Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Árnyvadász


Recommended Posts

Termi

Hagy szóljak pár szót. Volt idő amikór csak az elsőtörvénykönyv és némi Runa magazin által nyújtott kieg meg a Bestiárium létezett. Szerintem a többi könyvet a kasztok terén is hasonló ötletekkel töltötték teli (mégha nem is az internetről származtak) mint amikről most itt szóvan. Azzal egyet értek veled, hogy a most neten lévő karakterek 95-97% egy nagy rakás*******. De a viszonylag jól kidolgozott karakterekbe amik tápolásnak tűnő részleteiket visszafogják és fojamatosan módosítanak rajta, mért kell belekötni. Az árnyvadász eléggé eredeti 5let.

Link a hozzászóláshoz

Gem Kapoccsal teljesen egyetértek. Valamint az építő jellegű hozzászólás nem feltétlenül az elfogult dícsérést jelenti, de semmiféleképpen ne a kegyetlen porba alázását. Ha véleményed van, akkor közöld, csak moderált formában... :roll: És tápolásról még annyit, hogy lehet mérsékelten tápos karikkal is élvezetesen játszani, ha a többiek elfogadják, csak akkor a KM nehezítse meg a dolgát és ne felejtse el a JK kijátszani a karaktert, különben azonnal tiltsa el tőle a kalandmester.

Link a hozzászóláshoz

Egy dolgra szertnélek kérni titeket. Felejtsétek már el azt a szót, hogy "táp" és ennek szinonímáit is. Aki kezdő és bekerül egy tapasztalt emberekből álló társaságba az nem fog elkallódni, akik meg csak most kezdik el azok meg rá fognak érezni a lényegre. A baj ott szokott kezdődni, hogy az egyszeri játékos elkerül egy másik helyre és ott ő lessz az aki "tapasztalt", a fő fő istenség. Akinek mindent szabad. Ott aztán valóraváltja álmait és lassan megunja magát a játékot is. Ez nem hosszúéletű. Szal szerintem is sok olyan anyag van fenn a neten, amely tök haszontalan, de sok-sok ötlet bújik meg bennük ezekből születnej új kasztok, majd még egy pár hasonló kaszt és így tovább. Szal ha a m.a.g.u.s. nak sikerül egyszer végre pofát adni... na akkor most abba hagyom, mert már máskor is szóltak a haverok. Arra akarok kijukadni, hogy ez az árnyvadász egy interaktív kaszt lett és úgy látom egész szép és pofás lessz a végére, csak így tovább.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Elolvastam pár dolgot az árnyvadászokról és arra a következtetésre jutottam hogy akik ilyet csinálnak azok már nem igazán magust akarnak játszani hanem valami egész más nagy baromságot ami csak arról szól hogy minnél könnyebb legyen a játék minnél könnyebben elérjék céljukat és így jó unalmassá tegyék a játékot.Csak tápolásról szól az egész kaszt.Például itt van Elátkozott elolvastam pár dolgát és így kíváncsi lennék hogy mióta játszik mert túl tapasztalt nem lehet az biztos, ha minden baromságnak bedől,nem értem hogy istent miért nem akar máris játszani.Egyetértek Terminátor véleményével.

Link a hozzászóláshoz

Kaszás: És ezt az egyetlen egy beleszólást a fórumba csak nekem tartogattad... Vagy rávettek, hogy ebbe a fórumba írjál és legyél nagy arc, hogy egy ilyen (ISTEN) karaktert ki bírsz azért is kritizálni... Képes voltál regisztrálni és egyből beszólni?! Ha itt a fórumozók közül, akik rendszeresen látogatják a fórumomat nincs egyelen tapasztalt szerepjátékos, akkor te sem vagy az, ha ilyeneket mondassz.

Ha szerinted táp, akkor mondd meg légyszíves, hogy miért az. És, ha valami használhatót ki bírsz nyögni, megfontolnám a dolgot, hogy segítsek. De úgy látom, hogy most rákaptatok erre a fikázásra és nektek ez nagyon tetszik. Gratulálok!!! Ha ennyit bírtok írni, és erre vagytok képesek, akkor nem mi vagyunk tapasztalatlanok! :x

Csak kritizálni tudtok, és semmi mást!

Link a hozzászóláshoz

kaszás! én eleinte orrba- szájba szidtam a kasztot. Most már nem teszem. Értékeld át a nézeteidet. És próbálj meg megtanulni olvasni. Mert már odaírtuk kb 5ször, hogy ez a fórum NEM arra való, hogy szidd a kasztot, hanem, hogy építö jellegü kritikádat beírhasd és ezzel is jobbá tedd a kasztot. Ha nem tetszik, ne szólj hozzá, vagy legalábbis ne csak azt, hogy ez sz@r. Írd le szépen, mit szeretnél változtatni rajta, Bahamuth pedig fontolóra fogja venni és lehet, hogy átírja. ez a fórum NEM erröl szól.

Link a hozzászóláshoz

Kaszás, csak annyit tudok, mondani, hogy rosszkor, rossz helyen, rosszat. De kérlek ne keseredj el. Még van lehetőség az újrakezdéshez. Tény, hogy nem így kellene kezdeni, mindent a maga rendjében és módja szerint. Mindenesetre ez durva volt. :evil:

Egyébként 2 éve játszom mágust és Első Törvénykönyv, Bestiárium, Titkos fóliáns, Papok paplovagok 1, Ynevi kalandozások. Ez talán elég egy kezdőnek...

...mint nekem...

Link a hozzászóláshoz

Az a gond ezzel az árnyvadásszal, hogy egy új kasztot nem így kéne kidolgozni. Először is a legfontosabb (és ez az új fajokra is értendő), hogy ha lehet, ne legyen erősebb a többi kasztnál, sőt!!! Én elhiszem, hogy mindenki mindenfélét ki akar próbálni, de ne a tápolás legyen a lényeg. Ha valami újat csinálsz, akkor abba ilyen szempontból semmiféleképp ne lehessen belekötni. Pl. fajokra vetítve, ha azt hallom, hogy goblinnal akar valaki játszani, akkor nem az jut eszembe, hogy má megint tápol, hanem hogy talán csinált egy színes karaktert. Egy sötételf vagy khál JK-ról viszont rögtön a tápolás jut az eszembe. Ezzel sincs baj addig, míg a mesélő pont fiatal sötételfeknek ír kalandot (azért ez is elég bugos), de ha a többiek mellette common karaktereket csinálnak, akkor felborulhat a játékegyensúly. Jó-jó, azért ez az árnyvadász nem is olyan erős, mondhatnád, de szerintem erősebb, mint kéne. Én is csináltam anno saját kasztot, de az nagy roszindulattal sem volt táposnak nevezhető. A KM pedig egy percig nem kötöszködött, mert látta, hogy nem a tápolás volt a célom vele.

Ha így jársz el, akkor mindenki könnyebben elfogadja, hogy az általad kreált kaszt/faj belefér Ynev világába. És így talán könnyebb kitalálni a hátteret is a kaszthoz/fajhoz. Mert ugye, ha nem a tápolás a cél, akkor a szerepjáték. Márpedig világidegen, és egyben táptalan karaktert az ember úgysem fog csinálni. Ha gagyi a sztorija és még gyenge is, akkor meg minek.

Persze minden a KM engedélyétől függ, otthoni használatra mindenki olyan JK-t csinál, amilyet akar. De attól még nem lesz játszható kaszt/faj minden partiban.

Persze én egy normál JK készítéséhez szinte az összes kiegészítőt letiltanám, néhány kieg.könyvben megjelenttel együtt. Max később egyik-másik JK-t lehet erősíteni saját, személyreszabott abilityvel.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az első értelmesen és diszkréten fogalmazott hozászólásnak lehetünk tanúi, mej ismét a már lefutottnak gondolt (Én balga) témához kapcsolódik, hogy: "táp" az AV.

Rob Roj: írásoddal kapcsolatban és is sokmindennel eggyetértek. Én is igazolom azt az állításodat, hogy az interneten lévő kasztokkal kapcsolatos kiegészítők nagy része marhaság, sőt még azzal is eggyetértek, hogy én sem kedvelem a Bestiáriumi lények átírását jáchatóvá, ergó a kiegészítők 80%-áról todomást sem veszünk.

Link a hozzászóláshoz
Ez így Toronnal kapcsolatban eléggé brutális.

Az árnyvadász az a toroni fejvadászoknak mint toron kyriának. Avagy mint fenséges szépsgű pillangónak a gusztustalan lárva. Toronból új Kyriának kell kikellnie de az nem hasonlít toronra. Ne feledd a Kyr emlékekre nem véletlenül vigyáznak azok az elfek pl. haonwellben akik egy része akár láthatta is Kyriát.

Az üldözötség oké. De a kinzásos móderrel kapcsolatban hát nem tom. Máshogy is lehet magunkról infórmációkat hagyni.

Az üzenetnek olyannak kell lenni amit egy Tharr hitű toronitól elvársz, Tharr egy kíndémon a hívei szeretnek fájdalmat okozni, ott ahol lehet annyit amit lehet. Az így hagyott üzenet nem feltűnő, mágis aki tudja mi után nézzen az könnyen megtalálja és megérti. Mondj jobb alternatívát.

Mellesleg ugye pont a Toroni megoldások túlhajtása (ahol ez tharr hite miatt a helyi boszorkánység elleni védekezés formájaként is kialakult). Aminek akad egy jelentőssége.

Ugyanakkor nekem toronban a kasztrendszer az ami teccik. Kár lenne ezzel a művelettel száműzni toronból az

Link a hozzászóláshoz
Ezzel jelölik meg áldozatukat és adnak jelet magukról a többi árnyvadásznak. Az áldozat minden esetben nő. A Kínzási módszer minden esetben egyedi. A kínzást mindig a fátyolpengéikkel végzik. Közvetlenül a női mell alatt tesznek lassan (hogy az áldozatnak tényleg elviselhetetlenül fájjon) három darab vágást, amiket a végén, felhevített pengékkel visszaégetnek, esetenként lúggal növelik a kínzás élményét. Ezek a hegek örökre megmaradnak.

Alapvetően itt írál valamit rosszul, szó nincs arról, hogy mindig fátyolpengélvel mindig ugyanott, sőőt. A lényeg pont az, hogy nem erről van szó, hanem a seb amit hagysz egy aláírás, elvben a sebek formája és jelleg egy bonyolult nyelvet alkot és ezzel tudsz kommunikálni. Az aláírásként hagyot heg mindig egyedi. A maradandósága nem igaz, mert normális feltételek szerint gyógyul, legtöbbször marad nyoma de mágia ugye segít (nektek is jó).

Nem arról van szó, hogy hirdetni akarod hogy ezt egy árnyvadász tette és minden árnyvadász ugyanmazt a jelet hagyja, éppen ellenkezőleg.

Te csak egy sötét toroni vagy aki még az ottani szintnél is züllöttebb a változatos kínzás is beleillik a képbe. De ugye az egye sebek egy titkos nyelvet alkotnak, egy ideig megmarad de lehet segíteni eltűntetni is. Miért kell ez?

1. mert nem feltűnő egy toronitól

2. mert megfelkelő nyelvet alkot

3. mert az átlag érdeklődő nem fogja az áldozatokon lévő sebekből visszanyerni a nyelvet.

Mondjuk azt az infot akarod hagyni, hogy "élek" ekkor ugye valakit megkínzol ennek híre nyoma megy, a klánod ránéz az áldozatra, jé te aláírásod díszeleg ott... Tudják.

Ha azt akaord üzenni hogy a határ túloldalán akad valaki aki számotkra fontos infot birtokol, az illető neve Zwarean, akkor mit csinálsz?

"Információ" "határ" "túloldalán" és betűkkel Zwarean.

Az információt jelentheti egy olyan billog beégetése amin betűk vannak. Ha a határ túloldalát akarod jelezni a határ egy hely lehet a testen (ami az illető tűréshatárának a túloldalát jelenti átlagosan). Majd a testen fölülről lefelé haladva különböző sebek. Ugye hogy a test melyik oldalán mekkora seb és mivel ejted az jelent egy betűt, érdemben egy szóra elég egy kis terület, a többi területet semleges jelekkel adod meg majd végén aláírsz.

Ember legyen a talpán aki ezt az írást visszafejti.

Miért nőkön és miért intim részeken? 1., elég sok toroni perverz és ez esetben nem feltűnő a kínzás. 2., "kultúr emberek" nem fogják vizsgállgatni. 3., a nő sem fog dicsekedni vele, ugye a dolog miatti megrázkódtatás és pár fenyegetés titoktartásra is bírja.

Mondjuk a kincset, egyéb jó dolgokat jelölheted mondjuk a fehér színnel (fény színe) ez legyen mésztej és mésztej által maratott sebek, ha ez lúg akkor ellentéte a sav, stb. akad egy ilyen jelrendszer.

Link a hozzászóláshoz
Az a gond ezzel az árnyvadásszal, hogy egy új kasztot nem így kéne kidolgozni. Először is a legfontosabb (és ez az új fajokra is értendő), hogy ha lehet, ne legyen erősebb a többi kasztnál, sőt!!! Én elhiszem, hogy mindenki mindenfélét ki akar próbálni, de ne a tápolás legyen a lényeg. Ha valami újat csinálsz, akkor abba ilyen szempontból semmiféleképp ne lehessen belekötni. Pl. fajokra vetítve, ha azt hallom, hogy goblinnal akar valaki játszani, akkor nem az jut eszembe, hogy má megint tápol, hanem hogy talán csinált egy színes karaktert. Egy sötételf vagy khál JK-ról viszont rögtön a tápolás jut az eszembe.

Nem tudom, szerintem alapvetően rossz oldalról közeíted meg a dolgot, ha arra koncentrálsz mennyire legyen erős, akkor pont a kaszt / faj ízét veszted el, szerintem nincs olyan erős faj amit ne lehetne játszhatóvá tenni. Sokkal fontosabb kérdés, hogy milyen szerepe van az adott karakternek a csapatban, hogy mit szeretnél vele elérni.

"A milyen menő már egy átalakított fejvadász ami függetlenebb és tud pár extrát" nem szerepet keres a világban, nem azt valósítja meg, hanem mást. Nem tudom olvastad-e a Gyűrűk Urát. Gandalf tápos?

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Elolvastam pár dolgot az árnyvadászokról és arra a következtetésre jutottam hogy akik ilyet csinálnak azok már nem igazán magust akarnak játszani hanem valami egész más nagy baromságot ami csak arról szól hogy minnél könnyebb legyen a játék minnél könnyebben elérjék céljukat és így jó unalmassá tegyék a játékot.Csak tápolásról szól az egész kaszt.Például itt van Elátkozott elolvastam pár dolgát és így kíváncsi lennék hogy mióta játszik mert túl tapasztalt nem lehet az biztos, ha minden baromságnak bedől,nem értem hogy istent miért nem akar máris játszani.Egyetértek Terminátor véleményével.

Szerintem a játékosok döntő többsége azért akar játszani hogy másnap eldicsekedhessen a karakterével a kalandjával itt ott, és szórakozzon. Nagyon kevesen vágynak ennél többre, másra, s hogy éppen ki milyen módon képzeli el ezt az más kérdés. Nincs is ezzel semmi gond. A tápolásról pedig 2 dolog jut eszembe: Életút játékról írtak cikket annak idején a Rúnában és felemlegették hogy a regényhősök JKk. Igen, ők a példák. Szerintem semmi gond nincs azzal, ha egy JK aki éppen a világ eseményeinek a közepében van mert ő a JK csapat tagja amin minden múlik azon a szinten van ami a világban iránymutató.

Az istennel való játékra pedig D&D 1. kiadás idején volt példa.

Link a hozzászóláshoz
Csak most jutottam el odáig hogy megnézzem amit a felvetéseimre írtatok. Egyszerűen nevetséges hogy minden egyes mondatomat, külön kivesézitek és egyből támadtok, ahelyett hogy elismernétek hogy az elképzelésetekben vannak hibák.

:arrow: Ismét szomorúan látom hogy a rossz példa ragadós és már ri amarent is elkapta az alkotási vágy. Elátkozott, Bantu és a többiek hozzáállásán már megsem lepődöm, tudtam hogy vevők lesztek a tápolásra.

Lefogadom hogy ez a tolvaj ugyanolyan, előtörténetben gyenge és túlzásokban bűvelkedő lesz mint az árnyvadász.

A félreértések elkerülése végett nekem nem csak az árnyvadásszal van bajom hanem, az összes többi laikus által összebarkácsolt kasztal és fajjal. Változatlanul nem értem minek az egyébként is nagy kínálatot számtalan új ötlettelen, általatok kitalált baromsággal bővíteni. Ezt bízzuk olyanokra akik valóban értenek hozzá.

Mert a legtöbb játékos olyan karakterrel szeretne játszani amit eléképzelt, amiről mesélhet stb. ezt kidolgozza "kasztként" és várja a javítást és kialakul valami. Az okos játékos segíti hogy jó játék és hasznos karakter legyen a béna kötözködik fújol táposozik. Nem láttam még olyat hogy valaki egyszerre tudta volna a másik karakterét játék közben értékelni rendszer szempontjából és a karaktere szemével látni a dolgokat elképzelni mindent és aa karaktere fejével gondolkodni. Tudod a kettő nehezen fér össze.

Link a hozzászóláshoz

Toronban a nagy házak tanácsa mindig fix helyen ül össze, de az árnvadászok érthető módon ezen nem vesznek részt, ha valaki talál egy kyr ereklyét eljut az az őt támogató nemeshez és az a nemes a családjával egy nagy ház lesz remek ányvadászunk visszakapja a helyét a hűség kasztjában akkor előfordulhat itt de igen ritkán...

Az

Link a hozzászóláshoz

Apró megjegyzés: Az árnyadász alapvetően egy fejvadász szerű kasztocska, és a gond ott volt az elején, hogy az első változatok anélkül lettekk megtervezve, hogy a játékos megnézte volna mire is képes pőontosan egy fejvadász vagy egy adott karakter.

Egy olyan rajtaütés szervezésénél, ahol te is meglephetsz valamit, de ha az illető felismeri a szándékod ő is meglephet téged alapdolog a hatodik érzék. Lehet próbálkozni a célpontot pszivel "szórakoztatni" kiszúrni vele, védett-e az illető elméje, meg lehet figyelni a célpontot.

Ha valaki fejvadásszal akar játszani, akkor alapvető feladata, hogy ezeket a helyzeteket elkerülje, elsősorban a pszi az amivel képzettségei révén jelentősen több mint egy harcos, ha nem használja, akkor miért képezték erre ki, miért van a csapatban. Túl kell lépni a van pszi pajzsom és majd lesz különbleges diszciplínám hozzááláson, ez Bahamuthnak nem sikerült, miként az sem, hogy rájöjjön a fejvadászoknak és társaiknak akad számos más képessége: Titkos kommunikációs csatornák, titkos menedékek, stb. Sikerült a kommunikációs csatornából pont a kommunikációs csatornát lehagynia, stb.

A gond ott jelentkezik, hogy azt látod ez biza feksziik neked és épp annyit tudsz vele mint a tapasztalt játékos a neki fekvő karakterrel se többet se kevesebbet, azt mondod nem tápos (egyik vélemény alapja itt), majd jön a tapasztaltabb játékos aki ezeket észreveszik elkezdi használni, és sokkal erősebb lesz mint előtte volt és az ő csapata szól, hogy fúj átgondolatlan széttápolt szar (másik vélemény). Ha kasztot aakarsz akkor az utóbbi a reális ha egyedi előtörit magadnak és egy kicsit egyedi karaktert a KMmel egyeztetve akkor az előbbi: Pedig ugyanazt tudja az árnyvadász.

Nem mindegy az sem, hogy milyen képességet hogyan és mennyire tudja használni.

Beszélünk az árbnyvadász kommunikációs csatornájáról a kínzás közben hagyott jelekről. Ezek ideálisak mert rejtettek, idegen számára nehen értékelhetőek/felismerhetőek, eltüntethetők, kiegészíthetők, jól követhetők, stb. Kérdés azu, hogy az árnyvadász hogy ad jelet magáról, és miért teszi, hogy cserkészi be a jel viselésére kiszemelt áldozatát, illetve hogy választja ki, hordoz-e jelentést ez a döntése is.

Nagyon nagy baj, ha egy kaszt tervezésébe is belefogó játékos ebből annyit vbesz észre, hogy "megint elkaptak és megint a kurva hatodik érzék maitt, amikor olyan népből támadok valakit aminél gyakori a pszi, és a hossszabb élet miatt a jó emberismeret". Sem a tudatos választás, sem az elfogásra kitalált tudatos taktika nincs meg. Az a kaszt ami taktika nélkül tud annyit mint a másik jól taktikázva pedig tápos...

A neten megjelenő kasztok 90%a ezért rossz, nomeg mert a hátterük nem jól van kitalálva, nem illeszkedik sehova és nem is fogja meg őket.

MINDKÉT hiba javítható.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...