Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Nincs igazad a tőrnél, nem véd ellene a személyes aura. Az igaz, hogy az átváltoztatás mozaikot kivédi, de a válzozás varázsjelet nem!!!! Legalábbis a varázsjelnél ez található. Szóval mozaikból nem lehet megoldani, viszont varázsjelből igen. Viszont azt se felejtsük el, hogy a varázsjelekhez rúnamágia Mf szükséges, amihez (alapesetben) 6. szintet el kell érni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jólvan, akkor tisztázzuk a dolgokat.

A változás varázsjel hatása ellen valóban nem védi azt a tárgyat Személyes Aura, amelyre rajzolták. Annak ellenére ugye, hogy akármilyen régóta lehet valaki tulajdonában és akármennyire nem akarja a tárgy esetleges viselője a változást.

A "kíméletlenek tőre" a tárgy visszaváltozását használja ki; azt, hogy a változás varázsjel már nem hat a támadó fegyverre, mert letörlődött arról.

Az áldozat személyes aurája ezt a testében való visszaváltozást akadályozza meg.

"A Személes Aura nem téveszthető meg: nemcsak az általa oltalmazott testet (és tárgyakat) közvetlenül támadó varázslatoktól véd, de megkadályozza minden olyan (a Természetes Anyagok Mágiájához tartozó) mágikus hatás kiteljesedését is, amely közvetve irányul birtokosára." ETK: 299.o.

Ráadásul, ha ez nem lenne egyértelmű, akkor ugyanezen oldal másik hasáb:

"- A Személyes Aura megakadályozza, hogy tulajdonosába bármit beteleportáljanak. Ugyanakkor megakadályozza, hogy a légies úton (vagy bármely más, a Természetes Anyagok Mágiájához tartozó módon) a testbe juttatott idegen tárgy a testben visszaalakuljon. (A Személyes Aura kilöki az idegen tárgyakat, amelyek csak a kilökődés után változnak vissza.)"

Szóval a "kíméletlenek tőre" a visszaalakulásakor nem fog pluszban ÉP-t sebezni, hanem a testen kívülre kerülve alakul vissza, amennyiben az áldozatot védi a Személyes Aurája.

Kicsit kevered a dolgokat a Jelmágia és a Rúnamágia kapcsán.

A Magasmágia Jelmágia fejezetébe tartozó rajzolatok mindegyike tökéletesen használható már első szinten is. A Rúnamágia képzettség Mf "csupán" a Jelmágia fejezet varázstárgy készítéssel kapcsolatos részterületéhez kell, azaz a varázsló ezen képzettség Mf birtokában képes Rúnamágiával készült varázstárgyakat készíteni.

Azt még megjegyezném, hogy például Rúnamágia Af a Varázstekercs használatához.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kele:

A kíméletlenek tőréről és a személyes auráról néhány oldallal feljebb hosszú vita folyt, szerintem érdemes lenne megnézned, mert sok dolgot már ott megvitattunk és megmagyaráztunk.

Nem mindegy, hogy a varázsló hogyan/mire írja a rúnákat. Ezért míg a levegőbe tudja rajzolni, addig fizikailag nem tudja leírni ezeket. Felmerül a kérdés, hogy ha tud rúnák levegőbe rajzolásával varázsolni (amihez nem kell transz), akkor miért nem tudja ugyanezen rúnákat jelmágikus rajzolatban felhasználni? A varázslás során maga a rúna/rúnasor szimbolizálja a hatást, ahogy a jelmágikus rajzolatok esetében is maguk a jelek a mágikus hatalommal bírók, a hordozó lényegtelen (lehet papír, fa, fém, kő). Ehhez hasonlít a levegőbe írás is.

De nézzük csak meg figyelmesebben a Személyes Aura Varázsjelet, feltűnik, hogy bele kell írni mágikus rúnákkal a saját nevét, ez képzetlenül 3 hét után megy.

Érdekes gondolat, már én is sokszor töprengtem rajta, pontosan mit jelenthet a Rúnamágia Mf. Mivel a rúnák elolvasásához ismerni kell azok alakját, ezért a varázsló nyilván képes lesz lerajzolni is azokat (ahogy bárki más is képes egy pontosan ismert formát némi kézügyességgel papírra vetni). Másrészt a szabályok szerint a rúnamágikus tárgyak készítéséhez Mf szükségeltetik. Ez szerintem olyan módon magyarázható, hogy a mesterfok a rúnák leírásának szabályait jelenti, azaz azt, hogy egy adott hatásnak, avagy varázslatnak a leírásához pontosan hogyan kell egymás mellé, egymáshoz írni a rajzolatokat, és hogyan kell a mágikus aura varázsjelhez kapcsolni azokat.

Egy varázstekercs esetén elég egyszerű lehet a sorban leírt rúnákat egymás után elolvasni, de ebből még korántsem lehet rájönni arra, hogyan kell egy tetszőleges varázslat leírásához a sorrendet kialakítani. Egy más jellegű tárgy esetén nem is bizonyos, hogy a rúnákat egyszerűen csak "felsorakoztatni" kell, sőt még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a konkrét mintázat a tárgy egyedi alakjától vagy egyéb tulajdonságaitól függ.

Hasonló módon nem okozhat gondot a varázslás során a rúnákat a levegőbe írni, hiszen itt a rajzolat (akár azonos a varázstekercshez használt rúnával, akár nem) mindenképpen ismert, és a sorrendet a kimondás sorrendje egyértelműen meghatározza.

Ami a transzot illeti, szerintem ahhoz van rá szükség, hogy a varázsló a jelhez "köthesse" a mágikus energiákat, azaz a manapontjait. A normál varázslásnál erre valószínűleg azért nincs szükség, mert itt sem a jel, sem a kiejtett szó nem hordozója a mágikus energiának.

Ez egyszerűen belátható: ha egy mágiában járatlan személy tökéletesen leutánozza a varázsló szavait és mozdulatait, semmi sem fog történni. Valószínűleg még egy varázsló is megteheti azt, hogy úgymond "kamu" módon varázsol, azaz fizikailag végrehejt mindent, ami a varázslathoz szükséges, de közben nem akarja azt létrehozni, azaz nem "adja hozzá" a mana-pontjait. Ilyenkor nyilván semmi sem történik.

Végezetül egy kérdésem is van: bár meglátásom szerint a közönséges varázsláshoz nincs szükség transzra, megteheti-e egy varázsló, hogy transzban varázsol?

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A rúnamágia (mint képzettség) az ott leirtak szerint, mindössze egy alfejezetet jelnt a jelmágikus rajzolatok rendszerében.

Ami szerintem azt jelenti, hogy a Runa mint olyan ebben az esteben a mágikus aura varázsjel és az ahhoz fűzött mágia, így rúnamágia nélkül is lehet asztrál mentál vagy stb szimbólumokat rajzolászni ,illetve jeleket hasnálni, mindössze a bonyolultabb mágikus rajzolatok megalkotására és megértésére nem képes.

Tehát runamágia AF-el is megtudja rajzolászni ám nem képes megérteni a pontos működését, ezért nem is alkothat Mágikus aura varázsjellel készült tárgyakat.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

én azt hiszem, a jeleket és rajzolatokat illetően kissé zavarosak az információid. A rúnamágia technikai szempontból valóba a jelmágia alfejezete, ez azonban nem azt jelenti, hogy a kettőt együtt oktatnák.

1. A varázsjel az varázsjel, ugyanígy a szimbólumok, bélyegek, pentagrammák, varázskörök nem rúnák, legfeljebb az utóbbi kettő az alapvonalakon kívül rúnákat is tartalmaz. Ezek különböző változatainak felrajzolását a varázsló a mozaikmágia részeként megtanulja, és első szinten is hibátlanul végre tudja hajtani. (Más kérdés, hogy általában kevés hozzá a 10 Mp...)

2. A rúnák használata valóban a jelmágia része, azonban mivel a rúnákból igen sok létezik, és felhasználásuk törvényszerűségei különböznek a mozaikokétól, ezért (és mert elvileg nem varázslók is megtanulhatják) külön képzettségként tanítják.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a varázslói telekinézissel kapcsolatban.

A problémám ott kezdődik, hogy nemtudom, lényeges -e hogy némely varázslatnál súlyt írnak, másiknál meg tömeggel számolnak.

A probléma a következő: a varázsló telekinézissel felemel egy slant aki nem akarja, hogy felemeljék, ezért csinál egy súlynövelést (mondjuk duplára).

Na és itt az a rész ami zavaros. Ugyanis fizikából azt tanítják, hogy a tömeg melyet kg-ban mérünk állandó, míg a súly (newton) változhat! Más közeg, gravitáció stb...

A varázslói telekinézis kg-ban tehát tömegben számol, a slan diszciplína pedig súlyt változtat.

Akkor most felemelkedik a slan vagy nem?

Előfordulhat persze, hogy csak fölöslegesen szőrözök, de egy BME-snek meséltem ezt és fél napot átvitáztuk...

Köszi a válaszokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Hááát, hogy őszinte legyek nem sok jót hoz ki, ha fizikával hozzuk össze a varázslót, ezt már többször tapasztaltam.. :( Én ETK alapján szoktam agyalni, aszerint azonban nincs ilyen szempontból gond, mert bár "testsúlyváltoztatás" a diszciplína neve, tömegekkel van leírva, én így is értelmezem, mint tömegváltoztatást. A telekinézissel más a helyzet. Ha nem értelmeztem félre, akkor mivel a természetes anyagok mágiájához kapcsolódik, elvileg nem lehetne hatni a személyes aurával rendelkezőkre, akárcsak mágikus cuccokra. (kivéve ha ő az beleegyezik) Ellenben ha egy partyban van a két kari, jól kiegészíthetik egymást tornyablakon át történő behatolásnál. :lol: Egyébként érdekes gondolat, nem hiábavaló a fizikaóra.. 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem is hagyjuk a földi fizika ilyen formában való alkalmazását. Véleményem szerint a törvénykönyvben a tömeg és a súly két rokonértelmű kifejezés, és nem fizikai szakszó - egyébként nem vagyok nagy fizikus - de meglátásom szerint alapesetben ez nem jelent különbséget, csak a képletek, számítások, meg a byonyolultabb halyzetek - mozgás, pl. - esetén, nem?

De abban biztos vagyok, hogy a slan reakciója mindenképpen nehezíti a varázslatot, annak ellenére, hogy az egyik a tömeget, a másik a súlyt használja.

Megjegyzem, érdekelne, hogy a slan honnan a fenéből tudja egyáltalán, hogy a varázsló mire készül - hacsak el nem mondja... :lol: - és azt végképp nem, hogy miből gondolja, hogy ezzel árthat neki, azaz megnehezítheti a dolgát. Egy slannak fogalma sincsen a varázslói mágiáról, azt hiszem, ebben egyet érthetünk.

A fentebbi gondolat is elgondolkodtató, ugyanis a slannak van személyes aurája. Az meg véd. És bár itt a testenbelülre talaportálást szoktuk emlegetni, mint klasszikus "nemengedi a személyesauraHeHe! - esetet, ha pontosan értelmezzük a személyes aura pontjait, akkor van egy olyan, hogy " - A Személyes aura lehetetlenné teszi a védelme alá tartozó testre és tárgyakra történő varázslást...." És mivel a Telekinézis a Természetes Anyagok Mágiájának a része, ezért ezt sem lehet alkalmazni.

Link a hozzászóláshoz

Attól tartok javítanom kell az előző hozzászólásomon. A probléma amit felvetettél szerintem igenis lehetséges, bár más formában. Már előfordult velem, hogy varázslóval a pszi telekinézist alkalmaztam, mikor rendelkezésre állt volna a mozaik is, ám azóta ezt hanyagoltam. Most újraolvasva viszont semmit nem találtam, ami tiltaná emberek reptetését, és még varázstárgyakra is hat. :lol: Úgyhogy ilyen formában az ötleted helytálló, egyetlen aprócska kivétellel... Ahhoz hogy egy 60kg tömegű embert reptetni tudj, minimun 20. szintűnek kell lenned :cry: Ilyen kritériumok mellett elég kevés az esély hogy ez létrejöjjön. Nem hiszem hogy ez bármit segített volna, de végtére legalább elméletben létezik a szituáció. 8)

Link a hozzászóláshoz

Felmerült bennem néhány kérdés, amire nem találtam a nagykönyvben választ és azért itt vitatnám meg:

1. közönséges hétköznapi tárgyak élvezhetik-e a személyes aura védelmét? Úgy, mint a zsoldos kedvenc kardja, huzamosabb ideje viselt ékszerek stb...

2. Légies formában, a szervek ugyan úgy működnek? Úgymint: éhen lehet halni, vagy szükséges lélegezni a varázslat alatt?

3. Ez egy összetettebb kérdés: ha egy nehézvértet légiessé varázsolok akkor elvileg az pille könnyű lesz. Ha a varázsló olyan alsó ruhába oltözik ami valamilyen módon mágikus, akkor viselheti a páncélt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Amire tudok, most megpróbálok válaszolni, ám nem garantálom, hogy mindeki így értelmezi a dolgokat.

1.

ETK/299o. ("személyes aura") alapján ha egy tárgy már évek óta valakinél van, és az számára fontos, "hozzánőtt" tárgy, akkor a birtokosa távollétében is megmaradhat a személyes aura, és erre jó példa a zsoldos kardja, amit mindig magával hord. Úgy gondolom ha valaki tényleg szoros kapcsolatban van, akár egy kabala-plüssmacival is, az részévé válhat a személyes aurának.

2.

Elgondolkodtató... Valószínűleg lélegezni tud az illető, máskülönben igen veszélyes lenne. Azonban a táplálkozás miatt már vannak aggályaim. Szerintem egyszerűen ami bemegy, az ki is jön, minden változás nélkül, szó szerint átesik rajta. Ebben azonban nem vagyok biztos, de vicces dolog lehet egy ily módon vacsorázó embert látni. :lol: Azonban, a kérdés számomra az, hogy vajon ha beszívja/szájába veszi a levegőt/ételt-italt, az vajon a személyes aurájának részévé válik-e.

3.

Bár magát a kombináció értelmét nem nagyon látom, de az elgondolás érdekes. Azt hiszem ha úgy vesszük hogy az általad létrehozott vért rajtad egyébként átesne, akkor szerintem az MGT jellem a hordott mágikus természetű ruhától függ. Minthogy ahol páncél van, ott ruhának is kell lennie, az MGT egy része valószínűleg megmarad, mert bár a súly már nem akadályoz, mivel a páncél merev, gátolni fogja a mozgást. Viszont eltűntetheted vele a nehézvértben úszás problémáját.

4.

ETK/292o. ("varázslatok") szerint csak destrukcióval, bár előnyösebb lenne, ha a varázsló saját varázslatait könnyebben megszüntethetné..

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

1. Az ETK szerint az a tárgy élvezheti a személyes aura védelmét, amit különlegesen kedvel az illető és már évek óta birtokolja. Tehát lehet a zsoldos kardja is.

2. Ez egy érdekes dolog. Természetesen kell lélegezni és táplálékot felvenni légies formában is. Tehát mikor a légies élőlény átsiklik egy falon előtte fel kell készülnie hogy ott nem tud lélegezni.

3. Én még nem olvastam olyasmiről hogy a légies tárgynak nincs súlya. Ezt az ETK a telekinézis varázslatnál írja kifejezetten. Ha ezt egy regényben olvastad akkor kérlek tudasd melyik volt az és én megpróbálom beszerezni, mert érdekel a kérdés. De az alsó ruha mágikussága azt nem tudja megakadályozni, hogy a vért ne legyen annyira merev és ezzel ne akadályozza a mozgást. A vért MGTje csak részben a súlya miatt van, egy teljesen súlytalan teljes vértben se tudod teljesen behajlítani a karod.

4. A varázslónak destruálnia kell a saját varázslatát is.

A légiesség az egyik legnehézebben elképzelhető varázslat. Az én felfogásom szerint úgy működik, hogy amivel abban a pillanatban amiben légiessé válik, amivel érintkezik azon nem tud átsiklani. Tehát emiatt nem esel át a talajon és emiatt tudsz lélegezni. De ezzel a szemlélettel az a gond van, hogy amikor átmegy a tárgy egy másikon légiesen, akkor közben nem érvényesül a levegő nyomása és emiatt egy ember könnyen bele is halhatna.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bár a többiek sokmindent válaszoltak, megpróbálom kiegészíteni.

1 ezt nem kell, már egy másik hozzászólásodban idéztem is, lehet.

2, Érdekes kérdés. Elvileg működniük kellene, azaz éhen is lehetne halni, és még meg is lehetne fulladni, hiszen az étel, a levegő, mind áthatolnak a szevezeten majd.

Ha nagyon szőrszálhasogatunk, és fullasztjuk a légies élőlényt, akkor bizony a légiesség maximális időtartama az állóképesség maximális értéke alatt kell, hogy legyen (kör), ezen felüli kör levegő nélkül ugyanis fulladásos halált okoz. Ez azért eléggé lekorlátozza a légiességet - valjuk be, szerintem a készítők nemigen gondoltak ezzel a problémával. Én a magam részéről itt kompromisszumot alkalmaznék - a fulladát nem venném figyelembe ugyan, de ez jó módszer a napokon át légiesen mászkálók megfékezésére. :)

3, A páncél MGT-jét nem csak a súlya, hanem az alkotórészeinek mozgás szempontjából való tökéletlensége fogja adni, azaz a lemezek nem mozdulnak úgy el egymáson, a merev mellvért nem hajlik, holott az emberi törzs hajlana a mozgáshoz stb. Egy légies vértnél ez elvileg nem lenne probléma, mert a légies lemezek nem ütköznek akadályba, vagy mégis? A légies tárgy mágikusnak számít, így az egyik lemezke nem hatol majd át a másik lemezkén, jgy ugyanúgy akadni, akadályozni fog...

A másik, amit nem értek, mi haszna így a vértnek, hiszen a kard áthatol majd rajta, és jól megsebzi a varázslót, nem?

4. Kész, működő varázslatot nem. Az már magára van hagyva. Csak azt, amire koncentrálnia így működtetnie kell, de a varázslóra nem ez a típus jellemző. A koncentráció hiány esetükben nem szünteti meg a varázlstot, pl. egy érzékközpont olvasás, ha nem akarja, nem "működik", azaz nem lát az áldozat szemével, de attól még a kapcsolat fennmarad, és élhet vele, a varázslat működik.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat!

MG a vérthez tartozó ötletem a következő volt(bár ti megöltétek:P):

Szóval ha a vari csinál egy Elemi Erő aurát maga köré, az elegendő védelem majd mindennel szemben, kivéve a mágikus fegyvereket. Ezt a lyukat akartam betömni azzal, hogy légiessé teszem a páncélt és így elbírja egy átlagos 8-10-es erősségű vari is.

Elemi erőről jut eszembe, lehet hogy könyvben írva van, akkor elnézést, de nemtom az Elemi Erő véd a többi Elem ellen is? Úgy emléxem az elemeket csak az ellentétes őselem oltja ki, de hátha tévedek. Szóval akkor meddig terjed a védelme? Mondjuk vegyük a villámvarázst, az őselemet, a papi nekromanciából a sebzőket, meg a papi Csapást... egyenlőre:P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit felül kell bírálnom magamat. Gondolkoztam a vértről, és arra gondoltam, hogy ha egy varázsló azt mondaná, hogy no, a vért egy lapocskáját manipulálom (így akár tönkretéve a vértet) akkor biztosan sikítanék, hogy de hát a "szoba levegője Ynev levegőjénak arésze, nem manipulálható külön" azaz a vérte gy, egy egészben értendő, és csak így lehet pl. varázsolni reá... Tehát nagyon nem lenne következetes, ha a darabjait külön véve alkalmaznám rá az MGT-t... :)

:!: Ha a vért légies, nem lehet körülötte aura, mivel az nem teremthető légies dolgok köré, illetve lefoszlik róluk... Ez külön ki is van emelve a leírásában.

Az elemi erő csak az erő - azaz a fizikai behatások ellen véd. Tűz, víz stb ellen nem, azaz őselemek ellen nem ad védelmet. (tulajdonképpen a tűz ellen sem ad "sfé"-t a vízaura, csak hát kioltja, jgy gyengíti, ugye. De ezzel fogy is, akár el is fogyhat az egész! (míg a védelem, az sfé állandó, nem fogy automatikusan minden sebzésfelfogáskor!) De ez már csak adalék.

Link a hozzászóláshoz

Neharagudj MG, de sztem, nem igazán értjük egymást! :D

Ugyanis én a varázsló személye köré raknám az elemi erő aurát, nem a vértre, és így már nem foszlik le.

Utána néztem és a természetes anyagok mágiája c. fejezetnél külön kivan emelve, hogy a teljesvért darabjai külön állnak!! (Meg az út kövei, meg a híd gerendái, stb...)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Azt hiszem megértettem a problémádat, és ha mást nem, két eltérő megoldást tudok mondani.

1.

Ha valami egydarabos vértet szemeltél ki, akkor jobb megoldás hiányában alkalmazhatsz rá telekinézist, bár ez kicsit abszurd és nem tudom mennyire kivitelezhető..

2.

Élő páncél teremtesz :twisted:

Ennek a megoldása h készítesz egy teljesvértet, amire lélekcsapda, halottmozgatás és akaratátvitel bélyegeket raksz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A légiesség tekintetében egyet kell, hogy értsek, bár azért van itt néhány kérdés...

Pl., ha állok egy lépcsőn, légies leszek, akkor miért nem süllyedek bele, esek át rajta?

Sőt, ilyen alapon a földbe is bele kellene zuhanni.. De nem. Ez pedig korlátozott "repülés" szerű állapot... Ez nem indokolja a súlynövekedést, csak érdekes kérdés...

Az aurát tekintve igazad van, az őselemeket tiltja légies személyen, az elemi erő pedig külön mozaik is!

Az elemi erő minden fizikai hatás ellen véd SFÉ-vel, így a teljes anyagmága sebző varázslatai ellen is, ahogy maguktól az anyagoktól is.
Ezzel azt akarod mondani, hogy pl. véd egy őstűz nyiltól? Mert akkor kíváncsi lennék az indoklásra is!

Az elemi erőnél végig súlymegállításról, megtartásról, felfogásról, sebességről, ütésről beszélnek, nincs olyan utalás - nem találtam - hogy bármilyen őselemet megfogna, pl.

A légies táplálkozás érdekes. A levegőt első anyagcsoportosként alakítaná a varázsló, nem? Az ételt is. Akkor vajon miért ne vonatkozna itt rájuk a szabály és a légiesség "előnye?"

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az elemi erő valóban védeni fog a nyílba formázott őselemek ellen. Oka: a nyíl ellen érvényesül a vért SFÉ-je. Ha az érvényesül, akkor az EE is (végülis az egy speciális vértként is felfogható). Persze akkor nem fog védeni, ha más formává formázom az őstüzet, csak akkor ha külön ki van elemve, hogy érvényesül a vért SFÉ-je

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon egyszerű, hiszen Anyagmágia mind az Elemi Mágia, mind a Természetes Anyagok Mágiája.

Másrészt egy Rúnában jelent meg, hogy milyen egyszerű anygok őselemi anyagszerkezetét tanítják meg a varázslóknak a képzés során; ennek első négy eleme a tűz, víz, föld, levegő volt a fa, kő stb. mellett.

Márpedig a normál fémvért, posztóvért SFÉ-je érvényesül mind a tűz, mind az őstűz nyíllal szemben; logikusan fizikai gátat szabnak ezen hatásoknak. Az EE aura szintén ezt csinálja a teljes test körül.

Ellentétben például a paraelemekkel, amelyeknél le van írva, hogy nem érvényesül a vértek SFÉ-je, többek között azért is, mert a hatóterületen egyenletesen érvényesül a hatásuk; pl. fagy csóva esetén a csóva teljes hosszában, vagy kupola esetén a kupola teljes területén (a páncélok alatt is).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Õszintén szólva én úgy gondoltam, hogy az Elemi Erő aura csak az Õsvíz, Õsföld ellen véd. Mégpedig azért, mert azt szilárd formában teremted meg és így elakad az EE-n. Ezzel ellentétben az Õstűznél a hő sebez- ami paraelem és Sylvanussal egyetértek- azt nem védi az EE. Az Õslevegő meg bejut bárhova bár azzal nemtom hogy lehetne sebezni...

Viszont feltennék még egy kérdést, mégpedig, hogy a több körön keresztül sebző varázslatoknál (pl.: tűzszőnyeg) a kör elején kell levonni az SP-t, vagy a végén? Vagy mi van akkor ha a kör felénél kilép a tűzszőnyegből? Akkor mennyi a sebzés?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...