Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

A fiúkhoz fordulnék egy egyszerű, vagy talán éppen bonyolult kérdéssel:

MIÉRT KAMASZODTOK ENNYIRE HÜLÉN??????????????

hogy miért tettem fel ezt a kérdést? az mert mert az öcsém most kamaszodik, és már rosszul vagyok tőle............ :lol:

idegileg engem kimerített...

hogy mit csinál: be nem áll a csacsogólya, rólam pedig az egész család tudja, hogy a csendet szeretem, kivéve amikor zenét hallgatok...

és ez még cask ízelítő.

Tippet nem tudtok adni, hogy lőjjem le?

előre is köszi.

egy kétségbeesett nővérke...

Link a hozzászóláshoz

drága Valaki...

Amund és Dragon nem kamaszodik, hanem épp visszasírja a kamaszkorát, mert ők már öreg vének. :twisted: :twisted: :twisted:

a kamaszodással nem tudsz mit kezdeni :twisted:

nem lehet.

a következő problémád az az lesz asszem, h kieszi a kölök a családot a avagyonából :shock: :D :wink: :roll: :twisted: ...egen ezen a legötbben átesünk...nahh megyek kitárom a hűtő ajataját, a sarkára billente, alá állok és az egészet a nyitott számba boritom...szal mek és tápolok vmit, mert már megint kilukad a gyomrom :roll: :wink: :D :shock:

Link a hozzászóláshoz

@huszár: Dragonhoz, meg a többi épeszűhöz már hozzá szoktam...

és a családot én eszem ki a vagyonából, öcsém csak a gépen lóg a nap 24 órájából, 26-ban...

értetitek?

kész elvonó kúrán veszek részt, már egy hónapja, ráadásul szükségem lenne a gépre...

no, mindegy. Hunter tanácsára megnevelem, aztán annak látszódni fognak az eredményei...

kéken, és lilán...

feketén, fehéren...

azért köszi:) :wink: rendi tőled:)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Valaki: tetszik az idézeted!!! De a kérdésedre válaszolva: télleg le kell lőnöd az öcsédet, mert magától nem fog leállni. A legjobb lenne, ha a nyakába varnál néhány havert, elküldenéd discóba/kocsmába/egyéb szórakozó helyre, vagy csak simán a játszótérre. A gépről mindenesetre szoktasd le, mert függő lesz. Egyébként kevés rosszabb van a világon egy kamaszodó öcsnél. Õszinte részvétem! Nekem is van, de én nem tapasztaltam semmit, de ez azért van, mert mi genetikailag lettünk kifejlesztve. Én pl. nagyon okossan kamaszodtam. Ha ez lehetséges lenne, nagyon szívessen kölcsönadnám az öcsémet, mert neki asszem örülnél! De télleg. Amúgy meg engem tisztelsz meg, hogy válaszolhattam, ezért ne köszönd meg, hogy válaszoltam. Pusszant:

Darun, aki nagyon tapasztalt ilyen ügyekben, de szerény...

Link a hozzászóláshoz

Valaki:egen...vannak a finom módszerek, a lebeszélés, lellki ráhatás meg egyebek, amik állt nem szoktak működni..és van amikor odamész elkéred a gépet, majd miután harmad felszólitásra sem adja oda, kétszer belevered a buksiját a klaviatúrába...és innentől csa az szab határt, h a:mennyire vagy gonosz, b:mennyire van eleged a tanárokból, világból:D :twisted: =>vagyis mennyire töltenéd dühödet amugy imádott öcséden...

hahhh nekem szeencsére ijen gondjaim nincsenek :lol::D

Link a hozzászóláshoz

Szia Valaki

Valaki, mindenki más, és más módon nő fel. Előszőr az okát keresd meg, hogy miért ilyen. Valószínűleg azért mert mások nem fordítanak rá sok figyelmet, és te ellenben másokkal kész vagy meghallgatni.

Biztos vagyok benne, lesz majd olyan időszak amikor visszasírod azt, hogy megosztja veled minden gondolatát. Én speciel világcsavargó voltam egész életemben. Ez abból adódik, hogy nem volt igazán jó kapcsolatom a szüleimmel. Nem azért mert nem jó emberek, csupán iszonyúan más világ vagyunk. Rengeteget veszekedtünk régen. Most szinte alig vagyok otthon szinte csak aludni megyek haza (ha nem a barátnőmnél alszok).

Szóval én azt tanácsolom, hogy keresd meg a gyökerét a problémának. Lehet olyan dolog van a háttérben amit még nem osztott meg veled, vagy nem is tud rólla. A durva konfrontáció nem megoldás, csupán a baj elodázása. Arról nem is beszélve, hogy elvesztheted a testvéred, nem szó szerint. 25 évesen majd hiányozni fog esetleg, ha hetekig nem hív fel mert úgy érzi van fontossabb dolga...

ennyi

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valaki: Szerintem hanyagold kicsit az öcsédet. Bár fejből így nem megy a korotokra visszaemlékezni, de a középiskola vége, egyetem elejére tippelek. Szóval, tégy úgy, mintha nagyon elgondolkodnál azon amit mond, de figyelj az eljén, majd:

a.) Tegyél fel olyan kérdést, amire egyértelműen megadta a választ a mondandójában.

b.) Ha befejez egy mondatot kérdő hangsúllyal, akkor hirtelen tégy úgy, mintha kizökkennél a gondolataidból és nézz rá kérdőn; esetleg kérdezd meg tőle, hogy mit mondott; mondj egy nagyjából passzoló rövid 2-3 szavas választ.

Mindenesetre, ha komolyan gondja van, akkor segíts neki. Ez fontos.

Ha egyetemre mész, akkor úgyis oldódnak a gondjaid, kb. kéthetente elég hazamenni. Lehetőleg másik településen legyen az iskola, mint az otthon.

Jut eszembe, a testi fenyítés nem igazi megoldás, mivel aktív kapcsolat; a fokozatos passzivitás sokkal célravezetőbb.

A számítógéppel kapcsolatban, hagyd a fenébe, hagy élvezze, bár tényleg függő lesz tőle. Ellenben biztos van a környéken valamilyen könyvtár, ahova be lehet ülni számítógép mellé (még messze is leszel az öcsédtől, nem tud zavarni). Az is megoldás lehet, hogy megállapodást köttök a géphasználattal kapcsolatban, ha biztosra akarsz menni, akkor úgy csinálod, hogy neki dupla ideje legyen. Mindig használd ki a saját idődet, ha lehet, hagy szokjon hozzá a ciklushoz.

Persze a fentiek használata vérmérséklet függő. Én jelenleg ott tartok öcsémmel (28/29 év), hogy szoktunk beszélgetni, voltunk együtt Iron Maiden koncerten. Ha kell segítünk egymásnak.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Nos igen mint látod Sylvanusnak van tesója tehát testközelből tud példával élni. Amúgy amit ír azzal nagyrész egyetértésben vagyok. A gépidőt tényle jó ötletnek tartom. Ja, és a te felelőséged is, hogy ne legyen függő. A megoldás, hogy találsz neki jobb elfoglaltságot. Én pl.:ha elmegyek a melóból nem is használom a gépet csak kb.:hetente egyszer (megnézem az emileket). Pedig van otthon is, a barátnőnél is....

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

lehet géptelenül élni, a kérdés az hogy érdemes-e. Ha módjával használod akkor hasznodra válik az azzal töltött idő. a gyereknek pedig ez csak játék. A fiúknál a gyerekkor igen tág fogalom. Valaki hamar kinövi a gyerekkort és van aki neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. :lol: A magam részéről csupán nem vagyok hajlandó felnőni.

Ennyi. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Egy kérdés: Miért akarja minden felnőtt, hogy felnőjünk? Na jó a saját szülein általában nem ezt szeretnék, ők azt szeretnék, ha mindig aranyos kis gügyögő izék.....babák lennénk. :):D Bár nem is lenne rossz...mindig baba akartam lenni, ha nem is baba, de olyan aki még csak bölcsibe, vagy oviba jár....tök jó lenne...Egész nap babázni, meg kisautózni, délben enni, délután meg aludni.....hmmmmmmm :roll: Az lenne a király élet 8) :lol: .

Link a hozzászóláshoz

Fiúk, köszönöm szépen az 5leteket, ígérem nem fogtok bennem csalódni :twisted:

Darun: ídézet származási helye református énekeskönyv 403. dícséret, ötödik verszaka, unatkoztam egyházi éneken, és ráakadtam, és megtetszett, gondoltam beírom :D

Venes: talán azért, hogy könnyebben megértsük a problémáikat.

nem tudom, lehet... kérdezz meg egy felnőttet, talán... :lol::lol::lol::)

Link a hozzászóláshoz

Háááátttt Valakit itt mostan nagyon nem irigylem. Sajna nekem ez a higyünk, olvassunk, imádkozzunk nem igazán szimpi. Nekem mindíg az jut eszembe, hogy aki imádkozik, vagy a hitben bízik, és nem cselekszik az nem is fog soha cselekedni. Mi ennek a következménye. Ha tudni akarod mi van a függöny húz el tehát cselekedj.

Link a hozzászóláshoz

Háááátttt Valakit itt mostan nagyon nem irigylem. Sajna nekem ez a higyünk, olvassunk, imádkozzunk nem igazán szimpi. Nekem mindíg az jut eszembe, hogy aki imádkozik, vagy a hitben bízik, és nem cselekszik az nem is fog soha cselekedni. Mi ennek a következménye. Ha tudni akarod mi van a függöny húz el tehát cselekedj.

Figyelj, ha te így képzeltél el engem, akkor naon tévedtél...

Ez a függöny pedig minden téren ott van. Hit, élet és minden ami hozzátartozik.

Az egyházi ének pedig dögunalom. abból az 512 énekből, minumun 400at ismerek szval nincs mit csinálnom órán, csupán csak tátognom.

és kész ennyi.

De aludni is lehet.

mint a matekon...

szval ez egy olyan óra, amikor a jó kislány totál máshol jár, és totál máson jár az esze... :)

pl azon, hogy még egy óra, és vége a hétnek... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Nem gondoltam veled kapcsoltban ilyen téren semmit. A legjobb az lenne, ha ilyen órákon lehetne szabadon választani pl.:olvasás (bármilyen könyvet - tehát fantasy is), éneklés, internetezés, festés. Na fogadjunk nem lenne énektől hangos a terem. De az alapján amit mondassz, ha mindenki tátog ki énekel. Tudom, tudom a tanár, és olyan hangosan, hogy észre sem veszi ti nem.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Valaki: köszönöm szépen a választ. Nagyon szép idézet. Én hiszek, mert gyenge vagyok, te Dragon nem hiszel. De majd ha szembesítelek Darton hatalmával, megtudod, hogy mi az a hit!!! Valaki, tetszik a szépérzéked, mert én szeretem a művészetet, és úgy gondolom, hogy most kaptunk tőled valamit. Mellékessen én hivatalossan pogány vagyok, nem vagyok megkeresztelve sem, így itt csak én ateistáskodhatnék! De nem teszem. Még egyszer köszönöm, sokkal jobban illik ez hozzád, mint a "szőkke vagyok". Maximális tisztelettel:

Darun, Darton lesújtó pallosa...

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Dragon: remélem nincs ellenérzésed a hívőkkel szemben. :o Mint már meséltem, magam is egy vallásos intézményben jártam (hajdanán :roll: ) tehát része voltam a rendszernek és visszagondolva örölük is neki. Máshol nem látni ennyire nyílvánvalóan az emberi hibákat, gyarlóságokat. Nekem tetszett hogy minden fajta-féle ember képviselteti magát egy ilyen helyen. Osztályomban éppúgy volt bandatag, énekes, utcai szamúráj, apáca, "szerencsvadász", jigolo mint kint a falakon kívül, csak kicsiben. Itt jönnek ki legjobban a társadalmi különbségek és jellemek. Itt derül ki hogy ki az igaz :x amund :x .

Link a hozzászóláshoz

Félreértés ne essék nem a híveket nem szeretem hanem azokat az embereket akik elvtelenül visszaélnek bizonyos emberi normákkal. Sajnos a hit az emberek szerint elengedhetetlen (legalábbis sokuk szerint) pedig csak magyarázkodás önmagad előtt. A hit korunk (meg az eddig eltet x év) legnagyobb hatalmi gócpontja. Háborúk, és emberi életek sárbatiprásának indoka a múltban, és manapság is. A számomra, és ezért elnézést sokaktól, de a legvisszataszítóbb dolog a "vallás

A dartoni pallosról szólva pedig egy olyan ember esetében mint én hasztalan fogpiszkálónak tűnik. :)

Link a hozzászóláshoz

Gratulálok, Aquenor :)

Ez nagy teljesitmény... gondolom én... :?

Nekem még nincs annyi, igazábol nemtom, mennyi van, annyira nem foglalkoztat :)

Egy dolog annél jobban ;) ez pedig a már sokat emlegetett ilasuan , amiröl még mindig mindenki megkérdezi, hogy ugyan mi a csoda :))

Hm, a titok még megmarad ;)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...