Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Beszélgessünk a mágiáról


TheElf

Recommended Posts

Többnyire úgy, hogy bizonyos sérültségi szint felett, ha a test túlságosan szét van hullva vagy rongálódva, a mágia nem tudja összetartani a holtestet, és megszűnik működni, ezzel az élőhalott elpusztult. Tehát ha egy csontváznak repedtek a csontjai, rosszul illeszkednek az "izületei" az már kevesebb Ép, mint amelyik még tip-top most lépett elő egy koporsóból.

Ez ilyen egyszerűen persze csak a primitívebb és testtel rendelkező élőholtakra alkalmazható, egy vámpír már egész máshogy működik például.

Link a hozzászóláshoz

Talan ezt a reszt lehet fantasysan mesleni. Barbar ra kuldi a nem magikus csatabardjat az elohalottra tuluti 150-el.Hogy meseled le?Az elo halott meg se rezdul? Atvaghatja ,de egybol osszefor.Vagy nem vagja at ,de jol elrepul a hulla?

Ha par epeje van egy elohalottnak es sikerul lekuzdeni,akkor omolhat porra,szetenyeszhet egybol vagy elhullhat mint CS is irta.

Ezt nezhez meselni,el kell vonatkoztatnunk a sajat vilagi tapasztalatainktol.Igazan jo megoldast en se tudok erre.Orulok hogy felmerult ez a tema.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nézegetem a leírásokat, s azért akad itt kiskapu. Az ETK azt írja a tudattalan élőholtakról (izar, zaurak), hogy általában valamely Külső Sík anyagából formálódik a testük, ezért a nem mágikus fegyverek nem sebzik őket. Általában. Ezzel némiképp ellentmondani látszik a Bestiárium néhány (meg mondjuk a boszorkánymesterek Élőholt teremtésének) leírása. Pédául az izarnál a következő szerepel: "olyan, lélektől megfosztott test, amely céltalanul bolyong a világban". Tehát ebben a leírásban egy "szimpla" járkáló holttestnek tűnik. A fentiekből viszont az tetszik ki, hogy általában inkább bizony a Világegyetem (EAS) anyagából állnak ezek a kreatúrák. E logika menté haladva pedig sebezhetőnek kéne lenniük NEM mágikus fegyverekkel is - igaz, csak túlütéssel. ( A carnomaknál kimondottan javasolja a Bestiárium, hogy a testet kell megsemmisíteni - ami a leírás szerint nem nehéz feladat - s azzal el is pusztul.) Mivel azonban varázslat itatja át őket, a Természetes Anyagok Mágiája nem hat rájuk.

Az éji rémeknél még egyszerűbb a helyzet; ezek "nem szakadtak el anyagi testüktől, hanem annak rabjaivá válván az Anyagi Világban kóborló élőhalottakká váltak". Tehát sebezhetők nem mágikus fegyverekkel is, noha a Természetes Anyagok Mágiájától védi testüket a benne munkálkodó lélek. A túlütés persze itt is elengedhetetlen a roncsoláshoz. Nyilván használni kell valami józan belátást - rapírral hiába szúrjuk szíven őket... ellenben a markolatgombbal, hárítókosárral való csépelés bejöhet... :)

A vérivóknál (vámpír) már nem megyünk sokra egyszerű fegyverekkel, de ez a leírásukban is szerepel. Az őket átjáró másvilági anyag miatt testük csak mágikus fegyverrel sebezhető. De a gahul ebben is kivétel; noha IV. osztályú, a Bestiárium leírása szerint "testét természetes anyagok építik fel"... úgyhogy szerintem szétverhető vasrúddal is, ha elég jól forgatjuk azt.

Az anyagtalan, vagy légies élőholtak esete egyszerű; ezeket természetesen csakis mágikus fegyverekkel lehet megsebezni, elpusztítani. A Természetes Anyagok Mágiája pedig hatástalan rájuk.

Hát, én erre jutottam; nem tudom, szerintetek megáll-e ez így. De talán használható.

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

A végén mindenképp érdemes lenne a témáról összeírni a megszületett válaszokat, de még sok minden nem világos pedig gyakran felmerülő elem a játékban :D nálunk legalábbis egyre inkább divat a nekró, mint kaszt is meg hát ellenfélnek is gyakorik a különféle élőholtak. Sajna még 2 napig 12-zek, utána több időm lesz majd átösszegzem az eddig leírtakat meg dobok fel új kérdést is:D

Link a hozzászóláshoz
Használható, de elég áttekinthetetlen.

Gondolom, leginkább az első bekezdést találtad fésületlennek. Ott sajnos egy szálon akartam több gondolatot vezetni, de valóban elég zavaros lett.

Az a lényege, hogy az ETK 316. oldalán a tudattalan élőholtak leírása szembemegy a Bestiárium és a nekromancia fogásainak kapcsolódó leírásaival, s ezen még a megengedő hangnem ("Anyagi testük általában - /kiemelés tőlem/ nem a Világmindenség, hanem a Külső Síkok valamelyikének anyagából épül fel. Így a nem mágikus anyagú fegyverek nem sebzik őket...") sem sokat változtat.

Ugyanakkor eléggé nyilvánvaló, hogy itt a szerző ("Sahred") egyes-egyedül a deneboláról beszél, mert ezekre e lényekre tökéletesen illik ez a leírás, míg a többiekre nem. Tehát ha az idézett két mondatot csak a denebolára vonatkoztatnánk, a leírások alapján kijelenthetnénk: a tudattalan élőholtak azon típusai (izar, zaurak), melyek sötét praktikákat űző varázstudóknak köszönhetik létezésüket, közönséges fegyverrel is sebezhetők.

(E tárgyban érdemes még elolvasni az izar leírását, illetve a Halottmozgatás bélyegnél és az Élőholt teremtése boszorkánymesteri fortélynál leírtakat. Ugyanis mindegyik evilági testről beszél.)

Ugyanakkor a magasabb kategóriák tárgyalásánál már ezen az ominózus 316. oldalon sincs zavar; a szerző sorai itt egybecsengenek a Bestiáriumban foglaltakkal. Ezek alapján közönséges fegyverrel is sebezhetőek:

- a II. necrografiai osztály tagjai (kivéve a crantai kóborlót, mert az tökig lunírban feszít),

- a carnomak,

- a gahul,

- a homonkuluszember;

- a megszállott;

- az őrző;

- a seidal;

- a testvérek (legalábbis a testük, típustól függ)

- a torz (legalábbis a teste)

és "természetesen" az első osztály két oszlopos tagja, az izar és a zaurak.

Hát, ilyesmire gondoltam.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Con Salamanderrel, ez olyan téma, ami érdekes, és sok felé sok részlet információ található róla. Az oldalon is több nekromanta kidolgozás, illetve ezzel kapcsolatos cikk van, amikben szintén nem feltétlenül össze passzoló információkat találunk. Ezért is érdemes lenne leírni, illetve rendszer szemlélettel kitalálni a szükséges hiányos részeket.

A fórum megbeszélni jó, de nem időtálló, pár hónap múlva már (szinte) lehetetlen visszakeresni a kívánt részeket. Kevesen írnak úgy - és miért tennék, "csak" bejegyzést írnak - hogy az kimásolva egyből alkalmas legyen egy kiegészítőnek. Ha már valaki sok munkát fektet bele, alaposan utánanéz, megírja, érdemes elgondolkodni egy kiegészítőn, és akkor szépen, érthetően, megmarad, és később is meg lehet majd találni. Sajnos mostanában alább hagyott a kiegészítő írási kedv és hajlandóság... de ezen lehet változtatni.

Bűvdudás pl. a közelmúltban többször is bizonyította alaposságát, ami kis befektetéssel jó minőségű kiegészítőket eredményezhet. Szóval hajrá, csak biztatni tudok mindenkit.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

bűvdudás, nem a te hozzászólásodra, hanem az egészre értettem.

Több szabálykönyv, azoknak is több különböző oldala. Jó lenne egy áttekintés, ahol egyhelyütt van minden, és az esetleges bizonytalanságok is el vannak oszlatva, a lyukak be vannak foldozva, és esetleg a dolgok össze is vannak hasonlítva. Olyasmire gondolok, mint a hajós cikkem nemrégiben. És ahogy MG is mondta, ezt már annyira körbejártuk/jártad, hogy nem szabadna veszendőbe mennie, és a fórumon egy idő után jönnek majd az új oldalak, és szépen lassan feledésbe merül...

Szép estét

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

És ahogy MG is mondta, ezt már annyira körbejártuk..., hogy nem szabadna veszendőbe mennie, és a fórumon egy idő után jönnek majd az új oldalak, és szépen lassan feledésbe merül...

Hát, zömmel egyetértek a fentiekkel. Mindenképp várnék még egy kicsit, hátha gyarapszik, árnyalódik az anyag (pl Sephinroth is jelezte, hogy vannak még kérdései)... de aztán - ha gondoljátok - összegereblyézek, hogy lássuk, mink van. De csak ha más nem érez erre komoly késztetést, mert én most nem ígérhetek gyors munkát.

Bocs, ha "OFF voltam"...

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

ennyi off belefér. Szívesen segítek benne, ha szeretnéd, mert egyedül nekem sincs ennyi időm, de talán ketten már boldogulunk.

Sephinroth, van még kérdésed? Esetleg te nem akarsz segíteni ebben? Nagyon jó kérdéseket vetettél fel, és pl. a tetra által említett dologra és sosem gondoltam volna, és nagyon meg is lepődtem rajta.

Többiek: mit gondoltok a búcsúpillantásról, és benne a lélekről? Nem említik sehol, de valahogy nálunk ez soha nem jött elő... Pedig volt már, hogy "kevésbé friss" holttestet faggattak ezzel, akinek csak teste van, lelke nincs. Viszont mindig csak egyetlen képet látott úgymond, ami tényleg "beleégett a retinába". Így működik nálatok is? Gyakorlatilag fizikai lenyomatként?

Link a hozzászóláshoz

Zavarba ejtő ez a búcsúpillantás-rituálé.

Minél többet törpölök rajta, annál elképzelhetőbbnek tartom, hogy a léleknek nem jut szerep ebben a mágiaformában. Hiszen a leírás nem beszél időfaktorról - mint pl a holtak útja esetében, mely során szerintem a pap(lovag) kommunikál a lélekkel -, csak "megfelelő, jó állapotban levő holttest"-ről beszél. Tehát elméletileg egy jégveremben...

Szóval igen, jó eséllyel valami fizikai lenyomatot képes "olvasni" a pap, paplovag a rituálé után. Épp Dartonnál ne férne ez bele? (Erre enged következtetni az is, hogy valóban a testben töltött utolsó pillanatot látja, nem pedig valamiféle alagutat, nagy fényességgel a végén. :))

Link a hozzászóláshoz
Zavarba ejtő ez a búcsúpillantás-rituálé.

Minél többet törpölök rajta, annál elképzelhetőbbnek tartom, hogy a léleknek nem jut szerep ebben a mágiaformában. Hiszen a leírás nem beszél időfaktorról - mint pl a holtak útja esetében, mely során szerintem a pap(lovag) kommunikál a lélekkel -, csak "megfelelő, jó állapotban levő holttest"-ről beszél. Tehát elméletileg egy jégveremben...

]

Igen és ehhez hasonló a boszorkánymester azonosítás varázslata, Verroin H'Anthall megtartó holtak szeme (itt van időfaktor de egy év ennyi idő alatt a lélek reinkarnálodhatott, majdnem ugyanaz mint a holtak útja) és a bárd beszélő múltja is ebből a szempontból fura egy kicsit.

Egy kérdés ha valakit lélekáldozat varázslattal öltek meg annak a lelke megsemmisül így a lélekhez már nem köthetők varázslatok de a fenti varázslatok szerintem működnének a testén ezért kell valami lenyomatnak lenni vélemény? Főleg az azonosítás varázslatnál ami akár több ezer év távlatából is működik és elég hozzá egy darab csont. Rövidebben ilyenkor honnan jöhetnek az információk?

Link a hozzászóláshoz

Lehet rá esély, hogy a lélek halálakor a mentáltest egy része megmarad lenyomatként így később abból tudsz infót kinyerni.

Alapból a mellett lennék, hogy a mentál-asztráltest a lélekhez kötődik, ám a lélek pusztulásakor nem feltétlen pusztul el vele egyből a mentál-asztrál test is így az ittragadhat. ha meg még van lélek akkor azon keresztül működhetnek a fenti varázslatok. végülis a legtöbb Isteni mágia, ott meg nem feltétlen kell a működésén gondolkodni:D max a bm-it érdemes átgondolni:D vagy elfogadjuk annál, hogy valami Ryek vagy Dawa idejéből megmaradt varázslat töredék, ami jóval magasabb szinten mükszik mint a mostani mozaik vagy tapasztalati mágiák:D

ami a kérdéseket illeti holnap ha felébredtem és nem magusozunk itthon, akkor összevetem az eddig itt felmerült kérdéseket és a kapott válaszokat, ill dobok fel párat csak előbb átfutom a nekrós jegyzeteket itthon:D

Link a hozzászóláshoz
Lehet rá esély, hogy a lélek halálakor a mentáltest egy része megmarad lenyomatként így később abból tudsz infót kinyerni.

Alapból a mellett lennék, hogy a mentál-asztráltest a lélekhez kötődik, ám a lélek pusztulásakor nem feltétlen pusztul el vele egyből a mentál-asztrál test is így az ittragadhat.

A mentál- és az asztráltest - az én olvasatomban - a halál után a lélekkel tart, annak mintegy része, hiszen

- számos "indulatszülte" élőhalott létét csak ezzel lehet megmagyarázni,

- a lélek csak azt asztrál- és a mentálsíkokon van jelen,

- ezt írja a Bestiárium is ("... a lélek a test halála után megtartotta asztrális és mentális testét...").

Ez, és Coryss felvetései azt sugallják számomra, hogy a személyes aura (vagy aurák, az élő történelem esetén) lenyomatot hagy(nak) a testen (tárgyainkon), s ez a lenyomat a megfelelő módszerekkel bizonyos mértékig, mélységig olvasható, hozzáférhető.

Ez esetben ez a lenyomat tárolná az asztrális és mentális információkat (benyomásokat, érzelmeket, ismereteket stb), alkalmasint a lélek mélyebb rétegeiből is.

Link a hozzászóláshoz
Én azt hittem a mentál és asztráltest együtt maga a lélek.

Én is, de épp te hívtad fel rá a figyelmet, hogy a lélek több annál, hiszen ha nem lenne valami magva, a reinkarnáció előtti "törlődésnél" teljesen elenyészne. Nem?

Valószínű, hogy a lélek túlnyomó részét valóban az asztrál- és a mentáltest adják - de van ott még valami más is.

Link a hozzászóláshoz
Én is, de épp te hívtad fel rá a figyelmet, hogy a lélek több annál, hiszen ha nem lenne valami magva, a reinkarnáció előtti "törlődésnél" teljesen elenyészne. Nem?

Valószínű, hogy a lélek túlnyomó részét valóban az asztrál- és a mentáltest adják - de van ott még valami más is.

Nem, én arra gondoltam, hogy a test és a lélek között az idegrendszer adja a kapcsolatot, és ebben lerakódnak, lenyomódnak az emlékek, események. De az nem a lélek része, csak mellékhatás.

Link a hozzászóláshoz
Na igen, tehát a jó állapotban megmaradt, azóta már elffé reinkarnálódott ősmamutkergetés közben hóba temetődött, ezáltal tökéletesen konzerválódott emberke utolsó emlékei már több százszor törölve lettek, legalábbis a lelkében.

Én meg erre gondoltam. :)

Ha ugyanis törölték a személyiségét adó emlékeket, érzelmeket, és nem lenne ott más is, akkor nem maradna lélek, ami reinkarnálódjon...

Link a hozzászóláshoz

1. az emlékeket a szellem(lélek) őrzi meg vagy az életében birtokolt teste? Illetve mennyire 100%-os az emlékezete?

nah itt nagyjából sikerült lefixálnunk, hogy a lélek és a hozzá kapcsolódó mentáltest őrzi az emlékeket.

Tehát ha működésre bírunk egy testet akkor annak lehetnek-e emlékei? vagy minden tudás-emlék a lélek része?

Ez, és Coryss felvetései azt sugallják számomra, hogy a személyes aura (vagy aurák, az élő történelemesetén) lenyomatot hagy(nak) a testen (tárgyainkon), s ez a lenyomat a megfelelő módszerekkel bizonyos mértékig, mélységig olvasható, hozzáférhető.

Nekem ez tűnik eddig még jó ötletnek a testben ragadt adatokhoz, így az azonosítás varázslat és még pár másik is értelmet nyerhet.

2. ha idézek élőholtat, annak a teste honnan teremtődik? ha a Titkok könyvében írt szellemsíkot elfogadom. akkor ott nem sok fizikai testtel rendelkező élőholt található. Szellemszigetről pedig csak úgy nem fogok tudni szólítani élőholtat. Azt én nem támogatom, hogy az idézés során Ynevről teleportálódjon oda egy élőholt. Az én nézeteim szerint az idézés az külső síkokról való átszólításra szolgál.

Gondolom, leginkább az első bekezdést találtad fésületlennek. Ott sajnos egy szálon akartam több gondolatot vezetni, de valóban elég zavaros lett.

Az a lényege, hogy az ETK 316. oldalán a tudattalan élőholtak leírása szembemegy a Bestiárium és a nekromancia fogásainak kapcsolódó leírásaival, s ezen még a megengedő hangnem ("Anyagi testük általában - /kiemelés tőlem/ nem a Világmindenség, hanem a Külső Síkok valamelyikének anyagából épül fel. Így a nem mágikus anyagú fegyverek nem sebzik őket...") sem sokat változtat.

Ugyanakkor eléggé nyilvánvaló, hogy itt a szerző ("Sahred") egyes-egyedül a deneboláról beszél, mert ezekre e lényekre tökéletesen illik ez a leírás, míg a többiekre nem. Tehát ha az idézett két mondatot csak a denebolára vonatkoztatnánk, a leírások alapján kijelenthetnénk: a tudattalan élőholtak azon típusai (izar, zaurak), melyek sötét praktikákat űző varázstudóknak köszönhetik létezésüket, közönséges fegyverrel is sebezhetők.

(E tárgyban érdemes még elolvasni az izar leírását, illetve a Halottmozgatás bélyegnél és az Élőholt teremtése boszorkánymesteri fortélynál leírtakat. Ugyanis mindegyik evilági testről beszél.)

Ugyanakkor a magasabb kategóriák tárgyalásánál már ezen az ominózus 316. oldalon sincs zavar; a szerző sorai itt egybecsengenek a Bestiáriumban foglaltakkal. Ezek alapján közönséges fegyverrel is sebezhetőek:

- a II. necrografiai osztály tagjai (kivéve a crantai kóborlót, mert az tökig lunírban feszít),

- a carnomak,

- a gahul,

- a homonkuluszember;

- a megszállott;

- az őrző;

- a seidal;

- a testvérek (legalábbis a testük, típustól függ)

- a torz (legalábbis a teste)

és "természetesen" az első osztály két oszlopos tagja, az izar és a zaurak.

Hát, ilyesmire gondoltam.

-ezt még nem árt tovább vesézni:D

3. kérdés: hogyan látnak az élőholtak?

a, ha még épek az érzékszerveik(szem) akkor az életében használt módon.

b, ha nincs már szeme akkor sehogy...

c, nyilván létezik egy élőholtakra jellemző látás amivel az életerőt látják, maradjunk a vitális síknál tehát érzékelik az életerőt, viszont ez a képesség mikor alakul ki egy élőholtban? tehát ha 1 órán belül visszahozom a lelket ami még lehet el se hagyta a testét, viszont a test állaga nem engedi meg a szemek használatát, akkor gondolom sehogy se lát. vagy ez a vitális látás a lélek sajátossága így mikor megszűnik a kapcsolata az anyagi világgal, akkor automatikus feléled benne?

d, ha elfogadjuk a vitális látást, akkor tud e az élőholt más módon látni? pl egy jó állapotú elf hulla a példa kedvéért csak vitálisan lát vagy ha akarja válthat infrára és sima látásra is?

4. kérdés: élőholtak Ép-je, elpusztíthatóságuk.

Ami érdekelne, hogy alapból egy élőholt rendelkezzen bármennyi Ép-vel is, hogyan pusztítható el, iktatható ki.

A jelenlegi rendszer szerint a fegyverek által okozott Sp képes kiiktatni egy élőholtat, ha annak Ép-i 0-ra esnek. viszont logikailag nézve mégis milyen sérülést okoz pl egy nyílvessző amivel mellkason lövök egy zombit 4Ép-re ha a zombinak a nekroval ép csak 1Ép-t adtam akkor elvileg meg kellene semmisülnie, vagy hasonló eset amikor egy csontvázharcos kap egy 2-3ép-s vágást testén, ettől mégis miért kellene elpusztulnia?

Tiszta sor ha kettévágom, vagy lefejezem elválasztva a testét a különböző jelektől, vagy nagyobb pusztító mágiával a teste nagy részét szétrombolom.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...