Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

SirThomas kicsiny, eldugott világa


Sir Thomas

Recommended Posts

Azzal, hogy az lenne kizárva, akit ez zavar, szintén diszkriminálnának. Csak úgy mondom.

Mondhatod, csak szvsz nem igaz :) Ugyanis senki nincs kizárva abban az esetben, mindenkinek saját választása, hogy akar-e menni, vagy nem. Magán választása, csak rajta múlik, nincs külső kényszerítő tényező. Míg abban az esetben, ha kell vinni ellenkező nemű párt, akkor nem csak rajta múlik. Ha nem talál megfelelő embert, akkor nem mehet (rá van utalva egy másik személy döntésére), nem ő dönti el, hanem nem felel meg a kívánalmaknak. Szvsz.

Amivel szintén nincs probléma, ha előre jelzik, akkor keres más játékot, ami neki jobban megfelel. De attól még diszkrimináció.

Egyébként igazad van, Tom, valóban a szabadság értelmezése a véleménykülönbségek egyik oka.

Az egész viszont onnan indult, hogy az én meglátásom: a szerepjáték pont arról szól, hogy megfelelően személyítsük meg a konkrét karaktert, és játékbaillően dolgozzunk fel a hozzá tartozó környezetet is.

Volt olyan, aki viszont azt mondja, hogy a játékba bele kell kalkulálni azt is, hogy vannak, akik zavart érezhetnek ez-az-amaz okán. Erre meg egy szervező se képes. Tehát felesleges is megpróbálni azt.

Link a hozzászóláshoz
Azzal, hogy az lenne kizárva, akit ez zavar, szintén diszkriminálnának. Csak úgy mondom.

Mondhatod, csak szvsz nem igaz :) Ugyanis senki nincs kizárva abban az esetben, mindenkinek saját választása, hogy akar-e menni, vagy nem. Magán választása, csak rajta múlik, nincs külső kényszerítő tényező. Míg abban az esetben, ha kell vinni ellenkező nemű párt, akkor nem csak rajta múlik. Ha nem talál megfelelő embert, akkor nem mehet (rá van utalva egy másik személy döntésére), nem ő dönti el, hanem nem felel meg a kívánalmaknak. Szvsz.

Amivel szintén nincs probléma, ha előre jelzik, akkor keres más játékot, ami neki jobban megfelel. De attól még diszkrimináció.

Ez meg tipikus női és bölcsész gondolkodás (gyűlölködés nélkül). Hogy a fizikai erőszak az fúj, de az egyéb romboló eszközöket már sokkal kevésbé tekintjük rossznak. Vagy hadd mondjak egy másik dolgot. Ha írok egy pályázatot beszállításról, ami úgy van megfogalmazva, hogy mindenkit ellehetetlenít, kivéve a saját cégem, az nem diszkrimináció a te fogalmaid szerint, hiszen nincs explicit megtiltva, ha vállalja a másik cég a nagy szívást akkor jöhet, de azért mindenki érzi, hogy ez nem túl erkölcsös.

Link a hozzászóláshoz

Meg hírdetik az erioni hercegi bált.

Senki kalandozóként beakarok jutni.

1.Addig ügyeskedem amig bejutok.

2.Olyan híres leszek hogy meghívank.

3. Megcsinálok a hercegnek egy küldit cserébe.

Inkább csinalok egy saját bált.

Vagy hagyom az egészet a fenebe és berúgok Alidarban.

Magyarul nem a számat tépem hanem magam próbálom megoladni a problémát.

Link a hozzászóláshoz
Azzal, hogy az lenne kizárva, akit ez zavar, szintén diszkriminálnának. Csak úgy mondom.

Mondhatod, csak szvsz nem igaz :) Ugyanis senki nincs kizárva abban az esetben, mindenkinek saját választása, hogy akar-e menni, vagy nem. Magán választása, csak rajta múlik, nincs külső kényszerítő tényező. Míg abban az esetben, ha kell vinni ellenkező nemű párt, akkor nem csak rajta múlik. Ha nem talál megfelelő embert, akkor nem mehet (rá van utalva egy másik személy döntésére), nem ő dönti el, hanem nem felel meg a kívánalmaknak. Szvsz.

Nem értek egyet veled Felon! Jelen esetben a szervezők egy forró latinos táncra szerettek volna ráépíteni egy tuti kis játékot. Az ilyen táncokat hagyományosan egy férfi férfi és egy nő nő táncolja. Hogy ez tökéletesen működjön mindenki számára, ahhoz ugyanannyi kukival és ugyanannyi puncival rendelkező résztvevőre volt szükségük. Erre néhány férfias nő (azért a kromoszómaállományukra közel sem rácáfolva) elkezdett hisztizni, a napjainkban oly divatos joker kártyát vetette be, azaz "negatív diszkrimináció"-t kiáltott!!!

Pedig lehet, hogy csak az "ilyen" nők az ilyen játékra alkalmatlanok, mert ők azok amik! Pl. nincs kukijuk!

Ezzel az erővel néhány tolószékes mozgáskorlátozott embertársunk is felemlegethette volna a negatív diszkriminációt. Mert hogy ő miért nem játszhat? Ja neki meg lába nincs! A fene!

És igen, engem például totál zavarna a játékomban, ha 210 magas 150 kg-os néger kosárlabdázóval kellene egy live játékon keringőzni, akarom mondani tangózni. Na persze biztos nekem vannak előítéleteim, és én vagyok a felvilágosulatlan intoleráns bunkó! ;)

Közben eszembe jutott...! Lehet, hogy nem is ferde hajlamú, hanem "csak" nagyon előnytelen testi adottságokkal rendelkező lányok voltak, akik kiverték a mű balhét. Merthogy szegények féltek tőle, uccse találnak majd párt. :twisted:

(Ma lehet, hogy a szokottnál is gonoszabb vagyok?)

(Nem kell válaszolni, költői kérdés volt csupán!) :roll:

Link a hozzászóláshoz

Phűj, csütörtök óta nem olvastam fórumot?!..

Időközben elvesztettem a harcikedvemet, mert meggyőzni nem tudjuk egymást, csak durrogtatni a saját véleményünket.

Viszont azért válaszolok :)

tetra.. ok, nincs más hozzáfűznivalóm, csak magamat ismételném.

Hulla.. nem vagy a szokottnál gonoszabb.. vagy már csak megszoktam? :D

Az a fura, hogy általában csak a férfiak ódzkodnak attól, hogy másik férfival "táncoljanak", a nőknek ezzel bevallottan sokkal kevesebb a problémájuk. Jó lenne hallani egy nő véleményét is a dolgokról, rajtam kívül.

Persze, biztosan benne van az is, hogy a ronda nők hőbölögnek, de az is lehet, hogy egy ilyen fajta játékra sokkal nehezebb férfiembert találni, mert pasik nagy része nem szereti - vagy kényszernek tekinti - az összes ilyen jellegű tevékenységet.

Most akkor másodszor is felteszem a kérdést.. minek hozzátok be ide a felvilágosultságot? Én még csak nyomokban sem utaltam semmi ilyenre.. ez is jelenthet valamit..

Link a hozzászóláshoz
Az a fura, hogy általában csak a férfiak ódzkodnak attól, hogy másik férfival "táncoljanak", a nőknek ezzel bevallottan sokkal kevesebb a problémájuk. Jó lenne hallani egy nő véleményét is a dolgokról, rajtam kívül.

Millószor átbeszélt dolog ez, szerintem nem is érdemes beszélni róla.

Most akkor másodszor is felteszem a kérdést.. minek hozzátok be ide a felvilágosultságot? Én még csak nyomokban sem utaltam semmi ilyenre.. ez is jelenthet valamit..

Igen, jelenthet valamit, hogy fogalmad sincs, miért emlegetjük azt, de szerintem ez inkább arról árulkodik, hogy fogalom nélkül puffogtatsz.

Link a hozzászóláshoz

Mára egy kis olvasnivaló...

Általában érdekes megfigyelni, hogy a Wikipédián szereplő leírások nyelvek szerint mennyire különbözőek. Általános, hogy magyar vonatkozások esetén a magyar oldal bővebb, hitelesebb, míg a hozzánk nem közvetlenül kötődő témák esetén általában az angol nyelvű anyag részletesebb, kidolgozottabb. Ebben persze nincs semmi különleges.

Az viszont érdekes volt, hogy rákeresve a "Szerepjáték" kulcsszóra, a magyar leírás sokkal részletesebbre és érdekfeszítőbbre sikerült. Ezúton is gratula a szerkesztőinek, mert ez egy remekbe sikerült leírás.

Le a kalappal. :respect:

Link: http://hu.wikipedia.org/wiki/Szerepj%C3%A1t%C3%A9k

Link a hozzászóláshoz

Tegnap kaptam egy linket. A cseh Court of Moravia csapat készített egy reklámfilmet a kamara élő szerepjátékokról. Szerintem piszok jól sikerült, nagy köszönet nekik a befektetett munkáért és a kiváló anyagért.

Itt tekinthető meg:

Nyomjatok rá az ablak aljában lévő CC gombra, akkor megjelenik az angol nyelvű felirat.

Ha valaki nem érti az angolt, akkor 1-2 kattintással magyar fordításra is le lehet váltani, ami bár kissé vicces, de még így is érthető, hogy mit akarnak mondani.

A filmet nézve rájön az emberre a hiányérzet:

Miért nincs nekünk még ilyenünk? Sőt...

Miért nincs nekünk ilyenünk az asztali szerepjátékokra és a klasszikus élő szerepjátékokra?

Nem lenne rossz hasonlót látni... A szarui Lumina Cornu csapatnak például megvan hozzá a gyakorlata és a felszerelése... Már csak lelkesedés kéne, meg sok-sok szabadidő... :shock:

Link a hozzászóláshoz

Sok-sok minden történt az utóbbi időben, amik kissé hátráltattak. No nem csak az írástól, hanem magától a szerepjátéktól is eltávolodtam az elmúlt pár hónapban kissé. Ez persze időleges, nem hagy fel az ember 23+ évnyi mókázással csak úgy...

Mára hoztam nektek egy egész speciális dolgot... ez pedig a Map of the Dead!

Királyul hangzik, nem? Na lássuk, miről is van szó!

Túl akarod élni a zombi apokalipszist? A Map of the Dead nevű alkalmazás lesz ebben a legjobb segítséged.

Nyilván kérdéses, hogy meddig tudsz életben maradni egy ellenséges környezetben, de az első dolgod nyilván az, hogy felméred a terepet. A sűrűn lakott területek egyértelműen veszélyes zónák, viszont jó ellátottak, ezért értékes erőforrásokat lehet találni ott.

A térkép jelzi a népsűrűséget, a fellelhető fegyver, orvosi, benzin és élelmiszer beszerző helyeket, illetve ötleteket ad a megfelelő táborhely kiválasztására is. Alap, hogy zombi apokalipszis esetén ez az első weboldal, amit megnézel. A természetben viszont nem biztos, hogy találsz internet kávézókat, meg amúgy is mozgásban kell maradnod, így természetes, hogy egy jól optimalizált nyomtatási funkciót is kézhez kapsz.

A Map of the Dead a GoogleMap motorjára épült alkalmazás, túlélőknek kihagyhatatlan, megkerülhetetlen, elsődleges info forrás.

Irány tehát a net, és készüljetek, mert nem tudni, melyik árnyélból les rád a zombivírus első áldozata.

Link: http://www.mapofthedead.com/

Link a hozzászóláshoz

A továbbiakban nem fogok disclaimer-eket írni, ha nem jutok el idáig. Sok egyéb dolog van, ami elveszi az időmet és nem tudok a szerepjátékokra koncentrálni, de aki ismeri a hátteret, az úgyis ismeri ezeket, vagy inkább csak egy részét... :)

A mai bejegyzés akár helyzetjelentés is lehetne... Pár hete megrendeltem könyveket az amazonon, és most futott be kettő. Szerepjáték és Game of Thrones fanoknak érdekes lehet, a Song of Ice and Fire szerepjáték alapkönyvét és két kiegészítőt rendeltem.

Egyelőre csak a kiegek érkeztek meg, az alapkönyv csak júniusban jelenik meg.

A két könyv a Campaign guide és a Chronicle starter. Mindkét kötet háttérinformációkat tartalmaz. Kalandokat eleve nem akartam rendelni az alapkönyv mellé, mert azok gyakran borzasztó gyengék a játékokhoz képest... szóval inkább háttereket rendeltem, mert ezekből lehet mesékhez jól meríteni.

A kampánykönyv tartalmazza az imsert házak, helyszínek és szereplők leírásait, nagyon jó alap lesz a mesékhez. Stílusosan a kingslayer feszít a borítón a király élettelen teste felett... azt hiszem ennél jobban nem lehet kifejezni a könyv esszenciáját. Belsőleg a könyv narancs színű kiemelései kissé harsányak, a grafikák elég átlagosak, így a megjelenést csupán közepesre osztályoznám. Persze itt inkább a tartalom a lényeg, de arról egyelőre nem tudok nyilatkozni. Talán majd vizsgaidőszak után :)

http://cache1.bookdepository.co.uk/asse ... 547137.jpg

A krónikáskönyv ahhoz segít, hogy egy partit el tudj indítani Westeroson... Itt tehát nem a főszereplőkről van szó, hanem kisebb házakról, eddig ismeretlen helyekről és szokásokról, stb. Jó alap ahhoz, hogy ne magas szintű partival kezd el a könyv világán játszani. Megjelennek persze a példakampányban a nagy nevek is, de ez a könyv nem a világmegváltásról szól, hanem egy hosszú kampány alapjairól. Ez a köny puhafedeles, fekete-fehér, mégis jobb az összkép, egyszerűen szebb a könyv. Remek példa arra, hogy a kevesebb néha több. :roll:

http://cache1.bookdepository.co.uk/asse ... 547366.jpg

Nagyon várom az alapkönyvet :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...