Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Az őselemi síkok csupán 1-1 őselemből állnak tisztán, a fém kizárt, hogy létezzen is bármelyiken.

A TAM bevezetőjében benne van, hogy a mozaikokkal nem lehet előidézni halmazállapot változást (kivéve ugye a légiességet).

Talán érdekes mágiaelméleti kérdés, hogy hogyan viselkedik a teremtés mozaik.

A varázsló a TAM mozaikok alkalmazásánál az anyagok őselemi anyagszerkezetét ismeri (erre jó az alkímia), így elvileg ismerheti a gőz, vagy a forró fém anyagszerkezetét is, azaz képes lehet teremteni. CSak nem tudom, hogy nem meríti-e ki a halmazállaot változtatás fogalmát, hiszen szilárd fémet nem tud átformálni folyékony (és forró) fémmé.

Ellenben természetes tüzet is tud teremteni, így elgondolkodtató, hogy a folyékony fém felfogható-e szilárd fém és természetes tűz teremtésének, majd átformázásának.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

CSak a jégaurához hozzászólva így gyors átfutás után: Szeritnem is mozgó jégtömegnek kell lennie, ami kívülről szilárd, viszont követi a test mozgását úgy mitha csak víz lenne, és így jól használható páncélnak is aminek sféjét az erősség határozza meg elsősorban a vízé, mert a fagyot egy -10~20fok után fölösleges erősíteni és asszem érdemes megadni a víz erősségenkénti 3SFÉ-t => gyengébb mint az elemi erő, de túlütésenként nem csökken az SFÉ és véd a tűztől is.

Még azt szeretném mondani, hogy szerintem nagyon jól megbeszéltük a varázstárgy készítést, még semikor és sehol nem tudtak ilyen hozzáértéssel véleményt nyilvánítani erről és én is gazdagodtam pár fontos részlettel /mégha nem is rágtunk át minden részletet, de a lényeg lejött mindenkinek szvsz/. Szóval nagyon elégedett vagyok veletek. :wink:

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Lehet és nem olvastam , de hol van leírva, hogy az ős-elemi síkokon csak

csak a saját eleműk van ? (nem lehet ott is az ellenttés anyagon kívül a töbi? Mert így pl az ősföld sík egy nagy szikla, a levegőben meg nincs "semmi")...

Ha megtudja teremteni akkor nem bírja át is formázni ?

Illetve szerintem nem szabdna tudnia, csak a játékegyensúly miatt (ami így is bőven a varázslók javán ál..), elenben anyagszerkezet válzottani lehet (fábol vaskarika megy a varázslónak) így ha tud teremteni, akkor át is alakíthaja a szerkezetet, tehát folyékonnyá teheti. Viszont az is meglehet, hogy nem a hőmérséklete csak a szerkezet változik meg ami ugye itt (a földön) elég elképzelhetetlen de vannak kívételek (higany is fém ...) és lehet hogy a kiváltó hatás nélkül is megoldhatja.

Pl az üveg elméletileg folyékony, csak nagyon lassan folyik...

Szerintem Ez új és érdekes Téma lehet, és új lehetőség (ha működik...)

Igen a Mágikus Tárgyalkotás rész jól "megoldott" lett a könyv szerint, ám azért a tárgyaknál leírt értékek változtatásának "költsége" nem tisztázot...

így pedig csak Tapsaztalati Úton készült tárgy, amit a varázsló nem csinál.

Enyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Ûdvözlet!

Az anyag halmazálapot témához:

SZVSZ: amikor megtermt egy elemt a varázslo akkor megahatározhatja hogy mijen halmazálapotban legyen mert, addig az anyagszerkezet nem létezett az anyagal egyetmeben. Mig a meglévö anyag halamzálapotát átalaktiásal nem alakithatja át. most olvastam az ETK ban. A termetés jelentette kiskapuval egyetlen jelentösebb gond van a nagy mana menyiség és a 3 segmenses varázslási idő.

Az öselemi sikokhoz:

Az álatalam ismert leirások szerint, a viz öslemi sikján csak ösviz van semi egyéb nem létezik ot (az érintett paraelemel együt )ugyanugy igaz ez a többi öselemi sikra is.

Ujabb felmerült kérdések: :lol:

- Mi történik akor ha egy személy körül lévö leveget dezintegrályuk? Azaz semivé teszük? Ehez a levegönek egybefügönek kell leni, ezt mondjuk sikerült valahogy áthidalni. Vajon mi történe az áldozatal? A körülöte keletkező vákum mijen hatást gyakorolna rá?

-A varázsló képes uj varázslatokat alkotni, akár pilanatok altt is. De mi történik akkor ha a varázslatot lejegyzi, azt hogy miféle szavakat kell kiejteni mijen kézmozdulatokat kell teni. Az igy lejegyzet munkáját pedig egy gyakorlati mágiahasználó megkaparintja, és elkezdi nagy alaposágal tanulmányozni, teszem azt végrehajtja a meghatározott mozdulatokat, kiejti a megfelelö szavakat helyesen, történetesen van elég ha mp-ja a varázslat életrekeltéséhez Ekkor mi történe? Lehetséges e varázslo alkota varázslatok tanitása nem varázslo kasztuaknak akik gyakorlati mágiát alklamaznak? Gyárthat e az elméleti varázslo nagyhatalmu varázslatokat más mágiahasználok részére? :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A levegőeltüntetést eléggé elő kell készíteni, mivel, tudod, egy szoba levegője egész Ynev levegőjének része... stb. :) de HA létrejönne, akkor én simán a fulladás szabályait alkalmaznám rá, pluszban némi kis vérzéssel, mondjuk a vákuum miatt..

A varázsló taníthat, lásd a mágiahasználat képzettség.

Az, hogy dolgozhat-e ki varázslatokat, szerintem nagyon islehetséges. Ki, ha ő nem? CSAKHOGY nem fog, ez ugyanúgy egyértelmű.

Viszont a tapasztalati mágiahasználóknak is van egy kicsi rétege, aki ha nem is a magasmágia sziontjén, de elkezdi tanulmányozni a varázlsataik elméletét. Lásd a különböző mágiahasználó kasztok képzettségeitnek 5. fokát. (szakrális mágia, vulgármágia)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dreemer,

A varázsló ugyan lejegyezhet ilyen módon varázslatokat, de elég valószínűtlen, hogy valaha is önszántából átadja egy általa megvetett, de legalábbis lenézett tapasztalati mágiahasználónak. Ha az illető a varázsló szándéka ellenére egy ilyen leírás birtokába jut, akkor elvileg lehetséges, hogy elsajátíthatja, de ez aligha sikerül elsőre, annál is inkább, mert a varázslók, működésük évszázadai alatt nyilván kialakítottak vmiféle jelrendszert a varázslatok/mozaikok lejegyzésére, és ezt aligha tanítják meg másoknak. Még olyat is elképzelhetőnek tartok, hogy az efféle feljegyzések rúnákkal készülnek, azokkal a mozaikoknak megfeleltehető jelekkel, amelyeket a varázslás során a levegőbe írnak, vagy a rúnamágikus tárgyak készítése során használnak. Egy ilyen papír kb. úgy nézhet ki, mint a Varázstekercs nevű rúnamágikus tárgy, csak nincs rajta Mágikus Aura varázsjel, és a varázsló nem használt fel a leíráshoz Mp-ot.

Szerintem kb. úgy érdemes játszani a dolgot, ahogy a Második Törvénykönyv leírja a tapasztalati mágiahasználók új varázslat alkotását, csak nem ők találják ki, mit is akarnak megvalósítani.

Közbevetett kérdés: mennyire lehet jellemző a varázslókra, hogy efféle "tartalom nélküli" rajzolatokat (nemcsak rúnákat, hanem bármilyen jelmágikus rajzolatot) készítsenek, mondjuk megtévesztés céljából?

Pl.: Egy terem falát teleírom kéttucatnyi, manapont-felhasználás nélkül rajzolt és így nyilván működésképtelen asztrál- és mentálszimbólumokkal, és közéjük rejtek egy valódit is, amelynek mágiukus voltát Leplezéssel próbálom eltüntetni. Ha ezután valaki találomra megvizsgál néhány rajzot, és nem botlik bele éppen a valódiba, akkor igen valószínű, hogy gyanútlanul közelíti meg a többit, és így a valódi rajzolat kifejti hatását.

Halmazállapotok: úgy látom, sok furcsa probléma került elő hirtelen (megjegyzem ez már többször előfordult a TAM mozaikok kapcsán... :? ) A baj az, hogy a halamzállapot szó szerint állapot, és nem az egyes anyagok állandó jellenzője. A forró fém vagy a gőz anyagi minősége (őselemi összetétele) nyilván a közönséges szilárd fémével és a vízzel azonos. A másik baj az (ld. BYCS megállapítását az üvegről), hogy nemhogy a M.A.G.U.S. világában, de a földi valóságban is háromnál jóval több halmazállapot létezik. Pl. a gőz- és a gázállapot egyaránt "légnemű", mégis különböznek egymástól.

NB.: A gázok az anyagra jellenző ún. kritikus hőérséklet feletti hőmérsékletűek, és semekkora nyomáson nem cseppfolyósíthatók; ha azonban nyomásuk eléri a szintén anyagra jellemző kritikus nyomást, akkor ún. szuperkritikus állaptba kerülnek (még egy állapot! :twisted: ), és mechanikai tulajdonságaik között a gázokra és folyadékokra jellemzőek is vannak (pl. önthetők, de kitöltik a rendelkezésükre álló teret). A gőzök megfelelően nagy nyomáson lecsapódnak, cseppfolyóssá válnak, légnemű állapotban azonban nem érvényes rájuk az Avogadro-törvény.

Mindezen túl van jó pár olyan állapot is, amit tiszta anyagok nem, csak elegyek, keverékek, stb. vehetnek fel, pl. a gél-(kocsonyás)állapot, amiről ugye nehéz megmondani, hogy most szilárd v. folyékony inkább.

Ami a BYCS által említett üveget illeti: ez az ún. túlhűtött folyadékok kategóriájába tartozok. Nem valódi szilárd (kristályos) anyag, mégsem folyadék, ui. viszkozitás (az a tulajdonság, ami meghatározza, hogy mennyire "lassan" is folyik), a folyadékokétól eltérő összefüggés szerint változik a hőmérséklettel.

Végszóként tehát: a véleményem az, hogy még ha mindezeket nem is vesszük figyelembe, akkor is meglehetősen furcsa kitétele a TAM-nek a halmazállapot-változás kizárása. (Mi ezt a kikötést lényegében "házi-nem-szabály" formájában töröltük.) Ami a teremtést illeti. szerintem oylyan állapotban jelenik meg, amilyen az adott környezetben természetes módon lenne.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

Értem, amit mondasz,m mégsem egyezik vele a véleményem. Persze, hogy mindent ki lehet találni, meg háziasítani, mint őseint a tyúkot. :lol:

De akkor minek tesz fel itt valaki egy kérdést, hogy szerintetek ezt vagy azt lehet-e, amikor tudja, hiszen a szabálykönyv világosan leírja, hogy nem. És azután, hogy megkapja a választ, elkezd logikára, meg fizikára hivatkozni, meg hogy az üveg folyékony.* :lol:

És akkor érv, ellenérv, amikor pedig elfogyott, mert az álnok "szabályazonosneműbeszerelmesek" mindig a törvénykönyvre hivatkoznak, akkor jön a végső "érv", hogy de hát ez az én Ynevem, mindenkinek van, és otthon azt mesélünk, amit akarunk és stb. :)

Ez így ok, csak akkor azt nem értem, hogy minek kell itt megkérdezni, meg érvelni, úgyis azt mesélek, amit akarok. (?)

No, csak azt akarom ezzel mondani, hogy aki kérdez valamit, az nyilván azért teszi, mert kíváncsi a többiek véleményére, és azokéra, akinek megvan vagy jobban ismerik a szabályokat, esetleg találkoztak a problémával, mert az alap mozgató az benne, hogy ő YNEVEN akar játszani, és ennek a világa, szabályai LE VANNAK ÍRVA a szabálykönyveiben. Tehát igénye van a viszonylag egységes véleményre, hogy ne röhögjék keresztül, amikor elmeséli majd egy szerepjátékos találkozón, hogy a múltkor kétszeres belső időben levágott hat xinget egy szegmens alatt... :)

Meg ne sértődj, ezt nem (csak) neked szánom, hanem azoknak, akik magukra ismernek benne.

Mert mindenkinek lehet véleménye, mindenkinek lehet saját Yneve, de a közös YNEV, amit mindenki elismer, vagy amit a többség elismer, és ismerni akar, az az 1TK-ban, stb van benne, és pl. világosan le van írva, hogy mi a feketemágia.

Én JAVASLOM mindenkinek, hogy ennek fényében vitázzon. Nem baj, ha valaki nem ugyanazt gondolja, csak tudja, hogy annak hol a helye. Ugyanis ez a világ nem most készül, ez MÁR LÉTEZIK. :)

* félreértés ne essék, szép dolog a földi fizika, de ennek "itt" Yneven fikarcnyi jelentősége sincsen.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Most lehet, hogy én értettem félre, de most akkro azt modntad hogy:

Amit iderunk az a "magja" a MA.G.U.S. szerepjátékos társadalma által kiegészített "szabálykönyvnek"?

No mert Én úgy gondolom, hogy majdnem. Csak mivel "nem mindenki" nézi ezen információkat , és nem is biztos hogy egyet ért vele, így nem teljes egyébként DE. :wink:

Öszintén megvalva Kéne egy olyan "Szavazat Csomag" Amelyben a már megbeszélt "lezárt" kiegészítéseket tartalmazza. A szavazatok Mennyisége alapján lehetne látni, hogy mennyire is sikerült egységesíteni a kiegeészítéseket, illetev , hogy kinek fér bele az Ynevképbe.

/Ilyenek Lehetnek a RunaTárgykészítés szabályai: Takeda és Sylavanus "főkolomposok" megjegyzéseivel + a többi "tény=szabály" szerinti hozzászólásokkal/

Ezen szavazásoknak az eredménye szerintem jó jelzés lenne, mind arról, hogy Mennyien, és hogy mien "Yneven" Játszanak Manapság.

Lehetséges "mobilitás":

/A saját játékomban is főszerepet kap az, hogy mindenki tudjon a változásokról, ami ma már az Internet segítségével "mindenkinek" elérhető és így mindneki valódi alakítója lehet a világnak, pl: az 1 db ereklye nem lesz 5 JK-nál akik véletlen egy játékalkalommal találkoznak és nagyot lesnek amikor elbüszkélednek vele hogy náluk van az xy ereklye amiből csak 1 van , és közbe előkapva 5 is előkerül belőle.../

Elnézést , hogy mindig felhozom a saját "terveim" de ugyebár , pont ezen (M.A.G.U.S.) hibáiból okulva ott jobb megoldásokat keresek(remélem találok is).

NOs most ennyi elég lesz!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS, ilyesmit mondok én is, bár nem teljesen így, és sajnos - vagy nem? - nem is lehet ilyen forrón enni a kását.

MERT amit megbeszélünk, az attól még nem lesz szentírás. HA idézetekkel alá van támasztva, nyilván nem is kérdés tovább. Ha már csak kilogikázva van, a MAGUS szabályai alapján, akkor azért még többnyire megállja a helyét. DE ami nem egyétrtelmű, vagy fehér folt, ott csak VÉLEMÉNYÜNK lesz, ha fejre állunk is. Ez lehet, hogy egy nézet szerint logikus, más szerint nem, és kerülhetnek többségbe egyik, vagy másik nézet hívei, akkor sem lesz szentírás.

No, egyeztetni lehet, mert pl. egy csapat is azt teszi, és nyilván, amiben megegyeznek, és mindannyian elfogadják, az náluk onnantól úgy van.

Az is valószínű, hogy ha mindenki elfogad valami házi szabályt egy csapaton belül, csak egy nem, az is el fogja, mert nyilván a többiekkel akar játszani. Ez megegyezés kérdése. Ez valahogy így van leírva az 1TK-ban is.

DE az nem elfogadható, hogy többségi alapon eldöntünk valamit, akármilyen logikus is, de ha az nincs egyértelműen, vagy egyértelműen kikövetkeztethetően leírva, akkor arra nem lehet azt mondani, hogy márpedig ez így van.

Nemcsak azért, mert ugye a fórum olvasottsága nem 100%-os és nem naprakész a szerepjátékos társadalomban, hanem mert nem vagyunk jogosultak ilyesmit eldönteni.

Véleményt lehet egyeztetni, meg szavazni, hogy kinek tetszik, bár ebnek a fentiek miatt csak látszat értelme van, illetve lehet alapítani egy kört, akik elfogadják a dolgot - lásd, amit magam is javasoltam korábban a Házi kiegek topicban - és minél szélesebb egy kör, annál elfogadottabb lesz az új házi nézet. De az attól még "csak" házi nézet marad, ha találkozol egy kívülállóval, őt újra meg kell győznöd.

Ami szerintem igazán HASZNA ÉS ÉRTELME az itteni beszélgetésnek, azon túl, hogy aki nem ismeri, azt figyelmeztethetik egy-két létező szabályra, hogy az ilyen fehér dolgokban is megy a vita, érvek, ellenérvek, és akit érdekel a téma, elolvassa, és nem kell újra megkérdeznie, láthatja, mit tartanak logikusnak többen és milyen révek alapján, esetleg olyan szabályok vagy leírások alapján,ami neki nincs meg, vagy nem is ismerte, vagy csak eddig nem olvasta, láthatja, hogy esetleg hogyan értelmeznek mások másképpen egy dolgot, és végül SOKKAL gazdagabban, a témát jól körülrágva kerül ki, és kialakíthatja ENNEK FÉNYÉBEN a saját elképzelését, ami mindenképpen teljesebb lesz, mintha elolvassa a bekezdést, és azután eldönti magának, hogy na, ez szerintem így van.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lehet és nem olvastam , de hol van leírva, hogy az ős-elemi síkokon csak

csak a saját eleműk van ? (nem lehet ott is az ellenttés anyagon kívül a töbi? Mert így pl az ősföld sík egy nagy szikla, a levegőben meg nincs "semmi")...

Egész pontosan leírja az ETK a 293. oldalon az Elemi mágia bevezetőjében: "...Olyan sík, ahol egyáltalán nem keverednek, négy akad: az Õstűz Síkja, az Õsvíz Síkja, az Õsföld Síkja és az Õslég Síkja: összefoglalóan Õselemi Síkoknak mondjuk őket. Az elemek e Síkokon tisztán, torzítatlan és keveretlen formájukban lelhetők fel. ..."

A varázsló képes uj varázslatokat alkotni, akár pilanatok altt is.

Ez nagyon helytelen meglátás. A varázsló képes más első szinten is új varázslatokat alkotni, pusztán gondolkodással, de ehhez nyugalomra van szüksége. Mindemellett "varázskönyvekbe" írja a feljegyzéseit (szerintem többnyire a tanult ősi nyelven). Ettől függetlenül például az én varázslóm óelf nyelven publikál(t) yneven például a varázslói illúziómágiáról, a mágikus anyagok mágiájáról, az őselemi alapon szervezett létformák élettani funkcióiról, a mágikus művészetekről (szobrászat, festészet), a szimpatikus viszonyokról (személy-tárgy viszony alternatív megvalósítása) és még egyéb apróságok.

Közbevetett kérdés: mennyire lehet jellemző a varázslókra, hogy efféle "tartalom nélküli" rajzolatokat (nemcsak rúnákat, hanem bármilyen jelmágikus rajzolatot) készítsenek, mondjuk megtévesztés céljából?

Pl.: Egy terem falát teleírom kéttucatnyi, manapont-felhasználás nélkül rajzolt és így nyilván működésképtelen asztrál- és mentálszimbólumokkal, és közéjük rejtek egy valódit is, amelynek mágiukus voltát Leplezéssel próbálom eltüntetni. Ha ezután valaki talámora megvizsgál néhány rajzot, és nem botlik bele éppen a valódiba, akkor igen valószínű, hogy gyanútlanul közelíti meg a többit, és így a valódi rajzolat kifejti hatását.

Jelmágikus rajzolat mágikus kisugárzását nem lehet leplezni.

Le van írva, hogy jelmágikus rajzolatra nem alkalmazható időmágia és leplezés. (hagy ne kelljen beidéznem, ott van valahol az ETK-ban a jelmágikus rajzolatoknál).

Halmazállapotok: úgy látom, sok furcsa probléma került elő hirtelen (megjegyzem ez már többször előfordult a TAM mozaikok kapcsán... ) A baj az, hogy a halamzállapot szó szerint állapot, és nem az egyes anyagok állandó jellenzője. A forró fém vagy a gőz anyagi minősége (őselemi összetétele) nyilván a közönséges szilárd fémével és a vízzel azonos.

Empirikus alapon, egy forró fémnek az őselemi anyagszerkezetében több őstűznek kell lennie, mint egy hideg fém esetében. Ez a varázsló szempontjából szerintem különböző anyagnak minősül a TAM mozaikok esetében.

Jut eszembe, közben részben már írkáltam "hülyeségeket" a Rúnamágikus tárgyakhoz is, de félúton abbahagytam. Idemásolom. Ha lesz erőm befejezem. Az írás messze nem tökéletesen átgondolt.

Takeda:
Sylvanus: Az nagyon jó, hogy vázolod, a gyakorlatban hogyan kell elképzelni a rúnázást, ez fontos, és segít néhány játéktechnikai elem tisztázásában, a tárgyak kinézetére vonatkozóan, s ha kínaiak lennénk, akkor is a Futarkhoz hasonlóan a jelek bővítésével növelnénk a jelek bonyolultságát, csak keleti írásjegyekkel.
Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Arnulf con Jamerre:

Abban egyetértek veled hogy a varázslo nem fog más lenézett gyakolrati mágiahsználoknak tudásába betekintést engedni. Legalábis akárkinek nem, de feltételezem egy varázslo is megbizhat egy másik személyben, barátban akire az élettét rá meri bizni. Ara lenék kiváncsi a barátját képes e megtanitani egy varázslat megidézésére.

A levegö eltüntetéséhez: Tudom jol hogy a TAM al csak egész tárgyakra leeht hatni azok részeire nem. A levegö "leválasztását" ugy oldanám meg, hogy vékony anyagot formáznék az iletö köré, elég mesze töle hogy a személyes aura védelmén kivül essen, és egy teljesen zárt teret alkotnék emg eképp, utána pedig a belsö légtérböl dezintegrálnám a levegőt.

A másik megoldásnak azt látom hogy párát teremtek az áldozat köré, egészen pontosan nem ismerem az ide vágo fizikát :( de ugysejtem a viz elkeveredne a lvegövel) majd a levegö-viz elegyet dezintegrálnám.

Sajnos nem udom utobbi megoldás menyire fér bele az ETK fektette szabályokba.

Köszönettel:

Dreemer

Link a hozzászóláshoz

Én pedig abszolút nem értek egyet.

Pontosabban ezúttal inkább a szabálykönyvek.

Ugyanis ebben az esetben nem lehetne oktatni a mágiahasználatot, ami már alapfokon is durva betekintés.

Azt pedig oktatják pár helyen (még Doranban is).

Tehát betekinthet egy más varázshasználó is a varázslói mágiába.

Ezzel pedig egy boszoprkány igen sokra képes menni, már csak azért, mert az a kaszt az egyetlen a varázslón kívül, melynek mtagjai között viszonylag gyakori a mágiaelméleti gondolkodás.

Link a hozzászóláshoz
Üdvözletem!

A levegö eltüntetéséhez: Tudom jol hogy a TAM al csak egész tárgyakra leeht hatni azok részeire nem. A levegö "leválasztását" ugy oldanám meg, hogy vékony anyagot formáznék az iletö köré, elég mesze töle hogy a személyes aura védelmén kivül essen, és egy teljesen zárt teret alkotnék emg eképp, utána pedig a belsö légtérböl dezintegrálnám a levegőt.

A másik megoldásnak azt látom hogy párát teremtek az áldozat köré, egészen pontosan nem ismerem az ide vágo fizikát :( de ugysejtem a viz elkeveredne a lvegövel) majd a levegö-viz elegyet dezintegrálnám.

Sajnos nem udom utobbi megoldás menyire fér bele az ETK fektette szabályokba.

Köszönettel:

Dreemer

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Véleményem szerint is tanitható, és tanított is a Mágia a nem varázslókasztúaknak is.

Nálunk egy példa:

A "mester" 3/3 -as Ember Pyaronita Varázsló/Adronpap (az Inquvizició egy "tisztogatója") a tanítvány pedig egy 4. szintű Erioni Félelf harcos.

(A csapatban még volt egy Boszorkányvadász és egy szerzetes Shadonból)

A fő érdekesség a Harcos "kezdeti" K

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Én egy technikai problémába botlottam az elemi sötéttel kapcsolatban, ami sehogy sem áll össze nekem. 11+ E-s sötétség leírásakor az szerepel, hogy ilyen esetben még az infra és ultralátás sem működik. A táblázat alatt viszont az szerepel, hogy a fények nem, csak hőhatásuk érződik a sötétben. Ebben az esetben azonban az infralátátsnak, ami hőre alapul, működnie kellene. (az ultralátás természetével nem vagyok tisztában) Nem tudom ezt az ellentmondást hogy értelmezni, és örülnék ha valaki kisegítene.

Előre is köszi

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Szerintem a válasz egyszerű.

Az Elemi Sötét 11E felett, olyan erős mágia ami minden látáshoz kapcsolódó érzékelést lehetetlenné tesz. Mindegy, hogy hőképet, normál fényt, vagy ultralátásnál, az ultraibolya fénnyel tájékozódik.

Ellenben azt nem tudom hogy az Abszolút Látás pszi diszciplinát akadályozza-e? Érdekes tény, hogy ott nem a fizikai szemünkkkel, hanem a lélek szemével látunk, úgyhogy ebben nem vagyok biztos

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az elemi sötét magyarázata nagyon egyszerű. 11+-os erősítés után azért nem működik az infralátás, mert mágiáról van szó (ugyan úgy, mint a papi szentfény esetén). A hőérzet viszont ettől még érvényesül, vagyis nem látod a fáklyát (vagy a hőjét), viszont ha a sötétben véletlenül hozzáérsz, akkor meg fog égetni. Ez igaz már kissebb erősítés esetén is, feltéve hogy pl. emberrel játszol, és nincs infra- vagy ultralátásod.

Az abszulult látás leírásában szerepel, hogy a mágikus sötétség gátat szab a használatának. Szóval az sem működni :(

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Altaremor,

A táblázat alatti szöveg általános, míg a 11+ pontja már egy helyzetre vonatkozik, jobban, mint az általános szöveg. A feltevés egyébként jogos, és a táblázat fogalmazásából arra következtethetünk, hogy még vaksötétben is működhet a hőlátás, hiszen a 11+-nál tiltja meg először.

DE a 11+-nál és afölött már az sem.

A hőérzet megmarad, ami nem ellentmondás, mivel az nem látás, hanem érzet. Igen, a látás is érzékelés de szerintem itt egyértelmű, hogy arra utaltak - amit Kele is helyesen mondott - hogy attól még, hogy egyáltalán nem lkátod, a fáklya megéget a mágikus sötétségben.

Logikailag helyes volna az abszolút látással kapcsolatos feltételezés, ha nem lenne konkrétan leírva, hogy a mágikus sötétség útját állja! Így viszont nincs tovább kérdés. A magyaráazat egyszerű, az ok, hogy nem a hagyományos érzékszevünkkel látunk ilyenkor, de a sötét sem hagyományos, hanem mágikus! (lehet vitatkozni vele, de ez olyan magyarázat, ami a szabályokkal egybevág, következésképpen helyes.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Köszi a választ, így már eldöntött a kérdés.

Azonban, legutóbbi agyalásom során beleütköztem valamibe, amin azóta sem jutottam túl.. Eléggé tudományos, fizikai-kémiai szempontból közelítem meg a mágiát is, és emiatt vagyok gondban. Ez a probléma is ilyen jellegű, leginkább tudományos beállítottságú ember válaszát várnám. A gondom az elemi erővel, anank is a kitörésés formázásával lenne gáz. A kezdet ott volt, hogy megpróbáltam kiszámolni, egy tárgyat milyen távolságra dob le egy kitörés, ám a fizika törvényei szerint egy pillanatnyi (végtelen kis idejű) erőhatás munkája majdnem nulla.. :? Ez azt jelentené, hogy semmi érteleme a kitöréssé formázott erőnek. Azonban, ez nincs így, és szeretném ha valaki megmagyarázná/áthidalán a problémát, és potnosan meg tudná mondani, pl. mekkora kezdősebességet ad pl. egy 1 kilós tárgynak a kitörés. Sajnálom hogy ilyen tudományos zagyvaságot írok, de nem nagyon tudok leigazodni ebben, és enélkül annyi a tervemnek :( . Ha mást nem is lehet tenni, akkor legalább a sétáló/futó/vágtató ember sebbességét közölje valaki, lehetőleg nem csak úgy saccolva.

köszi előre, már ha nem egy nagy baromság eleve amit leírtam..

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nincs igazad, fizikával, és matekkal le lehet írni az elemi erő hatását. HA utánna gondolsz, van erőhatása és sebessége, akkor van teljesítménye is. A teljesítményből pedig könnyen meghatározható a munka is (nem akartam nagyon matekosan írni, remélem így is érthető volt). Egyébként erről teljesen fölösleges vitázni. Ha a földön felrobban egy bomba, akkor abból egy lökéshullám indul meg, ami akár az embert is fellökheti (nagyobb esetben akár épületeket is elsodorhat-gondolj csak az atombombára). Én az elemi erőt kitöréssé formázva így tudom elképzelni, csak bomba nélkül (illetve más jellegű bombával :) )

Az erőhatása már nehéz dolog. Viszont nem érdemes túlbonyolítani. 1E-ként 1kg-ot lök hátra, feltéve, hogy az adott tárgy (illető) állt. Ha mondjuk futott felém, akkor elősször meg kell állítani, majd innen hátralökni. Vagyis dupla erősséggel kell megteremteni az elemi erőt. Szerintem ennyi teljesen elég, és így még játék közben sem fogsz 3 órán keresztül egyilyen apróságot számolni :D

Az emberek és egyéb fajok (valamint lovak) sebessége pedig le van írva az ETK-ban. Egy ember gyalog 6, könnyű futással 12, futva 24, míg rohanva 36 mérföldet tesz meg óránként. De az is le van írva, körönként rohanva 100, , futva 65, könyű futásban 32 métert tesz meg körönként. Ebből könnyen meghatározható a sebesség is (pl. rohanva 10 m/s, ami 36 km/h, tudom ez egy kicsit sok dehát kalandozókról van szó...)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Megint problémám lenne, amire eddig nem találtam választ, leginkább több ellentmondót. A téma a jel/rúnamágia lenne, mert attól tartok nekem elég hiányos ez a rész. Az egyik kérdésem, hogy mi történik, ha megsérül egy varázsjel. Legtöbbek szerint felrobban/szikrázik, de ennek számomra ellentmond a "kíméletlenek tőre" (ETK. 333), bár lehet, ez egyedi eset.. Másodikként az érdekelne, hogy tud-e valaki mechanomágusokról vagy ilyenekről írást.. nagyon érdekelne. Az utoljára pedig magával a rúnamágiával, jelmágiával kapcsolatos kiegészítéseket keresnék, mert ezekből nem sokat találok :(

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem nem fog semmi sem történni, ha a jel megsérül. Illetve az összes hatás annyi, hogy többé nem fejti ki hatását. Szerintem ez ennyire egyszerű lenne. Szerintem nem fog felrobbanni, vagy szikrázni. Semmi sem történik (közvetlenül). Szóval, ha a példádat hozzuk, akkor a tőr vissza alakul, és kész (igaz, ez is volt a célja :D )

Ha azt akarom elérni hogy sérüléskor fejtesen ki valami hatást, akkor a kisugárzó varázsjelet írom le (tudom, ez nem sérüléskor fejt ki a hatást, hanem érintéskor, viszont a sérítéshez valószínűleg ez is kell-kivéve mágia esetén :twisted: )

A mechanomágusok alatt én első sorban a Gilron-papokat értem. Róluk bőven egy regényben olvashatsz, ha jól emlékszem az Észak lángjában, ha nem ez, akkor majd kijavítanak :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyik szabálykönyvben (bár a legújab d20-ast nem ismerem) sincs benne, hogy a jelmágikus rajzolatok szabálytalan megtörése esetén történne bármi is; ellenben egy Rúna-cikkben ezt kifejtették (pontos adatokra nem emlékszem).

Lényegét tekintve varázslói jelmágikus rajzolat (véletlenül) nem sérülhet, kizárólag akarattal törhetőek meg a vonalai; ezzel a módszerrel is két lehetőség van. Szabályos megtörés esetén (Rúnamágia Af) nincs semmilyen mellékhatás, míg szabálytalan megtörés esetén "mana-kitörés" sebzi a környezetet.

Nem meglepő módon a szabálykönyveb szereplő "kíméletlenek tőre" a Rúnacikk-előtt jelent meg, így a cikket is figyelembe véve nem állja meg a helyét a módszere. (ettől függetlenül is gond van a vele az áldozat Személyes Aurája miatt)

A Rúnatekercs széttépése, miután valaki felolvasta szabályos megtörénsek számít (a felolvasónak rendelkeznie kell Rúnamágia Af képzettséggel), ha nem olvassa fel, csak széttépi akkor lehet mana-kitöréssel számolni.

Alternatív módszerként lehet alkalmazni vadmágikus hatásokat is, hogy érdekesebb legyen a szabálytalan megtörés.

Ilyen alapon egyébként a kisugárzó varázsjel sem sérülhet meg, csupán megtörhető.

(Ilyenkor szoktak jönni a "kreatív" egyének azzal, hogy ha véletlenül nem sérülhet meg, akkor telepakolják a köpenyük belső részét jelmágikus rajzolatokkal, hiszen arról nem tudhat az őket támadó személy így nem sértheti meg véletlenül a jeleket, ezáltal nem sebezheti meg a védett személyt. Gondoljunk bele abba, hogy a támadó meg akarja sebezni a védettet, annak ruházatával együtt, így a szándék megvan; ellenben egy természeti jelenség ellen például védett lehet.)

Ezsembe jutott még egy apróság a varázskörökkel kapcsolatban is, a Rúna-cikk leírása alapján még a homokkal szórt varázskör sem sérülhet meg a legnagyobb viharban sem.

Az egyik Rúna-magazinban megjelent egy utalás a mechanika és a magasmágia kapcsán, ahol is azt írták, hogy a Pyarroni Okkult Tudományok Egyetemén lehet választani a Mechanika-Kinetika szakot, bár természetesen nem írtak semmiféle ehhez kapcsolódó mozaikot, módszert.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...