Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Varázsló szakosok, szerintetek lehet egy tárgy köré aurát teremteni?

A leírás alapvetően nem tiltja, viszont elég következetesen személyről beszél kivétel nélkül. Szerintetek? Érdekelne a véleményetek.

Szerintem lehetséges.

Alapvetően akkor egy tűzkard sem lenne más, mint egy kard köré formázott aura. De igazából, ahogy gondolod.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm a választ.

Alapvetően akkor egy tűzkard sem lenne más, mint egy kard köré formázott aura.

Azért nem, pont emiatt van vagy lehetne szükség rá. Mert más. Az kard CSAK a pengén van, és kifelé hat, míg az auta is kifelé hat, de az be kellene szerintem, hogy borítsa az egész kardot, markolatostúl. Alkalmazását lásd fentebb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely,

abból, hogy az aura az egész kardot, tehát a markolatot is körülveszi, az következik, hogy ha magadra (személyre) teszel aurát, akkor a talpad alatt is ott kéne lennie... Erre sehol nincs utalás, mint ahogy az ellenkezőjére sem. A leírások alapján majdnem eldönthetetlen.

A felvetett probléma érdekes... De az elején tártgyról, a problémánál pedig személyről beszélsz... nem lehet, hogy a kettőre nem ugyanaz érvényesül?

Ha jól gondodlom, ezt a visszaváltoztatásal kapcsolatban írtad. Nos, a varázsjellel kapcsolatos vitákban valóban csak tárgyakról volt szó, de egyrészt az érvelés ugyanúgy alaklmazható az átváltoztatásra is, másrészt pedig ha az átformázás mágikussá teszi a tárgyat, akkor az átalakítás is. Az élőlényeket (természetesen csak lelkük elaltatása után) átalakításnak is alá lehet vetni, pl. kővé változtatni, és az ilyen módon elvarázsolt embert is visszaváltoztatással lehet "életre kelteni".

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

...ha magadra (személyre) teszel aurát, akkor a talpad alatt is ott kéne lennie... Erre sehol nincs utalás, mint ahogy az ellenkezőjére sem. A leírások alapján majdnem eldönthetetlen...

Szerintem (bár ez csak magánvélemény, sehol sem olvastam róla szabályt) a problémát két módon lehetne kiküszöbölni:

1. Az embernek a talpa alatt is van aura - ez nem feltétlenül jár komoly következményekkel, esetleg a föld egy kicsit megég, kiég a lábad nyomán a fű, de hát a tűz az tűz... :tuzes: (a többi elemnél meg még kevesebb)

2. A másik lehetőség, hogy az aura annyira dinamikus, hogy kiküszöbölendő problémákat, ha talpad lent van a földön, akkor nincs alatta aura, ha pedig a levgőben, akkor van. (

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Számomra egyértelmű, hogy a talpat is beborítja az aura. Azt írja, a varázsló testét. Tán a talpa nem az?

Ha földön ját, nemigen lesz baja, lévén, az nem éghető. Az éghető anyagokat pedig eddig is meggyújtotta a tűz aura...

Nem értem egyébként, miért ne boríthatná be a talpát is? Megsértődnél, ha a KM azt mondaná, hogy mondjuk a nyakadat nem borítja, és itt megfojtanak? Pedig abban is kb. ennyi a ráció. Az aura mindenhol ott van rajtad. Különben minek részleteznék, hogy miképpen lehet/nehéz átlátni rajta? Ha a talp kihagyható, akkor a szemet is kihagynák, hogy másra teremtve ne akadályozzon, nem?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely,

voltaképpen igazad van, de ez azt jelenti, hogy egy-két dolgot még tisztázni kell a formával kapcsolatban. Az aura tehát borítja a talpat, ami lent van a földön. Azonban az is olvasható vhol, hogy az aura nem közvetlenül a testfelületen, henem attól kb. 10 cm-re található. Ez esetben kéréds, hogy hol a talpat borító rész. Lehet esetleg a föld alatt, de hogy ennek milyen következményei vannak...

Nagyjából ugyanez a helyzet akkor is, ha a tűzaurát viselő személy pl. futóhomokba merül (direkt nem írtaam mocsarat, mert az vizes, és esetleg kiolthatja.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely állítása logikus, a tűzaura ott van a talpadon is, legalábbis a paraeleme mindenképpen, magában a tűzben nem vagyok teljesen biztos. Azért is nem, mert ahogy tűz, úgy földaura is lehet akárkin, a föld pedig szilárd, ellentétben a tűzzel, így elvileg talán magasabban kéne lennie az aura használójának, ha a talpa alatt föld van? vagy esetleg ha földhöz ér az, akkor 'eltűnik'? És mi van, ha vízben jár földaurával? Szóval tűznél légnél és víznél nem probléma, mert nem szilárd halmazállapotúak, de az ősföld bizony az.

Másik háromnál abszolút logikusnak érezném, ennél az egynél látok problémát, viszont egységes megoldás kell. Mit gondoltok?

Üdv

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Mi is sokat tanakodtunk ezen bár egy másik problémával kapcsolatosan...

Méghozzá ez a 00 dobás, azaz a tökéletesen találat.. Nahh most nézzünk egy 40 SFÉ-t adó elemi erő aurát egy varázslón, akit megtámdanak pl egy hosszúkardal ami sebez legjobb esteben is 10 et (+ 16 feletti erő...)

tehát eséjtelen, még roham dupla sebzés bónusszal is az aura átdöfésére.. De tegyükfel közelharcban dob e gy dupla 00-át ... és sebez bizony.. mindenképp leglább 3ÉP+6FP-t... De hogy!?

Hát ha az aura valóban "passzívan állandó" akkor ugye gebasz van mert sehogy...

De : Ép ezért mi "inteligensen dinamikusnak" gondoltuk az aurát, tahát a földön a talpad alatt nem működik (mert idiótán is néznél ki ha a semmin gyalogolnál, illetve ha az aura nem 100% ig tökéletes akkor a surlódás,tapadás nélkül esnél-borulnál mert tökéletesen sima lenne a bőrcsizma talpa...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

Nem értem pontosan, hogy mit írtál az első bekezdésben, de a 00 dobással a következő a helyzet: a dobás valóban majdnem tökéletes találatot jelent (a tökéletesség természetesen elérhetetlen az emberek számára :twisted: ).

00-ás dobás esetén nem csak a találat biztos, a sebzés is kiemelkedő. A páncélok SFÉ-je nem érvényesül, és az áldozat a fegyver által okozott (Ép vagy Fp) sebesülésen túl még 3 Ép-t is elveszít.

Ezzel kapcsolatban két fontos megjegyzést tennék: egyrészt a páncélok SFÉ-je NEM azért nem érvényesül, mert a csapás olyan erejű, hogy a páncélt átütve annak tompító hatása elhanyagolható (ilyet szvsz gyakorlatilag lehetetlen ütni), hanem azért, mert megfeleő helyen találtad el az áldozatot. ATámadódobás, TÉ, Támadás nem a találat erejét, hanem pontosságát mutatja elsősorban. Értsd: ez az az eset, amikor egy teljesvértbe öltözött lovagot sikerült megszúrnod a sisakrostély "nézőkéjén" keresztül.

Tehát mivel az aura mindenütt borítja a testet (esetleg a talp kivételével, de az ugye a földön található), annak SFÉ-je érvényesü. Mellesleg, ha pontosak akarunk lenni, nem azt írta a szabály, hogy a páncélok és mágikus védelmek, hanem csak azt, hogy a páncélok SFÉ-je nem érvényesül. Szerintem pl. az Aranyharang, netén a sebezhetelenség itala az aurához hasonlóan ugyancsak érvényesül.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Érdekes elgondolás, ellenben azon kívül, hogy meglepődik nem hiszem, hogy bármi történne vele.

Egyrészt: az Aura közvetlen hatást nem gyakorol védettjére

Másrészt: a hő és fagy a hőmérséklet érzetén túl semmilyen módon nem érzékelhető (kivéve mágikus kisugárzását ugye)

Viktor

Erre találtuk ki mi a "belső aurá"t, ami olyan mint az aura, csak befelé hat. Ebből készült tűz aura két módon is alkalmazható:

1. Megsütjük az ellenfelet :twisted:

2. Megsütjük a vacsorát :cool: :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A tárgyra aura... A saját fejlesztésű játékomban van lehetőség tárgyaknak az aurájával is "mahinálni" ám mivel azoknak szinte nincs is azt a legnehezebb befolyásolni (rá tenni is!). Szerintem itt is valami hasonló lehet a helyzet, mivel a mágiahsználó nem érzékelheti az aurát mert olyan gyenge... ha egyáltalán van...

Nem egészen értem ezt a "tárgy aurája" dolgot. Az élőlényeknek van ugyan személyes aurájuk, azonban az elemi mágiávahoz és az aura formázáshoz ennek semmi köze. Amikor aurával övezel egy lényt, akkor semmi dolgod a személyes aurájával. NEM arról szól a varázslat, hogy ezt változtatod meg! (Ilyen varázslatra mindössze két pálda létezik: a tűzvarázslói védőmágiák közémtartozó Sárkánybőr és Sárkánykirály bőre. Szvsz inkább ezek tűnnek nekem a godoni mágiából örökölt "gyöngyszemnek", mint mondjuk a Belső tűz, amit csak pár száz éve használnak.) Egyébiránt: a személyes aura csak nevében "aura", hiszen valójában nincs anyagi minősége, így külalakja sem.

Egyébként a "kard (fegyver) forma" is valószínűleg "dinamikus" aura hisz nem csak a 75 cm hosszú 10 cm széles hosszúkard alakot övezheted vele, hanem akár a 130cm hosszú 15cm széles Pallost is UGYANANNYI E-vel!

Ebben tévedsz, a formázást egykezes, pengés fegyverekre alaklmazhatod, tehát késtől hosszúkardig. Ez azonban nem ugyanaz, mint az aura dinamikussága. Ezek a körbevevő formázások három módon változhatnak: 1. követik az övezett tárgy mozgását (követés); 2. egymástól nem nagy mértékben különböző hordozókhoz idomulnak (tőr-hosszúkard, magas-alacsony ember; alkalmazkodás); 3. létrehozás után képesek követni az övezett dolog alakváltozásait (dinamikusság).

Ezek a fogalmak persz nem a szabályrendszer részei, de szerintem lefednek mindent, amire egy effajta formázás képes lehet. Ez alapján tehát a kard formázás csak követéssel és alakalmazkodással, míg az aura ezeken túl dinamikussággal is rendelkezik.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

...De tegyükfel közelharcban dob e gy dupla 00-át ... és sebez bizony.. mindenképp leglább 3ÉP+6FP-t... De hogy!?...

Szerintem ebben azért van valami. Bár logikus, hogy a varázsló ezt sem szenvedi el, de azért feltűnhetett volna nektek is.

...mi a "dinamikus állandó" aurában láttuk a rációt, azaz a "lelked, tudatalattid" hat rá, hogy ne legyen útban, mint ahogy a varázslót nem is zavarja...

Ezt úgy érted, hogy ha a tudatalatti mondjuk azt a parancsot adja mondjuk, hogy az aura most "útban van" valahol, mondjuk meg valami finom ujjmozdulatokat szeretnék végezni (zárfeltörés, stb.), de az elemi erő aura (ugye 10cm-re van tőlem) ezt nem teszi lehetővé, akkor ott az aura megszűnhet? Szeretném hallani a vélrményeteket, szerintetek érdemes-e bevezetni, hogy tudatosan lehessen szabályozni ezt (sztem igen de ha más a véleményetek, írjátok meg)?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azonban az is olvasható vhol, hogy az aura nem közvetlenül a testfelületen, henem attól kb. 10 cm-re található.
Arnulf, tévedésben leledzel. Az a Hatalomaura nevű Tűzvarázslói varázslat Itt meg a varázslói mágia aura formájáról van szó!! A kettő nem ugyanaz, bárlogikailag hasonlóak. A Hatalomaura aaz 5-10 Cm-es, és pont az a lényege, hogy ezt a távolságot dinamikusan változtatja. A varázslói aura forma a testtől elhanyagolható távolságban, gyakorlatilag rajta jön létre.

Az ezzel kapcsolatos felsorolt problémákat hagyjuk, szerintem.

A talpon lévő aura is ott marad, ha tetszik, a maga elenyésző vastagságával megemeli a varázsló magasságát, tehát a 180 cm--es varázsló pl tűzaurában 180,000001 cm magas lesz... :)

Cs, az aurák kapcsán ne tévesszük össze az őselemet, és a természetes elemeket!! Nem ugyanúgy viselkednek! Egy adag természetes víz nem fogja olyan hatékonysággal kioltani az őstüzet, mint ha ősvíz lenne. Szerintem elforralja... :)

BYCS, szerintem a 00-s sebzés kérdése magyarázható akár a mágia néha előforduló tökéletlenségével is, - ha kedvezni akarunk a játékosnak - de nekem is jobban tetszik az a variáció, hogy az aura, aranyharang és hasonlók ellen ez nem érvényesül, mivel a szöveg is csak hagyományos vérteket említ, nem mágikusakat, amik minden leírásban fölötte állnak, és külön megítélés alá esnek, mint a hagyományos vértek. Tehát szerintem ilyen esetben nem lesz 3 Ép-s sebzés... Bár, ha nagyon meg akarjuk valósítani, akkor pl. a 3 Ép-s sebzés származhat mondjuk egy nagy ütés hatására eleső test (egyébként nem sebződő) maga alá csavarodott karjának megrándulásából, töréséből is, mivel az aura atesten belül nem véd... Na? A kecske meg a káposzta... :) és mindeki örül... :lol: 8)

Szerintem ez a lélek-passzív aurairányítás fölösleges belemagyarázás és bonyolítás. Nem tartom valószínűnek, hogy lenne ilyen. Lásd fentebb, szerintem egyszerűbb. Persze ezt én gondolom így.

A kardokat illetően igaza van Arnulfnak, valóban a pallos nEM övezhető a kard formával. Mint ahogy a buzogány sem. Ezekre lehet kifejleszteni más, hasonló elemi formákat, magas szinten, vagy egy ilyentől tanulni... Én pl. az elemi mágiára SZAKOSODOTT varázslóknak simán engedném. Elvégre ő keni vágja ezt a témát.

Desdichado, ez a belső aura dolog eléggé kézenfekvő, mi is alkalmazzuk, bár csak elemi szakosok esetén, és jóval több Mp-ért, kevesebb ideig, mert igencsak táp.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely, ha emlékezetem nem csal, akkor a Hatalomaura varázslat leírásában a következő szerepel: az efféle aura távolsága 5-150 cm-ig változtatható, ellenben a normál aurával, amely mindig 10 cm-re van.

Mindazonáltal: mivel ez utóbbi tényre csak itt van utalás, és szerintem is logikusabb, hogy ilyen apró távolságban jön létre. Tehát, a fenti leírás ellenére egyetértésemet fejezem ki a véleményeddel kapcsolatban.

A 3 Ép-vel kapcsolatban: noha nem egészen ide tartozik, mégis leírom, ha már szóba került. Szerintem ez a minden esetre megállapított fix 3 Ép kicsit sántít. Az ETK kalandmestereknek szóló részében, a példajátékban is előfordul egy 00-dobás, és itt a plusz Ép-sebzésre az NJK k3-on 2-t dobott. Véleményem szerint egyszerűen elgépelés történt, kihagytak a szövegből egy "k" betűt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lélekcsapda varázsjel a fegyverre (vegyver pengéjére, láncos buzogány fejére), így lesz személyes aurája, valamint személynek fog minősülni az aura formázás tekintetében. (természetesen feketemágia, de elég primitív állat, növény lélek)

Véleményem szerint legalább közvetett összefüggés van a személyes aura megléte és az aura formával övezhetőség tekintetében. (A személy kitételhez szorosan kapcsolódik a személyes aura)

Az Aura forma teljesen körbeveszi a célpontot, de őselemeket megállítja az anyag (ha szilárd), így a föld alatt nem érvényesül az aura (nem emeli meg a tűzaura a célpontot), a paraelem aurának nem áll ellen anyag, így az érvényesül. Az elemi erő anyag érzetét kelti, így véleményem szerint nagy E esetén akár elképzelhető az is, hogy "megemeli a célpontot". Véleményme szerint ez már ellentétes lenne azzal, hogy az aura nem akadályozza a viselőjét, így szerintem annyi történik, csak, hogy rombolja az aura azt az anyagot, amivel érintkezésbe kerül.

Tárgy esetében STP csökkenést okoz az EE 1Sp/1STP arányban, az ős és paraelemi hatások pedig le vannak írva.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

...Az Aura forma teljesen körbeveszi a célpontot, de őselemeket megállítja az anyag (ha szilárd), így a föld alatt nem érvényesül az aura (nem emeli meg a tűzaura a célpontot)...

Sylvanus! Ezt te úgy írod itt le (meg néhány további mondatot is), mintha szabályként leírták volna valahol. Lehet, hogy az én agyam hagy ki, de ilyenre nem emlékszem. Ha ez a saját véleményed, akkor kérlek, ne ilyen lexikonszócikk-stílusban közöld! Kösz!

Egyébként az aura kapcsán az előzőekben elhangzottakkal egyetértek. A kecske-káposzta :D ötlet nem rossz, nekem nem jutott volna eszembe - bár ha a 00-t Arnulf alapján úgy értelmezzük, hogy "jó helyre talált" a támadás és nem azt, hogy nagyon nagy erejű, akkor ez kétséges: fel lehet-e lökni valakit egy normális erejű csapással csak az által hogy jó helyre ütöttünk :?:

Az istenek áldása kísérjen...

Winnetou

Link a hozzászóláshoz
Üdv!
...Az Aura forma teljesen körbeveszi a célpontot, de őselemeket megállítja az anyag (ha szilárd), így a föld alatt nem érvényesül az aura (nem emeli meg a tűzaura a célpontot)...

Sylvanus! Ezt te úgy írod itt le (meg néhány további mondatot is), mintha szabályként leírták volna valahol. Lehet, hogy az én agyam hagy ki, de ilyenre nem emlékszem. Ha ez a saját véleményed, akkor kérlek, ne ilyen lexikonszócikk-stílusban közöld! Kösz!

Winnetou

Kicsit átfogalmaztam és magyarázatot fűztem hozzá, így maradjunk a "az én agyam hagy ki, de ilyenre nem emlékszem" résznél. ;)

Tudod mit, játsszunk... 8)

Én: "Az Aura forma teljesen körbeveszi a célpontot"

ETK 297.o.: " A varázsló testét a teremtett elemből való Aura övezi."

Nekem az övezi kifejezés azt jeletni, hogy teljesen körbeveszi. (értelmezés kérdése persze)

Én: "de őselemeket megállítja az anyag"

ETK 296.o.: "A nyíl CÉ-je 30, félre nem üthető, de sebzése ellen érvényesül a páncélok SFÉ-je", Kard forma: "A túlütésre vonatkozó szabályok itt is igazak, és a páncélok SFÉ-je érvényesül."

Jellemzően a "célzott" formázásokba foglalt elem ellen van SFÉ, valamint az elemi mágia fejezet az anyagmágia része Szerintem ez elég ahhoz, hogy kijelenthessük, hogy alapvetően az elemek hatásait megállítja másik anyag. Ez eddig általánosság.

Speciális az elemi erő:

ETK 294.o.: "Az Elemi Erő segítségével anyag érzetét keltheti ott, ahol valójában nincs semmi. Azaz gátat vethet a fizikai hatásoknak, ..."

Szerintem ez tökéletesen megfordítható, azaz az anyagok gátat vetnek az EE hatásoknak.

Illetve speciálisak ugye a paraelemek:

ETK 294.o.: "A Elemi Fagyellen meleg ruházattal nem lehet védekezni, hiszen az - mágiáról lévén szó - a felöltött holmik alatt is érvényesül."

(A helyesírási hibák is idézettek) Bár a magyarázat "érdekes", de mellé véve:

ETK: 293-294. o.: "Mivel a Paraelemek csak maguk a hatások, és nem az azokat kibocsátó forrás, ezért a varázsló által megszabott területetn belül mindenütt ugyanakkora erősséggel érvényesülnek, ..."

Nemármost nekem teljesen logikus, hogy paraelemek esetében nem állja útját az anyag, a nyíllá formázott paraelem simán átjut a ruházaton, falon.

Sylvanus

U.i.: Ha gondolod még játszhatunk, hátha elsiklottam valami felett, ami érinti a magasmágiát...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf, mégiscsak vitatkoznék. A hatalomaura a tűzvarázslói mágia része. A könyvben sokszor hivatkoznak egymásra az egy csoportba tartozó varázslatoknál, legjobb példa erre a papok asztrál-mentál varázslatai, a mentálnál már csak az "ugyanúgy mint az asztrálnál" szöveg jut... bocs a kitérőért. Tehát, ha megnézzük, a Tűzvarázslói aura formázásnál konkréten le van írva, hogy 10 cm-re van. Itt ok. De mi a Varázslói mágiáról, annak aurájáról beszéltünk. Annak más a szövegezése, gondolom, nem véletlenül. Ott nincs 10 cm...

Megjegyzem, a hasonlóság keresése sem logikátlan...

Ez a K3 dolog érdekes felvetés. Bár a példajáték nem igazán tekinthető sajnos hitelesnek, már egyszer levezettem pl. a karakteralkotásról szóló vitában, hogy mennyi ellentmondás van benne... tehát ezt nem tartom elfogadható indoklásnak... bár simán elképzelhetőnek tartom, hogy egyik alkotó így, míg a másik úgy gondolta, és a saját részükbe ezt írták, és nem vették észre az eltérést...

Sylvanus, az ötlet kiváló, de én támadó jelleggel gondoltam alkalmazni... nem hinném, hogy megéri "felrúnázni" az ellenfél fegyverét, hogy azután aurával övezhessem... :)

Véleményem szerint legalább közvetett összefüggés van a személyes aura megléte és az aura formával övezhetőség tekintetében.
Ezzel nem teljesen értek egyet, pont a fenti miatt. Ha egy tőrben emberlélek van, akkor a lélek személyes aurája "emberalakot hordoz, míg a tőrre varázsolt aura tőr-alakúlesz, nem?
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

"winnetou: véletlenül se szeretnélek megbántani, de Sylvanus eddigi írásaiból szerintem egyértelműen kiderül (ha veszed a fáradtságot és visszaolvasol), hogy hivatalos forrásokból meríti információit, így a helyedbe jobban odafigyelnék erre, mielőtt elveszítesz egy játékot..."

Azért ez nem véresen komoly, csak játék, nem érdekes ki nyer, vagy veszít, mindenképpen megéri, mert legtöbbször kihagyom a forrásmegjelölést, gondolataim alapját, meg persze mindenképpen hasznos lehet utánanézni dolgoknak a magasmágiával kapcsolatban.

"Sylvanus, az ötlet kiváló, de én támadó jelleggel gondoltam alkalmazni... nem hinném, hogy megéri "felrúnázni" az ellenfél fegyverét, hogy azután aurával övezhessem..."

Ez így van, csupán arra akartam rávilágítani, hogy van lehetőség aurával övezni lélekkel bíró fegyvert (tetszőlegest), például a kard forma hiányosságait kikerülve. Persze nagyobb a valószínűsége újabb formázás mozaik kikísérletezésének, mint lélek zárásának a fegyverbe Pyar varázslónál, de dorani esetében elképzelhető, sötétebb rendek pedig remekül alkalmazhatják, mindemellett akadályozza a TAM mozaikokkal való ráhatást, de a varázslónak mégsem igazán, mert pontosan tudja milyen primitív leklet kell "elaltatnia", vagy beleegyezésre bírnia.

Én: "Véleményem szerint legalább közvetett összefüggés van a személyes aura megléte és az aura formával övezhetőség tekintetében."

MagyarGergely: "Ezzel nem teljesen értek egyet, pont a fenti miatt. Ha egy tőrben emberlélek van, akkor a lélek személyes aurája "emberalakot hordoz, míg a tőrre varázsolt aura tőr-alakúlesz, nem?"

Érdekes a kérdésfeltevés. Szerintem a Személyes Aura alapvetően a lélek része, és a lélek "alakjának" (Asztrál és Mentáltest ? ) nem feltétlenül kell szoros kapcsolatban állnia anyagi testtel. Véleményem szerint sokan képzelik el úgy, hogy a lélek képes megszokni a hordozó anyag irányítását, esetleg elképzelhetjük úgy, hogy a lélek alakja bizonyos korlátokkal változékony. Pl. Ork testbe zárt Ember lélek, ha nem is azonnal, de képes tökéletesen uralma alá vonni az eltérő (szokatlan) anyagi testet. Másrészt, ha az ETK 290. oldalán átolvassuk "A Lélekről és a Testről" szóló részt, feltűnik, hogy a Lélek fejlődése során számtalan különféle anyagi testet képes birtokolni.

Ehhez vegyük hozzá az ETK 318-319. oldalán írtakat a Lélekcsapda Varázsjelnél: "A beköltözött lélek képes kiterjeszteni Személyes Aurájának védelmét arra a tárgyra, amelyben lakozik."

Emlékezve arra, hogy egy gólem esetében is ilyesfajta módszert kell alkalmazni, viszont a gólem nem feltétlenül emberméretű. Hülyén venné ki magát az is, ha a lélek csak a 6 méteres gólem egy részére terjesztené ki a Személyes Aura védelmét.

Szóval, véleményem szerint a tárgyakba börtönzött lelkel a tárgy formájának megfelelően képesek kiterjeszteni SZA védelmet. Illetve innentől kezdve a tárgy alakja számít a "lény" alakjának, melyet övez az aura formázású elem.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus: tisztában vagyok vele, hogy nem véresen komoly (a játék szót Te fogalmaztad meg), s "enyhénszólva" kinőttem már abból a korszakból, hogy ennyire gyermeteg lélekcsírával, avagy mentáltesttel rendelkezzek :) Mindezek következményeként fontos tudnod, hogy nem szeretek más nevében cáfolni, megvétózni dolgokat, kivéve ha az a személy megelőzőleg felkért ilyentén cselekvésre. Viszont olvastam néhány hsz-edet, s abból egyértelműen kiderült számomra a fentebb említett feltevés bizonyos volta, ám ezzel nem akartam senkit sem megbántani, pusztán figyelemfelhívás volt a célom, mégha a megfogalmazásom hagyhatott is némi kívánnivalót maga után...

Bocsi az off-ért! :roll:

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus,

ha jól értelmezem az általad elmondottakat, az aura alkalmazhatósága egy anyagi objektumra annak függvénye, hogy az rendelkezik-e lélekkel, illetőleg személyes aurával. Ezt csupán a tisztánlátás végett írtam le, hogy biztosan jól értelmeztem-e- a mondanivalódat. Ha igen, úgy semleges álláspontot foglalok el, lévén hogy sem ezt igazoló, sem ennek ellentmodó információkkal nem rendelkezem

Ami a SZA alakját illeti: szerintem a lélek alakjával nincs összefüggésben, már csak azért sem, mert kérdéses, hogy a lélekre értelmezhető-e egyáltalán az alak fogalma. (ETK, Magasmágia, Jelmágia, bevezető: "...a forma, a külalak egyedül az anyagi világban meghatározó attribútum...") Szerintem a személyes aurának egyáltalán nincs saját alakja, bármely tárgyra/testre kiterjeszthető (ebben teljesen egytértek veled). Azt sem hiszem azonban, hogy az anyagi test vagy ilyen szerepet betöltő tárgy alakjával jellemzhetnénk a belezárt lélek személyes auráját. Ez alatt azt értem, hogy bármilyen anyagi formát véd is egy lélek személyes aurája, saját formája, vagy gyáltalán más anyagi jellemzője sohasem lesz, hasonlóan például a rúnakardot átitató mágikus energiáknak sem kard formája van. Egyszerűen nincs értelme rá ennek a szónak. (Ezzel kapcsolatban hallottam egyébként elképesztő és számomra teljesen elképzelhetetlen érvelést. Nevezetesen: az illető szerint a személyes aura egy elemi aurához hasonló alakban övezi a testet, és ezért működne a Kíméletlenek tőre, mivel az a személyes aura mögött alakul át. Hát... No comment...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Még egy apróság esezmbe jutott most, hogy így írtál a

"ha jól értelmezem az általad elmondottakat, az aura alkalmazhatósága egy anyagi objektumra annak függvénye, hogy az rendelkezik-e lélekkel, illetőleg személyes aurával. "

Nekem az egyértelműnek tűnik, hogy a célpontnak anyagnak kell lennie.

Ez lehet élő, holt, élőholt :wink: anyag, meg démoni, ...

őselemi aura, vagy kard nem övezhet ugye légies anyagot (Légiesség mozaik leírása).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus,

Az érveléseddel egyetértek és teljességgel elfogadom. De elmentél a lélek és a személyes aura felé.

Én az elemi aurával foglalkoztam a kérdésben és a hozzászólásban. Ezzel kapcsolatban írtam kétségeimet, amire szintén elfogadható érv, amit mondasz, azaz a lélek "felveszi" a tőr alakját. Ez ok.

De mi értelme/jelentősége a lélek által ismert alaknak és az elemi aurának egymáshoz viszonyítva? Én azt gondolom, hogy az aura az anyagi test körül alakul ki, és tök mindegy, mit "gondol" erről a lélek...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...