Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Volna 1 érdekes kérdésem ha már a témában vagyunk.

Ha egy tárgyra bármilyen varázsjelet rakok mittudom én pl TELEKINÉZIST:D .

Majd utána ezt a varázsjelet kivágom az anyagból. Akkor ez milyen hatást gyakorol a tárgyra és a mágiára?(Talán a kivágott darab továbra is lebegni fog) Ez után képes lesz e az eredti funkciojára vagy nem ?és utána mi történik az átitatot mágikus anyaggal?

________________________________________________________________

-Egy mágus sosem késik ,egy mágus mindig akkor érkezik amikor akar -

-Mi LENNE HA...?!-

Link a hozzászóláshoz
Ezzel szemben én a végcélból indulok ki, vagyis a végzett varázsók személyiségjegyeit tekintem. Ebből a szemszögből írtam, hogy elsődleges szerepe a végzett varázsló személyiségjegyeire az oktatásnak van. Azaz azt mondom, hogy csak olyan lények lehetnek végzett varázslók, akik nagy vonalakban egy, az iskola által elvárt személyiséggel rendelkeznek.

Amit írsz Sylvanus azal tökéletesen egyet kell értsek. Más oldalról közelítettük meg a dolgot ennyi a különbség. Egy dologban azért mindemellett vitatkoznék. Igen az igaz, hogy olyan személyiséget keresnek aki legfőképpen illik a képbe. De ezért irtam az amerikai hadseregben bevett szokásokat példának. Vannak olyan alapösztönök mélyen eltemetve, melyek nem deríthetőek fel.

Nos ezen a ponton evezzünk csak egy kicsit más vizekre is mert érdekes kérdés merül fel. Miszerint minden bizonnyal mentálmágikusan, és asztrálisan tökéletesen átvizsgálják a felvételt kérő elméjét. No miképpen működik is az a mentálmágia :?: :?: Mert kicsit azért elnagyolt ez a Magus leírás gondolom mindenki érzi. Pár szóban leírom miképpen képzelem. Utána kiváncsi leszek mi a Ti véleményetek erről. Előszőr is az agy az eseményeket kontextusban azaz kapcsoltan tárolja. Erről rengeteg vita van az orvosi közéletben is de ez javarészt bizonyított tény. Tehát egy adott eseményt nem lehet úgy megtalálni mint egy merevlemez eseménynaplójában. Nem jegyzünk meg pl. minden dátumot. Eseménysorhoz kapcsolatan lehet keresni. Gondoljátok csak el, hogy ti miképpen viselkedtek amikor fel akartok valamit idézni.

No tehát azt leszögezhetjük, hogy arra nincs mód, hogy adott időpontokra keressünk. Adott eseményekre tudunk keresni, de ahhoz ismerni kell az eseményt. Tehát csak úgy keresehetünk, ha tudjuk valamihez kötni, vagy ismerjük amit keresük. Mert gondolom azzal mindenki tisztában van, hogy csak úgy nem lehet elolvasni az egész "agyat". No tehát akkor miképpen is működik a mentálmágia. Vagy megmondod mit kerese, vagy mihez kapcsoltan keresel, vagy fogodzót adsz meg, mert különben nem fogod megtalálni. Az agy így működik, és szerintem Yneven is eképpen működik.

No ezért érzem elnagyoltnak a mágiarendszert. Nem úgy van, hogy csak úgy ukmukfuk eltörlök emlékeket, mert:

1. Hol találom meg

2. Miképpen törlöm ki, hogy ne emlékezzen arra, hogy hiányzik valami.

3. Miképpen törlöm ki, hogy nem legyen részlegesen amnéziás utána. Mert a gondolati logikus kapcsolatok megtörnek.

No, de tudom kicsit unalmas dolgokat feszegetek. Csak ki szeretném írni magamból.

De miért is írtam ezt :?: Akkor miképpen is vizsgálják át a felveendő tanulókat :?: :lol::lol::lol::lol:

Miből is él egy varázslóiskola?

Amit írsz azzal egyet értek. De felvetődnek a kérdések megintcsak. Akkor mi is a szerepe a varázslórendeknek Yneven. A előzőekből következően politikai középpontban vannak. Ergó minden tengelynek megvannak a maga kis rendjei. Ezek képezik a sulypontot. Tehát mi az ami hiányzik a Magusból. Az, hogy szervesen beépítsék az egyes rendeket a világba.

A többivel amit írtál azzal egyetértek. No a Magusban még ennyi sincs. Pedig ez is rohadt kevés.

Az agymenésem után. De kárpótlásként itt egy kis kérdés agyalnivalónak. :lol::lol: Kíváncsi vagyok mi a véleményetek:

Lélekkovácsolással készült tárgyra lehet e bármiféle mágiával hatni :?:

Link a hozzászóláshoz
De miért is írtam ezt Akkor miképpen is vizsgálják át a felveendő tanulókat

Üdv!

Ne feledkezzünk meg a psziről. Asztrál szem, mentál szem, auraérzékelés szerintem alapvető viszgálódási diszciplínák; ezekkel való előzetes vizsgálódás után a kétséges eseményeket, illetve a mélyebb dolgokat könnyebb már mentálmágiával megvizsgálni.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz
Ne feledkezzünk meg a psziről. Asztrál szem, mentál szem, auraérzékelés szerintem alapvető viszgálódási diszciplínák

Khm. Szerintem ezekre ugyanúgy érvényesek amit írtam. Tehát ez sem jelenthet teljesértékű megoldást. Persze mindemellett fentartom annak a lehetőségét, hogy nincsen igazam. Igazából azért írtam a fentieket, mert felvetésnek tartom. Kíváncsi vagyok ti miként gondoljátok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Dragon, valószínűleg igazad van. Ezért, ha meséled az említett pszi diszciplínákat, és főleg a mentális varázslatokat, akor ilyen gondolatmenet alapján kell levezetned az eredményt a játékosnak. Szerintem ez még nem igazolja azt, hogy alkalmazhatatlan lenne az emlékolvasás, és társai.

Megjegyzem, hogy Doranban - bár nem ők a legnagyobb mentalisták - minden bizonnyal értenek a mentalisták a tudoműnyukhoz, ami azt jelenti, hogy rendelkeznek azzal az ismerettel, ami az emlékek, oda nem való jellemjegyek kiszűréséhez kell. Valószínű, hogy ismerik azt, amihez kapcsolava keresni kell, stb. Biztosan nem úgy jön létre, hogy rátekintenek az elmére, és ott világít, hogy "zárjatok ki Doranból, rosszat tettem!"

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom kaptál e választ Frosty, de most válaszolok:

Ha varázsjelet rajzolsz egy tárgyra, és kivágod, akkor a tárgy azon darabján érvényesül tovább a mágia.

A mágikus aura varázsjel mágiát von az egész tárgyra, amitől az mágikussá válik. ha levágsz egy darabot, az (amin nincs varázsjel) már nem tartozik tovább a tárgyhoz, nem érvényesül a varázsjel hatása (így nem lesz mágikus sem).

Itt fölmerül egy kérdés, hogyha összeteszel egy tárgyat akkor arra hatni fog e a varázsjel , hát nem. hogyha összeforrasztod akkor sem. Bár akkor már kérdéses lehet, ha egy fél kardhoz hozzákovácsolsz egy másik darabot, bár én itt is azt mondom, hogy a kard vége nem lesz mágikus (egyrészt mert nagy tápolás jöhetne belőle)

Abban az esetben, mondjuk, ha egy rúnakardot eltörnek és egy mesterkovács összekovácsolja akkor talán azt mondanám hogy...szintén nem.

Link a hozzászóláshoz

Még az elmevizsgálattal kapcsolatban:

Megvalósítható játékban az, hogy az agy kontextusban tárol, sőtt nekem természetes volt.Van egy olyan magic, hogy emlékírás, amit kétféleképp lehet használni. Törlésre, és átírásra. A törlésnél természetesen az áldozat is rájöhet, hogy valami ki lett törölve, de ezeket többé nem idézheti föl. Rájöhet hogy hiányzik valami, mert ez a gyengébb felhasználása a mágiának. Mikor kicserélsz emlélkeket, akkor azokat hozzákapcsolod a többi emlékéhez. Ha aludt éppen, akkor úgy folytatod, hogy fölkel, nem pedig, hogy az utca közepén áll. Minél jobban csinálod annál nehezebb lesz rájönnie az alanynak, hogy az nem igazi.

A részleges amnéziánál, pedig szvsz, azért jön vissza órák alatt az infó, mert szépen visszaköveted a történéseket.

Leírom, én hogyan vizsgálnám meg egy tanítványomat vagy egy fontos személyt:

Ha már nincs rajta semmilyen védelem, akkor megnézem asztrálsszemmel, az érzelemvilágát. ha alapvetően nem olylanok az érzelmei, pl sok gyűlölet, harag félelem van benne akkor nem megfelelő (természetesen a rejtett érzelme a legfontosabb). megnézem hogy milyne személyekhez kapcsolódnak a legerősebb érzelmei, aztán megkérem, hogy mesélje el velük kapcsolatban a legfontosabb élményeit, ennél gondolatolvasást használok, így nem hazudhat és nem titkolhat el semmit. Ezekkel a fontos élményekkel kapcsolatban, tehát amikhez a legtöbb érzelelm kapcsololódik néhol érdemes emlékolvasást is végezni. illetve megtudom mennyire kiegyensúlyozott.

Aztán megnézem mentálszemmel, így kiderítem mekkora az intelligenciája és akaratereje pontosan (mert egyébként emberismerettel mindezek jól átláthatók és egy varázslónak nyilván van ilyen), kapcsolódik e hozzá bárki mágikusan, mentálisan, van e valamilyen előző tudása, pl más kaszt szintre pontosan.

Az auraérzékelés biztosra tisztázza, hogy nem követett el gonoszságokat a múltjában, illetve, hogy nincs torzulás a személyében, nem másvalaki, a faja is biztosan kiderül.

Ezután érdemes elbeszélgetni gondolatolvasás alatt (ez sokkal hasznosabb mint az emlékolvsás) az életéről, így az eseményekkel kapcsolatos véleményét is megismerhetjük ami nagyon fontos.

Ott kell emlékolvasás, ahol egész pontosan kell tudni az eseményeket vele kapcsolatban. Én egy fél napot rászánnák így hogy jól megismerjem.

Érdemes mágikus tekintetet használni ott ahol jó a nagyobb Erősség (egy mágusnak(27 fölötti +E) , meg pszichológiából is. Természetesen ha elmegy valahova és visszajön, ezeket érdemes megcsinálni röviden és megtudni mi történt vele, kb 6. szintig nem megalázó.

Aztán a tanulóideje alatt számtalanszor próbára lesz téve úgyis, hogy a látott értékei, valóban a kívánt irányba fejlődnek. Hazudni soha többé nem tud (így tuti elszokik tőle), mert én hordani szoktam igazság amulettet az emberismeret MF és a 18 fölötti intelligencia mellet.

Link a hozzászóláshoz
Még az elmevizsgálattal kapcsolatban:Leírom, én hogyan vizsgálnám meg egy tanítványomat vagy egy fontos személyt:

Õszinte leszek. Nagyon tetszett a gondolatmeneted. Valami hasonlóra gondoltam én is. Ez egy kifejezetten jó vázlat, és séma erre a kérdéskörre. No ezeket hiányolom a mágusból. Persze ezt a játékok nagy része kihagyja. Ezek miatt van, hogy megfoghatatlanná válik játékos, és mesélő számára a varázsló karakter. Életidegenné alacsonyodik. Nincs közös nevező.

Az elmevizsgálat is jó de valmi sántít nekem, és nem jövök rá mi. Még agyalok rajta.

Link a hozzászóláshoz

Dragon:ilyesmiket persze nem szabad leírni törvénykönyvben. Akkor ez is egy betanulható séma lenne, amit utánoznának. Azért nincs ilyen játékban mert alig néhány ember van az országban, aki ilyesmiket a megfelelő helyzetben használni tud (már ezen az oldalon is van pár).Ha varázslóval játszol, az abban kell segítsen, hogy megtanulj gondolkodni. Már a mozaikmágia rendszere is arra tanít, hogy ne várd egy -egy varázslattól, hogy megoldjon egy helyzetet hanem hogy állíts össze egy olyan rendszert, nem csak a mágiákból, ami a probléma minden körét kezeli.

De így van ez egy harcosnak is: pl ha látod hogy az ellenfél jó védőértékű kardot, és pajzsot használ, és a kasztja miatt is úgy néz ki a védőértékével lesz gondod, akkor bizony összekombinálod, hogy csinálsz egy megtévesztést, egy kivárást aztán köppenydobással (vagy homokhintéssel) félrevezeted és mondjuk kétkezes harcban is ismétlőcselt alkalmazol (esetleg egy pszi-roham), aztán következőnek meglepetésként markolattal ütsz, és ha ügyes vagy összehoztál neki egy zavaró hátrányt. Az egész élet mozaikmágia.

Link a hozzászóláshoz

Most olvasom a Lobogók hajnalát (illetve korábban az Anyrok alkonyát)

És ott az írók úgy írtak, mintha egy shadd nem tudna ennyire sem belelátni tanítványai lelkébe, mint amennyire én leítam, pedig próbák sorának is alávetik őket, és Ceriak sorra gyártja az áruló tanítványokat, (felkészületlen tanítványt küld toronba -Dartyrt akinek nem az elvek hanem a hatalom a legfőbb stb...) Ez szerintem túl keveset feltételez Kyria egyik legkorábbi oszlopáról.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

először is ha valamire felírjuk a telekinézis varázsjelet (és csak azt) akkor nem fog történni semmi. Úgyanis kell hozzá egy mágikusaura varázsjel is ami majd a tárgy körül tartja a mágikus energiákat.

Ez az ETK-ban is benne van.

Csak van egy bökkenő.A ló nem tárgy hanem élőlény és mint ilyen van személyes aurája.

Mi ugy használjuk hogy ilyenkor nem kell a mágikusaura varázsjel, viszont nem biztos hogy müködik igy a mágia.

Link a hozzászóláshoz

Hello

A KM-em egy új témát vetett fel miszerint a varászlonak gyakota kell úgymond " magolnia" a varázskönyvéből a varázsigéket.

(Nemtom de ilyennel még csak a Dragonlance-ben találkoztam de már ott sem tettszett... :evil: ) Na szóval igencsak idegesyt a téma úgyhogy várom a véleményeket. :!:

Arel áldása kisárje lépteiteket!

Link a hozzászóláshoz

Felmerült bennem egy kérdés:

Varázsjelnek lehet-e alanya még nem létező tárgy?

Erre ki is dolgoztam egy varázslatot:

Van egy sisak vagy egy páncélkesztyű és a belső felére egy kisugárzó varázsjelet vések ami érintésre teremt pár kiló acélt, és teszek mellé egy változás varázsjelbe foglalt átformázást aminek alanya a sisak és a teremtett anyag.

Link a hozzászóláshoz

Sztem ebben a formában nem lehetséges...

Elenben ha kombinálod a kettőt már elképzelhető, na persze ehhez nem lvl 1 varázsló kell :D..de ehhez kellenek bizonyos járulékos képzettségek mint a szakma MF és más amit a KM meghatározhat! Valamint ha a páncél nem illik a használójára akkor kényelmetlen és többet árt mint hazsnál!!! Arrol nem is bezsélve h megijed az illető!

Na meg utána hiába veszi le nem tünik el a páncél sztem! És akkor már annyira nem is hazsnos...habár meglepetsének jó :D

Link a hozzászóláshoz

Én úgy tudom, hogy az átformázás varázsjelet arra a tárgyra kell írni, amit át akarok formázni, tehát így biztos nem lehet még nem létező anyagot átformázni. Bár az alapötlet nem rossz, de a MAGUS-ba nem illeszthető bele. (Meg az is igaz hogy ha leveszed a sisakot nem tűnik el a páncél. Megfelelő eszközökkel jó lehetne a páncélok sorozatgyártására :DDD)

Link a hozzászóláshoz

Netrefer:A kesztyűt meg lehet csinálni. Egy konkrét dolgot akarsz átváltoztatni, és az a tárgy létezik-akkor mikor az átváltoztatás működésbe lép, mivel előbb hozza létre a másik varázslat.Egy varázslatnak nem kell "tudnia" annak alanyáról. a kisugárzó varázsjeles megoldás olyan mintha fejből csinálnád, és mire át kell változtatni az adott dolgot, addigra át is lehet. Úgy nem működhet, ha nem konkrét dolgot akarsz átváltoztatni, például úgy hogy 1 méter közelben levő a varázslat hatóerejénél kisebb súlyú bármely vasra természetesen nem. De itt konkrét a varázslat tárgya.

A bélyeg teljesen más dolog, az aminek a bekerülési költsége 3-szor annyi. ott a tárgyra kell írni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Másik kérdés: Szerintetek mi történik akkor, ha pl. egy tűzkitöréshez (időtartam: egyszeri) a varázsló időmágiát fűz?

ETK, Időmágia rész:

"Abban az esetben, ha egy varázslat valamely okból - akár csak egy pillanatra is - megszűnik működni, az Időmágia is lefoszlik róla, és kárbavész."

Én úgy értelmezem, hogy mivel a Tűzkitörés egyszeri/azonnali, létrehozásának pillanatában azonnal megszűnik a varázslat. :)

Szép kiskapu lenne, ha minden egyszeri varázslatra használható lenne Időmágia. ;)

Link a hozzászóláshoz

winnetou: bocs változás varázsjelnek hívják azt amiről szó volt köztünk. Ez 3szor annyi manáért ha ráírod arra a tárgyra ami a varázsjel alanya lesz, mindaddig fentartja a varázslatot, míg a jel töretlen.

A kisugárzó varázsjel a végrehajtó varázskör elvén működik ahol azt írják "bármilyen mozaikokból felépített varázslat beleírható" Ez az aktiválódáskor létrehoz egy varázslatot ami hagyományosan addig működik mint a hatóidő. A varázslat nem ahhoz a tárgyhoz kötődik amin a varázsjel van. Ha olyan varázslat ami személyre ható, akkor a megérintő lesz az alanya.

Ha egy egyszeri varázslathoz időmágiát teszel az nem logikus, mert az egyszeri az nem a varázslat időtartamát mutatja hanem hogy hányszor hat, és nyilván azt mondja, hogy idővel nem mérhető a hatóideje.

Ezt nem lehet, de ha elképzelném milyen, akkor ha hozzátennék 1 órát, nyilván 1 óra alatt terjedne ki és tűne el a tűzkitörés, ami a sebzését nem változtatná. CSak fura lenne amint a tűz szép lassan kúszik előre. Szóval természetesen semmiképpen sem lehet.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mindkettőtöknek igaza van de kicsit elbeszéltek egymás mellett.

Az eredeti probléma:

Felmerült bennem egy kérdés:

Varázsjelnek lehet-e alanya még nem létező tárgy?

Erre ki is dolgoztam egy varázslatot:

Van egy sisak vagy egy páncélkesztyű és a belső felére egy kisugárzó varázsjelet vések ami érintésre teremt pár kiló acélt, és teszek mellé egy változás varázsjelbe foglalt átformázást aminek alanya a sisak és a teremtett anyag.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...