Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdvözlet!

A kérdésem összetett.

1.Az érdekel, hogy mi történt Amundokkal miután elvesztették a manifesztációs háborút?

2. Mi történt Amha-Ramunnal a háború elvesztése után. Megmaradt mint főisten...vagy lecsúszott és a többi visszanyerte hatalmát? (Egy ekkora veszteség után ez nem lenne lehetetlen)

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Sneer, én se találtam erre vonatkozó anyagot. Csak a véleményekre voltam kíváncsi.

Én nagyjából ezt gondolom: Az Amhe démonok elpusztítása után az amundok egyre mélyebben hátraszorultak a sivatagba, jelenleg Mahallamtól (Ibara) keletre élnek, vagyis az életterük visszaszorult. Isteneik (Themes, Refis, Nesire) visszanyerték hatalmuk nagy részét, és a nép a hatalmas veszteség után elpártolt Amhe-Ramuntól (60-70%-a a népnek). Az amundok megtizedelődtek, és most polgárháború dúl köztük, ám a korábban Amhe által legyőzött Isteneik újra hatalmat adnak nekik, most a korábbi 3 isten és Amhe között dúl a harc a nép feletti lelkek uralmáért (égben és Yneven).

A Mélysivatagból már nem jönnek nagyon elő, ám a vándor törzsek néha látnak kisebb-nagyobb csapatokat Mahallam környékén, de annál nyugatabbra soha.

Szerkesztve ekkor: , Owain által
Link a hozzászóláshoz

Engem a történelem továbbgondolása miatt érdekel a téma. Na meg az egyik kedvenc karakterem egy amund harcosom akit még kiskorában találtak a pyaronniak a sivatag szélén miután a fatert kivégezték a hat-nebek. Aztán Arel hívő lett, és feltett szándéka amundokat ölni akik megölték az apját őt meg száműzötté tették.

És persze kalandnak se utolsó egy kicsit bemenni a sivatagba "amundot keresni" :)

A homoki elfekkel már el se merem képzelni mi történt a manifesztációs háború alatt....nem hiszem, hogy észrevétlenek tudtak maradni....lehet, hogy a Krániakhoz csatlakoztak és kránba távoztak.

Link a hozzászóláshoz

Homoki elfek szerintem mindnekit ütöttek akit értek a területükön. De valószínübb az amundok ellen harcoltak ôk is, ahogy ezt régen is tettek.Az emberek kisebb csapatai elôtt tünhettek csak fel.Az Amundok tudtak csak ®óluk, de azok meg visszavonultak,így tovabbra is titokzatosak tudtak maradi.A Királyréti nyári táborba szerepeltek egy modulbna: ott az Amundok ellen harcoltak, a karaktereknek kellett bejutni az ô segítségükkel az Amund templomba.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Owain; miért kéne észrevétleneknek maradniok? Hisz' az Ibara lakói évezredek óta tudnak róluk - legalább legenda/szájhagyomány szinten. Kránba távozásuk kevéssé valószínű: nem véletlenül maradtak őseik földjén a cudar körülmények ellenére ennyi esztendőn át. Szerintem előbb hullanának el az utolsó szálig, mint hogy önszántukból elhagyják... És Sneer; igencsak kivették részüket az amundok elleni harcból is. Javarészt őket okolják gyönyörű erdeik pusztulásáért - nem minden alap nélkül.

Az amundok maradéka meg valószínűleg a sebeit nyalogatja, s ha tanultak a háború alatt némi józanságot az újnépektől, hát nagyon meghúzzák magukat - mielőtt a bosszúszomjas győztesek az írmagjukat is kiirtják. No persze ez pusztán szubjektív vélemény...

Link a hozzászóláshoz

A homoki elfek úgy gondolom jól megszívhatták mivel a mélysivatagban élnek, és az amundok hatása még a sivatagi nomád törzsekre is hatással volt. Ráadásul, az amundok meghódítottak szinte mindent a Sheraltól az Hatváros, Gorvikig. Így mivel egy-két millió őrölt amund mászkált Amhe démonokkal a sivatagban vagy 4 éven át teljes mellszélességgel, kötve hiszem, hogy a homoki elfek nem sínylették meg a dolgot.

Szerkesztve ekkor: , Owain által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A szakrális gyógyításon gondolkodtam nemrég; pontosabban azon, miként is működhet ez az ynevi gyakorlatban. Mit művelhetnek vajon az isteni eredetű energiák a beteg testtel, illetve az ott megtelepült kórokozókkal? (Most azt feltételezve, hogy a betegség valamilyen fertőzés következménye...)

Ha egy minden tekintetben erre alkalmas pap litániájának hatására az együtt működő páciens szervezetéből csak "egyszerűen" eltűnnek a betegséget kiváltó életformák (most ne beszéljünk konkréttabban, hisz' szükségtelen is), akkor, ugye, az alany azonnal, "maradandó nyom nélkül" meggyógyul. Csakhogy - mivel a szervezetében (ha a földi analógia fennáll) éppen ezért nem is képződnek ellenanyagok, így egy járvány esetén például akár már a következő percben újra megfertőződhet. Akkor pedig... de ezt szükségtelen is taglalnom; biztosan értitek, miért nem mindegy...

Épp ezért élek a gyanúperrel, hogy a szakrális gyógyítás során valamiféle immunizálásnak is történnie kell(ene), amely valamennyire garantálja, hogy egy járvány esetén a gyógyítóknak - és az érintett közösségnek - eséllyel legyen annak lebírására, megfékezésére.

Szóval érdekelne, hogy mit gondoltok erről...

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok!

Sneer, MagyarGergely; köszönöm az észrevételeiteket! Azt hiszem, pontosítanom kell.

Sneer írta:

A gyógyítás magában foglal ezek szerint egyfajta szervezet erôsítést is.

MagyarGergely írta:

Semmi nem írja, hogy akit meggyógyítanak, az ne kaphatná el a betegséget újra. Szép is lenne, amolyan permamnens oltás minden betegség ellen...

Ha a megfogalmazásom miatt így lehetett érteni a gondolatmenetemet, akkor bocs'; pontosítanom kell. Én pusztán olyan szintű immunizálódásra gondoltam, amilyen minden, az adott betegségen átesett - és abból felgyógyult - páciens esetében kialakul... az adott betegség ellen. Tehát ami attól véd valamennyire, valamennyi ideig... míg egy "szűz" szervezet teljesen védtelen, friss táptalaja az újabb fertőzésnek.

Én azért vagyok hajlamos úgy gondolni, hogy "talán-valahogy-így-működik-a-dolog", mert ellenkező esetben hiába állnak "hadra készen" a tenni akaró szakrális gyógyítók; egy járvány esetén egyszerűen nem győznék a tennivalót. Magyarán "az isten manája sem lenne elég" például egy boszorkánymesteri bűvragályba csomagolt betegség kipurgálásához egy zsúfoltabb közösségben...

Erről a kérdésről egyetlen leírás sem értekezik, éppen ezért érdekel komolyan a véleményetek arról, hogy szerintetek hogy is működik ez, illetve hogyan kellene működnie... Még egyszer köszi!

Link a hozzászóláshoz

Az én Ynev képembe a szakrális gyógyítás nem feltétlenül mindennapi és tömeges dolog. Én pl nem tudom elképzelni azt, hogy egy komoly járvány esetén a papok csak kisétálnak a templomaikból és elkezdik hinteni a manát. Minden bizonnyal szervesen részt vesznek, egy terjedő betegség elleni "hadjáratban", de az egyszerű gyógyítók és vajákosok minden bizonnyal sokkal nagyobb szerepet játszanak ebben. Egyszerűen isteni erővel nem bírnák a feladatot. Végtelenszer nem fognak minden nap imádkozni. Szintől függően pedig (hát most nem számolom ki) de max egy pap pár embert tud meggyógyítani (Halálosan fenyegető betegség esetén pl egy 3-4 szintű pap egyet sem) ... szerintem. :)

Szóval a járvány ciki ügy Yenven is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is valahogy így gondolom.

Értem már, hogyan értetted, Bűvdudás, de akkor is azt gondolom, hogy nem ad ilyet a papi gyógyítás. Ez lehetne akár az egyik hátránya is... ahogy írják is, hogy bár heg nem marad, de a "lélek sebeit nem gyógyítja be", ugyanígy hátránya lehet az is, hogy akit így gyógyítanak meg, az nem lesz legközelebb olyan védett, mintha saját erőből, kamillateát szürcsölgetve győzi le a betegséget.

Azt ugyan nem írja a rendszer, hogy hogyan működik ilyen szinten a varázslat - nem is kell, különben a varázslatok kb 10000 oldalban lennének összefoglalva, mindegyiknél pontos és mindenre kiterjedő elemzésekkel, hatásmechanizmussal... - de viszont tény, hogy vannak járványok...

Plusz a gyógyítás nem valami gépies feladat, hanem szent dolog, az isteni erőt nem pocsékolják csak úgy. Pláne nem mindenkire. Én büntetek is az ilyenért. Ha mindennel boldogulnának a papok egyből, akkor minden happy lenne, és nem lenne járvány sosem... de végig lehet számolgatni, akinek ehhez van kedve, hogy vajon egy város a néhány papjával hogyan boldogulna egy ilyen helyzetben... szerintem a papok nem mágiával, hanem egyéb tudásukkal vesznek részt FÕKÉNT a járványok elhárításában, persze gyógyíthatnak is, a hősöket, a híveket, akiket nagyon kell, ott, ahol csodát kell mutatniuk, ahol nem tiltott... stb.

Link a hozzászóláshoz

Jaja, szerintem is. A gyógyítás varázslatukhoz akkor nyúlnak, ha valaki olyat kell megmenteni a betegségtől (haláltól) aki arra kiváltképp érdemes, hiszen ne felejtsük: Ha istenének nem tetsző módon fecsérli istene erejét, akkor ott bizony baj lesz.

Éppen ezért - szerintem - téves felfogás az is, amit már oly sokszor láttam, tapasztaltam meséléskor: hogy a csapatba azért van pap, hogy majd ő gyógyítja a többieket mágiával. A pap nem felcser. Szerintem illene kijátszani, hogy a pap egy csapaton belül ugyan miért is áll neki a varázslattal gyógyítani. Mi az a komoly lelki indíték, és mi az az indok, amiért istene erejét gyógyításra használja.

Nem mondom, hogy nem gyógyíthat, csak azért szép egy kicsit megtámogatni szerepjátékkal is. ;)

Link a hozzászóláshoz

Jójestét!

MagyarGergely, Daru;

az észrevételeitekkel és megjegyzéseitekkel alapvetően egyetértek. Én nem is a szakrális gyógyítás morális okairól, vagy lehetőségeiről vitatkozom, sokkal inkább a dolog mechanizmusa érdekel azután, hogy a döntés megfogant isten szolgájának fejében: "Márpedig most gyógyítani fogok, Káosz-Samambrag nevében!" (bocs'; nem tudtam megállni :D). Mert ez is játéktechnikai kérdés, bár kissé "akadémikusabb" - elvontabb, ha tetszik -, mint az általatok felvetett, egyébként valóban lényeges szempontok.

MagyarGergely írta:

Azt ugyan nem írja a rendszer, hogy hogyan működik ilyen szinten a varázslat - nem is kell, különben a varázslatok kb 10000 oldalban lennének összefoglalva, mindegyiknél pontos és mindenre kiterjedő elemzésekkel, hatásmechanizmussal...

Nos, ez valószínűleg így van, de mit csináljak, ha nekem pont ez az összefoglaló hiányzik? smile.png Annyit tehetek, hogy fórumra bocsájtom a témát, s fennen hirdetem: én a magam részéről magát az isteni eredetű "Gyógyítás" papvarázslat-litánia hatásában úgy képzelem el, hogy a szakrális gyógyítás hatására a páciens "azonnal" felépül; de olyanképpen és olyan eredménnyel, mintha egy "ideális/idealizált" (szövődménymentes, etc.) természetes gyógyulás zajlana le bámulatos sebességgel. Igaz; ez csak az egyik lehetőség (de számomra talán a legszimpatikusabb... smile.png ). Aztán meglátom, hogyan fogadjátok, ötletelünk... s szerencsés esetben születik belőle valami használható...

Még egyszer köszönöm az eddigi véleményeket!

PS:

Értem már, hogyan értetted, Bűvdudás, de akkor is azt gondolom, hogy nem ad ilyet a papi gyógyítás. Ez lehetne akár az egyik hátránya is... ahogy írják is, hogy bár heg nem marad, de a "lélek sebeit nem gyógyítja be", ugyanígy hátránya lehet az is, hogy akit így gyógyítanak meg, az nem lesz legközelebb olyan védett, mintha saját erőből, kamillateát szürcsölgetve győzi le a betegséget.

MagyarGergely;

a fenti véleményed sem olyan riasztó már, mint első olvasatra. Azonosulni ugyan még nem tudtam vele, de valamit már látok azért benne... smile.png

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

A fórumokat ilyen "akademikus" ötletelésre ,vitára is illik, lehet használni.Egyetértek veletek a papokkal kapcsolatban.Nálunk nem automtikusan gyógyít mindenkit a pap ,mert nem kétlábon járó piros lötyi.

büvdudas azon gondolkodtal már hogy ne teljesen földi analógia szerint magyarazd meg a gyógyítást hanem fantasy lévén kitalalj valami érdekeset. Írok egy balgaságot. A példa a másképen megközelítést próbalja sarkítva példazni. A gyógyításkor micro küldöttek legyakják a fertözô elemeket a hivô szervezetébe és elrettentésül a felnégyelt baktérium törzseket kiszögezik a szervezte várkpauira? ;)

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Sneer írta:

A gyógyításkor micro küldöttek legyakják a fertözô elemeket a hivô szervezetébe és elrettentésül a felnégyelt baktérium törzseket kiszögezik a szervezte várkpauira? :wink:

Sneer, gondoltál rá mostanában, hogy megnézesd magad egy szakrális gyógyítóval (mondjuk a tábor alatt...)? Ez az ötlet nagyon "ott van", és nagyon beteg...:-D

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Ja, nem akartuk ízekre szedni a kérdésedet, csak a kérdésből kiindulva pár gondlatot jobban kifejtettünk. Ha már beszélgetünk róla, akkor jó körbe járni a témát, hogy másoknak is érdekes legyen. ;)

Ami meg a hatásmechanizmust illeti: az a probléma, hogy ezt nem nagyon lehet ilyen mélyen, tudományosan, lexikálisan vizsgálni. Eleve kezdjük ott, hogy Ynev univerzumában nincs atomi fizika. A legkisebb "alkotó elem" maga az anyag. Ez persze furcsa lehet, mert nehéz elvonatkoztatni az általunk tapasztalat világtól. Ebből kiindulva szerintem az emberi test biológiája is teljesen más, mint a mi világunkban. Szóval azt firtatni, hogy miként gyógyít a mágia... :) teljesen felesleges. Meggyógyul és kész. Ennyi. Mehet tovább a játék. Ha a KM meg úgy akarja, akkor meg így is úgy is elkapja majd a betegséget újra. Akár maga gyógyul akár mágiával.

Link a hozzászóláshoz

Jó estét kívánok!

Meggyógyul és kész. Ennyi. Mehet tovább a játék. Ha a KM meg úgy akarja, akkor meg így is úgy is elkapja majd a betegséget újra. Akár maga gyógyul akár mágiával.

Daru;

ez teljesen rendben van így; játék közben hasonlóan zajlik le a dolog. Csak a litánia leírását tartom aránytalanul pongyolának mondjuk a Hatodik érzék pszi diszciplína elég alapos ismertetéséhez képest. Mintha az például fontosabb lenne (jó; bizonyára adódhat olyan helyzet, hogy épp az is :))...

Mindenesetre örülök (és köszönöm), hogy fejben gurigáztatok a felvetéssel. Én mindenesetre a magam módján mesélném le a papi gyógyítást, illetve annak működését járványhelyzetben - nem csupán azért, mert fafejű vagyok, hanem mert számomra így jönne természetesen. Ez van.

Még szerencse, hogy a játékosok ritkán alakítanak járványügyi szakembert vagy Ragálybírát... :D

Link a hozzászóláshoz

éjszakás müszak teszi az agymenést.

a Tábor maga lesz a gyógyír.

Egyszer belefutottam egy geológus játékosba.Öcsem annyit nem szívtam még egy "kô" szobor részletes leírásával, a származasi helytôl kezdve a faragáshoz használt szerszámokig bezárólag. A végén együtt alkottuk meg a szobrot, de minden a helyére került egy jó húsz perc után.

ANTSz-es kollegával is le lehet izzadni ha BM-el jön. :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...