit begépelni( :lol: ) de ha megbocsátasz: hogyan is kapcsolódik ez, az én hozzászólásomhoz??? :roll: :roll: :roll:

Mármint, ha a tradíció és hüség a téma (legközelebb plíz, próbáld egy kicsit jobban tagolni a hozzászólást, így sokkal könyebben követhetö), szóval egy kicsit ellentmondasz saját magadnak. Értsd:

Tradíció vs Életben maradás, valamint a küldetés sikere.

Akkor egy konkrétabb példa:

Link a hozzászóláshoz

Egy árnyvadásznak meg van a magához való esze, hogy ne veszítse el fátyolpengéit, és verekedésben sem utolsó, a másik, hogy a fátyolkéz nevű diszciplinával igen nagy előnyre tehet szert a pusztakaezes harcban, ezen kívül nemhiszem, hogy nem tudná kisegíteni magát más módszerekkel... Más fegyvereket kb úgy vetnek meg mint a harcművészek... Tehát szerintem lehet mihez viszonyítani. A másik, szerintem egy jó játékos egy árnyvadászt (mint fejvadászt) tapasztalataibol adódóan ki tud hozni lehetetlennek tűnő helyzetekböl is. Ezért is ajállom csak tapasztalt játékososknak, hiszen nem egy egyszerű kasztról van szó...

Link a hozzászóláshoz

Nos a fátyolpengék gyakorlatilag a gyilkolás bármely formáját képes utánozni... Gondoljuk csak végig... Ez egy olyan fegyver, mely az alkarhoz van erősítve egy amolyan alkarvédő szerüséggel. Nyugalmi állapotban a pengék elülső végei a vállak felé néznek. Egyelen rántással a pengék előre húzhatóak, tehát még így is lehet egy félmeglepetés támadást végezni szemtől szemben.... A pengével kitünően szúrhatunk hátba, gerincbe, csonkolhatunk, a karok háralendítésével is okozhatunk sérülést, mivel a pengék kétélüek. A torokmetszés pofon egyszerű, hiszen nem muszály feltétlenül a két pengét előrántani. Egyik kezével elfordítja az áldozat fejét és a másik kézzel elvágja a torkát... A másik előnye, hogy egyszerre kettő van belőle, és nehéz ellenük védekezni... Könnyen elrejthető, rettentően profi fejvadász fegyver... Gyakorlatilag egy testhez erősített, mechanikus, hosszab vágóéllel ellátott fejvadászkard.

Skacok még gondolkodom a dobótőrőn és a fuvócsőn.... OK?

Link a hozzászóláshoz

Ez mind igaz, és valóban ha BloodRayn-ből indulok ki tényleg hatékony fegyver, de nem is azt mondtam hogy nem az. De ha már a játéknál és a mechanikánál tartúnk akkor a pengét akár hányszor kicsapod kattanó hangot fog hallatni :!: (Hol is van akkor a meglepetés :?: :?: ) Mind1, én csupán arra akartam lávilágítani hogy a fátyolpenge csak 65% hatékony egy kussban bégrehajtható támadásban, míg egy sarlókés ugyanebben a csapásban 100%-os csöndet és hejet biztosít a vadásznak.

(Persze az a felvetés, hogy a fátyolpengéken kívűl az

Link a hozzászóláshoz

Szerintem ez a fátyolpenge - egyébként a fejvadászkarddal együtt - NEM fejvadász fegyver. Sem orgyilkolásra, sem testőri feladatra nem alkalmas. Ezek valami spéci harcosoknak valók. Hogy a fenébe lehet ezeket elrejteni???? Ez még a fejvadászkarddal is nehéz megoldani, mert 2 dimenzióban van kiterjedése, a fátyolpengét pedig egy zsák aljából percekig tart "beüzemelni". Persze ha ezek nem ilyen hátulrólhátbaszúrom típusok, akkor semmi gond. Végülis az embervadászok sem olyanok. (Persze azt továbbra sem értem, minek találták ki Csanádék a fejvadászkardot pont a gorvikiaknak, azokhoz aztán végkép nem illik. A rameira annál inkább). Csak akkor meg mitől fejvadászok? Merthogy ezekkel a fegyverekkel a személyvédelmet sem igazán lehet megoldani.

A diszciplináikkal meg csak az a gond, hogy a mágus pszí-rendszeréből kiindulva ezek túl extrák. Inkább mágiából kéne ilyeneket csinálni. Az sokkal inkább idomulna a mágus rendszeréhez.

Link a hozzászóláshoz

@huszár: Nálam ha a lecsapás pillanatában a lehető legcsöndesebb voltam nem jöhet közbe semmi gikszer, hogy utánna mekkora ricsajt csapok bármivel is, az annyira már nem érdekel, hiszen eredeti célpontom már hulla. Ha viszont pont a lecsapás pillanatának kezdeti fázisában okozok olyan dolgot, mej figyelmeztetheti a kiszemelt célpontot a veszélyre az a csapásom sikertelenségét is jelentheti. (Reflexszerüen oldalra kepja a testét (( Sikeres KÉ + Gyorsaságpróba stb.)), nem is beszélve arról, hogy a hátbaszúrás fügvényét: a meglepetést, már abban a pillanatban elvesztem ahogy kicsapom a fegyvert.) ---> Ha a célpontom neaggyisten mondjuk egy Sequator akkor az már eléggé kellemetlen hejzethez vezethet :wink: .

Félreértések elkerülése végett nagyon tetszik a fátyolpenge (Énis próbálkoztam ezzel a fegyverrel csak én egy Harcművészkezébe attam), bár Bahamuth elképzelései sokkal jobban megteccetek, egyenesen meg is leppet amikor előszőr olvastam az

Link a hozzászóláshoz

Elátkozott: A pengék kisebb katanását a csend nevű diszciplinával jól lehet kombinálni.... :P ötlet volt.

A pengéket egy testet beborító kámzsnával el lehet rejteni... És a legtöbb városőr általában kardhüvelyt keres, nem valószínű, hogy pont az "alkarvédődet" szúrnák ki mint fegyver.... (álcázás/álruhával tényleg el lehet rejteni ezt a fegyvert)

Link a hozzászóláshoz

Tudom mejik fegyverről beszéltem, hiszen a játékot 12 szer kipőrgettem! Bahamuth leírása szerint viszont a fátyolpenge rövidebb mint ahogyan azt az oriásplakátokon látod, hiszen még a vállat sem éri ell. Egy kipárnázott sodronymellényre (mej még nem gátolja a mozgást (( fejvadászvért)) főlveszek még egy csukjás ujjnélküli köpenyt mejjet magam előt összehúzok és ügyelek a ruha elrendezésére, a kívűlálló (mej még soha nem hallot alkarvédőre erősített mechanikus pengéről) azt hiszi hogy egy eléggé szálai izomzatu fickóval áll szemben akinék első ránézésre egy darab fegyver sincs, hiszen markolatot nem látni az övénél...

Link a hozzászóláshoz

Venes: Mindenki úgy játszik ahogy neki jólesik. :) Én nem kimondottan kedvelem a varázstárgyak által való tuningolást, pár varázsital és egy gyengébb amulet nekem bőven elég szokott lenni. A másik, hogy egy általam alakított árnyvadász nem kimondottan szereti a varázstárgyakat, hiszen akkor mágia érzékeléssel eléggé feltűnhet egyes varázshatalmu gonosz embereknek... :P

Én úgy szeretem ezt a kasztot, ahogy van... Mondjuk a pengék továbbkovácsolásában még én is benne szoktam lenni... (kikönnyítés, támadásra alakítás, stb) és más fémekkel való ötvözést is meg szoktam engedni magamnak, persze, ha a karakteremnek van annyi suskája...

Szeretek szerényen játszani...

És modt fogják mondani a többiek, hogy a TT-n nem ment szét a főnixem rituális pikkelyvértje, mely 4-es SFÉ-vel bír és ellenál 2-es erősségű tűzmágiának... :D:D:D

Link a hozzászóláshoz

Ha runa akkor runa. Tetudod kedves Venes az a ttényállás, ha énlenék a kalandmester akkor a varászlo kölcsönvenné a fegyvert és többé sem a fegyvered sem a varázslot nemlátnád soha. A rosszabbik eset, hogy mindketötöket elpusztit. Azon okbol iriom mivel tugyuk, hogy a fegyver titkos és nem evilági. Mivel itt a leg nyitottab a karakter az a tényállás, hogy mindenki sokaat szeretne tuni ezért titkos és aki elárulja titkát az halálnak halálával lakol.

És nagyon sajnálom, hogy nemérted meg. De gondoltam elmagyarázom egy kezdö játékosnak. Ha sokat játszol akkor talán rájössz a lényegre. :oops: :shock: :idea: :!:

Link a hozzászóláshoz

Már csak a kámzsna miatt is. Ez a mondat vége. De egy valamit nem tisztáztunk teljesen Bahamuth-tal, hogy a pengék bár nem érintik a kart, így elméletileg alkarvédőként használható, de kétélű és ha rázúznak (teszemszt nem egy 3-as erejű erdőpille a kis öklével, hanem egy átlag ember, városőr hosszúkarddal), akkor az hozzá fog érni a karjához, és biztos vagyok benne, hogy a fegyver éles. Érdemes lenne egy alakarvédőt felvennie, különben csak nyitott pengékkel tud fájdalommentesen küzdeni.

Link a hozzászóláshoz

Igen, az elözö kaland során derült fény a kis logiaki bukfencre, amikor Bahamuth kicsapta a pengéit, és azoknak az éle kifelé volt, míg a kard a kéz felé görbült... ezt most így nehéz elképzelni, de ott helyben hamar kiderült az ellentmondás... végülis megbeszéltük, hogy a bör alkarvédön vékony fémvályat fut végig, és ebbe csukódik vissza a penge, így nem sérthetik meg alkalmazóját... - mármint ha ezzel Bahamuth még mindíg egyetért.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...