Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Árnyvadász


Recommended Posts

Milyen a jó rejtett kommunikációs csatorna? Elsősorban egy apró kalandbéli jelent jut eszembe, a karakterek egy Orwella hívő szekta egy tagját követik, az illető egy könyvespolcon átrendezt pár könyvet, majd a megnyíló kapun átlép. Csapat hellyel közzel megjegyzi hogy mit hova tett az illető, mennek utána, berendezik nagyjából úgy a könyveket, semmi, csak a membrán jelez, valami mentális mágiát. Nem sikerül átjutniuk. Elkapnak egy hívőt, kérdezik a jelszót, s azt is mire kell gonddolni az elmond mindent, ki is próbáltatják vele az illetőn végig gondolatolvasás van, az illető átjut és már kiabáll "Jönnek, jönnek". A csapat azonban nem jut át.

A mágia ami a kaaput működteti nem kötődik orwellához, mégis egy Orwellához kötődő mondatot kellett kiraknia az átjutóknak, és a mentális operáció ki tudja mit ellenőrzött, de nehéz lehetett megtudni a dolgot. Csapat gondolkodik, tanácsot kér, utána jár: Kiderítik hogy a kapu valóban nem Orwella híveihez kötődik, de akkor vajon miért erre nyílik. Eltelik az idő, kiderül ugye hogy a lényeg, hogy az adott mondatnak amit ki rakjsz a te életedben, hitedben miyen szerepe van, ezt ellenőrzi a mágia, és ha ez megfelelő akkor ugye nyílik a kapu.

Hiába vallattad ki az Orwella hívőket: Õk a kapu műkdését nem tudták csakk a jelszót amit ki kellett rakniuk. Az ő hitükre ez stimmelt. Ha valaki áruló lett, elhagyta a hitét, azonnal ki is zárta a kapu. Ha pedig valaki kiderítette a jelszót, nem ment semmire, mert az ő hite szerint nem úgy volt. Végül az Arel pap leült gondolkodni, hogy mi is legyen a jelszó, de az Arel hitű tolvaj egy Arelnek kedves jelszót pillanatok alatt kirakott és átjutott.

De ez a kapu jó példa arra, hogy egy rend hogy alakíthat ki rejtett kommunikációs csatornát, hogyan működtetheti a rendet védő mágiát, stb. Egy jó kommunikációs csatornánál nincs mereven bemagolható szókészlet, hanem az egész arra épül miről mire asszociálsz: az üzenet nem lesz midnig egyértelmű, de akinek tudnia kell hogy miről van szó megértheti, mert a sebről a jó dologra aszociál.

Hogy működik ez a furcsa sebekkel, kínzással kommunikálló nyelv? vegyünk egy díszes kereszt alakú sebet, ami kellőképp mély ,és durva mart/égetet seb, mire asszociálhat belőle egy árnyvadász?

Kereszt, keresztezni vaamit: Ez lehet az is valaki valahol áthalad, de az is, hogy valaki valakinek útjába áll, beleszól olyan dolgokba amibe nem kéne, stb.

Köldök fölött: Olyan helyen ami azoknak érdekes leginább akik nem látjk a kényesebb pontokat, vagy nem tudják hogy mik azok, stb: Tehetetlen, ügyetlen, tudatlan, impotens, stb. Ha felmerül több lehetséges hely, akkor inkább dél mint észak (északnál a váll lenne megjelölve így). Az illető vaalami fölé helyezi magát, közben vaójában alatta lenne?

Díszes: Magas rangú? Egyházi személy? Nemes? De ez egy durva dolgot fed el, így feltehetőleg egyházi méltóság (egyházi nemes)

Mély: Elmélyült, befolyásos

Valaki aki durva, kegyetlen, befolyásos, de simabeszédű, és tehetetlen, ügyelen látszatát kelti (netán az is?).

stb. lehet szépen asszociálni.

A jelből hamar lehet következtetni, ha több más jel is van, és el lehet jutni oda, hogy az üzenet egyik szereplője egy shadoni domvik papról, netán inkvizítorról szól aki olyanokba szól bele amibe nem kéne... És lehet folytatni. Mivel nincs kész szótár hiába is akarná valaki a jelkészletet követelni, és mivel ugyanezt lehet más, de hasonló tartalmú jelekkel is felírni...

Link a hozzászóláshoz

Ezt az árnyvadászt először is, nagyon ki kéne írni. Úgy értem, hogy minden kis jukat be kellene tömni és azután frissíteni ezt a verziót. A felvetődött kérdéseket meg megválaszolni... persze csak ezek után. Én úgy látom, ez a kaszt még nem ért meg, dolgozni kell még rajta egyedül, vagy közösen. A vita csak azért kell, hogy döntések szülessenek. De igazad van Terminátor, nem kéne ennyi. Az Ut-be meg át lehet váltani mindent, ha jól tudom, van benne egy leírás, hogyan. De ezt koránt sem tudom biztosan.

Link a hozzászóláshoz

Terminátor: TheElf segítségével próbáljuk a kaszt jelen lévő hibáit kiküszöbölni. Új előtörténetet és más képzettségeket fog kapni. A lényeg, hogy egy menekült klánról szól, akit a toroni Ikrek kitagadtak, és csak akkor tud toronban megbocsáltást szerezni, ha ott felmutat egy Kyr ereklyét. Kínzás kíséretében jeleket adnak a többi árnyvadásznak, az életükről, titkokról, szövetségesekről, stb. A jeleket a gazdatestről eltüntetik majd egy diszciplina segítségével. Csak egy másik árnyvadász tudja majd felfedezni a jeleket az áldozaton... Egyellőre ennyit tudok mondani.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Ha valaki az utolsó "hozzászólásokat" keresné akkor megtalálja a Temetőben.

Mindezt azért mert úgyérzem és szerintem más is, hogy a téma kicsit elkanyarodott az eredeti medréből.

-

Ha valakinek nemtetszik a kaszt, az írja le egyszer miért, és utána vagy ne foglalkozzon a témával, vagy pozitív tanácsokat adjon!

Nagyon remélem továbbiakban nem fordul elő ilyen ellenségeskedés, etc...

És akkor most lehet tovább a fejlesztéshelyzetéről beszélni!

Ha valakinek további megjegyzései lennének, azt megteheti akárkinek PÜ ill. mail formájában.

Köszönöm az együttműködést!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Mindenképpen köszönöm Antail, hogy kitörölted a fórumomból, a nem oda illő dolgokat... :roll:

Nos, mivel ez a probléma is megoldódott szeretném, ha az árnyvadász fórum továbbra is a megszokott módon haladna. Remélem ezzel ti is eggyet értetek... :wink:

Nos. Elég nagy fába vágtam a fejszém, ezért is készítettem a fórumot.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Először is had kérjek bocsánatot mindekitől, hogy ily jelentéktelen személy, mint én, hangomat merem adni eme fórumban...

Csak azt az egyszerű kérdést óhajtom feltenni a szerzőnek, ugyan, kedves jóravaló barátaink miféle fegyverrel fosztják meg jóravaló felebarátaikat az ő lelkük fonalától, még el nem érik ama dicső megvilágosodást, hogy saját személyi harmóniájukkal egyező eszközt gyártsanak, mely szívükhöz oly közel áll...

Nos igazából arra próbálok naívan gondolni, hogy egy ilyen típusú kaszt tagja vagy ragaszkodik az ő eszközéhez, amit én őszintén szólva, tradíció ide vagy oda elvetek, hisz a jó fejvadász fegyvere az idő és hely, vagy pedig eldobható, könnyen pótolató tárgyakat alkalmaz.

Az első esetben kedves barátaink nem szivesen szabadulnak meg megszokott fegyvertől, mely oly sok időn át, szemükben társukként, kísérte végig életútjukat idáig, hogy új szakeszközt készítsenek... Bízzatok szavaimban ebben az esetben tudom miről beszélek...

A második verzióban eme egyén oly könnyedén veszi az ő által birtokolt szakeszközök sokaságát, mint könnyen pótolható tárgyat. Számára nem fontos, hogy esetleg kénytelen megszabadulni tőlük, ez nem okoz lelki törést számára. Ezen életvitel miatt, márpedig ez tizedik szintig elég hosszadalmas, nem fog változtatni merőben az ő szemléletén, hogy az életét, s kasztját meghatározó fegyvert gyártson, s mint szeme fényére: úgy vigyázzon...

Úgy látom meg kell rónóm magam, hiszen ez nem csak az árnyvadászoknak szól, hanem más jólképzett rablógyilkos léhűtőre is ráillik.

Más...

Tiszteletreméltó jólelkű kaszttársaink ugyan, hogy álcázzák eme BloodRayne stílusú nagyméretű vajazókéseket, ama gonoszlelkű helyeken, hol nem nézik jó szemmel a csupasz pengéket. De lehet hogy szemeim káros hályog fedi, s nem látom tisztán a helyzetet... Skandalum reám...

Más...

Koncepció?

Előre is köszönöm eme számomra homályos dolog szétoszlatására tett kísérletet!

Dharma

Link a hozzászóláshoz

Nos, mely szent szavaiddal megfogalmazódott kérdéseket, úgy 3-szor átolvasva volt szerencsém értelmezni, hiszen karizmád eme fórumon meghallgatásra találva is eléggé írónikusan hangzik... :) Az árnyvadász hatalma a fátyolpengék rítusával egyenértékű. Nélkülül ő elveszett és magányos... A pengék egyedre épülnek. Minden árnyvadász csak a saját pengéivel képes mások vérét ontani. A pengék nyugvó állapota olyan, mint a fogságban élő vadmacska: kiszámíthatatlan és hirtelen haragú. Mihelyt a pengék előugranak, a vadmacska is vaddá válik... A fátyolpengék alapesetben nem érik el a vállakat, így azt egy könnyed kámzsnával, vagy testet beborító köpennyel el lehet rejteni a világ szeme elöl (utalva itt az álcázás/álruhára)

Remélem eme nemes szavaim segítségre adtak okot tisztelt dharma...

Link a hozzászóláshoz

Nem érti, hogy miért kell 10. szintem megtanulni a fátyolpengék elkészítését és a másik, hogy a fejvadászok azok, akiknek az idő és a hely a fegyverük. A fegyverei vagy olyanok amikre úgy vigyáz mint a szeme fényére, mivel sok időt tölt el velük és már a személyes aurája részei. Vagy olyan fegyvereket használ, amiket könnyedén pótolhat. Ezért is írt a fórumba.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tiszteletre méltó kasztalapító guru...

Bizonyossá vált előttem, hogy pórias szavaim meghalgatásra találtattak, s válaszra méltattak, de sajnálattal tűnik szemembe, hogy kérdésem lényege elveszett fogalmazásom erdejében, mely sűrű köd vala és sajna hmályba taszajtja azt.

Nos én igazán az irányban óhajtottam volna a megvilágosodás utjára lépni, hogy felebarátaink miféle eszközt forgatnak hosszadalmas útjukon míg elérnek oda, hogy egy íly forgatási stílusában merőben más fegyvert készítsenek.

"Az árnyvadász hatalma a fátyolpengék rítusával egyenértékű. Nélkülül ő elveszett és magányos... "

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jóravaló fórum nyitó!

A megoldás, hogy ha már ilyen misztikus kasztról van szó az jelentené, ha már a misztériumok beavatásának kezdetétől megkapná eme dicső eszközöket, hogy megtanulja azok kátáit, mert ugye ama hölgyemény is előre tervezett mozdulat sorokat hajt végre, s mikor eléri ama szintet, hogy végre tudja hajtani ezt a szent dolgot, eme fegyverek jelentsék az alapot. Vagy ezek emeltessenek magasabb fokára a létnek...

Utad mindig kövesse a kört!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amazt akartam gondolataimmal fejtegetni, hogy barátaink kezdőként kapják meg e dicső fegyvert, s miután hozzászoktak forgatási stílusához és elérik a hőn áhított szintet, ezt fejleszthessék tovább...

Az említett hölgy pedig, ha nem jöttél volna rá kedves barátom, mit kétlek, ama számítógépes játék főhősnője honnét a pengéket vetted.

Gondolj az egyensúlyra!

Link a hozzászóláshoz

Ó nagyra valóak...

Kérlek nyissátok fel szemeimet, és áruljátok el nékem - az alázatosnak -, egy egyszerű aszkétának, hogy mégis hogy nyilvánulhatott meg dharma ily világosan, és ily teljesen??

Sors, én felismeve téged, arra hajlanék, hogy magyarázd el, mégis az alsóbb kasztbelieknek, hogy miről fojtajátok, eme emelkedett okfejtéseteket...

Dharma, habár te több vagy, mint a Háromság, ellenben én még nem látom Végzetem....

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...