Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Hello!

Sylvanus szerintem nincs igazad abból a szempontból, hogy egy BM úgy alkot új varázslatokat, hogy nincs mágiaelméleti tudása. Éppen emiatt a tudás miatt képes új varázslatokat alkotni (legalább is szerintem). Ha nem ismerné, nem lenne képes (akár a villámot, akár mást) új formába önteni, ezért kell fellvennie a Vulgármágia nevezet? képzettséget. Ha nem így lenne, akkor minden BM saját varázsarzenállal állna szembe az ellennel :twisted: . Akkor már nem is BM-ek lennének, hanem apró hatalmú varázslók a pusztízás oldalán.

Egyébként köszönök minden értékelést, sokat segítettetek :D

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Gondolom jelent azért valamit az a kifejezés a BM-nél, hogy tapasztalati mágiahasználó. Tipikus felhasználója a tudásnak, mágiának, m?ködését NEM érti, mágiaelmélettel nem foglalkozik, f?ként a hatalom érdekli.

Ellenben a mágiaelmélet, a mágia elméleti ismerete kizárólag varázslók sajátja, ha nem így lenne akkor minden kaszt mozaikmágiát használva. Különböz? alapmozaikokkal, de mozaikmágia lenne. Nos ez nincs így.

A BM (ill minden tapasztalati mágiahasználó) varázslatokat, rituálékat, mozdulatokat tanul, g?ze sincs pontosan, hogy miért. Mellsleg varázslatokat csak nagyon magas szintt?l alkothat (9, vagy 12?), míg ha megfigyeljük a varázsló 1. szinten saját varázslatokat alkot (lásd például az Illúziómágiás írásomat).

A másik lrdekesség, hogy a varázslónál a varázslatalkotás tisztán szellemi tevékenység, míg a tapasztalati mágiahasználóknál komoly, hosszantartó kutatásokat jelent.

Viktor

U.i.: Lehet, hogy nincs igazam?

Link a hozzászóláshoz

De azon kív?l. mert bár Manndil-nak meg van, de ? azt se tudom, hogy jön e suliba, meg egyébként is, nekem még az eredeti, MAGUS kellene. én ezt a második törvénykönyvet......háááát, na jó inkább nem ide írom.

Egyébként én nekromantázok, úgyhogy, nem is olyan fontos, csak egy ismer?sömnek kell, és ha valaki mégis tudna egy helyet a neten ahol megvan.....

Link a hozzászóláshoz

Shalafi del Necro:Még a múltkoridra írom, hogy nem zavar. Legalábbis annyira nem. Ilyen karakter is kell. Mondjuk mostanásg egyrejobban élvezem a halál jelem? kalandozókkal való játékot.

Egyébként rájöttem, hogy a nekromantához egy tényleg ?srég óta játszó ember kell, mert ha nem lesz hozzá elég türelmem, meg egyébként is elég ny?gös....de kitartok. Szóval a nekromanta nem egy egyszer? választás volt.

Link a hozzászóláshoz
Hello!

Sylvanus szerintem nincs igazad abból a szempontból, hogy egy BM úgy alkot új varázslatokat, hogy nincs mágiaelméleti tudása. Éppen emiatt a tudás miatt képes új varázslatokat alkotni (legalább is szerintem). Ha nem ismerné, nem lenne képes (akár a villámot, akár mást) új formába önteni, ezért kell fellvennie a Vulgármágia nevezet? képzettséget. Ha nem így lenne, akkor minden BM saját varázsarzenállal állna szembe az ellennel :twisted: . Akkor már nem is BM-ek lennének, hanem apró hatalmú varázslók a pusztízás oldalán.

Egyébként köszönök minden értékelést, sokat segítettetek :D

Sylvanusnak adnék igazat. A BM valóban nem ismer semmiféle mágiaelmélettel kapcsolatos tudást. Nem ismeri varázslatainak alkotó elemeit, képtelen mozaikokból felépíteni azokat. Mégis képes TAPASZTALATI úton új varázslatokat létrehozni. Tapasztalati úton, amely azt jelenti, hogy: gyakorlással. Ezért mondtam én azt neked Zador, hogy bár a varázslataid jók, mégsem fogod egyb?l így elsütni a ezeket. Gyakorolnia kell a gnómnak és mivel ? is hibázhat nem biztos hogy a kezdetekben úgy fog létrejönni az új varázslatod ahogyan azt te elképzelted.

Viszont minél töbsz?r vagy merész, id?vel elérheted, hogy a varázslat valóban minden alkalommal a leírt (és azóta már módosított, a hozzászólásoknak köszönhet?en) hatást érje el.

Link a hozzászóláshoz

Venes: Kétségtelen, hogy iszonyat türelem kell egy necrohoz. De nem kell olyan régóta játszani, szerintem, én csak kb. 4 éve játszom! De amit most kezdtünk parrtit ott már a 3 harcosból 2 le akar vágni! Ugyanis a necrom az Erioni nemes, ezért nagykép? mint állat, ehhez jön,h ogy Nekromanta plusz egy kis arc és még nem is tudnak mit tennni ellenem mert zombit csinálok bel?lük. De mondom, nagyon ideg rám a parti fele!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Shalafi: Nálam akkor voltak ilyenek, amikor a party-t nekivezettem az Adron papommal egy toroni csapattestnek, hogy id?t nyerjenek míg a híreimmel eljutok az inkvizícióhoz... :twisted: Egy várost mentettem meg a biztos pusztulástól, de akkor is idegesek voltak :) "Ilyen az, amikor az ember kijátsza az érzelemmentes, ragaszodásmentes logikát" érveltem, de nem igazán használt :) Azóta nem játszhattam Igrenon Spartas-szal :(

Link a hozzászóláshoz

Nos a Bm-es témához szólnék egy pár dolgot .... Az igaz hogy a BM tapasztalati mágiát használ. Viszont a leirt varázslatokat már nem kell próbálgatnia, mivel azok hosszadalmas kisérletezés által jöttek létre, és a BM rájött hogyha a rúnákat, ráolvasásokat megváltoztatja akkor ilyen és ilyen hatást érhet el. Tehát ha egy BM új varázslatot alkot az már egy hosszó kisérlet sorozat eredménye. Egy id? után a BM is rájön dolgokra, még ha nem is a teljes igazságra. Nagyon magas szinten, illetve igen hosszas kisérletezések után egy bm is megértheti hoghyan kell átirnia a meglev? rúnakészletet ahhoz hogy változtatásokat érjen el. De nem alkothat a semmib?l új rúnákat (új varázslatokat) viszont megváltoztathatja a meglev? varázslatainak a m?ködését. Ez az amiben egy varázsló és egy bm különbözik, tehát egy varázsló alkot, mig a bm javitgat és átalakit. Ez kivülr?l nézve soxor ugyanazt a képzetet jelenti. Ett?l függetlenül könnyebb módositani mint újat alkotni, ezért gyakoribbak a módositások a bm mágiában mint az újdonságok a varázslóiban.

Link a hozzászóláshoz
Nos a Bm-es témához szólnék egy pár dolgot .... Az igaz hogy a BM tapasztalati mágiát használ. Viszont a leirt varázslatokat már nem kell próbálgatnia, mivel azok hosszadalmas kisérletezés által jöttek létre, és a BM rájött hogyha a rúnákat, ráolvasásokat megváltoztatja akkor ilyen és ilyen hatást érhet el. Tehát ha egy BM új varázslatot alkot az már egy hosszó kisérlet sorozat eredménye. Egy id? után a BM is rájön dolgokra, még ha nem is a teljes igazságra. Nagyon magas szinten, illetve igen hosszas kisérletezések után egy bm is megértheti hoghyan kell átirnia a meglev? rúnakészletet ahhoz hogy változtatásokat érjen el. De nem alkothat a semmib?l új rúnákat (új varázslatokat) viszont megváltoztathatja a meglev? varázslatainak a m?ködését. Ez az amiben egy varázsló és egy bm különbözik, tehát egy varázsló alkot, mig a bm javitgat és átalakit. Ez kivülr?l nézve soxor ugyanazt a képzetet jelenti. Ett?l függetlenül könnyebb módositani mint újat alkotni, ezért gyakoribbak a módositások a bm mágiában mint az újdonságok a varázslóiban.

Ez valóban így van, de egyenl?re a BM semmiféle kisérletezést nem tett meg játékon bel?l. Ezen kisérletezések pedig gyakran rosz formulához vezethetnek még a kezdeti fázisokban, amik akarva akaratlanúl is létrehozhatnak valamilyen nem kívánt hatást. Kalandokon kív?l (kockázat mentesen) könny? azt mondani, hogy a BM 3 évet a varázslatok csiszolására áldozott és utánna megjelenik egy komplett fegyverarzenállal... ---> Ezt nem fogom engedni! Nálam kockáztatni kell a jóindulatomért... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

A km-nek nincs jóindulata, mert egy gonosz kis dög :)

A kisérletezésnek meg igen csúnya mellékhatásai lehetnek, lásd a kedvenc ork boszmesteremet akinek hiányzott kb a fél arca, mert levitte egy elég komoly manakitörés, amikor 01-et dobtam kisérletezés közben :) Erre jók azok az id?k, amikor a játékosokat nem lehet egybegy?jteni, és csak egy két játékosod van jelen. Én ilyenkor szoktam ezekez lemesélni, és hatalmas gamékat szoktunk ilyenkor csinálni :)

Link a hozzászóláshoz

Ez a tanács jó, és megfogadom, de sajnos ez a kis gnóm egy 5 tagú kalandozócsapattal vándorol lassan 7 esztendeje Yneven (Tehát egy 4. tapasztalati szint óta tartó életút egyik front "embere").

Az istenek tekintete jelen pillanatban pedig a Yankareon zsoldoslégiójának kiképz?iskolájában találja ezt a kis kompániat. A Vas Idejét már kiálták (éppen hogy), de a Yankarban duló politikai háború a Nyktalos ház ellen és a Dsidoni vallásháború nomeg a további kiképzés igen csak le fogja foglalni a kicsi kis Guarrokat... :twisted: :twisted: Vagyis a Gnómnak nem túl sok ideje lessz úgymond gyakorolni a varázslatait. Amikor pedig alkalom nyílna ijesmire, hibái végzetesek lehetnek... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem nyugodtan lehet kicsit enyhíteni a kísérletezés káros hatásain.

Gondolok itt a következ?kre:

Plusz id? feláldozásával, aprólékosabb, sokkal ellen?rzöttebb "laboratóriumi" körülmények közötti kísérletezés, miközben a mágihasználó úgy gyakorolja a varázslatot, hogy minimális kockázatot vállal csak. Lépésenként halad el?re, például úgy hogy a sikertelenségre csak 10% esélye van lépésenként, és akkor is csak kisebb, enyhe hátrány érheti, nem tüntet el fél városrészeket.

pl. 30 Mp-os varázslat kifejlesztése alatt, 5 Mp-os változatról indulva, apró 3-5 Mp-os módosításokkal fokozatosan fejleszti ki a varázslatot.

Pl. minden lépésben 5-10 sikeres végrehajtása kell a varázslatnak, naponta egyszer tudja 10% hibahatárral felkészíteni a "laboratóriumot"

napi 2* 2^1*10%, napi 3* 2^2*10% hiba, napi 4* 2^3*10%. Tehát többször is próbálkozhat naponta, de annak ára van, a kapkodva felkészített labor.

Ehhez hozzájöhet még a varázslat mp*3%.

Link a hozzászóláshoz

Hát nemtudom én nemigen szeretem se a papokat se a paplovagokat szerintem a mágjájuk nem olyan jó mint pl: a varázsloé der ugyanakkor a harcértékeik se m olyan jók mint egy harcosé kivétel f?nix azzal viszont az a baj hogy nem kap csk 1-2 kpt a tüzvarázslókat én is szeretem de azok sem foghatók 1 varázslóhoz én a játékban kyr mágus vagyok de voltam már tüzvarázsló is és a varázslo szerintem sokkal jobb!

Meg a papok teljesen az istenükt?l függnek.

Link a hozzászóláshoz

játszottam már arel pappal az egész jó volt de nem voltak olyan jó varázslatai mint egy varázslonak a oaikmágjábal az a jó hogy te alkotod meg a varázslataidat na az már tényleg korlátlan!Egyépként egy papnak szerintem nincsenek jo harcivarázslatai!

Link a hozzászóláshoz

A szakrális mágia hatalma messzemenöen a legnagyobb az összes mágiaforma közül. Mondd meg nekem, melyik mágiatípus képes a felélesztésre? A szakrális.

Melyik képes gyógyítani? A szakrális

Melyik képes idökaput nyitni? A szakrális (a magas mágia is képes idöugrásra, de ott nagyon korlátozva van.)

Melyiknek vannak összetett asztrális és mentális varázslatai? a szakrálisnak. (a magas mágia csak egyszerü, azonban valóban fontos elemekre épít)

Ha pedig a kasztot nézzük, nézd meg a szintlépést, hogy milyen gyors is alacsony szinten. Magas szinten pedig kárpótolnak a nagyhatalmú varázslatok. És ne feledd, a 10kp/szint nagyon sokat jelent!

A képességdobás terén szintén jobban áll a pap, mint sok másik kaszt, fizikai tulajdonságai átlagosak, szellemiek viszont magasak.

ha harcolni akarsz a papoddal, ott az arel-pap, 9 HM-mel, harci varázslatokkal. Ha varázsolni, ott az adron pap, letisztult elmével, varázslói varázslatokkal és manával. A papok nagyon sokszínüek, és istenük tanait sem feltétlenül kell szó szerint értelmezni...

Link a hozzászóláshoz
A szakrális mágia hatalma messzemenöen a legnagyobb az összes mágiaforma közül. Mondd meg nekem, melyik mágiatípus képes a felélesztésre? A szakrális.

Melyik képes gyógyítani? A szakrális

Melyik képes idökaput nyitni? A szakrális (a magas mágia is képes idöugrásra, de ott nagyon korlátozva van.)

Melyiknek vannak összetett asztrális és mentális varázslatai? a szakrálisnak. (a magas mágia csak egyszerü, azonban valóban fontos elemekre épít)

Nezzuk :D

1: felelesztes.. minden realativ nekem felelsztesnek minosul ha a delikvens mozog. ha pedig nem tudattalanul az plussz egy pont. tehat BM es varazslo is kepes ra. :D

2: gyogyitas.. afaik (bar oszinten bevallom most nem ellenorzom) az alapkonyv szerint a boszi is tud gyogyitalt kesziteni. ha a summariumot is hasznaljuk akkor egyes elfek is. es ha az elozo pontban feltamasztott jkt kell gyogyitani akkor ott vannak a bm eletero menipulalo varazslatai.

egyebkent gyogyitani tud az ido is, sebgyogyitast pedig egy harcos is tanulhat.

3: idokaput nyitni.. mit is mondtal? a varazslo csak eros megkotesekkel? miert az X napig tarto papi magia, Y (Y tart nagyon sok) mana es egy dragakobol epult min 5000 (vagy hasonlo mennyisegu) arany erteku kapu neked nem megkotes??

4: asztral mental... ld boszorkanymagia. es essen le az allad :D

ettol fuggetlenul elismerem: a pap egy eros kaszt :)

Link a hozzászóláshoz

A varázslónak is igen er?s a az asztrál és mentál varázslatai.én pl olyan kiegészit? szerint játszok ahol a varázsló kiválaszt magának egy iskolaformát én pl mentálmágia és az lssz a f? iskolaformája azért az elég er?s hogy akaratátvitel bénítás meg ilyesmik :!: jó az lehet hogy id?kaput nem tud nyitn de olyn térkaput egy olyan térbe ami semleges ahová nem tudnak utánadjönni az ellenségek ez szerintem jobb mit egy id?kapu! egyépként elismerem hogy jobbak a harcértékei mint egy varázslónak de közel sem olyanok mint egy harcosnak viszont a varázsló mágjája jobb (pl harc terén) szóval ez egy köztes karakter na mindegy mindenkinek a sziveügye mivel játszik én a varázslot részesitem el?nyben :D

Link a hozzászóláshoz

bituman:

te most minden példámra külön kasztot mondtál.

Egyben mondj egyet. Mert ezek a legelönyösebbek közé tartoznak szerintem egy játék során...

És a boszorkányoknál nincs igazán az asztrál-és mentál pöröly/elüzés/párharc/fátyol/viadal/kitaszítás/összetartozáshoz hasonlatos varázslat... lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam, de én ezeket értem igazi asztrál- és mentálvarázslatok alatt. Amik tisztán az asztrál- vagy mentáltestet manipulálják, változtatják, nem pedig az egyént késztetik valami hozzá nem illö dologra.

A papi mágia nem egy-egy dologban nagyon jó.

Hanem mindenben jó egyszerre.

Link a hozzászóláshoz

Nekem az a bajom a papi mágiával, hogy alacsony szinten tényleg az egyik legjobb, de magasabb szinten a többi mágiahasználó már lehagyja.

Persze mindig marad a papnak is néhány igen "durva" varázslata mint pl. a Parancs, de arányaiban nincsenek olyan jó varázslatai. Persze hasznosak, meg praktikusak, de er?snek nemigen nevezhet?ek pl. a varázsló varázslataihoz képest. (persze vannak kivételek) Azért jó kaszt a pap.

Az asztrál-mentál dologhoz viszatérve. Szerintem a boszorkány igenis jobban ért az asztrálmágiához, de csak akkor ha önmagát is "beveti" a biztos hatás érdekében. 8) Érdekesnek tartom hogy a leger?sebb érzelemre ható varázslat mégis a bárdnak van. Az Ellentétek dala csak úgy simán ellentétére fordítja az áldozát érzelmeit ÖRÖKRE, és ez még csak a jobbik eset, mert az is lehet, hogy az áldozat tudata meghasad és meghal. És ez egy bárd varázslata, nem egy istene által támogatott papé, se nem egy magasmágiát alakalmazó varázslóé. :?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...