Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Vér István verseny


Recommended Posts

Azt csinálhatod :D XD megvárom mig körbetekersz kötétlel + megcsomozod és elbírod a 60 kilós kötelet :D ha nem több XD

És ha pont ez a tervem ?:D XD hogy leülj majd pihenni xD

Csomózás Mf-el 5 Y alatt megcsomózom a kötelet. :P A rutinos vérpisti pedig selyemkötéllel- vagy acéldróttal (ezesetben csomózni sem kell) jön, és tuti, hogy megfűszerezi egyéb kombóval. Van rá ideje. :)

A lényeg: arra próbáltam rávilágítani, hogy nem kell megsebesíteni az illetőt, másképp is harcképtelenné lehet tenni. Ezt pedig megteheti büntetlenül kizökkent időben.

Link a hozzászóláshoz
Egy istenség nemcsak azt érzékeli, hogy mit csinálsz (illetve mit sikerült összehoznod), hanem azt is, hogy mi a szándékod. Ebben a formában tehát nem adnék igazat Taonak. Ez egyáltalán nem kiskapu, hisz ártó szándékkal kötözöd meg. A "stb" nagy általánosítás, ezért nehéz alóla kibújni.

Ezen én is gondolkoztam amit mondasz ,de nem kötök bele XD, mert majd meglátom hogy megy e amire gondolok VP-n.

De tény hogy a Sors istene mondhatni előre látja a jövőt :D

Link a hozzászóláshoz

Köszi TAO, hogy egyértelműsítetted a legbelsőbb időre vonatkozó kérdésemet, pontosan erre gondoltam.

(Még mindig sajnálom, hogy nem kap + SFÉ-t az, aki nem b*szakodik a belső idővel, kár! Így mindenki arra megy majd rá! :? )

Ami a Kyel-szerzetest illeti. Csak szerepjáték szempontjából van értelme annak amit mondotok, hogy Kyel berág a karira, csakhogy ez VP verseny. Labor körülmények közt! Szóval itt ilyennek nincs helye. Bármit is cselekszel az egyik csatában, az nincs hatással a karakteredre, amikor a következő küzdelemben vesz részt. Szóval ez itt nem fogja meg a Kyel-szerzetes kombót! (Nem úgy mint pl. az általam javasol +40-es SFÉ!)

Itt a szabályzat ide vágó része, amiből szerintem következik a laborkörülmény:

Minden harc előtt legyen az újrajátszott vagy továbbjutott karakter a kezdeti felszereléssel indul. (nem kell beosztani a mannát, lőszert, fp-t stb.)

Kicsit szerencsétlen a megfogalmazás, merthisz az "fp" nem az a kimondott felszerelés :he: , de jól követhető Mosquito szándéka! Mindenki "tiszta lappal" indul minden küzdelem elején!

Link a hozzászóláshoz
Ami a Kyel-szerzetest illeti. Csak szerepjáték szempontjából van értelme annak amit mondotok, hogy Kyel berág a karira, csakhogy ez VP verseny. Labor körülmények közt! Szóval itt ilyennek nincs helye. Bármit is cselekszel az egyik csatában, az nincs hatással a karakteredre, amikor a következő küzdelemben vesz részt. Szóval ez itt nem fogja meg a Kyel-szerzetes kombót! (Nem úgy mint pl. az általam javasol +40-es SFÉ!)

He? :shock:

A szöveg egyértelmű. Meg lehet próbálni, de a retorzió nem marad el. Nekem ez kb azt jelentené, hogy megpróbálja alkalmazni, majd abban a szent minutumban agyoncsapja Kyel mindentköddéégető villáma. Azt csókolom. Vagy gondoljátok, hogy egy isten "ejnyebejnye kisfiam" kezdetű mondatokkal szórakozik? Az nem nagyon állítaná meg a felhevült prókátorokat. Mi az itten nem érthető, vagy nem logikus? :mrgreen:

Na de igazából ez csak szőrszálhasogatás, eleve kizártnak tartom a belső idő halmozást.

Ezzel az erővel belső időben is nyomhatna belső időt... meg azon belül is belső időt.

Link a hozzászóláshoz

Hát én nem tudom.. Ha annyira nem figyelitek a szerepjátékos dolgokat, mint az életben maradás, és jóval átlag alatti értékek "nem szükséges" képességek esetén (mert ugyan egy VP-n nem is ez a cél), akkor miért figyelitek az isteni beavatkozást?

Bár ha meg onnan nézzük, hogy a papnak ahhoz, hogy egyáltalán tudjon varázsolni (és ez még VP-nek is szívás) kell isteni jóváhagyás, akkor feltételezzük, hogy Kyel tényleg figyeli minden papját, és irgum-burgumol már a szándékra is. Kyel akkor is morcos lesz, ha véletlenül belecsöppent a VP egy arénába - mert bezárták, mert társai élete a tét, stb -, és a saját életéért küzd? Akkor sem fogadja el, hogy ha csak ez az esélye lehet a karakternek arra, hogy megmentse egy szerencsétlen kisgyerek életét, ha előbb összekötözi a mágiája segítségével nyert idő alatt a támadóját? Ha azt figyelitek, hogy egy Kyel pap mire kényszerül szerepjáték alatt, akkor a versenyre is ki lehet találni olyan közeget, amiben működik, nem? :)

A figyelem alól amúgy csak a Della pap mentes, mert az ő istenasszonya nemigen figyeli őrült papjait, saját őrültsége okán. Gondolom Della papot senki se visz VP-re :D Kipróbáljam? :lol:

Link a hozzászóláshoz

Az istenes dolog, mint a pap kaszt nagy kedvelője, engem szíven ütött.

Oksi, hogy Vér Pisit, de Kyelről beszélünk, aki egy hazugságot is megtorol, nem hogy ezt. Egyet kell értenem az előttem szólókkal. Egy isten, mivel Isten, már a szándékot is megérzi...

Igen, lehet mondani, hogy ez a VP, és itt igazából a tudás, a statisztika, a számok, a ,,tápképesség" csapnak össze és minden külső dolgot figyelmen kívül kell hagyni (pl. családi kötelék, Isten stb.), de ha így nézzük, akkor nincs mana sem, hiszen ha nem vesszük létezőnek az istenek, nem volt kitől kapnia a papnak/paplovagnak/szerzetesnek. (Szerintem ez valahogy így van, bár igen, ebbe is bele lehet kötni. :))

Ugyanakkor írta Mosquitó, hogy az ETK mindenek felett. Mivel ott megemlítik, ezért ez a mérvadó, ergo, Istentől bünti. Vagyis hiába a tiszta lap, minden újabb fordulóban, új karakter nem lehet hozni, és ha véletlen nem sújtana le Kyel, halált okozva, csak sima mana megvonás lenne, akkor a következő körben az illető elég rövid pórázra lesz kötve, olyan mintha kaszttalan vagy egyik kasztját elvesztett lenne. (Megjegyzem PPL-ben még komolyabb, könyörtelenebb döntéshozónak van feltüntetve Kyel.)

Link a hozzászóláshoz

Ez Vérpisti. Minden szerepjátékos indokot ki kell szűrni. :D Az nem indok, hogy az istene nem nézi jó szemmel ezt-meg-ezt... ennyi erővel a Vérpistin nem indulhat:

- Orwella-, Ranagol- és Tharr-papjain kívül kb egyetlen pap sem

- egyetlen varázsló sem (kivéve, ha nagyon eltorzult jellemű vagy őrült)

- egyetlen lovag sem (kivéve, ha valami sötét vagy őrült lovagrend követője)

- egyetlen tolvaj és fejvadász sem (kivéve, ha a klánja engedi)

- harcművész, kardművész a jellemük miatt alapvetően kizárva

- ésatöbbi...

Az, hogy egy bizonyos isten nem szereti, ha egy papja csinál valamit? Akkor minek van a papnak olyan varázslata? Miért szerepel a könyvben? Miért tud (PPL1 szerint) egy Arel-pap Halál Szavát, meg Holtak megelevenítését (ez azért elég természet-ellenes)? Ez amúgy szerepjátékos szempontból is megkérdőjelezhető... de minket ebben az esetben az most nem érdekel. Ha van neki olyan, szerepel a varázslatai között, akkor Vérpistin használhatja, és kész. Ilyen egyszerű. :)

Más az eset, ha a varázslat leírja konkrétan azt, hogy mit nem csinálhat a pap (pl Kyelnél a Kizökkent Idő esetében nem okozhat sebet). Ilyen esetben a pap tényleg nem okozhat sebet, illetve ha megteszi, a KM döntése, hogy Kyel hogy reagál, akár abban a minutumban agyon is csaphatja.

Szerintem. Félreértés ne essék: normál esetben én sem értenék egyet saját magammal. De ez Vérpisti, nem szerepjáték. :)

Link a hozzászóláshoz

Az, hogy egy bizonyos isten nem szereti, ha egy papja csinál valamit? Akkor minek van a papnak olyan varázslata? Miért szerepel a könyvben? Miért tud (PPL1 szerint) egy Arel-pap Halál Szavát, meg Holtak megelevenítését (ez azért elég természet-ellenes)? Ez amúgy szerepjátékos szempontból is megkérdőjelezhető... de minket ebben az esetben az most nem érdekel. Ha van neki olyan, szerepel a varázslatai között, akkor Vérpistin használhatja, és kész. Ilyen egyszerű. :)

Más az eset, ha a varázslat leírja konkrétan azt, hogy mit nem csinálhat a pap (pl Kyelnél a Kizökkent Idő esetében nem okozhat sebet). Ilyen esetben a pap tényleg nem okozhat sebet, illetve ha megteszi, a KM döntése, hogy Kyel hogy reagál, akár abban a minutumban agyon is csaphatja.

Szerintem. Félreértés ne essék: normál esetben én sem értenék egyet saját magammal. De ez Vérpisti, nem szerepjáték. :)

Teljesen jogos. Igazad van a ,,szerepjátékkönyvismeretnek", a kiskapuk megtalálásának és a szabályok ismeretének versenye a VP.

Link a hozzászóláshoz

Taonak és hullának is igaza van.

Ez egy Véresre tápolt karakterek versenye ahol csak és kizárólag számolunk és kihasználjuk a szabályok közötti réseket.

Úgy kell nézni a vp-t mintha Darton meg valaki fogadtak volna fenn a isteni síkon, hogy valyon ki győzne ... tegyük őket egybe oszt nézzük meg. :mrgreen:

Ha a szerepjáték etikai részét is nézném nem szervezem meg a versenyt mert értelmetlen.

Hulla: az SFÉ-t azért nem adtam meg a belső időnél mert jó pár óra gondolkodás után arra jutottam hogy a varázslói gyorsítás varázslathoz köze sincs így még több mindenbe lehetne belekötni. Még most sem olyan táp a belső idő hogy ne lehetne kivédeni és ha ez idő alatt bekap egy sebet az fááááááj neki. (elgondolkoztam a megoldásokon és többet is találtam de nem adok tippeket a vp-seknek)

A labor körülmények is azok amire hulla gondolt se mannaháló, se felszerelés, se gyógyulás, se lőszer, se semmivel nem kell törődniük a játékosoknak mindha restartolnánk a karaktert és az előző csata meg sem történt volna.

Kyel pap/szerzetes kombó letiltva

T. Mosquito

Link a hozzászóláshoz

Kyel pap: Igen Tao, de a szöveg egyértelműen kimondja, hogy jön a retorzió. Ez tehát nem szerepjáték kérdése. Ami nincs rögzítve, az az, hogy milyen retorzió jön és mikor. Tehát a szerepjátékot forszírozó érved nálam nem áll meg.

Viszont

Miután nincs adat a könyvben a retorzióról, így meg kell hajolnom az alapelv előtt: "csak az müx, ami írva vagyon".

Szóval részemről fehér zászló, nyert a Kyel pap. Tiéd a pont.

Link a hozzászóláshoz
Kyel pap: Igen Tao, de a szöveg egyértelműen kimondja, hogy jön a retorzió. Ez tehát nem szerepjáték kérdése. Ami nincs rögzítve, az az, hogy milyen retorzió jön és mikor. Tehát a szerepjátékot forszírozó érved nálam nem áll meg.

Viszont

Miután nincs adat a könyvben a retorzióról, így meg kell hajolnom az alapelv előtt: "csak az müx, ami írva vagyon".

Szóval részemről fehér zászló, nyert a Kyel pap. Tiéd a pont.

Én nem ellenkeztem azzal, hogy a Kyel-pap ellen nincs retorzió Kizökkent időben történő kihágás esetén. :) Van, mert le van írva. A KM döntése marad, hogy pontosan mi az.

Amivel nem értettem egyet, az az általános dolog volt, ami már a szerepjátékos részére ment rá (pl.: hogy Kyel nem engedné a papot versenyre, satöbbi).

Link a hozzászóláshoz
Megérkezett az első Vér Pisti karakter.

Hirtelen visszadobtam javításra.

Várom a többit :twisted:

türelem... érkezni fog több is, szerintem... :) csak most még mindenki a főmodul karakterével van elfoglalva... finomítgatja... csiszolja... :)

más! ha már a Kyel pap... akkor ennyi erővel minden Kyel papot ki lehetne zárni, ha ilyen szinten nem ölhet... ha csak nem azt valamely furfangos módon nem teszi... :) vagy rosszul látom? ;)

Link a hozzászóláshoz
Nem özönlenek a karakterek meg a kérdések sem ha így haladunk az az egyetlen beküldött karakter fog megküzdeni velem.

Az meg annyira nem vicces.

Attól ne félj! ;) Én például biztos, hogy indulok, csak még nincs kész a végleges karim. A neve már megvan... Szájmon. :mrgreen: Szerintem Ceripapa, Kukac, Hulla (te sem úszod meg ennyi belepofázás után :D), Frosty is, és még páran tuti. :)

Link a hozzászóláshoz
Szerintem Ceripapa, Kukac, Hulla (te sem úszod meg ennyi belepofázás után :D), Frosty is, és még páran tuti. :)

Nem biztos, hogy megadom a lehetőséget a számmatyiknak, hogy porig alázzák szegény kis karakteremet, és rajta keresztül a nagy nehezen összetákolt egómat!

:P

(Vagy csak még kéretem magam?)

Link a hozzászóláshoz
Nem özönlenek a karakterek meg a kérdések sem ha így haladunk az az egyetlen beküldött karakter fog megküzdeni velem.

Az meg annyira nem vicces.

Attól ne félj! ;) Én például biztos, hogy indulok, csak még nincs kész a végleges karim. A neve már megvan... Szájmon. :mrgreen: Szerintem Ceripapa, Kukac, Hulla (te sem úszod meg ennyi belepofázás után :D), Frosty is, és még páran tuti. :)

jaja... rám is számíthatsz, csak még képlékeny a koncepció... :) de még Tábor előtt megkapod a karakterem... :)

és pompomos lányokat is várunk szurkolónak... sütivel, vagy anélkül... :)

Hulla: ne tetesd magad hullának... :-P

Link a hozzászóláshoz

Mosquito, ezt először pm-ben akartam megkérdezni, de rájöttem, hogy ez akár szabálymódosítást is eredményezhet, így mindenkire tartozik!

Azt írod a vérpisti szabályzatban, hogy felszerelési és mágikus tárgyakat csak az ETK-ból lehet választani. Ezt nem úgy értetted, hogy "csak az engedélyezett szabálykönyvekből" lehet választani? Jelenleg így nem is választhatok egy egyszerű fegyvert sem a HBG-ből, mint a csatacsillag, vagy a sarlókés.

Vagy ha sámánnal jövök, nem csinálhatok magamnak sámándobot, ergo nem tudok varázsolni??

Aki khállal jön, nem hozhat khál fegyvereket?

Gondolom érted.

Javaslat: szerintem "csak az ETK-ból" részt javítsuk "csak az engedélyezett szabálykönyvekből" szövegre.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...