Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

180 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Kőbörtön helyett, lehet hatásosabb lenne egy vízaura az ellenre + fagy. :)

Viszont valami felvetődött bennem (sajnos itt gép előtt, majd utánanézek még).

Tehát egy elemi erő aura az ellenség köré. Ugye elsőre nem lenne logikus, viszont a kérdés az, hogy lehet-e befolyásolni, a bejutást. Vagyis azt, mi képes áthatolni rajta. Ugyanis, ha nem, akkor bármely varázsló akár meggyilkolhatja vele ellenfelét, ha tesz hozzá kis időmágiát, ugyanis az áldozat nem tud pl. inni, ami idővel halálhoz vezet (max. 4-5 nap).

Tehát kérdés lehet-e befolyásolni, illetve a másik, amennyiben igen, akkor csak az, aki a varázslatot végrehajtotta, vagy annak alanya is? :roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus, minden tekintetben egyetértek az új számításokkal.

Az eldőlés tényleg elég problémás, és szerintem akkor is bekövetkezhet, ha csak a fejre tesszük rá a kőburkot. Ilyenkor valószínűleg az áldozatnak nem az lesz az első gondolata, hogy kőbe foglalták a fejét, hanem inkább az, hogy (bár nyilvánvalóan mágia hatására) a környezete változott meg, és feltehetően megpróbál megmozdulni, ellépni, esetleg a légszomj miatt tántorgni. Szinte biztosan elesik...

Úgy tűnik tehát, semelyik módozat nem alkalmas igazán az áldozat kivégzésére, inkább csak hosszabb időre leköti. Hozzáteszem, ha a testre elegendő 24 kg követ mind a fejre használjuk el, akkor jó közelítéssel 1,5 cm vastag burkot kapunk. Ez már nem olyan törékeny...

Link a hozzászóláshoz

Babilon5, a vízaura+fagyaura nem jó, mert a gyors fagyás miatt a víz nem tömör, kemény jéggé, hanem nagyjából hóporrá áll össze.

Az elemi erő aurával kapcsolatban már sok mindent írtak itt is, másutt is, de az derült ki, hogy az ismert források alapján lényegében meghatározhatatlanok a tulajdonságai. Ergo mindenki úgy játsza, ahogy akarja. Szvsz én nem engedném így a gyilkolást.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

a vízaura+fagyaura nem jó, mert a gyors fagyás miatt a víz nem tömör, kemény jéggé, hanem nagyjából hóporrá áll össze.

Ez így nem igaz, bizony, működik. Tessék elfelejteni a földi fizika nagy részét, egyébként is ezek őselemek, nem a természetes víz, pl.

A víz+fagy hatás nagyon jól működik, az egyik Rúnában külön cikket szenteltek neki Jégmágia címmel.

Sylvanus, le a kalappal, illetve a sisakkal, ezt jvják alapos utánajárásnak... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem akartam ennyire utánanézni, de senki nem hitte el nekem, hogy 3kg kőzet nagyon kevés egy ember beburkolásához (az ötletgazda pedig lusta volt utánanézni). A felületszámítási becslésemet már ismerhetitek a Varázslói Illúziómágia írásomból, a fej beburkolása is szerepel ugyanott ötletként. És valóban, ha csak időt akarunk nyerni a varázslattal, akkor tökéletes, gyilkolásra, elfogásra önmagában drága.

MagyarGergely: abban a cikkben is lehet hiba. Tökéletesen figyelmen kívül van hagyva az, hogy az aura, mint egy ruha követi a viselője mozgását és közvetlenül nem hat rá. Véleményem szerint a jégaura a cikkben írttal ellentétben engedi a célpont mozgását, de (hacsak nem önmagára varázsolta), nem kap benne egy idő után levegőt. Illetve zavarhatja az érzékelésben (jó kérdés mennyire átlátszó). Mindamellett, hogy jelentősen ellenáll a fizikai behatásoknak (ahogy írva van).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus, szerintem levegőt biztos fog kapni, hiszen a vízaurában sem fullad meg a varázsló (vagy bárki más) akármeddig is legyen rajta. Ami az érzékelést illeti, abban nyilvan csak akkor zavarja, ha nem ő tette magára. Hiszen a közönséges elemi aurák közül is mindössze a levegőaura lenne teljesen átlátszó, a másik háromnak elvileg akadályozni kéne a varázslót az érzékelésben, de nem teszik. Nyilván ez áll a jégaurára is.

A magam részéről továbbra is fenntartom, hogy nem tömör jégből, hanem apró hóporszerű kristályokból áll; itt természetesen szóba sem jön a mozgás akadályozása, nyilván a földaurához lesz hasonló.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értek egyet veletek. Nem azért fogja bebörtönözni az áldozatot, mert aura, hiszen attól még engedné. DE körbeveszi, követve a test vonalát, és mivel van mellette fagy is, megszilárdul, és így megmerevedik, azaz nem tud majd fizikailag mozogni.

Arnulf, nem tudom elfogadni a porhó állájéghíd elég furcsa lenne belőle... Vagy a jégbörtön. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem kell feltétlenül egyetértenünk mindenben. Én el tudom úgy képzelni, hogy bár megszilárdul, ám mindenképpen figyelembe kell venni az aura formázás tulajdonságait is, így egy folyamatosan változó, szilárd jégaurája van az áldozatnak. Egyszerűen miért ne működhetne mindkét feltétel szerint?

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus, arra gondolsz, hogy bár a jég önmagában merev anyag, az aura frmázás, amibe zárták, mégis lehetővé teszi, hogy változtassa az alakját? Ha jól értelmeztem, és valóban erre gondolsz, akkor tulajdonképpen egyesítettük a két lehetőség előnyeit: a körülvett személy szabad mozgását és a jég nyújtotta tűz elleni és mechanikai védelmet. Jó ötlet!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen én úgy képzelem el, ellentétben az elmített cikk írójával és még sok más emberrel szemben. De ez hangsúlyozottan csak egy magánelképzelés. Mindenesetre olyan érzésem van a cikkel kapcsolatban, hogy az írója megfeledkezett az aura formázás specialitásáról. (Minden esetre vannak benne tárgyi tévedések is, pl. a szőnyeg formázású faggyal alkotott jéghíd esetében. Úgy írta le, mintha tetszőleges magasságban lenne teremthető szőnyeg formába a fagy. A leírás szerint követi a terep egyenetlenségeit, így vagy a víz fölött, vagy a folyómeder felett lehetne létrehozni.)

Egyébként hasonlóan érdekes elképzelni, hogy lát át a varázsló tökéletesen az ősföld aurán, vagy hogy tud egy I. fokon légies célpont I. anyagcsoportba tartozó levegőt venni. Mindenesetre én úgy képzelem el, hogy mindkét tevékenységet zavartalanul folytathatja.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Értem már, hogyen képzelitek. Meg kell mondjam, érdekes gondolat. Eszerint a jégaura a börtönből ávtvált védővarázslattá. Hm..

Kérdés, mi valósul meg inkább, azaz jobban, melyik a domináns tulajdonság? A paraelemek tulajdonsága, kölcsönhatása, azaz, hogy a fagy megszilárdítja a vizet, vagy maga a forma? (a különleges tulajdonságaival)

Ha azt nézzük, első helyen az elem áll, csak ha az megvan, öntjük formába, azaz szerintem előbb kel, hogy érvényesüljön a szilárdság, és csak azután jönne a forma, de ugye már nem tud.

Viszont el lehet képzelni a mozgó jégaurát is, ami recsegva-ropogva követi a használója mozgását... Tényleg, az ilyenen nem lát át, igaz? Hacsak nem ő a varázsló... Mert ha olyan vékony, hogy átlát, akkor meg mit véd? Tényleg, ez is olyan papírvékony lesz, nem?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely,

Természetesen ha magára teszi az aurát, gond nélkül átlát rajta, akárcsak a víz- föld- és tűzaurákon.

Hogy milyen vastag, az valóban fontos, szerintem olyan vastag, mint a vízaura volt. Persze, a jég fagyás közben kitágul, csakhogy ezt biztosan nem engedi a formázás, a vastagsága kötött kell legyen. Hogy az eredeti formázás milyen vastag, azt sehol sem írják. (Ha emlékszel, egyszer már beszélgettünk róla, hogy az aura milyen távol van a testtől. A vastagsága is efféle alig megfejthető hiányosság a szabályokban...) Egyébként, ha tényleg csak ilyen vékony, és követi a mozgást, akkor gyakorlatilag nem jó másra, csak mint amire a vízaura (nyilván a tűz ellen ugyanúgy véd).

Egyébként nem feltétlenül az elem tulajdonsága az elsődleges. A porszerű anyagból álló ősföld-aura is egyenletesen takarja viselőjét, nem hullik le az ősföld az aura alsó részébe. Tehát a formázás nem csak annyit tesz, hogy beszorítja egy adott (noha a test mozgását követve változó) térrészbe, éls azon belül azt csinál az anyag, amit kar, hanem egyéb dolgokat is meghatároz.

Még egy apróság: úgy sejtem csak érzékletes képnek, nem halásos komolyan írtad, hogy a jégaura recseg-ropog; épp ezért bátorkodom megemlíteni, hogy nem feltétlenül teszi ezt: a jég is képes lényegében hang nélkül változtatni az alakját, áramlani, gyűrődni, stb., csak megfelelően nagy nyomásra van szüksége. Pl. gleccserek sem csak "csúsznak" lefelé; egy gleccser közepe/teteje gyorsabban halad, mint a széle/alja.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Sajnálom hogy ijen sokáig enm irtam a forumba. Ahogy látom sok kérdésemre születettt válasz.

-A szikla börtön varázslathoz: köszönöm hogy ijen alapos számitásokal bizonyitottátok a varázslat "müködö" képeségét! Igy ha Jk-ként, NJK ként alaklamaznám legalább van mire hivatkoznom.

-Az alakját változtató vagy változtatni képtelen jég aurához: Sajnos ez egy tipikusan ojan pont amit a készitök nem "fixáltak le" nem adtak meg egyértelmü szabályozást rá. Szerintem nem csak a megalkotot szabályok szerint kéne nézni egy jégaura müködését, hanem a szabélyok szeleme szerint. Ezalat én értem azt hogy mijen szelemben hozták a szabályokat és a szabályokal mi volt a készitök körülbelüli célja. Továbbá a "játékegyensuly" megtartására is törekedni kell ijen hejzetben, legalábbis én ezeket tartom fontosnak, ha egy ijen varázslat müködéséröl dönt a jk és km.

Gyanitom nem egy "lyuk" tátong a szabájrencerben, kiváltképp a varázslói mágiában amiket ugen csunyán ki lehet használni, és csunya dolgokat kivitelezni.

PÉLDA: a sziklabörtönt egy ember felyén alkalmazuk, a formázásban ugy határozuk meg a szikla tömb alját hogy pontosan a nyak bör széléig tartson. Máskép mondva a börfelületet érintse. Ezen alkalmazása esetén a testen belül nem probál változást létre hozni, de a teshez ér a létrejött tárgy. KÉRDÉS: a személyes aura véd a varázslat bármej hatása ellen? Ha nem akor az áldozat jo esélyel megfulad márha a sziklabörtön tovább marad a fején mint amig birja levegö nélkül. Ha nem akor miféle hatása lesz a sziklabörtönre?

És egypár ujabb is felmerült benem:

1. A varázsló erkölcsi tételeit,világnézetét tovább feszegetö kérdés.

- A varázslónk szeretne megszerezni egy számára fontos adatokat tartalamzó könyvet.

- Biztosan tudja hogy egy tolvajnak vanak a könyv holétéröl megbzható adatai.

-Minden más ut uj adatok megszerzésére bizonytalan.

- A tolvajt a varázsló szeme látára logatják fel egy fára, a hohér vár egy kicsit aztán sorsára hadja a tolvajt.

-A varázslónak meg kéne mentenie a tolvajt DE nem mindegy mit tesz:

Ha megprobálja levágni nem biztos hogy elég gyorsan végez és meghalhat a tolvaj(65%).

Ha mágiával szabaditja ki biztos hogy tuléli az aksztást.

-A varázslonak van modja hogy a halott lelkével elbeszélgesen.

Gondolom minden varázsló erkölcsi normái szerint fogba munkához. Ara vagyok kiváncsi hogy szerintetek egy varázsló mejik lehetöséget váalsztaná.elvégre mágia nélkül is elérhetö hogy tulélje az iletö, igaz ekor nem biztos a siker.

2.Mi a véleménytek a következö varázslatrol:

Varázslat neve: Tüzfeleg

Eröség:1

Sebzés:K6+2+lángoló olaj

Mana-pont:10

Idötartam: egyszeri

Varázslás ideje: 7 szegmens

ME:-

teleport-1Mp-1 szeg.

átformázás-3Mp-4 szeg.

elemi erö kitörés-2Mp-1 szeg.

öselem teremtése-tűz kitörés formában 4Mp-1szeg.

A varázsló egy a zonájában lévö 3 kg tömegü elsö anyagcsoportba tartozo tárgyat teleportál elenlábasai közé,lehetöleg derék magaságba. Második lépésben a tárgybol olajat teremt amit kitörésell "szétpermetez" a környezetben. Majd 3. lépésben a "szétpermetezet" olajat begyujtja.

A felsolot 3 lépést a szemlélök számára gyetlen pilanat alat egy 2 méter sugaru területen belül lángolo pokolként realizálodik. A lángolo olajat hiába probálnák vizel eloltani, ez eleve kudarca itéltetett.

A varázslat egyszerüben is kivitelezhetö amenyiben már van ami begyujcsa az olajat...

A varázslat erejét drasztikusan fokozhatja ha a teleportált, átalakitott anyag menyisége joval nagyobb.

Másik leehtséges alkalmazása a varázslatnak ha a célpontok közelében lévö tárgyra alaklmazuk az átformázás mozaikot.

Nem tudom mekora leeht a lángolo olaj sebzése, nek meghatározásában is örülnék ha segitséget kanék.

3.Egy halott lekének megidézése = beavatkozásal a lélekvándorlásba?

4. Mit szoltok a következő mágikus csabdához:

-Adott egy folyosó: 20 méter hoszú,3 méter széles.

-A folyosó alját 3 méterszer 6 méteres kö lapokal burkolták ,széleségük 2 cm (300×600×2=360 000 köbCm) (sajnos nem tudom mekora egy kölap reális súlya a példánkban legyen 40 kiló).

-A folyosó 2 kölapja alat egy 10 méter méj verem található. A veremaljában 3 méter mélyen áll a viz(KM izlése szerint a vizben élhat valami gyilkos gomba faj vagy "csak" mérgezett).

-A 2. kölap mindkét oldalán 1-1 tapadás varázsjel van(a 2 cm els szélen amej érintkezik a falal), és a falon is található egy tapadás varázsjel.A varázsjelek egyenként 50 Kg tömeget ratanak meg(10 mana/jel). A teljes terhelés 100Kg, amit emgtartanak de a kölap sulya 40 kilót számit ugyhogy nég 60 kg nyi terhelést bir ki.

- A folyosn maximum 40 Kg os lények iletve sulyok szoktak mozogni.

-minden 60 kg os vagy nehezéb lény alat szerintem le kéne szakadnia a kölapnak. :twisted:

5.Ha az Asztrális elvakultság mozaikot rá mondjuk egy személyre, ugy hogy minden érzelme irányát elvakultságig fokozuk, akor mejik érzésére fog vajon az iletö halgatni az ojan esetekben amikor két érzés köthetö egyazon dolghoz. Például: szereti a szeszes italt, szeret sok szeszes inni, de nem szereti a szeszes ital miati másnaposágot. Ekor ha egy boros pincében kerül a hatás alá mit fog vajon teni?

6.Egy erkölcsös magát sokra tartó varázslo aki egy kisebb közöség megbecsült tagja érdemei miatt, és a közöségben élöket szereti. Vajon mágiájával menyire fogja segiteni a közöség mindenapjait? Ha modja lene rá sok nehéz munkát átválalni. Például: egy bányászközöség megbecsült tagja, és tudja hogy rengeteg szemvedés a csilék mozgatása, de neki semiség lene a csiléket mozgásba hozni pl forgás varázsjelel. Vajon beleférne e a varázsloi világképpbe hogy segit az embereken ijen modon?

-Az erkölcsöset az adott nép tekintete szerint értettem.

-Én ugy gndolom, ha a varázsló érdeke lene a termelés meggyorsitása mert valamit sürgösen el kell intézni és a bányászok termékei nélkül a feladat nem kivitelezhető. Megyorsitaná mágiával a kitermelést ha csak igy érheti el a célját.

7. Mi a véleményetek a következö meglehetösen kiméletlen kinzási moceröl:

A varázslo a tehetetlen áldozat testén elehejez egy mentális bélyeget, érzéközpont irása,minden tagjában fálydalmat érezen az iletö.

Megjegyzés: Szerintem is ropant brutális megoldás, csak gonoszab jelemü varázslok használnák szerintem.

8.Lehetséges ojan varázslatot akotni ami 2 személy emlékeit cseréli ki egymás közt közvetlenül a varázslo beavatkozása, jelenléte nélkül? gondolk itt jelmágiára vagy bármi egyéb, mágikus praktikára.

9.Én ugy gondolom a varázslok személyiségei igen sokrétüek lehetnek, sok minden érdekelheti öket, de vajon létezhet e ojan személyiség ami a következö jelemvonásokkal bir, és mi kelhet egy ijen személyiség kialakulásához:

-Az alaklmazott ezközökben, mocerekben nem válogat, bármi áron elakarja érni a célját,céljait.

-Semiféle gátlástalan hazugságtol nem riad vissza, ha az közeeb viheti céljához.

-Az élet szentsége nem létezö fogalom számára.

-Ha segit a célja elérésében bármiféle mágiát alkalmaz.

-Nem reten meg semiféle kihivástol.

-Minden körülmények közt megörzi a hidegvérét.

-Különösen jol védett személyek, megölését válalja, el vagy egyszerü parasztét a személy nem nyagyon számit neki, csak a fizetség.

-Egyetlen fiztetö eszközt fogad el: Tudást, ojan jelegü tudást ami elöre lenditheti mágikus tanokban, ami segitségével sokal joban megismerheti a magas mágia rejtelemit törvényeit.

-Egyik célja a tökéletesedés, iletve a tökéleteség elérése.

-Enek egyik eszköze számára a mágia.

-Másik eszköz a tudás megszerzése.

-Harmadik a tulélési mocerek tökélyre felylesztése. Minden körülmények közt életben tugyon maradni.

-Másik fontos célkitüzése hogy sose valjon kudarcot a feválalt feladat teljesitésében.

Remélem nem vétetem hibát a varázslatok, hejzetek leirásánál. a mégis majd utolag korigálom azokat.

Tisztelettel Dreemer.

Link a hozzászóláshoz

Upsz most vetem észre hogy a tüzfeleg leirásánál elirtam ezt azt. Igy utolag javitom ki:

Varázslat neve: Tüzfeleg

Eröség:1

Sebzés:K6+2+lángoló olaj

Mana-pont:6

Idötartam: egyszeri

Varázslás ideje: 6 szegmens

ME:-

teleport-1Mp-1 szeg

átformázás-1Mp-4 szeg

öselem teremtése-tűz kitörés formában 4Mp-1 szeg

A varázslat célja gyulékony olajal beteriteni majd felgyujtani az áldozatokat. A varázslat értelmét az adja hogy az olaj tovább ég mint az elemi tüz bármejik formájában, és az anyga jelege miatt sokal precizeben leeht meghatározni hogy mej területeket boricson be. Az olaj széteritését az átformázás mozaik hivatott elvégezni. Az egyetlen megkötés ezel kapcsolatban hogy egyetlen öszefügö mezöt alkoson az olaj. Miutánaz olaj a hejére került egy elemi tüzkitörésel, vagy egyéb modon azonal bekell gyujtani. Mert a fomázás elenére könyedén megváltozhat az olajfeleg felépitése.

Az olaj célbajutatásáért felel a teleportálás csak utána formáznám át.

A sebzésröl: 1kg olaj sebzése körönként legyen k3, 1 kg olaj legyen 1E nyi eröségel egyenlő, amkor a szönyeg sebzésének számitásával maghatározuk a területre jutó sebzést.

További kérdés hogy menyi idejig éghet az olaj, eröl nincs tul sok gyakorlati tapasztaltom, de szvsz igen sokáig., elég csak a lámpásokban lévö olajra gondolni ami lasan szokot kifogyni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Visszafelé kezdem.

A tűzfelleg varázslat nekem tetszik, ötletes. Viszont nem éghet túl sokáig, mivel egyrészt a lámpásban tárolt olaj azért ég sokáig, mert a kanócon keresztül kis mennyiség jut fel a lángig, másrészt itt az olajat SZÉTROBBANTJUK, ami nagy területet beterítve, igen apró olajegységet juttat egy adott pontba, ami gyorsan, - szerintem 1 kör - elég. Viszont pont amiatt, hogy szétrobban, hasonlóan működik, mint a mai gyújtóbombák. (ilyen van pl. a vírus, vagy melyik filmben, bár természetesen a valóságtól kicsit eltérően filmesítve, amikor a szennyezett területet egy ilyen bombával akarják megtisztítani... ) Naszóval, szerintem amiatt, hogy az olajrészecskék mindent beterítekek, ennyi idő is elég, hogy minden éghetőt begyújtsanak - ez adja a tűzvarázslatok igazi erejét is! Viszont ne feledjük, hogy a területre ható, a "csak a kiszemelt vad elejtésének elvét" semmibe vevő varázslatok már a feketemágia részét képezik!!

9, igen, a személyiségek sokrétűek lehetnek. Amit leírtál, az, vagy olyasmi lehet egy kráni varázsló, vagy egy gorviki Holdkos-varázsló, például, vagy valami renegát mester gonosz tanítványa, vagy egy olyan kitalált rend, ami ezeket az elveket vallja, de biztos nem pyarroni támogatással! :)

Egy pár ellentmondás-szerű: Ha nem érdekli az élet, akkor minek töri magát annyira hogy mindenáronéletbenmaradjon? Ha semi erkölcse, elve amire támaszkodhat, hogy őrzi meg mindig a hidegvérét? (ez egyébként asztráltól is függ, nemelég így beleírni az előtörténetbe!!) Csak hogy ne lehessen agyontápolni egy varázslót, ezeket kérdezd meg a játékostól...

PLUSZ ne feledjük el azt, hogy ha engedsz egy ilyen varázslót, aznem csak azt jelenti, hogy akkor ő korlátok nélkül pusztíthat majd. Kényelmes lenne, DE ajánlom figyelmedbe a fekete mágia írást, hogyan viszonyulnak egy olyan varázslóhoz, akinek ennyire mérgezett az aurája, ennyire csapnivaló, gonosz a jelleme. Nem kis munka életben sem maradnia...

8, konkrétan nem tudom, és főleg a varázsló közreműködésének elhagyása az érdekes benne... De pl. a kráni sequadion-háló ilyesmiről szól, bár ott van kiépítő, de mivel ez pszi, nem biztos, hogy varázsló... aztán pl. a Renegátban pont ilyet csinálnak, igaz, varázskörökkel, meg varázsló közreműködésével... Végezetül pedig nem lehetetlen egy ilyen varázslat kidolgozása magas szintű, MEGTALISTának.

7, szerintem működik, és akár ájulást is okozhat, no valós sebzést nem.

6, ez örök kérdés. Szerintem a vége az, hogy nem. Ezzel foglalkozik a TANMESE című írás, amit a Rúna utolsó, 29.számának27.oldalán találsz. Dorani kísérlet, és levezeti, hogy miért nem. Olasható volt a Szürkecsuklyásoknál is, de nagyon úgy néz ki, hogy megszűntek...

5, szerintem nem változik semmi, mármint a célt illetően. Ugynis minden érzelme ugyanaz marad, csak elvakultabb lesz, azaz nem a sör iránt változik, hanem a sör és a többi dolog viszonya, azaz mivel elvakult, sokkal inkább meghatározóak lesznek ilyen irányú érzelmei. De ha a sör iránt eddig 2+ 2- volt az állás, akkor ez most sem változik, ahogy eddig döntött, ezután is az lesz.

Viszont érdemes azt megnézni, hogy eddig mi segített a döntésében. Pl. ha eddig nem ivott sokat az önfegyelem, a kultúrált viselkedés miatt, akkor most fog, mivel azok az érzelmek semmik az elvakult sörszeretés mellett. Vagy mondjuk ezek lehetnek tudás, nem érzelem jellegű dolgok, de ha mondjuk a félelmet a másnapi fájdalomtól és hányingertől-t vesszük, akkor most ez el fog törpülni az elvakultság mellett.

4 nekem tetszik ez a csapda, szerintem működőképes, bár a követ elég könnyűre vetted.

3 szerintem igen, a lelket nem bolygatjuk, az haladjon a maga útján. Ha megidézed, visszarángatod, akkor beleszóltál a lélekvándorlásba, még ha utána szabadon is engeded, nem börtönzöd sehova. pl. mi van, ha éppen újjászületett már? Akkor ki fog szakadni a testből... mi ez, ha nem fekete mágia?

1 hát, bonyolult lehet. Tudni kellene, hogy mennyire fontos a cél, mennyire ért egyet a varázsló a tolvaj kivégzésével, mennyire szereti az életet, mert ha mondjuk nem akarná megöletni, és mondjuk a tolvajlás bűne eltörpül a tudásának eredményeképpen a varázsló által véghezvitt világmegváltáson,hát tuti, hogy megmenti. Körülmények. Mérlegelni kell, és dönteni. Ezt egyszerűen NEM LEHET konkrétan, minden helyzetre alkalmazhatóan leírni. Sokan, sokféleképpen fognak vélekedni.

Ami a fontosabb, szerintem, hogy KM-ként ne verd át a játékost. Tehát közöld vele, beszéljétek meg, hogy mit gondoltok róla, döntsd el, hog lehet-e. És ha igen, azt tudja, de ha szerinted ez fölösleges mágiaalkalmazás, azt is. Mivel a varázsló maga tudja, és ne büntesd olyanért, ami nincs konkrétan leírva, de te így gondolod, és ezt ő nem tudta.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

4.)

Csak utánanéztem: http://sci.fgt.bme.hu/volgyesi/geofiz/2_6-9.pdf 103. oldal: A föld felszínén a kőzetsűrűség 2700kg/m3, ez 2,7kg 1000cm3, 0,2cm vastagsággal ez 5000cm2. Az előbb 50*100*200 (cm) számoltam az előbb, így 1*5000+ 2*20000+ 2*10000=45000cm2 felület jön ki. 45000cm2/5000cm2=9, azaz nagyjából 9*2,7=24kg kőzet kell. Visszafelé számolva 3kg kőzet 0,2*5000cm2, ami nagyjából 30cm élhosszúságú, 5 lapból álló kockára elég. (Egy ember feje?). Szóval az eredeti ötlet pontosítva úgy, hogy 3kg kőből a fejet körbe lehet venni 2mm vastag kőburokkal az már jobban tetszik.

Szóval 2,7Kg/1000cm3, szóval 300*600*2=360000cm3, ami 360*2,7kg=972kg. Még mindig alig számolsz tömeget a kőnek.

2.) Én az átformázás helyett a telekinézis mozaikot részesíteném előnyben. Úgy érzem az jobban illik a felhő létrehozásához.

1.) Előnyben a mágia, légiesség, vagy dezintegráció a kötélre.

3.) Természetesen igen.

Folyt köv

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

MagyarGergely:

Tüzfelegel kapcsolatban: Nos az átformázásal a célterület pontosabb meghatározása a cél. Hogy aránylag jol behatárolható legyen mekora terület kapjon lángra. Ugy tünik félreérthetö voltam, no sebaj. Szeméj szent én a következö éppen alaklamaznám a varázslatot: Az áldozatok köré süröbben formáznám az olajat mig a köztes részeken kevesebbet engednék, "csak" anyitt hogy engedje a tüzet gyorsan tovaterjedni... :twisted: Elvégre sporolni kell az olajal :) Ezel kivánám megelözni a nem kivánt területeken a fölösleges tüzek keletkezését. REményeim szerint továbbá a tüz lasabban terjed a tüzkitöréstöl távolabb az olajfellegben, mivel ez már természetes tüz... Emiat teszem azt az elenfél köré teremtettem az olajat ami ön sulya miatt rá folyik az áldozatra, akor jo esélyel elkeveredik anak ruhájának anyagával....Mire pedig oda ér a tűz egy kelemes élö fákja várja hogy lángra kaphasson... Mit ne mongyak ezt a varázslatot se Élet jellemü varázsloknak adnám a kezébe... :lol:

-Valoban nem a kiszemelt egyetlen célpontot pusztitja, emiatt a fekte mágia minösitésnek a határán van, enm alaptalanul. De ha mindenki aki megyuladhat töle a kiszemelt vadajk közé tartozik.. már semi kigfogást nem emelhetek, az más kérdés hogy miféle mentalitás kell egy eféle fegyver alkalmazásához.

9.

9.Én ugy gondolom a varázslok személyiségei igen sokrétüek lehetnek, sok minden érdekelheti öket, de vajon létezhet e ojan személyiség ami a következö jelemvonásokkal bir, és mi kelhet egy ijen személyiség kialakulásához:

-Az alaklmazott ezközökben, mocerekben nem válogat, bármi áron elakarja érni a célját,céljait.

-Semiféle gátlástalan hazugságtol nem riad vissza, ha az közeeb viheti céljához.

-Az élet szentsége nem létezö fogalom számára.

-Ha segit a célja elérésében bármiféle mágiát alkalmaz.

-Nem reten meg semiféle kihivástol.

-Minden körülmények közt megörzi a hidegvérét.

-Különösen jol védett személyek, megölését válalja, el vagy egyszerü parasztét a személy nem nyagyon számit neki, csak a fizetség.

-Egyetlen fiztetö eszközt fogad el: Tudást, ojan jelegü tudást ami elöre lenditheti mágikus tanokban, ami segitségével sokal joban megismerheti a magas mágia rejtelemit törvényeit.

-Egyik célja a tökéletesedés, iletve a tökéleteség elérése.

-Enek egyik eszköze számára a mágia.

-Másik eszköz a tudás megszerzése.

-Harmadik a tulélési mocerek tökélyre felylesztése. Minden körülmények közt életben tugyon maradni.

-Másik fontos célkitüzése hogy sose valjon kudarcot a feválalt feladat teljesitésében.

Ha figyelmesen megnézed a jelemvonások egy részét, igen szembeötlö lehet hogy a fejvadászok gondolkodásmodját idézik. Minden áron célt akr érni, ezért nem válogat az eszközökben. Szereti a kihivásokat, nem reten meg azoktol. Nem esik pánikba ahogy egy jo fejvadász sem, elégé gerinctelen ahoz hogy ol eljátszon bármiféle szerepet. Fizetségért öll.

A személyiségéröl egypár további kiegészités:

-A saját életeét nem akrja elvesziteni, aaz élet szentsége nem létezik számára, mások életének szentsége...

-Erkölcsböl fakado gátlások nem akadájozák a cselekvésben, döntésekben. Ha egy nö szoknyája alat lelhet menedéket az üldözök elöl akor oda bujik, ha segitheti célja elérését egy nö bántalamzása megteszi. -A hideg vérét tételt értetem nem esik kétségbe ha kezdenek irányithatatlaná válni az események akor nem pánkol be. Ugyanugy ha 2 perc mulva megszünik a tökéletes álcája és az üldözöi 2 lépésre álnak töle nem fog eszeveszett tempoba menekülni hanem átgondolja a tendöket és higatan kitalál valami okosat.

Valoban az életben maradás és a rejtözködés egy eféle varázslo mindenapi problémája... Ahogy egy fejvadász se szereti hirdetni hovatartozását, igaz neki neincsen fekélyes aurája, hiába a sok fekete mágia... Nem utolso sorban nem szbad arrol se megfeledkezni hogy akármenyire is gonosz valaki az nem jelent nyaklo nélküli mészárlást, különösen egy inteligens varázslo esetében. Szerintem egy eféle varázslo bármejik nagyobb kalandban ütös fö ellenfélként szerepelhet, kiváltképp mert kelöen gátlástalan és az életkörülményei miatt sok ojasmihez is kell értenie amit egyébként nem bagyon néznének ki egy varázslobol.

Nem utolso sorban, ne feledjük egy Dorani vagy Pyar varázslobol is lehet eféle gátlástalan gonosz mágus csak megfelelö külsö behatások kell hogy érjék. Az mondjuk más tészta hogy menyi szörnyüség után fogja belátnio egy pyaroni varázslo hogy a mentál mágia nem elegendő... Szerinted miféle körülmény képes elégé formálni egy varázsló gondolkodását, hogy eféle förtelemé alkuljon?

8. Arra gondoltam hogy nem kell az emlékeket személyesen átlélnie, nem kell a feladatra fojamatosan öszpontositania.Csak megidézi a varázslatot és minden megy magátol addig is ö szabadon cselekedhet.

6. Sajnálom de nincs meg a runa magazin egyetlen száma sem :( nem tudod véletlenül hol lelhetném mfel az emlitett darabot?

6.1 Melesleg a mágusok egy idöben ugy tudom kisérleteztek valami hasonloval: Még délen, Godonban amig krán nem gondoskodott a kisérlet "felszámlásárol".

5. Elvakultság esetén szvsz minden érzelem azonosan szélsöséges lesz. Tehát nehezen tudom eléképzelni hogy egyik érzelem erösebb lene mint a másik mert mindegyik az elvakultságig van fokozva.

4. Sajnos rosz az alklamazott anyag mint kiderült. lásd lejebb....

3. Lélekidézésel már reinkarnálodott leleket nem lehet megidézni ha jol emlékszem az ETK ban ez áll.

1.Valoszinüleg nem voltam elég alpos hogy igy félreértetted soraimat. Ez csak egy elképzelt helyzet, arra vagyok kiváncsi hogy egy addot erkölcsü varáuzslo vajon mitt tene egy eféle helyzetben.

Sylvanus:

4. Köszönöm a helyre igazitást, ugy tünik csunyán elszámoltam magam :lol:

Noh sebaj, keresek egy könyebb anyagot amivel ki lehet potolni a kölapot, tezsem azt kitint ugy tudom az joval könnyeb, és elsö anyag csoportba tartozik, átformázás átalkitás jelel könyedén lehet egy megfelelö alku és kinézetü kitin lapot teremteni. És azt alklamazni csapda fedölapja ként.

2. Valoban a te4lekinézés egyben tarthatná a felhöt, z eszembe se jutott. Csak azt nem tudom elég gyorsan szé tudja e szorni? Mig a tüz erjed, elkel érnie a célpontot a felhönek, amenyiben nem piromán örültek az áldozatok gyanitom menekülnek el a tüz közeléböl...

1. Ezek szerint mindenképpen a mágia eszközéhez nyulnál.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A "bányász varázslóhoz":

Szerintem ha megbízik az ottaniakban (szimpatikus viszony miatt...) akkor megteheti, hisz

1: Ezzel is jót tesz (ha jó jellemű a varázsló)

2: Kevés manát használ fel (mindegy emnnyit a lényeg, hogy a varázslatot, ha varázsjelekbe zárja akkro csak 1 szer kell... azaz végtelen ideig működik majd, és ha számára fontos az esetlges szűlőfaluja akkor nem csinál belőle etikai gondot)

A "tűzfelleghez":

Szerintem egyszerübb savval megcsinálni az többet is sebez, és tovább is marad fenn. Olvastam valahol (asszem a középfokos ban) hogy előlehet állítani viszonylag erős savat ami sebez 3k10 -et asszem.. nos ez egy pohárra vonatkozik ami ugye kb 2-3 dl azaz egy liter 9-12k10 et sebez (az ott leírtak szerint nem sebezhet ép-t ed ez szerintem nem igaz...) nos a lényeg, hogy a sav gazdaságosabb és hatásosabb is nomeg azt kedved szerint módosíthatod..: Pl ha elötte csak vizet permetez szét és azt alakítod Savvá, vagy elev olyan savat használ ami Vízre csak jobban reagál (asszem a Kénsav is ilyen...) stb stb...

Most ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos nem volt időm válaszolni rendesen, most sincs így csak a tűzfellegre reagálnék.

A folyadék átformázásától még nem lesz "felhő". Gondolj bele, mitől lebegne? Ezért gondoltam a telekinézisre a "szézszóráshoz" pedig egy egyszerű EE kitörés a közepén megteszi. Vagy a pontosság érdekében telekinézis és átformázás mozaik egy varázslatban való alkalmazása.

A savat III. anyagcsoportba sorolták az ETK-ban. A pohár a Rúna magazinban megjelent szerint 1dl volt. Ezen felül egy kikötés van az ETK-ban, miszerint 10% fölötti "savtartalom" esetén III. anyagcsoport. Én személy szerint 5Mp-os "erős" sav teremtésnél 1l 3K10 sebzéssel számolok. + telekinézis és átformázás/EE kitörés.

Még egyre röviden 9.) egyértelműen Ranagol hit követője, akár tudatosan, akár tudat alatt a vallás tanításaival összhangban van a saját értékrendje. Véleményem szerint ilyen jellemvonások Toronban, Gorwickban és Kránban fordulnak elő jellemzően. A Pyarroni Fehérpáholy nem veszi fel a tagjai közé és szerintem kizárható Doran is.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Sylvanus: Én nem nem emléxem, hogy hol írta az ETK a sav 3 csoprt...

Ha lehetne Idéznéd (te elég napra kész vagy :wink: )

Nem tudom, e úgy gondolom, hoyg a teremtésnél a halmazállapot is tetszőleges (lévén, hogy cska simernie kell és gondolom ismerik a 3(+1 plazma) halmazállapotot)

Ebben az esetben az olajat (van annál is gyúlékonyabb anyag és akkor miért ne azt ahsználná..)"gőz" halmazállapotban eteremti meg, azaz apró cseppekben , amint a cseppek felülethez érnek akkor ott egy "összfüggő" felületet alkotnak így már nagy területen is használható nem kell elemie reő kitörés, illetev csak egy kis "gőzfelhőt" látnak...

(ellenben a kiörés helyett lehet a formázás... hogy pont a célpontok körül jelenjen meg , ugyanis 20 m sugaron belül akárhol, akármien formát ölthet.. és csekély mana befektetésével si igen hatékony lesz)

Persze az apró csepekből álló réteg nem ég olyan hévvel mintha 1-2 mili vastag lenne de begyújtja a ruhát és az mindenképp arra sarkalja az "égőket", hogy eloltásg magukat, (fetrengjenek, szaldjanak stb) így biztos megelőzhető hogy varázslással, vagy harcal foglalkozzanak körökön át.

Ha a sav 3 anyagcsoportba is tartozik akkor is elég az 1-3g is mondjuk a Királyvízből, vagy Salétrom savból, vagy Oleumból és az áteszi magát semmi persc alatt a célponton (PL ha a fejére teremted átmegy rajta és ugye az agykárosodás nem kellemes... és álltalában (99.999..9%) SÚLYOS következményei vannak és a fontos, hogy "szinte" (kb: 1-5s alatt agyhoz ér az tuti) AZONNAL hat, hogy biztos oda menjen ahova szeretnénk Telekinézissel irányítsuk ahova akarjuk...

A Feneketlen korsóval könnyedén előállítható még ha 3. anyagcsoportba tartozik is, hisz csak annyi kell hogy komponensenként öntsük ki (nyilván ahány komponens anyi "korsó" kell...) egy közös csőbe ahol egyesül és kész is...

/Nyilván a különleges vagyítési eljárásokat nem igénylők álítható elő ilyen módon./

A "tűzfelleg" KONCEPCIÓJA mindenkép hatásos , csak kellet a csiszolás (itt nem feltétlen a saját öteltemre értem hanem az ELÖTTEM SZÓLÓKéra.)

Nos Egyenlőre ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Miért kell engem mindig igézgetéssel kínozni?

- III. csoport: Nemes fémek. Platina, arany, ezüst. (Nemesfémnek számít az az ötvözet is, melyben ötvöző anyagként legalább 10 százalék tiszta nemesfém található.) Ebbe a csoportba tartoznak a fegyvermérgek, gáz- vagy légimérgek, kontaktmérgek, több komponenesű mérgek és a különböző savak valamint lugok is.

ETK 298. o.

"Nem tudom, e úgy gondolom, hoyg a teremtésnél a halmazállapot is tetszőleges (lévén, hogy cska simernie kell és gondolom ismerik a 3(+1 plazma) halmazállapotot)"

Hát, egész pontosan a teremtett anyagok nem keverednek egymással, hanem tisztán, valami formátlan rög avagy tócsa alakjában jönnek létre.

Nekem továbbra is hiányzik a telekinézis mozaik a varázslatba.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajna rövid az időm, de olyan sok az érdekes gondolat, hogy nem tudok nem válaszoli legalább röviden...

Tűzfelleg(Dreemer): szerintem kiváló ötlet, bár már találkoztam vele néhány formában. Előbb-utóbb mindenkinek eszébe jutott a "gyújtsunk olajat tűzmágiával" eljárás, még tűzvarázslót is láttam, aki egy tömlőnyi olajjal császkált...

Mindazonáltal más egy kósza ötlet, és más a kidolgozott varázslat, amit te írtál. Gratulálok.

Savak(BYCS): szerintem közvetlenül nem csak kötelező ÉP-vesztéssel sebezhet Ép-t a sav.

Valóban vannak savak, amelyek víz jelenlétéban nagyobb rombolást végeznek. A sósav pl. nem maximális töménységben (kb. 38%) a legmaróbb, higítással kicsit erősebbé tehető. A tömény (és csak a tömény) kénsav, ha vízzel érintkezik, igen nagy hőt fejleszt, amelynek során a víz hirtelen felforr, és szetefröcsköli a savat. Ha egymáshoz közel teremtesz egy kevés vizet és kénsavat, az eredmény garantált, még kitörés sem kell. Persze a hatósugár korlátozott, nem megy túl messzire, de ahova elér, ott hatékony.

A királyvíz vagy a salétromsav is jó választás, az óleum pedig egyenesen brutális...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...