Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

A szobafestő témáról: tudtommal nincs arra bizonyíték, hogy Hitler szobafestő volt. ... De az, hogy szobafestő lett volna, csak halála után terjedt el (egyes elméletek szerint nem igaz, csak a zsidóság terjesztette Hitler lejáratására).

Ezek szerint megalázóbb volna szobafestőnek lenni, mint tömeggyilkosnak?

Glen

Glen: mondatommal nem próbáltam semmiféle álláspontot foglalni, vagy állítást igazolni. Csupán megemlítettem egy elméletet. :)

Amúgy meg léteznek olyan (elsősorban náci) csoportosulások akik nem tartják Hitlert őrült tömeggyilkosnak, hanem zseninek / messiásnak / stb. Én nem tartozom egyik csoportba sem. :)

A történelmi téma amúgy érdekes, órákat-napokat lehetne róla vitázni, elmélkedni. Mindenkinek más a rálátása a világra... tudod, csak Te meg a világ. ;)

Vassi: a Ferrari légyszi jobbkormányos legyen, és ne automata váltós. Várok türelemmel. :D

Link a hozzászóláshoz

Tao, nem akartam beléd kötni, bocs, ha így érződött. Én az általad említett elméletet furcsállom kissé. Miért nem azt terjesztették el, hogy kecskékkel hált (vagy zsidókkal - ami asszem még igaz is).

Csak nehéz elképzelni, hogy pont a szobafestés volt a legdegradálóbb Hitlerre nézve... :?

A szobafestő témáról: tudtommal nincs arra bizonyíték, hogy Hitler szobafestő volt. ... De az, hogy szobafestő lett volna, csak halála után terjedt el (egyes elméletek szerint nem igaz, csak a zsidóság terjesztette Hitler lejáratására).

Ezek szerint megalázóbb volna szobafestőnek lenni, mint tömeggyilkosnak?

Glen

Glen: mondatommal nem próbáltam semmiféle álláspontot foglalni, vagy állítást igazolni. Csupán megemlítettem egy elméletet. :)

Link a hozzászóláshoz
Lehet, hogy nincs igazam, és vágják le a kezeimet, hogy festem az ördögöt a falra, de nekem úgy tűnik, hogy ez a fórum már nem olyan aktív mint pl 2 éve.

Sajnos így van. :cry: Igazából szerintem már túlságosan megismertük egymást.

De egyébként igen tetszetős volt nekem, hogy próbálsz egy kis lendületet vinni a forumos életbe... :wink:

Tudod táborok után van általában egy kisebb hullám, táborok között meg punny.

De hátha most kicsit jobban pezsdülnek fel a dolgok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen, nagyon igazad van. Mostanában tényleg haldoklik a fórumos élet. De szerintem ez azért van, mert:

- mindenki ismer mindenkit (na jó, én még senkivel sem találkoztam innen személyesen, de akésik az nem múlik :) )

- minden régi tag felnőtt, és már nem az a legfontosabb, hogy fórumozzon, vagy csak kevesebbet megy föl, és mindig azt mondja, hogy "erre majd írok valamit" (én szokszor vagyok így ezzel)

- mindenki tud mindent a Magussal kapcsolatban, nincs semmi kérdés

További ok most nem jut eszembe.

Remélem azért még valamikor aktív lesz ez a fórum, mert az egyik kedvencem, ahogyan a játék is az. És ha egy ilyen nagymérvű fórum így halódik, akkor szerintem elég szomorú a szerepjáték jövője :(

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz
Mindenkit meg szeretnék ismertetni egy jó kis netes játékkal... (Aki két nap alatt megcsinálja, az kap egy adag, azaz 12 db. muffint, legközelebbi találkozón vgy táborban. Persze bizonyítékot kérek.)

Kezdhecc sütni :D

Hát igen, most mondhatjuk azt, hogy mindneki ismeri egymást, és kezd az ember felnőni, de hát kérem.... épp ezaz, hogy nem kéne elhanyagolni a haverokat-barátokat, ezért vannak a táborok is és mellesleg, a régi emberek el-el tűnnek, DE nem jön senki a helyükre... Ha ez így megy tovább, kihal minden. Én meg nem fogok D&D meg Vampire fórumokra járni, mert a Magus a legjobb és kész!!! Jah és még mielőtt lehurrog valaki (jogosan mert igazából semmi közöm és jogom nincs beleszólni mások életébe), leszögezem, hogy ezt nem szemrehányásként írom, hanem értetek teszem! =D

Link a hozzászóláshoz

Azzal vitatkoznék, hogy nem jönnek újak az eltávozottak helyére :) Táborokban ez nagyon durván szokott látszani, minden második embert regisztrációkor ismerek meg, hogy aztán jól elfeljtsem a nickjüket eredményhirdetésig :D Aztán eredményhirdetéskor megint hogy örülök, hogy jah, télleg, ez a nickje, és következő táborig megint elfelejtem :) Nincs mit tenni, kezdek szenilis lenni :D :D

Link a hozzászóláshoz
Azzal vitatkoznék, hogy nem jönnek újak az eltávozottak helyére :) Táborokban ez nagyon durván szokott látszani, minden második embert regisztrációkor ismerek meg, hogy aztán jól elfeljtsem a nickjüket eredményhirdetésig :D Aztán eredményhirdetéskor megint hogy örülök, hogy jah, télleg, ez a nickje, és következő táborig megint elfelejtem :) Nincs mit tenni, kezdek szenilis lenni :D :D

Akkor lehet, hogy nem is újak jönnek, csak a régieket felejted el újra meg újra. :D

Link a hozzászóláshoz
Azzal vitatkoznék, hogy nem jönnek újak az eltávozottak helyére :) Táborokban ez nagyon durván szokott látszani, minden második embert regisztrációkor ismerek meg, hogy aztán jól elfeljtsem a nickjüket eredményhirdetésig :D Aztán eredményhirdetéskor megint hogy örülök, hogy jah, télleg, ez a nickje, és következő táborig megint elfelejtem :) Nincs mit tenni, kezdek szenilis lenni :D :D

Sajnos, akik a tábor miatt regisztrálnak, azok nem igen járnak fel fórumra, ez miatt sokkal nehezebb megjegyezni a nevüket is.

Az meg igaz, hogy sokszor nem a legjobban lereagálható válaszok érkezenek, egy-egy adott témára, így azt nem is lehet tovább göngyölíteni.

De egy valamit én bizonyosnak érzek. Szerintem nem lehet a szerepjáték életútját párhuzamba állítani egy szerepjáékos fórummal se.

Link a hozzászóláshoz
Ez így van. Viszont a kalandzok.hu évekig élen járt/jár a magyar szerepjátékos élet fenntartásában, és azért volna hiányérezetem néküle. Egy ilyen minőségű fórum létrejöttéhez kell egy isteni szikra, az elhatározás önmagában kevés.

Nem hiszem, hogy kialakulna egy olyan helyzet, amely miatt hiányolhatnád a fórumot :) Az, hogy alacsonyabb a hozzászólások száma, mint mondjuk tavaly ilyenkor, az azért van, mert kevésbé érnek rá az aktív fórumozók. :) Mert gondolom az feltűnt eddig is, hogy megvan az a réteg, akik szoktak írni, és vannak a "csendestársak", akik csak olvasnak :) Nem kell "temetni" a fórumot ;)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...