Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Chappie (2015)

Áj, pedig de jó film lehetett volna. Chappie, a robot megjelenítése, karaktere, fejlődése zseniális. Az összes többi karakter felületesen kidolgozott, unalmasan klisés és rém bugyuta dialógusokkal fáraszt. A film az elején amúgy is kellemetlenül szájbarágós, szerencsére a végére összeszedi magát. Ehhez sajnos jön az a frusztrálóan kínos kérdés, hogy oké: az akkumulátor nem cserélhető, de miért nem tölthető újra? He?! ... Ráadásul öt napot bír. Öt naponta kidobják a robotokat? Vagy mi?! Ezt nagyon nem értettem, és ezen a logikai bakin teljesen elcsúszik a film hitelessége.

Kár érte, pedig jó film lehetett volna... ja ezt már írtam.

Figyelem! Aki látta az előzetest, az látta filmet is. Szóltam!

4/10

Link a hozzászóláshoz

Mentőexpedíció - The Martian (2015)

Kellemesen jól sikerült alkotás. Amolyan iskolamunka. Ha megkérdezné valaki, hogy hogyan kell egy könyvet profin adoptálni filmvászonra, akkor azt mondanám, hogy így.

Az első percekben kicsit megijedtem. Eszembe jutott, hogy itt egy ember kínlódik éveken át a Marson... egyedül! Szóval lehet, hogy rém unalmas lesz így a mozi. De Scott bácsi érezte a lényeget. Ügyesen "megvágta" a sztorit, így filmben egy jópofára sikeredett túlélős film lett. Sikerült a regényfőhős cinikus, humoros karakterét nagyon jól visszaadni, így sok vidám pillanatot szerzett a film.

Látvány teljesen profi volt, sehol nem sikerült hiteltelenre az ábrázolás. Jól sikerült fokozni a drámát, és a meglepetéseket is jól időzítette a rendező.

Ami talán hiányzott: egy cseppet sem izgultam, pedig lett volna miért. :) Egyszerűen, aki olvasta a könyvet, annak már a sztori nem tartogat meglepetéseket.

Ugyanakkor a film sok dolgot nem magyaráz meg olyan mélységben, vagy ír le, mint a könyv. Bár így is működik a film, pont ezért a könyvet is érdemes elolvasni, mert teljes lesz a kép. Szóval, ha még nem olvastad a könyvet, akkor előbb nézd meg. ;) Jó lesz. Mind a kettő!

Stáblistán hemzsegnek a magyar nevek. Ezen nem kell meglepődni. Itthon fogott. Még az etyeki filmpark bejárata, illetve a Bálna is benne van.

9/10 - De csak mert nem volt miért izgulni. :D

Link a hozzászóláshoz

Birdman

Előre bocsájtom, én nem vagyok nagy mozirajongó. Sőt, a mellékelt ábra szerint a tájékozatlanságom mértéke az egeket ostromolja! Igazság szerint az lfg-n került ki a napokban ennek a filmnek a "kritikája". Tényleg, ott találkoztam vele először. Úgy voltam vele (volt egy megérzésem?), nem olvasom el az írást, előbb inkább megnézem az alkotást. Most lett vége a 119 percnek! Abból, hogy most itt írogatok, talán már sejtitek, engem megvett a film! ;)

10/10

Szerkesztve ekkor: , Hulla által
Link a hozzászóláshoz

Holnapolisz - Tomorrowland (2015)

Csak azért tudtam végig nézni, mert háromszor is elaludtam rajta. Borzasztóan rossz film. Teljesen funkciótlan jelentek, díszletek, karakterek. Senkivel nem lehet azonosulni. A gonosz (Dr. House) lényegében nem is gonosz. Clooney persze megpróbálja kihozni a maximumot unalmas karakterből, és egész hihetően játssza a nagyra nőtt gyereket, de ezen túlmenően nincs több érdeme a mozinak. A főhős kislány karaktere egy idegesítően hisztis p*csa. Ahhoz képest, hogy gyerekmozi, az ártatlan emberek hullanak benne mint a legyek. A legnagyobb gond viszont az, hogy borzasztóan vontatott és unalmas a történet. Az, hogy az aranyos robotkislányban miért van önmegsemmisítő funkció, és miért hurcolásznak magukkal egy nukleáris bombát... na ennek megértésébe már bele se akarok menni.

1/10 - de csak mert az egyetlen értékelhető poén, hogy "gonoszt" játszó Hugh Laurie-nek pont arra a lábára dől rá egy nagy oszlop, amelyiket fájlalja az átall megszemélyesített másik karakter, Dr. House, a kezdetben méltán nagy sikerű, majd elcseszett orvos-diagnoszta sorozatban (melynek egyetlen tanulsága, hogy semmi sem lupusz, ami annak látszik).

De szerintem ez csak nekem tűnt fel. :D

Link a hozzászóláshoz
Holnapolisz - Tomorrowland (2015)

Csak azért tudtam végig nézni, mert háromszor is elaludtam rajta. Borzasztóan rossz film. Teljesen funkciótlan jelentek, díszletek, karakterek. Senkivel nem lehet azonosulni. A gonosz (Dr. House) lényegében nem is gonosz. Clooney persze megpróbálja kihozni a maximumot unalmas karakterből, és egész hihetően játssza a nagyra nőtt gyereket, de ezen túlmenően nincs több érdeme a mozinak. A főhős kislány karaktere egy idegesítően hisztis p*csa. Ahhoz képest, hogy gyerekmozi, az ártatlan emberek hullanak benne mint a legyek. A legnagyobb gond viszont az, hogy borzasztóan vontatott és unalmas a történet. Az, hogy az aranyos robotkislányban miért van önmegsemmisítő funkció, és miért hurcolásznak magukkal egy nukleáris bombát... na ennek megértésébe már bele se akarok menni.

1/10 - de csak mert az egyetlen értékelhető poén, hogy "gonoszt" játszó Hugh Laurie-nek pont arra a lábára dől rá egy nagy oszlop, amelyiket fájlalja az átall megszemélyesített másik karakter, Dr. House, a kezdetben méltán nagy sikerű, majd elcseszett orvos-diagnoszta sorozatban (melynek egyetlen tanulsága, hogy semmi sem lupusz, ami annak látszik).

De szerintem ez csak nekem tűnt fel. :D

Látod, Te kitartóbb voltál.

Valami ilyesmi a véleményem nekem is erről a filmről, de én kétszer bealudtam rajta és nem erőltettem tovább...majdnem eljutottam 40 percig. :)

Link a hozzászóláshoz

Terminator: Genisys (2015)

Ötödször is élő szövet a vázon/vásznon. Huncut címadás: Genisys, mert hogy ezt igazából genesis, csak hát a sys az nyilván magára a rendszerre utal (system), a Skynet-re. Gondolom ez másnak is átjött, nem csak nekem. Amiért megemlítettem: ennyi érdekesség van össz-vissz a moziba. Ezen felül azért nem lehet megtagadni annak az élvezetét sem, hogy Arnold elveri saját maga CGI figuráját. A film, de inkább a színésznő érdeme, hogy Emilia Clarke ezek szerint tökös, belevaló akcióhős is tud lenni, nem csak egy döntésképtelen, riadt tekintetű, fekete szemöldökű rabszolga felszabadító, mellékelt sárkányokkal.

Intermezzo: Én komolyan nem értem. A szőke karaktereket játszó színészek szemöldökét miért nem festik szőkére? Hát könyörgöm… szőke!!!

Számomra nagyon zavaró volt, hogy a jó terminátor ezúttal visszasüllyedt láncos kutyává. Komolyan, már csak az hiányzott, hogy valaki botot dobjon neki, amit majd visszahoz. A mosolygós poén jó volt. Először. Sokadjára viszont már erőltetett. Szpesől effektek jófélék, de a sztori követhetetlen. Szerintem nem vagyok buta gyerek, de ezek az idősík váltások engem is összekavartak rendesen. Nem értettem, már ki kivel van, de főként miért? Poén, hogy a filmben szereplő karakterek se értik. Mindegy, ez van. Ezt kell szeretni. Skynet jól kibabrált mindenkivel. Velem is! Most már én is gyűlölöm!

4/10 - Emilia, meg az öreg/fiatal Schwarzimiatt csak.

Link a hozzászóláshoz

Fekete Mise - Black Mass (2015)

Kemény. Nagyon kemény film. Nem finomkodtak. Megmutatják amit meg kell. Nem feltétlenül az erőszak miatt kemény, hanem az erőszak kezdőzetlenül nyers megjelenése miatt. Szóval aki megakarja nézni, erre készüljön fel (nem lehet rá felkészülni). A film története mindentől függetlenül a majdnem érdekes és a vontatott között hullámzik. Többször már majdnem lecsukódott a szemem, amikor vagy valakit úgy nyírtak ki, hogy utána döbbenettől nem tudtam elszundítani, vagy már majdnem történt valami fordulat... csavar... valami meglepő. De aztán mégsem.

Jó volt látni, hogy Johnny Depp nem csak idétlenkedni és ripacskodni tud, hanem úgy nagyon igazán színészkedni is. Az általa megformált karakter annyira hitelesnek hat, hogy semmi kétség nem támad afelől, hogy egy pszichopata vadaltállattal van dolgunk.

Ez egy perce jutó "fuck!"-ok száma igen magas. Ez már engem kicsit zavart a vége felé.

És a kegyelemdöfés: befejezést és csattanót ne várjon senki a film végén. Egyszer csak vége lesz. Bocs... szóltam!

5/10 - Bő szódával. Johnny gyerek magasan viszi a pálmát, ám a sztori teljesen felejtős. Kár érte.

Link a hozzászóláshoz

Star Wars: Az ébredő Erő - Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

A tavalyi év legnagyobb csalódása számomra ez a mozi. J.J. Abrams lefeküdt a Disneynek, és olyat művelt, amit soha, de soha ki nem néztem volna belőle azok után, amit művelt a Star Trek-kel. Csalódtam a rendezőbe is, csalódtam a Disneyben is... és most már valahogy a Star Wars sem a régi. Legalább is ha elfogadom, hogy VII. epizód része az egésznek. Na de, hogy mi a bajom?

Az, hogy lényegében az egész egy elcseszet IV. epizód remake. Idióta amerikai megalomániával nyakon borítva. Mert a nagyobb jobb. Nyilván egy mééééég nagyon halálosabb csillag az aztán nagyon cooool, ami elszipkázza egy csillag energiáját. És ki ez a lapátfülű tesze-tosza dart vadert majmoló kamasz, aki gonoszt próbál játszani, mint színészileg, mind karakterügyileg teljesen hiteltelenül? Alaposan meghatározta a mozi élményemet az a pillanat, amikor levette a sisakját, és egyszerre röhögött fel az egész mozi. Óriásit bukott a casting! Biztos remek színész Adam Driver, de inkább tudom elképzelni egy vámpíros filmben, mint egy taknyos kamaszként a SW univerzumában, ahogy könnyes szemekkel kinyiffantja a faterját. És persze fingunk sincs miért. Csak mert. Mert ő a gonosz, és mert miért ne. Tényleg nem fért bele 135 percbe az, hogy legalább egy kicsit megértsük a karaktere motivációját? 

Meg amúgy mindenki csak van a filmben. Csak úgy. Jönnek, mennek. Eltűnnek, visszajönnek, újra eltűnnek. Motiváció mindenütt zéró. Sodródik mindenki az árral. Tényleg! Finn például mi a fenét keres ebben a filmben? Vagy mondjuk Phasma Kaptiány? Teljesen érdektelenek a film szempontjából.

Látvány? Legalja. Ettől még az első trilógia is jobb volt. Oké, ott nagyon plasztikus  CGI, de itt olyan érzésem volt, mintha egy zárt térben játszódna az eseménysor. Mi a fene volt ez a lázadó bázis? Egy alacsony költségvetésű rajongófilmben különb bázist láttam volna. Két hangár, meg három X-wing. Ennyire futotta a költségvetésből? Vagy mi? Egy értelmes űrcsata nem volt benne, ami minden SW szinte kötelező eleme!

És ez! Hogy a rossz fiúk újra építenek egy bazi nagy fegyvert, és azt persze megint el lehet pusztítani egyetlen egy lövéssel. Ezek semmit nem tanultak?! Na ettől válik annyira komolytalanná a VII. epizód, hogy minden értelmes SW rajongó a kezébe temeti az arcát, és rájön, hogy a SW már nem az a SW.

A kegyelem döfés az utolsó 20 másodperc! Azért megnéztem volna Mark Hamil arcát, amikor közlik vele az olvasó próbán, hogy "Mark... nos neked nincs szöveged, csak nagyon szuggesztívan kell nézni, annyira, hogy a néző helyetted mondja ki: "Ray, én vagyok az apááááááád!".

Két jó dolog volt az egész szennyedékben: Az új robot BB-8. Ez zseniálisan jó lett. És az, hogy Han Solo, meg Chewbacca sajátságos humorukkal elvitték az egész mozit a hátukon.

Értékelés egy olyan embertől, aki a SW univerzumán nőtt fel, és még a M.A.G.U.S-t is félredobta anno a koleszben, ha SW mesélés következett:

2/10 -  GYALÁZAT!!!

 

Link a hozzászóláshoz

Jézusom, leírni nem tudom, mennyire egyetértek veled. Nem akarok ismételni senkit, úgyhogy csak leírom a ráadás dolgokat, ami engem felkúrt. Az egész új űrbázis úgy volt tré, ahogy lehetett. Az egy dolog, hogy jajj ne már megint egy halálcsillag, de még semmilyen energetikai vagy fizikai elgondolás szerint sem stimmel a dolog. Na meg célkövetős sugarakat lő ki 5 conveniently elhelyezett bolygóra. Semmilyen csillagrendszerben nem fog 5 bolygó ilyen közel elhelyezkedni egymáshoz, és főleg nem lesz 5 ilyen bolygó lakható.

Ezt viszont muszáj megismételnem. Hogy a szuperhalálcsillag jön, és fenyegeti az egész új köztársaságot vagy lázadókat vagy nem is tudom (ez is rohadt nagy hibája volt a filmnek, egyszerűen nem tudtam elhelyezni, hogy hol vagyok, mik az erőviszonyok, ki kicsoda), erre oké, küldjünk ellene egy tucat X-Winget. Aztán még panaszkodik a paraszjta hogy nincs elég tűzereje!!! Hát agyam eldobom. Tényleg meglepődtek, hogy az elsősorban vadászgépként funkcionáló X-Wing nem tud szétlőni egy űrállomást, főleg ha még torpedót se raknak rá? Nem ezért vannak olyan szép nagy, darázsderekú hajóik, turbólézerekkel meg mittudomén, hogy tűzerőt biztosítsanak?

Link a hozzászóláshoz

Na igen, már az is "nagyon következetes", hogy a szétcincált Birodalom mit sem tanult a korábbi bukásaiból. Továbbra is csak egy bazi nagy fegyverben tud gondolkodni (eleve érdekes kérdés, honnan van még erre erőforrása mint anyagilag, mint emberileg), amivel a leendő alattvalókat lehet pusztítani, ezzel rettegést és ellenállást szítva, ami alapjaiban dönti romba uralkodói elképzeléseiket. Meg persze kinyírnak vele egy csomó adófizető állampolgárt. :D

Arról nem is szólva, hogyha egy csillagrendszer öt bolygóját kilövöd, akkor úgy felborul az egész rendszer egyensúlya, hogy a maradék bolygók vagy kilökődnek a csillagközi térbe, vagy belezuhannak a központi csillagba. Többek között maga a csillagpusztító bolygó is. :D:D

Értem én, hogy fantasy, de könyörgöm: legalább a szubjektív valóságával legyen hű.

Link a hozzászóláshoz

Megjött Apuci - Daddy's Home (2016)

Tökéletes családi kikapcsolós mozi! Csak ajánlani tudom. Jóféle humor, jó történetvezetés, szóval valóban szórakoztató. Rég nevettem ennyit moziban. Jók a karakterek is, jók a színészek. Brad "szenvedését" talán jobbon kidolgozhatták volna, de ez már csak ilyen szőrszálhasogatás.

8/10. Jó pofa!

Link a hozzászóláshoz

Ritkán szoktam filmajánlót írni, és jó rég nem is írtam, de most láttam egy filmet, ami miatt megéri:

Seven Sisters / What happened to Monday

Két címen fut, országtól függ, hogy melyiken mutatják be, de az utóbbi címen került kiadásra USA-ban, így arra több találatot kapsz, ha rákeresel. Magyarul talán Hét Nővér a címe.

Az alábbi leírásban nincs spoiler (maximum annyit árul el, mint a trailer-ek).

Pár generációval a jövőben (2070-es évek) játszódik, amikor a történet szerint már túl van a Föld egy nagy vágáson: a túlnépesedés globális problémája miatt bevezették azt a törvényt, miszerint egy családnak csak egy gyereke lehet. Ennek betartását rendkívül szigorú rendőri intézkedésekkel, áthágását szülőknek börtönnel büntetik, az első gyereken túli testvéreket elkobozzák, és úgynevezett cryosleep-be teszik, gyakorlatilag hibernálják, hogy majd egy jobb jövőben ébredhessenek fel, ahol van mindenkinek elég élelmiszer és élhető körülmény.

Ebben a környezetben születnek egy anyának hetes (7!) ikrei. Mivel az anya belehal a szülésbe, a nagypapa dönt a gyerekek sorsáról, és úgy dönt, hogy megtartja mindet, szembe megy a törvénnyel, és felneveli őket. Az egyes gyerekeket a hét napjai után nevezi el: Monday, Tuesday, ..., Sunday. A szabály egyszerű: a hét 6 napján otthon vagy, és csak az azon az egy napon mehetsz ki a lakásból (iskolába, munkába, stb), amikor a neved napja van. Amikor otthon vagy, saját magad vagy, amikor kimész, ugyanazt az egy személyt testesítitek meg (ugyanaz a név, igazolványok, stb). Ez jól megy évtizedeken át.

Aztán egy bizonyos hétfőn Monday nem jön haza... itt kezdődik a történet lényege.

Engem nagyon megfogott már az alapsztori is, mielőtt a filmet láttam volna, mert tetszett az ötlet. A film pedig csak pozitív csalódást okozott, Noomi Rapace nagyon jól alakítja a 7 különböző személyiséget, a nővéreken kívül is minden karakternek jól felépített motiváció és gondolatai vannak, a történet végig izgalmas és érdekes, és még csavarokat, meglepetéseket is sikerült belecsempészni a készítőknek.

Hogy ne csak jót írjak, pár hibát is véltem felfedezni: a színészi játék nem minden színésznél sikerült tökéletesre, a 7 növér között vannak erősebbre és gyengébbre sikerült karakterek is, fura az is, hogy mindenki ért a számítógépekhez (amikor idegen rendszerhez ül le, akkor is), és volt 1-2 olyan csavar is a történetben, ami kiszámítható volt. De ezek felett én elfogultan szemet hunyok. :)

Ajánlom azoknak, akik szeretik az olyan filmeket, amik a stáblista végén még ülve, hosszasan gondolataiba merülve hagyják az embert.

Antail és Con Salamander kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Gondolom páran már megnézték a Netflix új blockbuster gyanús moziját a Bright-ot. Ha még nem, akkor hajrá, mert megéri. Persze a Netflix terjeszkedése nem nagyon fekszik a mozihálózatoknak meg a nagy kiadóknak, így mindenhol, de még a rotten tomato oldalon is masszívan lehúzzák! Méghozzá durván. Az év legrosszabb filmjének mondott alkotás azonban egyáltalán nem rossz, sőt. Érdemes elolvasni az egyszerű emberek reakcóit és szépen kirajzolódik, hogy a nézők imádják a filmet.

A film persze messze nem tökéletes, a cgi effektek, az akrobatikai részek és a karakterek közti viszony megjelenítése lehetett volna jobb, de ennyi simán belefér. Zavart kissé az is, hogy nagyon Shadowrun szemmel figyeltem, így minden egyes különbség bezavart, nem tudtam teljesen feloldódni a sztoriban. Jah, igen... merthogy ez a film majdnem vegytisztán Shadowrun, csak annyiban különbözik, hogy az rpg kiadój felé fizetni a jogokért :) De most tényleg... elképesztő a párhuzam... Apró érdekesség: a filmben nem szerepelnek, de megemlítik a törpöket is, a város felett pedig egy nyugati sárkány repül át. Ezek az elemek is mutatják, hogy bár a film szempontjából a világos semmi jelentősége nem volt megjeleníteni őket, bekerültek. Egy-az-egyben SR kopírozásról van szó. 

A sztori egyébként egyszerű, szórakoztató, és annyi az akció benne, hogy már csak ezért is megéri. A poénok viszonylag ülnek, a sok utalás az előzményekre, illetve a kb 1000 elvarratlan szál folytatásért kiált. A soundtrack a helyén van, illeszkedik a filmhez, kifejezetten jól eltalálták.

Egyedül a kis fairy-ket sajnáltam csak, egész végig az járt az agyamban, hogy ezt most miért kellett?

 

És egy apróság... A filmet mindig érdemes megállítani ott, ahol falfirkák vannak a háttérben. Elképesztő energiát tettek bele és a világleírás gyakorlatilag ott van a falra írott szövegekben. Kurtajó!!!

tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Sir Thomas írta:

Jah, igen... merthogy ez a film majdnem vegytisztán Shadowrun, csak annyiban különbözik, hogy az rpg kiadój felé fizetni a jogokért :) 

Ez itt hiányos mondat, mit akartál írni, hogy elfelejtették fizetni vagy mit?

Amúgy a tréler alapján a tech rész egészen hiányzik belőle, ezt jól láttam?

A kritikusok meg viccesen mellényúlnak nagyon gyakran, le kell szarni a véleményüket:

image.png.99853cf4ade8a405d2a2d8ae350b520c.png

Szerencsére a netflix nem támaszkodik a kritikusokra, ha az embereknek tetszik akkor fel fog jönni, mint ajánlás.

Vicces fordított állapot állt elő az új Jedi filmnél:

image.png.8ca8d65530ecb684e5ac5aa5284aea09.png

Link a hozzászóláshoz

@tetra  Igen, igazad van, gyakorlatilag teljesen hiányzik a filmből a high tech. Ettől még lehet, hogy van az adott világban, csak a film szempontjából nincs jelentősége, így nem erre hegyezték ki a sztorit.

Netflix és a Marvel filmsorozatok
Az alábbi sorozatokat néztem végig az elmúlt 6 hónapban: Punisher, Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, The Defenders
Aki szereti a Marvelt, annak érdemes megnéznie ezeket a sorozatokat (figyelve a sorrendre!!!), mert jók a történetek, a dramaturgia (bár azért itt vannak mellényúlások), a színészi játék (beleértve a remek mellékszereplőket) és integráns az egész, gyakorlatilag minden összefügg mindennel. Ha negatív akarnék lenni, akkor persze kissé vicces, hogy ennyi szuperhős jelenik meg ilyen kis helyen egyszerre, de az X-men filmek után ez már nem annyira zavaró. Az igen, hogy ez az 5 figura rengeteget keresztezi egymást, de gyakorlatilag semmilyen más szuperhős nem jön a képbe (bár utalás egy tonna van, ami amolyan kikacsintás szerű, illetve az idővonalon elhelyezi hőseinket - leginkább a Bosszúállókhoz képest). Ha sorrendbe akarnám állítani, akkor Daredevil kerülne előre, mert ennek a legjobb a története és itt éreztem a legerősebbnek a színészeket is. Aztán jöhet a Punisher, Luke Cage, Iron Fist és Jessica Jones. Utóbbi az egyetlen, amiből pár részt még nem néztem meg, mert egyszerűen uuunalmaaaas (pedig Jessica karaktere amúgy nagyon is szerethető). És ez itt talán az egyetlen hátulütője az egész sorozatosdinak: a Daredevil egy komplex, végig szórakoztató mozi, de a többin látszik, hogy húúúúzák a sztorit, mint a rétestésztát, hogy az első évadban minden szereplővel karakterfejlődésileg nagyjából ugyanoda jussanak el. Ez az állapot persze mindegyik szereplőnél kissé más és más, s ezt nevezhetjük erősségnek is, mert sikerült megmutatni a különbségeiket. Megvan az első abszolút unszimpatikus szuperhősünk is, ez pedig Iron Fist, aki nemcsak amatőr harcművészetekben (néha konkrétan sírhatnékom volt tőle), de ostoba, röhejesen naív és teljesen alkalmatlan is egyszemélyben. Sok szuperhős filmet láttam, voltak rossz karakterek, de ez a srác mindent visz negatív értelemben. Dícséret a Netflixnek, hogy ekkora ellenszéllel is egész jó lett a sorozat. Ebben sokat segített Iron Fist társa, aki elég komplex mind személyiségben, mind háttérben, mind az akciójelenetekben, így felhúzza a színvonalat. A Megtorlóról sem tudok rosszat mondani, bár az első megfilmesítés volt nálam az etalon (ami egyébként talán a legkevésbé hű a képregénykarakterhez), a Walking Dead sztárja hozta, amit kell. Kifejezetten jó volt nézni a két nagyon hasonló, de megoldásokban abszolút ellenpólust nyújtó Fenegyereket és a Magtorlót.  Nah, lassan befejezem az ömlengést, jó szórakozást!

 

Link a hozzászóláshoz

Nos, ez alkalommal elég egyedi sorozatot mutatnék meg nektek. A címe: Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Elviekben ez egy Douglas Adams feldolgozás lenne, de nem ismerem ezeket a könyveket, így nem igazán tudom az eredetivel összehasonlítani. Őszintén szólva elég megosztó a film, és leginkább azok szidják, akik olvasták a könyveket. A többiek viszont (masszív többség), nagyon is szeretik, köztük én is. Talán ez az első sorozat, ahol a 4. epizódnál tartok és egyelőre fogalmam sincs, mi folyik a szemem előtt. OK, most már kezd némileg összeállni a kép, de az első rész után úgy álltam fel, hogy lövésem nem volt, mit láttam. Durva, de állat jó is egyben. Elég meredek a humor (ebben hasonlít az író stílusára), kifejezetten agyas, elég erőszakos, látványilag átlagosnak mondható darabról van szó. Minden karakter egyedi, kiszámíthatatlan, és teljességgel újszerű az összkép. Elég, ha annyit mondok, hogy cápaharapás nyomokkal indul az első rész... egy hotel x-edik emeleti szobájában a plafonon találják őket. Nagyon kíváncsi vagyok, mit hoznak ki az egészből. Egyelőre olyan, mint egy rendkívül összetett paranoia kaland, örülnék, ha ilyen összetettségű sztorit tudnék mesélni egyszer. Basszus...

Yah és igen, Frodó visszatért közénk..  :)

 

 

Antail és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ha már Netflix trélerek, az Altered Carbon február másodikán jön ki.

A sorozat Richard K Morgan azonos című könyvén alapszik, noha bizonyos fontos részeken változásokat eszközöltek. Még nem tudom, hogy mennyire lesz jó a sztori meg a karakterek személyisége mennyire jön át a belső monológok nélkül, de a látványvilág biztos, hogy rettenetesen jó.

A világ 500 évvel a jelen után van, az agyak digitalizálása megoldott, sőt, annyira rutin, hogy mindenkinek az agytörzsében ül egy kis chip ami folyamatosan rögzíti az agyi állapotot, egyfajta emberi feketedobozként. Fénysebességnél gyorsabb utazás nincs, viszont információt tudnak lőni, azaz az emberek tudatként utaznak, az érkezési helyen új testbe letöltődve. Ez nem kellemes élmény, teljes test-diszmorfia lép fel ilyenkor. Ezért képeznek szuperkatonákat, akik nem csak rutinosan használnak bármilyen testet amibe letöltötték őket de egyéb képességeik is vannak: eltörölték bennük az erőszakkal szembeni ódzkodást, szuperérzékenyek mások érzéseire, szándékaira, misztikus szinten képesek intuíciót használni. Ezek a katonák, az Envoyok tartják fenn a rendet, mivel a kolóniák fizikai megregulázása értelemszerűen nem lehetséges fénynél lassabb utazással, mire odaérne a hadsereg rég vége mindennk.

A könyv rettenetes nagy siker volt amikor kijött, gyakorlatilag megalapozta az író pénzügyi jövőjét és megteremtette a hírnevét. Az AC post cyberpunk hardboiled noir, a további két könyv nagyon más jellegű és másik világban is játszódik, más testben, szóval érdekes lesz, hogy hogy viszik tovább a sztorit a második évadban, amit már berendelt a Netflix.

És ha valaki azt meri mondani, hogy Blade Runner: the series azt a következő táborban kihívom egy kompetitív Uga Bugára.

Antail és Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Sir Thomas írta:

Kösz tetra, jól néz ki. Amit leírtál az nettó Eclipse Phase, így kifejezetten tetszik. Mondjuk au EP-ben a testcsere még fejlettebb, mint itt. 

Ez vicces, a pleb a Bladerunnerhez hasonlítja, a tier 1 nördök a Ghost in the Shellt hozzák fel, és az igazi ínyenceknek az EP szokott az eszébe jutni. Olyan szempontból más, hogy nincs rampant AI, legalábbis nem látványosan, de a tudatdigitalizálás teljesen megoldott itt is.

Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...