Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdv!

Nem spartas, nem emlékszel rosszul. Ranagol eredetével kapcsolatban ezt már én is olvastam valahol, hogy ez egy regény volt, vagy a PPL1-2 azt már én sem tudom. Mindenesetre az viszont tény, hogy az írás sem állította ezt biztosra, és nem csak az inkvizívió, hanem a dzsadok is t?zzel vassal pusztítják ezen állítás terjeszt?it.

De én sem hiszem, hogy a negyedik istenben a Kosfej? korábbi szeméjére gondoltak volna.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nemrég csináltam erről egy kis fejszámolást ;) Nálunk a játékos papo általában Krad, Kyel, Noir, Darton (ortodox), Uwel és Tharr hívei. (Mostanában nem játszhatok mágiahasználóval, tehát az Adron pap kiesik ;()

Az első négy esetén az életút a döntő - bár Uwel esetében is van egy "életutas" - és a karakter jellemét játszuk ki, utóbbiak inkább az akció orrientált játékokra maradnak. Bár Tharr'in igencsa szeret Tharr-pappal játszani és meglehetősen jól csinálja ;) Életútnál az első négy hátrányait is tisztességesen ki lehet játszani, ezért talán jobb is így.

Érdekes, hogy Arel és Ranil pap még sosem volt játékos karater nálunk...

Link a hozzászóláshoz

A két legszélsőségesebb, Domvik és Ranagol. A Pyarroni Istenek közül pedig Arel, Ellana. Arel-t nem kell magyarázni, Ellanához meg egyértelműen mindenki fordul, mert ki az aki nem akar szerelmet, az aljasak meg azért, mert azért mégiscsak a léhaság és a bujaság Istennője. Most őszintén melyik ynevi nő az aki még egyszer se fordult hozz? Hát nem sokan vannak.

Link a hozzászóláshoz
A két legszélsőségesebb, Domvik és Ranagol. A Pyarroni Istenek közül pedig Arel, Ellana. Arel-t nem kell magyarázni, Ellanához meg egyértelműen mindenki fordul, mert ki az aki nem akar szerelmet, az aljasak meg azért, mert azért mégiscsak a léhaság és a bujaság Istennője. Most őszintén melyik ynevi nő az aki még egyszer se fordult hozz? Hát nem sokan vannak.

teljsene egyetértek veled Venes

Link a hozzászóláshoz

Köszi :oops:

Na egy egysoros, és nem konkrét témába vágás, ezért írok még valamit. Arel-ről lehet azt hinni, hogy kevesen szereteik vagy éppen nem sokan, de nagyon sok szimpatikus Istennő, meg sok híve van neki is, mint Domviknak. Nem annyira értem a domvik dolgot, meg nem ismerem őket, de szerintem még az se kizárt, hogy Arel-nek több híve vabűn, mint a domvik vallásnak. Arel nagyon ember közeli, és nem is kötött, mint modjuk egy Uwel, de ez csak az én véleményem. Mint említettem nem ismerem annyir a a domvikot, de mivel egy szélsőségesebb vallásformát képvisel ezért nagy az esélyea, hogy a pajai szélsőségesebb ezközökhöz fojamodnak, ,,ha nem jössz" meghalsz, na jó azért ennyire nem vagyok tájékozatlan a domvikok terén, de tény hogy ,,radikálisabbak", mondjuk ez is relaív :roll: , mert mihez képest.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a Domvik vallás soha nem lesz Ynev egyetlen vallása, mivel az eddig sokezer évben sem terjedt el, miért pont most tenné. A pyarroni pantheont úgysem tudja kiszorítani sehonnan, ők jóval emberbarátibbak. Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy ha délen nem lesz több nagy háború vagy egyéb balhé, akkor Shadon szakít Pyarronnal a vallási eltérések miatt, és teljesen elszigeteli magát.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shadon-Gorvik perszonálunió. Új-Godon. (Gorvik is felveszi a domvik vallást.)

Madovick, a több ezer éves mondatodat nem értem, minvel -mint tudjuk- szük háromezer esztendeje terjed domvik vallása. (P.sz. 1. évezred második fele óta) Domvik fokozatosan egyre több hívet szerez magának, de ezen hívek legtöbbje természetesen shadoni (ezzel a nagy populációnövekedésre gondolok).

Azonban akadnak hittérítök, és a déli pusztákon élö nomádok jó része még fejletlennek minösül ezen szempontbol, a totemizmus -mint vallás- hívei. Pyarronnak is sikerült néhány évszázad alatt megtérítenie nomád törzseket (példának itt van Enysmon), Domvik térítöinek ez miért ne sikerülhetne?

A Pyarroni Pantheon istenei emberközeliek. Ez eleinte természetesen pozitív, hiszen sokkal megfoghatóbbnak tünnek .

Azonban ha túlontúl emberközeli a vallás és az istenek, az a késöbbiekben gondot okoz, mert az emberekhez (vagy más egyéb humanoidokhoz) teszik hasonlatossá öket, eleinte csak ábrázolásokban, aztán szép fokozatosan cselekedeteikben, gondolkodásukban is. Ezért nem úgy tekintenek egy idö után a Pyarroni Pantheonra, mint istencsalád, hanem csak mint valami, ami az emberhez hasonlatos. Ezért nincs nagy jövöjö a Pyarroni Pantheonnak Ynev földjén.

A politikai és háborús történésekröl még nem is beszéltem...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

CS: Engem a hozzászólásod első sora foglalkoztat jelen pillanatban. (Sok más mellet :wink: ) Ynev jövőjét én is olvastam az AK-ban, de engem kifejezetten zavar Új-Godon ijesfajta megoldása. Hogy témánál maradjunk a vallás terén máris van egy probléma: Mint tudjuk Gorvik Ranagol vallását gyakorolta 1000-1200 éven keresztűl ha jól tom Secalor kezdeti támogatásainak és persze Amanovik munkáságának köszönhetően. Ranagolnak ha van igazi ellenfele akkor pedig az illető minden bizonnyal Domvik. Akkor tehát az ősellenséggel lépne szövetségre Gorvik, teljesen eldobva 1200 éves kultúráját ami félig shadoni és félig kráni alapokra épűl :?: :!: Nem tudom, szerintem ez nem feltétlen így tőrténne meg! No és persze a kérdés: Mit szól ehhez KR

Link a hozzászóláshoz

Sztem nagyon távoli jövőben gondolkodtok

egyetértek azzal, aki előttem mondta, h Domvik a kereszténység megfelelője... ehez annyit mondanék, h Domvik a katolikus kereszténység megfeleője, mivel azok voltak olyanok a középkorban, amijenek (üldözték a reformátorokat, stb...)

aztán annyit mondanék, h Domvik és Ranagol teljes ellentétpárok, tehát akkor Ranagolnak kell lennie a Sátán ynevi megtestesülésének, legalább is a shadoniak szemében...

egy megint másik dolog: egyetértek CS-el abban is, h túlságosan el fog emberesedni a pyar egyház

nem értem, h miért kell hepi end-nek lennie ynev jövőének... mert h a gonoszt nem lehet elpusztítani, mivel ott van az ember szívében, ergo mindig lesz egy-egy prédikátor vagy ilyesmi, aki jól fellázítja majd a népeket és alapít egy jó kis gonosz vallást egy kis szigeten vagy valaminagyon jól védhető helyen...

toron eltünését megint csak nem értem: a tharr vallás sztem elég erős úgy, h sogron is úgymond alá van neki rendelve (legalábbis toronban)... tehát elég erős ahoz, h túléljen még 1 vesztes zászlóháborút, ha már túlélt megannyi másikat... nem?

na, ennyi csak (asszem ez nem volt nagyon egysoros)

Link a hozzászóláshoz

Lord Rufus!

Amit én írtam az Ynev jövője, amely kb. 2 oldalban időrendi beosztásban már megíródott és belekerűlt az AK-ba. (Az Inomi által kidobott alapkönyvbe.) És e szerint Toron sajnálatos módon elbukik a 15. zászlóháborúban, viszont a Kyrek ismét partra szálnak és megalapítják új Kyriát --> ebből gondolom hogy Igere és Weila kultusza is "visszatér" Ynevre. A toroni hatalmasok elhadják a Shuluri boszorkányerődöt. Tharr vallása minden bizonnyal hanyatlásnak indul, vagy legalábbis már nem lesz középpontban... (Ez áll a nagy könyvben!!)

Bár abban igazad van, hogy a távoli, egésszen pontosan a 150-200-300 évvel öregebb Ynevről beszél a leírás. És a benne szereplő eseménysorozatok azt tükrözik, hogy eltünögetnek a már jól megszokott roszfiuk pl: Gorvik, Toron. (És ez nekem még igen csak szokatlan: A gondolat, hogy Észak-Ynev fekéjét Toront, az kedvenc császárságomat pikk-pakk ledózerolják... :cry: )

Link a hozzászóláshoz

nekem nincs meg az AK, de ha meg vagyon írva, akkor nem tudunk ellene ssemmit sem tenni

meg kell mondjam ellenben, h szerintem felesleges vol leírni Ynev jövöjét, mivel hogy sokkal jobb, ha a játékosok maguk alakítják ki a KM-el vállvetve Ynev sorsát, ami természetesen ezáltal annyiféle lesz, ahány...

de ha belegondoltok, a valós világ történemének Középkorát is sokan sokféleképp írják, sokhelyütt eltérnek az évszámok s az események leírása is jelentösen eltér, még akkor is, ha azt vesszük, h az egyik írás szerzője egy, abban az időben híres és megbecsült ember volt

nos, ennyit akartam csak

üdv

Link a hozzászóláshoz

Egyik nap éppen a Darton pap után kutakodtam a világhálón és egyszer csak láttam egy olyan ,,címet", hogy papok. Gondoltam magamba ,,tök jó!", itt biztos lesz valami. Lett is. Megtaláltam, bár nem olyan részletes. Csak a legalapabb dolgok vannak leírva róla/róluk, de nem csak Darton papjairól volt ot valami....így elmentettem.

Aztán egy másik szép délutánon, kb. 2 hete lehetett, vagy még annyi se, beültem a gép elé és megnéztem, hogy mik is vannak még ebben. Hát ahogy nézegetem, meg rendezgetm, mit találtam??? Kyr panteon....király, és ott volt Igere papjairól is ez az összegzés. Tehát, hogy milyen szférát használ és hogy milyen képességeket kap....szóval az alap, de éppen annyira alap amennyire kell.

Jól van gondoltam magamban, ezért már megérte lementeni, aztán lentebb is elkezdtem nézegetni. És mit láttam a törpe Itenek egy részét...húúúú mondom, majd még lentebb nézelődtem és megtaláltam azt amiért most ide jöttem és ide írtam.

Volt ott Felice papnő, meg egy olyan amiről én még soha nem hallottam... ezért kell a segítségetek, már persze csak ha kapok. Ki az a Orcus-pap, szóval van olyan Isten, hogy Orcus???? és olyan, hogy Seila? Meg hoyg Anthea???

Link a hozzászóláshoz

Van egy olyan istennő, hogy Anatea . Ha az Anthea ez akar lenni, akkor:

Anatea az Elar panteon istene, ő a Föld Asszonya. Ha nem ez, akkor csakúgy, mint a másik két isten:

Orcus és Seila isten nem létezik Yneven, tehát vagy valami házikiegészítő szerinti istenek, vagy hekkák, héroszok, esetleg más istenek más nép által való elnevezései.

Link a hozzászóláshoz

Szia Venes Orcus pap a AD&D -ban van a többiről nem tudok, ha TAO mondja...

Az Ynev jövőjével kapcsolatban szerintem azt hoznak ki amit akarnak mert én nem fogok a jövőben játszani. Innéttől kezdve meg baromira tök mind1 mit csinálnak. Ha ilyen technokrata őrületre van szükségem más rpg-hez nyúlok majd. Csak ennyi...

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Átneveztem a témát, ezzel remélem egy új lendülettel és arculattal bővítem a témát, azaz várunk mindenféle kérdést véleményt tapasztalatot az isteni dolgokkal kapcsolatban.

Első kérdésem, hogy zajlik le egy fegyver megáldásának ceremóniája, mennyiért áldják meg, kik áldják meg pontosan, mennyi ideig tart, miért is jó ez nekünk, miért nem jó nekünk, ki él a lehetőséggel és mikor, ki nem és miért, játéktechnikailag milyen előnyökkel jár, etc. ()

Várom a válaszokat

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Mindig is voltak olyan papok, akik így is értelmezték a hit tanításait. Természetesen lehet. Attól függően persze, hogy milyen áldást kérsz. Ha egy szent cél érdekében kéred az áldást, mert példának okáért démonok ellen kell majd használnod a közeljövőben, sok pap lesz, aki megáldja. Természetesen a "gonosz" isteneknél ez fordítva lesz. Az áldás egy ceremónia, mint a szertartás, és a szertartást sem ingyen végzik. Felszentelés, házasság, miegymás. Egyik sem ingyen van...

Bye

Link a hozzászóláshoz

háátt én ezt az egész áldási ceremóniát kétféle képpen tudom (jelenleg) elképzelni, az egyik verzió ugye az az amikor a valamit valamiért vagyis szivességért szivesség a fizetség, tehát a kalandpozó megtett vmi (számára apróságot), ami a papnak meg szinte lehetetlen dolog, és ezért a pap háűlából megáldhatja a fegyverét a JKnak.

a másik, aimkor simán bebattyog az illető a templomba és kéri, h áldják meg a fegyverét, erősítsék meg lelkét, mert megy küzdeni a démonokkal és a gonosszal.ekkor ugye mint a gyógyításnál (gondolom én) megáldják a JK fegyverét perzse rendes adományért vagy vmi apró szivességért:D - szerintem

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...