Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Üdv!

Szerintem alapvetően immunis, illetve, ha érvényesül is rajta valamilyen hatás, az is csak elméletben, mivel hiába befolyásolják az asztrálját, annak pillanatnyilag nincs hatása, lévén, "alszik".

Mondjuk, amikor az altatás időtartama letelik, és még él az asztrális befolyásolás, akkor hat szerintem.

De altatás alatt is érvényesül a pajzsok hatása (nem a tudatos), mivel az altatás alatt a személyes aura védelme alszik.

Link a hozzászóláshoz

Örülök, hogy hasonlóan látjuk a dolgot. A pszi pajzsok tényleg megmaradnak szerintem is.

De van egy további kérdésem: Ha a lélek alszik, lehet-e hatni rá szimpatikus mágiával? A szimpatikus mágia a testhez vagy a lélekhez kapcsolódik? Az világos, hogy fizikai dologból indul ki (haj, ürülék, stb.), de pl a társszimpátia meg hasonlók, szerintem joggal feszegetik ezt a kérdést.

:roll:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A pajzsok megmaradtát annyiban egészíteném ki, avagy módosítanám, ha nem így lehetett volna érteni előző Hsz-emet, hogy csak a statikus pajzs, illetve a mágikus védelem érvényesül a lélek alvása alatti időben, mivel már a sima alvás is semmissé teszi a dinamikus pajzs hatását, hogy ne "veszne el" az, ha az egész mentáltest alszik, azaz időlegesen nem működik...

A lélekaltatás alatt szerintem ugyanúgy él a tárgyszimpátia, mint előtte. Mivel az tárgyakhoz kötődik. A lélekhez elvileg nem sok köze van.

Erre a lagjobb bizonyíték, amit az 1TK,323/1/6-ban írnak:

"Ilyen esetben, ha az illető meghal, földi maradványai tárgyy-tárgy szimpátiába erülnek egymással, valamint az egykori személy Személyes Aurájába valaha is egy évnél hosszabb ideig tartozó tárgyakkal is. "

Azaz amikor a lélek már távozott, (ez még tán nagyobb kiesés, mintha a lélek elalszik egy kicsit) is megmarad a szimpatikus viszony, azaz lehet hatni segítségével a személyre.

Szóval szerintem a lélek alvása nem védi ki, vagy teszi semmissé a szimpatikus viszonyt.

A társszimpátia nyilván nem tárgyon alapul, de a lélek alvása nem vet véget neki szerintem.

Ez olyan lenne, mintha az asztrális támadások ellen tennénk immunissá, azaz nem valós.

Itt sem szűnik meg a szimpatikus kapcsolat... a lélek alvása a személyes aura védelmét szünteti meg időlegesen. De nem az asztrál vagy mentáltestet semmisíti meg... az asztrál és mentálsíkon ugyanúgy lehet hatni az ottani testre, mint eddig.

Tehát szerintem lélekaltatás alatt is megmarad a társszimpátiás viszony.

Link a hozzászóláshoz

Logikus amit mondasz, de ha megengeded tovább kérdeznék.

Egy tárgyal a test vagy a lélek "épít ki" szimpatikus viszonyt szerinted?

Mert ha egy test, akkor egy kőgólem is kerülhet tárgyszimpáiába, pl. a sisakjával? Vagy két tárgy közt is létrejöhet szimpatikus viszony?

Én amondó vagyok, hogy emberek esetében a lélek alakítja ki a szipmatikus viszonyt, na és ezért vetődött fel bennem, a fenti kérdés.

Persze abban lehet valami, hogy hiába alszik a lélek a kapcsolat már él.

Link a hozzászóláshoz

Két tárgy között is létre jöhet szimpatikus szál. Erre a legjobb példa Ognomus trükktárában található: ETK. 335. o. Rablás varázslat. Idézem:

"...Ha a birtokunkban lévő arany kellően hosszú ideig hevert a kincsesládában, akkor érvényes rá a Tárgyszimpátia elve..."

Ebből kiindulva nincs szükség egy lélekre a szimpatikus szál kialakulásához, csak idő kérdése.

Link a hozzászóláshoz

Ebbe igazad van. Csak ez valahogy nekem már túl elnagyjázott dolognak tűnik. Mert nagyon nehéz megmondani, hogy mi mivel van tárgyszimátiában.

Példa: Van egy szerszámosládád, melyben 1 évig pihentek a szerszámok. A Szerszámos láda bent volt egy szekrényben. A szekrény meg egy hajó rakterében.

Akkor most mondja szabályozza le valaki, hogy mit érhetek el szimpatikus mágiaval, ha nálam van egy szeg a ládában levő 500 közül?

Vagy ha nálam van a hajó vasmacskája?

nos..? :?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amennyire emlékszem a tárgyszimpátia általános leírására, legfőképp az eltelt idő, jobban mondva: a tárgyakban kell legyen valami közös, hogy létrejöjjön a szimpátia. Minél erősebb, meghatározóbb ez, annál gyorsabban létrejön a szimpátia. Pl: szülő és gyermeke között (kb. közös vér? genetikai állomány?) azonnal, sőt szerintem már születés előtt; barátok, szeretők között, SzA védelme alá tartozó tárgyaknál a tulajdonossal egy év; kizárólagos tulajdonlás esetén min. pár évtized; két olyan tárgy között, amik csak egymás mellett/egymáson/nagyon közel hevernek, több száz év. Ez elég világosan le van írva a szimpatikus mágiánál.

Az én olvasatomban ez úgy is elképzelhető, hogy tulajdonkéépen bármely két dolog között a világ kezdetétől bizonyos mértékű szimpátia áll fenn, de az esetek elsöprő többségében ez túlságosan gyenge ahhoz, hogy a varázsló kihasználhassa.

NB.: ez érdekes magyarázatát nyújtaná a térmágia működésének, kb. a következő gondolatmenet alapján: valamennyi térpont már oly régóta (nagyon-nagyon-nagyon hosszú ideje) osztozik abban a közös tulajdonságban, hogy részei az univerzumnak, hogy bármely kettő között egy kihasználható szimpatikus viszony (javasolt elnev.: "térszimpátia") áll fenn.

(folyt. köv., mennem kell)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mert ha egy test, akkor egy kőgólem is kerülhet tárgyszimpáiába, pl. a sisakjával? Vagy két tárgy közt is létrejöhet szimpatikus viszony?

Igen.

Szimpátia viszony alakulhat ki két olyan tárgy között is, amelyek évszázadokig egymás mellett hevertek. (1TK,323/1/5)

Szóval lehet. Valószínű az az igaz, nekem is ez a megyarázat tetszik, hogy szinte minden szimpatikus viszonyban van egymással, csak nem mind olyan erős, hogy gyakorlati haszna lehessen.

De konkrét szabály nincs rá, nem is igen lehetne, illetve túl hosszú és bonyolult lenne, nem véletlenül van ott külön mindenhol, hogy mindig a KM dönt! (holott ez egyébként is így van, de itt különösen kiemelik.)

Arnulf elképzelését is szimptikusnak találom. :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

akkor egy kőgólem is kerülhet tárgyszimpáiába, pl. a sisakjával?

Ez érdekes kérdés, annál is inkább, mert nem csak a gólem részei közti szimpátiáról van szó. Mivel a tárgyak eredendően nem tartoztak a lélekhez, szerintem kb. olyan elbírálás alá esnek, mint a SzA védelmébe eső tárgyak, azaz minimum egy évig (természetesen megszakítás nélkül) kell a gólem részeinek és a léleknek együtt maradni.

Ami nem egészen egyértelmű ebben a képben, az a következő:

Vegyünk egy nemrég elhalálozott személyt. A szimpatikus mágia leírása szerint egy ember halála után földi maradványai tárgyszimpátiába kerülnek egymással, az illető SzA-jába valaha is legalább egy évig tartozott tárgyakkal, valamint kapcsolatban maradnak a lélekkel is, hiszen annak újjászületéséigezek segítségével a lélek megidézhető.

Ez eddig teljesen egyértelmű, de néhány dolog nem derül ki belőle. Például nyitott kérdés, hogy azok a tárgyak, amelyek az illető életében min. egy évig a SzA védelmét élvezték (és így természetesen még életében szimpatikus viszonyba kerültek az illetővel), szóval ezek a tárgyak csak a test maradványaival és a lélekkel őrzik meg szimpátiájukat, vagy egymással is? Egyáltalán, kialakítanak-e ezek a tárgyak szimpatikus viszonyt egymással?

Másik kérdés, hogy vajon a lélek és a test közötti szimpátia (ami nyilván az illető életében is létezik, de csak egészen extrém körülmények közt lehet jelentősége), megfeleltethető-e egy normál tátgy-személy szipátiának? Én személy szerint azt mondom, hogy nem, mert pl. ez esetben, még ha a fogantatástól számítunk is, egy 3 hónaposnál fiatalabb korban meghalt személyt nem lehetne megidézni. De hát persze ez is egy lehetőség...

Visszatérve a gólemre: ha a fent emlegetett tárgyak egymással nem kerülnek szimpátiába, akkor a gólem teste és sisakja közt biztosan nem jön létre efféle kapcsolat, legalkábbis nem sokkal gyorsabban, mintha ugyanezen sisakot elhelyeznéd egy útmenti sziklán. Ha igen akkor elvileg egy év múlva már szimpátiában is állnak egymással, feltéve, hogy a gólem még mindig létezik.

A legérdekesebb kérdés azonban az, hogy ha a gólem az egy év letelte után vmikor elpusztul, és a belezárt lélek visszatér a körforgásba, vajon megidézhető lesz-e a gólem darabkáival vagy éppen a sisakkal. Én könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy bár a SzA mintegy meghatározza a szimpatikus viszonyok lehetőségét, de önmagában a hozzá való tartotás nem elég a szimpátia létrehozásához; erre a lélek talán csak akkor képes, ha élő testben van. Mert bár a megidézett léleknek is van személyes aurája, azért ne feledkezzünk meg róla, hogy a halottmozgatás bélyeg helyettesíti az élet princípiumát a teremtmény alkotója számára, nem azonos azzal; többé-kevésbé erőszakal köti a testhez/tárgyhoz a megidézett lelket, a természeti törvények ellenében.

Link a hozzászóláshoz

Lenne a szimpatikus szálakkal kapcsolatban, egy nem idevágó kérdésem.

Tegyük fel (de maradjunk a gólemnél), hogy a varázsló türelmetlen alkat és nem akar több évet várni a szimpatikus szál kialakulására és úgy dönt, hogy beveti az öregítés nevü mágiát.

Ilyenkor létre jön-e a szál vagy nem?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Muki, szerintem nem.

Egyrészt, amit Arnulf is mondott, egyszerűbb - persze ettől még működhetne - de akkor minek is létezne ilyen mozaik? Persze egy dologra lehet több megoldás is, ám érzésem szerint (ez már csak fejtegetés, mivel a kérdésre én nem találtam hivatalos választ) a szimpatikusság elve nem így működik.

A lényegnek én éppen az eltelt, hosszan eltelt idő alatt lejátszódó reakciókat, istenek tudják, milyen folyamatokat gondolom, amik kialakítják ezt a szimpatikus viszonyt.

Ha megöregíted őket, az anyaguk ugyan öregszik, de szerintem nem elekul ki ez a szimpatikus viszony.

A trükk megtiltása azért sem olyan nagy baj, mivel megmarad a lehetőség az azonnali (szinte) szimpatikus viszony létrehozására, a varázsjellel.

de ez csak egy vélemény.

Link a hozzászóláshoz

Gergely, az öregítés mozaik nem a tárgyra hat, hanem körülötte felgyorsítja az időt.

Ez azért fontos, mert ha két aranypénzt akarunk szimpatikus viszonyba hozni, akkor a varázsjellel 20Mp és csak addig tart ki míg a varázsjel töretlen, az öregítés mozaikkal pedig 7Mp és természetadta szimpátia alakul ki.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az öregítés a tárgyra hat (nem a környezetére), egész pontosan anyagra, ahogy MagyarGergely nagyon helyesen írta.

Ezzel összefüggésben nem hiszem, hogy az öregítés miatt kialakulna szimpatikus viszony.

Viszont konstruktívan gondolkodva, a lehető legegyszerűbb biztonságos helyen elzárni a tárgyakat és visszaküldeni az időben legalább 1 évvel korábbra és reménykedni, hogy meglesznek a jelenben is. Ekkor valóban természetes módon eltöltenek legalább 1 évet egymás társaságában a tárgyak és ki fog alakulni a szimpatikus viszony.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Muki, bár Sylvanus már írta, de:

"Míg az áldozatot körülvevő világban csak egyetlen röpke szegmens telik el, ő - testileg - napokat, heteket vagy akár éveket öregszik." 1TK,321/1/4

Szóval akörnyezetre még véletlenül sem hat, szép is volna... :)

Sylvanus, elméleti síkon gondolkodva éppen lehetne jó amit írtál, viszont az időugrás csak az időben előre működik, nem lehet "visszaküldeni" az időben... Vagy szerinted igen?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem az, hogy "nem lehet" azt jelenti, hogy ha mégis megpróbálod, nem fog működni.

Mondjuk a mana elvész, de nem jön létre a hatás. Vagy külön létrejön, azaz nem lesz semmi látható hatása. Csak lesz egy kitörés, meg egy "perc"... :)

Ez olyan, mint a légies személyre nem lehet aurát tenni, és hasonlók.

Bár mondjuk a tűzvarázslónál az ilyenek feketelángként visszaütnek... gonosz KM simán adhat a varázslónak is valami ilyesmi büntetést... :):)

Link a hozzászóláshoz

És mi a helyzet azzal, ha időmágiára teszek időmágiát? Értelemszerűen nem a percet hosszabítom még egy órával mert az nyilvánvaló, h összeadódik :D. Hanem az a kérdés, h a mi a helyzet pl: az időugrásnál? Tfh, szegmensenként megjeleneik egy adott tárgy egy órán át???(pl: egyszerű kard, elemi fény 8E karddá formázva, majd előre küldöm 1 szegmensre az időben, és ehhez rakok hozzá egy 1 perces időmágiát => szegmensenként megjelenik a világító fénykard => diszkólámpa :D?)

üdv

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@huszár, én a teleportációnál tartok elképzeléhetőnek valami hasonlót. Ha teleportálok vmit, akkor az haladéktalanul megjelenik az érkezés helyén. Szerintem ha erre időmágia kerül, akkor nem elnyújtja a folyamatot, hanem pillanatonként újra és újra létrehozza a hatást, azaz bármi is történjék, a célszemély vagy -tárgy nem tud elmozdulni az időtartam lejártáig, hiszen abban a pillanatban visszateleportálódik.

Más kérdés, hogy ha személyről van szó, akkor a SzA védelme segítségével lényegében bármikor kiléphet, hiszen ha a teleportálódás akarata ellen való (pár perc után biztos, hogy az lesz :lol: ), akkor nem fog az újabb és újabb helyváltozás létrejönni. Habár, ki tudja... Lehet, hogy egy mágikus akciónak számít, és ha először belegyezett...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...