Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Ez természetesen csak megfelelő jellem esetén jelent problémát
Nono. BÁRMILYEN jellemű karaktert sújt a fekete mágia büntetése, ez nem jellem kérdése. A feketemágia megítélése NEM RELATÍV, idealista alapont minden esetben ugyanazt érti a természet alatta.

Takeda,

Ne haragudj meg, de valótlan állításokat sorolsz.

Először is, én sehol nem láttam olyat, hogy a hatalom itala méreg lenne.

Az igaz, hogy kivonja a szervezetből az energiát, és ez egészségpont vesztéssel, ami valószínűleg a szervezet rosszallásával, fájdalommal jár (ez is csak kimesélés szintjén, mivel a szabályok nem írnak elő Fp vesztést, következésképpen nincs hirtelen görcsbe rántó hatalmas fájdalom, amhogy egyébként én is elképzelem a helyzetet, tehát ez csak hangulati elem. Tehát nem kell "mérgezért túlélni", bár nyilván, ha olyan issza, aki még nem tapasztalta, akkor sokkolni fogja a szervezet reakciója.

Hogy ne kapna manát? Ezt mégis mire alapozod? A hatalom italának működése ugyanis nem függ a boszorkánymestertől. Nem kell koncentrálnia rá, nem kell várnia a Mp-t, az akkor is kivonja a szervezetéből az erőt, ha történetesen nem tudja, miről is van szó. (pl, vegyünk egy boszorkányt, aki megiszik egy pohár italt, és nem tudja, hogy hatalom itala van benne, neki is visszatölti Mp-it, pedig semmit nem cselekedett másképp.)

A hatalom itala az így kivont eneriát (egészség vesztés mindenképpen) az elmébe továbbítja, ami HA alkalmas a Mp befogadására, azaz mágiahasználó, Mp-tal rendelkező ember itta meg, akkor az el is képes raktározni, azaz elméje MEGTELIK manával. Ez szintre való tekintet nélkül igaz. Ebből kifolyólag, ha egy varázsló issza meg a hatalom italát, akkor is teletölti az elméjét, míg, ha egy nem mágiahasználó, akkor csak az egészségkárosodást szenvedi el.

Amire te gondolsz, az az ikerkasztúságból vonatkozó szabályok. Az igaz ugyanis, hogy ha egy varázshasználó karakter más mágiahasználó kasztot felvesz ikerkasztba, akkor az egyik kaszt módszerének feltöltése CSAK AZON a szinten megfelelő mértékű feltöltést tesz lehetővé, amennyi annak a részkasztnak a szintje. De ez nem a hatalom italára vonatkozik, hanem a KASZTFÜGGÕ módszerekre, mint pl. az ima, pszi-metódusok, tűzvarázslói feltöltés - bár az meg nem lehet ikerkasztú, ezért csak elméletben - összhangzat. Ezen módszerek mindegyikéről könnyen belátható, hogy minél tapasztaltabb egy alkalmazó, annál nagyobb hatásfokkal hozza létre a módszert, miltal az elméje megtelik mágikus energiával, ezért FÜGG a Tsz-től. így teljesen jogos az, hogy bár egy 15/2 Tszű varázsló/bárd karakter összhangzatával csupán a 2Tszű bárd elmének megfelelő Mp-t tud visszaszerezni, még ha maximális Mp-i a 15 Tsz-ű varázslónak felelnek meg.

DE nézzük a hatalom italát, ami NEM TSZ-függő. Akármilyen szintű boszorkánymester készíti a hatalom italát, az mindig MAX Mp-ra tölti fel a boszorkánymestert, vagy mindenkit, aki megissza.

"A boszorkány és boszorkánymester, ha felhajt egy adagot a Hatalom Italából, telítődik mágikus energiával. Elméje feltöltődik mana-ponttal, ismétannyi áll rendelkezésére a varázsláshoz, amennyi az energiabefogadó képessége." 1TK,389/1/3

Extrém példa, de egy első Tsz-ű BM által készített hatalom itala is maximumra tölt egy 12. Tszű boszorkánymestert. Ez NEM függ a szinttől, egészen egyszerűen azért, mert máselven működik. Annyira tapasztalati és primitív, hogy mentesül ezen szabály alól, nem véletlen, hogy nem csökkenthető magas szintű tudással sem az okozott mellékhatása, azaz az egészség csökkenés.

Ebbőlaz következik, hogy ha valakire hat, akkor azt maximumra tölti.

Működési elve miatt a nem boszorkányokat, vagy boszorkánymestereket is.

Ez a hozzászokás dolog bár jól hangzik, sehol nem szerepel, nem követelmény. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy akárhogyan is szokják az italt, a mellékhatás nem csökken.

A varázslóiskolás részben egyetértek.

És azt is gondoljuk végig, hogy mit tud egyébként a varázsló, és mivel járna, ha ilyen számára primitív módon töltené fel elméjét. Vonatkoztass el Bycs a sört nyugodtan kortyolgató játékostól, aki ha kell, fizikai sérülés nélkül radírozza ki a meghalt karakterét, és alkot újat. NEKI nem fáj a hatalom itala. De képzelj el egy varázslót, aki tökéletes módon, fájdalommentesen képes mágikus energiát szerezni, gazdaságos, magasabbrendű módon. Azt tanulta, hogy ez a jó, és hiszei maga is. (elég nehéz lenne mágiát használnia, ha nem tenné...) És akkor ott egy ital, amit felhajt, és az kiszpolyozza szervezetét. Szerinted alkalmazza majd valaki?

Arnulf, a te kérdésedre is benne van a válasz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak egy kicsit a megszokás dologról a hatalom italával kapcsolatban:

A boszorkánymester ismerni fogja a receptjét (magasabb szinten biztos, mivel valószínűleg magának keveri majd...), tudja, miből áll, és tudja, hogy lehet ellene legjobban védekezni. Nyilván vannak olyan gyógyfüvek, amik csökkentik a károsító hatását, és nyilván mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy minél kevésbé rontsa le szervezetét.

Ha én boszorkánymesternek mesélek (amire azért rég nem volt példa), attól függően, hogy próbál-e gyengíteni a dolgon adok mínuszokat. Ha sok mindent megtesz, akkor akár lehet kevesebb is, mondjuk -3, de ha semmit nem tesz meg, még őt is -5 sújtja nálam. A kezdő boszorkánymestert pedig még több. Szóval szerintem az ETKban leírt egészségvesztés (és ezáltal ugye ÉP is...) az általános esetre vonatkozik, egy kb 4. szintű boszorkánymesterre, aki nem először issza a hatalom italát, és a könnyen elérhető 'segítségeket' a gyengítéssel kapcsolatban igénybe veszi... Más kasztúakra meg attól függően hat ugyanúgy, hogy tudják-e mit isznak (és védekeznek-e valahogy), ittak-e már valaha, stb... Pl egy harcos, akinek gőze sincs, valószínűleg azért kapni fog egy -7 esetleg -8as egészséget, amitől valószínűleg elájul menten, de azért belehalni nem fog...

De ez persze tök opcionális, csak sztem valahogy így a reális...

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is olvastam valahol, hogy a aHatalom Itala csak Boszorkányok és Boszorkánymesterek esetében működik "rendesen", egyéb kasztok tagjai esetében méregként (de majd utánanézek pontosabban, mert lehet, hogy "csak" valamilyen netes kiegészítőben olvastam).

Biztos vagyok benne, hogy egyetlen általam játszott varázsló sem használna manapontfeltöltésre Hatalom Italát, ahogy Kisajtolást sem, de ettől függetlenül éppen elképzelhető olyan mentalitású végzett varázsló, amelyik alkalomadtán igen. Ez természetesen csak a JK-ként megszemélyesíthető (ETK javaslata szerint) varázslókra igaz. Toronban, Kránban, Gorwickban létezhetnek ilyen alternatív módszereket is használó (véleményem szerint kisebb) rendek.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus ha jol emlékszem akkor ez az ETK ban le is van írva, h csak a Boszik meg BM ek esetében müködik rendeltetésszerüen a dolog mindenki másnál méregként hat és ha jol emlékszem akkro le is van írva az ETK ban h milyen méregnek minősül!

De az száz h vmi halálos közeli másokank :D

Szal varázslo az alacosny egésszégével...cink :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus ha jol emlékszem akkor ez az ETK ban le is van írva, h csak a Boszik meg BM ek esetében müködik rendeltetésszerüen a dolog mindenki másnál méregként hat és ha jol emlékszem akkro le is van írva az ETK ban h milyen méregnek minősül!

De az száz h vmi halálos közeli másokank Very Happy

Jó lenne, ha beidéznétek ide az emlegetett részt, mert én nem találtam, de érdekelne.

Egyébként semmi okot nem látok rá, hogy így legyen..., viszont ellenérvet annál inkább. (lásd fentebb)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Teljesen egyetértek MG-vel, én nem találtam ilyet az ETK-ban, bár amúgy nem tudom elképzelni hogy akár egy varázsló, akár egy tűzvarázsló ilyet alkalmazzon.

Amúgy lenne egy kérdésem: ha valakin olyan varázslatot hajtanak végre amely esetén

az áldozat dobhat ME-t de nincs külső jele (pl.:gondolatolvasás) akkor az feltünik az áldozatnak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A hatalom italának Káros hatásásnak !-Pontos-! mibenléte nem ismert elöttem, de ha az "csak" viszonylagos gyengeség, akor az még "megérheti" a kockázatot, az új megismerésést.

Ha nagyon a betű szerinti szabályoknál maradunk, akkor "csak" egészség-pont vesztés lép fel - ami következésképpen Ép vesztést is okoz (ha a tíz feletti részt csökkenti - semi egyebet. Nem mondható rá, hogy fájna nagyon, hiszen Fp-vesztés nem történik, ez nem sebesülés. Tulajdonképpen ami kötelező, az annyi, hogy ugye Ép- veszítés után a következő körben automatikusan elveszíti a kezdeményezést... De azért mindenki beláthatja, hogy ez az egészségvesztés anniyra sokkolja a szervezetet, hogy bizonyosan megrázó, és ha nem is kell elájultatani, meg mindenféle korlátozásokkal sújtani az alkalmazót, azért én csak úgy mesélném ki, hogy "fáj" neki. :)

Bycs, semmi támadás, vagy ilyesmi; ha magánmondandód van, írd privátban, szívesen válaszolok.

Takeda,

Nem logikátlan, amit mondassz, több érveddel is egyet értek. DE a szabályok szerint hangzott el a kérdés, és azok szerint bizony nincs igazad, semmi különbséget nem említenek. - ezért kértem, hogy idézzétek, de szerintem ti sem találtatok ilyen részt.

Mindenesetre az okok egy részében egyetértek veled, nem lenne ésszerűtlen kidolgozni ezt, bár jogosan abajogna ellene mindenki, lévén, a szabályok szerint nem érhetné hátrány.

Link a hozzászóláshoz

Szabályok szerint a boszorkány és a boszmester tud vele manát szerezni. Ez túl idealista persze.

Szabályok alapján logikusan 7 manánál kevesebbet kell kapnia másoknak ha igazságosak akarunk lenni.

Utalások szerint, a hatalomitallal sanyargatják testüket a használói, és hosszútávon az ép alapjuk alacsonyabb lesz tőle.

A többi szubjektív megoldás kell legyen. Ezt hát megbeszéltük.

Link a hozzászóláshoz

Szabályok alapján logikusan 7 manánál kevesebbet kell kapnia másoknak ha igazságosak akarunk lenni.

Ezek szerint a boszorkánynak kettőt kell innia, ha fel akar töltődni :D

(8mp/szint)

----------------------------

Lenne pszis kérdésem!

Ha valaki tudata köré statikus pajzsot építenek, úgy hogy nem szólnak róla, és nem pszi használó (!), az tudni fog róla, vagy sem?

Volt egy vitám a hétvégén, de nem vagyok biztos a dolgomban ET nélkül. Nekem az rémlik, hogy amíg nincs pszi képzettsége, addig nem érzékeli a dolgot egyáltalán. Nos?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha valaki tudata köré statikus pajzsot építenek, úgy hogy nem szólnak róla, és nem pszi használó (!), az tudni fog róla, vagy sem?

Szerintem nem fog tudni róla. Az ETK-ban egy utalást találtam erre a 122. oldalon a pszi-ostromnál:

A pszi alapfokú alakalmazói nem érzékelik, ha egy elmét pajzsok védenek. Mesterfokon már gyenge (pszi-pontot nem igénylő) koncentrációval megállapítható, ha a tudatot övezi valamiféle védelem.

A leírásból számomra egyértelmű, hogy ez a vizsgálódás nem jelenti a pszi-ostrom diszciplína alkalmazását. Én tehát ennek alapján a saját elme köré épített pajzsra is ezt venném irányadónak.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

MagyarGergely:

1:- Nem írom Priv-ben mert te sem ott közlöd a velem kapcsolatos véleményed.

(Fontos hogy a VELEM kapcsolatosat, nem pedig a hozzászólásommal kapcs, remélem tudod mi akülönbség...)

2:- Még mindig nem tudod leírni a nevem, így kérlek vagy TANULJMEG OLVASNI, Kérj meg valakit aki tud, hogy mutassa meg mi a különbség a NAGYbetű és a kisbetű között...

A 10 fölötti rész elvesztése ÉP-vesztéssel jár, (úgy ahogy MagyarGergely is írta) így ebben az esetben a "gyengeség" amit okoz, súlyosabb mint ha kevesebb (max 10 es egészség esetén) egészséggel rendelkezne a használó, ami illogikus (mint oly sok midnen ebben a rendszerben) így azt gondolom mindenképp az arány számít, és a következményei lehetnek a MAX ép fele vesztése esetén fellépőkével, vagy legalábbis abból lehet kindulni.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS, elnézésedet kérem, nem gondoltam, hogy ekkora jelentőséget tulajdonítasz a nagy és a kis betűk közti különbségnek EBBEN az esetben. Nem állt szándékomban veled nemecsekeset játszani, szóval mégegyszer elnézést kérek érte.

Ami az Ép- vesztést jelenti, szerintem nem illogikus, csak nem vég nélkül igaz. Bár az egészséget a szervezettől vonja el, így csökken az Ép is (a tíz fölötti résznél) nem biztos hogy teljesen meg is öli majd, azaz hogy a tíz alattinál is veszít Ép-t. Értem mire gondolsz, de szerintem nem kell úgy lennie, hogy logikus legyen.

Shikaka,

Teljesen egyetértek Arnulf válaszával,osztom ezen nézetét, szerintem is így kell lennie.

Link a hozzászóláshoz
...következményei lehetnek a MAX ép fele vesztése esetén fellépőkével, vagy legalábbis abból lehet kindulni.

Üdv!

BYCS, szerintem egy kicsit erős lenne, hogy ekkora mínuszok sújtsák őket. Még ha vesztenek is az egészségükből, azért az nem olyan, mintha a fél ÉP-jüket elvesztenék. Persze kellemetlen, esetleg fájdalmat is okoz (bár én nem hiszem, hogy ezt feltétlenül így kellene mesélni) :? , de nem hiszem, hogy ennyire szadizzák magukat.

Más: Arnulf, a pszi-pajzsokkal kapcsolatban tökéletesen egyetértek veled.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mint írtam nem emlékszem pontosan hol, de biztosan olvastam. Jelenleg legvalószínűbbnek egy Rúna magazinban megjelent cikket tartok.

Kb. olyasmi rémlik, hogy a BM és a Boszi a Hatalom Itala megivása után megkapja a manapontot, de 1 kör gyenegség, émelygés(?) vagy valami hasonlót szenved el, amíg nem varázsolhat. Valahol errefelé írták, hogy más kasztok számára nem ad manapontot, valamint hosszabban tartó kicsivel duvább (mérgezés szerű) hatás.

Kutatok a Rúna magazinok között.

Sylvanus

U.i.: minden emlékem ellenére azért van logika abban amit írtatok.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Mint irtam: ebből lehet kiindulni,

nyilván való szémomra is , hogy ha ennyire rossz lenne a mellékhatás , akkor nem alkalmzták lna évezredeken át...

De szerintem a minuszok, azok nagyobb arányvesztésben elkerülhetetlenek.

Persze az hatóidő az változhat, esetleges egészségpróbával csökkenhet az alap időtartam.

Ennyit.

/Mivel a B.Y.CS. név a amonogrammom ezért is vagyok "allergiás" a helytelen írásra./

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jó kérdés. Szerintem alapvetően nem, mivel akkor nem lenne szükség a kard formázásra. E két formázás összevetése több dolgott is sugall.

Egyrészt: a kard csak egykezes penge, az aura pedig a jelek szerint csak személy köré tehető. Olybá tűnik, mintha a formázásnak, annak ellenére, hogy bár kissé idomul ahhoz, amit övez (tőr-hosszúkard; égimeszelő-törpe), erre csak bizonyos határok között képes.

A másik fontos momentum, hogy az aura követ viselője mozgását, akkor is, ha nem csak ha a helyét, hanem akkor is, ha az alakját változtatja (pl. kinyútja a kezét). Erre tárgy esetén nincs szükség, ott csak körülötte kell maradnia.

Harmadikként: egy azonos erősségű, azaz elvileg azonos mennyiségű őselemből álló kard 5 körig, míg az aura két körig létezik. Ennek oka lehet, hogy az aura (éppen az alakváltozatás miatt) bonyolultabb, nehezebb egyben tartani, de lehet a két forma "alapkoncepciója" közti mértekülönbség is(értsd: egy ember nagyobb mint egy egykezes kardszerű fegyver).

Tehát: szerintem az aura és kard formázások nem használható tetszőleges tárgyra, hanem elsősorban a kardból kiindulva szabad elemi formaként lehet más tárgycsportokra alkalmas burkolóformázásokat alkotni (természetesen csak mágusoknak/KM-nek).

Mellesleg: én megpóbálkoztam effélével, bár nem kardból, hanem szükségszerűen aurából kiindulva sisak és kesztyű formákat "ötlöttem ki", amelyek csak az alany fejét vagy kézfejét/kézfejeit övezték.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

TAM-mel kapcsolatdos kérdés: volt itt régebben a fórumon egy vita, hogy ha egy tárgyra TAM varázslat ha, akár jelként, akár "levarázsolt" mozaikként, akkor mágikus lesz-e. Ha igen, akkor felmerül egy roppant érdekfeszítő kérdés: a visszaváltoztatás mozaik ugye arra szolgál, hogy az átváltoztatott lényeket visszkreálja. Ha valakire átváltoztatást varázsolnak, annak hatása egy idő után magától megszűnik. Ez azt jelenti, hogy visszaváltoztatást csak akkor van értelme varázsolni, ha az átváltoztatás időtartama még nem járt le. Ha viszont ez a varázslat még aktív, akkor az átváltoztatott lény mágikus, tehát nem hat rá a TAM, és ennek következtében az ide tartozó visszaváltoztatás sem. Tehát az egyetlen helyzetben, amikor természetéből adódóan alkalmazható, kizárjuk az alkalmazhatóságot. Nem mondom, érdekes probléma...

Bár utólag belegondolva: a visszaváltoztatásnak lényegében egyetlen jelentősége, hogy lehetővé tegye a megfiatalodást, hiszen ha csak vissza kéne alakítani a lényt, az destrukcióval is elvégezhető ugyanannyi manáért.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem alapvetően nem, mivel akkor nem lenne szükség a kard formázásra.
Ezt nem így gondolom, mivel a kettő bár hasonló, másra való. Nem a saját fegyverre gondoltam alkalmazni, mivel arra valóban ott a kard, és ugye az aura meg kifelé sebezne, azaz az egész kardot bevonva a forgatóját is. Viszont ez okból alkalmas lenne támadásra, mert nem akadályozná a célpont személyes aura védelme. ?
az aura pedig a jelek szerint csak személy köré tehető
Azért ezt a "csak"-ot elég határozottnak érzem, de ennyire nincsen kijelentve... Habár logikus, és véleménynek is elfogadom.

De valóban a legegyszerűbb megoldás talán az új mozaik, amihez nem is kell túl nagy képzelőerő... :)

A felvetett probléma érdekes... De az elején tártgyról, a problémánál pedig személyről beszélsz... nem lehet, hogy a kettőre nem ugyanaz érvényesül?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...