Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Ett:

Biztosan nem jót olvastál ezt tanusíthato. Valami a küszöbönt, Erik Zahn muzsikáját ajánlom. Ez a pasi tud írni. Ja és vigyázni kell mert nem minden H.P.L ami a borító szerint az. Sok követője volt, és ezeket "álnév alatt nyomatják rendesen".

Gem:

Nekem már megvan mind úgy 5-10 éve. :lol::lol: Szép a nagy összes, de kényelmetlen olvasni :lol::lol::lol: Azért fulos. Rendeld neten postázva az Alexandrától asszem még mindíg adnak 30%-ot

Link a hozzászóláshoz

Ett:

Ezeket olvasd el

The Hound (September 1922)

The Lurking Fear (November 1922

The Music of Erich Zann (December 1921)

The Nameless City (January 1921)

The Rats in the Walls (August-September 1923) (ez a valaha írt legjobb horror-thriller-fiction novella)

The Strange High House in the Mist (9 November 1926)

The Thing on the Doorstep (21-24 August 1933)

Link a hozzászóláshoz

a vallásos témához:

hát hogyis mondjam.szal sosoem voltam vallásos és nem is szeretnék az lenni.amiért érdekes lehet a vallások tanulmányozása az az hogy azáltal sokmindent megtudhatunk az emberi ösztönökről,természetről,gondolkodásmódró,sok különböző korszakban.

a vallás tud adni egy lelki támaszt,egy biztonságot és lelki nyugalmat.lehet erre támaszkodni kritikus helyzetekben,segit ezeken átjutni.én egyfajta menekülésnek látom ezt...talán azért nem kezdtem el hinni soha mert "túl jó volt hozzá az életem",és ezért gondolkodok úgy ahogy,ha lehet igy fogalmazni.talán.de mind1.

bocs a nem épitő jellegű hsz-ért és lécci senki ne sértődjön meg,ne vegye magára ijesmi,nem azért ment.tényleg.

üdv,és bocs hogyha zavartam

Link a hozzászóláshoz

szigetblog 1 nap

Senki sincs a szigeten

szerintem ezt ma reggel negatív rekordnak fogják nyilvánítani....szerintem simán alulmúltunk mindent....olyan 30e látogatót saccolok

ma jün Tuan, és vele G. Kíváncsi leszek, hogy mit fognak virítani...mér ha kiérek, amíg a műsor tart

voltam életemben először és vélhetőleg utoljára a Magic Mirrorban - fyi meleg sátor, transzvesztita műsorral.

A hely és a műsor felejthető, de a közönség magvas gondolatokat ébresztett a meleg lét kérdéseivel kapcsolatban, pl.: gondoltatok már arra, hogy ha valaki felvállalja a melegségét, azt simán deviánsnak bélyegzik bármilyen közösségben?

Röviden ennyi.

Persze, itattuk a kedves ügyfeleket, udvaroltunk a lányoknak...de hát ez a munka

Mit nem adnék egy nyárért, amikor nem kell kimenni!

Link a hozzászóláshoz

Nem vagyok ateista, el tudom kepzelni hogy van egy felsobb hatalom a galaxisban, egy ertelem, egy faj de nem hiszek a vallasokban/vallasoknak. sztem az egesz arrol szol hogy az egyen akar tartozni valahova, hinni akar. az egyhazak pedig hatalmat akarnak az egyenek felett. es mindegy hogy a katolikus egyhazrol, a satanistakrol, a kulonbozo szektakrol, vagy pl a wiccakrol van szo, mindegyik ugyanazokra az alapokra epit csak mas kontosbe bujik.

Egy egoistanak nincs szuksege Istenre.

Link a hozzászóláshoz
sztem az egesz arrol szol hogy az egyen akar tartozni valahova, hinni akar. az egyhazak pedig hatalmat akarnak az egyenek felett. es mindegy hogy a katolikus egyhazrol, a satanistakrol, a kulonbozo szektakrol, vagy pl a wiccakrol van szo, mindegyik ugyanazokra az alapokra epit csak mas kontosbe bujik.

Teljesen egyetértek! Nagyon jól látod.

Bár vannak kivételes esetek. Ismerek olyan katolikus papot, aki a hatalmát az egyének érdekében használja. De ö tü a szénakazalban, és a többi pap kinézi, hizs ö bug a rendszerben.

Van olyan hitgyülekezet (igy fogalamzok, mert igy általánosabb), amelyik nyitottabban dolgozik. És van, ami burkoltabban. De a végeredmény ugyan az. Egyéneket egy birkanyájba tömöriteni, és egy adott hatalmi rendszer szolgállatába állitani (kb. olyasmi, mint a MATRIX).

Lelki rabszolgák, és droidok lesznek.

A vicc az, hogy Jézus pont erröl beszélt. Mindenki legyen önön maga. Bizzon, és higyen önnmagában. Ismerje fel, hogy a szeretet, a tisztelet, és a becsület hármassága az, ami az igazi békét megteremti.

Erre szerencsétlent kifeszitették... kesöbb aztán tanait kiforgatták, és felhasználták az emberi elmék rabigába hajtására.

Link a hozzászóláshoz

Ööö, I beg to differ... :D A sátánisták (LaVey-i irányzat, amiről A'fraddal beszéltünk feljebb) pont, hogy nem ismerik el a tekintélyt... pontosabban attól fogadnak el vezetést, akit arra méltónak éreznek. Wiccákról nem tudok eleget ahhoz, hogy bizonyossággal mondhassam, de úgy rémlik, ott még központi szervezet sincs, csak egymástól független covenek. Ha tévednék, A'frad úgyis kijavít, UGYE? :wink:

Az egyetlen igazán hierarchikus szerkezetű, komoly (mert pl Set Egyháza nevetséges), általam ismert balkezes egyház a Dragon Rouge... de ott is az a vezető, aki a legmagasabb pontra ért el. És mivel a szintek elég szépen bontva vannak, egyértelműen lehet követni, ki hol tart.

Többi egyház és felekezet... hát. Izé. :D A legszembeötlőbb példa a katolikus egyház. Nagyon sok nagyon jó képességű ember tartozik hozzájuk, akár hívként, akár papként. Meglehetős világi és spirituális hatalom halmozódott fel a kezükben. Ennek ellenére, akikkel nap-mint-nap lehet találkozni, vagy ostobák, vagy bigottak. Vagy egyszerűen hazugok. Itt is van persze kivétel, de ez mérsékelten jellemző sajnos.

És tény, hogy elég messze került az egyház attól, amit Jézus mondott. De ugyanez a legtöbb vallásra igaz. Szomorú... :( :x :evil:

Felsőbb hatalom van... lehet neki nem örülni, lehet ellene tiltakozni, nem igazán számít, hogy te hiszel-e benne. Õ úgyis hisz benned... :lol:

Melegek... hagyjanak békén, ennyi. :D Ha én megcsókolhatom a páromat az utcán, ők is megtehetik, felőlem... csak ne tolják a képembe, meg ne lóbáljanak transzparenseket... én se megyek ki tüntetni, hogy dejóvóttazeste... :lol:

Szerintem mindenki azt tesz, amit akar, amíg ezzel mást nem veszélyeztet. Nem, lelki torzulással ne jöjjön senki, mert megütögetem. Mire elkezdesz azon gondolkodni, hogy talán fel kéne világosítani a kölköt, már túlvan legalább 3 "felnőttfilmen", valamint probléma nélkül nézi a tv-t. Jobban károsít, hidd el... :D Az meg, hogy a Biblia szerint nemjóámez, kissé felesleges érv... senkit nem köveznek ma meg, ha vasárnap dolgozik, pedig benne van a Bibliában. Hehh, Mózes még a rabszolgaságra is adott útmutatást, mégse vesszük ma alapul...

De még ha pokolra is jut... mit törődsz te vele? Annál kevésbé van értelme cseszegetni, megkapja ő a magáét ott lenn. Ráadásul lehet, hogy hindu, és magasról tesz a Biblia vonatkozó szabályaira... :D

Link a hozzászóláshoz

Igen, valóban, a wiccáknak nincs központi rendszere, mert több eltérő nézet van. Én pl a kelta irányzatot követem. Ezek csupán egy egy szertartás levezetésében különböznek. Pl vannak olyan kovenek ahol meztelenül végzik a szertartásokat, hogy még jobban közelebb kerüljenek a természethez, hiszen meztelenül születtünk.

Az az egyik legjobb dolog számomra a wiccában, hogy semmi sem kötelező. Semmit nem akarnak a hivőre erőltetni, és nem vár el senki adományt.

Valamint az elveink közzé tartozik az is, hogy nem térítünk! Ha valaki kíváncsi a wiccára, akkor elmondjuk, ha szeretne többet tudni, akkor többet mondunk, ha szeretne a kovenbe tartozni, akkor megbeszéljük, aztán ha minden ok, és letölti az egy éves 'próbaidejét', akkor jöhet. A 'próbaidő' azért szükséges, mert sokan vannak akik divatból, vagy poénból akarnak wiccák lenni, és ezt ki kell szűrni.

Nekem semmi problémám a melegekkel. Ha nem kattan egy meleg férfi egy nőre, akkor nem lehet ráeröltetni, és ők is megérdemlik a szeretetet, a szerelmet, a törődést. Szóval szerintem nem aberráció, meg degeneráltság, hanem egy genetikai, és kis részt pszichés dolog.

Viszont pl a necrofiliától, meg ilyenektől hányingert kapok.

A pedofilokat pedig kínhalálra ítélném, a nemi erőszakosokkal együtt.

Ami egy másik emberben maradandó, és súlyos lelki sérülést okoz valaki szexuális beállítottsága miatt, azt nagyon elítélem, és gyűlölöm.

Van olyan ismerősöm, akit gyerekkorában az apja zaklatott, és iszonyatos szexuális zavari vannak. Van olyan, hogy ha meghall, vagy meglát bármit, ami a szexualitással kapcsolatos, akkor sírógörcsöt kap, de van olyan is nála, hogy akárkire rámászna. Szomorú...

Link a hozzászóláshoz

Hát ha hiszitek ha nem én keresztény vagyok de a Bibliát nem tartom többnek mi egy törikönyvet, mert elvétve talál benne az ember tanítást, és nagyon sok "Izsák mondámenjetek és vágjátok le az ellent, és ők elmenék és levágák" és ez jó tett címén mert ők a kíválasztott nép. Sajnos ezt még magasabb fokra fejlesztették a keresztények, és mint a hírekben látjuk a zsidók sírnak II. világháborús holokauszt miatt, de közben ők szinte ugyanazt teszik, csak nem gázkamrával hanem géppisztollyal. Szerintem ezerszebb jobb a wicca is mint a kereszténység, a sátánizmusról nem beszélek mert amit leírtatok róla hasonló a muzulmán valáshoz, csak az egyik lop, a másik meg emberként isteninek vallja ötleteit. Kérdés nem beszélgethetnénk másról? Mondjuk Afrad neked miért azonos a mi világunk Tolken által elképzelt és felépített világgal, mivel Lovecraft a mi világunkra építi fantastykus szörnyeit és sok mitologiai lényt vesz bele, úgy mintha az valós lenne. Hacsak nincs igaza?!

Link a hozzászóláshoz

Crowstone: nem igaz! Hazudol! ... Nem géppisztollyal! Öööö, úgy értem, nem CSAK géppisztollyal... :lol: Mellesleg állítólag évek óta keményen fejlesztik az etnobombát, ami az idealista elképzelések alapján majd jól kiirt minden arabot. Yess. Már csak az érdekelne, hogy pl a perzsákkal és az arab-zsidó félvérekkel mi lesz? Valamint mekkora a legkisebb "genetikai szennyeződés", amire már reagál a szer? Csak mert egyesek szerint a fejformám hordoz pár afrikai vonást, és végül is, a mai Horvátország területéről származik a családom, tehát tulképpen belefér egy kis arabus vér... :shock:

Ehh... szánalmas, mennyire lezüllött mindkét vallás (zsidók és muzulmánok). Pedig mind2 tartalmaz nagyszerű ötleteket és elemeket, ráadásul rokonok, az istenit. :x :x

Nahh. Tőlem beszélhetünk másról... :D

A'frad, hozzád fogok vágni egy adag Lovecraftot, hogy teljes magabiztossággal tudjál nyilatkozni... már csak hozzá kéne jutnom digitális formában. Báááár... ha még élek, miután agyonvertük egymást (amit ám várok, szíveskedjék a kisasszony némi gyakorlást is beépíteni a programjába :P ), odaadom nyomtatottan. Nyugi, jók. :D

Link a hozzászóláshoz

szigetblog 2. nap

ma sem voltam egyetlen koncerten sem, de legalább cikibe udvarolhattam a megjelent ügyfeleimet

ma azért sokkal többen jöttek ki mint tegnap...érezhető volt a tömeg, gondolom örömködtek a boltosok, vagy mi, vendéglátósok

volt két ír szteppes kislány - 5e+áfa/10 perc - ...örjöngött a tömeg..mind a hatan...de legalább mindenki meg akarta szerezni a telefonszámukat, és az is valami - csináltam is képet de nem tudom, hogyan lehet ide képet feltölteni

megvallottam a cég marketingesének, hogy szeretek vele dolgozni...pár unikum után megjegyezte, hogy majd este e felett érzett meghatódottságában könnyesre sírja a kispárnáját...

továbbá ittunmk egy pohár száraz vöröset Gambittal és Kismegivel

azt hiszem, a párom nehezen viseli, hogy ilyenkor érek haza, de a munka az a munka...

Link a hozzászóláshoz

hát sokmindnet nemtok neked mondani talán csak annyit hogy ha Gorvik-Shadon perszonálúnio érdekel dobd fel az Ynev fórumtémában:))

egyébként meg már elmondták nekem 1-2szer de nemtuttam megjegyezni..:D :S

jah és Conan-al kapcsolatba: én csak a Konyak a barbár c kötetet olvastam de az szivenütött.elég humoros hangvételú könyv:DDD

üdv,

Link a hozzászóláshoz

Nos pénteken kinnt voltam a szigeten, és csodás hogy az ember hol futhat milyen információkba. 8)

Azt hiszem a pentagrammás téma már lecsengett, de valaki feltette a kérdést, hogy miért is volt Vénusz istennő jelképe a pentagramma. Hát az egyik lehetséges válasz: Azért, mert a Vénusz bolygó, pont egy olyan utat jár be (azaz ahogy megy egy pentagrammát rajzol ki). Mik vannak. Persze az infóim nem beton biztosak, és nem, nem jártam utána, beletolták az arcomba. :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...