Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Alternatív szerepjáték táborprogram


Recommended Posts

Üdv!

Az eredeti felhívás:

hogy tabor elott osszegyujtjuk a meselni szandekozo kalandmestereket, majd ezalatt a taborprogram alatt hozzajuk kell menni jatszani. A vilag/modul KM fuggo, a csapatok pedig ugy alakulnak ki, ahogy feltoltitek a helyeket.
(Antail)

Ebben SEHOL nem szerepel, hogy ne lenne helye a MAGUS-nak.

Erre te mondod:

Most lehet csak én vagyok izé, de légyszi ne MAGUsra ajánlkozzatok jobbára..
(Felon)

Már bocsánat, de úgy vélem, ezen jogosan háborodtam fel.

A 3 KM - MAGUS, 2 egyéb is azt mutatja, hogy erre van igény.

Ha ez nem járja, akkor úgy szerepeljen a kiírás, hogy mindenféle játékra kell KM, kivéve MAGUS, és akkor én pl. nem jelentkezem.

Légy szíves, ne állítsd úgy be, mintha nem tisztelném az álláspontodat. Mindenki, te is, játsszon csak azt, amit akar. És keressen hozzá KM-et. De ha a arra nincs KM, akkor bocs, nehogy már a többi KM-et szóljuk le, merthogy nem olyat akar mesélni, amit te játszanál... Az meg pláne milyen már, hogy csak mert te nem MAGUS-t akarsz, azért más se játszhasson MAGUS-t... (lásd a Hsz-odat) ha nem akar, nem jelentkezik rá, ennyi. Akkor majd a MAGUS-os KM-ek hoppon maradnak.

Link a hozzászóláshoz

MG: megnyugtatásodra jelezném, nem szándékozom mesélni. Sem DA-t, se mást :) A megjegyzésem is inkább irónikus akart lenni, a tavalyi katasztrofálisra sikeredett DARPG szessön után maradok az otthoni játéknál - ilyen irányú "szemléletváltás" nem fog bekövetkezni a kaladnozok.hu életében :D (bár megfordult a fejemben, hogy majd hab testemmel fenyegetem a szerencsétlen megjelenteket, ha nem hajlandóak áttérni a Green Ronin játékokra ;) )

Más játékokhoz természetesen szívesen csatlakozom.

Link a hozzászóláshoz

Ebben SEHOL nem szerepel, hogy ne lenne helye a MAGUS-nak.

Már bocsánat, de úgy vélem, ezen jogosan háborodtam fel.

Miért is háborodtál fel? Kértem, hogy ne legyen magus? Nem, odaírtam, hogy "jobbára" (nem akarok belemenni a szó jelentésébe). Hivatkoztam olyanra, hogy a kiírás így vagy úgy szólt? Nem. Véleményt nyilvánítottam. Ahogy te is. Csak én kérdeztem, te meg leszóltál. Milyen jogról beszélünk.. semmiben sem próbáltalak korlátozni.

Légy szíves, ne állítsd úgy be, mintha nem tisztelném az álláspontodat. Mindenki, te is, játsszon csak azt, amit akar. És keressen hozzá KM-et. De ha a arra nincs KM, akkor bocs, nehogy már a többi KM-et szóljuk le, merthogy nem olyat akar mesélni, amit te játszanál... Az meg pláne milyen már, hogy csak mert te nem MAGUS-t akarsz, azért más se játszhasson MAGUS-t... (lásd a Hsz-odat) ha nem akar, nem jelentkezik rá, ennyi. Akkor majd a MAGUS-os KM-ek hoppon maradnak.

Nem tiszteled az álláspontomat, mert konkrétan lekiabáltál, hogy hogyan mertem egyáltalán szóba hozni a dolgot.. méltatlankodva.

Én hol írtam olyat, hogy ne játsszon más se magust? o.O Örülnék, ha mindent elolvasnál, és nem találgatások alapján reagálnál utólag (mivelhogy leírtam később mire gondoltam, még a te kifakadásod előtt). És mivel szóltam le a KM-eket? Azzal, hogy kértem, hogy legyen más opció is, netalántán több is, mint magus? Ezt te miért érzed degradálónak, meg személyes sértésnek?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm a megnyugatatást... ezt csak arra írtam, hogy nem emlékszem, hogy jogos lenne a leszólásom, mint MAGUS-so KM.

Meg lett hirdetve a szabad program.

Jelentkeztem, mint MAGUS KM.

Beszóltak, hogy ne már, inkább más kell.

Aztán ötletek, hogy hogyan biztosítsuk az alternatív játékot akár a MAGUS kárára is (inkább helyezzük előre, hogy BIZTOSAN legyen rá idő)

Aztán jön a vélemény, hogy ezen ám részt sem kell vennem, ha nem akarok (mást mesélni)

Mindezt úgy, hogy nem is jelentkezik más (alig, csak) nem MAGUS mesélésre...

EZ ellen szólaltam fel.

Ha ott kezeljük a más játékokat, ahol a helyük van, nekem semmi kifogásom ellene.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, Felon.

Magad is úgy kezdted, hogy "lehet, csak én vagyok izé...", mert érezted, hogy gáz.

És az, mert egy szabadon választható programra határozott kéréssel akartad befolyásolni a jelentkező KM-eket. Mindezt úgy, hogy tudod is, hogy én pl nem is értek máshoz, tehát ha akarnám, de tudnék mást mesélni.

Utána oda is vetetted, hogy "nem muszáj ám ezen részt venni".

Szerintem ezek egyértelműen mutatják a hozzáállásodat. Ez ellen szólaltam fel. Ennyi. Most nem kell félremagyaázni a mondatokat, meg a "jobbára" jelentéséről kioktatni... Képviseld, amit elkezdtél.

Helyesbítek, nem tudom, mi pontosan az álláspontod, és a fent kifogásolt részeket se nem tisztelem se nem támogatom.

Azt a részt igen, hogy aki mást akar játszani, nyugodtan tegye meg.

De az, mint pl én, aki egy MAGUS központi modulú táborban MAGUS-t akar játszani vagy mesélni, ne kapjon már még "jobbára" szóval enyhített leszólásokat sem.

(hogy a ..csába kell beszúrni úgy idézetet, hogy ott legyen az eredeti szerző?)

Szerkesztve ekkor: , MagyarGergely által
Link a hozzászóláshoz

Segítek, én ezeket írtam:

1. hsz:

Most lehet csak én vagyok izé, de légyszi ne MAGUsra ajánlkozzatok jobbára.. az alternatív estben az lenne a jó, hogy mást is kipróbálhassunk (nem csak csapatcserét..).. sztem.. :wink:

Nyilván vannak vaskalaposak, azoknak már van két KM, de.. :smile:

Engem pl érdekelne az a népmesés cucc is, amit annó Misi harangozott be.

2. hsz

Én nem mondtam, hogy zárjuk ki.. sőt, jeleztem azt is, hogy vannak olyanok (én is tudom), akik nem akarnak más rendszerben játszani. Számukra nyilván kell opció, és ez már meg is van.

Mindössze arra próbáltam utalni, hogy szerintem ha már van lehetőség erre fix kereteken belül, akkor ne a magus-ra hegyezzük ki.

(Amúgy ha megvan a 6-7 KM, akkor már nem biztos, hogy jelentkezne mesélőnek más is, inkább betársul valahova, az elaprózódás elkerülése érdekében. Én inkább innen próbáltam nézni a dolgot.)

Azért kezdtem úgy, hogy "izé", hogy ne vegye senki támadásnak.. vicces, hogy pont ebbe kapaszkodsz bele, miközben támadsz :)

Határozott kéréssel akartam befolyásolni a KM.eket? ÉS ez miért baj? Kértem, hogy legyen opció, senkit nem fenyegettem meg. Ugyanúgy dönthetnek így, vagy úgy. Kéréseket meg csak intézhetek :)

Már az első hsz-be is beleírtam, hogy vannak olyanok, akik csak magust játszanának, nekik pedig lesz KM (hiszen jelentkeztél korábban, és Zoli is). Akkor miért is nem gondoltam rád? :) Mivel is zártalak ki?

Azt nem én írtam, hogy nem muszáj részt venni rajta, kérlek nézd vissza :)

Képviselem, amit elkezdtem, nem magyaráztam félre semmit.. :) Ha nem képviselném, már két hsz-el előbb letojtam volna mit írogatsz. /Szegény többiek biztos jobban örültek volna :)/

Az álláspontom nem változott: legyen alternatíva (és jobban örülnék, ha több lenne, mint a magus). Továbbra sem értem, hogy ez miért fáj ennyire.. :/

MG, kérlek lásd már át, hogy nem szóltalak le.. Semmi ilyesmire nem utaltam. Nem tudom miért érzed leszólásnak, hogy mást is szeretnék játszani, és ennek hangot is adok.

Link a hozzászóláshoz
Rendben. Megbeszéltük. :pajti:

Az én álláspontom meg az, hogy MAGUS kalanddal készülök.

De azért viszek könyvet is, ha esetleg nem lenne jelentkező. :konyves:

Süti :)

Akkor számíthatok rá, hogy csak magyarázol, és nem löksz a tank alá a Gellért-hegyen? :D

Scylla, a Firefly nekem szimpi amúgy, de picit nehezen képzelem el, hogy lesz abból a sorozatból rendszer.. Mindenesetre kár, hogy csak egy évad volt belőle..

Link a hozzászóláshoz

Firefly:

korábban már voltak probálkozások, de idén áprilisban kijött egy uj szabálykönyve A Margaret Weis Production-nak. berakták a sorozat mögé a cortex plusz rendszert, illetve pl a szabálykönyvben ki van dolgozva a sorozat föszereplöi mellett az összes mellékszereplö njk karilapja. végigvesznek benne minden egyes részt történés szerint rpg-s szemmel, a karikat, az eszközöket, a helyszineket, plusz infokat adva az egyes részekhez. minden részhez adnak 3 ötletet amolyan mi lett volna ha... valami máshogy történik. ezekhez a szálakhoz adnak plusz uj njk-kat kidolgozva.

illetve kijött már 5db kalandmodul, egyenként kb 80-90 oldal, részletesen kidolgozva. ami olyan mintha egy eddig nem látott részt játszanál le! :-)

ezek közül mesélném le az egyiket. gondoltam egy probát megér, hátha át tudom adni a hangulatot, az alapanyag meg van hozzá... :-)

Link a hozzászóláshoz
Az évek során bebizonyosodott' date=' hogy a karakteralkotás rengeteg hasznos játékidőt elvesz, amit ezzel a kis előrelátó készülődéssel könnyedén meg lehet spórolni a játékotok számára![/quote']

Könyörgöm a modulnál ez miért nincs így? :laza:

Artu Warhammer 40k? (Most úgy is benne vagy):razz:

Kapi voltam

Link a hozzászóláshoz

Artu Warhammer 40k? (Most úgy is benne vagy):razz:

Kapi voltam

Tudathasadunk akkor jól! Szóval az alternatív játék tök jó ötlet és valljuk be, kell is valami változatosság, hogy jobban menjen a versenymodul vége felé az aktuális fantasy alterego megszemélyesítése :)

Kapi azt a WH40K-t meg megálmodom még :)

Scylla: Felkapod valamelyik mintamodult, kirántod abból a szabályrendszert és kész. Kb. 7-8 oldal. Õszintén megmondom, hogy egy 6 órás mese esetében többre nincs is szükség. Szóval szerintem nyugodtan elfelejtheted azt a 2.0-t, 6 óra alatt nem fog kijönni hogy miért volt updatelve annyiszor :) Plusz mivel mindegyik WH40K "típus" rendelkezik mintamodullal (a Dark Heresy-s Edge of Darkness-t én merem ajánlani, szerintem a legjobb az összes közül) amiből karaktereket kitudod húzni, még ebbe se kell energiát fektetni.

Viszont hány KM-nél tartunk? 3? 2 MAGUS 1 CoC?

- Artu

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...