Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Szerintem a formázott őselemi tűz nem olyan mint a normális. nincs több hőmérsékleti zónája mint a rendes tűznek, hanem a formán belül ég egy átlag hőmérsékleten valószínűleg. Ha azt vesszük. hogy felmelegíti a környezet levegőjét. akkor gáz dolog ez, de ha olyannak vesszük mint a lézert, amivel vágni lehet, ami ugye nagyon magas hőmérsékletű, de nem úgy terjed mint a sima tűz, az nem úgy melegíti a környezet levegőjét sem.

Ilyesmire gondoltam. Szóval ha a példa nem is 100% fedi azt amivel dolgunk van, az szerintewm fontos, hogy természetes és formázott tűz, nem ugyanaz.

Az alabárdos buzogányos szerintem elfogadható. a lényeg az, csak a sebzési felületen hat az őselem, a fogóján nem a fegyvernek (ha nem esik egybe a kettő. (és nem lehet egészen egyedi fegyvert használni ehhez,újonan kitaláltat, meg mondjuk dobóhálót, de pl korbácsot is szerintem.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem nyugodtan lehet, de akkor ezt meg kell alkotni, mint szabad elemi formát. Tehát lényegében attól függ, hogy a KM megengedi-e. Szabad forma elvileg akármi lehet. Egyébként alabár/csatbárd esetén sem biztos, hogy meggyullad a nyél; ha pl. a formázás csak a fejre érvényes, és a nyelet a fej alatt fémmel borítják, akkor lehet...

Takeda,

Hmm, korbács? Balrog-feeling... :tuzes: egyébként jó ötlet :D

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Szerintem pedig az a forma úgy lett megalkotva, hogy a FEGYVER markolatán kívül(ebbe tartozik a keresztvas , de ez vitatható..) mindenhol érvényes aza ura

Legalábbis szerintem ez nem statikus mint ahogy a legtöbb sem, pl a szőnyeg is méretezhető, ebben az esetben szerintem a forma FELEVSZI a fegyver alakját. Véleményem szerint teljesen flesleges még tovább Szűkiteni a fegyverhasználatot, így is a Kard "mindet üt" , holott a középkorban ugyanolyan kedvelt volt a Fokos, csatabárd, Buzogány, lándzsa is, és nem vicből, azaz igencsak jól hazsnálhatóak voltak (no meg persze olcsóbbak is, de nem ez volt a fő ahzsnálhatóság oka).....

Enyit

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az ETK-ban konkrétan írva van (igaz a varázslói mozaikoknál), hogy az elemi formázások határos véggel rendelkeznek, azaz nincsenek semmilyen hatással a formázáson túl. Ráadásul a formázáson belül létezik, nem pedig sugárzik egy (vagy több) forrásból.

Véleményem szerint Takeda szemléletes példát hozott, melyet egyértelműen alátámaszt az ETK elemi formázásokra vonatkozó része. A természetes tűzről pedig mindenkinek van tapasztalata.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elnézést aközbeszólásért.

Gondoljunk csak bele, ha a tűzkard hője kihatna a környezetre, akkor rövidúton értelmét veszti a forma, mert a markolattól kezdve, a forgató felszerelésén át a társakra is kihatással van, így nem lehet rendeltetése szerint alkalmazni, mert a használó is könnyen belehalhat a túlon-túl hatékony mágiába. Vegyük csak azt, hogy 8k6-nál megolvadnak a kövek és ha eme hőnek csak atöredéke is kisugárzódik a környezetbe, csúnya következmények lehetnek belőle. pl.: Közös harcmodor folytatása közben meggyullad a védelmezett társ haja. (kellemetlen) :wink:

A másik pedig, a kard forma kétélű penge felületet takar, tehát egy Slan-kardot is két oldalról fed be 1-2 miliméterre a pengétől. Ez a forma (szerintem/ünk/) ugyanúgy felveszi egy tőr és egy pallos alakját is.

Bár néha kétségeket vet fel, hogy mennyire reális ez, hisz egy 185 cm-es pallos és egy 30 cm-es tőr között elég nagy különbség...

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

1kezes penge: tőr ( akár biszkaméretű, ami alig 10cm), Lovagkard (gladius szerű széles penge), szablya (másfél fokélre fent), Slan kard (katana szerű 1 éllel), rapír ("ék", vagy "henger" metszetű), kígyókard (hullámos penge), fattyú kard (150cm es is lehet...)

Ez minden csak nem egységes ...

Azaz a megadott 1 kezes paraméter.. khhm... sz*rt sem ér...

Hisz ha már egy ennyire dinamikus forma létezik, akkor ebből meoldható a többi fegyverfoma is, ami mind korlátozottan bonyolult (csak láncosbuzogányt nem nengedném mert az már "mechanikus").

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

Ebben van valami, ez az egykezes paraméter valóban elég használhatatlan. Valaki kissé fentebb említette, hogy ő a nagyobb fegyvereknél felezi az E-, azaz egy pallosra két E kell, hogy k6-ot sebezzen, kb, olyan alapon, ahyogy a szőnyegnek átlaf E-je van, csak nem olyan széles határok közt. Ez végső soron egy használható ötlet, én vhol a hosszúkardnál vonnám meg a felső határt, arra még elég az 1 E.

...(csak láncosbuzogányt nem nengedném mert az már "mechanikus")...

Ez alatt pontosan mit értesz? Ha a kardhoz hasonlóan megalkotjuk mondjuk a buzogány formát, akkor nyilván ha láncosra alkalmazzuk, nem fogja borítani a láncot, csak a fejet, hiszen nem tudja az alakját széles határok közt változtatni, azaz nincs gond a lánc alakváltozásával.

Vagy nem erre gondoltál?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért ezzel óvatosan. Ha elkezdjük piszkálni az egyes formázások E-jét és átlag E-t számítunk a szőnyeg forma alapján akkor alapvetően tovább is mehetnénk.

1E szőnyeg ugye 0,5m magas és 1m sugarú "henger".

1E fal (ami félbevágott szőnyeg) 0,5m széles 1m sugarú "félhenger".

1E sátor már 0,5m vastag falú 1m sugarú üreges félgömb.

1E kupola pedig 1m sugarú félgömb.

Vajon milyen alapon tölt ki egységnyi elem különböző térfogatú formákat a sebzés változatlansága mellett (kivéve a kupolát őselem esetén).

De remek példa lehet a fagy, vagy hő paraelem.

Véleméynem szerint nem kell túlbonyolítani a dolgot kard formázás esetén sem.

A tőrön az aura "sűrűbb", míg hosszúkardon "ritkább"; a tőrnél rövidebb távolságon oszlik el egyenletesen az elem, hosszúkardon nagyobb lesz a hasonló egységnyi távolság. A hosszúkarddal nagyobb felületen lehet/kell érintkezni a nagyobb sebzéshez, tőrnél kisebbek ezek a távolságok.

Határos vég: Valóban, rosszul fogalmaztam. Szó szerint paraelemek formázásaira vonatkozik. Szóval véleményem szerint az őselemek formáinak határán túl sem hat azok paraeleme (hatása), nem fog "kitörni" a formázásból az őselem sem. Ugyanezt tekintem elfogadhatónak az összes elemi formázásra (elemi erőre és vegyes őselemi formák esetében is).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv:

LáncosBuzogány:

Markolatból, láncszemekből (kb10-20 db), és a fejből áll.

Ezzel szemben, a kardok többsége:

Keresztvas, markolat, penge.

Persze ez le lett butítva , de arányosan, azaz mind 2 ugyanúgy. NA most szerintem látszik hogy a láncszemek már NEM a MARKOLAT részei de nem is a fej-é (emi a penge lenne) ebben az esteben ez egy teljesen "új" elem.

Itt nem hiszem hogy a mágia működne, ha csaknem idealizált, és akkor a fejen fejti a hatást pl: PL a forgatótól nézve a markolattól legtávolabbik pont-tól fejti ki a hatását 1 azon formára-anyagra a forgató felé.

Ez esteben pl: a Fa tüskésbuzogányon vagy csak 1 a csúcsán lévő fémtüskét vonná körbe, vagy az egészet de ezesetben egy fabunkónál a markolat mint olyan nem is létezik...

Ez felveti a kérdést az 1 "elemű" tárgyaknál, hogy mi van ha csak egy Kovácsolt pengém van markolat nélkül.

Honnan Tudja a Mágia, hogy mi a "markolat" és mi a "penge"...?

És mivel Rengeteg Dolgot felvet ez a "dinamikusan változó Intelligens" aura így aszem a legegyszerűbb azt mondani:

A FEGYVERT körbeveszi Úgy hogy a Forgatójában Kárt ne tehessen, ám ez ekkor már statikus, azaz ha én megfogom a lángoló pengét, akkor az megéget nem fog eltünni a kezem nyomán.

Jó a Varázslói Mágiát boncolgatni, vitatkozni, de ez már lassan Épp oly részletes, felesleges mint Ynev világában megtanulni Dátumokat, Neveket "történelmi" dolgokat, és még ebből versenyt rendezni, és azzal hencegni, hogy: Én vagyok az aki a legjobban megtanultam XY mesekönyvéből a Mesét bi-bi-b

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bocsánat ha nem lettem volna világos. Egyértelműen az egyszerűség mellett vagyok, tökéletesen elfogadható, hogy a kard formázás tetszőleges egykezes fegyver pengéjét körül veheti.

Véleményem szerint a JK különösebb technikai/mágiaelméleti fejtegetés nélkül kidolgozhatja a "láncos buzogány" formázást.

BYCS álláspontjával értek egyet, azaz a lényeg a Kard forma elve. Egy fegyver sebzést okozó részét veszi körbe anélkül, hogy veszélyes lenne annak forgatójára.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Én is Bycs mellett állok, a kard formázást illetően.

Viszont feltenném magyarázatnak, hogy azért van CSAK, kard formázás, mivel a Tűzvarázsló, Varázsló kaszt tagjai mind-mind egyszerű, egykezes pengéket forgat. Kivételek vannak természetesen. :twisted:

Ezért vagyok én is azon a véleményen, hogyha egy varázsló 18-as Erővel születik és kedvenc fegyvere a kétkezes buzogány, akkor nyugodtan dolgozzon ki formulát annak a körbevonására.

Tűzvarázslóknál már szigorúbb lennék, hiszen ha jól tudom ők (a felső 100-tól eltekintve) tapasztalati mágiát űznek, így nem tudnak önálló mozaikot alkotni. Ordaninak mellesleg eszébe sem jutna lángkardon és -tőrön kívül mást kezébe venni. (SZVSZ)

Viszont a téma érdekel, úgyhogy tovább fűzöm:

Ha a fegyveremnek két támadó felülete van (pl. dipada) akkor egy varázslat csak az egyik fejet veszi körbe vagy mindkettőt?

A másik az emberi auránál kapcsolatban van:

Ha lebirkózzák a varimat, (hülye ötlet de tegyük fel) és megcsinálom az aurát (megdobok minden próbát) akkor kaphat -e az aurám dupla sebzést a nagyobb felületi érintkezés miatt. Ugyan azon az alapon, ahogy a szőnyegnál fekve, illetve a falnál áthaladva.

Előre is köszi

Link a hozzászóláshoz
Ha a fegyveremnek két támadó felülete van (pl. dipada) akkor egy varázslat csak az egyik fejet veszi körbe vagy mindkettőt?

Végülis a kétélű kardoknak is mindkét élét körbefogja, úgyhogy szerintem igen. (Bár, az egy élű kardoknak is a fokát is körbefogja, úgyhogy azért nem egyértelmű :?)

A másik az emberi auránál kapcsolatban van:

Ha lebirkózzák a varimat, (intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) ötlet de tegyük fel) és megcsinálom az aurát (megdobok minden próbát) akkor kaphat -e az aurám dupla sebzést a nagyobb felületi érintkezés miatt. Ugyan azon az alapon, ahogy a szőnyegnál fekve, illetve a falnál áthaladva.

Nos a nagyobb felület indokolttá teszi, én opcionális szabállyá tenném.

Link a hozzászóláshoz

Visszaovastam a hozzászólásomat és tág pupillával vettem tudomásul, hogy a rendszer küldés közben átírta a szöveget. :D

Ha lebirkózzák a varimat, (intelligencia-képessége alacsony (kb.: 3-6) ötlet de tegyük fel)

Nemtom nálatok is ez van -e de ha beírom a HÜLYE szót, akkor kijön ez az elmés meghatározás.:D hülye

Gondolom a káromkodás kiszűrésére szolgál, de azér meglepődtem. :)

Van még ilyen kifejezés a rendszerben, amit átír ha beírom?

Link a hozzászóláshoz

BYCS és Syl kifejtette bővebben a véleményemet..

Mi bevallom minden hasonló fegyverre alkalmaztuk a kard nevű formázást, kétkezesre, szálfegyverre, buzogányra egyaránt (csak a sebzési felületen hat).

Ha nagyon dogmatikusan szöveghűek akarunk lenni, kizárólag kardra, és kifejezetten egykezesre lehet használni e formázást, de ez nem jogos szerintem, és lényegét tekintve, nem is szükséges. A nagy fegyvereken is ugyanannyival sebez többet az elem, és a nagy fegyverek sem sebeznek többet átlag, mivel rossza a harcérétkük és tám/kör-ük, sőtt, kis fegyver, több találat, több mágikus sebzés. Tehát mért ne...

A lényeg szerintem hogy támadó felülettől elkülönített markolatos fegyver legyen, amely besorolható a használt kategóriákba.

Dogmatikusan csak kard, és egykezes. Ez esetben formát kell rá alkotni.

Link a hozzászóláshoz
A lényeg szerintem hogy támadó felülettől elkülönített markolatos fegyver legyen, amely besorolható a használt kategóriákba.

Ennek kapcsán fölmerült bennem egy kérdés. Bár nem tudom, mennyi a varázslási idő (és most nincs kéznél az ETK), de arra gondoltan, egy dobócsillagot be lehet-e vonni tűzkarddal (vagy valamilyen más , erre kiagyalt, hasonló formával) :?: Hiszen ha ezt repülés közben tesszük (bár nem tudom, mennyi a varázslási idő és most nincs kéznél az ETK :? ), akkor anélkül okaozhat plusz sebzést, hogy megégetné a használóját (bár nincs markolata). Egyébként, ha a varázslási idő túl nagy, el lehet kezdeni a varázslást a dobás előtt, és leírni a végjelet a dobás és a beérkezés között.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nashh elhaladtunk.

Én azt mondtam HA:

Azaz mi is úgy használtuk , hogy bármely fegyvert be lehet vonni a Fegyver aurával (mi alapban nem is Kard aurának neveztük).

Kivétel a Láncos buzogány, a már leírt problémák miatt nem működhetne.

Bár mivel a tárgyaknak nem igazán van aurájuk, ezért nem is azzal manipulálhat ez a mágia, inkább egy "fix formát feszít rá a sebzést okodó részre, mintha egy szövet , vagy hasonló lenne"...

Szerintem a csillagot is bevonhatja.

Másik kérdés:

Én ugy használom az elemi erőt, hogy az Zúzó fegyvernél (ebben az esetben a sebzést okozó rész típusára gondolok, mindjárt kifejtem miért...) is kifejti a hatáását.

És hogy ez miért fontos?

Mert ebben az esteben egy Harcmművész Elelmi erő aurában Nem csak az SFÉ-t kapja meg hanem E -vel megegyező erősségű + Sp-t is okoz..

Amiha belegondolunk elég Sok, de én engedetem ,c ska hoyg ezt elég kevés esetben fordult elő, mint a Harcművész mentalitás mint a Ritka Varázsló-Harcművész 1 csapatban (ált...)...

Nos, most ennyit..

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Nem egészen idevág, de ha már felmerült megkérdezem....

Ha Aranyharangot csinál a harcművészed, akkor is megadod neki a + sp-t?

Ugyan, ott azt írják SFÉ-t ad, de végülis az EE-nél is ez van. 8)

Mivel azt írja az egész teste megkeményszik, gondolom ez alá az ökle és lába is beletartozik. :)

(Ha gondolod válaszolj a kasztok topicba, mer ez nem igazán varázslói téma. :P )

Link a hozzászóláshoz

Bocs, lehet, hogy én tudom rosszul, de az ETK alapján az elemi erő aura csak védelmet ad, csak a csóva vagy a kitörés tud sebzést okozni. Ezek alapján nem igazán értem, miért adna plusz sebzést, hiszen ezek a fegyverek (beleértve az öklöt is) a lendület és az ütőfelület keménysége miatt sebeznek. Én speciel nem igazán hiszem, hogy egy elemierő aura jelentősen megnövelné bármelyiket, főleg nem ekkora mértékben.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS, mit értesz az alatt, hogy "tökéletesebb formát ad" és emiatt ad sebzésbónuszt? Szerintem pont egy acélkardnál nem sokat jelent, hogy keményebb-e valamivel, én inkáb azt mondanám, hogy egy EE kard forma a fegyvertörés ellen nyújt védelmet. Akkor már az aranyharang inkább adhat plusz sebzést, hiszen az keményebbé teszi a harcművész kezét, ami azért alapból jóval lágyabb anyag.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...