Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Dumaterem


Gem Kapocs

Recommended Posts

Gau:

Ennek a következményei a fontosak :D Pl hogy az összes kalandozó titeket fog üldözni, ha másik versenyre, vagy táborra is ugyan ezekkel a karakterekkel mentek, és beírjátok az előtöritekbe :D

Szóval nem ártana, ha átképeznétek magatokat kráni fejvadászokká, és non-stop viselnétek a lopakodót 8)

A tooma papnak pedig minden jót kívánok, és az istene óvja a Birodalom bosszújától :oops:

Link a hozzászóláshoz
Hja, akinek jól megy... :cry: A kirúgás határán tántorgok éppen, ha kirúgnak nincs pénzem, ha nem rúgnak nincs szabadidőm. Még az újévet is munkával fogom köszönteni! Semmi kis tombolás, berugdosás, randalírozás, mulatozás. Hüpp, hüpp. Koncert meg végképp nem. Talán majd jövőre, ha jó leszek. Irigyellek A'frad. Meg mindenki mást is, hogy őszinte legyek. Szenvedjetek ti is! Még szerencs hogy mostanság nem játszunk, mert csinálnák egy ork boszimestert és megátkoznák vele minden utambakerülőt. És akin nem fog azt meg megverném. Jó kis játék lenne, mi? Hülyeségeket írok tudom, de mostmár csakazértis elküldöm... :oops:
Kalóz:

Ez karácsonyi ajándék a nagyszüleinktől' date=' és még mi is tettünk hozzá. De már annyira vágytunk erre a koncertre, hogy mindent megér.

Egyébként becsempészünk fényképezőt, meg mp3-at, és fotózunk, meg felveszem a koncertet, úgyh ha van msn-ed, majd átküldöm, és akkor félig meddig te is élvezheted :)

Venes:

Mostanában én is rászoktam a házimunkára, meg tanulok főzni, és én akkor élvezem a legjobban, ha latin zenét hallgatok közben. Nagyon pörget, és így sokkal gyorsabban megy még a mosogatás is, és míg várom, hogy megsüljön a süti sokkal gyorsabban eltelik az idő. Szóval én a latint pártolom.

...[/quote']

Az első hozzászólást egészében, a második hozzászólást részben töröltem a Zene topicból. Egyik SEM odavaló. Ide inkább. A jövőben kérlek titeket...

Köszi.

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Gau ha fent van a novella szóljál!

Egyébként a könyvesbolt honlapján hol vannak írások?

Gau mi lesz, ha tűzvaritok is lesz? :tuzes:

Tény hogy jót dobott az a törpe szent fegyverével :). Sajnos kedves törpe barátunk azt hitte elég az a 10 ynevi láb távolság a varázsládától. Tévedtem. Nem tervezett öngyilkosság volt.

Most már Tooma oldalán vigyázza tekintetével az élőket. :char:

Link a hozzászóláshoz

Nos... Személy szerint nem épp a kráni fejvadász képzésre gondoltam (bár nem is rossz ;)), hanem inkább két szakmán filóztam:

1. Tűzoltó

2: Mentőkutya, alá Mancs...

:D:D

Ha tűzvarink is lesz? hm... Valszeg Armageddon, és lőn a világvége... :D:D Statisztikailag legalábbis ez valószínűsíthető... ;):D

A novella fent van már, olvasható. *Moderálta: Antail; Felhasználói szabályzat: http://kalandozok.hu/html/forumszabalyzat.htm*

De örömmel jelentem, hogy nem is oly rég sikerült véletlenül összefutni Tibóval, és ő azt mondta, valószínűleg megírja a történet folytatását... na akkorra már tényleg agyhalottak voltunk, így ha ez megtörténik valaha is, akkor csak erős idegzetűeknek... :D:D :char:

Nem tudom, milyen írásokra is gondolsz... ? :)

Link a hozzászóláshoz

Jó, akkor itt folytatom. (Befejezem?) A'frad, nem annyira amiatt a bizonyos koncert miatt irigyellek, hanem csak úgy... (tudom, tudom, szemét vagyok :P ). MSN-em meg nincs, nem is volt, és nem is lesz. Akármi jó bulival beérném, de még sörözni sem birok a haverokkal, úgy el vagyok veszve. Meg ma löktek még rajtam mégegyet, szóval búcsú! Ha holnapután még kell mennem dolgozni akkor se ujjonghatok, mert büntiben leszek. De újévre (ha minden jól megy) összejön sok régi barát is, úgyhogy az majd talán megvigasztal. Addig meg majd borongok... (Kezdésnek mindjárt: :evil: , majd :twisted: ). Na, így kell ezt! :D

Link a hozzászóláshoz

A'frad:

Örülök, hogy felfedezted már Te is a főzés örömét. Annyira jó kis időtöltés tud lenni.

Főzésben az embernek a lelke is benne van és szerintem sokszor ettől finomak az étkek, amiket fogyasztunk. Szerintem meg kell adni neki a szertartásosságot. Attól valahogy a mi lelkünk is megnyugszik, feltöltődik, az ételpedig finomabb lesz.

Én a legtöbb étel elkészítése után mindig nézam az arcokat, hogy kinek ízlik, kinek nem, mert ez a legfontosabb. Olykor tudom, hogy nem fog majd ízleni annyira egyeseknek, mert kissé idegeskedő voltam egész főzés közben és siettem.

Mindenkit bíztatok, hogy próbálja ki magát a konyhában!

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet.

Nos Gau nem igazán tudlak kimenteni.

Inkább olajat öntök a tűzre(szebben és jobban ég majd :D )

Az Arel papnőmmel vagy négy toroni(?)varázslót gyújtottam föl.(pontosabban felrobbantottam)

De egyébként nem vagyunk mi olyan rosszak.Celsior is mondta hogy élmény volt velünk játszani. :lol::D

Velünk garantált egy nevetős délután.Melettünk biztosan nem lesz senki depis :lol:

Ja és Gau nem grasrat,hanem Grashrat!(csak hogy kötöszködjek :P )

Link a hozzászóláshoz

Közgazdaságtan szigorlat ötös!!!! 100 pontból 95. Tanulás 0 perc, előző este szereztem meg a puskát.

Nemtom hogy szégyelljem vagy büszke legyek rá, de nagyon jó érzés. :D

(Igem, tudom, egyszer úgyis megbosszulja magát, egyszer elkapnak, lebukok, tanulás nélkül nem lehet diplomát szerezni, bla bla bla)

Link a hozzászóláshoz
Közgazdaságtan szigorlat ötös!!!! 100 pontból 95. Tanulás 0 perc, előző este szereztem meg a puskát.

Nemtom hogy szégyelljem vagy büszke legyek rá, de nagyon jó érzés. :D

(Igem, tudom, egyszer úgyis megbosszulja magát, egyszer elkapnak, lebukok, tanulás nélkül nem lehet diplomát szerezni, bla bla bla)

Raze: negyedéves közgáz (mikro) zh: 2 pont... 50ből ;)

igen, az 4%

Link a hozzászóláshoz

Oooooh.......

Az orkommal ma este öltem 412 szövist. (szövi=ember+elf+gnóm+törp) Nagyon jó volt Rammsteinra hentelni, és közben sörözni. Próbálom levedleni ork mivoltomat és kialakítani "felnőtt, komoly ember" álcámat. Náha összejön és elhiszem hogy ebbe a világba tartozom, de előjön mindig valami, ami bebizonyítja az ellenkezőjét.

Gyilkolok tehát vagyok.

PWNED (aki tudja ez mit jelent, az túl sokat gépezik)

Thya, az Amstel megint akciós volt. :D (Nem, nem vettem 1 kartonnal :wink: )

Link a hozzászóláshoz

Raze: Grat. Én már egy sima zh esetén is örülök, örülnék egy 5ösnek. Mi lesz vizsgán, meg majd szigorlatokon...Bele sem merek gondolni.

Igazából nagyon jó órákra bejárni, mert nagyon tetszenek, szóval szívesen töltöm el a suliban az egész napomat, csak egy dolog nem tetszik, hogy tanulni is kell, vagyis inkább megtanulni az anyagot.

Most is kicsit nyomott vagyok, mert sok zh-m lesz, vagyis ahhoz képest, hogy eddig szinte nem is volt. :)

Link a hozzászóláshoz
Közgazdaságtan szigorlat ötös!!!! 100 pontból 95. Tanulás 0 perc, előző este szereztem meg a puskát.

Nemtom hogy szégyelljem vagy büszke legyek rá, de nagyon jó érzés. :D

Gratula!

Szigorlat ötös az már elég kemény. (Nekem csak a marketing lett 5.)

(Igem, tudom, egyszer úgyis megbosszulja magát, egyszer elkapnak, lebukok, tanulás nélkül nem lehet diplomát szerezni, bla bla bla)

Hát a tapasztalat nem ezt mutatja. Az évfolyamom legalább 30-40 százaléka csak egy-két húzós tantárgyból tanult valamennyit, a többit puskákkal oldották meg.

Szóval lehet tanulás nélkül diplomát szerezni. Simán.

Más kérdés, hogy mennyi értelme van megtanulni egyes tantárgyakat. Főleg olyanokra gondolok, mint a jog: ha meg is tanulod, az nem elég ahhoz, hogy eligazodj egy vonatkozó problémában. Ha meg úgyis keresni kell egy ügyvédet, akkor miért legyen lelkiismeret-furdallása az embernek?

Igazából nagyon jó órákra bejárni, mert nagyon tetszenek, szóval szívesen töltöm el a suliban az egész napomat, csak egy dolog nem tetszik, hogy tanulni is kell, vagyis inkább megtanulni az anyagot.

Hát anno én nem voltam ennyire lelkes. Még első félévben sem...

Főleg mikor tudtam, hogy olyasmit magyaráznak, amit soha nem fogok felhasználni.

(pl. operációkutatás, szállítási feladat: kb. 5-6 oldal a megoldás, meg vagy 3 óra... Excellel 3 perc :x )

Ami azt illeti, az utolsó félévben már rendesen rosszul esett, ha be kellett menni. Nem is a tanulás meg a vizsgák miatt, mert megcsináltam őket rendesen.

Egyszerűen meguntam. Még jó, hogy annak idején véletlenül sem egyetemre mentem. Biztos, hogy nem bírtam volna ki 5 évet, már a 3,5 is sok volt.

Link a hozzászóláshoz

Hm... érdekes a téma már megint.

Először is, gratulálok Raze, bár igazából nem tudom, mihez. Hogy ötös lettél... vagy hogy ennyire jó puskád van... vagy esetleg azért, hogy ennyire vesznek nálatok komolyan egy szigorlatot... ugyanis gondolom, ha semmit nem tanultál, és ötösre írtad, akkor jócskán forgattad a pad alatt a puskádat. Biztos vagyok benne, hogy észrevették (voltam már vizsgafelügyelni, nagyon ki lehet szúrni, még 120-130 vizsgázónál is, teljesen tömött soroknál is).

Most nem akarok azzal jönni, nálunk mennyire vették volna komolyan ezt, vagy éppen az ELTE-n (nálunk simán bukás, ELTE-n pecsét az indexbe hogy csaltál, onnantól pedig diploma biztos nem lesz...), de az biztos, hogy ilyesmit nem lehet csinálni minden suliban.

Ez nem minősítés akar lenni, csak éppen egy keseredett mosoly, azok felé, akik puskázva "tanulják" végig az egyetemet, és aztán kikerülve a munkaerőpiacra nulla szaktudással rendelkeznek. Persze, amint felveszik őket, ez ki is derül... de akkor is elveszik olyanoktól a helyet elsőkörben, akik tanultak, és neadjisten kompetensek a szakmájukat illetően.

Mindegy, azt hiszem, én már egy utolsó emberke vagyok abból a körből, aki még komolyan veszi azt, hogy diplomája legyen, és tesz is érte valamit, nem pedig abból az újabb "generációból", akik szerint a diploma megszerzése egyenlő az ügyes puskakezeléssel.

Hát ezért van az, hogy én egyetértek az oktatás rendszabályozásával és a tandíj bevezetésével... de ebbe már ne menjünk bele.

Raze és shikaka: tudom, hogy magatokra fogjátok venni, valamennyire ez is volt a cél. Nem akarom a nézeteiteket megváltoztatni, csak elkeserítőnek tartom, hogy ennyien így gondoljátok, és így szereztek diplomát.

Semmi bajom egyikőtökkel sem, ha ezt a vonalat követitek, felőlem tegyétek. Én megpróbálok máshogy diplomát szerezni, és biztos vagyok benne, sosem lesznek olyan jó jegyeim, mint Raze-nak.

Egyébként volt már, hogy én is puskáztam, nem vagyok szent. Minden évben egyszer előfordul, hogy egy vizsgára nem tudok felkészülni, olyankor pedig előjön a segítség, egy dologra viszont büszke vagyok: egyetlen szigorlatomon, és fontos vizsgámon sem puskáztam, még akkor sem, ha hajnalokat tanultam át rá.

Hát, ez van... kövület vagyok, még hiszek abban, hogy az egyetemen tanulni van az ember...

Link a hozzászóláshoz

Háát. Se tanulni, se puskázni nem szoktam, de szerencsére volt annyi eszem, h egyetemre-fősulira se mentem... XD De amíg részt vettem a közoktatásban, mint szenvedő fél, egyetlen fenn említett eredménybefolyásoló eszközzel sem éltem. Útáltak is érte rendesen... :lol:

Imádott szüleimnek mániája, h diploma nélkül senki vok, anélkül nem lehet elhelyezkedni, megélni, etc... szerencsétlenek azt nem fogják fel, h nem is AKAROK azon a pályán átmenetinél tovább tartózkodni, amit ők képzeltek el, van lassanként táguló állandó ügyfélköröm, és pre1700 hadtöriből lényegesen többet tudok minden eddigi tanáromnál... nademind1, én csak egy senki vok... ÉS BÜSZKE VAGYOK R

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Látom megy rendesen a "vita".

Én 2éves szakképesítésen tanulok(menedzserasszisztens),de lesznek zh-k,államvizsga,és szakdoli.

Ha valaki tud valami ütős tanulási módszert azt szívesen fogadom.

Tapasztalatból tudom hogy a számítógépes szakmában elég sok mindent(főle alapokat)nem tanítanak meg.

És ez a szakképzés(amit most tanulok) kívánalmakat hagy maga után.(lehet hogy kezdő vagyok,de feltudom mérni mi a "beetetés".)

Egyébként Gratula a dolidhoz.

Link a hozzászóláshoz

Ez nem minősítés akar lenni, csak éppen egy keseredett mosoly, azok felé, akik puskázva "tanulják" végig az egyetemet, és aztán kikerülve a munkaerőpiacra nulla szaktudással rendelkeznek. Persze, amint felveszik őket, ez ki is derül... de akkor is elveszik olyanoktól a helyet elsőkörben, akik tanultak, és neadjisten kompetensek a szakmájukat illetően.

Téged nagyon félreinformált valaki.

Mindegy, hogy az egyetemen puskázol vagy tanulsz, mikor elvégzed, mindkét esetben nagyjából 0 gyakorlati tudással fogsz rendelkezni.

A munkáltatót meg nagyon nem érdekli, hogy milyen gyorsan tudod felrajzolni a Marshall-keresztet, ezt elhiheted...

Mellesleg ha felveszik a puskázót, _és jól végzi a munkáját_, az miért baj ha az egyetemen puskázott? Nem mindegy ha jó munkaerő?

Ha nem jó szakember, majd kirúgják és kész!

Az első állásinterjúdon kellemetlen meglepetés fog érni azt hiszem :roll:

A diploma nem több, mint egy ajánlás, hogy elviseled a szemétkedéseket, hogy van kifejlesztett tanulási módszered, hogy elő tudod adni magad. Az egyetlen része, ami tényleg fontos, az a nyelvtudás, de azt meg általában nem a fősulin/egyetemen szerzed meg.

Aki diplomást vesz fel, egy olyan embert keres, akit hamar be lehet tanítani. Ennyi és nem több.

(ez specializált területekre nem igaz - pl. orvos - de közgázra mindenképpen)

Nem akarom a nézeteiteket megváltoztatni, csak elkeserítőnek tartom, hogy ennyien így gondoljátok, és így szereztek diplomát.

Semmi bajom egyikőtökkel sem, ha ezt a vonalat követitek, felőlem tegyétek. Én megpróbálok máshogy diplomát szerezni, és biztos vagyok benne, sosem lesznek olyan jó jegyeim, mint Raze-nak.

Ez a reakció kicsit write-only hozzászólásnak tűnik nekem.

Elolvastad amit írtam?

Én nem emlékszem, hogy írtam volna hogy szoktam (igazából kb. fél éve szoktam volt) puskázni. Ami azt illeti az egész fősuli alatt nem puskáztam többször fél tucat alkalomnál.

Mondjuk nem erkölcsi okai vannak, csak lusta voltam puskát készíteni. Az időt amit arra fordítottam volna, inkább tanulással töltöttem. Nekem így jött be.

Ezeket viszont állítottam, és még mindig tartom őket:

1. El lehet végezni egy sulit csak puskázással. Simán. Van ismerősöm aki így csinálta. Ezt el lehet ítélni, de van ilyen.

(természetesen ezt csakis a plebs tudja megcsinálni, aki nem nálatok vagy az ELTE(:respect:)-n tanul :?)

2. Vannak olyan tantárgyak amiket _felesleges megtanulni_, mert soha nem fogod használni (erre volt példa az operációkutatás kézzel). Ez tény.

Link a hozzászóláshoz

Néha én is puskáztam, de csak évszámokból. Azokat mindig összekeverem...

Én egyetemre, vagy fősulira tuti nem megyek. Sokkal nagyobb kereset van a szakmai végzettségűekre. A családom most arra bíztat, hogy végezzek el fodrászsulit, mert állítólag nagyon tehetséges vagyok, de én még mindig a lakberendezést pártolom elsősorban. Lehet, hogy megcsinálom a mind a kettőt, hogy legyen több szakmához nyúlni, ha az egyik nem jön be.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...