Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Recommended Posts

Paranoia és Marvel jó ötlet, de persze az epic sztori is.

A Marvellel az a baj, hogy szerintem akkor az igazi, ha magad raktad össze a karaktert. Ahhoz viszont - bár felszereléssel, meg egyéb haszontalanságokkal nem kell foglalkozni - idő kell. Méghozzá elég sok idő, mert rengeteg szuperképesség van és még magadnak tervezni is lehet, hogy tényleg egyedi legyen a karaktered.

Egyelőre szerintem maradjunk a Paranoiánál, de azért leszedek pár anyagot hozzá, mert elég rég találkoztam vele utoljára. 2-es kiadást találtam, sajnos a 2009-es verzió nincs meg még.

Pár dolog erről a játékról:

- Általános: ez egy irtózatos régi játék, az első kiadás 1984-ben jelent meg (a dátum nem véletlen!). Mi valószínűleg a 87-es verzióval toljuk majd, ami még mindig idősebb, mint 1-2 kalandozó a táborban. :) A játék eddig 5 kiadást élt meg, és jó kontrasztot ad a hazai viszonyokhoz az a tény, hogy 77 kiadványt számoltam össze hozzá. Ezek egy része kiegészítő, de van egy halom kaland és persze az alapkönyvek (6 kieg csak idén!!!). Hiába no, ezek a srácok tudnak valamit.

- Szabályok: szabálykönyvet ne is akarjatok leszedni és nézegetni, mert ha csak egy jelét is látom, hogy valaki ismeri a szabályokat, akkor annak a karaktere nagyon gyorsan el fog halálozni. Egyébként ez egy szabály, kb így szerepel a könyvben is valahol.

:char:

- Karakterek: mindenki 6 klónnal kezd, így azért elég jó esély van túlélni az első kalandot. Bár lehet, hogy valakinek ennyi esély sem lesz elég. :) A generálást a helyszínen megoldjuk, de szerintem fel fogok tenni majd anyagokat hozzá, hogy azért lehessen rá készülni (ott helyben ez már elég időrabló lenne).

Link a hozzászóláshoz

Igen KM csere lesz mert Suttogó térden állva könyörgött had meséljen a BBÕ-nek és én engedtem neki :tuzes: Meg Wolfi kezdett rinyálni a mesélőnek xp-ért vagyis hogy nem jön ha nem Crow mesél neki, mert ő csak ezért jön, nem akar senkit megismerni, sőt ha lehet őneki külön meséljen a mesélő, messze a csapatától, és CS beadta a derekát.

Link a hozzászóláshoz
Ez a Paranoia sokáig aszalt jó lesz (másik szálból ítélve), kell vinnem valami pofozógépet ami ébrentart, de akkor is végigülöm/állom :D

Tudtam én, hogy jó lesz az, már régóta ácsingózok erre a játékra..

DE sztem ne egymást cseszegessük még, igyekezzünk minél több infót szerezni magáról a működéshez..

Link a hozzászóláshoz
Cat már hogyne érdekelne.Pontosits mikor és honnan?

Ha összejön akkor hálám örökké üldözni fog.

Majd kérdezd meg Crowt hogy milyen is az az örök hála. :tuzes:

inkább nem kérdezem... :) ahogy ismerem... :D

nah, a lényeg, hogy beférsz hozzánk... :) az indulási hely előzetesen a Campona/környéke... az időt legkésőbb holnap délelőttig pontosítom... :)

:gonosz:

Link a hozzászóláshoz

Crow nem erre az örök hálára gondoltam de ezt te is tudod. :tuzes:

Cat délre érek ferihegy 1re.Szívesen fizetek egy kis extrát a benzinbe ha kijöttök értem a reptérre,na meg ha teszünk egy kis kitéröt a közeli tescoba hogy tudjak pénzt váltani meg venni egy kis ellátmányt mint pl sör ropi chips ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...