Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

BYCS,

nem tudom, hogyan vélekadsz arról, amit néhány hozzászólással fekjebb írtam. Felhoztam néhány példát a meglévők boncolására, és arra, hogy hogyan lehet ezeket átvariálni. Ha vmi egészen új hatást akarsz kihozni, arra (szvsz) lehetetlen ez alapján "képletet" alkotni. Ilyen teljesen egyedi esetek pl. a Fürkész, a Nekromanták botja, vagy a Harci nyereg.

Link a hozzászóláshoz

Asszem mindnyájan jó sokat beszélgettünk már a rúnamágaia rejtelmeiről, és néhányan kifejtettünk elég jó rendszerezett módszereket, amelyek a varázstárgyak mágikus összeállításában, tulajdonságaiban jó hátteret nyújtanak hasonló jellegű és nem ugyanolyan tárgyak készítéséhez.

Sylvanus: Az nagyon jó, hogy vázolod, a gyakorlatban hogyan kell elképzelni a rúnázást, ez fontos, és segít néhány játéktechnikai elem tisztázásában, a tárgyak kinézetére vonatkozóan, s ha kínaiak lennénk, akkor is a Futarkhoz hasonlóan a jelek bővítésével növelnénk a jelek bonyolultságát, csak keleti írásjegyekkel.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda,

majdnem mindennel egyetértek, amit írtál, ettől függetlenül azonban sok mindenhez szeretnék hozzászólni.

:arrow: Mivel egyes tárgyak előállíthatók a hagyományos eljárás szerint, mint az illúzió pálca, rémület botja, telekinézis botja, sárkánybot, fény botja pl ,ám ott is van egyedi jelenség pl hogy hányszor használható, és minnyi idő múlva. A fizikai hatást kifejtők 15 ször használhatók, az egyéb aktív hatást 20 (mint a mentál asztrál), a passzív hatást kifejtők 50 (mint a paraelem).
Érdekes szabályszerűség, de amint látom, nem mindehol igaz (ld. Barátság botja, Fegyverbot).
:arrow: Aztán vannak tárgyak amelyek képességeket erősítenek és képzettségeket tesznek lehetővé

Ezeknél azt javaslom, hogy azon varázsló tudja elkészíteni az adott tárgyat, aki járatos a képzettség alkalmazásban, mivel saját tehetségét tölti bele, kivéve a standard tárgyakat, mert annak rúnáit, már hozzáértő alkotta meg.

Azt javaslom a nem létező egyensúly viszonylagos tartása érdekében

is illetve logikusan nézve is a képességek %-ékát csak feltételekhez kötötten lehessen növelni. A másodikat azért mert ha abból indulnánk ki, hogy saját képességét tölti a tárgyba a karakter, akkor a tárgy képessége függvénye kell egyen saját képességének. így a % növelését csak saját %ának mértékéig növelhesse.

Illetve legyenek ritkák az olyan tárgyak, amelyek eltérőek, vagy erősebbek a szokványosnál.

Sajnos nem egészen rtem, amit mondtál. Arra kérlek, ha tévednék, helyesbíts. Tehát az én olvasatomban a leírásod szerint képzettséget "adó" tárgyat csak akkor alkothat a varázsló, ha bírja az adott képzettséget. Ha ez százalékos képzettség, akkor csak annyi százalékkal növelheti a tárgy viselője képzettségét, mint amennyivel a varzsló bír. Mindezek alól kivételt képznek az ETK-ban szereplő, már lírt, megalkotott tárgyak.

Eddig az értelmezés. Ami ebből következik számomra(természetesen csak akkor, ha ez előző rész helyes volt):

1. A varázsló egy adott képzettséghez tartozó rúnát/rúnasort csak akkor tudja megalkotni, ha birtokában van a rúnák által hordozandó tudásnak (ismeri a képzettséget)

2. Amit a százalékokról írtál, érvényes kell hogy legyen az <Af-Mf>/<1-5. fok> rendszerű képzettségekre is. Tehát ha a varázsló csak alafokon ért kocsihajtáshoz, nem készíthet olyan tárgyat, amely ennek mesterfokú tudásval ruházza fel birtokosát.

:arrow: Vannak az elsődleges képességet növelő tárgyak, aminél azt javaslom, hogy a szépség legyen kivétel, és az összes többi legyen növelhető. Viszont túl drasztikus az értékek duplázása a mp-ok duplázása fejében(mágikus aura Mpjét levonva) ezért érdemes dupla annyi manáért növelni ugyanannyival az értékét
Érdekes ötlet, de meg kell nézni a másik végletet is. Nem biztos, hogy a +4 növekedés az alapegység, valószínűbb, hogy csak példa értékű, kb. "na ennyi növelésrt már megéri varázstárgyat csinálni" gondolat alapján került bele a könyvbe a sok "négyes". Hozzáteszem, hogy a Mágikus Aura után fennmaradó 40 Mp gyanúsan jól osztható néggyel. Egyébként szerintem a varázsló aligha fogja magát akkora halom rúnamágikus tárggyal telepakolni, hogy szinte legyőzhetetlenné váljon. Egyfelől igen könnyen lelepleződik, másrészt igen kívánatos célponttá válik, végül pedig majdnem biztosan ütközik a varázsló mentalitásával az efféle "öntáposítás".
:arrow: Ha a tárgyat még képzettség által kell kihasználni mint a tűzíj, akkor a benne működő varázslat erőssége 2,5 szörös manáért rakható bele, ill növelhető.
Ezt nem egészen értem, mire alapozod. Csakugyan igaz, hogy a tűzíj látszólag 10 Mp/1E tűzníl alapján "szerkeszthető", de számomra nem egyértelmű az általad leírt összefüggés. Mindez a manatöbblet akár annak is lehet a következmáénye, hogy a Tűzíj a Sárkánybottal ellentétben nem csupán 15 nyíl kilövésére alkalmas.

Egyébként a képzettség nyilván nem azt teszi lehetővé, hogy az íjat felajzzva megjelenjen a tűznyíl, hanem hogy azt kilőve el is találjuk a célponot. Ha valaki képzetlenül nyú hozzá, akkor nyiván ugyanúgy megjelenik a nyíl (feltéve, hogy felajzza az íjat), és megpróbálhatja kilőni, akár egy közönséges nyívesszőt. Valószínűleg persze nem sokra megy vele (valószínűleg nem talál), és ha ügyetlen, a kilvövés előtt/közben akár magát is megégetheti a tűznyíllal.

[Folyt. köv.]

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Már folytatom is, csk úgy gondoltam, két rövidebb hozzászólás könnyebben olvasható, mint egy nagyon hosszú.

:arrow: A mély tarisznya és a hősök lobgója szerintem nem rúnamágikus.
Valóban, a hősök lobogója a varázslói varázslatoknál úgy van leírva, mint két asztrálszimbólum. Bár szerintem ez nem zárja ki, hogy rúnamágiával is meg lehessen alkotni, sőt, ha igen, akkor ez egy érdekes új lehetőséget nyit. alahol fentebb írtam, arról, milyen módokon lehetséges a rúnamágikus tárgyak mágiáját aktiválni (passzíva, használattal, varázsszóval, koncentrációval, stb.) és szerintem könnyen elképzelhető egy olyan módszer, amelynél az aktiváló esemény az áldozat rápillantása. Ilyen módon akár más mágikus hatások (pl. átváltoztatás, teleportáció, mentálmágikus hatások) is aktiválhatók.

Képzeljük el a következő elrendezést: állítsuk fel valahol egy oszlopot, és rúnázzuk meg olyan módon, hogy ha valki rápillant, akkor azt egy előre meghatározott helyre teleportálja (Hogy a SZA védő hatása érvényesül-e, szerintem kérdéses. Lehetséges, hogy a rápillantással az áldozat ugyanúgy "kvázi-belegyezését" adja, mint mondjuk az Utazás pálcájának eltörésével.). Mielőtt azoszlop rúnáit elkészítenénk, írjunk köré egy olyan Körbezáró varázskört, amely a fényre vonatkozik.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A 160 E még nem üt át mindenkit... Az ott leirtak pedig minedn beszélt nyelvre vonatkozik, tehát ha pl leálsz egy Valóvérűvel akkor, érted mit mond neked aqirul, holott neki lehett csillíósok (pl 300.-as..) pajzs is.. illetve olyan lényekre is hathat a leírás alapján akik immunisak (PL: Umic) tehát ez inkább valami szuper adattár ami 1 irányú... azaza csak érted , nem beszéled... (egyébként vaslzeg azért nem , hogy nehogy lekiabáld egy Aquir fejét ...)

A tűznyilba szerintem benne kéne hogy foglaltassék materializáló műágia is, lévén, hogy nem egy varázslói "Tűznyilat" lő ki, hanem olyat ami anyag alapú, különben nem lehetne vele "ijjászkodni".

A 40 valóban, gyanausan nem véletlen osztható 4 el.. :wink:

Továbra is fennál, a kérdés hogy, ha 15* működő varázs "pálcát" csak 1 szeresen használhatóra alkotod akkor vajon mennyit "spóróolhatsz meg....? illetve mien átváltási arányban.. (PL: én csak 1 * akarom használni akkor viszont 15* nagyobb lesz benne az E..?, vagy én csak 3 szor használhatóra alkotom, akkor vajon már az 5-öde idő alatt is feltöltődik...?) Jahh és miért annyi a tölrés idő amennyi.... Oké azt megértem hogy, a játék egyensúlya miatt.. de azért..

Bár Takeda kolléga, rendszere sem tökéletes asszem eleglább elég jó támpont...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

A Nyelvek sisakjával kapcsolatban valószínűleg igazad van, bár bennem felmerült a gyanú, hogy a fogalmazás esetleg pontatlan, és a sisak hatalma csak az összes emberi nyelvre vonatkozik.

A tűznyilba szerintem benne kéne hogy foglaltassék materializáló műágia is, lévén, hogy nem egy varázslói "Tűznyilat" lő ki, hanem olyat ami anyag alapú, különben nem lehetne vele "ijjászkodni".
Szerintem ehhez nem kell a nyilat megváltoztatni, a használhatóságról valószínűleg inkább az íj gondoskodik.

Az utolsó bekezdésben véleményem szerint rendkívül fontos kérdéseket vetettél fel. Mindazonáltal azt hiszem, hogy az ETK és a bene leírt varázstargyak alapján ere nem igazán lehet (pléne megnyugtató) választ adni. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az egyes varázstargyak alkalmainak és újratöltődéseinek mennyisége pusztán játéktechnikai (egyensúlyi) alapokon lett kitalálva, nem elméleti megfontolások alapján.

Link a hozzászóláshoz

Ó el is felejtettem már hogy írtam ide, de most akkor szeretném megválaszolni a hibásnak vélt ám magyarázható nézeteimet, illetve, nyugtázni a valós kétségeket(, a felvetés sorrendjében).

Arnulf: A fegyverbot ugye egy kombinált varázstárgy, emiatt közvetlenül csoportba nem sorolható be, megalkotásában követhetjük az alapszabályokat. Viszont megvan adva, hogy 50szer használható. Azt mondhatom, hogyha bekategorizáljuk e miatt az egyes csoportba, akkor passzív hatást fejt ki, mivel egyszerűen fegyverré változik, de senkinek sem árt, illetve az ártó hatást nem maga az átváltozás fejti, (majdan ha valaki közvetlenül az átváltozás után ártó tárgyat akar készíteni, mert ez nem az), hanem maga a tárgy jellege, így a benne foglalt varázs passzív, mivel az átváltozás varázslatnak nincs köze a tárgyhoz. Ezt nem a kard miatt mondom, mert az csak a forgató által lesz ártalmassá, hanem ha valaki lőporrá, vagy hasonlóvá változtat valamit, ami a körülmények által, (és ismét nem a varázslat által) ártó hatást fejt ki, (mint pl tűzbe esik)

A barátság botja az jó példa, és valóban változtatni miatta az elven (és köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem) ám szerencsére asszem nem kell kidobni a -tárgy használatának száma- rendszerezés alapját.

Úgy módosítanám, hogy 50 a passzív hatás, 20 az a hatás amivel változásokat tudsz előidézni másban, ám ennek ártalmas hatása még a te tehetségedtől függ (mint az illúzió pálca) vagyis tehetséget kíván a kihasználáshoz, a 15 használat pedig az, ami közvetlenül okoz változásokat másban, csak a varázstárgy működésének hatására. A régi elv szerint problémás volt az átváltoztatás botja is, de így már jó az is.

(ezt majd be fogom írni pirossal az eredeti szövegbe)

Jól értelmezted Arnulf a képzettségerősítő tárgyakról írt rész, de az Af-Mf elvű képzettségekre, csak annyi vonatkozik, hogy szükséges a képzettség bármilyen fokú ismerete, az új tárgy megalkotásához, ám mindengy, hogy milyen fokon ismeri a vari. Mivel aki használja, és nem tudta az adott képzettséget Af-on, ha tudta, Mf-on fogja így tudni.

A többire majd később válaszolok, de félbe kell most hagynom....

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lene egy pár kérdésem a varázsloval, és annak mágjájával kapcsolatban:

0. Elöre bocsátok pár dolgot: sajnos nem volt modom sokat játszani varázslóval, és nem régota vagyok aktiv szerepjátékos sem (2 év kb), ezalatt pedig töbnyire KM-kén ténykedtem.De mindig is érdekelt a varázsló.

1. Vajon egy varázsló kasztu karakternél, hol huzodik meg a a határ amikor nem hajlandó mágikus képeségeit egy cél érdekében használni? Az a leirásokbol kiderül hogy nem hajlandó olcso egyszerü dolgokra fecséreni hatalmát, mert az nem érdekli pl: pénz. De teszem azt ha ösze akarja verni 4 darab roszarcu egyén a kocsmában vajon mejik utat választja? :roll:

2.Hol huzahtó meg egész pontosan a határ a "sötét" és a "fehér" varázsló közt? Ugyan az ETK konkrét irányadó példákal szolgál, de lehetséges-e feketemágus egaki nem használ fekete mágiát? És mindezek ellenére anak minösül.

3.Vajon hogyan müködne a következö varázslat?

Sziklabörtön:

Teleport-1mp/3kg kő

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hú, mennyi érdekes kérdés! Egy párra, amire tudok, meg van kedvem, megpróbálok válaszolni.

1, Szerintem ez az egyik lényeges kérdése magának a varázslóval való szerepjátszásnak. Hogy ezt el kelle doönteni. Van sokféle mentalitású varázsló, sokféle mentalitású varázslórend, ezek a dolgok eltérőek lehetnek. A lényeg inkább az, hogy a varázslóval játszó játékos KÖVETKEZETESEN játsza ki a választott utat. Tehát ha vérengző feketemágus, akit semmi nem érdekel, akkor máskor - pl, egy erősebb ellenfél esetében - ne legyen hirtelen az élet védelmezője és megalkuvó, szende kis varázslócska.

2, A kérdés sokrétű. Az, hogy egy adot varázslat konkrétan fekete mégia-e vagy sem, könnyen eldönthető. Ha valaki csak egyszer - a könyvben megadott ritkasággal - használ fekete mágiát, attól még nem lesz feketemágus, a természet "büntetését" kipiheni és folytatja tevékenységét. A lelként ugyan ott marad a fekete mágia egyszeri, párszori használatának jelzése, de ez a legtöbb helyen nem nagy gond. Olyan, mintha azt mondanám, hogy hát, egyszer kis koromban loptam valami... már senkit sem érdekel, olyan elévülsé szerű ez. Persze vannak sokkal szigorúbb varázslórandek, például a Pyarroni fehér Páholy, ahol követelmény, hogy SOHA ne használjon a tag, illetve a leendő tag fekete mágiát, soha ne engedjen a sötét oldal csábításának (ez nagyon jedis lett...

8) ) De ő még nem lesz feketemágus.

A feketemágus az, aki mágr olyan gyakorisággal használjha a feketemágiát, hogy nem is terheli meg, lásd az 1TK szabályait, amikor már nem járnak levonások és büntetések a fekete mágia miatt... persze a szervezetet így is megbünteti a természet... Na, az ilyen már feketemágus.

Elméletileg elképzelhető lenne, hogy egy ilyen azt mondja, hogy többé nem használok fekete mágiát, de ugyan miért tenné, ha olyan elvetemült, hogy idáig jutott?

4, Nem egészen világos. Az élőholtat evilági anyag építi fel, hiszen van egy hulla, aki bomló ynevi ember, és azt feléleszted. Ez az élőholt nem csak mágikus fegyverrel sebezhető, viszont nem érzi a fájdalmat, éemiatt kell túlütés a megsebzéséhez, (csak Ép) a kettő nem ugyanaz!

Szintén a nekromancia alá tartozik a külső síkok lényeivel foglalkozó terület, amely lények (démonok, elementálok) már általában mágikus fegyverekkel sebezhetőek - pl. az elementálok az úgynevezett "félmágikusakkal" is... De az más kategória, mint az élőholt.

6, szerintem a dárgakő működik. Az élőholt nem áll személyes aura védelem alatt, CSAK, ha lélek uralja a testét, azaz bele van zárva, kényszerítve egy lélek a testbe, ami kiterjeszti védelmét rá. De ez nem feltétele az élőholtnak. Én elképzelhetőnek tartom, hogy az élőholt és a drágakő mágikusan - nekromanciával - is összeköthető, és akkor az élőholt érzékelése - hiszen detekcióról volt szó - jelentősen megnövelhető.

8, nem. A személyes aura megvéd aközvetlenül a testen belül létrehozott mágikus rombolástól. Azaz nem lehet a test közepében létrehozni a tűzkitörést, de az elemi erő kitörést sem. Az arc előtt 1 cm-re viszont lehet...

:twisted:

9, Szerintem ha minden idejét kutatással tölti, akkor először is lehetősége van a képzettségeit fejleszteni, hiszen igencsak használja őket. Tanulhat újakat is, a sok olvasás és kisérletezés eredményeképpen. Végezetül pedig Tp-t nem csak a leölt szörnyekért kaphat, ha csak tanul, kísérletezik, varázslatokat próbál ki, azzal is fejlődhet, kaphat Tp-t, léphet szintet.

10, A varázsló érdeklődési körének megfelelőt. Egy nekromentának pl élőholtas, démonos problémákat. Egy elemi mágusnak elemi jellegűeket.

Nálam például be szokott válni a mágia tanulásának a lehetősége. Egy-egy új varázslatokat tartalmazó könyv, azt oktató rend vagy mester jóindulatának elnyerése komoly motivációs tényező lehet.

Link a hozzászóláshoz

Helló!

Megeshet félre értettél pár ponton MagyarGergely, ara gondolok hogy az elsö pontban ara akrtam utalni mi az mior használ mágiát, nem az a kérdés hogy mijet hanem hogy használ e vagy sem, mi az a határ amikor azt mondja hogy nem hajlando a képeségeit alkalmazni egy cél érdekében. A felhozott példában emlitek 4 db roszarcut akik egy "kelemes" verekedés keretén belül kivánják elverni szegény varázslót. Ez szerintem elégé határeset, mert a varázsló élete nincs veszélyben, másrészt talán mágia nélkül is meg tudja oldani a hejzett.

2. Valóban, a varázslatok amiket alkalmaz azok is jelenthetnek vízválasztót. PL egy fehér mágus nem használ soha sem fekete mágiát.Ha zet veszem alapul akor viszont: 1. minden mágiahasználó aki nem használ fekete mágiát fehér mágusnak minösül. 2. Minden más mágiahsználó fekete mágusnak minösül elvégre, nem fehér mágiát használ.

Viszont ha ez igy van akkor nem leeht minden varázslüót iletve mágust besorolni a kulturkör alapján ahova tartózik. Mert aki pl gorvickban tanulja ki a varázslás müvészetét az nem köteles mindenképpen fekete mágiát alklamani. Az más kérdés hogy nem lesznek gátlásai.

Másrészt szerintem lehet ugy is alkalmazni a "fehér" mágiát hogy nagyon is sötéten "hasson". PL: a varázsló egy kedves békés embert, aki irnoként szolgál a helyi nemes urnál "kezelésbe vesz", asztrálisan... Elvakultság és gyülölet, undor, no meg kelöen sok idö mágia alklamazásával A nagytiszteletü nemes megölésére használja fel. A hagyományos definicio szerint ettöl még nem minösül fekete mágusnak, kivéve ha a km anak nem nyilvánitja a varázslatót. Tutomal semijen ,ás követelményét nem sérti az ETK fekete mágiára vonatkozó elöirásainak.

Harmadrészt, szerintem az erkölcsi beálitótsága és céljai alapján is minösülhet fekete mágusnak, és ehez nem kell fekete mágiát alklamaznia... Legalábbis a környezete szerint...

4. Ez lehet hogy az én saram, mindenesetre nálunk az a gyakori hogy az élöholtat nem sebzi csak mágikus fegyver származástol fügetlenül, enek gyökere gyanitom a bestiben leldzik.

6. Konkrétan a következökre gondoltam: Az élöholt kap egy Detekció drágakövet a testébe, a detekció érzékeljen minden élölényt (sry, de drágakö mágiában nem vagyok járatos nagyon). Ha ze leehtséges akor egy tökéletes örszemet kaptunk. Emelet ha az élöholtat behejetesitjük teszem azt egy golemel.... Nem csak egy hüséges és igen veszedelmes testöre teszünk szert hanem egy veszedelmes gyilkologépre is, aki elöl igen nehéz meglógni.... Megjegyezném hogy szerintem ez már kicsit fölös tápolása a varázslónak, azért is érdekel hogy lehet e, ha egy ravasz jk nak valami hasonlo ötlete lene kiáncsi vagyok vajon miféle észérvel lehetne "elgáncsolni".

8. Hát nem tudom, nem sorolja egy kategoriába a TME vel. Másrészt meg jo lene tudni körübelül medig terjed ki a személyes aura védelme. Nem mindegy, egy nagyobb testü élölény esetén.

10. Köszönöm a tanácsot, bár nem igazán értem mire is gondolsz, kérlek irj valami egyszerü szemléletes pédát.

Tisztelettel: Dreemer

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1, értem, még ha nem is jól írtam esetleg le. Lehet olyan beállítottságú, aki mondjuk ilyen esetben egyből a tűzkitöréshez, lehet, aki kis beszéd után/közben asztrálmágiához folyamodik, és lehet olyan, akinek vannak testőrei, góleme... :) vagy lehet, hogy tökéletesen kibeszéli magát... Bár azt mondja a nagy könyv, hogy a varázsló csak fennkölt célok érdekében használ mágiát, tehát ilyenkor lehet, hogy elfut, vagy kibeszéli magát. Vagy fizet nekik egy italt, és esetleg fellobbanó szemével elilyeszti őket, de nem kell feltétlenüll pokolküldöttet játszania, csak megmutatja, hogy ő vele bizony nem egészséges kikezdeni.

2, ez az elmélet megítélésem szerint sántít. Nincs fehér, vagy szürek mágus. Ez nem így működik. Vannak a varázshasználók, és azok között lehet jó, gonosz, vagy semleges is akár, vagy ide-oda elkötelezett. A Feketemágus egy elméleti fogalom, minden olyan varázshasználót jelöl, aki átlépett azon a vonalon, amikor már nem rendül meg a feketemágia használatától, azaz neki az már rutinszerű. EZ a mágiaelméleti feketemágus.

Még egy Kránban tanult démonidéző varázsló sem feltélenül feketemágus. Majd ha sokat alkalmazza a feketemágiát, akkor az lesz.

FIGYELEM: A feketemágia nem azt jelenti a MAGUS mágiaelméleti rendszerében, mint amit esetleg mi itt a földön értünk alatta, azaz hogy gonosz, kegyetlen mágia, hanem az adott pontokba szedett feltételeknek megfelelő varázslatokat takarja (lélekmanipuláció, tömeggyilkolás, testenbelülirombolás, stb.)

Tehát nem az számít, hogy hol tanult, hanem, hogy mit alkalmaz, csak ez a lényeg.

A varázslórendek, társadalmak megítélése más, az már relatív. DE itt pontosan emiatt NEM SZERENCSÉS ugyanezt a kifejezést, azaz hogy fekete mágus alkalmaznunk. Akire a pyarroniak azt mondják, gonosz varázsló, azt a doraniak még nem tagadják ki, és akinek a doraniak esetleg az orrára koppintanak, hgy ez már azértsok, lehet, hogy Kránban még enyhének ítélik. Ez a társadalmak, varázslórendek dolga, de mindőjükön ugyanúgy működik a feketemágia törvénye, ha olyan eszközökhöz nyúlnak. Ez egy mindenek felett álló törvénye a világnak.

A leírt példa jól mutatja, hogy egy varázsló lehet gonosz akkor is, ha nem használ feketemágiát. Az említett varázslón NEM lesz a fekete mágiának büntetése, mivel nem nyúlt a mágia szempontjából "tisztességtelen", sötét eszközökhöz. AZ egy teljesen másik kérdés, hogy a társadalom hogyan fogja megítélni a tettét. Ezt a két dolgot SZÉT KELL VÁLASZTANI.

4, nem értem, szerintem nézd át. Alapesetben az élőholt még nem mágikus anyagú, és nem kell mágikus fegyver a szétveréséhez - és semmivel nem lesz hatékonyabb ellene egy rúnakart, mint egy egyszerű kard. Mindkettővel Ép-t kell rajta sebezni, azaz túl kell ütni. HA mondjuk légies élőhalottról van szó, már más a helyzet... de ez ugye egyértelmű.

6, véleményem szerint működhet a dolog. Es jó az ötlet is. HA megvan a szükséges drágakőmágia képzettség, meg ért az élőhalottakhoz is, mondjuk nekromanta, miért ne alkalmazhatna ilyet? A gólem más kérdés, ha elolvasod a gólem megkötéseit a Bestiáriumban, láthatod, hogy eléggé nehéz, és elég kevesen alkothatnak gólemet. De szerintem ott is megoldható.

Én jutalmaznám egy darabig az ötletet. Esetleg olyan feladatot kell adni neki, amit csak ezzel oldhat meg. DE csak egy darabig. Nem jó, ha ezentúl ez a gólem old meg mindent helyette. Előbb-utóbb segíts neki elpusztulni, vagy ébreszd rá a varázslót az árnyoldalaira... szimpatikus-mágia, pl.

8. A személyes aura NEM CSAK a TAM ellen védi a testet. Ugyanúgy nem lehet létrehozni a szervezetben miatta pl. egy tőzkitörést sem.

10. Pl. ifjú kalandozó, sokat látott varázslónk azt hallja, hogy élőhalottak pusztítanak egy romvárosban, és az elbeszélések alapján nem tudja beazonosítani őkat egyik általa ismert csoportba sem, olyan képességeik lehetnek. A nekromant bizonyosan oda fog menni megnézni...

Aztán, a kalandba bele lehet szőni egy mester kérését is, akivel pont most beszélgettek egy igen különleges mozaikról, amit meg szeretne tanlni... csélszerű úgy megkérni a mestert a tanításra, hogy előtte segítek neki elvégezni a feladatot...

A kalandozócsapat várba készül behatolni, a szövetséges tolvajok elmondják, hogy a folyosókon megégtek az emberei, pedig nem volt ott semmilyen tűz... a varázsló persze gondolhatja, hogy esetleg leplezett dologgal van dolguik? Segítenie kell... Ilyesmikre gondoltam.

De lehet bármilyen ellenséges varázsló tevékenységére utaló nyom is buzdító: gólem, élőhalottak, jelentős mágikus támogatás az ellenfél oldalán, stb. Fantázia. JA, és nem kell, hogy minden kaland a varázslónak íródjon, az sem jó. Egyensúlyt kell tartani.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nahh mire elolvastam az első hozzászólást , már vagy 4 szóváltás történt , de azért, én hozzáteszek.. :

A varázshasználó nem fog kocsmai bunyóban Mágiát alkalmazni csak ha:

-Jellemében szerepel a Káosz...

-Ha nem lát semmi esélyt a (jellemtől, beálítottságtól függően)

a; Menekülésre

b; Segélykérésre (és kapásra)

c; Szóbeli elintésére

d; A pszí diszciplinák hathatós Alkalmazására (pl: tul.növelés/rontás)

e; Megfélemlítésre (hazudhat is ... ha a Rend jellem nem meghatározó)

3: Működik a Sziklabőrtön! És gratulálol ez egy remek kombináció.

4: Le van írva asszem egy rúna magazinban hogy az élőholtakat valóban csak túl kell ütni (kivétel, légies, és nem evilági) Illetve hogy, pl a zombikon (normál anyagi felépítés) Kapásból ÉP-t Sebez a Tűz!!!

5: Ha a varázsló boncolt már a növelni kivánt tulajdonsággal bíró lényt, és birtokában van az Élettan Mester fokának akkor megtudja alkotni akár külső változások nélkül. Pl Nem kell hogy, 8 Méter magas legyél ahhoz hogy 22- vagy több ereje legyen csak mert egy óriásnak van ennyi...

Hisz pl egy Khal Kf-el is lehet 23-as erejű ... illetve rengeteg egyébb "BESTIA" can ami ember méretá és mégis jóóval meghaladja annak értékeit. Illetve kedved szerint (illetve hozzáfért boncolnivaló szerint) rakhatsz magadba Pl: Wier vérgyűjtő-felhasználó szervet, vagy lehet kobra méreg termelő mirigyed akár a körmöd alatt is... stb stb.. bármien "inhumán" (embert meghaladó) képességeid, tulajdonságaid lehetnek...

6: Nálunk ez alap gondolat... :wink: Illetve ne feledd, hogy egy Élőholtba annyi Ép-t pakolhatsz amennyit csak nem szégyelsz... hisz akár naponta, vagy hetente is csinálhatod.. azaz 1-2 év-e készített élőholtban lazán lehet több EZER vagy akár több 10.000 Ép-is (jahh és ige.. ahhoz hogy belerakd, valakitől el kell venned, és az ekkora mennyiségben már az ETK-s Feketmágia használó "módosítók" -at vonja maga útán.) Nos ez esetben asszem nem kell féletened már... Formázhatsz neki olyan testet amiet csak akarsz (szárnyakkal, farokkal, + végtagokkal... stb..stb)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm az eddigi utmutatásokat!

MagyarGergely,BYCS:

1. A felvázolt szituációban a következőre gondoltam, egyrészt egy TSZ1 es varázslónak mesélném le, amojan bemesélés gyanánt. Másrészt jól lehet vele tesztelni egy varázsló kari pszihikai teherbirását.

Az hogy az adot szituban varázsólni fog e egy kvarázsló szvsz, a karakter jelemétöl fog függeni, az más kérdés hogy mit. Szerintem tágan értelmezhetö az amit a varázsló mágiahasználati megkötéseiröl irnak az ETK-ban. Függ atol is hoy mit menyire tart értékesnek, iletve érdekesnek.

Viszatérve a spéldában szereplö helyzetre:

-Egy városban található a fogadó, ahol a karakter még soha nem járt és nem ismeri a helyi uralkódó viszonyokat.

-A karaker "varázslónak" van öltözve.

-Kocsmába érkezése után nem sokal érkezik a 4 fikó. Akik szakadt véres ruhát hordanak, és börvértet. Fegyverzetük rövidkard,tör.

-A amint belépnek, és észreveszik a karaktert 3 körön belül döntenek. Odalép a vezérükl a karihóz és figyelmezteti jo lesz ha sürgösen eltakarodik a várózsbol, mert a sarlatánokat, és szemfényvesztöket nem kedvelik erefelé, ö sziveszerint vele töröné fel a teljes kocsmát.

-Az emlitet monolog után hátranéz a társai egyetértöen bolintank majd üt. (2.sec a mondoka után az ütésig).

Nos igy nézne ki a szituáció kivácsi vagyok varázslna e egy varázsló vagy a ti varázslótok ebben a szituácioban. Elvégre megkérdöjelezték a varázslói mivoltát, gyanitom ezt semejik varázsló nem hagyná szó nélkül.

:D

4. Ugy tünik igazatok van, mostnár csak egy kérdés van ezzel kapcsolatban: ha TAM mal átformázom az élöholtat, pl mert nem tecik az hogy a belei kilognak. Ekor ugye mágia járja át e világrol származó testét és kényszeriti az uj testforma fentartására. Tehát amágikusnak minösül a teste, ekor vajon sebzik a normál fegyverek, vagy sem?

Melesleg nem elhanyagolható ez a kérdés azért sem mert akor az öszes töbi TAM mal átformázott átváltozatott anyagra igaz ez.Enek a szabájnak pedig... sok érdekes hatása van.

10 Köszönöm a példákat!

MagyarGergely:

2.Valóban, egyetértek a két külön részre választani a fekete mágus, nem fekete magus besorolást, és a gonosz nem gonosz varázslót.

Másészt visznt azok a varázslatok, mejek gonosz szándékuak, rombolás a céljuk nyomot hagynak a mágiahasználó asztráltestén, legalábbis ugy vélem. Persze ez nem feltétlenül jár ojan sujos büntetésekkel, de szerintem jó ha a km érzékelteti a tisztelt jk val hogy valami gonoszat, iletve rosszat tett.

Abban is egyetértek nem mindegy kinek a szemszögébül nézük mi a gonosz és mi nem.

6. Utána néztem egy picit és röktön ott bukik emg az elképzelés hogy a drágakö hordózók listályában nem szerpel az élöholt test, vagy egyéb életelen tárgy.

8. Igy belegondolva nagyon,nagyon ronda megoldás lene belülröl szétégetni az áldozatokat, én KM-ként nem hagynám mert túl erös.

BYCS:

3. Most belegondoltam némi extra manáért a keményebb bestiák ellen vas iletve acél kivitelben is alkalmazható... igény szerint :twisted:

De szerintem ezt a varázslatót csak gonosz beálitótságu varázsló fogja használni, vagy legalábbis ha nagyon dühös valakire, iletve nincs jobb megoldás, mert nagyon kegyetlen halálnem.

4. Nem nyagyon van modom runa magazinokat olvasni, én csak az ETK,Papok Paplovagok 1,2 kiegészitöt és a második törvénykönyvet no meg a harcosok gladiátorok kiegészitöt olvastam.

5.Akor mire jo az életan AF? Emkélkeim szerint AF el egyszerübb átalkitások végezhetöek el, jotékonyan a KM re van bizva mi az egyszerübb megitélésbe esö modostás. Szerintem nem mindegy mert pl ha közönséges embereket boncolgat akor képes saját izomzatát jelentösen átalakitani, esetleg minden ojan adotságát megváltoztatni ami a töbi emberben megvan. De nem képes pl embertöl vagy egyszerübb áltaoktol eltérő szerveket késziteni. Én hagynám hogy a varázsló életan af el , megfelelö elötanulmányok után képes legyen pl egéré vagy farkasá változtatni.

Az életan MF el elérhetö változtatások tehát majdnem korlátlanak tekinthetök, amenyiben van elegendö boncolt egyed. És mi van ha csak egyetlen egyed tökéletes mást akarom létrehozni mágiával,mondhatni a clonját,teszem azt egy különleges bestiben felelhetö lény clonját, egy másik élölényböl???

A fenti kérdésre adot válasz igen eseté sujos következménykel járhat, mert:

-Elegendö lene egyetlen Nagyon veszélyes élölényt felboncolni hogy egy tökéletes hoz hasonlot hozhasunk létre átalakitásal. PL egy Aquirt, teljesiti a fent le irt feltételeket, az már más kérdés hogy meglehetösen nehéz aquir hulát megszerezni... De belegondolva ha lehetösége lene ere egy gonosz varázslonak...

-A mási kérdés ha ere mod van mért nem használják ki a hatalmasok? Akik vezetik pl Dorant, mindenbizonyal hatalmuk elegendö lene ehez. A megfelelö hula beszerzése jelentene ekora problémát? Akor viszont a krániak akiknél aquirokban nincs hiány, miért nem alkalmaznak aquirokbol lévö sereget, ha egy "egyszerű" átváltoztatásal lehetöség adodna egy közönséges élölényböl aqvirt vagy valami hasonló szörnyeteget teremteni? A hüség megoldása nem jelentene gondot, ere kiváloan laklmasak a hüségbéjegek,stb.

6. HMM aranyos egy famulus, az szent igaz. De nem értem hogy hoztad ösze a mélytarisznya kapuját.

Másrészt hogy lehet leplezni a jelmágikus haításokat? tudtomal jelmágia nem kinál modot ara hogy a leplezés mozaikot befoglaljuk bármejik jelbe.

7. Nagyon ügyes, esetleg az elemi erö aurához hozáfüzök még egy leplezést, idömágiát hogy "csinosabb legyen".

De ezen az elven támadó mágiákat is lehet "elöre betölteni" pl:

Vizaura-5E-20 mana-célpont:saját maga

Tüzkitörés-5E-20 mana-célpont:saját maga

Idözités-1év-15mana-a két öszekapcsolt mozaikra

Remélt hatás: Amikor lejár az idözités a varázslón létrejön egy tüzkitörés ami nem fog bene kárt teni(viz arua), elenben a közel lévök csunyán meggnek...

11.Mit szolsz a homukulusz hoz? Egy eféle teremténybe beleplántálni egy elhunyt barát, bajtárs lelkét. Igy nem is kell a hüségel és egyéb problémákal "vacakolni". Másrészt egy teljesen "élő" feltámasztotad barátodat. És még életan mf se kel hozzá. :lol:

Tiszteletel: Dreemer

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

1: Ebben a szintúácíóban , ha elég erősnek érezi magát akkor pl: Pszírohamot vethet be.. (első szintű varázslónál ez olyan +20 Té-t jelenthet....),

Vagy Ha nincs az ellenfelének pszípajzsa testhő csökkentés és kész is az ájult ellenfél, és mg csak mondnaia sem kell semmit, ez nagyon hatásos lehet....

Esetleg azt mondhatja miközben felál: Okés már itt sem vagyok, és kihátrál... Ha meg angyon bunyózni kell uzsgyi.. futás

Bevetheti a "kö-fém börtönt" is amit mondtál, bár ez időigényesebb...

3: Szerintem pedid éppen jól alkalmazható élőlények "elkábításához".

mert ugyebár először elájul, s csak késöbb fullad meg, és még akkor is "ujraéleszthető", ami egy varázslónak enm jelenthet gondot Élettan Af-Mf .-el.

4:Attól hogy, átformázás alatt ál, még nem lesz mágikus!

Mágikussá akkor válhat ha pl: 1 évig hever a hulla a Démoni síkon, és ott magába szívja a mágiát( ha működik..).

5: Az alapfok is jó "könnyen" beszerzhető létformákra Pl: Házziállatok, emberek, elfek, törpék, orkok stb..

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Huh, azt hiszem, ere részletekben válaszolok...

Jól értelmezted Arnulf a képzettségerősítő tárgyakról írt rész, de az Af-Mf elvű képzettségekre, csak annyi vonatkozik, hogy szükséges a képzettség bármilyen fokú ismerete, az új tárgy megalkotásához, ám mindengy, hogy milyen fokon ismeri a vari. Mivel aki használja, és nem tudta az adott képzettséget Af-on, ha tudta, Mf-on fogja így tudni.
Értem, mire gondolsz és egyet is érttek veled, de maradt még egy kérdésem. Mi van akkor, ha az efféle varázstargyat Mf-on jártas karakter használja? Én nem használom ugyan az ÚT szabályrendzserét, de nyilván az ETK-s Mf sem a legtöbb, ami a képzettségbe belefér... Ilyenkor vajon úgy jár, mint a boszi ha a Szexuális kultúrája Mf-ú és Tudástárat varázsol? (Természetesen a 2. alkalmazási módra gondolok.)

Nah, most jön a nagyobb rész

Elöljáróban: lehet, h sok lesz az idézet, de megpróbálok az eredeti kérdésre és a reagálásokra egyszerre válaszolni.

1. Hogy mikor használ mágiát? MagyarGergely, tökéletesen igazad van, ez igen lényeges része a varázsló kijátszásának. Alapvetően akkor, ha olyan problémával kerül szembe, amit érzése szerint nem tud másképp megoldani.

2. Fekete mágia: MagyarGergely, valóban, helyes a felosztás. Annyit tennék még hozzá, hogy a fekete mágiát (nem a feketemágust) elsősorban nem az eszköz (alkalmazott formula) hanem a szándék határozza meg. Az ETK-ban szereplő lista nem azokat a példákat tartalmazza, amelyek kizárólagosan képezik a fekete mágiának minősülő módszereket, hanem azokat, amelyek MINDENKÉPPEN fekete mágiának minősülnek.

(Azért itt is el lehet képzelni olyan esetet, amikor "a cél szentesíti az eszközt", de ehhez Nagyon-nagyon-nagyon önzetlen és nemes célok szükségeltetnek. Pl. egy lélek megidézése vmely isteni síkról beleavatkozik a lélekvándorlásba, tehát a leírás szerint kategorikusan fekete mágia. De ha pl. a varázsló azért idézi meg az adott lelket, mert a csak tőle megszerezhető információ az egyetlen lehetőség sok ember életének megmentésére, akkor TAL

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

2.) A lélek megidézése beszélgetés céljából nem feltétlenül feketemágia, ha csupán rövid időre szól és "szabályosan" van elengedve a holt lelke.

A lélek kiszakítása az örök körforgásból feketemágia (pl. a megidézés és bebörtönzés homonkuluszba, gólembe)

3.) lenne egy nagyon vékony és törékeny burok. 3kg kőről van csupán szó. Másrészt tárgyak részben nem teleportálhatóak, így valahol 20m-en belül lennie kell alkalmas kőnek. Az ötlet maga egyébként nem rossz, de finomítani kellene rajta.

A leírás is picit pontatlan (hacsak nem több varázslatnak gondoltad el). Az áldozat közvetlen közelébe teleportáljuk a 3 kg követ és átformázzuk ugy hogy anak testét tökéletesen kövese.

4.) egyértelműen tetszőleges fegyverrel sebezhető, amire te gondolsz az az a varázsló idézése, melyen során más síkról idézi meg az élőholtakat, melyeknek teste többnyire külső síkok anyagából épül fel, így lényegében normál fegyver nem sebzi őket. Egy "reanimált" EAS hulla bármivel sebezhető (túlütés azért kell).

5.) A gond az idő és a manapont, illetve az időtartam alatt IV. anyagcsoportba fog tartozni a varázsló teste. Gyakorlatilag ki lehet húzni a TAM fejezetet önmagára nézve.

6.) foglald bele a drágakövet medálba, azt pedig mélyen a hulla húsába.

7.) amennyiben lehet időzíteni a destruálást és a varázsló elhagyja az érintett területet, igen.

7.b.)Időzíteni varázslatot kell, így tetszőlegesen alkalmazhatod a Vízaurát és a Tűzkitörést. Ellenben amíg a vízaura személy célponttal rendelkezik, addig a tűzkitörés hellyel, amit nem tud "magával vinni" a varázsló. A csóva forma jobb, annak a kiindulópontja a varázsló.

8.) a SZA megadaályozza, mint már írták.

BYCS: jelmágikus rajzolatra nem alkalmazható a leplezés mozaik. Kisugárzó varázsjelbe és végrehajtó varázskörbe foglalt varázslatban alkalmazható, de ettől a rajzolat még mágiát fog sugározni.

A homonculushoz kell élettan Mf, gólemhez elég Af. Ha élő alatt azt értetted, hogy fizikailag képes életfunkciókra és csupán az élet princípiuma hiányzik belőle, akkor rendben van.

5.b.) azért ne legyen már elég egyetlen hulla boncolása működő élettani változásokhoz. Én gonosz módon élő lények boncolását is elvárnám a varázslótól, hogy tanulmányozhassa az adott szerv élő működését. Izomzatnál nem feltétlen kellhet.

1.) Mozgásközpont bénítás, úgy "időzítve", hogy épp ne érjen el. A varázslatot elég bizonyos fokig "rejtve", csupán mutogatni. Az "időzítésre" van 1 teljes kör (végjel felírása) és csendben megkérni őket, hogy hagyjanak békén. Természetesen a célpont a vezető.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Sylvanus: Nem tudom, mejik megjegyzésemre értetted, ÉLÕ megjegyzésem bírálatát.. annyit írtam...

De ha a "macskából - embert", vagy a Homonkulusz-om ra akkor, midnenképp élni fog, mert benne van az Élet Princípiúma, hisz nem halt, meg mindösze más urlaja a testet...

Elnézést a leplezés megjegyzésemre, nem voltam akkor elég körültekintő.. siettem...

De meg lehet úgy is oldani hogy, egyszerűen "fölé" rajzlsz egy bármien "ártalmatlan" jelet, így ha utána is néz a kisugárzott energiának nem fog szembe tűnni az alatta megbúvó.

3: Sylvanus...: 2 mm -s ő ise lég szilárd , hogy lendület nélkül ne törd el...

márpedig, amint mejelenik rajta nem tud mozogni...

pl: Lehet hogy, lendületből rántva leszakítasz egy valamit, de ugynazat pár mm éter mozástérrel bajos... 3kg kőböl 2mm -er vékony lemezböl szerintem legalább egy 5 ös sikertes erő próba (min.16 os erő) szabadít ki akkor is csak a föbb izületek mentén... (könyök, váll, térd, forgó...)

Illetve ne feledjük, ha levegő vétel elött változtatjuk át, akkor még ezután a törések után sem kap lavegőt, met a atüdeje nem tud kitágulni.

Még valami próbálj meg elroppantani egy 2mm es követ... meglátod...

Lehet fa is az anyag, akkor jóval vastagabb (4-7 mm) vastag lesz a hatás pedig ugyanez...

5: Egyrtelmű hogy nem elég ! 1 ! hulla boncolása ahhoz , hogy tökéletesen megelakossunk egy újat.

Szerintem kell 1 vékony szeletekre szedve (mágiával lazán kivitelezhető a szeletelés...) Visszíntesen,

1 függőlegesen

1 oldalt (pl: előről-hátrafelé...)

így már kellően "átlátható" a szervek felépítése, de azért még én azt mondanám kell még 1 amit rétegről-rétegre "meghámoz" a varázsló.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat.

7. Utolag javitanám a második varázslatot: A Vizaurát és tüzcsovát alkalmazok ebben az esetben, egymáshoz kapcsolva, ezek együtesét idözitem. Majd amikor destruálásra kerül sor, az idömágiát/esetleg a tüzcsovát destruálom. Eben az esetben hasonlo végeredményt kapok, csak erösebb viz aura szükséges...

BYSC:

1. Az egyszerüség kedvért legyen 15 az inteligenciája a példa varázslonknak. ebben az esetben 14 pszi pontja van, pszi rohamal +28 Té érhetö el vele.

Egy átlag varázslonak van kb 10 ereje,gyorsaassága, ügyesége, és e melé 15 ös alap Té-je.... Ez pszi rohamal és egy törel:51-es Té-t jelent egyetlen igen erös támadásra vonatkoztatva ere jön még a K100, és ezek után K6 os sebzés. Az elenfél meg börvértet visel... Szerintem egy ép eszü varázslo nem pszi rohamra fogja felhasználni a mentális energiájit.

Másrészt az emlitet helységböl nincs tul sok kijárat(csak 3). Anak az esélye hogy eljus oda futva...

A kö fém börtön.. hát igen csak épen ezel egyetlen elenfelet lehet elintézni, nincs a hejségben kö, maximum a falban. 5 szegmensbe kerül az alap idömágia nélküli változat létrehozása és 2 manát emészt fel, ami igy 1 körig marad fen.

Ha hömérsékelt növelést kivánsz alkalmazni, 1szegmen mig megálapitod van e pszi pajzsa az elenfelednek. Amenyiben megteszed, utána 6 kör meditáciot ir elö az ETK... :cry:

A padló és a falak boritása fábol van, igy a tüzkitörés használata nem javasolt, kivéve ha valaki öngyilkos akar leni, vagy képes tulélni egy rá szakadó fogadót.

Amenyiben megvizsgálod a fönököt ara a megálapitásra jutsz hogy elméje nem védtelen pajzsok ovják.

3. Az Alap hatóideje 1 kör ezt mindenképpen célszerü megnövelni mert, az ETK lélegzetviszatartásra vonatkozo szabája szerint anyi körig lehet viszatartani a lélegzetet amenyi az álloképeséged, utána ha nem kapsz levegöt elájulsz, majd további 1 kör után elhalálózól.

5.Abban egyetértek hogy csak a faji maximumpot ékpes elérni általa.

- A "clonozás" esetén ugye kisebb sulyu de veszélyes élölény esetén megéri. Másrészt ha nem lene elgendö mana.. a hagyományos átváltoztatás és idömágia is megfelelő lehet. Ha csak egy rövidebb idöre pl 1-2 perc van szükség a másik alakra.

-A famulos fialtalitása öregitése nagy ötlet.

6.Ötletes felhasználása a runamágiának, és mi történe ha élölényre hejezném fel a rajzolatot? Belenyulhatnék teszemezt az iletöbe és elövehetném a z elhelyezet készpénzt?

7.Oh természetesen ugy értetettem hogy az elemi aurához láncolom az idömágiát és a leplezést.

11.Hmm a macskás megoldás vajon fekete mágiának minösül? Az a része biztosan hogy egy lelket börtönzünk a macskába. De az hogy a lélek átveszi a test fölött az irányitást az mejik kategoria.

(Azért itt is el lehet képzelni olyan esetet, amikor "a cél szentesíti az eszközt", de ehhez Nagyon-nagyon-nagyon önzetlen és nemes célok szükségeltetnek. Pl. egy lélek megidézése vmely isteni síkról beleavatkozik a lélekvándorlásba, tehát a leírás szerint kategorikusan fekete mágia. De ha pl. a varázsló azért idézi meg az adott lelket, mert a csak tőle megszerezhető információ az egyetlen lehetőség sok ember életének megmentésére, akkor TAL
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dreemer, a léleidézés-fekete mágia kapcsán: én természetesen olyan módon értettem a végrehajtást, hogy a lelket nem börtönzöm semmiféle módon anyagba, és a lehető legrövidebb idő után hazaengedem (kilépek az égő gyertyával a pentagrammából). Ezzel együtt is fekete mágiának gondolod?

11: Természetesen meglehet: Lélekcsapda egy macskára aztán belemegy a társad, lelke, és már csak a visszalakítást kell... kész is...

/mivel a tárdanak nagyobb szellemi értékei vannak mint egy macskának (remáljük...) így elnyomja annyak lélekcsíráját, lelkét, minden gond nélkül...

11.Hmm a macskás megoldás vajon fekete mágiának minösül? Az a része biztosan hogy egy lelket börtönzünk a macskába. De az hogy a lélek átveszi a test fölött az irányitást az mejik kategoria.
Fekete mágiának számít minden varázslat és mágikus praktika (...) mely kiszakítja a lalket a testből, avagy más lelket, lényt plántál bele, a test igazi tulajdonosána akarata ellenére;(...)

Tehát fekete mágiának számít.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyszer régen írtam egy szösszenetet a varázslói illúziómágiáról, abban kiszámoltam, nagyjából, hogy egy ember méretű lény anyagmágikus illúziójához nagyjából 10m2 felületet kell produkálni. Ez 2mm (0,002m) vastagsággal 0,02m3 (20dm3, vagy 20000 cm3) anyag. Összehasonlításképpen én a kőhöz hasonló anyagnak érzem a a sót (térfogat és súly tekintetében). 1kg só nagyjából 10*20*8 cm3 csomagolásban érhető el, ez 1600cm3-t jelent, ami nálam 12,5kg. Véleményem szerint 2mm vastag kőbörtön 12,5kg (legyen 13).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én sem vagyok biztos benne, a kőzetet a sóhoz hasonlítottam térfogat tekintetében. Ezen természetesen bukhat a számítás, a felület szerintem korrekt.

Még egy apróság eszembe jutott. Mi van, ha eldől az áldozat? Nem hiszem, hogy 2mm vastag kőburok egyben maradna.

Bár rossz a hasonlítási alap, de megnéztem egy teljesvért 35Kg az ETK szerint, az vegyesen bőr és fém, valószínűleg nem 2mm vastag, de nem is hiszem, hogy 24mm lenne.

Csak utánanéztem: http://sci.fgt.bme.hu/volgyesi/geofiz/2_6-9.pdf 103. oldal: A föld felszínén a kőzetsűrűség 2700kg/m3, ez 2,7kg 1000cm3, 0,2cm vastagsággal ez 5000cm2. Az előbb 50*100*200 (cm) számoltam az előbb, így 1*5000+ 2*20000+ 2*10000=45000cm2 felület jön ki. 45000cm2/5000cm2=9, azaz nagyjából 9*2,7=24kg kőzet kell. Visszafelé számolva 3kg kőzet 0,2*5000cm2, ami nagyjából 30cm élhosszúságú, 5 lapból álló kockára elég. (Egy ember feje?). Szóval az eredeti ötlet pontosítva úgy, hogy 3kg kőből a fejet körbe lehet venni 2mm vastag kőburokkal az már jobban tetszik.

Szóval szerintem 2mm-es vastagságú kőzetburoknál maradva egy fej (kivéve a nyak) 3kg, teljes test 24kg (kivéve a talpak alatti részt). A felület egyik esetben kocka (vagy gömb), a másik esetben téglatest palástja. Ha nagyon szőrös szívű akarok lenni, akkor a körbeveendő felület bonyolultsága miatt (lábak köze, karok és a felsőtest köze) még lehetne növelni a szükséges felület mértékét.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...