Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Igen nagyon jók a Dartoniták.

Egyik játékosomnak egy jó nehéz kalapácsos Dartonitája volt nagyon állatul nézett ki.

Amúgy dartonhoz ismeritek azt amikor:

KM (ad Dartonitának): Jön 2 őssárkány

JK: Segítséget kérek Dartontól (már nem emlékszem anygalt kért vagy isteni áldást... :oops: )

KM: Nem törénik semmi Darton szerint ez nem olyan veszélyes... :shock: :):D:lol:

Link a hozzászóláshoz

Ez attól függ, hogy pap-e az illető vagy nem és attól, hogy a két isten ugyanazon istencsaládba tartozik-e és hogy mennyiben különböznek egymástól. Gondolj bele az átlag ember a partmanti kis halászfalujában nyáron Antohhoz imátkozik hogy legyen kapás, télen meg a mit tom én kihez hogy ne fagyon el a tavaszi termés stb, stb. Ha pap az illető gondolom eggyértelmű, hogy csak egy istent tisztelehte. Ha az illető vallási téren vett átlagember akár imátkozhat a komplett istencsaládhoz is.

Link a hozzászóláshoz

Háát vegyünk pl 1 harcos főkasztút...akinek eredetileg Darton volt a vallása...csak 1 kalandban...kissé lesérülten...(2 Ép 3 Fp)nem beszámítható állpotban meg akarta téríteni 1 arel pap aztán pedig megyógyította..erőől aztán lett 1 kis vitám a KM-el és végül abban argyeztünk meg hogy mind a 2-ben fog hinni...és kész!! :evil: (ez volt az én utolso szavam.. 8) :lol: )

Link a hozzászóláshoz

Ezt én reálisnak tarom mitöbb hasonló szituáció már nálunk is volt csak ott az Arek 9. szintű papnő megtért egy néhai Crantai istennőnek... (Ugyképzeld el hogy a papnőnek elvágták a torkát majd szivendöfték amíg meditált. Hű bajtársa az említett ujjászülett Crantai istennő kiváalsztotja volt, így mint Ynevi "hejtartója" egy erekjét is hordozott magával mejnek köszönhetőan a papnő lelke nem Arelhez szált hanem a Crantai istennőhöz aki válaszút elé állította. Fél órás tépelődés után a karakter befolyásolás nélkűl megtért és az erekje hatalmának köszönhetően visszatérhetett saját testébe...)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogyha olyan van ha egy karakter megtér, vagy valami olyasmi tőrténik vele ami a tiesetetekben is Förge Disno akkor nyugottan rá lehet bizni a JK tulajdonosára a döntés jogát..

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Én a magam részéről szintén közelebb érzem magamhoz az Ynevi isteneket, annyira, hogy utálom a *CENSORED* és az ottani istenekben hiszek. Ebből következik, hogy alapvetően hívő vagyok. Hozzászólásaimból talán már kiderült, hogy jelen pillanatban Darton gyakorolja rám a legnagyobb hatást, de tisztelem Arelt és Morgenát is. Én is a Morgena visszatérését segítők szűk táborához tarozom, főleg mert Tharrt utálom a legjobban. Amúgy állt a más Ynevi vallásokkal nincs bajom, tán csak a toroni Sogronitákkal.(az ordaniakkal nem).

Darun, Darton kegyeltje

Link a hozzászóláshoz

Beleolvasva a topicba, egy kicsit ledöbbentem. Szerintem azért ezt a szerepjátékos istenvilágot nem kéne ennyire komolyan venni. Ez csak egy játék. Én nem vagyok valami vallásos (és itt a Bibliában szereplő Istenre gondolok), de azért mégiscsak a Földön élek, nem egy illúzióvilágban. Arról lehet beszélni, hogy melyik ynevi "isten" milyen, de nem szabadna tulzásokba esni. Mellesleg ezzel csak a szerepjátékok elleni ellenszenvet lehet növelni. Pont az idős mamák tudnak ilyenekért nagyon kiakadni, aztán jön a botrány. Kérdezzétek meg Mazsinót meg con Salamandert, mit kaptak a cukrászdában a mágusos tortáért.:)

Persze erre lehet nagy ívbe sz*arni, de amikor egy cuki kiscsaj mondja, hogy idióta szerepjátékosokkal nem kezd, akkor az már mindjárt más. És pont az ilyen "sátánista, istentagadó" dolgok miatt rossz a szerepjáték médiája.

Egyébként én Morgena-, Ranagol-hitű és Sogronita karakterekkel bírtam legjobban a játékot. A pyarroni istenvilág szerintem nagyon gagyira sikerült, talán Darton közülük az egyedüli kivétel.

Link a hozzászóláshoz
Beleolvasva a topicba, egy kicsit ledöbbentem. Szerintem azért ezt a szerepjátékos istenvilágot nem kéne ennyire komolyan venni. Ez csak egy játék. Én nem vagyok valami vallásos (és itt a Bibliában szereplő Istenre gondolok), de azért mégiscsak a Földön élek, nem egy illúzióvilágban. Arról lehet beszélni, hogy melyik ynevi "isten" milyen, de nem szabadna tulzásokba esni. Mellesleg ezzel csak a szerepjátékok elleni ellenszenvet lehet növelni. Pont az idős mamák tudnak ilyenekért nagyon kiakadni, aztán jön a botrány. Kérdezzétek meg Mazsinót meg con Salamandert, mit kaptak a cukrászdában a mágusos tortáért.:)

Persze erre lehet nagy ívbe sz*arni, de amikor egy cuki kiscsaj mondja, hogy idióta szerepjátékosokkal nem kezd, akkor az már mindjárt más. És pont az ilyen "sátánista, istentagadó" dolgok miatt rossz a szerepjáték médiája.

Egyébként én Morgena-, Ranagol-hitű és Sogronita karakterekkel bírtam legjobban a játékot. A pyarroni istenvilág szerintem nagyon gagyira sikerült, talán Darton közülük az egyedüli kivétel.

Figyu RobRoj szerintem valahol igazad van...de ha valaki olyannal társalgok aki nem ismeri a Magus világát..annak 1 szerűen azt mondom hogy nem vagyok hívő és kész...nem kell neki részletezni hogy én jobban kedvelem az ynevi isteneket mint a valódiakat...

Mert ha megnézed a való világaban szereplő istenek is csak kitalációk..a képzelet szüleményei...de ez csak szvsz(aki vallásos azt nem szeretném megbántani csak a véleményem fejtettem ki) :roll:

Link a hozzászóláshoz

Hát nem tom. Különbséget tenni fantázia által alkotott isten és fantázia által alkotott isten között nem igazán lehet. A "valós" (nevezzük inkább evilági isteneknek) és az Ynevi istenek számomra nagyon is hasonlóak, hiszen mind a két világban ugyanazon teremtmények az ember találta ki és határozta meg a természetfölötti fogalmát. Eggyesek a Bibliát szent írásnak tekintik a valós élet az emberi élet tőrténelmének, hát azt hiszenek amit akarnak.

Volt egy fílm a címe:

Link a hozzászóláshoz

RobRoj:Szerintem ez úgy van, hogy annál jobb minél jobban bele tudja élni magát az illető és ehez az istenek tisztelete is beletartozik és e téren is lehet vitázni. Mert gondolj bele ez is hozzátartozik az élethez és itt mindannyian (szerintem) vagyuk olyan ,,eltökéltek" hogy erről is vitázzunk, vagy véleményt alkossunk. Szerintem a lényeg, hogy megtudjuk különböztetni a valóságtól az ,,álomvilágot". És erre mindenki képes, erre utal példáúl az általános téma is, mert ugye oda is mindenki írogat. Az a valóság, ez pedig az ,,álomvilág". :wink:

Persze, egyébként a valóságban én sem vagyok vallásos, egyáltalán nem. És kedves RobRoj, most felnyitottad a szemem, nem lesz semmilyen vallású se az új karakterem. Kösz. Ugyanis eddig nem tudtam eldönteni, hogy milyen legyen, mondjuk még a kaszt sincs meg, de.......már nem lesz tűzvari se pedig pap. Ja meg paplovag. .........Na jó.....szóval ilyenek. 8)

Link a hozzászóláshoz

szerintem aki nem tud külömbséget tenni vagy tulságosan belélnémagát az már nem itt forumozna hanem vidáman pattogna a gumifalak között:)

a Ynevi istenvilág arra jo mint minden isten hogy bizonyos gátat szabjon cselekedeteinknek, hiszen a Bibliát is egy törvénykönyvnek szánták csak akkor még nem képeztek ügyvédeket akik kiskapukat is rakhattak volna bele, ez a megfogalmazazásán is látszik.Tehát ha valaki hivő egy felsőbb lénytol vár igazolást tetteiben és van kit okolni ha nem ugy jön össze a dolog ahogy szerette volna:)

Link a hozzászóláshoz

Hello! Már egy hete nem voltam neten, és látom azóta gyarapodott kicsit az oldal!!!

Nekem jelenleg van barátnőm és tudja is hogy szerepjátékokkal szoktam tlteni a szabadidőmet, ha nem vele vagyok, de ő ( szerencsére) ezért nem tart hülyének.

Igaz csajozás közben én sem azzal szoktam kezdeni, hogy: Szia képzeld Magusozom, nem akarsz beszálni? Nem lenne égő kicsit sem...

A másik meg az, hogy úgy láttam hogy sokan szereti Ranagolt, meg sokan Morgneát is, és ennek örülök mert az

Link a hozzászóláshoz

Nagy különbség a két világ (Ynev és a valódi), hogy Yneven azért az istenek valóságosak, szóval létező felsőbb hatalmak, míg itt...

Én azt mondom, hogy ha a papoknak biztosítana szakrális (mágikus) hatalmat az isten ( :lol: ) akkor én az elsők közt mennék papnak, de ez van...

Én személy szerint eléggé lenézem azokat akik elhiszik az ilyen marhaságokat, de nem akadályoz meg, hogy pappal játszak!

Link a hozzászóláshoz
Nagy különbség a két világ (Ynev és a valódi), hogy Yneven azért az istenek valóságosak, szóval létező felsőbb hatalmak, míg itt...

Én azt mondom, hogy ha a papoknak biztosítana szakrális (mágikus) hatalmat az isten ( :lol: ) akkor én az elsők közt mennék papnak, de ez van...

Én személy szerint eléggé lenézem azokat akik elhiszik az ilyen marhaságokat, de nem akadályoz meg, hogy pappal játszak!

Na Shalafi most nagy iagazságot írtál :!: ...mert yneven megnyilvánul az istenek jelenléte:papjai mágiát használnak;néha beleavatkoznak az emeberek ügyeibe;háborúkat vivnak egymásassal...de ezt a "valódi" világban a "valódi isteneknél"sehol nem tapasztaltam a történelemben...szerintem ez is bizonyítja hogy az emeberek csak kitalálták az isteneket mert kellet hinniük vmiben...mert ezidáig (tudomásom szerint)snki és sehogy nem tudta bizonyítani 1 "felsőbbrendű" lény jelentlétét a világunkban.. :idea:

Link a hozzászóláshoz

Éljen Morgena az árnyak úrnője! Puztuljon Tharr a korcs eb és sziszegjen békében a gyáva Sogron. Weila meg térj vissza, mert élni valahogy kell.

Részben egyetértek veletek, hisz igaz amit mondtok egy részben, de az Ynevi hit totálisan más mint ez meg ott van az is, hogy az csak fantassy, ez meg valóság.

A hitben az a szép, hogy nem lehet bizonyítnai annak az istennek a létezését akiben hiszünk. Ettől lessz egyedi és megfoghatetlen ez a vallás dolog. Én szvsz jobbnak tartom követni a Biblia útmutatását, hisz annyi bölcs dolog van benne, aminek, ha talán a felét betartanánk akkor már sokkal tisztább és jobb világban élnénk. De persze ennek az eredete is ismeretlen, rengeteg dolog hiányzik ahhoz, hogy mindenki elfogadja és igaznak találja. De hát ki tudja, talán ha a M

Link a hozzászóláshoz

Figyelj! sok mindenben nem értek eggyet de meghagylak az álomvilágodban! :twisted:

De figyelj az én vallásosságom addig terjed míg mágusozok addig "elhiszem"! Iletve úgy teszek.

De komolyan (most nem akarok hitvitát nyitni) annál nagyobb marhaság nincs hogy egy istentől (a valódi világban) várunk segítséget mert akkor rövid úton meghalunk...

Csak egy "tanítást" emelnék ki: Segíts magadon isten is megsegít!

:arrow: már nem azé' de akkor már nincs miért segíteni és a marha elhiszi, hogy isten segített amikor ő maga csinálta. Másik, hogy a 12000 Ft nyugdíjat is elszedik az öreg nénitől mert ezért boldog lesz, na ne ez hülység az ember biológiai lény, nincs ilyen, hogy lélek, csak bonyolult biokémiai folyamatok és KÉSZ!

Link a hozzászóláshoz

most láttam egy felmérést:

az emberek 80%-a fizet hálapénzt...

még jó, hogy én a 20%ban vagyok...

És ebböl építenek templomot meg ebböl élnek a papok wazze.

hát nem tudom...

Szép dolog, hogy így össze tudnak fogni az emberek...

De az a pénz szerintem jobb helyen lenne az éhezöknél és a hajléktalanoknál. Sokkal kevesebb lenne, és még a papok is megélnének...

Az volt a legszebb, mikor láttam, hogy egy paptól (köpeny, meg könyv meg miegymás) egy hajléktalan kért egy kis pénzt, mellette állva.

Kajára.

A pap meg ellökte magától. Nem a hittel, az egyházi személyekkel van a baj. én itt veszítettem el teljesen a hitemet... :evil:

Link a hozzászóláshoz

Huszár: Nem vagyok biológus, nem is készülök annak!

De tanulmányaim alapján az érzékelés receptorok fojtán működik biokémiai, fizikai és elektromos ingerek alapján.

Ha az érzelmekre gondolsz akkor csak simán bonyolult (nem t'om milyen) biokémiai folyamatok és elektromos impulzusok az egész, nem valami spirituális marhaság!

Lásd Wikkák (vagy mi a halál) azt hiszik tudnak varázsolni. :shock: :):):D:D:lol::lol::lol:

Annál jobban nem tud kiakasztani semmi mint, hogy egy normális felvilágosultabb ember vallásos legyen és higyen ilyen hülyeségekben!!!!! :!:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...