Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Niarében nem az Enoszukén követett isteneket tisztelik? Kivéve talán Megtartó és a Beérkezett...

Kristos;

nem és igen. :) Természetesen vannak átfedések, hiszen a szigetiek a Közép Birodalmából hozták az isteneiket, de az eltelt idő és a riana-ate örökség alaposan átalakította az eredeti niarei hitvilágot. Kiindulási alapnak persze még mindig messze ez a legjobb.

Link a hozzászóláshoz

Űzés - túlvilági lények. Az élőholtak "lelke" vagy "mozgatója" szerintem nem erről a síkról származik - mondjuk azt hogy a holtak síkjáról tér vissza. Szerintem ilyen esetekben mindig ezt kell használni, ez a varázslat az, amelynek a mágiaellenállása sugallja is, hogy ilyen esetekre jó. (Ha nincs asztrál-mentálteste akkor pszi, ha az sincs, akkor Ép...) Eredetileg ez szerintem démonok ellen készült, de ilyenkor is ezt használnám.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Szerintem nagyban függ attól, hogy milyen lényről beszélünk. Ha csak asztrálisan/mentálisan kötődik ide vagy szállja meg az embereket akkor egy A/M elűzés-párharc-viadal-kitaszítás elégséges lehet attól függően mennyire erős.

Magnatis;

csak emlékeztetőül: kóborló dögökről beszélünk. Ezek közös jellemzője - és a kérdés neuralgikus része -, hogy immunisak mind az asztrál-, mind a mentálmágiára...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem van egy elég kacifántos és nem kevés mana pontba kerülő ötletem. Külső síkok lényeinek megidézése 85 illetve 100 mp például egy darton paptól. Akkor megjelenik a halál hírnökei közül az egyik de már a "leggyengébb is" a Sötét Angyal száz méteres aurában az I-III-ik necrográfiai osztályba tartozó élőholtakat azonnal elpusztítja pusztán a jelenlétével (bestiárium 133-134 oldal). A kóborló dög III necrográfiai osztályba tartozik tehát ha a zónában van azonnal elpusztul. :)

Link a hozzászóláshoz

 

 Üdvözletem minden Kalandozónak!

 Itt ismét és újra a legyőzhetetlen Orkbarát, minden törpe legrémesebb álma. Örvend a szívem, hogy újra köztetek lehetek! Gratulálok az új oldal megálmodóinak!

 A segítségeteket kérném ismételten, immár sokadjára, most Szent Jelképek ügyében. Tudom, valamelyik régi Rúna lehozta egy cikkben ezt a témát régen, de sajnos nem tudom, melyikben. Kérdésem egyszerű: mi Kyel és Krad szent szimbóluma?

 Ha valaki e Tudás birtokában van, ne habozzon, siessen egy veterán segedelmére! Köszönetem érte!

 Amber az Orkbarát

Link a hozzászóláshoz

sziasztok! olvasgattam nehány regenyt, es azt szeretnem kerdezni hogy ynev világában van e tenyleges megfelelője a sátánnak! eloszor tharrra gondoltam de aztán láttam hogy több isten is van aki emberáldozatot követel peldául ranalog, így nem tudtam tovább gondolni ezt! vagy pedig istenek teljesen külön mind ennek az ellentetei bármilyen szertartásokat követelnek, es az alvilag teljesen a demonok földje? van e minden demon fölött álló fődemon?

válaszokat előre köszönöm, ha kicsit zavarosan írtam azert volt mert mobilról tettem

Link a hozzászóláshoz

Nincs általános érvényű Sátán, ahogy ha belegondolsz itt a Földön sincs. Egy más kultúrában felnőtt ember számára nem sokat mondana ez a szó.

Ha ki kéne emelnem egy istenséget akkor mindenképp Orwella lenne az, mivel Tharr pantheonjában nincs egyértelműen vele szembe helyezkedő istenség, Ranagol pedig nem is tagja pantheonnak. Még benne is van valami pyarronita tanításban, hogy pusztítsd a kígyószivet.

Link a hozzászóláshoz

Hello!


merlin1945,
Szerintem sincs konkrét Sátán figura a Magus világában. Ha egy kalandhoz kellene akkor én a legerősebb-leggonoszabb-démonhadúrt venném elő (mint KM kitalálsz valami sztorit neki), semmiképpen sem egy istent, hiszen szerintem senki sem úgy tiszteli az istenét mintha az a  sátán lenne. Persze más vallásoknál pl. Orwellát vagy más emberáldozatot kérő istenre nézhetnek úgy mint a gonosz legfelsőbb megtestesülésére.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

merlin1945;

igaza van a többieknek, a nagyybetűs "Gonosz" figurája mindenkor és mindenhol kultúrkör-függő. Ha a pyarroni vallást - mint a kontinentálisan legelterjedtebb hitrendszert - vesszük alapul, akkor a kereszténység Sátán-figurájához mindenképp Orwella áll a legközelebb. Ahogy a vonatkozó Parancsolat mondja:

"Gyűlöld Orwellát minden megnyilvánulásában, mert ellenséged ő; aki pedig szolgálatában áll, túl soká élt már ezen a földön!"

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Merlin1945;

"legfőbb démonról" nincsen tudomásom. A démonok különféle Külső Síkok lakói; a máshol "élőknek" jó eséllyel tudomásuk sincsen egymásról. Így ennek vagy annak a főségét sem fogják tudni elismerni, még akkor sem, ha volna erre bármi hajlandóságuk. (Ami a kaotikus mentalitásuk ismeretében aligha valószínű.)

Démoni hierarchiáról így csak az egyes (démoni) síkokon beszélhetünk. Hogy ezek élén miféle (milyen kaliberű) hatalmasságok trónolnak, arról fogalmat alkothatsz az alábbi RÚNA-cikk alapján (lásd pl Sigrasst):

Megjegyezném még, hogy egyes nagyhatalmú démonfejedelmek különböző praktikákkal igenis képesek megugrani a démont az istentől elválasztó szakadékot. Hagyományos példa erre - ha a legendáknak hinni lehet - Tharr esete. 

Link a hozzászóláshoz

 

  Üdv. , Kalandozók!

 Ezúttal az lenne a kérdésem hozzátok, hogy szerintetel Alborne istenségnek vannak-e papjai?

 Nekem is meg volt fileban a Papok, paplovagok kiegészítő, de sajnos megsérült és törölnöm kellett. Elég régen nézegettem már, ezért nem is igazá emlékszem már, hogy abban ki van-e dolgozva részletesen... Az biztos, hogy a Legendák Tornya leírásban említés esik róluk!

 Mellesleg Kyelnek vannak paplovagjai?

 Válaszaitokat, mint mindig, ezúttal is hálásan köszönöm!

 Amber, az Orkbarát

 Mellesleg, ha valaki rendelkezésemre tudna bocsátani pdf-ben egy PPL1,PPL2-t, az nagyon jól jönne...

Link a hozzászóláshoz

 

 Ismét üdvözletem mindenkinek!

 A napokban olvasgattam a Papok, paplovagok kiegészítő szabálygűjteményt és felfigyeltem benne egy eléggé ellentmondásos részre...

 Nevezetesen a Darton-paplovagnál az áll az induló képzettségeknél, hogy már az 1. Tapasztalati Szinten megkapja a Pusztítás-t Alapfokon! Igen ám, de egy másik könyvben (HGB) világosan leírják, hogy ez a jártsság csak és kizárólag akkor vehető fel, ha a karakter már Mf-on képzett a Fegyverhasználatban... amit a paplovag főkaszt leírásánál, sem a Darton paplovagénál nem találok. A könyv szerint 3. Tsz-en már Mf lenne a Pusztítás...

 Ha a paplovagnál közölt szint/5 Kp-t nézem, kb. 5-6 szintlépés (!) kellene ahhoz, hogy egy fegyvert a JK Mf-on sajátítson el!

 Csak én siklottam volna el valami fölött, vagy tényleg nem stimmel valami?

 Szerintetek? Ti hogyan kezelitek az ehhez hasonló felbukkanó "hibákat"?

 Maradok továbbra is tisztelettel:

 Amber

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Amber írta:

Szerintetek? Ti hogyan kezelitek az ehhez hasonló felbukkanó "hibákat"?

Személy szerint úgy, hogy egy kevésbé törött rendszerrel játszom, ha tehetem. Rendezvényen meg csak simán elfogadom, ami le van írva: ha neki van Pusztítása, akkor van. Ha nagyon jogász akarnék lenni, akkor a HGB azt írja, hogy mi mellett lehet felvenni, nem azt, hogy mi kell a meglétéhez. Ha megkapja, akkor értelemszerűen mentesül az előfeltétel alól.

Ha nagyon bele akarod vinni a szabályokat, akkor megteheted azt, hogy megvan a képzettség, de hasznát csak Mf Fegyverhasználat mellett fogja látni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A PPL-lel kapcsolatos ellentmondásoknál érdemes megnézni a PPL2-ben található errata című fejezetet (146.old.), ami sok mindent, ezt a kérdést is tisztázza. 

"A Darton-paplovag természetesen nem kapja meg más az első tapasztalati szinten a pusztítás képzettsége alapfokát, hiszen nincs hozzá mesterfokú fegyverhasználata. Mihelyt azonban ezt megkapja (2. Tsz.), a pusztítást is felírhatja a karakterlapjára. " (PPL2,146/1)

 

Egyébként én ehhez hasonló esetekben úgy csinálom, hogy HA a kaszt leírása rendelkezik valamilyen képzettségről (és az nem hibás, azaz nem javították hivatalos kiadványben), akkor azt a karakter megkapja. Amennyiben ez olyan képzettség, aminek előfeltétele van, akkor is - hiszen a kaszt, alkaszt kidolgozása során, annak különlegességének megjelenítéséhez nyilván erre volt szükség.

Viszont fejleszteni csak akkor lehet majd, amikor megszerezte a feltételeket. Természetesen más az, amikor valakinek nincs képzettsége és tanulni akar valami újat, ott természetesen szigorúan szükség van a feltételekre. 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Idéz

Darabolo írta:

Ha elfogadjuk a tényt hogy a hivek adnak energiát (mannát) az istennek, véleményem szerint akkor is számít ki adja azt. 

Pl: Lásd Adron akinek alig van pár ezer híve ám azok mindannyian pap/ varázslók, vagy varázslók. Erős hívek, és Adron is erős! Sőt idősebb a legtöbb Pyar istennél.

Azért meg kell különböztetni a hit által biztosított energiát (amit az istenség kap a hívektől) és a hívő - mondjuk manában mérhető - hatalmát (amit jellemzően az istenség ad a hívek egy csoportjának). Az istenségek hatalma a kultuszuk népszerűségének függvénye, s nem azé, hogy hívei egyenként mekkora hatalommal bírnak. Bár már egyetlen mos-quin - vagy akár fővarázsló - mágikus hatalma is nagyságrendekkel nagyobb, mint félmillió közönséges (varázstalan) emberé, az előbbi képtelen kellő mértékű hitenergiával fenntartani egy istenséget, míg az utóbbiak (és leszármazottaik) már igen. Olyannyira, hogy az utódok közt akár olyan nagyhatalmú papok is születhetnek, akik felvehetik a versenyt a fentebb említett fővarázslóval. Így alakul át a vallásos rajongás kézzelfogható manává, melynek hasznát már a hívek élvezik (a kölcsönösség elve alapján - "én, ha kérek, adok is" ).

A példa kedvéért: egy pyarronita parasztlány vallásos áhitata sokkal erősebb lehet, mint egy, a vallás iránt csupán felületes érdeklődést mutató lar-dori varázslómesteré: mana és hatalom ide vagy oda, Adron közvetve sokkal többet kap a lánytól, mint a magisztertől... (pedig a leány csak a panteon egészének tagjaként gondol Adronra, de szívének teljes rajongásával tulajdonítja - és köszöni meg - az éltető tavaszi napot az istenségnek).

Amber kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...