Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ha valaki megkérne titeteket arra, hogy tegyetek emg neki valamit, amit valójában nem akartok, mert ütközik az elveitekkel, de az a valaki annyira nagyon szeretné, hogy megtegyétek, akkor megtennétek? Vagy dacolnátok vele, és az elveitekre való sűrű hivatkozás közepette elmagyaráznátok lassan és érthetően, hogy Ti ezt nem vagytok hajlandóak megtenni. Na?

Ez attól függ hogy az a valaki mennyire áll hozzám közel. Ha közeli barát, barátnő, akkor érdemes elgondolkodni az elvek ideiglenes feladásán, de ha az illető haver, vagy ismerős, akkor az elvek fontosabbak szerintem.

Min jár az agyad Csabikám? :D

Mondjuk úgy, hogy az illető csak haver, de ha teljesíteném amit kér, akkor "közeli barát, barátnő" is lehetn belőle. De mindegy, csak egy kérdés volt...

Csabi...+esett veled az ilyen vmelyik barátoddal vagy barátnőddel kapcsolatban?:D

Link a hozzászóláshoz
Ha valaki megkérne titeteket arra, hogy tegyetek emg neki valamit, amit valójában nem akartok, mert ütközik az elveitekkel, de az a valaki annyira nagyon szeretné, hogy megtegyétek, akkor megtennétek? Vagy dacolnátok vele, és az elveitekre való sűrű hivatkozás közepette elmagyaráznátok lassan és érthetően, hogy Ti ezt nem vagytok hajlandóak megtenni. Na?

Líthas!

Én a magam részéről valószínűleg segítenék, ha módomban áll. De ez tényleg az illetőtől is függ. Ha olyan ember, aki jóbarátom, avagy szeretném hogy az legyen, akkor félre tudom tenni az elveimet. De ha "csak" haver, akkor azért tartom magam az elveimhez. Ezek persze csak vélemények, a helyes választ csak te tudhatod.

@: én igazából tökéletessen egyet kell hogy értsek veled. Télleg rengeteg olyan hsz van, amit elég nehéz megérteni. Ami a nyelvtant illeti, magam úgy gondolom, hogy elég kevés ilyen kivetnivaló akad abban, amit én írok. Már mint helyesírás meg ilyenek. Én egyszerűen csak nem tudom megfogalmazni a gondolataimat. Ennyi. De engem is felettéb bosszant bizonyos elemek helytelen írása. régen az egyik ilyen éppen te voltál, huszár!!! :twisted:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

EH! Darton nevében! Olvastam a 18.-i talit. Hmmm... oops! Hol lesz? Mer az rendben van, hogy találkozó a Blahánál, de hol lesz a dolog? CD Fű? Csak az esetleges későn érkezők miatt kérdem, akiknek esetleg nincs meg senki száma! Vicces lenne, ha fel tudnék nézni, már csak azért is, mert ennek a matematikai valószínűsége... További szép napot! :wink:

Darun

Link a hozzászóláshoz
Hála Istennek működik!

Szóval üdv mindenkinek!

Én egy nagyon új kalandozó vagyok és éppen most ismerkedem Ynev világával...csomó felfedezés áll még előttem de remélem megismerem ezt a csodálatos világot!

Örömmel fogadom azokat akik segitenek beilleszkedni és megismertetni engem az itt lévőkkel és Ynev világával!

A legelső és legfontosdabb lecke. Válassz valami kevésbé szemfolyatós betűszínt :D

Link a hozzászóláshoz

Egyet kell értsek Gemmel... Kb 2 centire volt az arcom a monitortól és csak úgy tudtam elolvasni :shock: de azért üdv a fórumon :)

1 napig nem volt netem :o gyakorlatilag idegösszeomlást kaptam tőle, mert azt hittem kikapcsolták, de mégsem :D:D:D Már csak a fejem fáj rettenetesen, de az két napja kitartóan, úgyh beletörődtem...

Link a hozzászóláshoz

Csabi...+esett veled az ilyen vmelyik barátoddal vagy barátnőddel kapcsolatban?:D

Hééé!!!! Ne ironizálj :D! Mert pszi roham lesz a véged :)! Velem esett meg, de már nyolc, mert elintéztem. Venes-nek igaza van, csak ki kell jelölni a kérdéses szövegrészt, és máris olvashatóvá válik, és egy szem nem sok, de annyi sem fog kifolyni.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Akár hiszitek, akár nem, én erre magamtól rájöttem, pedíg nem vagyok az az észlény típus! De (csak hogy kötekedjek kicsit) miért kell narancssárgával írni, mikor van más szín is? Az rendben van, hogy kijelölöm az egészet és el tudom olvasni, de azért ennyire ne legyünk már bonyolultak! Annyit csak meg tudunk tenni kalandozótársainkért, hogy olvasható színnel írunk, vagy nem??? (Alyr: ezt igazából nem neked szántam, mert feltűnt, hogy azóta sikerült színt cserélned. Ez inkább Venesnek és mcsabee-nek szólt!)

Darun

Link a hozzászóláshoz
Líthas!

Tud valaki valamit Zsampe-ról??? Úgy eltünt, hogy pm-re sem válaszol. Meg másra se. Ha valakinek van infója, ossza már meg velem! Thx!

Valaki: EH! Inkább még se borulok most ki. Sőt! Tudod mit? Felszólítalak rá, hogy zavarkodjá' a fórumon, mer van rá igény! Ez kérés volt, de ha kell, parancsba is adhatom! :wink:

Darun

Zsampénak nincs állandó nete, meg szerintem már el is felejtette a fórumra a belépőjét :)

De én tudok neki üzenni, vagy valami hasonló. Úgyhogy ha kérdésed van hozzá, vagy beszélni kívánsz vele, csak szólj nekem és én átadom neki.

Üdv:

Link a hozzászóláshoz

Hüm, nem akarok belefolyni, de mint moderátor, talán válaszolok a kérdésedre, ha nem is ide tartozik a "hatásköröm".

A moderátornak nem az a feladata, hogy pakolgasson utánatok, mindenki nagykislány/nagykisfijú már, el tudja dönteni, hogy mit és hova kell írni. Ha nem oda illő, akkor vállalja a következményeket, és ne a moderátort szapulja, neki ez a feladata. El kéne gondolkodni, hogy mit hova írunk, és akkor nem történnek kellemetlen dolgok egyik féllel sem. Ne úgy képzeljétek el a moderátort, mint aki a monitor előtt ül éjjel nappal, és csorgó nyállal figyeli, hogy kinek a hsz-ét törölheti...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

nah szóval a véleményemet szeretném leírni lehet törölve lesz a gonosz moderátorok által:) de sebaj

de gondolom ide kell írni ha beszélni szeretnék róla vagy csak témának feldobva vagy has...

Arról szeretnék írni és ezzel nem megbántva senkit hogy szerény véleményem szerint eléggé sandít a debreceni szoba vagy topic.

"Pesti topic sincs pedig többen vannak" vagy valami hasonlót olvastam, és teljes mértékben egyet értek vele. Ezzel nem a debrecenieket akarom bántani vagy valami de tényleg el lehetett volna intézni duma teremben vagy chat-en,attol független elmegyek a bulajra :) de szerintem...

hm...

jah egyszóval felesleges volt...

bye bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Jelenleg úgytűnik szükség van rá, amennyiben befagy a témába úgyis törlésre kerül. Most direktbe lehetőség van Debreceineknek itt szerzvezni az életüket, ez akit nem érdekel annak nem szúrja a szemét. Pesti szervezkedésre ugyanúgy lehetőség van. De ezirányú aktív érdeklődés még nem volt tapasztalható, ilyen "privát" szinten.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Jaj, ne vicceljetek már...

Olyan kicsinyes és féltékeny dolog az, hogy "Ha nekik van, nekünk miért is nincs?!"

Jómagam is pesti vagyok, mégsem gondoltam erre egyszer sem, sőt, meglepődtem, hogy ennyi ember van, akinek ez ekkora dolog...

Ha másért nem, akkor legalább azért ne szidjuk a debrecenieket, mert ők örülnek és örüljünk, hogy ők örülnek... amúgy meg szerintem pestieknek van elég lehetőségük az ilyen szervezkedésre. De Debrecenben ha jól tudok 1 szerepjátékos klub van, ahol az klubos öhöm... szóval nem olyan jó fej. Debrecenben nincs Nyílt Mesélés, nincs Szerepjáték szeminárium, hogy csak 2-t mondjak, ami így hirtelen eszembe jut.

Nos hát, én nem ilyen önzőnek láttam meg a szerepjátékos társadalmat, ne kezdjünk el így viselkedni... szerintem...

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

nah szóval a véleményemet szeretném leírni lehet törölve lesz a gonosz moderátorok által:) de sebaj

de gondolom ide kell írni ha beszélni szeretnék róla vagy csak témának feldobva vagy has...

Arról szeretnék írni és ezzel nem megbántva senkit hogy szerény véleményem szerint eléggé sandít a debreceni szoba vagy topic.

"Pesti topic sincs pedig többen vannak" vagy valami hasonlót olvastam, és teljes mértékben egyet értek vele. Ezzel nem a debrecenieket akarom bántani vagy valami de tényleg el lehetett volna intézni duma teremben vagy chat-en,attol független elmegyek a bulajra :) de szerintem...

hm...

jah egyszóval felesleges volt...

bye bye

Kedves hokusz nem állsz a realitások talaján, már megbocsás kezdjük azzal hogy van kalandozok klub, elviekben oda bárki elmehet, miért ne lehetne Debrecenben is hasonló, sőt annak is van fóruma, nem ismered a debreceni közeget, lehetőségeket, ahogy Vico barátom mondta, tökéletesen kifejezte a gondolataimat... Inkább örüljetek, hogy a szerepjáték közösség megmozdult és próbálja egymás társaságát keresni ez által valami talán az országban is megindul és az emberek nagyrésze is rájöhet, hogy a szerepjáték nem holmi hülyeség, sátánizmust, stb. engem nem egyszer hülyéztek le vagy sátánistáztak le sajnos ez van...

Szeretettel várunk a talin mindenkit nekem kell pszít küldeni ha valaki jönni akkar ugyanis asztalt szeretnénk foglalni és jó volna tudni hogy beférünk-e :)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Kedves A'frad! Csak hogy az elején tisztázzuk: nekem alapvetően nincs bajom a családommal és még véletlenül sem szeretném, ha ez a hsz azt sugallná, hogy szerintem nálatok is te vagy a hibás. Én elhiszem amit mondasz! Régebben -és néha még most is- rengetegszer kiakasztott a szüleimmel való bárminemű kommunikáció. Egy időben annyira az idegeimre mentek, hogy vasárnaponként elmentem az erdőbe sétálni. Õk azt hitték hogy azért, mert ez milyen jó, holott csak tőlük akartam szabadulni. De mostanában rájöttem, hogy igazából én voltam a hülye. Egyrészt nem kellett volna elmenekülni, bár Arelnek hála, mindíg történt valami szép dolog út közben. Szóval rájöttem, hogy azért zavar engem ez az egész, mert hagyom magam felhúzni. Idén kicsit rosszul indult az év, de majdnem egyfolytában jó kedvem van, és nem hagyom, hogy elrontsák. Régebben én is hagytam magam, feladtam, és azzal hitegettem magam, hogy: "én megpróbálltam", "ők tehetnek róla", stb. Aztán rájöttem, hogy meg kell tanulnom uralkodni magamon. Bevallom férfiassan, nem sikerül azóta se. Nem azért vagyok még mindíg boldog, mert annyira erős a hitem, meg mert nem hagyom hogy elvegyék tőlem. Ez a boldogság csak úgy van, spontán. Egyszer elmúlik, mikor nem várom, mikor semmi okom nem lesz, hogy szomorú legyek. De megpróbálom kihasználni, megtanulni hogy hogyan tehetem magam boldoggá. Én szeretem az apróságokat, mindíg csinálok valami jelentéktelenséget, ami örömet okoz, és ez jó. Érzem, ahogy az yllanori vágtató harcol a kráni boszorkánymester ellen. Nem az az érdekes, hogy ki győz -éppenséggel nem is mellékes- hanem hogy változás van. A családod addíg fog téged bántani, amíg meg nem tanulod, hogy hogyan védd ki ezeket. A világ, ami körülvesz téged, folyamatossan tanít. Ne az iskolai tanulásra gondolj, ez valami egészen más. Itt a lecke addíg van feladva, amíg meg nem tanulod, és nem lehet puskázni! Régebben én is úgy éreztem, hogy "mindenki" utál, ezért lettem ilyen "dark". De a barátaim így is megtanultak elfogadni, és most kicsit félek megváltozni, mert ők ilyennek szeretnek. Persze jó irányba mindíg helyes dolog fejlődni. De még félek a kudarctól. Azért nem szeretnék életem végéig "ilyen" maradni! Persze bizonyos helyzetekből csak ez nyújt kiutat. Egyébként sértődékeny vagyok, és régen nagyon könnyen meg lehetett bántani, mert mindent komolyan vettem. Most ugyanerre már csak gúnyossan mosolygok magamban. Türelmetlen is voltam, és hamar elszakadt a cérna. Az öcsém ennek ellentéte volt. Szvsz soha nem tudta kihozni igazán a béketűréséből, és nyugodtan tudott csinálni bármit. Két lehetőségem volt. Vagy elvisz az agyvérzés, vagy alkalmazkodom öcsémhez. "Szerencsére" ez utóbbi történt. A régi önmagamhoz képest hihetetlen önuralommal rendelkezem, bár még vannak gyönge pontjaim és pillanataim. Azért még sem tudok teljessen levetkőzni bizonyos tulajdonságokat. De változni lehet. Sőt, kell is! Mindezt nem azért írtam le, hogy játszam az agyam! Volt egy szabad fél órám, elolvastam a bajod, és mivel úgy érzem, hogy valamiképpen tudok segíteni, hát megpróbálom. Mindez csupán azért van, mert feltételezem rólad, hogy "jobb" ember vagy mint én és tudsz tanulni más kárán. Hogy ebből mit olvasol ki, az csak rajtad áll. Én megtettem, amit tehettem. Tisztelettel:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nem moderátorként, csak emberként:

Cather, tiszteljük más véleményét is, és lehetőleg ne nyomjuk el ennyire, csak mert a mienk más. Hokusz elmondta, amit akart, és említette, hogy örül annak, hogy mozgolódás van.

Örülök én is, és mindenki, reméljük az aktivitásotok nem lankad, és leváltjátok azt a "nemjófej" klubbost, aki megkeseríti az életetek.

PS: a Kalandozok Klub egyébként nem a Pestiekért van :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...